Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) Pharaoh válasza MikeWazowski (#18547) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

GDAX ezen az új címen és néven érhető el.

https://pro.coinbase.com/

(#18552) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Sziasztok, binance kérdés. Dodgecoinom van. A walletben azt írja mennyi btc-t ér. Ezt az lehet állítani usd-re?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#18553) Ciccuka válasza Ciccuka (#18533) üzenetére


Ciccuka
veterán

+4 000

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#18554) butch3r válasza apatyas (#18546) üzenetére


butch3r
senior tag

mit értesz az alatt hogy forintban terhelni sepa-n?
sepa (Single Euro Payments Area) utalás euróban történik.
a bankod váltja majd át a forintodat euróra és binance-re euro fog érkezni.

(#18555) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Long time Kraken user (holder) vagyok, most tervezek egy újabb funding kört. Mi a legkedvezőbb funding method jelenleg? SEPA utalás pl. Fidor Bankos számlára?
A problémám az, hogy HUF alapú a magyar számlám, tehát az utalás relatíve alacsony lenne, de a konverzió ha jól sejtem ezeknél a kereskedelmi árfolyam.. Amivel jól lehúz a bankom, Revolutot pedig nem fogad a Kraken.
Ha bankos transfer fee + konverziót fog használni, akkor nagyobb összegnél jobban megéri a Binance Revolutos funding? Ebben az esetben megúszom a transfer feet (vagy minimális) és a konverzió pedig 0 ft. Viszont ez mindenképp B terv lenne, mert ott nem vagyok regelve, hitelesítve stb.
Köszi a segítséget!

(#18556) htc07 válasza apatyas (#18546) üzenetére


htc07
addikt

én használtam régen a binance-t altcoinokkal tradelni, de szívem szerint azt tudom javasolni, hogy ha az EU-ban élsz, akkor használj egy itt bejegyzett váltót (kraken, bitstamp). Előbbit sokan szeretik, én az utóbbit szoktam használni, nem volt még problémám velük. Bár a Kraken azt hiszem, londoni székhelyű, ami már nem EU, ugye. Már ha ez szempont (nekem igen).

[ Szerkesztve ]

(#18557) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Grayscale now controls $20 billion in crypto

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18558) MikeWazowski válasza Pharaoh (#18551) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18559) Krix válasza Dronte (#18555) üzenetére


Krix
őstag

Én SEPA-t használok. Van már több accountjuk nem csak a Fidor bank. Használtam már másikat és az is rendben volt.

If it is not broken then don't fix it!

(#18560) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Gyors kérdés. A semmiből belevágtam ebbe az egészbe. Coinbase-t használok, fogalmam sincs mi hogy működik. Ugye amikor depositoltam akkor már vont le alapból. Csak egy olyat kérdeznék, ha kiutalom a rajta lévő pénzt, mire számítsak? Ki mennyit von le, illetve kinek kell még elszámolnom ezzel kapcsolatban és hogyan? Értsd NAV ilyesmi.

Csak gondoltam kirpbóálom a hype miatt, szóval nem kell lecseszni, h nem néztem utána jobban a dolgoknak. Köszi. :DDD

(#18561) Ferdzsoo válasza KisTücsök (#18560) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Épphogycsak egy finom kis 26%-ot kell kicsengetni állambácsinak. :DDD
Infók

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18562) KisTücsök válasza Ferdzsoo (#18561) üzenetére


KisTücsök
addikt

hú az jó lesz :))

Köszi!

(#18563) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#18561) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kívánom hogy mindenkinek az legyen a legnagyobb problémája hogy több tíz milliót kell adóban befizetnie. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18564) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#18537) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah ki vásárolt még bele? :))
Itt volt a nagy lehetőség.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18565) Maxximus válasza Ferdzsoo (#18564) üzenetére


Maxximus
őstag

Egy kis ETH-t, annyiért amenyiért most is van, nem sikerült elkapni az alját, mint általában soha...

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#18566) Ciccuka válasza Ciccuka (#18538) üzenetére


Ciccuka
veterán

34600 és elindult lefele

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#18567) brd válasza Maxximus (#18565) üzenetére


brd
nagyúr

Én néha (ha nincs más ötletem az adott helyzetben) úgy szoktam csinálni, hogy elképzelem, hogy a tetején nyitottam egy longot és azt amikor már nagyon eladnám, mert erősen vesztőbe fordul(na) az aktuális eséstől, na ott kell egy igazi longot nyitni. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#18568) Maxximus válasza brd (#18567) üzenetére


Maxximus
őstag

Magyarúl hígitasz. Szoktam én is ha edzeni akarom az idegeimet... ;)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#18569) GuMipOkE válasza Ciccuka (#18538) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Erősen elgondolkodtam, de végül nem kockáztattam. Jól tettem, mert mindössze ~1 órát volt csak 30k alatt, most meg 35k fölött újabb ATH. :)

(#18570) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy milyen felületen érdemes Wallet-et nyitni?
Melyik az a megbízható oldal, Szolgáltató?
Illetve a walletnek van díja?
Köszönöm előre is!

