Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) fireman123 válasza afartew (#17076) üzenetére


fireman123
őstag

A mivel állítólag megszereztek 2FA-hoz tartozó kódokat is, ezért célszerű a 2FA-t újra aktíválni (kikapcs-bekapcs). [link]

(#17102) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nagyon meg lennék lepve ha 3100 alá esne bármikor. Én várok egy erősebb visszatesztet legreálisabbnak 4100-et látok 3100-ra kevés esélyt de annak örülnék igazán. De ez is csak rövid ideig és már jön is vissza ide ahol most van... Nagyon-nagyon nehezen elképzelhetőnek tartom hogy innen megállás és visszateszt nélkül törjük át ezt a brutál ellenállást itt 6200-6400 között...
Én úgy gondolom innentől kezdve 4k alatt minden ajándék lesz, ha egyáltalán lesz még valaha a BTC történelmében...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17103) margithid válasza afartew (#17100) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem nem szabad túlzásokba esni.
Persze van kis esély arra is, hogy 1$ lesz és arra is, hogy 1 millió $, de szerintem a múlt alapján simán benne van az 1-2 éves stagnálás 2-3 ezer $ és 12-15 ezer $ között.
A következő bikához már több kell, nem elég az, hogy a mainstream média felkapja, mint tette 2013, majd 2017 körül.
Szerintem az a legnehezebb, hogy úgy tekintsünk rá, mintha kivülállók lennénk. Nem úgy ahogy az aktuális érdekünk szolgálja, és ezt úgymond beleszugeráljuk a reálisnak gondolt valóságba.
Persze jöhetnek nagy bajok is, mondjuk Tether összeomlás, vagy Binance-et megint feltörik, ezúttal sokkal nagyobb kárt okozva és mondjuk fizetésképtelenek lennének majd.
Én azt gondolom, hogy az altok is egyre nagyobb szerephez fognak jutni.
Amit továbbra is érdekesnek találok, hogy BTC-t nem követik az altok.
Stellar például alacsonyabban van mint decemberben, a BTC meg lassan duplázódott azóta.
És a stellart shitcoinnak se lehet mondani.

[ Szerkesztve ]

(#17104) Árpi001 válasza margithid (#17103) üzenetére


Árpi001
senior tag

"A következő bikához már több kell, nem elég az, hogy a mainstream média felkapja, mint tette 2013, majd 2017 körül."

Most fel sem kapta a média még is emelkedik masszívan...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17108) Blood Mage válasza afartew (#17105) üzenetére


Blood Mage
senior tag

BITMEX-nek van egy testnet nevü oldala, ahol játék BTC-vel kipróbálhatod a short/long nyitást. Kb 10 percet töltöttem vele eddig és amit nem annyira értettem, hogy kb 8 óránként azaz napi 4x fee-t fizetsz azért, hogy nyitva van a short/long poziciód. Na most ez így eléggé sántít, pl 1 év alatt lehet, hogy 300%-ot megy a BTC, de 1460x kell fee-t fizetned. mindegy milyen kicsi ez akkor is minuszos lenne :(
Tényleg kb 10 percet öltem ebbe az egészbe és nem igazán láttam át, úgyhogy én is szívesen veszek infókat, hogy, mit érdemes és mit nem, illetve, hogy jól értelmezem az egy évig nyitva tartott poziciót :R

[ Szerkesztve ]

(#17109) fireman123 válasza afartew (#17105) üzenetére


fireman123
őstag

Nem egyszerű dolog a technikai elemzés, de persze mint minden ez is megtanulható, ...és utána már csak pár éves gyakorlat/tapasztalat kell kell, hogy ha ránézel egy grafikonra akkor ne csak nézz hanem láss is :D
A youtube-n sok videó van magyarul is pl. ezek (nem kriptó hanem részvény, deviza, de az alapok ugyanazok), .....angolul meg tengernyi.
A videókat érdemes sorban megnézni (Tavaszi Tőzsde felkészítő sorozat, Technikai elemzés alapjai, ....stb.).
A kriptoakademia.hu discord csoportjában is sokat lehet tanulni, de a KA kereskedői is adnak konkrét tippeket (volt 2 hónap ingyenes időszak, most már fizetős a tipp adás, de nem vészes az ár)

[ Szerkesztve ]

(#17116) WarCow válasza afartew (#17113) üzenetére


WarCow
csendes tag

kezdő best stratégia buy the top sell the low :)

(#17117) parkr válasza WarCow (#17116) üzenetére


parkr
őstag

akkor én elcsesztem, már elkellett volna adnom :D

(#17118) sparks


sparks
senior tag

Ez már nem tréfa. Van egy olyan baljós érzésem, hogy robogunk egy komolyabb korrekció felé.
Mondjuk az elég szép, hogy átléptük a 6 hónapos csúcsot, gyanítom, hogy innen még lesz felfelé egy erős kilövés, aztán jöhet a visszahőkölős pihenés. Popcornt minden esetre bekészítettem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17119) Ferdzsoo válasza sparks (#17118) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah, de ha innen esel 25%-ot még akkor is 5.5k-n vagy.
Előbb látunk itt 10k-t mint 5k-t.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17121) Patry0t


Patry0t
tag

ezt útálom ebben az egészben, valaki eltüsszenti magát kínában, esik az árfolyam, feltörik a legnagyobb váltót és ellopnak 7000BTC-t, kilő az árfolyam..

