Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) LLam válasza deadwing (#997) üzenetére


LLam
senior tag

mert ha 10 év múlva 1 BTC = 1m dollár akkor a 0,001 is elég jó lesz :)

persze csak HA :)

Stay hungry!

(#1002) radi8tor válasza csaba951 (#999) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Terracoin nem lenne jobb?

⭐ Stella

(#1003) albinolynx válasza csaba951 (#999) üzenetére


albinolynx
őstag

Mi van most elérhető "asic"-os eszköz?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1004) deadwing válasza LLam (#1001) üzenetére


deadwing
addikt

Az nem lehet, mert akkor minden bányász milliárdos lenne és Hawaii-n tartanánk havonta 2 PH-s btc-s bulit :D Viszont inkább számold ki hogy 10 év alatt mennyi is lenne a villanyszámlád a HA-ra? :)
Nincs értelme ilyen messzire menni, jóelőbb le lett írva pár konkrétum, hogy mire lehet számítani.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1005) csaba951 válasza albinolynx (#1003) üzenetére


csaba951
veterán

Jogos! Legyen akkor: Persze, akkor majd jó lesz! Csak a VGA-t, villanyszámlát meg MOST kell kifizetni! :D

Az 1 BTC = 1m dollár meg szerintem csak valamikor 2050 után lesz meg. De meglesz! :D

>Terracoin nem lenne jobb?

Próbálkoztam vele, de ott tényleg óránként (vagy lehet, hogy sűrűbben) változik a diff. Ráadásul olyan kilengésekkel, hogy tényleg nem lehet belőle semmit számolni. 5000-111000 diff között sok mindent láttam már az elmúlt 3 napban.

[ Szerkesztve ]

(#1006) albinolynx válasza csaba951 (#1005) üzenetére


albinolynx
őstag

A rám vonatkozó választ sajnos nem értem.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1007) csaba951 válasza albinolynx (#1006) üzenetére


csaba951
veterán

Annyira belelkesültem a burinin projecten, hogy már megvalósultnak tekintettem. Meg az első BFL kocka YT bemutató alapján most már úgy gondolom, hogy valamikor tényleg fognak szállítani. Közben pedig konkrétan egyik project sem szállít még tömegesen a megrendelőknek! :D

A 999-esben szereplő linkre klikkelve meg tudod nézni, hogy melyik coin használ SHA-256 és melyik használ scrypt algoritmust. Az asic-os gépek csak az SHA-256 alapúakhoz használhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#1008) albinolynx válasza csaba951 (#1007) üzenetére


albinolynx
őstag

"Szívás amikor átruccan időnként 1-2 asic-os ember a BTC bányászatból!"

Én erre irányítottam a kérdést. Azt hittem valami felett elsiklottam és van ASIC-os eszköz ilyen célra, csak kis számítási teljesítménnyel.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1009) deadwing válasza csaba951 (#1007) üzenetére


deadwing
addikt

Nálam jobban nem remélsz... 1 SC-m van megrendelve, aug óta... Sírok már lassan :O

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1010) csaba951 válasza albinolynx (#1008) üzenetére


csaba951
veterán

PPCoin SHA-256 algoritmust használ. A batch 1, 2-ben kiszállított Avalon gépek egyaránt jók BTC és pl. PPC bányászatra. Amikor a http://dustcoin.com/mining-on eléri/meghaladja a PPC a 105%-ot, akkor pár Avalonos gép fel szokott tűnni a pool-ban. Ha lemegy 95%-98%-ra, akkor meg mennek vissza BTC-t bányászni

(#1011) albinolynx válasza csaba951 (#1010) üzenetére


albinolynx
őstag

Engem még wpa2 hashhez érdekelt volna leginkább. Viszont rar-hoz még mindig jók lesznek.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1012) deadwing válasza albinolynx (#1011) üzenetére


deadwing
addikt

OFF:
WPA2 szerintem marad a GPU-k kiváltsága. Az pedig ha ésszel megválasztott jelszót kell megtörni kvázi lehetetlen. Illetve nem az, ha van még benned 1-2 millió évre való életerő akkor meg lehet csinálni :D
ON.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1013) #68216320 válasza deadwing (#1012) üzenetére


#68216320
törölt tag

WPA2-t szótár alapján szoktak törni. Azzal relatív hamar megvan, ha nem teljesen értelmetlen kifejezéseket választott jelszónak.

