Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29601) philoxenia válasza EmberXY (#29596) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig nem úgy alkoholmentes, mint a sör, hanem utólag vonják ki belőle a szesztet... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29602) Cs1csó válasza philoxenia (#29601) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mint a vízbűl a zokszigént?

(#29603) EmberXY válasza Essejó (#29600) üzenetére


EmberXY
addikt

Mármint a feleségmentes házasság felé? ;]

philoxenia: A lényeg ugyanaz, a végeredmény már nem "bor", hanem valami üdítőital.

Up the Irons!

(#29604) Cs1csó válasza EmberXY (#29603) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég ittam meggyes sopronit, hát ennyi erővel Meggy Márka üdítőt is ihattam volna ugyanaz az ízélmény volt.

(#29605) EmberXY válasza Cs1csó (#29604) üzenetére


EmberXY
addikt

Lassan ott tartunk, hogy a tablettás meg műtrágyás kannásborok hungarikumnak számítanak az ilyen löttyök mellett. :DDD

Up the Irons!

(#29606) inf3rno válasza enginev3.0 (#29594) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem a gépezéssel van a baj. Azt mondják, hogy az esti fényszennyezés (kék fény ami a monitorból jön) plusz a nappali kevés fény (bent ülsz a gép előtt, ahelyett, hogy kimennél a napra), ami rontja a szemet. Elvileg megnyúlik tőle a szemgolyó és emiatt rövidlátó leszel. Növeli még bizonyos betegségek kockázatát is, mert az anyagcsere is felborul az ilyen életmódtól. Ezen kívül pluszban nem pislogsz eleget, és szemszárazságod lesz. Saját tapasztalat szerint még számít a frissítési frekvencia is, pl a katódsugár csöves átlagos (nem 100Hz-es) monitoroktól fél perc alatt könnyezni kezdett a szemem miután folyadékkristályosra váltottam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29607) Cs1csó válasza inf3rno (#29606) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kék fény inkább az alvás ciklusb zavarhat bele, de a "besötétített" helyiség gond lehet, egyfajta farkasvakság alakulhat ki ha keveset vagyunk erős fényen.

(#29608) inf3rno válasza Cs1csó (#29607) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hadd ne kelljen belinkelnem egy tucat tudományos cikket, ami alátámasztja, amit írtam.

Buliban hasznos! =]

(#29609) inf3rno válasza EmberXY (#29596) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja tudom, ezek nők: [link], de most nincs időm többre. :-) Nem tudom, hogy cirrózist össze tudsz e szedni napi 1 pohár borral. Úgy sejtem, hogy nem. Hmm érdekes, ezek szerint napi 1 pohár is elég lehet hosszú távon a cirrózishoz: [link], majd később belenézek jobban a teljes cikkbe, kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29610) EmberXY válasza inf3rno (#29609) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem mintha cirrózist akarnék összeszedni (akkor Bartos Möstertől kérnék tanácsot ;] ), csak érdekelt a dolog.

Up the Irons!

(#29611) F34R


F34R
nagyúr

Halii Skacok/Lanyok

Online tudtok valami penzkereseti lehetesoget? Nem megelhetest akarok belole csak kiprobalnam... Eddig az Amazon Mechanical Turk-t talaltam csak..
Van Legit site ahonnan kicsikarhato par $ :U ?

(#29612) Cs1csó válasza F34R (#29611) üzenetére


Cs1csó
félisten

Póker, meg lehet belőle élni csak az USA játékosok miatt éjszaka kell csinálni napi 4-6 óra elég lehet, a teljes megélhetéshez.

(#29613) krizmo_ válasza Cs1csó (#29612) üzenetére


krizmo_
addikt

Pókerezel online?

(#29614) Cs1csó válasza krizmo_ (#29613) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, de ismertem olyat aki csinálta, professzionálisan tehát fixen minden éjszaka x órát. Egy cikk is volt róla egy újságban pár éve, egy fickóval aki ezt csinálja.

Lényeg ez nem szerencsejáték, semmi köze a szerencséhez.

[ Szerkesztve ]

(#29615) r.levente75


r.levente75
addikt

Facebookon egy barátomat töröltem vagy tiltottam régen. Most nem találom, hogy hol lehet visszaállítani, pontos útvonal kellene.
Ha a keresőbe fent beírom a nevét, nem találom úgy sem, de fordítva ő sem engem.
Tudnátok segíteni?

