Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30101) fess válasza Siriusb (#30099) üzenetére


fess
őstag

katonaság?

(#30102) EmberXY válasza donmackó (#30098) üzenetére


EmberXY
addikt

Igyekszem. :D

csicso82: én is tusfürdőt használok a borotválkozáshoz, ásványvízzel még nem próbáltam, szénsavassal biztos jó lehet.

Up the Irons!

(#30103) Vakegérke válasza fess (#30101) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem nyertél. Volt "szerencsém" 25 hónapot szolgálni a seregben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30104) Siriusb válasza fess (#30101) üzenetére


Siriusb
veterán

Az hát. :)

(#30105) Cs1csó válasza EmberXY (#30102) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lemosásra, ha nincs víz.

(#30106) EmberXY válasza Cs1csó (#30105) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha van ásványvíz, akkor van víz, vagy tán nem? :D

Up the Irons!

(#30107) Saccco


Saccco
nagyúr

A vámpírok között vannak vércukorérzékenyek is?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30108) Cs1csó válasza Saccco (#30107) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már évszázadok óta együtt élek vele. :DDD

(#30109) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Okostelefonra (Alzán vásárolt) hol érdemes biztosítást kötni? Nem sok mindent találtam a neten a nagyobb biztosítóknál :(

(#30110) philoxenia válasza Saccco (#30107) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze. Például a Magyar Vöröskereszt. [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30111) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Üdv!
Postai kérdés következik:
Kaptam egy értesítőt hogy levelem jött (gondolom tértis), csak otthon felejtettem a cetlit amit bedobott a postás.
Munka után elugranék a levélért cetli nélkül.
Vajon anélkül is ideadják a postán a levelet? Természetesen igazolvány, lakcímkártya van nálam.

(#30112) EmberXY válasza Hosssszu (#30111) üzenetére


EmberXY
addikt

Üdv!
Szerintem odaadják, elvégre csak a személyednek és a lakcímnek kell stimmelnie.
Viszont arra figyelni kell, hogy aznap, amikor az értesítőt kapod, a levél a kézbesítőnél van, vagyis a postán csak másnaptól tudod átvenni, illetve rá szokták írni az értesítőre, hogy melyik nap próbálják majd ismét kézbesíteni, aznap ugyancsak nem lesz a postán. De ezt nyilván már tudod. :D

Up the Irons!

(#30113) Hosssszu válasza EmberXY (#30112) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi a megerősítést.
Hát mivel nincs nálam az értesítő, így nem tudom hogy mikor fog újrapróbálkozni a postás. :DDD
Viszont kb. fél órával fogok a postára érni zárás előtt. Gondolom akkor már nem nagyon járnak a kézbesítők.

(#30114) EmberXY válasza Hosssszu (#30113) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem azonnal szoktak próbálkozni, általában 1 hét körüli eltéréssel.
A lényeg, hogy ha az értesítőt nem ma kaptad, akkor szinte biztos, hogy át tudod venni.

Up the Irons!

(#30115) Hosssszu válasza EmberXY (#30114) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi! :R

Tegnapelőtt kaptam.

(#30116) #33253120 válasza EmberXY (#30097) üzenetére


#33253120
törölt tag

Van fejlemény?

