Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30251) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali,

Szerintetek ha megkérem a háziorvost, hogy írjon ki 1 hét táppénzre, akkor megtagadhatja? A jófejségén múlik? Vagy inkább találjak ki valami kamu rosszullétet?

Több száz oldal tömény bullshitet kell megtanulnom heteken belül, és vizsgáznom belőle. Az állásom múlik rajta, ha nem megyek át felfüggesztik a jogviszonyt. (közigazgatás)

Én sem örülök neki, ugye ez is pénz kiesés míg táppénzen lennék. De jobb mint később munkanélküli.

Yszapos:

Már elötte lévő pénteken elindulhat több helyen. Nov. 15 után már számíthatsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#30252) philoxenia válasza Ryder62 (#30251) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az első 15 nap betegszabadság....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30253) philoxenia válasza #73959936 (#30250) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem jó?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30254) #73959936 válasza philoxenia (#30253) üzenetére


#73959936
törölt tag

sajnos nem :(

(#30255) Cs1csó válasza Yszapos (#30249) üzenetére


Cs1csó
félisten

Teljes katyvasz lesz. Amelyik terméket kinéztél magadnak annak folyamatosan kövesd az árváltozását pl. az Árukeresőn.

Legutóbb amin felsírtam a röhögéstől az a "BOXING DAY" akció volt, pár hete talán az ALZA-án. A "Boxing Day" az Karácsony második napja, december 26-ka a britek ekkor bontják ki az ajándékot és ugye a doboz = box kibontása.

(#30256) Ryder62 válasza philoxenia (#30252) üzenetére


Ryder62
őstag

Tudom. Ekkor 70%-át kapod meg a bérednek. Táppénznél ennél kevesebbet.

(#30257) Inhouse válasza philoxenia (#30210) üzenetére


Inhouse
őstag

Kb 1mm-nél jobban nem tudta a csavar megszorításával kilapítani. Felvettem és felkentem a lemez aljára, a szélein elvékonyítva. Így is kilóg valamennyi és nehéz leszedni. Ráadásul világít, mert nagyon világos, ha szürke, vagy sötét ezüst lenne, nem is érdekelne... A tekerő gombok alja sorjás, elvágja az ujjad, pedig márkás cucc.
Működik a tűzhely, és összeraktam a mosogatót is. Ott egy habos szalag volt, azt ragasztottam a perem mellé, és úgy húztam le. Az meg a sarkoknál tök sorjás volt. A csapnak előre kivágták a helyét, beraktam a viszonylag nagy méretű átváltható vízsugarú, flexibilis csövű csapot. Olyan vékony a lemez, hogy alapból dől kicsit befelé, ha használjuk, akkor meg libeg kicsit amikor elengedjük, pedig ez is márkás cucc. Ráadásul akkor a rövidebbik oldala, hogy csak nagy gondossággal és felmenők felemlegetésével lehet egy szabvány 60cm-es munkalappal rendelkező konyhapultba berakni. Mit össze számolgattam, terveztem, ráhagytam és így is alig, alig.
Az elektromos tűzhelyre raktak gyárilag 80cm vezetéket...
A franc ki van ezekkel a gyártókkal.
A mosogató gyári lefolyó rendszere hagyományos szifonos, kétmedencés volt. Nem akartam, hogy olyan nagy helyet foglaljon középen, ráadásul a falban levő csatlakozás is túl magasan lett volna hozzá. Ezért vettem egy azonos méretű szerelvényekből álló lefolyó szettet (1500Ft), amiben hattyúnyak a szifon. Ebből kettőből sikerült egy helytakarékos megoldást csinálnom. :) A maradék meg kell majd a kerti konyhában levő mosogatóhoz, az hiányos. Az egyik T idomot toldónak használtam, vágtam egy bakelit lemez korongot bele, meg ki kellett vágni belőle egy terelőt.
Gépészetileg működőképes a konyhánk, csak a polcok, ajtók ,fiók előlapok hiányoznak, meg a szekrény folytatása a többi falon fent. :)
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#30258) Anulu79 válasza Yszapos (#30249) üzenetére


Anulu79
addikt

Az Alza tavaly elég sok ilyen fekete pénteket tartott. :)

[ Szerkesztve ]

(#30259) Cs1csó válasza Anulu79 (#30258) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a marslakós sipítás amúgy is idegesítő, de ezzel folyton "feket péntek" van náluk is túllőttek a célon.