(#18571) tom120514 válasza tomszli11 (#18570) üzenetére


tom120514
őstag

Mit szeretnél csinálni és milyen kriptoval?

Never go full retard.

(#18572) tomszli11 válasza tom120514 (#18571) üzenetére


tomszli11
tag

Bitcoint szeretnék vásárolni Euro/USD/Huf-ért majd figyelve a növekedést vissza váltani. Erre a célra mi lehet a legjobb megoldás?

(#18573) Benhill válasza tomszli11 (#18572) üzenetére


Benhill
senior tag

mrcoin átlagos és viszonylag jó.

de kolléga, szerintem ne most vegyél amikor ilyen magasan van, majd amikor be megy 5000 környékére megint, akkor vásárolj be

(#18574) tomszli11 válasza Benhill (#18573) üzenetére


tomszli11
tag

Én most az exodus-t töltöttem le, de akkor megnézem a mrcoin-t.
A kraken jó lehet a váltásra? Vagy esetleg más oldalt használjak?
Coincash-ről mik a vélemények?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#18575) Ferdzsoo válasza tomszli11 (#18574) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Coincashről pozitív véleménnyel vagyok.
Benhill 5000-ért lol. 10 alatt sem lesz soha többet. Nyugodtan mentsd el ezt a hszt. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18576) meili válasza Benhill (#18573) üzenetére


meili
tag

Ez olyan, mintha 2017. májusában, 2000 USD-s árfolyamkor azt mondtad volna neki, hogy ne most vegyen ATH-n, hanem amikor beesik 300 alá.

(#18577) Agyrák666 válasza meili (#18576) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Nem olyan, mert nyilvanvalo, hogy ezek utan medve jon. Raadasul a januar-februar sosem volt egy eros bitcoin honap.
Szerintem valami kinai fejes mindig ilyenkor mossa tisztara a penzet. ;]

Erdekes, hogy sosem volt eddig igazi bullrun nyaron pl.

[ Szerkesztve ]

(#18578) cof válasza Ferdzsoo (#18575) üzenetére


cof
veterán

Hehe, 2017-ben is voltak ilyen megmondóemberek, hát akkor nem jött be. :K

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18579) meili válasza Agyrák666 (#18577) üzenetére


meili
tag

Ja bocs, azt nem tudtam, hogy ennyire nyilvánvaló a medvepiac, ehhez én alulképzett vagyok. Köszi, akkor adok is el mindent.

(#18580) Ferdzsoo válasza Agyrák666 (#18577) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Aha értem, és akkor a 2017 májustól szeptemberig lévő 5x az nem volt bullrun? :U
Vagy nem volt nyár. :D

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18581) brd válasza meili (#18579) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem várj még vele, még nem akarnak elegen vásárolni.

The only real valuable thing is intuition.

(#18582) Agyrák666 válasza Ferdzsoo (#18580) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Nem volt igazi hiszteria korulette.

(#18583) devast válasza Agyrák666 (#18577) üzenetére


devast
addikt

Nyilván bika piac után medve piac jön, de jelenleg (még?) nem tartunk ott a fázisban ahol 2017 végén voltunk. Szerintem ha közép/hosszú távon gondolkozik akkor mehet, ha rövidtávon akkor 50/50. Személyesen én abban az 50ben vagyok aki szerint bőven fog ez még felfele menni.

(#18584) GuMipOkE válasza devast (#18583) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Szerintem is, de a heti gyertyák alapján lassan érik majd egy néhány hetes korrekció/pihenő 20-30% ingadozással.

(#18585) butch3r válasza Agyrák666 (#18582) üzenetére


butch3r
senior tag

Lol nezd vissza a hireket, kommenteket. Ugyan ez volt sot jobban.
Itt a forumban is nezheted. Ugyan ilyen okossagok hangzottak el akkor is random betevedo emberektol akkor is (de 2013ban is)
mondjuk az aranyfedezet a banyaszgepekben meg mindig n1

(#18586) butch3r válasza tomszli11 (#18574) üzenetére


butch3r
senior tag

Mr coin is valto. En electrum tarcat hasznaltam regen, krakennel sokan meg vannak innen a forumbol elegedve. En bitstampet hasznaltam, az is ajanlott.

Walletnek nincs dija, meg egy kucsit javaslom melyedj el a privat kulcs illetve maga a rendszer mukodesevel (akkor lathatod h miert nem jo kerdes h a walletnek van e dija)

(#18587) Árpi001 válasza cof (#18578) üzenetére


Árpi001
senior tag

2017 ben a megmondóemberek inkább parszáz, illetve max ezer dollárra lötték be a" kipukadást"
Ami nem jött be. De a nagy számok törvénye alapján, biztos volt olyan aki 5000 et mondott.
Minél magasabb az árfolyama, annál kisebb az esélye hogy pár ezer lesz csak az értéke a medve aljában. Nézd meg honnan indult 17 elején,és hogy a nagy menet után vissza eset e oda...
Én sem gondolom hogy újra le megy pár ezer környékére. Bár a Bitcoin tud újat mutatni mindig.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#18588) meili válasza brd (#18581) üzenetére


meili
tag

Ezek szerint nem volt egyértelmű a szarkazmus. :)
Én legalább 2025-ig tervezek várni, de akkor sem adok el mindent.