(#30117) EmberXY válasza #33253120 (#30116) üzenetére


EmberXY
addikt

A beígért villanyszerelőnek természetesen se híre, se hamva egyelőre, viszont átmenetileg normalizálódni látszik a helyzet némi átszervezéssel.
Ahogy ajánlották korábban, feltérképeztem a kismegszakítókat lakáson belül, szerencsére a 2 "fő vonal", a bojler és a hűtő és társai külön ágon vannak. A bojler kismegszakítóját lekapcsolva tartom, napi egyszer kapcsolom fel, addig pedig a hűtőjét le. Egyelőre ez bármilyen napszakban működik, és az a napi 15-20 perc áramszünet a hűtőnek sem okoz problémát.
Egyébként a villanyóráknál szinte mindenhol 16-os kismegszakítók vannak, tuti, hogy nem egyedül küzdök ilyen problémával és erről a tulajnak is nagyon jól tudnia kell.
A probléma megoldását persze sürgetni fogom amennyire lehet, de több lakóval is beszéltem, náluk nemrég cseréltek bojlert (2 lakásban biztos, ennyiről biztosan tudok), de az újat sehol nem kötötték még be (ők is a "villanyszerelőt várják"), szerintem nem véletlenül, valószínűleg hamarosan kinéz valami fejlesztés ilyen téren, gondolom nem sokáig akarják őket melegvíz nélkül hagyni.
Így összességében nekem még úgymond szerencsém van, mert így vagy úgy, de tudok használni mindent.

Up the Irons!

(#30118) #33253120 válasza EmberXY (#30117) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tudsz használni mindent, mert kevés fogyasztód van.
Első körben az a baj, hogy kint B* karakterisztikájú, bent pedig C karakterisztikájú biztosíték van. És a B kicsi.
A különbség annyi, hogy a B kvázi lakossági, a C kvázi motorvédő. Ami annyit jelent, hogy a lakossági ha eléred a teljesítményhatárt, akkor leold, a motorvédő meg úgy van kitalálva, hogy az aszinkron motor indításkori 8-10-szeres rövid idejű áramfelvételét tolerálja.
Azaz másfajta védelem van bent, és kint. Neked 3db C16 van bent, azokon folyhat annyi áram, külön-külön, hogy az eredő áram levágjon mindent. Mert a B a gyorsabb.

Szerk*.:Meg amúgy a 16A kevés ma. Nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#30119) EmberXY válasza #33253120 (#30118) üzenetére


EmberXY
addikt

De legalább kitanulom a villanyos szakmát is, ennyit nem foglalkoztam a témával az elmúlt 33 évben összesen mint most 1 hét alatt. ;]
Amit viszont furcsállok, hogy a villanyóra állása 30.000 kWh felett volt már akkor is amikor én átírattam, és az órán 2012-es dátum van. Tavaly tavasztól idén májusig a lakás felújítás alatt volt, vagyis kb számottevő fogyasztás 1 év alatt nem volt, így előtte átlag évi 5000 kWh fogyasztást kellett lezavarni rajta, de ilyen hálózat mellett ez elég hihetetlenül hangzik, én ennek az ötödét fogyasztom kb.

Up the Irons!

(#30120) Borisz76 válasza #33253120 (#30118) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem 3x16A van jelenleg de a villanyszerelő barátom javasolta a 3x20A-t! Beszéltem egy regisztrált szerelővel és egy komplett dobozcsere, szabványosítással, Ampernöveléssel, tetőn oszlopcserével, földelés újbóli kialakításával.... kB 130.000 Ft. Ehhez jön... ha kérem a B védelem.... ami magában 120.000 Ft. Majd az épületen belül kialakított szekrényben a kismegszakítók, Fi relék és a C védelem. A konnektoroknál pedig a D védelem. Ezek a túlfeszültség ellen védenek 3 lépésben. Teljes újravezetékelés, sok sok konnektor és ezek szétosztva mennek a kB 20 db kismegszakítóhoz.
Szerintem mire végzünk vele közel leszek az 1MFt-hoz!
Használtan vett 95nm-s családi házról van szó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30121) pjen válasza Borisz76 (#30120) üzenetére


pjen
félisten

A 3x16 A mire nem elég?A B-C túláram védelem legtöbször egy egység.Ha már ennyit rá költesz egy villámhárítóval kezdeném.Vagy kötnék egy jó biztosítást és vennék pár túláram védett elosztót.Nálam a kábel Tv koax vezetékén jött be a villám.

(#30122) Cs1csó válasza pjen (#30121) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 lakáson belül 16A mindenre - is - elég. Talán még egy betonkeverőnek is elég 16A.

