Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) Sidorovich válasza zerodot (#18900) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszönöm! :)

A nyereséges trade-ek rész nem világos számomra. Abban az esetben, ha én csak bányásztam és tartottam azóta, esetleg crypto-crypto között váltottam 1-2x, akkor nem úgy van, hogy csak amikor fiat pénzé váltom, akkor az az összeg után kell adóznom a kb. 27%-ot?

Sose tettem bele közvetlenül fiat pénzből, meg nem váltogattam még eddig fiat-crypto között, csak crypto-crypto között.

(#18902) petyus980 válasza zerodot (#18900) üzenetére


petyus980
csendes tag

Erre volt itt pár napja megfontolandó ötlete egy kollégának: a TBSZ

(#18903) WarCow


WarCow
csendes tag

(#18904) Dißnäëß válasza petyus980 (#18902) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Van egy osztrák cimbim. Asszem beszélgetek vele egy jót, mielőtt ki akarnék nagyobbat venni. :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18905) Methox91 válasza Sidorovich (#18901) üzenetére


Methox91
junior tag

Sok lehetőség van hogy elkerüld az adozást , elvből nem adnék ezeknek öt forintot se...

(#18906) Ferdzsoo válasza Dißnäëß (#18904) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Arra azért érdemes figyelni hogy az is kérdés lesz a NAV-nak hogy te miből vettél mondjuk 6m-ért egy új autót. Vagy bármit ami kicsit többe kerül egy összegben. Nem csak az hogy mondjuk honnan lett a számládon pénz. Nyílván ez csak akkor játszik ha nagyban toltál bele.
Szvsz ez nem olyan egyszerű és sokkal nagyobbat szívhat az ember ha utólag rádnéznek. Én ezen biztosan nem fogok okoskodni.
Van erre egy jó mondás: "Ami a kutyáké az a kutyáké"

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18907) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#18906) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egyetértek. (De ez itt és most nem gond).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18908) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Binance-ról kaptam emailt, hogy felmérés blabla, és ha kitöltöm, akkor februárban kisorsolnak 10 busd-t.
do_not_reply@mailer3.binance.com email cÍmról
Ez valós, vagy scam?

(#18909) Ferdzsoo válasza jézusom (#18908) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A kérdés inkább az hogy megéri a kockázat 10USD-t?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18910) zerodot válasza jézusom (#18908) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ez valós.

Kapcsold be a Binance biztonsági beállításaiban az Anti-phishing Code opciót. Itt beállítasz egy saját kódot, amit a binance aztán minden neked küldött emailje elejére berak, így biztosan tudhatod, hogy tőlük jött.

(#18911) cof válasza Ferdzsoo (#18909) üzenetére


cof
veterán

Miféle kockázattal jár egy felmérés? :C

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18912) Ferdzsoo válasza cof (#18911) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem a felmérés, hanem ha scam a mail. :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18913) cof válasza Ferdzsoo (#18912) üzenetére


cof
veterán

Hát aki megadja egy felmérésben a jelszavát az meg is érdemli. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18914) petyus980 válasza Ferdzsoo (#18906) üzenetére


petyus980
csendes tag

Félretett. :K

(#18915) Dronte válasza cof (#18913) üzenetére


Dronte
aktív tag

Itt azért nem csak jelszó megadásról lehet szó. Link mögött elég sok minden lapulhat. Inkább ezerszer kérdezzenek rá az emberek, mint hogy valaki befürödjön.

(#18916) cof válasza Dronte (#18915) üzenetére


cof
veterán

Mik lapulhatnak? Ha én nem viszek be semmilyen adatot, és nem is töltök le semmit a gyanús oldalról, max. Monero bányászatban részesítem a scammert egy rövid ideig, amíg a honlapon vagyok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18918) zerodot válasza cof (#18916) üzenetére


zerodot
aktív tag

Kitöltöd a kérdőívet. Az email címed megvan nekik, szóval nemsokára jön a mail, hogy hurrá nyertél, jelentkezz be a binance-re és vedd át a jutalmat. Kattints ide. Örülsz, kattintasz, nem figyelsz, hogy a binance.com helyett a binançe.com-ra vitt a link, az oldal maga pedig tök ugyanúgy néz ki. "Bejelentkezel". Már meg is szerezték a binance jelszavadat.

Persze ja, remélhetőleg használsz 2FA-t, és tőzsdére is mindig bookmarkból mész, és mindig 100% odafigyelsz... legalábbis elméletben :) Sokszor elég lehet valami apróság, és máris kiadtál valami adatot, amit nem kellett volna.

(#18919) jézusom válasza zerodot (#18918) üzenetére


jézusom
addikt

Telefonon fotózom a qr kódot, úgy lépek be, de általában ki se kapcsolom a gépet, úgyhogy ritkán lépek be.

