Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Ferdzsoo válasza meili (#18600) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mindegy mennyi idő telt el. Az egész után kell adózni kb 27%-ot.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18602) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#18601) üzenetére


Dißnäëß
veterán

De az rablás, nem ? :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18603) Dronte válasza Ferdzsoo (#18601) üzenetére


Dronte
aktív tag

Ezt mondjuk kétlem. A nyereség után esetleg.

(#18604) Ferdzsoo válasza Dronte (#18603) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Pedig sajnos de, mert egyéb jövedelemnek minősül. Ahol csak 15%-ot vonhatsz le költségként. Link.
Ausztriában meg ha legalább 1 évig tartod adómentes. Fel kéne nőnünk ehez a mentalitáshoz.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18605) Dronte válasza Ferdzsoo (#18604) üzenetére


Dronte
aktív tag

Amit linkeltél, abban pontosan is az van, hogy a nyereség után kell adózni, ahogy itt is [link]
" a kriptovaluta beszerzési értéke és eladási értéke közötti különbséget meg kell szorozni a darabszámmal, amelyből megállapítható az adott ügylet eredménye. Tárgyévben a nyereséges ügyletek eredményét összeadva számolható ki a jövedelem, amely után a már fentebb említett SZJA-t és szocho-t (szociális hozzájárulás) kell megfizetni."
Semmi értelme nem lenne úgy adózni valami után, hogy nem volt belőle jövedelmed.

(#18606) Ferdzsoo válasza Dronte (#18605) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ebben az országban adóügyben nemsok mindennek van értelme. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18607) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#18606) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na, ez a bajom nekem is. Ha egy Svájc2 lennénk a rendszerváltás óta ránk zúdult pénzektôl, mert értelmesen használjuk ôket, zokszó nélkül adózok, de így csak zokszóval. :U

Btw Ausztriában: ha ott veszek kripto-t es ott is adom el, akkor magyarként él rám az ottani szabályzás ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18608) brd válasza Dißnäëß (#18607) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, de gondolom, Ausztriával van ún. kettős adóztatást kizáró egyezmény kötve Magyarország részéről (mint a legtöbb, ha nem az összes EU állammal). Így az ausztriai szabályozástól függ, hogy mi a teendő az ilyen fajta bevétel utáni (1 év után nem) adózással, ottani külföldi állampolgárként, de azt sajnos nem ismerem.

The only real valuable thing is intuition.

(#18609) Ferdzsoo válasza Dißnäëß (#18607) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha életvitelszerűen ausztriában élsz és ezt bizonyatni is tudod (ott bejelentett állandó lakcím, munkahely stb.) akkor adózhatsz onnan.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18610) brd válasza Ferdzsoo (#18609) üzenetére


brd
nagyúr

Na igen, de az nehezebb feltétel. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#18611) mepet válasza Nyápic7 (#18596) üzenetére


mepet
addikt

Miért csak 50ezresével vennéd ki az atmből? Többet nem ad ki? Vagy drágább, vagy KYC kell 50e felett?

(#18612) Dißnäëß válasza mepet (#18611) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem 200k most a KYC hatar automatazasnal ? :F

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18613) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#18609) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez nem lesz gond, köszi.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18614) Ferdzsoo válasza Dißnäëß (#18613) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azért ennek járj utána, de én így gondolom/tudom. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18615) butch3r válasza Ferdzsoo (#18604) üzenetére


butch3r
senior tag

ha jól emlékszem Németországban és Máltán is adómentes.
mondjuk mind a 3 hanyatló ország :D
18611 Mepet: 50e felett kell mobilszámot megadni. 300e felett kyc

(#18616) zerodot válasza butch3r (#18615) üzenetére


zerodot
aktív tag

Németországban akkor adómentes, ha legalább 1 év eltelt a vétel és eladás között. Máltát nem tudom. Viszont tudtommal Portugáliában magánszemélyként jelenleg teljesen adómentes bármilyen kripto kereskedés. És ott még tenger is van és jóidő.

