Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ha egy bankszámlára szeretnék befizetni pénzt, akkor ahhoz ugye személyit és lakcímkártyát szoktak kérni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12002) freaghill válasza Bjørgersson (#12001) üzenetére


freaghill
őstag

Személyi elég.

(#12003) kispx válasza Bjørgersson (#12001) üzenetére


kispx
addikt

Igen.

(#12004) Bjørgersson válasza freaghill (#12002) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Személyi helyett jogsit elfogadnak, vagy elhajtanak vele?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12005) pjen válasza Bjørgersson (#12004) üzenetére


pjen
félisten

El kell fogadniuk,tõlem mindig elfogadják

(#12006) Rivaul válasza Bjørgersson (#12004) üzenetére


Rivaul
addikt

Elfogadják. 6 éve nincs személyim :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12007) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Szuper, köszönöm mindenkinek! :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12008) unravel


unravel
őstag

Heló

A Spotify az alábbi két kártyákat fogadja el: VISA és Mastercard
Hogyan tudnék meggyőződni biztosra, hogy a leendő olcsó VISA Electron jó lesz-e.
Vagy , hogy mindenképp a drága mastercard kell?

¯\_(ツ)_/¯

(#12009) aizen92 válasza unravel (#12008) üzenetére


aizen92
addikt

nekem visa electron van. Mindenhol elfogadták eddig, ahol "csak Visa"-t fogadtak el.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#12010) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Jelentem, elfogadták a jogsit. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12011) sajog159 válasza Rivaul (#11983) üzenetére


sajog159
aktív tag

rendszeridő beállítása és friss Firefox letöltése mindent megoldott, kösz! :R

(apropó a time-a.nist.gov nálam megy, próbáld ki, ha gondolod)

(#12012) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok!

Nem tudja véletlenül vki, hogy hol lehet itthon kapni ilyen cipőt? [link]. A lényeg a talp anyaga.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12013) rii


rii
nagyúr

Sziasztok

közel 10 éve nem utaztam vonaton
és le kell mennem jövőhét szerdán BP-ről Balassagyarmatra
azt szeretném megkérdezni, hogy lehet még venni jegyet "hagyományos" módon is, hogy odamegyek a jegypénztárhoz, és kérek egyet oda-vissza?

(tanúként idéztek be a bíróságra, és igazolnom is kell, hogy visszatérítsék a kötlséget, ezért kellene retur jegy"

(#11969) Vakegérke:
köszönöm! asszem talán sikerült ... .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12014) Jorus válasza rii (#12013) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lehet, persze, de miért jó az? Neten megveszed, kifizeted, és megmutatod a telódon a QR-kódot a kallernek. A vásárlásról emailben kérhetsz számlát, azt be tudod mutatni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12015) rii válasza Jorus (#12014) üzenetére


rii
nagyúr

bár van itthon 3 számítógép 3 különféle OS-el, de nagyon maradi vagyok :B
ja'meg a 4. ... egy Silicon Graphics, de az már nem nálam van .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12016) Vakegérke válasza rii (#12013) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha találtál, annak örülök. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12017) attiati


attiati
veterán

bőrkabáthoz milyen hátizsákkal lehet megoldani a napi cipekedést, hogy ne tegye tönkre? (vékony juhbőr)

(#12018) philoxenia válasza attiati (#12017) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olyan nyilván nincs ami teljesen behatásmentes, persze "tönkretenni" egy normális nem fogja, hány kiló cuccot vinnél?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12019) mandras81 válasza Jorus (#12014) üzenetére


mandras81
senior tag

Apró kiegészítés: legjobb tudomásom szerint csak IC-re érvényes ez a megoldás, személy-, vagy gyorsvonaton nem fogadják (még?) el a telefonon bemutatott jegyet, legalábbis hivatalosan nem.