(#18589) HoppMaster válasza meili (#18588) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Csak nekem új ez, h a Binance nem fogadja el a Revolut kártyáról az utalást?

(#18590) podcast


podcast
tag

mi most a legolcsóbb alternatíva bitcoin birtoklásra és mennyi a költsége?

beleértve egy vételi és eladási jutalékot
plusz a tartási költséget, ha van ilyen?

magyarul mibe fáj a legolcsóbb alternatíva egy beszállásra és egy év múlva kiszállásra?

(#18591) petyus980 válasza podcast (#18590) üzenetére


petyus980
csendes tag

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!

(#18592) zerodot válasza meili (#18579) üzenetére


zerodot
aktív tag

A rákok hátrafelé mozognak, azt hiszik arra, ami jön, hogy megy. :)

(#18593) podcast válasza petyus980 (#18591) üzenetére


podcast
tag

Nemhiába kérdeztem és elfér a sok off hsz mellett.

(#18594) meili válasza podcast (#18590) üzenetére


meili
tag

Te is úgy fogsz járni, mint én 2017-ben: addig nézegettem 3000 USD-s árfolyam környékétől kezdve, hogy hogyan lehet optimálisan beszállni, hogy végül elszállt az agyam és 4000 USD fölötti árfolyamnál bankkártyás vásárlással vettem Bitstampen + elég húzós díjért.
Segítenék, de sajnos nem tudok, viszont ha te is ki szeretnéd utalni a saját címedre (ajánlott), akkor természetesen nincs tartási díj, de szerintem tartási díj a tőzsdéken sincs.
És nem is a vételi és eladási jutalék lesz a drága, hanem amikor majd leadózod az esetleges nyereséget.

(#18595) zerodot válasza podcast (#18590) üzenetére


zerodot
aktív tag

A legolcsóbb alternatíva, ha valakivel OTC megegyezel és kp-ért veszel tőle BTC-t piaci áron, majd aztán ugyanígy eladod valakinek. Ekkor csak egy utalási díjat kell majd eladáskor kifizetned, ami jellemzően 0.0001-0.0003 BTC körül szokott lenni.

Az már más kérdés, hogy egyáltalán nem biztos hogy ez a legjobb (legbiztonságosabb, legegyszerűbb, leggyorsabb stb.) módszer, de ha tényleg csak a lehető legkisebb járulékos költségek érdekelnek, akkor az ennyi.

(#18596) Nyápic7


Nyápic7
lelkes újonc

És melyik a leg ajánlottabb alternativa az én esetemben ahol ezek a részletek:
- 0.044 btc-ről van szo. (nagyon kis befektető vagyok)
- 2017 végén vettem az összeomlás elött tehát a lehető legrosszabbkor, de mivel semmit se értek hozzá, hodler lettem igy kivártam mostanáig, s duplazas fölött vagyok.
- localbitcoinson van az egész, vagyis egyik lehetőség onnan eladni s bankszámlámra fogadni az egészet forintban
- másik lehetőség, hogy binancere utalni az egészet s ott tetherbe rakni ha ugy gondolom esés jon. ilyent csináltam s nem fetétlenul kell most a forint hanem ess elött akarnék most kiszállni. 3 éve nem volt rá lehetőségem mert minden kiszállás bukást jelentett volna. most van. de ezt hagyjuk talonba hisz ezt ismerem, most a érdés forintra váltani hogy a legcélszerubb azt ami localbitcoinson van ugy hogy azért a szobajövő lehetőségekből a legtöbb forintot hozza
- harmadik lehetőség hogy napi 50 ezresével kiveszem BTC automatábol ha ezt választom számit, hogy a mamutban veszem ki vagy az anker közben?
- egyéb ötletek?

(#18597) HoppMaster válasza tom120514 (#18531) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Korábbi évek tendenciáját követve :)

(#18598) Dißnäëß válasza Nyápic7 (#18596) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Légyszi az ankeresbe menj, a Mammutost én akarnám majd fejni. Köszi. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18599) Ferdzsoo válasza Dißnäëß (#18598) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát ezen felröhögtem! :DDD :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18600) meili válasza Nyápic7 (#18596) üzenetére


meili
tag

Hát így duplázva kivenni ennyi idő után nem túl jövedelmező. Ha jól tudom, mivel eltelt 3 év azóta, mióta megvetted, így nem csak a nyereséget, hanem a teljes összeget kell leadóznod kb. 30%-on.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.