Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29951) inf3rno válasza carl18 (#29950) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Minden kisvárosban van már Tesco, Spar, Lidl, Aldi vagy valami. Nem kell annyira messze menned. Itt helyben is van 3 bolt. Nézd meg a google maps-et, hogy mit ír, vagy menj el a helyi boltba, ahol vásárolni szoktál, és kérdezd meg, hogy nem e keresnek valakit munkára. Már ha nem kifejezetten targoncás munkát akarsz, mert az gondolom inkább a nagyoknál szokott menni vagy ott sem. Nálunk itt vannak logisztikai cégek, baromi nagy raktárakkal, ahol biztosan targoncáznak egy csomót. Felétek is lehet, hogy van ilyesmi. Nádudvar van még a közelben, ahogy nézem, onnan jönnek a tejtermékek ide. Ott sincs semmi?

Buliban hasznos! =]

(#29952) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Érdeklődnék hogy házassági kivonatot honnam lehet igényelni, ha nincs meg az eredeti?

Release the cable hounds!

(#29953) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziaszok,

nem ismertek olyan fórumot, ahol kispapák/apák beszélgetnek egymással?

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#29954) donmackó válasza kovacsroli (#29953) üzenetére


donmackó
őstag

[link] büszke apuka/anyuka topik

Release the cable hounds!

(#29955) Jorus válasza donmackó (#29952) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ügyfélkapun a legegyszerűbb, de a helyi Anyakönyvi Hivatalban is ki tudod kérni, illetve Kormányablakban is kérvényezheted a pótlást.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29956) Cs1csó válasza carl18 (#29950) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a "jelenléti bónusz" is csúnya dolog, az okés, hogy bukod ha mondjuk büdös reggel bemenni de ha beteg az ember akkor beteg és nincs mese, otthon kell maradni és erről ad majd igazolást az orvos, táppénz és kész. Gusztustalan.

(#29957) pjen válasza Cs1csó (#29956) üzenetére


pjen
félisten

Azért nem véletlen találták ki.Az emberek egy része plusz szabi ként veszi igénybe a betegállományt.

(#29958) Cs1csó válasza pjen (#29957) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos ilyen országban élünk.

(#29959) Hosssszu válasza Cs1csó (#29958) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nekem volt egy kollégám. Elment táppénzre, persze nem volt beteg, hanem (amikor régen a pályaudvarokon csak jeggyel engedtek be) elment a nyugatihoz a kordonhoz jegyet ellenőrizni. Pechére a saját managere jegyét is megnézte, hát utána már nem kellett visszajönnie dolgozni. :DDD

(#29960) Cs1csó válasza Hosssszu (#29959) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Az a baj, hogy ez nem csak az ő hibája, hanem ilyen volt az orvosa, hogy kiírta táppénzre.

(#29961) EmberXY válasza Hosssszu (#29959) üzenetére


EmberXY
addikt

Előfordul ilyesmi, annak idején én is bejátszottam egyszer, a termelésirányító meg is jegyezte: de nehogy összefussunk az utcán...
Szerencsére nem futottunk össze, mert elutaztam egy kis pótszilveszterre. :DDD

Up the Irons!

(#29962) pjen válasza Cs1csó (#29960) üzenetére


pjen
félisten

A doki nem lát beléd,ha kellő átéléssel panaszkodsz simán ír betegácsit.Azalatt megjárod Bécset egy vér plazma adással.Vagy bármi.

(#29963) Hosssszu válasza Cs1csó (#29960) üzenetére


Hosssszu
őstag

csicso82, EmberXY, pjen: Hát ehhez szerintem minimum három dolog kell hogy ember belevágjon: a munkavállaló részéről hajlandóság, doki részéről hajlandóság, és olyan munkahely ahol táppénzre kell menni másodállás miatt, mert nem fizet eleget.
Persze ha én csinálnék ilyet, akkor "zárt térbe" mennék dolgozni, ahol kicsi eséllyel futok össze a főnökömmel. :DDD

(#29964) pjen válasza Hosssszu (#29963) üzenetére


pjen
félisten

Nem csak másodállás lehet az ok.Egy hét balcsi is bele férhet. :)

(#29965) Hosssszu válasza pjen (#29964) üzenetére


Hosssszu
őstag

Persze, ez is igaz.
Igazából bármi lehet, csak annyi a lényeg hogy ne a szabiból legyen fedezve. :)

(#29966) donmackó válasza Jorus (#29955) üzenetére


donmackó
őstag

Köszönöm :R

Release the cable hounds!

(#29967) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk még a szabi is úgy játszik, hogy mész a másik helyett, aztán meg ő megy helyetted.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29968) Cs1csó válasza philoxenia (#29967) üzenetére


Cs1csó
félisten

Konkrét példa:
12 órás műszakrend, 2 nap meló, 2 nap pihenő, 3 nap meló, 2 nap pihenő, 2 nap meló, 3 nap pihenő jó esetben kéthetente van egy olyan hogy csütörtök este 6-kor leteszi a munkát és legközelebb hétfő este 6-kor kell újra felvenni tehát 96 óra egybefüggő szabadság.

