Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29251) Golden9 válasza inf3rno (#29247) üzenetére


Golden9
addikt

Létezik fordulatszabályzós, szerintem még a nem olyanok vezetékébe is lehet házilag fordulatszabályzót építeni.

[ Szeretkezve ]

(#29252) inf3rno válasza Golden9 (#29251) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja néztem én is, sajnos nem azt vettem annak idején, pedig jó lett volna. Az utólagos megoldásokhoz elég vegyes dolgokat olvasok. Valaki azt mondja, hogy az áramerősséget kell szabályozni, valaki meg azt, hogy frekvenciaváltóval lehet csak normálisan megoldani, minden más módszerrel csak tönkremegy a motor. Nem értek az elektronikához, de biztos tudják miről beszélnek. :D Ahogy nézem ezeket a frekvenciaváltókat csak drágán lehet kapni [link] (bár lehet ezek ipariak), akkor meg már jobban megéri plusz egy sarokcsiszoló.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29253) makoss válasza Cs1csó (#29250) üzenetére


makoss
addikt

Engem már nem érdekel, sok sikert neki, én már mindent itthoni boltból veszek. ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29254) Cs1csó válasza makoss (#29253) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kínából apróságokat érdemes venni pl.: tok, töltő, üvegfólia, akku, vagy esetleg még belefér az ilyen asztali média lejátszó - androidos box stb.
VGA-át, meg CPU-t nem onnan kell venni de tévét sem.

(#29255) pjen válasza inf3rno (#29247) üzenetére


pjen
félisten

Hyunday ban van,és nem is drága.Legalábbis nekem olyan van.

(#29256) inf3rno válasza Cs1csó (#29254) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én innen vettem 60%-os mechanikus billentyűt: [link] 22k volt, hasonló képességű nyugatról dupla ennyi, ha nem több. Itthon ilyesmit egyáltalán nem lehetett kapni. Vámon átment, bár szerintem eleve európai raktárból szállították ki. Franc tudja ezek is hogyan trükköznek, hogy őszinte legyek nem is érdekel. Volt rá vám garancia is néhányszáz forintért, azt írták, hogyha elkapják vámon, akkor kifizetik nekem a vám díját. Simán megérte. Garanciás bajom nem volt eddig, elvileg az is normálisan működik ennél a review-ok alapján, gyakorlatilag meg franc tudja. Érdemes sokszor elolvasni, hogy mit írnak, pl másik oldalon Dél Koreából majdnem berendeltem elektronikát, de aztán kicsit utánaolvastam, és kemény 3 hét garanciát adtak volna rá. Németből ugyanaz minimálisan volt csak drágább 1 év garival...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29257) inf3rno válasza pjen (#29255) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Eddig Makit szoktam venni, de nem tudom megéri e a dupla ár másokhoz képest. Pl hőlégfúvó 20k vs 8k az Extol. Igaz az utóbbi ha közel tartod a cucchoz pillanatok alatt túlmelegszik, és leég, de ugyanúgy használható, ha megúszod az első 5 percet, és kitapasztalod. Én mondjuk majdnem beszoptam vele tegnap, az volt a mákom, hogy tényleg csak kipróbáltam, és fél percet járattam. Utána lekapcsoltam, vissza meg már nem akart kapcsolni. Azt hittem, hogy annyi neki, de 5 perc után lehűlt, és újra működött.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29258) pjen válasza inf3rno (#29257) üzenetére


pjen
félisten

Azt mondják ez a Hiunday Bosch koppintás.Én egyszer lecsiszoltam vele egy sír követ,fazék kővel,nem lett semmi baja.

(#29259) carl18 válasza pjen (#29243) üzenetére


carl18
addikt

Köszönöm a válaszokat, a hát a harci helyzet Abádszalókon most csak ez van amit targoncás jogsival lehetne csinálni. A jó hir hogy csak kedd és csütörtök volt a 2X12 órás munkaidő, a többi ugyan úgy 8 órás.