(#29616) EmberXY válasza Cs1csó (#29614) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem szerencsejáték? A sakk nem az, na de egy kártyajáték...

Up the Irons!

(#29617) krizmo_ válasza Cs1csó (#29614) üzenetére


krizmo_
addikt

Én is játszottam. ;) Elég jól és elég sokszor, nem egyszer jutottam el egy freerollon a final tablelig, és hidd nem lehet belőle megélni, bár nekem nem is ez volt a célom. ;)

A szerencsén is múlik sokszor, de kell hozzá tudás is, ha bármelyik hiányzik nem megy.

(#29618) krizmo_ válasza r.levente75 (#29615) üzenetére


krizmo_
addikt

Tiltások kezelése

Ha van további kérdésed: Facebook topik

(#29619) r.levente75 válasza krizmo_ (#29618) üzenetére


r.levente75
addikt

Nagyon köszönöm. :R

(#29620) pjen válasza EmberXY (#29616) üzenetére


pjen
félisten

Úgy emlékszem,egy Rejtő könyvben volt:a szerencse forgandó,de nem akkor,ha én keverek.

(#29621) F34R válasza Cs1csó (#29612) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem vesziteni akarok :D Akkor tozsdeznek is.

[ Szerkesztve ]

(#29622) pjen válasza F34R (#29621) üzenetére


pjen
félisten

Leütéses kéregetés?Igaz nem online.

(#29623) F34R válasza pjen (#29622) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen, a kovetkezo a keseleses simogatas lesz. :U

(#29624) EmberXY válasza pjen (#29620) üzenetére


EmberXY
addikt

Mármint, ha Tuskó Hopkins kever... :D

Up the Irons!

(#29625) Cs1csó válasza EmberXY (#29616) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hol élsz?? Nem tűnt fel, hogy a nagy pénzdíjas pókerversenyeken a végén mindig ugyanaz a fél tucat ember ül?? Nem szerencsejáték. Persze aki nem tud jól pókerezni és nem tudja jól leplezni az érzelmeit na annak szerencsejáték főleg ha hasonszőrűekkel játszik.

DE ha van egy profi akkor az megkopaszt mindannyiótokat.

(#29626) philoxenia válasza EmberXY (#29605) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen jó, hogy a magyar mindenhez is ért..... :U
[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29627) inf3rno válasza Cs1csó (#29612) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1 ismerősöm csinálta egy darabig. Most mondjuk adás-vételes cége van webshoppal, abból is elég jól él, meg hát a pofátlan alkudozáshoz kb. ugyanaz az adottság kell, mint pókerhez, úgyhogy annyira nem is meglepő.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29628) EmberXY válasza philoxenia (#29626) üzenetére


EmberXY
addikt

Így van, mindenhez is. Kölyökpezsgőt itthon is gyártanak, még olcsóbb is. ;]

csicso82: Ezzel csak az a gond, hogy a nyerő faktorok között, amivel a nagy profiknak rendelkezniük kell az alapján amit írsz, a kártyaleosztás gyakorlatilag nem is szerepel. Akkor meg mitől kártyajáték? Ha mégis kártyajáték és véletlenszerű a leosztás (kivétel ha Terence Hill oszt :D), akkor hogyhogy nem kap szerepet a szerencse is a játékban? Megválaszolom a saját kérdésemet: ha kap szerepet, akár 1 %-ban is, akkor már legalább részben szerencsejátékról van szó.
Ha nálam van egy ász póker, a nagy világbajnoknál meg 2 UNO lap, 1 makk 7-es, egy tök alsó, meg egy 500 Ft-os Erzsébet utalvány, és elegendő pénzem van tétet tartani, emelni, akkor is ő fog nyerni?

Up the Irons!

(#29629) philoxenia válasza EmberXY (#29628) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ittál már márkás alkoholmentes bort? Alkoholosat? ;] Bár rád nézve szerintem még csak kölyökpezsgőt, de elhitették Veled, hogy azt pezsgőből csinálták.... ;)

Minden sport szerencsejáték nem egy, hanem több százalékban. 1%-ban még a sakk is legalább....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29630) EmberXY válasza philoxenia (#29629) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem, velem azt hitették el, hogy a kölyökpezsgőt kölykökből csinálják... ;]

Azért a sakkot szerencsejátékok közé sorolni... ez még vasutas körökben is nonszensz, már bocsánat. :DDD
Szerintem az a játék, ahol az ellenfelek között kizárólag az emberi tényezőben van különbség, nem szerencsejáték.