(#30260) Ryder62 válasza Cs1csó (#30259) üzenetére


Ryder62
őstag

Ja arra a kis zöld takonyra gondolsz? Alza rohadtul irritáló, tavaszal is, nyáron is állandóan black friday van, ráadásul akciósan is drágábbak mint máshol standardban.
Nyomulós reklámaikról nem is beszélve (itt ph-n is többnyire ez jön fel)

(#30261) JóGéza válasza Ryder62 (#30256) üzenetére


JóGéza
aktív tag

És ha úti baleset érne?

(#30262) Cs1csó válasza Ryder62 (#30260) üzenetére


Cs1csó
félisten

Számomra két dolog külön bosszantó ezzel kapcsolatban:
1. Csőre Gábort pl. a Gyűrűk Ura Frodójának szinkronhangjaként beírta magát a szinkrontörténelembe, értem én, hogy kell a pénz de ennyire igénytelen módon adni a hangját egy karakterhez szomorú. Nyakamat rá, hogy az ismerőseitől kapja az ívet rendesen. ;]

2. MŰKÖDIK. Egyszerűen már tényleg mindenki ismeri az ALZA-át, a tévé reklámoknak köszönhetően kb. 2-3 éve még nem is hallottam róluk, most pedig már lassan nagyobb forgalmuk van mint az ED-nek vagy az EMAG-nak - bár ez sem túl régi szereplő itthon

(én is tőlük vettem egy Gamepad-et 6k-ért miközben mindenhol másutt 9k volt)

[ Szerkesztve ]

(#30263) Ryder62 válasza JóGéza (#30261) üzenetére


Ryder62
őstag

Az már kicsit durva, ellenőrizhető.

(#30264) inf3rno válasza philoxenia (#30247) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem minden szakmában van egy 2-5x-ös szorzó a fizetésekben nyugatabbra. Ha a lakhatást meg lehet oldani olcsón, akkor még fizikai munkásnak is megéri kimenni. Egyébként talán már nem annyira. Unokatesóm csinálta téli szezonban egy darabig, hogy kiment Ausztriába mosogatni olyan 1500 EUR/hó + szállás + kaja, amit kapott. Az is Samsung gyár jellegű volt, talán még rosszabb, mert a szabadnapokat egyben adták ki, azt hiszem 2 havonta 1-2 hetet vagy valami ilyesmi rendszer volt. A környezet is ingerszegény volt, még wifi jelszót se kapott, meg a szart is kihajtották belőle, de egy szezonban összeszedett 1.5-2 millát, utána meg azt csinált itthon, amit akart. Vendéglátósoknak talán annyira nem rossz, ha megvan a bejáratott helyük, nyáron itthon csinálják a Balatonnál, télen meg Ausztriában. Neki még képesítése se volt, nyelvismeret sem, az egész 2-5 éve lehetett, szóval tényleg lehetséges, ha valaki nagyon akarja, és éhbérért dolgoztatják.

Az anyanyelvi szintet az átlag csak évek alatt éri el, és csakis kint. Én agyalok, hogy távmunkában dolgozzak az USA-ba, van kint ismerősöm, szoktam vele angolul chatelni, de pont emiatt el is bátortalanodtam, mert bár jó vagyok angolból, de nem elég jó, és úgy érzem, hogy egy idő után nem fejlődök tovább. Igazából egy kicsit elnagyoltan fogalmaztam meg. Az van, hogyha nagyon ráállok az angolra, akkor persze fejlődök, de az már a magyar rovására megy, és elkezdem elfelejteni a magyar szavakat, meg angol mondatszerkezetet kezdek használni a magyarban is. Szóval nekem nagyon úgy tűnik, hogy vagy az egyik, vagy a másik nyelvet beszélem anyanyelvi szinten, de a kettő együtt nem lehetséges. Biztos van olyan ember, akinek megy, nekem nem áll rá az agyam. A némettel is ugyanez volt, amikor elkezdtem tanulni az angolt, akkor teljesen felülírta, pedig abból is egész jó voltam még gimiben. Ha nagyon erőlködök, akkor talán 1-2 perc után össze tudom rakni, hogy hogyan mondaná egy német, de alapból az angol jön már. Nem tudom más hogyan képes több nyelvet anyanyelvi szinten beszélni.