(#12020) attiati válasza mandras81 (#12019) üzenetére


attiati
veterán

elfogadjak nem ic-n is. legalabbis gyesev vonalon biztosan, ott rendszeresen hasznalom.

(#12021) attiati válasza philoxenia (#12018) üzenetére


attiati
veterán

3 kilo kb

egy flakon, penztarca, nehany kisebb cucc, a tobbit megoldom. de nem keziaska kene

(#12022) Jorus válasza mandras81 (#12019) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindenféle mellékvonalon is elfogadják a személyvonatokon is,legalábbis nekem nem volt még ebből gondom. A kaller a szolgálati okostelójával olvassa be a QR-kódot az én telómról (vagy a kinyomtatott papírról). Azt nemtom persze, hogy hivatalosan mi a helyzet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12023) mandras81 válasza Jorus (#12022) üzenetére


mandras81
senior tag

Igazatok van, pár hónapja még ki volt emelve, hogy csak IC-n lehet így eljárni, de most már kikerült a szövegből:

"Az otthon nyomtatott jegyet az ellenőrzéshez papírra kinyomtatva kell bemutatni, de ha az utazás végig feláras (pótjegyes, helyjegyes, pót- és helyjegyes) vonaton történik, a jegy arra alkalmas készülék képernyőjén is bemutatható. Ezt a lehetőséget csak akkor javasoljuk, ha a készülék alkalmas a vonalkód 160x160 pixeles megjelenítésére. A jegy megfelelő minőségű kinyomtatása, a kinyomtatott jegy helyes tárolása, illetve képernyőről történő ellenőrzés esetén a készülék üzemkészségének biztosítása az utas feladata és felelőssége."

[ Szerkesztve ]

(#12024) philoxenia válasza attiati (#12021) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem egy ilyesmi hátizsák ekkora súlynál, ha normálisan van beállítva nem tehet kárt a kabátban.
Praktikusabb lenne az ilyen, ez fotóshátizsák, jó minőség csak kissé drága, ennek sem szabadna kárt tennie benne, ha nem dörzsöl menet közben.
Igazából bármelyik táska mozgás közbeni dörzsöléssel okoz kárt leginkább, olyat válassz amelyiknél ez kiküszöbölhető és a test felőli oldalon puha anyaggal bélelt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12025) 5teve válasza philoxenia (#12024) üzenetére


5teve
senior tag

hátha...

angliából ki tudna elhozni egy csomagot?
nem ingyé', elég nehéz, kb 12kg.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#12026) #65675776 válasza philoxenia (#12024) üzenetére


#65675776
törölt tag

Normálisan beállítva? Tudhatnád, hogy ~20 éve seggrelógatva divat hordani a hátizsákokat. Kb úgy néz ki a sok iskolás, mint egy II. vh-s pilóta. Mert ugye akkoriban tipikusan az ejtőernyőzsák volt az ülőpárna is.

(#12027) attiati válasza #65675776 (#12026) üzenetére


attiati
veterán

de most nem a divat a cél :)

igazából szívesen hallanék egy olyan sztorit, hogy x éve táskát hord bőrkabáttal és nincs baja a kabátnak

(#12028) Rivaul válasza attiati (#12027) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem fogsz. Ki fogja koptatni ha csak nem selyem szütyővel rohangálsz. Még ha kemény bőr lenne. Én puha pántos jansport hátizsákot hordtam egy velúr bőrkabáttal anno, de még az is fényesítette picit. Amúgy meg nyomin is néz ki a bőrkabát hátival ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12029) attiati válasza Rivaul (#12028) üzenetére


attiati
veterán

boltban azt mondta a csaj, hogy esetleg egy bőr pántos táska. Bőr kevésbé dörzsöli ki. Ha létezik egyáltalán olyan.
Vagy talán egy katonai oldaltáska

(#12030) philoxenia válasza attiati (#12029) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A bõr tapad aztan tobbet visz magaval mikor mozdul... a velurbor ellenben mindentol kifenyesedik gyakorlatilag...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12031) tepenzed


tepenzed
őstag

tudnátok mondani nekem olyan jól működő szoftvert,hogy ha mondjuk olvasok egy bonyolult angol nyelvű cikket a neten és ráviszem a kurzort az adott szóra akkor kiírja magyarul a jelentését vagy pedig angolul megmagyarázza... Ha még ki is ejti az még vagányabb!