Eközben, mivel kevés az ember sok a munka sokan betegek (vagy nem bár itt elég jó a kollektíva tehát simán csak kipurcannak)
2 nappal után 1 nap pihenő majd 1 nappal meló aztán 3 nap éjszaka tehát egy naptári héten 72(!) órát dolgozik. Mint ha heti 7 nap 10 órás műszakokat tolna.

Persze ennek egyenes következménye, hogy még aki "egészséges" az is rottyon lehet tehát ő is kiesik aki pedig épp csak visszajött az a megnövekedett terheléstől fog megint rottyon lenni. Abszurd. Egy alap igazságot nem bír a főnökség megérteni, hogy mindig lesz olyan aki beteg, vagy szabin van, stb. tehát ha mondjuk egy műszakban 3 ember van az 4 műszakkal számolva 12 ember de simán felvehetnének még 2-őt mert az alap 12-ből valaki tuti épp beteg, szabin van, stb. De ezt megérteni sosem fogják, inkább fizetik a dupla bért a túlóráért, amit persze nem fognak bírni sokan és tovább nő a betegállományban lévők száma.

[ Szerkesztve ]

(#29969) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
tervezek egy viking témájú fotózást, és ehhez szeretnék beszerezni kellékeket. Nem tudtok olyan helyet/csoportot bp-en akik tudnának ebben támogatni? Ruha, fegyver.

Szabi

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29970) philoxenia válasza Speeedfire (#29969) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29971) Speeedfire válasza philoxenia (#29970) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi, írok nekik. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29972) Siriusb


Siriusb
veterán

Könyv nyomtatáshoz jó digitális nyomdát tud valaki ajánlani, ahol könyvkötészet is van? Budapest előnyben.

(#29973) Cs1csó válasza Siriusb (#29972) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipp: sok nyomda van Budapesten a kérdés inkább, hogy mekkora példányszámról lenne szó, nagyobb nyomdák adott példányszám alatt nem is állnak veled szóba, én legalábbis így tudom.

(#29974) Siriusb válasza Cs1csó (#29973) üzenetére


Siriusb
veterán

Egyrészt olyan kellene, ahol a bekötést is vállalják, illetve azért írtam, hogy digitális nyomdát keresek, mert kis példányszámról lenne szó.

Szerk.: természetesen rá tudok keresni a nyomdákra, de tapasztalat alapján ajánlottra lettem volna kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#29975) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! A napokban több hívást kaptam Guineából, Kongóból. Ennek mi lehet az oka (sejtem, hogy scam, csak miért ilyen gyakran)?

Előbb pl a Kongói számot rögtön tiltottam, alig utána még kétszer hívtak más számról.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#29976) Met válasza Siriusb (#29974) üzenetére


Met
nagyúr

Copyguru

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29977) EmberXY válasza LilProphet90 (#29975) üzenetére


EmberXY
addikt

Valószínűleg olyan helyen adtad meg a telefonszámodat (vagy más helyetted), ahol nem feltétlenül kellett volna.

Up the Irons!

(#29978) Hosssszu válasza LilProphet90 (#29975) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!

Hívnak ezek már mindenhonnan: [link]

(#29979) Siriusb válasza Met (#29976) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi, megnézem.

(#29980) LilProphet90 válasza EmberXY (#29977) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Ügyelek rá nagyon, hogy ne adjam ki akárhova, aztán lehet becsúszott. Közben volt még egy ismeretlen meg egy francia hívás, már az ötödik ma. Remélhetőleg "csak" ideiglenes célpont vagyok.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#29981) carl18 válasza inf3rno (#29951) üzenetére


carl18
addikt

Tesco van Tiszafüreden, LIDL is van füreden az csak 25 km. De hogy oda van-e felvétel jó kérdés, itt a Samsung se volna rossz ha abba a pozicióba dolgoznák amibe jelentkeztem. Targoncásnak jöttem ide eredetileg, azzal 200E is megkapnám.

Na volt fizetés és 142E forintot kaptam, 3 nap táppénzel és teli hónappal. Nem jó , de nem is tragikus. Hát az a baj néztem itt mi van környéken és mik vannak még de itt nincs semmi. Még ha idén nem is, de jövőre valóban elgondolkoztam a környezet változáson.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29982) inf3rno válasza carl18 (#29981) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Biomérnökként MSc-vel veszélyességi pótlékkal kevesebbet kaptam, amikor kórházban dolgoztam pár éve, ha ez vígasztal. :D Azt hiszem akkor nettó 138-ra jött ki összesen. A HR-es már a szerződés kötésnél le akart húzni, és alacsonyabb bér kategóriába tett volna még ennél is, ha nem szólok neki. Azóta mondjuk voltak komoly fizetés emelések, de az engem már nem érint, még előtte dobbantottam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29983) updog


updog
senior tag

Aki otthon van sous vide-ban, a régi Anova Precision vagy az új Anova Nano éri meg jobban? Árban most ugyanott vannak.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29984) philoxenia válasza updog (#29983) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván az első, magasabb wattszámú, nagyobb edénynél fontos lehet. Mondjuk én inkább készülékben gondolkodnék.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29985) Nikaré


Nikaré
őstag

Hi!