Buliban hasznos! =]

(#30265) inf3rno válasza Ryder62 (#30251) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Orvos függő, szerintem a nagy többséggel meg lehet dumálni, ha nem tervezel rendszert csinálni belőle.

Buliban hasznos! =]

(#30266) inf3rno válasza Inhouse (#30257) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jól néz ki. Az valami bojler vagy vízlágyító kütyü mellette?

Buliban hasznos! =]

(#30267) Martean


Martean
lelkes újonc

Üdv!
A banknál, ahol bankolok ma és holnap bankszünnap van. A hivatalnál, ahol dolgozom ma utalták a fizetést. Sajnos mivel bankszünnap van a netbankba sem tudok belépni így fogalmam sincs, hogy én megkaptam-e. Félek egy kicsit, hogy eltűnik az éterben a fizetésem és majd mindenki széttárja a kezét. A hivatal azért, mert ők elutalták a bank meg azért meg bankszünnap van. A bank állítása szerint szerdán reggel 8-tól fog újra üzemelni, az addig küldött utalások is akkor íródnak jóvá, de én mégis rémeket látok.

(#30268) inf3rno válasza Martean (#30267) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megnyugodhatsz, kb. nulla a valószínűsége, hogy elveszik a pénzed egy átutalás során.

Buliban hasznos! =]

(#30269) Borisz76 válasza inf3rno (#30265) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem még be sem kell mennem a háziorvosomhoz ha táppénzre akarok jönni ! Csak küldök egy üzenetet az asszonynak és már le is papírozta ! :D Vezető nővér egy háziorvos mellett.....

Gyorsan hozzá teszem, hogy még sosem éltem a lehetőséggel de a múltkor is felajánlotta a párom, hogy kiír ......ha a házfelújítás miatt esetleg kellene. Kicsit önös érdekből is hiszen Ő is szeretne gyorsan beköltözni :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30270) inf3rno válasza Borisz76 (#30269) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:K

Buliban hasznos! =]

(#30271) philoxenia válasza Borisz76 (#30269) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Asszonnyal csak úgy egyezkedj, hogy ha otthon dolgozol, fizesse meg rendesen...
Majd fele pénzért dolgoztatna, inkább a melóhely.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30272) Anulu79 válasza Cs1csó (#30259) üzenetére


Anulu79
addikt

Ez a hang maximum Eric Cartmen-nél viselhető el. :DDD

(#30273) Cs1csó válasza Anulu79 (#30272) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K Adam Sandler-ként is jó, de itt elszaladt vele a ló (ez még rímel is)

(#30274) Ryder62 válasza inf3rno (#30265) üzenetére


Ryder62
őstag

Hát igen. Szerintem bekamuzok valamit, az a biztos.

(#30275) Inhouse válasza inf3rno (#30266) üzenetére


Inhouse
őstag

Az egy kis 10L-es Ariston vízmelegítő. Régen a falra volt fúrva, de éppen nem esett le idővel. Felrakhattam volna jobban, mint a vizes anno, de minek? Szépen megáll lent, nem szalad sehova. :)

Üdv Inhouse

(#30276) inf3rno válasza Ryder62 (#30274) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak óvatosan. A régi háziorvosról van olyan sztori, hogy azt mondta a kamuzós fazonnak, hogy tolja le a gatyáját, aztán hajoljon előre. Utána nem a klasszikus sztori történt, hanem kinyitotta az ajtót, aztán nézték az öregasszonyok a váróból. :D

Buliban hasznos! =]

(#30277) Ateszpapa válasza Ryder62 (#30251) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Már nem jár tanulmányi szabi?
Régebben mintha lett volna pont erre a kötelező oktatásokra pár nap.

(#30278) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!
Hogy tudok leíratkozni egy topikról? Korábban volt rá ikon, de azt most nem találom és az email éresítésben kapott leíratkozási link nem működik. Köszi előre is a segítséget!