(#17123) Ferdzsoo válasza Patry0t (#17121) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szvsz binance-nak ehhez vajmi köze van. Nekik ez a 7000BTC nem egy akkora érvágás... itt egyszerűen az van hogy átvittünk mindent mint a huzat, és nincs jelenleg olyan TA ami azt mutatná hogy itt még bizony medve piac van. Ha a mai heti gyertya megmarad 6300 felett akkor itt nagyon gyorsan újra 10k körül leszünk. Arra meg ki mondja azt hogy bulltrap 3k-ról? :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17124) vismaior04 válasza Ferdzsoo (#17123) üzenetére


vismaior04
tag

Olyan szinten nem érvágás, hogy a hot walletet nem sikerült a hackkel teljesen kiüríteni... ami a teljes bitcoin állományuk 2%-át tartalmazza csak általában.

(#17130) Árpi001 válasza afartew (#17127) üzenetére


Árpi001
senior tag

Perez hogy van rá esély.
De a tutit, hogy mit csinálj mit vegyél, mit adj el, nem fogják, fogjuk itt neked meg mondani. Nekem sem mondták meg. :) Nem is lehet.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17131) fireman123 válasza afartew (#17129) üzenetére


fireman123
őstag

mindenre lehet találni indokot és az ellenkezőjére is, ...de ezeket utólag szokták kitalálni :D , előre senki nem tud semmit biztosra, ....ez ilyen

(#17134) #25583896


#25583896
törölt tag

Köszöntjük kedves utasainkat a bull market fedélzetén.
Rövidesen megkezdjük a felszállást és utunkat a Hold felé.
Helyezzék kényelembe magukat és csatolják be biztonsági öveiket.
Mindenkinek kellemes utazást kívánunk!

(#17135) fireman123


fireman123
őstag

csak egy kis érdekesség az azonos árszinthez tartozó volume tekintetében :Y

(#17136) margithid


margithid
veterán

Én azért óvatosságra intenék mindenkit.
Amennyire megy most felfelé, annyira fog le is.
Nem fog örökké emelkedni.
Józanság! :)

(#17137) fireman123 válasza margithid (#17136) üzenetére


fireman123
őstag

persze, hogy nem, csak az a nem mindegy, hogy hol szállunk be és hol ki, ....aki a 2017-es fomot majd a 2018-as pukkanást testközelből (saját bőrén tapasztalva) átélte, gondolom óvatosabb (és előrelátóbb) lesz most már, legalábbis remélhetően tanul belőle

[ Szerkesztve ]

(#17138) pn4hvq válasza margithid (#17136) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ne vedd sértésnek, de alapozod valamire a mondandóidat, vagy csak írsz valamit, hogy növeld a hozzászólásaid számát?
"Amennyire megy most felfelé, annyira fog le is."
"Szerintem amúgy nem lesz nagy emelkedés jövőre, max a felezés miatt egy nagyobb rally, ami akár 20k-ig is elmehet, de én komolyabb emelkedést, új csúcsot még évekig nem várok."
"Lehet mennénk 2k-ra ha összeomlana.."
"Én biztos nem szállok be most, de az is lehet, hogy tévedek és felmegy 10k fölé."
"Persze van kis esély arra is, hogy 1$ lesz és arra is, hogy 1 millió $, de szerintem a múlt alapján simán benne van az 1-2 éves stagnálás 2-3 ezer $ és 12-15 ezer $ között."
Stb...

(#17139) margithid válasza pn4hvq (#17138) üzenetére


margithid
veterán

Te alapozod valamire?
Találgatok ,ennyi.
Folyamatosan változik a véleményem, de neked van ennyi időd, hogy kikeresd a hozzászólásaimat?:)
Szeritnem annyira nem mondtam ellent magamnak.

(#17140) pn4hvq válasza margithid (#17139) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nem vagyok érdekelt a kriptopénzekben, csak olvasgatom a témát, mint érdekességet. A kikeresés csak annyiban merült ki, hogy a folyamatos olvasásnál feltűnt, hogy kb. ilyen tartalmúakat írsz: lehet, hogy felmegy az árfolyam, de lehet, hogy leesik. Igen, pont ennyiben nyilvánul meg egy árfolyam, esetleg még stagnálni is tud.
De no offense, csak érdeklődtem :R.
Ha nagyon zavarónak találom a hozzászólásaidat, akkor eltüntetem őket.

(#17141) Dr. Romano válasza pn4hvq (#17140) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mindenki csak tippelget. A btc is a médiában már legalább 355 alkalommal lett eltemetve az évek alatt (most a PH-n is van valami temetős hír, mert már rég volt...). ;]
Persze jó lenne előre menni az időben és megnézni melyikből érdemes vásárolni, bár akkor már inkább a lottószámokat nézém meg.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17142) Árpi001 válasza pn4hvq (#17140) üzenetére


Árpi001
senior tag

"Ha nagyon zavarónak találom a hozzászólásaidat, akkor eltüntetem őket."
Hogy mi?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17143) Dr. Romano válasza Árpi001 (#17142) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Isteni hatalom vagy csak az előfizetés egyik funkciója? Ki tudja..... ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17144) pn4hvq válasza Dr. Romano (#17143) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Supreme7 istenség adta a kezembe a hatalmat :C .

(#17145) Árpi001 válasza Dr. Romano (#17143) üzenetére


Árpi001
senior tag

Egyszer, kétszer már olvastam erről a lehetőségről, de nem foglalkoztam vele.
Ma is tanultam valamit.:)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17147) butch3r válasza fireman123 (#17135) üzenetére


butch3r
senior tag

kérdés, hogy ebből mennyi a washtrade :F

afartew: akkor te is fogd be és gyere vissza ha már az alap dolgoknak utánanéztél :) (a stílusodon lenne mit csiszolni
akit aljának hívsz sokkal régebb óta jelen van a "közösségben" mint te, fyi

[ Szerkesztve ]

(#17150) D1Rect


D1Rect
félisten

Poolban van bitcoinom, szeretném valami biztonságosabb offline helyre mozgatni.
Mi ajánlott és, hogy tudom megtenni?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.