Up the Irons!

(#29631) Inhouse válasza Essejó (#29599) üzenetére


Inhouse
őstag

Közben pontosítottam és változtattam a tervezésen, nem kell felnyíló legyen. Ha valakinek mégis ilyenre lenne szüksége, a legegyszerűbb megoldás a kivetőpántok felülre és 1-2 megfelelő erejű gázteleszkóp (350Ft). Ami a lényeg, ezek túlnyomórészt adott hosszúságúak (241mm?), de egy helyen láttam minit is. Illetve van rugós olló, ami kisebb helyre is befér és laikusként elég jól néz ki (nem szépségileg, hanem használhatóságra).
Tény, hogy a konyha (és egyéb) bútor szerelvények, kellékek elmentek egy nekem már értelmetlen irányba. Felesleges és drága túlbonyolítások, praktikumban szinte semmit nem hozó és mellé mocskos drága design agymenések. Egy 5cm vastag A4-es szerelvény katalógusból lehet választani, csak a kivetőpántok 6-8 oldalon keresztül, laponként több fajta...ehh... Még az ezzel foglalkozók is csak pár fajtát használnak belőle. Egy adott méretű és funkciójú konyhát ki lehet hozni 5-10-szer annyiból, úgy, hogy ebből kívülről semmi nem látszik. De a fiók oldala nem bútorlap, hanem alu profil lesz. Hát, én nem nézegetem a fiók oldalát kihúzva...

Üdv Inhouse

(#29632) Cs1csó válasza EmberXY (#29628) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont ez a lényeg, hogy amit viccesen leírtál állás egy bontatlan paklival indul egyenlő feltételekkel akkor nem juttok el idáig.

Ezekre a pénzdíjas versenyekre több ezer ember is jelentkezik bazi nagy teremben játszanak és minden újabb körnél csökken a játékosok száma a végére mégis mindig ugyanaz a fél tucat ember marad.

[ Szerkesztve ]

(#29633) krizmo_ válasza Cs1csó (#29632) üzenetére


krizmo_
addikt

Persze, nem pókerezel, de azért hozzászólsz a témához, mert ismersz olyat, aki pókerezik. :))

(#29634) Cs1csó válasza krizmo_ (#29633) üzenetére


Cs1csó
félisten

???? Ahhoz nem kell tudni pókerezni, hogy lássam mikor több ezer ember elindul egy pókerversenyen - ami keményen pénzdíjas - és a végén MINDIG ugyanaz a fél tucat ember ül az asztal körül.
Ha ez tényleg szerencsejáték lenne akkor ez nem lenne lehetséges, ennyi véletlen pedig nincs, tehát nem véletlen ergo nem szerencsejáték.

Remélem követhető volt a logikám.

(#29635) krizmo_ válasza Cs1csó (#29634) üzenetére


krizmo_
addikt

???? Ahhoz nem kell tudni pókerezni, hogy lássam mikor több ezer ember elindul egy pókerversenyen - ami keményen pénzdíjas - és a végén MINDIG ugyanaz a fél tucat ember ül az asztal körül.

Láttál ilyet? Komolyan több órán keresztül ott ültél valaki mellett, hogy végignézz egy ilyen parit, úgy, hogy nem is játszol? Ráadásul nem is egyszer, hiszen MINDIG ez van. Fél tucat, tehát a végén mindig 6 ember marad. És hogy osztódik szét a nyeremény, ott ahol ilyet láttál? És mindig ugyanaz nyer? És hogyhogy így emlékszel erre? Amúgy, ez melyik teremben is van?

A logikád egyáltalán nem logikus, és próbálsz hozzászólni egy olyan témához, amiről fogalmad sincs.

(#29636) Cs1csó válasza krizmo_ (#29635) üzenetére


Cs1csó
félisten

? Akik a végén maradnak az utolsó asztalnál már mind dörzsölt profi, és mivel ők már minden csínját-bínját tudják a játéknak ezért ott már akármi lehet, közbeszólhat a szerencse is.