(#18617) butch3r válasza zerodot (#18616) üzenetére


butch3r
senior tag

és a lányok is szépek. kár hogy nem tudok 1 évre most oda költözni :D

(#18618) Ferdzsoo válasza butch3r (#18615) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Onnantól kezdve hogy kamera van minden pénzel foglalkozó autómatánál szerintem hulla mindegy hogy mobilszámot adtál e meg, semmit, vagy full KYC-t. Akarnak megtalálnak...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18619) Agyrák666 válasza Ferdzsoo (#18618) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Maszkot kell hordani. Senki se mondta, hogy simaszk nem lehet.

(#18620) Dißnäëß válasza Agyrák666 (#18619) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Vajon hol érkezhet majd az első lefele liftezés ? :DDD

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18621) Agyrák666 válasza Dißnäëß (#18620) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

42k-rol vissza 10 ala, es evekig megint kuss, mint legutobb.

(#18622) #49155328 válasza Agyrák666 (#18621) üzenetére


#49155328
törölt tag

:)) 🤭

1500-ig, nem :F

[ Szerkesztve ]

(#18623) Dißnäëß válasza Agyrák666 (#18621) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Amúgy ez nem lenne rossz..
Késôn ébredés van (itt).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18624) HoppMaster válasza Agyrák666 (#18621) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Az nem a felezés volt?

(#18625) Benhill válasza Agyrák666 (#18621) üzenetére


Benhill
senior tag

Bitcoin Price $40,230.96

már csak 2 kell

(#18626) cof


cof
veterán

Annyira pörög a topik, hogy nemsokára biztos pukkan a lufi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18627) South Velen válasza cof (#18626) üzenetére


South Velen
addikt

ez a 40k rohadt erős szintnek tűnik az biztos, + mostmár panic sell van..

hát ennek annyi, ilyenkor mutatkozik meg, mennyire semmirekellő spekulációs szar ez az egész, egy kerek szám, ami pont a 2017-es csúcs duplája, tönkrevágja

várjuk a 80.000-et 3 év múlva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18628) #49155328 válasza cof (#18626) üzenetére


#49155328
törölt tag

Most pukkant.

(#18629) Ferdzsoo válasza South Velen (#18627) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

6 hónap múlva: "Bitcoin crashed from 110k to 85k in two days! The bubble is burst!" ;]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18630) csaba951


csaba951
veterán

Valami technikai gond lehet. Kraken-en nem lehet új vételi ajánlatot rögzíteni, csak meglévő ordereket cancel-ezni.
Szerintem nincs semmi gond, ez nem az a nagy zuhanás amit sokan várnak. Egyszerűen technikai hiba miatt megakadt a kereskedés. Sokan erre pánikba estek, azért esik. Ha majd megnyugszanak, akkor kiderül (pár óra múlva), hogy nincs semmi baj. Újra irány észak!

[ Szerkesztve ]

(#18631) A Zéé válasza csaba951 (#18630) üzenetére


A Zéé
addikt

coinbase-re be sem lehet lépni :(

Just a simple Lineman...

(#18632) fuze válasza A Zéé (#18631) üzenetére


fuze
őstag

a pró-n nekem sikerült áthozni a simáról és el is tudtam adni.

adms.hu | UI Designer

(#18633) warcat válasza South Velen (#18627) üzenetére


warcat
veterán

Szerinted hány embernél volt álomhatár a 40 000$ eladásra? Nem kell hozzá semmi spekuláció, hogy belásd ezt.Még az über hardcore arc is aki anno 20 000-en vásárolt be belőle és csakazértis alapon megtartotta, duplázás esetén már könnyen rábólinthat,hogy na eladom.

EA: It's in the crate!

(#18634) A Zéé válasza fuze (#18632) üzenetére


A Zéé
addikt

engem oda sem enged be. Féltem ettől a 40k-s határtól kicsit, délután már eszembe jutott, hogy ki kéne szállni, aztán örülni annak, ami jött eddig, és nem megülni ezt a parabolát tovább. Így akkor várok még kicsit :) Annyit szerintem nem tud esni míg helyreáll, hogy bukón legyek :D

Just a simple Lineman...