(#1014) deadwing válasza #68216320 (#1013) üzenetére


deadwing
addikt

Így igaz. :) De szótárból is van többféle. Amit láttam legnagyobb az 16G-s txt volt. De az sem ér semmit. A WPA2 igenis hatásos védelem, de kizárólag akkor, ha értelmetlen karaktersorozatot adsz meg. Ha meg beleraksz pluszban hülye karaktereket -nem tudom másképp mondani bocs, sokat ittam- akkor meg kb lehetetlen feltörni.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1015) albinolynx


albinolynx
őstag

Szivárvány táblákkal előrébb vagy, főleg, ha egy ilyen BFL-es kockát rá lehetne majd egyszer venni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1016) deadwing válasza albinolynx (#1015) üzenetére


deadwing
addikt

Annyira nem érdekel a dolog, de innen már inkább priv.
Nem akarom, hogy kirakjanak a topicból.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1017) poli27


poli27
veterán

Azta most nagyon teker a vga-m 751MH/s al hashel :D eddig olyan 650-670 volt a max :DD

(#1018) csaba951 válasza poli27 (#1017) üzenetére


csaba951
veterán

Ja, most ment le a nap, csak úgy tódul be a hideg levegő! :D

(#1019) jones965


jones965
Modder

Aki használja az alkalmazást multi gpu-val, tudna segíteni? Nekem a 4 way cfx HD7970-ből mindíg csak a 4. gpu számol, a többi lemegy 300 mhz-re.
1200mhz-es órajel mellett számol 650Mhash-t. Szerintem a 4 kártyának közel 2 Ghash-t kellene hoznia. Van rá megoldás?

(#1020) poli27 válasza csaba951 (#1018) üzenetére


poli27
veterán

Nincs melege a vgamnak, most is csak 68-70 fokos :) 1125mhz jár. a vrm meg 75-77 átlag.

(#1021) csaba951 válasza jones965 (#1019) üzenetére


csaba951
veterán

Gondolom guiminerrel próbálkozol, ezért tudod egyszerre csak az egyik kártyát kijelölni bányászatra. Ha áttérsz cgminerre, akkor nem lesz ilyen gondod! Sőt a 4 GPU-nak akár más-más óra jeleket is meg tudsz adni! Meg egy halom más dolgot is! A 2.11.4 a legfrissebb.

Paramétereket és jelentésüket megtalálod a readme.txt-ben!

[ Szerkesztve ]

(#1022) jones965 válasza csaba951 (#1021) üzenetére


jones965
Modder

Köszi! :R

(#1023) albinolynx


albinolynx
őstag

Rövid privát beszélgetés után felteszem itt is a kérdést.
Szerintetek milyen tényezők befolyásolják leginkább a BTC - USA $ árfolyamot és milyen irányba?
Mit gondoltok arról, hogy BTC-re váltani egy bizonyos pénzösszeget és tárcában tárolni? 1-5év távlatban.

A BTC-k száma véges. Wiki szerint nagyjából a teljes mennyiség fele áll rendelkezésre. Hosszú távon biztosan megéri. Elmozdulások biztosan lesznek, de bedönteni nem lehet.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1024) GuMipOkE válasza albinolynx (#1023) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

"...de bedönteni nem lehet."

Sztem ez olyan megállapítás, mint az, amikor feltörhetetlen rendszerről v. feltörhetetlen páncélszekrényről beszélnek. :U

(#1025) Immy válasza albinolynx (#1023) üzenetére


Immy
őstag

Sziasztok!