Van házi feladatom :)
Kutyakonzerv (az a nagyobb kiszerésű) felbontása után a visszazárás nem megoldott, van/láttatok olyan henger vagy szögletes műanyag dobozt amibe bele lehetne rakni, hogy ne szellőzzön?

(#29986) Hosssszu válasza Nikaré (#29985) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!

Ez nem felel meg a célnak? [link]

[ Szerkesztve ]

(#29987) philoxenia válasza Nikaré (#29985) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fentről szoktam ráhúzni egy zacskót, ha hűtőbe teszem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29988) EmberXY válasza Nikaré (#29985) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy akkora kutyát kell tartani, ami egyben megeszi a konzervben lévő adagot. (Nyilván ez volt a leghasznosabb segítség.) ;]

Up the Irons!

(#29989) philoxenia válasza EmberXY (#29988) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs olyan kutya, ami mindig ugyanannyit eszik... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29990) Cs1csó válasza Nikaré (#29985) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálunk megoldott, két lehetőség is van:
1. dohány doboz, kerek hengeres a teteje pedig műanyag: [link]
2. venni kell olyan ételtartót aminek ilyen teteje van és azt használni

A hűtőben is így tároljuk.

(#29991) Met válasza philoxenia (#29989) üzenetére


Met
nagyúr

Ha egy héten egyszer kap tuti megeszi amit adsz neki, mindegy mennyi :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29992) EmberXY válasza philoxenia (#29989) üzenetére


EmberXY
addikt

A tanyán a kutya napi egyszer kap enni, mindig délután. Egy ilyen konzervet (kb 1,2 kg-os kiszerelés) vagy 1 rúd kutyaszalámit (1 kg), nem szokott hagyni belőle.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#29993) Spet válasza philoxenia (#29989) üzenetére


Spet
addikt

Dehogynem. Otthoniak vacsorára tápot kapnak mindig.

E mellet igaz, hogy diót, mogyorót is megeszik, de ha azt tekintjük állandó az étrend :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#29994) updog válasza philoxenia (#29984) üzenetére


updog
senior tag

Még a 2014-es változatról is csak jót mondtak kollégák, ők próbálnak berántani :) Szóval egy tescos műanyag hűtőládából is készüléket csinál ez a bot (tehát botcsinálta sous vide készülék lesz :DDD). Gyanítom hogy maradok a nano-nál amúgy, 900W nagyon overkill lenne, nem egész disznót akarok csinálni vele. Még ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29995) philoxenia válasza Spet (#29993) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam van, hogy a két kicsi naponta nem eszi meg a doboz konzervet, van, hogy mellé még egy fél liter szárazat is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29996) Spet válasza philoxenia (#29995) üzenetére


Spet
addikt

Valogatosak :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#29997) carl18


carl18
addikt

Üdv!

Na gyorsan irok, itt van nővérem is. Apám múltkor rosszul volt, a szivével vannak bajak 62 éves. Bevitték Karcagra pár napig bent tartották és ki engedték, most megint borzalmas értékeket mutatt a vérnyomása. A pulzusa nagyon alacsony, 3X mértünk most a harmadik mérésre 126/26 pulzust mutatott. Nehezen veszi a levegőt, de azt mondta előtte mérte 227/45 volt a vérnyomása.

Most ha kihivok egy mentőt beviszik és megint hazaengedik kezelés nélkül. Mit csináljunk ilyenkor? Egy raktapaszt kapott a mellkasára( azzal hogy ez sziverősitő)

26 pulzus nagyon alacsony, de ha a mentőt se hivhatjuk mert az egézsség ügy semmit se ér akkor még is mit csináljak ilyenkor az ember.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29998) Nikaré válasza carl18 (#29997) üzenetére


Nikaré
őstag

Körzeti orvos ügyelet nem megoldás arra, hogy kimegy ő is megméri, diagnosztizál úgy ahogy és a tünetek alapján Ő hív mentőt?
Az nyomatékosabb lenne, illetve beutaló kivizsgálásokra.
Hívjatok orvost vagy mentőt, ne hagyjátok ennyiben!
/ Azt nem írtad, hogy van e orvosi előzmény pl. e tünetekkel kapcsolatban és szed e ehezz gyógyszereket?!

(#29999) #33253120 válasza Nikaré (#29998) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#30000) carl18 válasza Nikaré (#29998) üzenetére


carl18
addikt

Hát holnap megy Debrecenbe, ahol elméletileg megint jön vizsgálat. Csak én ebbe a 26-30 pulzusba nem bizok, tudtommal már 50 alatt is veszélyes.
Ez a 26-30 meg szerintem a semmi kategória, nem is találtam senki aki ilyen alacsony értékekről számolt be.

Nővérem meg azon az elven gondolkozik hogy jóvan-e holnapig kibirod már. De rá ilyen téren nem is lehet számitani. Azt mondja apám 3 napja nem alszik rendesen. Kicsit jobban kapkodja a levegőt meg folyik a hátáról a viz. Én meg nem akarom a véletlenre bizni az életben maradását.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.