Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45395) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Egy valoban gyors segitsegre lenne szuksegem, mert keddig vihetem viszza a videokartyat ha valami gond van vele.
Adott egy Geforce GT 720-as kartya, amit nemreg vettem csak azon celbol, hogy HDMI-n keresztuk rakossem a TV-re filmnezes vegett.
Mellette van a gepben egy regi GTS 250-es kartya amire a 2 monitor van kotve.

A jelenseg, hogy nemely filmnel szaggat a lejatszas, tipikusan azon jelenetekben amikor a kamera szep lassan vegigpasztasz
mondjuk egy tajon.
Az erdekes az, hogy nem minden filmnel, raadasul sok BD50-est siman visz, mig mondjuk egy 1080p-snel meg elojon a hiba.
Ez csak a GT 720-as kartyanal jelentkezik, GTS 250-nel nem.
Ha az egyik monitort kotom ra a 720-asra, akkor is reprodukalhato.
Alapbol PotPlayert hasznalok, de tobb lajatszoval is neztem, az egyetlen ami segitett, ha LAV video decodert hasznalva
DXVA tamogatasnal a NVIDIA CUVID(CUDA tamogatas) opciot hasznaltam, a tobbi DXVA opcioval szinten szaggatott.
Megegyszer kiemelnem, hogy GTS 250-el mindenfele allitgatas nelkul viszi, csak nagyon ritkan lattam egy minimalis beroccenest.

Lehetseges, hogy ez a jelenseg a GT 720 hardveres hibaja miatt van?
Esetleg gyenge lenne a GPU? (bar akkor nem ertem miert menne sok BD50-essel)
Vagy ez tuti, hogy nem hardveres hiba hanem valami szoftveres gond?
Hogyan lehetne errol meggyozodni?

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.