Végigolvastam az utolsó 500 hozzászólást és én a GPU-val történő bányászásnak a megtérülési idejét nagyon rossznak veszem, ha figyelembe veszem, hogy a közeljövőben megjelennek (vagy már megjelentek) a célhardverek, amik kenterbe verik a GPU-s számításokat. (ddos-os mókákról, USD-BTC árfolyamról nem is beszélve)

Ezért olyan kérdésem lenne, hogy tudtok olyan alternatív lehetőségeket, ahol a GPU-k számítási kapacitását tudom bérbeadni, kiadni? Hash törés, videó enkódolás stb?

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1026) albinolynx válasza GuMipOkE (#1024) üzenetére


albinolynx
őstag

Pedig ha jól értem a lényegét, szerintem igaz az állítás. Szívesen fogadom a cáfolatod, vagyis hogyan lehetne bedönteni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1027) poli27


poli27
veterán

valaki használ 50minert? mi a különbség pl a cgminer, a diablo, phoenix miner között?ezeket ugye alapból kezeli,ad nekik egy grafikus felületet.pl vector és worksizenak mi az optimális beállítása 7970 es karihoz ami 1125mhz megy?Meg melyik stratégia jó pl cgminernél failover,stb stb? :)

[ Szerkesztve ]

(#1028) albinolynx válasza poli27 (#1027) üzenetére


albinolynx
őstag

Itt nézegess 7970 beállításokat: [link]
Biztosan találsz számodra megfelelő beállítást és összehasonlítási alapot.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1029) GuMipOkE válasza albinolynx (#1026) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Minden rendszer bedönthető valamilyen módon. Nincs semmi sem, aminek az állandóságát biztosra lehetne mondani. Persze viccesen szoktuk mondani, hogy a halál és az adó a biztos, minden más bizonytalan, de még ez a kettő sem biztos. :)

Nem akarok hosszasan és részletesen érvelni, de sztem a BTC rendszere 2 oldalról kezdhető ki: 1) infrastruktúra 2) gazdasági. ( a 3. joker: állami, de ez mindent visz)
Az első része pl akkor, ha valami hiba derül ki a rendszerben, amit esetleg nem lehet egyszerűen orvosolni. Meg akkor ott van a ddos. A gazdasági oldal pedig a kis kapitalizáció miatt sebezhető. Persze a spekulatív tőke beáramlása a tartós padló árfolyam veszélyét csökkenti, de a stabilitást meg épp az ellenkező irányba billenti. A BTC mint fizetőeszköz szempontjából a stabilitás pedig kiemelten fontos, mert enélkül nem fog elterjedni a BTC fizetés.
Aztán a gazdasági oldal és az infrastruktúra viszonyát is lehetne még nézegetni, illetve a 2 függőségét, és akkor máris találunk néhány támadási felületet. Persze ezek kihasználása igényelhet pár mrd USD összeget, de mivel az USD és az EUR is fedezet nélküli pénz - és a bankközi piacon olyan mennyiség van belőle, hogy ha a piacra kikerülne egy része is, akkor bedőlne az egész világ pénzpiaca - ezért sok olyan szereplő van a gazdaságban, akik a forrásaikat nézve képesek hosszabb távon is megnyomorítani a rendszert vagy így vagy úgy.
Szóval nem vagyok meggyőződve arról, hogy a rendszer globális szintűvé fejlődik. Persze a kapitalizáció még többszörösére nőhet a jelenleginél, de a BTC inkább marad a spekulánsok játszótere. Lehet, hogy teljesen megszüntetni nem lehet a rendszert külső nyomásra, de az biztos hogy sok pénzzel egy vegetatív szintre biztos le lehet kényszeríteni.

(#1030) csaba951 válasza poli27 (#1027) üzenetére


csaba951
veterán

Kedvedért feltúrtam ezt és a Litecoin fórumot. Rajtad kívül csak 1 ember használt 50miner klienst. PeachMan. Ő is segítséget próbált kérni a beállításokhoz. Nem kapott, így másnap át is állt cgminer-re. :D

Itt a társaság egyik része guiminer-t, a másik része meg cgminer-t használ. Kérdezhetsz más programokról is nyugodtan, csak nemigen lesz aki válaszoljon...

>mi a különbség pl a cgminer, a diablo, phoenix miner között?