(#12032) philoxenia válasza tepenzed (#12031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12033) Buddhha


Buddhha
tag

Sziasztok!

Nekem vastag bőrből volt a kabátom, és szivacsos a hátizsák pántja, de szétszedte...
Viszont egy jó bőrdíszműves meg tudja javítani, úgy, hogy újabb 8 évig jó legyen...

Üdv!
Buddhha

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#12034) attiati válasza Buddhha (#12033) üzenetére


attiati
veterán

kösz az infót. Ez viszont vékony juhbőr, legpuhább, azt még fel is szabná szerintem.

(#12035) philoxenia válasza attiati (#12034) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az oldaltáska is kidörzsöli, jobb ha maradsz a dipótatyónál... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12036) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Hol érdemes elkezdeni "blogolni"?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12037) philoxenia válasza pocokxx (#12036) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen témában?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12038) donmackó válasza pocokxx (#12036) üzenetére


donmackó
őstag

Pl. Logout?

Release the cable hounds!

(#12039) pocokxx válasza philoxenia (#12037) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Főleg vallási/erkölcsi kérdések. Logout emiatt is kilőve.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12040) philoxenia válasza pocokxx (#12039) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak nem? :Y

:DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12041) pocokxx válasza philoxenia (#12040) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Jaj, dehogy... :D Én már elkezdtem egyet a google-n keresztül. Igazából most másnak gyűjtök infót.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12042) Pocee válasza pocokxx (#12041) üzenetére


Pocee
senior tag

elég meredek...de kíváncsi vagyok,jelezd már valahol,ha elérhető az írás.

Mr.Brightside

(#12043) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Rendben jelezni fogom. Szerintem google lesz.

Más téma: Tudtok ajánlani valami nem túl nagy táskát, amiben lehetőség szerint van több pakk, belefér egy 7 colos tablet, egy teló, egy pénztárca (papírokkal), és egy kulcscsomó. Lehet használni biciklin, vagy hosszabb sétán, de nem foglal túl nagy helyet, és sportos és utcai öltözék mellett sem néz ki bután. Ja, és ne legyen túl homártasi...

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12044) EmberXY válasza pocokxx (#12043) üzenetére


EmberXY
addikt

Ennyi mindent kell tudnia? Akkor link... ;]

Up the Irons!

(#12045) philoxenia válasza EmberXY (#12044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12046) Rivaul válasza pocokxx (#12043) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem ez kéne neked.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12047) philoxenia válasza Rivaul (#12046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12048) Rivaul válasza philoxenia (#12047) üzenetére


Rivaul
addikt

Stílus függő. Nekem nem az ízlésem az ilyesmi. A comb táskából is a katonai/rendőrségi stílusú fekete passzosabbat részesítem előnyben.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12049) pocokxx válasza philoxenia (#12045) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

EmberXY Ezzel nehéz lehet biciklizni, de tény, hogy a leggazdaságosabb megoldás! :)

philoxenia: Köszi ezek tetszenek. Igazából, ha lenne több "fekvő" táska, akkor tudnék választani, azok valahogy jobban tetszenek, mint az "állók".

Rivaul: A combtáska sem rossz ötlet. Ugyanakkor kicsit macerás lehet a le fel vétele, vagy csak én gondolom így? Egy tablet nem kényelmetlen benne? Mondjuk az övtáskánál jobbnak tartom.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12050) Bjørgersson válasza pocokxx (#12049) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Esetleg az ilyen futárzsákok?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.