Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#634) pitman válasza BEE (#633) üzenetére


pitman
őstag

Az okfejtésem lehet, hogy nem pontosan van megfogalmazva, de a tartlama nagyjából helytálló szerintem.
Talán úgy szemléletesebb a dolog, hogy az elektronikus keresők, legyen az a hátsó nagy lcd, vagy a gép keresőjébe épített EVF használatakor a ccd folyamatosan üzemben van, folyik a kiolvasási művelet. Emiatt az erős fényforrások képesek túlvezérelni az adott területeket, kialakul a jól látható csíkozódás. Azonban, amikor lenyomod az exponáló gombot, a gép ''kiüríti'' a ccd-t, tehát kiinullázza belőle a töltéseket. Ezt követően a gép mechanikus zárja és/vagy a ccd-be épített elektornikus zárja segítségével az adott megvilágítási időnek megfelelően fényt enged a lapkára. Ezért nem fog látszódni a csík a sima fotókon. Temészetesen adódhat olyan körülmény, hogy nagyon erős fényforrás esetén (főleg, ha a mechanikus zár önmagában nem tud elég rövid záridőket adni) a ccd-s zár már nem képes lekezelni a problémát és szintén felléphet túlcsordulás. Ez utóbbi viszont ritka.
Elektronikus keresők használatakor szerintem a keresőkép vagy élőkép egy és ugyanaz.

Ha esetleg valaki szakszerűbben meg tudja fogalmazni, azt szívesen venném én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.