Üdv
csu

(#30279) krizmo_ válasza csudri (#30278) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

A Logout felületén le tudsz iratkozni.

(#30280) csudri válasza krizmo_ (#30279) üzenetére


csudri
őstag

Köszönöm, ott valóban látszik az ikon, sikerült.

(#30281) Ryder62 válasza Ateszpapa (#30277) üzenetére


Ryder62
őstag

Kerek egy egész nap.

(#30282) Met válasza Ryder62 (#30281) üzenetére


Met
nagyúr

Odatelefonálsz hogy egész éjjel, alul felül jött ki belőled minden, nem tudsz lemenni de dolgoznod kellene menni, nem ír ki?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30283) EmberXY válasza Ryder62 (#30263) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem arra gondolt, ha tényleg "érne valami"... Biztos vagyunk itt páran, akik jó pénzért még tanúskodnánk is... ;]

Up the Irons!

(#30284) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

amikor bejelentkeznék youtube-ra a következő üzenet fogad:
A márkafiókja le van tiltva
Ha a rendszer erre az oldalra irányította át, akkor az azt jelenti, hogy márkafiókját letiltottuk. Kizárólag a fiók tulajdonosa kérelmezheti a fiók visszaállítását.

Letiltottak :((( Kb. 10 éve van meg a csatornám, az utolsó videót 4 éve töltöttem fel. Nem kommentelek soha, semmilyen aktivitás nincs, csak videókat nézek. Egy árva szót nem írtak indoklásként.
Csütörtökön írtam nekik, hogy nem értem mi az oka a tiltásnak. Erről kaptam egy automatikus mail-t, hogy "fellebbezésemet" befogadták...azóta semmi :W

Járt már valaki így? Lehet erről érdeklődni a youtube-nál bármilyen fórumon vagy IJB? (így jártál b@zmg)

:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#30285) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Télire le kellene szigetelni egy kerti csapot (el van zárva), és nem sok gyakorlatom van benne. Mivel szokás olyat tenni, hol / mit vegyek hozzá?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#30286) philoxenia válasza coco2 (#30285) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fagycsap esetén semmi szigetelés nem kell. Ha nincs, akkor meg hiába.
(Fagycsapnál a csőből elfolyik a víz, így nem tud elfagyni)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30287) pjen válasza coco2 (#30285) üzenetére


pjen
félisten

Ha nincs fagycsap vegyél autómata fűtő szálat tekerd rá,aztán tekerd be hőszigetelővel.Ha eddig nem fagyott el biztos van fagy csap lent a földben.Szokott lenni hozzá egy T kulcs.Elzárod,a fönti csapot kinyitod,lehet hallani,hogy a csőből kifolyik a víz.

(#30288) Siriusb válasza coco2 (#30285) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha le tudod üríteni és elég mélyen van a fagycsap, nem kell semmi, amint azt már mondták. Régebben volt olyan kerti csapunk, aminél nem volt ilyen, azt körbetekertük szigetelőanyaggal, aztán hungarocell köré (fából volt váz készítve) és nejlonzsákot rákötöttünk. Sosem volt gond.

(#30289) pjen


pjen
félisten

Üdv.Upc és Digi koaxot szeretnék ķözösìteni.Mivel kéne,hovy véletlen se zavarjam a szomszédok Tv jét.

(#30290) Inhouse válasza pjen (#30289) üzenetére


Inhouse
őstag

Több szempontból sem tudod közösíteni.
1. Ugyan földelik elvileg az árnyékolásokat, de lehet potenciálkülönbség. Ez okozhat földhurkot, zavart, melegedést is rosszabb esetben. Akár a készülék is károsodhat.
2. A frekvenciák ütközhetnek, tehát zavar keletkezik.
Az első problémát nem oldja meg, de a másodikra elviekben némi alternatívát adhat egy választható bemenet F csatlakozóval. [link] [link] [link]
Amire készülsz nem csak technikailag tabu, hanem több, mint valószínű, hogy szabálytalan is.
Technikailag korrektebb megoldás lehet egy Raspberry Pi-kkel megoldott TV-s központ. DVB-C tuner kártyák veszik a MUX-okat, majd IPTV adást generálnak. Mivel az UTP kábel szimmetrikus, nem lesz közösítve a 2 rendszer, csak a 2 szolgáltató egységeit külön kell választani.

