Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29351) pjen válasza ToBeY (#29347) üzenetére


pjen
félisten

Ha kikapcsolod akkor is időzik,csak nem látszik a logó.

(#29352) pikszel válasza ToBeY (#29350) üzenetére


pikszel
őstag

A Power vagy Advanced menüpont alatt sem találod? Ott kell lennie valahol, ahol a boot opciók vannak. Egyébként amikor megjelenik, az Esc billentyűrvel el lehet tüntetni, de az csak egyszeri megoldás.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#29353) ToBeY válasza pikszel (#29352) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mit kéne keresnem power vagy advanced menü alatt?
Régi gigabyte lapomnál "show screen logo" alatt futott ez a beállizás.

Ezek vannak ott
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#29354) ToBeY válasza ToBeY (#29353) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mondjuk lehet,hogy az elem a szar mert 5x kiválasztottam,hogy angol legyen a bios nyelve,de mindig feldobja a nyelvválasztót...

(#29355) pikszel válasza ToBeY (#29353) üzenetére


pikszel
őstag

POST Mode > QuickBoot. Ez lesz az, ami át kell állítanod.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#29356) ToBeY válasza pikszel (#29355) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Disabled-re :F majd megnézem milyen lehetőségek vannak ott.
Clear memory
Full boot
Quick boot

Ezek vannak

[ Szerkesztve ]

(#29357) pikszel válasza ToBeY (#29356) üzenetére


pikszel
őstag

Szerintem a Full boot lesz az, amit keresel.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#29358) ToBeY válasza pikszel (#29357) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi megpróbálom akkor azt kiválasztani majd.

(#29359) r.levente75 válasza Essejó (#29342) üzenetére


r.levente75
addikt

Most hogy így ebéd előtt olvastam amit írtál, kedvet kaptam a dologhoz. :DDD

(#29360) philoxenia válasza pjen (#29346) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, csak szakorvos kérheti.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29361) ToBeY válasza ToBeY (#29358) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem jött be,de úgy van írva full boot every 29 days ez nem tudom mi....(days lehet állítani)
majd csinálok erről is screenshotot. :B

[ Szerkesztve ]

(#29362) inf3rno válasza Inhouse (#29339) üzenetére


inf3rno
nagyúr

500-ból max 5 hibás szokott lenni, és legtöbbször azokat is inkább a nővérek, háziorvosok, stb veszik le, nem a laborosok, vérellátósok. A csecsemőktől a legnehezebb vért venni amúgy.

Buliban hasznos! =]

(#29363) inf3rno válasza philoxenia (#29343) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amennyire én tudom törvény szerint bármit kérhetne, csak töketlenek ahhoz, hogy érvényesítsék a jogukat, aztán a labor simán lehúzza a listáról. Legalábbis ezt az ex-főnököm mondta, aki történetesen diagnosztikai labort vezet... Amúgy a TSH, fT4 nem annyira drágák emlékeim szerint. Magánban is meg lehet csináltatni a synlabbal őket, érdemes az fT3-at is bevenni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29364) pjen válasza inf3rno (#29363) üzenetére


pjen
félisten

Egy pajzs labor 15-20K magánban+konzultációs és egyéb költségek.Sajnos a családban kérszer is kellett.

[ Szerkesztve ]

(#29365) inf3rno válasza pjen (#29364) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egy rák genetikai teszt meg 1 milla, de megéri, ha valaki nem akar megdögleni, és államiban nem is lehet még csináltatni...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29366) pjen válasza inf3rno (#29365) üzenetére


pjen
félisten

Ezekkel a tesztekkel ovatosan.Az,hogy genetikailag hajlamos vagy semmit jem jelent.Nagyon kedves rokon Apja,Anyja, két testvére rákban halt meg,Neki időnként 220 volt a vérnyomása,magas volt a koleszterinje.92 éves korában halt meg.előző nap még beszéltem vele,semmi baja nem volt.Hogy egy klasszikust idézzek;nincs végzet csak,ha te is bevégzed.Ez kb olyan,hogy a teszt szerint here rákra vagyok hajlamos,ezért 10 évesen kiheréltetem magam.

[ Szerkesztve ]

(#29367) inf3rno válasza pjen (#29366) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teljesen félreérted. A kiműtött daganatot tesztelik így, aztán megmondják, hogy milyen kemoterápiás szer használ rá.

Buliban hasznos! =]

(#29368) philoxenia válasza inf3rno (#29363) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29369) pjen válasza inf3rno (#29367) üzenetére


pjen
félisten

Az piszok jó.Aztán kiderül a TB nem támogatja,megvenni pedig nem tudod.