Ha jól tudom a diabló és a phoenix miner régebbi fejlesztésű programok. Ennek megfelelően nem támogatják a (friss) stratum szervereket. Részemről itt abba is hagytam az ismerkedést velük. Ma már tényleg csak kényszerből bányásznék getwork szerveren (a magas veszteség miatt).

>pl vector és worksizenak mi az optimális beállítása 7970 es karihoz
Minden embernek mást jelent az optimális beállítás. Van aki 24/7-ben 100%-on akarja járatni a kártyáját. Ekkor termel rendesen, de a melegedés nem tesz jót a kártyának. Meg a ventillátor is kikészül az állandó 100% közeli használattól. Van aki inkább kíméli a kártyáját, és alacsonyabb hőfokon, alacsonyabb ventilátor fordulaton jártatja. Így nem készül ki 1,5-2 év alatt a kártya, de cserébe nem is termel sokat.

Te vajon melyik stratégiát választod?

vector és worksize tipikusan azok a paraméterek, amiket nem fogsz állítani, mert az alapértelmezett értékei teljesen jók.

>melyik stratégia jó pl cgminernél failover,

Failover szerintem jó. Az viszont, hogy az 50miner-ben 1 db backup szervert lehet csak beállítani, na az nem jó. Pl. BTCGuild-on nekem kapásból 3 backup szerver van beállítva. Jobban belegondolva nincs is olyan pool, ahol nem állítottam be min. 1 backup szervert. Vagy inkább többet! :D

(#1029) GuMipOkE
+1 a hozzászólásodra
Egyedül a záró soraiddal nem értek egyet. Hosszú távon (min. 50-100 év) szerintem a világ globális pénzévé fejlődik a BTC. Most még nagyon törékeny, alig 1-2 lépést tettünk csak még meg egy nagyon-nagyon hosszú úton...

[ Szerkesztve ]

(#1031) Penge_4 válasza GuMipOkE (#1029) üzenetére


Penge_4
veterán

"Lehet, hogy teljesen megszüntetni nem lehet a rendszert külső nyomásra, de az biztos hogy sok pénzzel egy vegetatív szintre biztos le lehet kényszeríteni."

Kihagytad az emberi tényezőt. Amit jelenleg tesznek a gazdaság ellenérdekeltjei (vagyis a nagy semmit, félhomály, üres frázisok, stb.) az a lehető legjobb taktika a részükről. Ha ezt képes túlélni a Bitcoin, akkor mindent (leszámítva persze a technikai jellegű gebaszt).

Gondolj bele: Gyakorlatilag ez az ultimate-joker fegyvere a "demokráciának", mivel ha fellépnének ellene, az diktatúra lenne, ugyanakkor aknamunka nélkül pillanatokon belül elterjedhetne, szóval bele kell vinni a képletbe egy kis bürokráciát meg pár jogi passzust, úgy teljes a képlet.

Ha kijelentenék, hogy legalizálják, akkor ugye elgördülne az akadály. Ha azt jelentenék ki, hogy betiltják, akkor a népharag bontaná le az akadályt.

Az egyetlen működőképes taktika (és egyúttal a leghatékonyabb) részükről ez, amit most csinálnak.

Ezért lenne jó, ha páran elkezdenék felkapni. Minden eszköz rendelkezésre áll. Ott a namecoin, ami a domain kérdést hivatott megoldani (nem tudják tiltani), innentől már csak szolgáltatásokat kell indítani. Nem az a lényeg, hogy legális, szürke vagy illegális, hanem az, hogy legyenek szolgáltatások, ahol nem csak költeni tudják az emberek a bitcoinjaikat, hanem megkeresni is.

És ez bizony a bányászoknak is érdekük, különben nem sokáig marad ilyen magasan az árfolyam.