(#29637) inf3rno válasza EmberXY (#29628) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem egészen így működik a dolog. Ha a nagy világbajnoknak nincs semmije, akkor bedobja egy idő után ahelyett, hogy megadná, amit emelsz. Aztán jön a következő leosztás. Persze ha folyamatosan szerencsés lapokat kapsz, akkor te nyersz, szóval elméletileg lehetséges, hogy csak a szerencse miatt nyersz, gyakorlatilag nincs túl nagy esélye. Amúgy egyetértek, hogy szerencsejáték, legalábbis oda sorolják, de ennyi erővel a tőzsde is az, vagy bármilyen befektetés, vállalkozás, stb. Mindegyiknél közre játszik a szerencse, csak nem az időelbaszás a céljuk, mint a kártyának.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29638) krizmo_ válasza Cs1csó (#29636) üzenetére


krizmo_
addikt

Ezek nem válaszok azokra a kérdésekre, amiket feltettem... :U
Ismét egy csomó kérdés merült fel bennem, de mindegy, mert az előzőekre sem kaptam választ, inkább elengedem a témát, mert érdemben úgysem jutunk előre, tekintve, hogy nem tudod miről van szó, ha tudnád nem így írnál...

(#29639) philoxenia válasza EmberXY (#29630) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

1%? Matekből jó voltál? Mit evett reggel a versenyző, milyen időjárás kapta el versenyre menet, stb...... ;)
Szerinted melyikben több a variációs lehetőség amúgy? Póker, vagy sakk? Egyáltalán mennyire vagy tisztában egy pókerverseny lefolyásával? [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29640) philoxenia válasza krizmo_ (#29633) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen tudásod lenne egy vízilabda meccsen egy olimpián? Forma 1-es kocsiban mennyit ültél? Véleményed mégis lehet.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29641) EmberXY válasza philoxenia (#29639) üzenetére


EmberXY
addikt

Az AI legyőzte az embert? Ne csináld, tényleg? ;] (Az lenne a hír, ha nem így lenne.)
Szerintem a semmiről vitázunk, kár idehozni az időjárást meg a körülményeket, én arra értettem a legalább 1 %-ot, hogy az adott játék/sport vagy bármi tartozékai, elemei, a játékmenet eseményei között van olyan, amit sorsolással alakítanak ki a játék közben. Vagy én fogalmaztam rosszul, vagy nem ment át, de szerintem el tudjuk képzelni, mi tartozhat a szerencsejáték kategóriába.
A póker esetében azon megy a vita, hogy inkább stratégiai játék-e mint szerencse, én vegyesnek gondolnám, mások meg nem. De mivel ott van a kártya, mint véletlenszerű tényező, ezért nem tudom teljes mértékben stratégiainak tekinteni.
De a sakk esetében nem értem, mire gondolsz a variációk számával... A következő lépésed az ellenfél számára egyáltalán nem meglepetés, sőt nem is véletlenszerű, ugyanígy az ő lépései sem azok. A táblán minden látható, csak az ellenfelek tudásszintje dönt az adott játszmában. Ha hibázol, az ellenfél kerül előnybe, de ennek továbbra sincs semmi köze semmilyen sorsolt körülményhez. Én úgy szoktam fogalmazni, ha a sakkban veszítesz, egyedül magadat okolhatod, senki mást.
(Amúgy matekból jó voltam, és szerencsémre az oktatás is épül lefelé annyira mint amennyire a tudásom kopik, még most is 5-ösre írnám meg a matek érettségit, mint 15 évvel ezelőtt. ;] )

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#29642) krizmo_ válasza philoxenia (#29640) üzenetére


krizmo_
addikt

Persze, amíg tisztában vagy vele, hogy az csak egy vélemény és nem általános igazság, és beismered, hogy valójában nem értesz a témához, ahelyett, hogy orbitális hülyeségeket írnál. Ő tényszerű dolgokat állít és nem a véleményét mondja el. Ültem már final table-nél, és nem mindig ugyanaz azok ültek ott, ahogy én se kerultem mindig oda.

Ne keverjük a véleményt a tudással...