(#29370) inf3rno válasza pjen (#29369) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem teljesen értem miről beszélsz. Irtam, hogy 1 milla, a TB nem támogatja, neked kell felkeresned a céget, ami csinálja. Összesen egy ilyen van itthon. Ha rákos lennék tuti nem sajnálnám rá a pénzt, mert vagy sokkal megnöveli az esélyeimet, vagy feleslegesen nem teszem ki magam a mellékhatásoknak, ha úgysem használna a szer, amit adnak.

Buliban hasznos! =]

(#29371) pjen válasza inf3rno (#29370) üzenetére


pjen
félisten

Én úgy értettem,hogy magát a vizsgálatot nem támogatja.Esetleg azt a kemós kezelést amit kiderítenek a genetikai vizsgálattal már támogatja.Ha azt sem akkor nagyon gazdagnak kell lenned,hogy végig csináld.+ lehet csak egy paraszt vakítás az egész.Szomszédom apja tüdő rákos volt,doki megmondta fél év.Kivitték Mekszikóba arra a termó kezelésre,egy vagyon volt mégis fél évet kapott.Persze tudom a beteg minden szalma szálba belekapaszkodik,és ezen sok hiéna meggazdakszik.

(#29372) inf3rno válasza pjen (#29371) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem biztos, hogy támogatja. Egyelőre nem minden onkogénre van szer, és vannak olyanok is, amik tesztelés alatt vannak. Mégis jobb, mint arra elbaszni az idődet, hogy kipróbálsz 20 féle szert, amiről megmondták volna egy millából, hogy mindegyik tökéletesen hatástalan. Mert most kb. azt csinálják, mennek az olcsóktól a drágák felé. Ez a protokoll. Az nem baj, ha a beteg közben meghal, annyival olcsóbb az egészségügynek. Ez még valszeg évtizedekig nem fog változni, mert drága lenne minden rákosnak genetikai tesztet csináltatni TB támogatottan. Idővel azért olcsóbb lesz, ahogy fejlődik a technológia.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29373) Nikaré válasza inf3rno (#29372) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszi, hogy ezt így felvázoltad, de ahogy jelenleg az egészségügy vergődik arra is ráférne egy vérátömlesztés.
Jelenleg a kórházakban az adott betegségen kívűl nagy eséllyel pl. húsevő baktériummal társul a beteg. Szóval a pár évtized jól hangzik, csak nem nálunk.

(#29374) EmberXY válasza inf3rno (#29372) üzenetére


EmberXY
addikt

Amíg az egészségügy a gyógyszeriparral kéz a kézben, üzleti alapon működik, nem hinném, hogy bármi is valaha olcsóbb lenne.

Up the Irons!

(#29375) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok!

Wellness hétvégékről melyik oldalon érdemes érdeklődni?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#29376) Spet válasza sutyesz96 (#29375) üzenetére


Spet
addikt

Trivago
Szallas.hu
Quponverzum
stb. igényesség nélkül.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#29377) Inhouse válasza Cs1csó (#29341) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem fejtettem ki részletesen. Szóval a netes gyártói leírások szerint más ragasztó kell a 20x20-as, vagy az 50x50 lapok alá, stb... Bemegyek a boltba kérek ragasztót, annyit kérdeznek, hogy flexibilis kell-e, és hogy milyen árút kérek.
A flexibilis általában kültéri is, nem fog leesni a falról sem, meg a padlóról sem. Bár most a legutóbbi zsákra az volt írva, hogy flexibilis, bel- és kültérre, ahol a hőingadozás nem túl nagy. Na, ezzel azért nehéz mit kezdeni.

Üdv Inhouse

(#29378) coco2


coco2
őstag

Kérdés hazai informatikai céges világot általánosságban jól ismerő embereknek.

Lenne egy kispolcos ötlet, amihez logisztikai környezet miatt házigazda céget keresnék (fejleszteni fejlesztem én, de kellene egy jogi személy az egész mögé). Nemzetközi területen is mozgó hazai szoftver fejlesztő cég kellene (cégalapítás meg minden hivatalos papírok legyenek meg angol fordításban is), amelyik szeret azzal dicsekedni, hogy ő az innovátor, és amúgy nem is teljesen invalid az egész cég (tényleg használni akarom, nem csak fényképen nézegetni).