Jelenleg a bányászaton kívül, hogy lehet hozzájutni?
1. Olyan oldalakon, amik 0.000001-et fizetnek reklámok nézegetéséért (a PTC-k utódai)
2. Hirdetgetnek még internetes munkákat (ezek eleve bizalmi alapúak, kérdőjeles, hogy kifizetnek-e), de egyrészt itt az egész internettel versenyezve kell a legjobbnak lenned + ha BID-es oldal, akkor a harmadik világ lenyomja az árakat. Ráadásul olyanokkal van tele, hogy "I will be follow you on Twitter for xy BTC" meg "I will be like all of your post on Facebook for xy BTC", na meg a szokásos durván szakmai "C++ developer, Java developer, Python developer, AJAX developer, etc.", esetleg még 1-2 cikkírás (angolul, amikre rá is kap a harmadik világ), meg 1-2 fordítás farsi, héber meg üzbég nyelvekre.
3. Regisztrálhatsz mtGox-ra, de egyrészt Paypal-ról és társairól például nem lehet fizetni, másrészt gondolom éppen emiatt olyan díjak is vannak (mármint a bankkártyás oldalát tekintve), hogy 10+ BTC (azaz 1200 dollár) alatt elkezdeni sem érdemes.

Ráadásul az oldalukon nem túl sok infó van. Csak tőzsde (mint az eToro és társai), ahol x tőkeáttéttel forgathatod a pénzedet, amíg el nem bukod, meg persze ki is veheted, de nem ez a fő funkciója?

És ez még csak az egyik oldala. Ott van a kliens-kérdés. Eleve halálraítélt dolog az egész, amíg átlagjózsinak 7+ gigás blockchaint le kell töltenie. Valahogy máshogy kell megoldani. Ezzel a dologgal meg tényleg kezdeni kéne még idejekorán valamit, mert mi lesz, ha tényleg rákapnak az emberek és naponta növekszik majd 1 gigával, vagy többel?

Az megint nem lenne jó, ha csak szerverek (akármennyi is) tárolnák az adatot, mert elmennénk centralizált irányba. Egy dolgot tudnék elképzelni így hirtelen (bár nem ismerem annyira a technikai részleteket).

x idő múlva (mondjuk 5 év, 3 év, 1 év) trimmeli az infókat és rögzíti 1-1 bejegyzésben az akkori egyenleget. Ez mondjuk azzal járna, hogy az attól régebbi tranzakciókat nem lehetne tételesen ellenőrizni, csak azt, hogy adott cím mennyi pénzzel rendelkezett abban az időben. Kompromisszumos megoldásként bárki tárolhatná a saját kontójára a rá (és akár üzletfeleire) vonatkozó részeket, később úgyis le lehetne ellenőrizni az adatok helyességét bányászgéppel, ha bármi panasz érkezne.

Ez lenne még a legkorrektebb, de így is több lehetőség kéne felhős megoldásokhoz.

Ha a blockchain.info ledöglik, akkor az egész webes statisztikai rendszer ledöglik. A hivatalos kliensnél volt valami hőzöngés, hogy fix fee-re kényszerít, ezen kívül még az Electrum tűrhető, bár elég buta, de legalább működik.

Az Armory Java alapú és az oldalukon is írják, hogy qrva sok ramot eszik. Mi van még?

Lokalizáció... a hivatalos magyar oldal is hagy némi kívánnivalót maga után. Mármint a bitcoin.hu (a bitcoins.hu nem igazán frissül). Az archív cikkeket szinte lehetetlenség kikeresni. A legördülőmenün keresztül 6 cikket listáz ki, akármennyi volt is a hónapban. Sehol egy tovább gomb vagy ilyesmi. Aki ismeri a Wordpress-t az így is megoldja, de itt most megint átlagjózsiról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1032) GuMipOkE válasza Penge_4 (#1031) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Azért hagytam ki az emberi tényezőt, mert az emberi tényezőt a BTC esetében az érdekek és ellenérekek határozzák meg, és ezek mentén mozog. Ha instabil a BTC árfolyam, akkor az bizalmatlanságot kelthet a fizetőeszközben. Sokkal nagyobb jelentőséget nem adnék ennek önmagában. Ha csak egy divat lenne a BTC, akkor tiszavirág életű lesz. Ha az érdekek tartják fenn, akkor hosszabb távon is működhet.