Igen én is örülnék ha találnák mást, de itt a jászságba igazán bonyolult és komplikált a helyzet. Májusba volt egy ausztria munka próbálkázásom egy acélfeldolgozó üzzembe de nem úgy alakult ahogy terveztem.
Magyar közvetitő cégen keresztül mentem, a szállás borzalmas volt büdös és retkes a munka is nagyon kemény volt napi 5X12 óra. Havi 500 meg lett volna de hát ez nagyon ember próbáló volt, sajnos pont ez a baj hogy kilátástalan a helyzetem. Mivel a komfort zonám nem túl széles, ezért elég nehéz meghozni egy 400 km-es távolságot munkahely terén. De ha jövőt akarok épiteni kicsi bővitenem kell ezt a komfort zonát.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29260) Golden9 válasza inf3rno (#29252) üzenetére


Golden9
addikt

Nem tudom mi ez, de közelebb lehet ahhoz ami neked kell. Talán ilyen lehet a gépekben?
Fordulatszám- és teljesítmény szabályozó TRU COMPONENTS 183199 230 V/AC 15 A 200 W (1570778)

A Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek! topikban meg tudnák mondani, hogyan, mennyiért lehet utólag belebuherálni a dolgot.

[ Szeretkezve ]

(#29261) Met válasza #59063552 (#29246) üzenetére


Met
nagyúr

Ja hogy ezt így számolják?
Házimozi erősítő, 90k volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29262) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok!

Ez azt jelenti, hogy még van a nav-nál adótöbbletem, amire jogosult vagyok, hogy kifizessék? (a 10500 Ft-ra gondolok)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#29263) Kékes525


Kékes525
félisten

Mi történt a rang jelzésekkel?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29264) Vakegérke válasza Kékes525 (#29263) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megújult a rangrendszer.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29265) Kékes525 válasza Vakegérke (#29264) üzenetére


Kékes525
félisten

Nafene. Kevés a szolgálati időm. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29266) inf3rno válasza Golden9 (#29260) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja azt hiszem erről a TRIAC-ról magyaráznak itt is: [link] Igazából lövésem sincs az elektronikához ezen a szinten, nem vettek fel villamosmérnöknek anno a BME-re, szóval miattuk van. :N A lényeg, hogy nem akarom a mostanit szétszedni, max elékötni valamit, amire meg azt mondják, hogy bár lehet kapni "dimmer"-t, ami megoldja, de tönkremegy tőle a villanymotor hosszú távon. Elvileg a frekvenciaváltó lenne az igazi megoldás, viszont ami már elég nagy teljesítményt lead az 50k legalább. [link] Amúgy ilyen a flex: [link].

Buliban hasznos! =]

(#29267) mepet


mepet
addikt

Hol találok információt a mai napon megváltozott ph! rangrendszerrel kapcsolatban?

(#29268) Golden9 válasza mepet (#29267) üzenetére


Golden9
addikt

29264 :D

[ Szeretkezve ]

(#29269) mepet válasza Golden9 (#29268) üzenetére


mepet
addikt

köszönöm, gondoltam, hogy hamar válaszoltok, de időutazásra nem számítottam. :D

(#29270) philoxenia válasza inf3rno (#29252) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fúróhoz is létezik drótkefe...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29271) Spet válasza carl18 (#29259) üzenetére


Spet
addikt

Ekkor kell megkérdezni a munkáltatót, hogy nem-e tud szállás biztosítani, vaaaagy albérletet kell keresni ami közelebb van a munkahelyhez.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#29272) carl18


carl18
addikt

Üdv! Sajnos nem tudom már én se mi a helyzet elöbb itt voltam az ágyon, csak éreztem egy fájdalmat jobb oldal a kezembe mértem egy vérnyomást és 220 lett a pulzus 25, most azota hogy halál félelmet lett jobb kezen mértem számit ez bármit is. ( Nővérem ismét lexarja ) szokásához hiven....

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29273) Cs1csó válasza Kékes525 (#29265) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tényleg! Na majd 2020.04.01-től NAGYÚR leszel, 2022.04.01-től pedig FÉLISTEN :DDD

(#29274) Pocee válasza carl18 (#29272) üzenetére


Pocee
senior tag

Jó ez a mérő?
A helyedben húznék orvoshoz,de először balkézen kellene mérni egyet egy normalis géppel.