Jó, tudom, fárasztó egy kérdés, de azért is írtam ide :) Ismer bárki olyan céget?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#29379) Cs1csó válasza Inhouse (#29377) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ez olyan mint bármilyen szakma amibe a ha NAGYON mélyen belemászol akkor rengeteg variáció lehet, de ÁTLAGBAN elég 1-2-3 féle ragasztóval tisztában lenni: ami bírja a fagyot, ami mehet falra, esetleg ami nagyobb - nehezebb lap alá is jó.

(#29380) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Bármit ötlet mit jelent az, hogy akkor fikázzak le egy 20 éves kocsit, hogy öreg szar, ha már végigjártam a szamárlétrát? Konkrétan egy 2000-es Seat-ról van szó, a motort generáloztatni kéne, a központi zár sem működik már távirányítóval meg még van jó pár apróbb hibája. Összességében elég rossz vétel volt, és elegem van már, hogy mindig van valami vele. Az utóbbi 2-3 hónapban pl hátsó rugó és motor tartó bak tört el. Nem igazán értem az érvet emögött a megnyilvánulás mögött. Talán fájt a szerelőnek, hogy nem jártam Ladával meg Zsigával? Vagy úgy gondolja, hogy a kocsinak lelke van, és nem szabad szidni? Néha úgy érzem pszichopatákkal vagyok körülvéve, és ez a város a zárt osztály. :F :Y

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29381) inf3rno válasza EmberXY (#29374) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nem teljesen így van, ahogy fejlődik a technológia, úgy lesz minden egyre olcsóbb a piaci verseny miatt. Pl teljes genom szekvenálás ma már elérhető áron van, 20 éve meg csak dollár milliárdosok engedhették meg maguknak.

Ha mindenhol kartelleznének, akkor lenne csak igazad, de akkor megállna a technológiai fejlődés is, a tudósokat meg kivégeznék vagy bebörtönöznék.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29382) EmberXY válasza inf3rno (#29381) üzenetére


EmberXY
addikt

Én nem teljesen erre gondoltam, hanem arra, hogy pl amíg a gyógyszergyártók / forgalmazók üzletkötői soron kívül mennek be az orvosi rendelőbe függetlenül a várakozó betegek számától és állapotától, addig én a technológiai fejlődés hatásait bele sem raknám az egyenletbe, ez pusztán üzlet.

De ha már szóba hoztad ezt a teljes genom szekvenálást, nem tagadom, halvány gőzöm sincs, mi ez, de rákerestem. Ha lehet hinni a weboldalnak, akkor nálunk egyedül itt végeznek ilyesmit, a szövegből az is kiderül, hogy 2017-es állapot szerinti az oldal, és egy árat is ottfelejtettek az alján, ez nagyjából hasonló az 1000 dolláros szinthez, amit mutattál. De ha tényleg csak ez a választék itthon, akkor nem túl nagy a piaci verseny.

Up the Irons!

(#29383) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Jobbra lent az „Itt szóltam hozzá” részen húsz topicra visszalátok, vissza tudok keresni. Az ennél régebbi hozzászólásaimat vajon hogyan tudom előhívni? Júni 20-ig vissza tudok így keresni, de júni 3-ig szeretnék.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29384) Jorus válasza Eastman (#29383) üzenetére


Jorus
nagyúr

50-re is állíthatod.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29385) Eastman válasza Jorus (#29384) üzenetére


Eastman
őstag

Seriff-csillaggal? :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29386) Jorus válasza Eastman (#29385) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, upsz, tényleg, az attól van, sorry. :B

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29387) coco2 válasza inf3rno (#29381) üzenetére


coco2
őstag

akkor megállna a technológiai fejlődés is, a tudósokat meg kivégeznék vagy bebörtönöznék.

A technológia fejlődése már megállt (lásd egész világon csak bullshittel kérkednek az unikornisok, miközben fejlődés helyett csak folyamatos kárt okoznak meg pénzmosnak), a tudósokat pedig bebörtönzik vagy kivégzik (lásd kína, észak korea, és már exportálják a kultúrát).

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#29388) inf3rno válasza EmberXY (#29382) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ritka öröklődő betegségeket lehet pl kimutatni vele. Illetve a hajlam is fontos, mert ha mindkét szülő hordozó, akkor a gyereküknél esetleg megnyilvánulhat a betegség. Szerintem külföldre is ki lehet küldeni egy nyálkahártya mintát, ha valami olcsóbbat keresel, hátha jobban jársz úgy. Nem vagyunk nagy piac amúgy, gondolom ezért csak egy cég van nálunk. Inkább világ viszonylatban vagy nyugati viszonylatban kell nézni a versenyt, ha ott olcsósodik, akkor idővel nálunk is fog.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29389) coco2


coco2
őstag

Van két android tv-m, és a viasat history csatorna az egyik tv-n magyarul jön, a másikon angolul.