Amíg %-osan jelentéktelen a kriptopénzek piaca egy ország gazdaságában, addig az államot sem zavarja, és nem is foglalkozik ezzel. Még a PayPal fizetéssel kapcsolatban sem tiszta a kép adóügyileg. Legalábbis 2-3 hónapja foglalkoztam ezzel, és a webshop üzemeltetők csak spekulálnak a könyvelőkkel, hogy hogyan oldják meg védhetően. Pedig azért a PayPal elég nagy, és nem is most indult.

Persze ez gátolja a paypalos fizetési mód elterjedését, de szerintem a díjaik nagyobb gátat jelentek ennél. :)

Btw: igazából a PayPal számára nem lenne nehéz beépíteni a fizetést ilyen-olyan BTC-s oldalak irányába. Mert ugye szükség esetén teljesen ellenőrizhető az esetleges BTC tranzakció. A blockchain tartalmazza az összes olyan számlát, amin van vagy volt valamennyi BTC, és tartalmazza a tranzakciókat is időponttal. Szóval ellenőrizhető az, hogy a megadott számlák között volt-e tranzakció, és az összeg egyezik-e. Nyilvánvaló, hogy az alternatív fizetőeszköz térnyerését igyexik ezzel a PayPal "nem elősegíteni", mert ellenérdekű.

(#1033) Penge_4 válasza GuMipOkE (#1032) üzenetére


Penge_4
veterán

"Nyilvánvaló, hogy az alternatív fizetőeszköz térnyerését igyexik ezzel a PayPal "nem elősegíteni", mert ellenérdekű."

Biztos vagy benne? A neve már megvan. Miből tartana neki bevezetni a BTC-t és a blockchain.info egyből hatalmas előnnyel és háttérrel rendelkező konkurensévé előlépni?

Lenne +1 valuta a sok között, amit kezel és leveszi az értük járó fee-t.

Nem a Paypal az ellenérdekelt (sem a többi nagyobb cég, mint a Google és társai, akikből a jogvédők és az USA csicskásai lettek), ők kényszerből teszik azt, amit. Elgondolkoztál például azon, mit tenne az USA, ha a Paypal azt mondta volna, hogy nem működik együtt velük és nem fagyasztja be a Wikileaks és a fájlmegosztók számláit? Vagy ha a Google azt mondja, hogy nem blokkolja a YouTube-on a jogvédett tartalmakat? Ők is piaci szereplők, ráadásul centralizáltságuknál fogva alá vannak rendelve a rendszernek.

Az egyetlen ok, amiért nem vezeti be a Paypal, mert jogilag kétes és ő meg pont a nagy neve miatt nem akar kockáztatni. Az egyetlen hátránya a bevezetésből az lenne, hogy mivel független utalási rendszerrel rendelkezik egyik címről a másikra, a userek nem lennének a Paypalhoz láncolva, egyszerűen átváltanák az összes pénzüket BTC-be, majd egyik BTC címről a másikra, így szabad lenne az átjárás a Paypal, Payza, LibertyReserve, WebMoney és társai között.

Bár ha úgy nézzük, most is az, mert ugyanúgy kiutalhatja számlára a pénzét, majd át egy másik konkurens szolgáltatáshoz.

(#1034) GuMipOkE válasza Penge_4 (#1033) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

"...Az egyetlen hátránya a bevezetésből az lenne, hogy mivel független utalási rendszerrel rendelkezik egyik címről a másikra, a userek nem lennének a Paypalhoz láncolva..."

Pont ezért "veszélyes" a BTC. Szerintem ez már önmagában elég ok arra, hogy ne támogassa. Az összes mai pénznek az internetes tranzakciója igényel valamilyen központosított rendszert, aminek a tranzakciós és egyéb díjából élnek a bankok és a PayPal is. Ilyen szempontból a PayPal úgy működik, mint egy bank. A BTC az első olyan fizetőeszköz, ami ezeket megkerüli, ezért a BTC ellensége ezeknek, és ez kvázi lázadás a "hagyományos" bankszámlapénzzel szemben.

(#1035) ignorant válasza GuMipOkE (#1034) üzenetére


ignorant
senior tag

En is azon a velemenyen vagyok hogy paypal/westernunion/etc cegek nem fogjak elfogadni a bitcoint, nemhogy implementalni.