Mr.Brightside

(#29275) Kékes525 válasza Cs1csó (#29273) üzenetére


Kékes525
félisten

És 2024.04.01-től Titán. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29276) donmackó válasza carl18 (#29272) üzenetére


donmackó
őstag

Ilyen vérnyomással csoda ha nem folyik minden egyes testüregedből a vér. A pulzusod alapján meg tartós tejet ne vegyél. ;] Mérj egyet a bal kezeden, ha hasonló az érték, let's go a felcserhez, mert ebből agyvérzés vagy infarktus lesz, esetleg hirtelen leáll a szíved (ez a valószínűbb az alacsony pulzus és magas vérnyomás kombóból).

Release the cable hounds!

(#29277) Met válasza carl18 (#29272) üzenetére


Met
nagyúr

Elemet is cserélj a gépben.
Ha még olvasod a topicot ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29278) donmackó válasza Met (#29277) üzenetére


donmackó
őstag

Tartós elemet? ;]

Release the cable hounds!

(#29279) Met válasza donmackó (#29278) üzenetére


Met
nagyúr

Mindegy csak egy mérésre legyen elég :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29280) EmberXY válasza carl18 (#29272) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy nem az előírások szerint mérted vagy a géppel van gond, ilyen pulzusszámod NEM LEHET, ha nem vagy élsportoló 100 % fizikummal, akkor ez kb a klinikai halál állapota lenne, de nem 200+ vérnyomással.
Ha nem jól érzed magad, inkább hívjatok mentőt, vagy ha el tudsz menni, menj orvoshoz.

Up the Irons!

(#29281) carl18 válasza EmberXY (#29280) üzenetére


carl18
addikt

Jobb karon mérten az is lehet gond? Ballon csak 170 volt, hát azért elég sok galagonya teát iszok amit a sziv miatt fogyasztok. Voltam ügyeleten ott csak 150-et mértek azt mondták kicsit magas és majd holnap menjek be orvoshoz és ir egy beutalót.

Május óta kezdődött az egész hogy elkezdtem szedni a Stillnox nevezetü altatót, az egész úgy kezdödött hogy nyomni kezdett a mellkasom és fájt a fejem, sajnos azóta ezek a tünetek nagyrészt megmaradtak.

Vérnyomásom nyugalmi állapotba idáig 135-150 között volt, de elöször emelkedett ilyen magas értékre azért ilyedtem meg. De a lényeg megmaradtam :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29282) #59063552


#59063552
törölt tag

Ha neten vásárlok és CIB-es vagyok, akkor miért nem kapom meg a megerősítő kódot SMS-ben? Minden adatom jó (ma ellenőriztem le a bankban), de amikor ilyen OTP secure (vagy mi a neve, pl AcerShop.hu használja) dologgal szeretnék vásárolni, akkor egyszerűen nem kapok SMS-t és így be se tudom fejezni a vásárlást

[ Szerkesztve ]

(#29283) Met válasza #59063552 (#29282) üzenetére


Met
nagyúr

Nem sms-t kapsz hanem push üzenetet a cib alkalmazásban.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29284) #59063552 válasza Met (#29283) üzenetére


#59063552
törölt tag

A helyzet az, hogy nem kapok azt sem. Ha utalnék pénzt, akkor kapok. Ebben az esetben nem

(#29285) Met válasza #59063552 (#29284) üzenetére


Met
nagyúr

Hívd fel a bankot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29286) inf3rno válasza philoxenia (#29270) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Egyelőre fúrót még nem vettem, bár néhány héten belül fogok egy másik projekthez. Most már szerintem befejezem flexel meg egy üveg kaparóval, amit nem érek el géppel, aztán le van tudva.

Buliban hasznos! =]

(#29287) inf3rno válasza carl18 (#29272) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bal karon kell mérni úgy rémlik, illetve ezek a gépek annyira nem megbízhatóak, jobb a hagyományos pumpás analóg módszer, vagy mérd le többször.