A tv-k menüjében nem találtam beállítási lehetőséget ilyesmire.

Látot már valaki ilyet? :F

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#29390) inf3rno válasza coco2 (#29389) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam LG TV-nél van ilyen, hogy "setup / option / language / audio language", ami most magyarra van állítva. Gondolom attól függhet. Nézd meg alaposan a beállításokat a TV-vel kapcsolatban, kell, hogy legyen valami.

Buliban hasznos! =]

(#29391) krizmo_


krizmo_
addikt

Hol érdemes körömvágó (láb/kéz) ollót venni? Sok év után szükségessé vált, hogy körömvágó alkalmatosságot vegyünk, de nem járunk sok sikerrel, mert mindig van valami gond. Korábban ilyen körömcsípő olló félénk volt, most is hasonlót keresek, de igazából nyitott vagyok...

(#29392) #73959936 válasza krizmo_ (#29391) üzenetére


#73959936
törölt tag

valami ilyesmire gondolsz talán ?

(#29393) krizmo_ válasza #73959936 (#29392) üzenetére


krizmo_
addikt

Legutóbb ezzel próbálkoztunk: [link],korábban is hasalónk volt... Kettőt vettünk, az első eltört, gondoltuk adunk még egy esélyt, és vettünk még egyet, de hamar kiment az éle, meg lett élezve, erre most meg lebomlik magától... (Ráadásul nekem nem is igazán volt jó, csak tönkre vágta a körmeimet...)
Szóval, olyat keresek, ami tényleg jó, és jó szívvel ajánlja valaki, mert kicsit már belefáradtam a kísérletezésbe.

(#29394) mepet válasza krizmo_ (#29393) üzenetére


mepet
addikt

Korábban ez volt, de szanaszét tört a műanyag része: körömgyűjtős Scholl.
Pár éve már tökéletesen bírja: körömgyűjtős Wilkinson, kellemes fogású gumis anyagból van a körömgyűjtője, ami mivel rugalmas, így nem törik el.

(#29395) #59063552


#59063552
törölt tag

Most, hogy külön ment a Google Photos és a Google Drive, hogyan tudom beállítani azt, hogy a telefonon készített és a Google Photos-ba feltöltött képek azonnal szinkronizáljanak a PC-re is?

(#29396) Golden9 válasza #59063552 (#29395) üzenetére


Golden9
addikt

Talán a Google Photos, vagy a Google Drive topikokban meg tudják mondani.

Látod, hogy itt erre nem kapsz választ, itt komolyabb dolgokkal foglalkozunk. :K

Más:

A jéghideg Coca-Cola. most már melegen az igazi? :F

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#29397) coco2 válasza krizmo_ (#29391) üzenetére


coco2
őstag

[link] ?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#29398) coco2 válasza inf3rno (#29390) üzenetére


coco2
őstag

A TV sony bravia kdl-32w705b ( [user docs] ). Én a kezelési útmutatóban csak menü nyelv beállítást találtam, audio nyelv választást nem.

A Digi TV csatorna kiosztásnál az van, hogy a csatorna több nyelven elérhető ( [link] 4/8 oldalon "VIASAT NATURE-VIASAT HISTORY HD"). Vélhetően nem néztem el, hogy csak angol vagy csak magyar-e a nyelv, tudni kellene valahogyan váltani. Lehet, hogy ez a TV nem tud még olyat? Ha úgy is van, hogy lehet, hogy az egyiknél magyar a másiknál angol nyelven adja? :F

A Sony forumon nem találtam meg kérdés / válaszoknál ( [sony faq] ). Felírtam nekik a kérdést anonim, de hogy kapok-e rá választ, azt nem tudom :F

Bármilyen további tippnek örülnék.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#29399) Cs1csó válasza Golden9 (#29396) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na te is homofób vagy? Nem mindegy neked ki, mikor és kivel közös beleegyezéssel mit csinál? Ez egy reklám ami az "elfogadás" gondolatát próbálja közölni, semmi több. magam részéről a nem túl hideg kólát szeretem, de ritkán iszom mert drága és egészségtelen is sőt a gyomrom sem szereti.

(#29400) philoxenia válasza Cs1csó (#29399) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na te is homofób vagy?

Á, csak szellemes, mint huzatos WC.... mint anno mondták... ;]

bocsi :B

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.