(#29643) Inhouse válasza krizmo_ (#29642) üzenetére


Inhouse
őstag

Pont az amatőrök tudják néha megkeverni a profikat. Ugyan lehet, hogy el-el árulja magát, de néha akkora orbitálisan rossz megoldást követ, amire nem jön ki a profi agyában épkézláb magyarázat. Persze csak szerintem, mert egyszer láttam erről nyilatkozni egy profit, egy olyan verseny után, ahol összekerülhettek az utcáról beesett önjelölt póker ászokkal.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#29644) Inhouse


Inhouse
őstag

Meg tudnátok mondani, hogy mit jelképezne ezen a beépíthető sütő rajzon hátul az a 60*80mm-es keresztmetszetű szürke hasáb? Van rajta egy elektromos jelzés. A bekötést pontosan jelölik egy kis pöttyel, tehát nem az.

Itt még van alatta két kisebb is.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#29645) philoxenia válasza Inhouse (#29643) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából egy szót használnék a sakk mellé, szimultán.... A legnagyobb sakkozókat is győzték már le szimultán meccsen amatőrök. Ha valaki szerint ehhez nem kell szerencse....
Szerencse mindenhez kell . Pókerben se a lapjárás az alapvető tényező. Hosszú távon vannak szerencsésebbek és vannak jó pókerjátékosok. Ki fog a végén nyerni? A szerencse a véletlen szerepét jelenti, az előre meghatározott történéssel szemben.A sakkban egy elnézett kombináció már a szerencse kérdése, az emberi tényező, kivonhatatlan bármely olyan játszmából, ami ezután fog történni. Igazából még két tökéletesen azonos és ugyanazt a programot futtató két számítógép egymás elleni játszmáiból sem zárható ki a véletlen szerepe kellően hosszú távon....

Sőt...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29646) donmackó válasza Inhouse (#29644) üzenetére


donmackó
őstag

Szerintem ott vagy belső kötési pontok, vagy szerelvények/kapcsolók .etc van. Mert van ott egy másik kép, ahol szintén van két másik jelölés. És az úgy logikus hogy felül a grill+ felső fűtés+ világítás .etc esetleg még a ventilátor, alul az alsó fűtés és még ami oda van vezetékelve.

Release the cable hounds!

(#29647) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Porszívókban hogyan megy a szűrő csere? Van egy ilyen csoda masinám: [link], de már kb köpi a port hátul az illesztéseknél, mert gondolom a szűrő már csurig van vele. Jól tudom, hogy az ilyen szűrőket nem lehet mosni, hanem cserélni kell őket? Gondolom valami HEPA szűrő, vagy franc tudja mi van benne, nem mertem belenézni lakáson belül. :D Néztem az electrolux webshopját, de nem lehet náluk szűrőt kapni. Ennyit a nagy supportról.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29648) pirosvilamos válasza inf3rno (#29647) üzenetére


pirosvilamos
tag

Az extreme digitalnál a készülék leírásában ott van, hogy mosható filter.
Tehát mosni kell, nem cserélni.
Utolsó eshetőségként pls RTFM...

[Innen le lehet tölteni
]

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#29649) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Az ilyen ember mit hisz? Tartsanak köcsögnek de ha akkor nem álltam meg most tuti nem keresném, hol él ez a nő? Főleg ha nem ő a hibás hanem az aki elhajtott?

"Keresem azt az autóst aki ma reggel 06:40 körül a Zelemér és Bodaszőlő közötti úton menetközben levitte a visszapillantómat. Mivel Te nem álltál meg hogy tisztázzuk a helyzetet és Én pedig nem tudtam a rendszámodat megjegyezni ezért fogalmam sincs ki lehetsz, de ha az Én visszapillantóm letört gyanítom hogy a Tied is. Megosztásokat megköszönöm. "

[ Szerkesztve ]

(#29650) Hosssszu válasza Cs1csó (#29649) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem is esélytelen hogy jelentkezni fog az illető.

De mivel (gondolom én) facebook postról van szó, ami nem kerül semmibe. Így a hölgy ezzel nem veszít semmit hogy kiírja.
Szóval nem értem hogy mi ezzel a probléma. :F Sokkal kevésbé zavaró szerintem mint a "Dobj egy lájkot és oszd meg hogy meggyógyuljon a rákos gyerek Mexikóban" Ami persze kamu kép és ha nem az lenne, egy lájktól nem gyógyul meg senki.

Szóval szerintem is esélytelen hogy meglesz az illető, de attól még elfér a poszt. (szigorúan magánvélemény.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.