Buliban hasznos! =]

(#29288) inf3rno válasza carl18 (#29281) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kezdj el lazákat edzeni, kocogni vagy gyalogolni, az leviszi a pulzust, meg szerintem a vérnyomást is.

Buliban hasznos! =]

(#29289) Essejó válasza makoss (#29229) üzenetére


Essejó
veterán

Én a sima 415A fűkaszájukat vettem még májusban, ugye a márka Koreai, ennek ellenére persze ez is Kínában készül, de más. Volt már a kezemben echte Kínai fűkasza is, hát az szívás ehhez képest.
Ez a 4 az egyben verzió, úgy rémlik belefér a keretedbe.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#29290) carl18 válasza inf3rno (#29288) üzenetére


carl18
addikt

Igen sokat sétálok, de néha néha eljárok kocogni. Inkább idegi alapon lehet ez a magas vérnyomás szerintem valamilyen szinten.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29291) Kékes525 válasza carl18 (#29290) üzenetére


Kékes525
félisten

Nemcsak idegi alapon. Egy magas vérnyomásnak sokféle oka lehet. Az azonban röhejes, hogy ilyen vérnyomás mérés után valaki fórumozik ahelyett, hogy mentőket hívna.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29292) Inhouse válasza carl18 (#29290) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez nem játék, vizsgáltasd ki magad! Ha az eddigi orvosok ezeket a tüneteket és értékeket nem veszik komolyan, akkor keress más orvost! Nekem nagy ritkán ment 140 fölé, de a /-em 100 körül volt. Otthon nem is annyira eleinte, de az orvosnál, véradásnál mindig. Aztán elkezdtem észrevenni, hogy otthon mérve is. Kaptam egy 24órás mérőt és kiderült, hogy sokszor 160 is volt, akár alvás közben is. Azóta szedek vérnyomáscsökkentőt, ami 2-3 hét alatt beállította tökéletesre, mellékhatása nem jelentkezett szerencsére. Van vese gondom régebb óta, ami pl. nem nagyon szereti a magas vérnyomást, úgyhogy ott is várhatóak javuló értékek. 220-as vérnyomás, meg 170, de már a 150 is magas, hacsak nem mindig halálközeli menekülés közben mérték neked...
Kedden szültem egy vesekövet, nem ajánlom senkinek. Le a kalappal a nők előtt, mi férfiak gyenge jószágok vagyunk fájdalom tekintetében.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#29293) inf3rno válasza Kékes525 (#29291) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy bármi baja lenne, egy rossz géppel rosszul elvégzett mérés eredménye nem igazán vehető komolyan... A számokról meg süt, hogy baromság. Nem lehet 25-ös pulzussal 216-os vérnyomása senkinek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29294) Kékes525 válasza inf3rno (#29293) üzenetére


Kékes525
félisten

Én sem hiszem, de ezt innen távolról nem tudhatjuk. Viszont ha baja van, akkor az életét kockáztatja azzal, ha hezitál és nem fordul orvoshoz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29295) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

Kérdezném: magasnyomású mosóba a kerti csap sima slaggal csatlakoztatható ? :U

(#29296) Essejó válasza #73959936 (#29295) üzenetére


Essejó
veterán

Igen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#29297) #73959936 válasza Essejó (#29296) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#29298) Pocee válasza #73959936 (#29295) üzenetére


Pocee
senior tag

fúrt kút vagy vezetékes? nagy értékű a gép vagy valami multis 30ezres gép?
mert ha fúrt kút és a komolyabb a gép akkor köss elé egy homokszűrőt mert ezeknek elég érzékeny a szivattyú része.

Mr.Brightside

(#29299) #73959936 válasza Pocee (#29298) üzenetére


#73959936
törölt tag

occsó gép és vezetékes hálózat...

(vóna fúrt kút is, de nem merem még kipróbálni sem)

attól többet ér a biztos működés :K

(#29300) Fecogame


Fecogame
veterán

Mi a legegyszerűbb módszer arra, hogy a RIOS Gépház által kitett cikkekről értesüljek? Pl. email értesítés remek lenne :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.