(#18920) Dronte válasza cof (#18916) üzenetére


Dronte
aktív tag

Ha tökéletes vírusirtód van, és / vagy nagyon figyelsz az URL-ekre, akkor semmi :)

Pl. a survey link weboldalába (nyilván fake) rejthetnek finomságokat.

(#18921) cof válasza Dronte (#18920) üzenetére


cof
veterán

Nem használok semmilyen vírusírtót, tudom... kellene, de szeretek veszélyesen élni. ;]

Figyelek. ;)

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18922) Armagedown


Armagedown
őstag

Megmosolyogtatók ezek a bitcoinal kapcsolatok kérdések a gyakorin, csak inkább sírni kéne rajta, nem tudom . :D :O

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18923) devast válasza Zsoxx (#18917) üzenetére


devast
addikt

Különben én ezt nem tartom annyira rossznak. Abba gondolj bele, hogy egy jogállamban, hogy lehetséges azt megcsinálni, hogy vizsgálat alá vesznek, feltételezik, hogy bűnös vagy, és neked kell bizonyítanod, hogy nem. Ez teljesen fordított. Így nem szabadna működnie. Másrészt így adóellenőrzésekre se lenne szükség, hisz mindenkit csak bíróság elé cibálnának, hogy bűnös, azt bizonyítsa be, hogy nem....

(#18924) Advent


Advent
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata Binance-re Sepa fiat deposit utalás terén ? Mennyi idő még megkapják az utalást ? Továbbá amikor utalni akarok asszem a felső határ amit enged az 230€ pedig végig csináltam minden személyazonosság ellenőrzést és el is fogadták.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#18925) instantwater


instantwater
addikt

Használ valaki multisig szolgáltatásokat mint pl a GreenAddress.it vagy BitGo?

(#18926) tom120514 válasza Advent (#18924) üzenetére


tom120514
őstag

Tegnap Revolutról kb. 4 perc volt.

Never go full retard.

(#18927) petyus980


petyus980
csendes tag

Na! Újabb "buborék" a láthatáron! :DD

(#18928) zerodot válasza Advent (#18924) üzenetére


zerodot
aktív tag

Revolutról gyors, pár perc. De 1 munkanapon belül oda kellene érnie máshonnan is.

Cím verifikációt is megcsináltad? Mert azt külön kellett emlékeim szerint.

(#18929) htc07 válasza petyus980 (#18927) üzenetére


htc07
addikt

Akciós áron volt a BTC pár napig, ennyi a történet ;]

(#18930) Advent válasza zerodot (#18928) üzenetére


Advent
tag

Igen megvolt minden verifikáció nem tudom miért csak 230 € enged.
Beírtam 230at utána amikor megkaptam a banki adatokat utaláskor 240et utaltam próbaképp, meglátjuk elfogadják-e. Írtam az ügyfélszolgálaton is persze semmi válasz a chat ablakot meg lehetetlenség kivárni...

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#18931) koxx válasza htc07 (#18929) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindig jönnek a kárörvendők amikor 2 napra lecsökken 3k dollárral a btc, hogy 'naugyemegmondtambuborékkidurranik' :D

(#18932) zerodot válasza koxx (#18931) üzenetére


zerodot
aktív tag

Image

(#18933) Advent válasza tom120514 (#18926) üzenetére


Advent
tag

Fiat depositot csináltál vagy direktbe kriptót vettél a banxa-n keresztül?

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#18934) petyus980 válasza koxx (#18931) üzenetére


petyus980
csendes tag

Ha megfigyeled, szándékosan idézőjelek közé lett téve a buborék. winkwink

(#18935) HoppMaster válasza Advent (#18933) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Mindkettő gyorsan megy kivéve a Revolut kártyával való direkt vásárlást, nah azt nem engedi csak az átutalást.

(#18936) tom120514 válasza Advent (#18933) üzenetére


tom120514
őstag

Fiat deposit Revolutról utalással. Ha forintod van, ezt javaslom, persze ha a bankod kártyás vásárlásnak könyveli a Revolut feltöltést, ami így ingyenes. Revo váltás EUR-ra jó árfolyamon, majd ingyenes SEPA Binance-re.

Never go full retard.

(#18938) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Na mi van, bedőlt a bitcoin? :DD

(#18939) Methox91 válasza Zsoxx (#18938) üzenetére


Methox91
junior tag

Kipukkadt teljesen , ennyi volt..

(#18940) csaba951 válasza Zsoxx (#18938) üzenetére


csaba951
veterán

Egyszerre igen, és nem. Bloomberg TV-n ma reggel nagyon nyomták, hogy Japánban, Dél-Koreában, USA-ban úgy látják a jegybankok, hogy a tőzsde jelenleg túlfűtött. Kicsit megemelték az alapkamatokat. Éppen csak jelzés értékűen. Ez azt jelenti, hogy ezentúl nem lesz annyi "könnyű pénz" a rendszerben. Ez rossz hír a kripto piacnak is, mert ide se jut akkora likviditás, mint korában. Tehát ez most nem egy sima esés, hanem trendforduló. Ha tényleg így van, akkor egy ideig nem látjuk viszont a 40+k dolláros árfolyamot.