Ebay/paypal duo nem enged semmilyen virtual currency-s tranzakciot most.

Oszintenszolva, nekem annyi bajom volt ezekkel, hogy nem is igazan akarnam hogy hasznaljak.

Nem tudom itt mennyire volt nepszeru, pl paypal-nak az a huzasa, hogy 6 honapig ok nelkul lefagyasztottak a penzed (ha volt forgalmad rajta elkerulhetetlen volt), es beleraktak egy security check loop-ba, ami annyit tett:

1.) ceg dokumentumok, ID-k bekerese
2.) random transakciokrol dokumentacio bekerese
3.) Go to 1

Ha figyelmes az ember, azert osszerakja a dolgokat, 6 honapig igy szabadon hasznaltak a penzem/ es rengeteg mas emberet. nem csoda hogy paypal founder megcsinalhatta a "jovo" corporate-jet, aka spaceX-et :D

(#1036) #68216320


#68216320
törölt tag

Valaki párszóban leírná, hogy a BTC-E-n lévő BTC és LTC pénzekből hogyan jutok USD, EUR, HUF pénzekhez hazánkban?

(#1037) moonguru válasza #68216320 (#1036) üzenetére


moonguru
őstag

Szia! esetleg így:

1.

A kitermelt Bitcoint átküldöd a virtuális pénztárcádba.

2.

Nyitsz egy Skrill (MoneyBookers) számlát.

3.

Keresel egy olyan váltó oldalt aki (ami) hajlandó Skrillre utalni. (az első nehézség)

4.

Átutalod a pénz a virtuális pénztárcádból a váltó oldalon keresztül a Skrillre.

5.

A Skrillről átutalod a hazai bankszámládra vagy vásárolsz vagy felveszel pénzt (forintot) ATM-ből.

Vagy pl. Szlovákiban Eurót...

Ehhez persze Skrill bankkártya kell! (nekem van) :)

Ui:

Elég egyszerű nem? :(

Ha valaki tudd olyan módszert ami gyorsabb és olcsóbb kérem ossza meg!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#1038) zsoory


zsoory
csendes tag

Sziasztok!

Április 8án indítottam egy kifizetést az mtgoxról a saját bankomhoz sajnos még azóta sem jött meg a pénz.
Olvastam, hogy volt aki OTP-s számlára kérte a kifizetést és 1.5 hét alatt kapta meg.
Eltelt 2 hét, kezdhetek aggódni??? :(

Mit lehet tenni ha nem jön meg a pénz?

(#1039) freestailo válasza #68216320 (#1036) üzenetére


freestailo
őstag

nyitsz mondjuk mtgox.com -on egy számlát és a walletedben lévő bitcoint elküldöd erre a számlára. itt el tudod adni a btc-t dollárért vagy eur-ért ahogy tetszik, és a dollárt vagy eur-t elutalhatod a számládra mtgox-on belül. sztem ennél egyszerűbb nincs.

(#1040) moonguru válasza freestailo (#1039) üzenetére


moonguru
őstag

Na igen, csak:

Account Verification
Ahhoz, hogy a fiókból zárt, adja teljes körű, korrekt tájékoztatást.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy a fiók jelenleg nem ellenőrizhető.