(#18635) fuze válasza A Zéé (#18634) üzenetére


fuze
őstag

Engem több alkalommal is beengedett. A coinbase-ről volt nehéz áthozni, mert mindig hibát dobott. kb 7-8 próbálkozás kellett, de átjött a coin. Aztán a váltás már egy kattintással is ment, csak a böngészőt kellett frissíteni

adms.hu | UI Designer

(#18636) South Velen válasza warcat (#18633) üzenetére


South Velen
addikt

Én is pont ezt mondom :B

Mivel semminincs mögötte, stb (nem akarom ezeket mantrázni) így csak a pszichológia alakítja az árát.

Egyébként azt hittem tovább elmegy most, kevesebb most a negatív hang mint 3 éve.
Még meglehet egyébként megint megnézi ma a 40k-t

[ Szerkesztve ]

(#18637) Ferdzsoo válasza South Velen (#18636) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igyvan. 2 hét múlva meg az 50-et. :K :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18638) Agyrák666 válasza Ferdzsoo (#18629) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Hat hogyne :C

Persze nehez josolgatni, de eddig 10 ev alatt mindig volt par rohadt eros buborek honap, aztan paniCSell, majd tobb evnyi stagnalas.
Persze kinek mi a stagnalas, bitcoin esetben annak szamit ha 6 es 12k kozott ingadozik, de azt a marhasagot, hogy ,, hat de a JE PE Morgen is bevasarol". Persze,majd 40k-n fog toled btc-t venni.. hulyegyerek ;]
(Nem neked irtam, csak hallottam ilyen marhasagot is. Kb aranyfedezet a banyagepekben szint)

[ Szerkesztve ]

(#18639) zerodot válasza South Velen (#18627) üzenetére


zerodot
aktív tag

"tönkrevágja"

Na ja... úgy tönkrevágta 5 perc alatt, hogy vége mindennek. Lehet lehúzni a rolót. :D :D :D :D

Tönkrevágta... :DD :DD :DD :DD Szerintem a te agyad van tönkrevágva, de teljesen! :D :D :D :D :D

(#18640) zerodot válasza Agyrák666 (#18621) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ezzel az eszmefuttatással csak egy apró probléma van, mégpedig az hogy legutóbb egyáltalán nem így történt...

(#18641) South Velen válasza zerodot (#18639) üzenetére


South Velen
addikt

Te aztán nagyon a szíveden viselheted ezt a dolgot. ;]

(#18642) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Ti hol szoktátok nézni az aktuális árfolyamot? Telefonra van valami app, amit ajánlotok?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18643) petyus980


petyus980
csendes tag

:))Rohadt nagyot pukkant! Még több ilyet idénre, egészen 200K-ig! :D Legalább lemorzsolódnak a “gyengekezűek”.

[ Szerkesztve ]

(#18644) Ferdzsoo válasza MikeWazowski (#18642) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tradingview. Az app is jó..

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18645) Agyrák666 válasza petyus980 (#18643) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Most ti komolyan azt hiszitek, hogy 100-200kig fog menetelni megallas nelkul? ;] Keszitem a popcornt.

Ui.: Siman elerheti par even belul de az, hogy lesznek kozte 50-60-70 szazalekos " leertekelesek" az is biztos. :DDD

(#18646) MikeWazowski válasza Ferdzsoo (#18644) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:R :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18647) brd válasza Agyrák666 (#18645) üzenetére


brd
nagyúr

Az elején még vicces volt, de már kezd unalmas lenni, hogy csak vészmadárkodsz (gyakorlatilag a duplázódás közben folyamatosan), ezért érdeklődnék, mi a motivációd? ;) Félre ne érts, engem nem zavar, csak kíváncsiság.

The only real valuable thing is intuition.

(#18648) petyus980 válasza brd (#18647) üzenetére


petyus980
csendes tag

Valszeg frissen végezte a trollképzőt és itt tölti ki a gyakorlati idejét. :F

(#18649) htc07 válasza brd (#18647) üzenetére


htc07
addikt

Mindig idejön valami új regisztrációval trollkodni amikor megindul az árfolyam, ignoráld, aztán csak megunja egyszer.

amúgy ja mekkora zuhanás volt, majdnem leesett annyira, mint amennyi tegnap hajnalban volt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#18650) Ciccuka válasza MikeWazowski (#18642) üzenetére


Ciccuka
veterán

Coinmarketcap

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.