(#30123) pjen válasza EmberXY (#30119) üzenetére


pjen
félisten

Cserénél nem nullázták az órát,csak hitelesítették.Cserénél kapsz egy jegyzőkönyvet az óra állásáról.

(#30124) pjen válasza Cs1csó (#30122) üzenetére


pjen
félisten

3x16 A különösen.Egy átlagos háztáji betonkeverő nem túl nagy fogyasztó.

(#30125) Borisz76 válasza pjen (#30121) üzenetére


Borisz76
veterán

A villámhárítóra is rákérdeztem.
Nem ajánlotta a barátom és a regisztrált szerelő sem.

A 3x20 Amper azért kell mert nagy áramfogyasztó vagyok.
( 16-18-20 EFt / hó )
Lehet , hogy elég lenne a 3x16A is de így lesz tartalék a rendszerben és BIZTOSAN el fogja bírni.

1X kell rendesen megcsinálni és hosszú évekig lehet nyugodtan használni.

Nálam még nem jött be villám eddig....

Október 1-n kaptuk meg a családi ház kulcsait.
Megy a felújítás ezerrel.
3 db kb 20 méter magas fenyőfával kezdtem....kivágatom.
Ma voltak egész nap gallyazták őket.
Holnap némi gallyazás és ásás.
Hétfőn traktoros rásegítéssel borítás.
Kell a szép délre néző tetőfelület...árnyékok nélkül a leendő napelem rendszernek.

A villanyóra szekrény pont ezért is lesz úgy kialakítva, hogy a leendő visszatápláló rendszert már "csak" be kell kötni és várni a szolgáltatót az óracsere miatt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30126) EmberXY válasza pjen (#30123) üzenetére


EmberXY
addikt

Tudom, kaptam is. Az óra ugyanaz maradt, csak a plombákat cserélték rajta. Nekem csak a korábbi fogyasztás mennyisége szúrt szemet, nagyon "fűtésszagú".

Up the Irons!

(#30127) #33253120 válasza EmberXY (#30126) üzenetére


#33253120
törölt tag

Azért azt se felejtsd el, hogy régen nem volt divat az energiaosztály szerinti besorolás.
Egy automata mosógép többszörösét is fogyaszthatta a maiaknak, a képcsöves tv szépen fűthette a szobát, stb.
Elég, ha a régifajta hűtő nem volt leolvasztva, és máris duplán fogyasztott.
Azaz a régi fogyasztók folyamatos fogyasztása jelentősebb volt mint ma. Szerintem.

(#30128) pjen válasza EmberXY (#30126) üzenetére


pjen
félisten

Ha ki tudták fizetni,fűthettek róla.Nem tilos.

(#30129) Cs1csó válasza #33253120 (#30127) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minőségben lehet jobbak a mostaniak, de mennyiségben jóval több eszköz van most mint 40 évvel ezelőtt.

(#30130) EmberXY válasza pjen (#30128) üzenetére


EmberXY
addikt

Az előző lakók nem nagyon fizettek semmit, minden ki volt kötve, a villany is. Bár az önkori visszaköttette, de volt kavarodás rendesen, mert a szolgáltatónál nem tudták eldönteni, hogy ki van-e kötve az óra vagy nincs, náluk kikötött státuszban szerepelt, de a plombák rendben voltak és áram is volt a lakásban már a felújítás alatt is. Amikor átírattam a nevemre, másfél órámba telt, mire az ügyintéző telefonos segítség útján fel tudta vinni a szerződést.

Up the Irons!

(#30131) F34R válasza Borisz76 (#30120) üzenetére


F34R
nagyúr

Milyen kabelek voltak benne ereditileg? Most itthon nalam is 3x16 van, es meg ezt sem hasznalom ki.

(#30121) pjen

Erre van valami megoldas?, mert nekem a net is azon log + a tv.
Mikor olyan nagyobb vihar jon akkor kitekerem a koaxot.