(#18941) Ferdzsoo válasza csaba951 (#18940) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Állom hogy 2 héten belül új ath-n lesz a BTC. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18942) jézusom


jézusom
addikt

Hali!
Ezúttal egyszerű kérdésem van. Ha HW walletre akarok különböző kryptokat menteni, akkor ezekhez cÍmek is kellenek. Ezeket a cÍmeket hol érdemes generáltatni? Én egyelőre nem látom át, hogy most online csinálok hozzá cÍmeket, aztán akkor ugyan úgy nyoma lesz online, tehát oda a biztonság vagy tévedek? Vagy adnak eleve cÍmeket a hardverhez?

(#18943) zerodot válasza jézusom (#18942) üzenetére


zerodot
aktív tag

A HW wallet maga generálja a címeket a seedből. Ez a lényege. Privát kulcs onnan normál esetben sehogy nem kerül ki. Se be, mert nem lehet hozzáadni mást, mint ami a seedből jön.

Nem olvastad elég figyelmesen a HD walletekről és a seedről folyó eszmecserét a napokban... :N

[ Szerkesztve ]

(#18944) jézusom válasza zerodot (#18943) üzenetére


jézusom
addikt

Biztos, hogy nem voltam figyelmes, de szerintem én kérdeztem a legtöbbet. Elég nehéz megemésztenem. Köszi!

(#18945) instantwater


instantwater
addikt

Melyik exchange az ajánlott?
Coinbase, Binance, Kraken vagy valami más?

A Binance kínai hátterű, attól kicsit óvakodom.
A Coinbase drága, a Coinbase Prot ajánlják több helyen, az jóval olcsóbb, de bizonyára nehezebb kezelni, vagy van valami más buktató is.

(#18946) emvy válasza instantwater (#18945) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha biztosra akarsz menni, akkor Coinbase. Főleg a mostani USDT-s bizonytalanság mellett.

while (!sleep) sheep++;

(#18947) zerodot válasza emvy (#18946) üzenetére


zerodot
aktív tag

Mi köze az USDT helyzetnek ahhoz, hogy melyik tőzsde jobb vagy megbízhatóbb?

(#18948) zerodot válasza instantwater (#18945) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nálam ezek közül a Coinbase áll az utolsó helyen. Rettenetesen drága, még a Pro is 0.5%. Ha nagyobb mozgás van a piacon, akkor az elsők között omlik össze és válik használhatatlanná.

A Krakent jobban szeretem, ott elfogadhatóbbak a fee-k, de az is hajlamos belassulni, és kicsit fura a felülete.

Illetve igazából attól függ, milyen coinokkal akarsz kereskedni, mert a Binance-en sokkal több van fent, mint a másik kettőn. A CB legnagyobb előnye az volt, hogy a Revolutról/ra is működnek a SEPA utalások, szóval sokan azt használták emiatt fiat kapunak, aztán utalták a kriptót Binance-re, mivel ott több az altcoin, a fee pedig csak 0.1% (sőt 0.075% bnb-ben fizetve). De most már fölösleges a kerülő, mert egyenesen a Binance-re is lehet Revolutról utalni EUR-t.

Mondom ezt úgy, hogy valójában sosem kedveltem a Binance-et több okból is, de a fee-k és az altcoin kínálat miatt mégis rendszeresen használom.

Amúgy az FTX-et is érdemes megnézni, ha olyan coinnal kereskednél ami fent van náluk. Még a Binancetől is olcsóbb, maker 0.02%, taker 0.07% (ha tartasz 25 FTT-t, akkor 0 a maker!), és a felületük is a legjobbak között van, sokféle order típussal és megadható paraméterrel.

(#18949) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy szokott-e itt valaki vásárolni bitcoinnal Alzán?
Mennyi idő alatt írják jóvá az átküldött pénzt?
Ahogy látom 15 perc van a tranzakcióra, Coinbase-el több idő egy sima tranzakció nem?
Előre is köszönöm!

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#18950) Dronte válasza instantwater (#18945) üzenetére


Dronte
aktív tag

Attól függ, mi a legfontosabb neked. Kraken elég megbízható, régi motoros relatíve alacsony fee-vel, de hajlamos belassulni komoly terhelés alatt, és Revolutos befizetés nem támogatott.. Bitstamp Európában regisztrált intézmény, talán szabályozás és hasonlók alapján a legmegbízhatóbbak közé tartozik - persze 2015-ben ezt törték fel többek között, azóta feküdtek rá igazán a biztonságra. Fee itt átlagos, de megy a Revolutos befizetés (pár óra) Én HODL-ra Bitstampen tartom, gyakoribb trade-re Krakent használom, de kisebb pénzzel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.