"Verified" fiókok esetében nagyobb visszavonás korlátok, és élvezze a megnövelt hatótávolság a be-és kifizetési lehetőségeket. Azt javasoljuk, hogy minden felhasználó vált igazolt, hogy a legjobb Mt.Gox élményt. Válás igazolt egyszerű, és a pályázati eljárás elvégezhető a percek számát. Ha érdekli a válás ellenőrizhető, kérjük, töltse ki az alábbi adatlapot, hogy milyen dokumentumokra az Mt.Gox. feledje, hogy a folyamatot be kell fejezni az összes mező tölteni, mielőtt a benyújtás felül lehet vizsgálni. Szükséges dokumentumok: - érvényes fényképes igazolvány igazolása (személyi igazolvány, engedély, útlevél, ...) - Residence Proof (közüzemi számla, adóbevallás, biztosítás, ...) KIADÁS 6 hónapon belül Megjegyzés: Minden olyan információt benyújtott alá Mt.Gox 's adatvédelmi politika, és mint ilyen nem lesz megosztva semmilyen 3rd party, vállalati partner, vagy szervezet külső Mt.Gox semmilyen körülmények között. Minden olyan dokumentumot összegyűjtött elérhető Mt.Gox személyzetének csak. További információ található az adatvédelmi politika . Ne feledje, hogy ha ebben a formában nem nyújtottak be, az összes csatlakoztatott dokumentációt felül kell vizsgálni. Ez a folyamat eltarthat akár 10 munkanapon belül a teljes, és akkor be kell jelenteni, a felülvizsgálat eredményét. Egy identitás csak akkor kapcsolódik egy fiókot. Ha egynél több fiókkal rendelkezik, és szeretné alkalmazni submit AML információkat mind a beszámolót, akkor kapcsolatba kell lépnie támogatására egyesíteni a számlák első.

Ezt azért nem... :)

Monitor Guru!

(#1041) freestailo válasza moonguru (#1040) üzenetére


freestailo
őstag

Úgy is tudsz utalni ha nem vagy verified user. Egyébként ez csak annyi hogy bescanneled a személyid, meg egy közüzemi számlát, akárcsak pl paypal-nál. Ha neked "ez azért nem" az a Te bajod. az Mtgox a legnagyobb bitcoin kereskedő oldal amúgy.

(#1042) moonguru válasza freestailo (#1041) üzenetére


moonguru
őstag

Igazad, van csak nekem nincs közületi számlám... :W

2 hónapig tartott amíg a skrill-nél megoldottam (és levelezni is kellett hozzá)

Most másikat nem nyitok...

Esetleg megerősítetlenként azért megpróbálhatom!

Monitor Guru!

(#1043) freestailo válasza moonguru (#1042) üzenetére


freestailo
őstag

igen próbáld meg, nekem sincs számlám, el is utasították a verification-t, viszont utalni tudtam ennek ellenére. A számlaszámod amikor megadod, ott is kell majd várni egy pár napot amig valid nem lesz.

(#1044) poli27 válasza freestailo (#1043) üzenetére


poli27
veterán

De ehhez az is kell, hogy a bankszámlád fogadjon devizát nem? nekem mindig ezzel dobta vissza : Cancel of: Withdraw to account BUDAPEST BANK RT. Invalid currency, your withdraw must be made from EUR

gondolom ez a forintszámla miatt van nem?

[ Szerkesztve ]

(#1045) freestailo válasza poli27 (#1044) üzenetére


freestailo
őstag

hűha ennyire még nem vagyok benne, majd meglássuk mert nekem is Ft- számlám van ha jól tudom. Bár elvileg a banknak alapból át kéne váltania nem? Bankoddal beszéltél már?

Ez amúgy azt jelenti ha jól értem hogy a jóváírásnak euro-ban kell lennie. lehet pont mtgox-nál van usd-ben a számlád és azért utal usd-t eur helyett?

(#1046) moonguru válasza poli27 (#1044) üzenetére


moonguru
őstag

Az Unicredites Bankszámlám simán elfogadta az Euros átutalást.... :)

Monitor Guru!

(#1047) jones965 válasza poli27 (#1044) üzenetére


jones965
Modder

Deviza fogadására belföldi pénzintézeteknél erre a célra külön deviza számlát kell nyitni. Forint alapú számlára nem tudnak devizát jóváírni.

(#1048) poli27 válasza jones965 (#1047) üzenetére


poli27
veterán

Én azt nem értem miért nem váltják át vajon....

(#1046) moonguru forint számla és elfogadta az érdekes :)

[ Szerkesztve ]

(#1049) albinolynx


albinolynx
őstag

Ami Ausztriában van 2db BTC váltó, az olyan, mint egy sima megszokott utcai pénzváltó?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1050) moonguru válasza poli27 (#1048) üzenetére


moonguru
őstag

Mivel az Unicredit elég rossz árfolyamon vált, ezért nekik belefér!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.