Üdv Inhouse

(#30291) pjen


pjen
félisten

Köszi,csak egy kosza ötlet volt,hátha.Most UPC közvetlen megy a tv be,smart kártya van.A DIGI egy boxon keresztül csatlakozik HDMI kábelen.

(#30292) EmberXY válasza EmberXY (#30072) üzenetére


EmberXY
addikt

Végre van némi fejlemény az ügyben. Kérnem kellett a szolgáltatónál egy kismegszakító cserét, lényegében teljesítmény bővítést. Mivel jelenleg 16 A van, 32 A-ig díjmentesen bővíthető alapesetben. ---> kaptam egy nyomtatványt, amit alá kellett íratnom egy villanyszerelővel, aki felmérte a terepet, és ismerve a ház rendszerét (az önkori ajánlotta, a költségét is ők állják, nem kellett sokat keresgélnem), 20 A-ig javasolta a bővítést. Ezt már csak a közös képviselővel kell aláíratnom, és a december 6-ra kapott időpontban kijönnek és kicserélik, és remélhetőleg megoldódik a probléma, még 1 hónapot kell kibírnom ezzel.

Egyébként a szerelő megmérte az áramfelvételt, 12 A volt a maximum, amikor minden fogyasztó ment, ellenőrizte a lakásban lévő kapcsolószekrényt is, szerinte is az óránál lévő kismegszakító fáradt el, hiszen a 16 A-nak vígan elégnek kellene lenni ekkora fogyasztás mellett. Sőt, elmondása szerint már a lakás felújításánál is panaszkodtak a kivitelezők, hogy bizonyos eszközöknél leoldott a villanyóránál a megszakító, aggregátort kellett használni sok esetben. Ehhez hozzájön még az a 30.000+ kWh amit eddig belehajtottak az órába az előző lakók, szinte egyértelmű, hogy a végét járja a B16-os.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#30293) coco2


coco2
őstag

Van itt közöttünk, aki ért a gázszereléshez / cirko kazánhoz?

Nyílt légterű cirko kazán. Őrláng ég, szivattyú megy, de a fűtő gázláng néha nagyon picike, néha meg be sem gyullad egyáltalán. Amikor úgy megy a szivattyú, hogy nem gyullad be, olyankor érezhetően gázszag van, mintha annyira gyengén szivárogna, ami már nem tud begyulladni, de azért csak szivárog.

Gázszerelők ilyen 3 hetes távolságban érhetőek el, szívesen tudnék addig is róla valamit, hogy mekkora a probléma vele, ha valaki látott már ilyet, és ismeri a cirko kazánok problémáit.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#30294) philoxenia válasza coco2 (#30293) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkább itt kérdezd meg!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30295) inf3rno válasza EmberXY (#30292) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na legalább nem lopják az áramot. :-)

Buliban hasznos! =]

(#30296) EmberXY válasza inf3rno (#30295) üzenetére


EmberXY
addikt

Ebből a kevésből ne is lopjanak... ;]

Up the Irons!

(#30297) r.levente75


r.levente75
addikt

Sziasztok!

Ha nem nézünk árakat és szolgáltatásokat, akkor cascot kötni melyiknél érdemes a három közül?

UNION
GROUPAMA
GENERALI

Leginkább rugalmasságra es ügyintézésre gondolok, ha gond lenne.

(#30298) pjen válasza r.levente75 (#30297) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem nézünk árakat és szolgáltatást akkor mért nem mindegy.Mi alapján választasz?

(#30299) r.levente75 válasza pjen (#30298) üzenetére


r.levente75
addikt

Ügyintézés mennyire kekeckedik egyik vagy másik egy káreset kapcsán? Milyen hosszadalmas a kifizetés stb? Hátha van valakinek valamelyikkel rossz tapasztalata, mert azt kizárnám.

(#30300) pjen válasza r.levente75 (#30299) üzenetére


pjen
félisten

Ahány ügyintéző,annyi féle,legalábbis Allianzñál.Gondolom a többinél is.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.