[ Szerkesztve ]

(#30132) pjen válasza F34R (#30131) üzenetére


pjen
félisten

Erre a biztosítás a megoldás.Mi van,ha nem vagy otthon mikor jön a vihar?Minden nap egy órával korábban kelsz,mindent szétszerelsz,aztán este össze.Mi van ha alvás közben jön a vihar?

(#30133) F34R válasza pjen (#30132) üzenetére


F34R
nagyúr

Groupamanal van valamelyik csomag nem tudom melyik tartalmaz jobb biztositast az ilyen eszkozokre.
Volt mar olyan hogy ejszaka volt nagyon nagy vihar, villamlassal, de akkor mar keso mindent szettekerni.

(#30134) pjen válasza F34R (#30133) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van benne másodlagos villám kárra is.nem kell,hogy konkrétan hozzám csapjon be.Nálunk a villany karókon jön az UPC kábel,hozhat túláramot akár 500 méterről is.

(#30135) Borisz76 válasza F34R (#30131) üzenetére


Borisz76
veterán

40 éves ház, 2.5nm alu vezetékek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30136) pjen válasza Borisz76 (#30135) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem bolygatod őket a következő 40 évben se lesz velük baj.Apámék háza 64 ben épült,még most is az akkori Al vezetékek vannak benne.Ment parkett csiszoló,betonkeverő,gyalu és fűrészgép,120literes bojler.Persze komplett feújításnál én is rézre cserélném.A művek légvezetéke most is Alumínium. Nálam teljes terhelésnél 2x16+4x10 A érkezhet rajta.1990 óta veri eső fújja szél ,semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#30137) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

[link] <--- ebben a videóban Zsizi 12:05 nél énekel ... milyen programot használ, tudja valaki ? :D

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#30138) donmackó válasza pjen (#30136) üzenetére


donmackó
őstag

De nem mindegy hogy milyen vastag vezeték. A szolgáltató a max áramterhelésre méretezni az alu vezetékeit.

Release the cable hounds!

(#30139) pjen válasza donmackó (#30138) üzenetére


pjen
félisten

Az mit jelent,hogy max áram terhelés?Nekem egyik napról a másikra megduplázódott.A reg szerelőnek valami korabeli leírásból vissza kellett keresni,hogy nem kell e légvezetéket cserélni.Egyébként az alut nem is a terhelhetősége miatt szidják,hanem fizikai tulajdonságok miatt.Törik,megfooyik a csavar alatt,de 30 éve kitart.

[ Szerkesztve ]

(#30140) pjen válasza F34R (#30131) üzenetére


pjen
félisten

"Zárlatos telefontöltő miatt égett le a hétgyerekes család háza"ezért írtam,hogy legfontosabb egy jó biztosítás.

(#30141) Yszapos


Yszapos
tag

Hali! Ingyenes vonatszimulátort keresek PC-re. Olyan érdekelne, amiben teljes Magyarországot be lehet járni, esetleg külföld is van benne.

(#30142) F34R válasza pjen (#30140) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor evfordulokor valtoztatok valamit. Koszi.

(#30143) r.levente75


r.levente75
addikt


2x2-es rubik kockánál ez normális állás? Vagy buherált a kocka? Van e olyan szitu, hogy csak egy sarkot kellene beforgatni a többi a helyén van?

(#30144) EmberXY válasza r.levente75 (#30143) üzenetére


EmberXY
addikt

Próbáld ki: [link]
Én is így szoktam kirakni, de én a 3x3-ast. :DDD

Up the Irons!

(#30145) r.levente75 válasza EmberXY (#30144) üzenetére


r.levente75
addikt

A 3x3-ast is ki tudom rakni, ez sem okozna gondot, de bárhogyan tekerem egy ilyen kocka mindig marad. Mivel 2x2-es szimmetrikusan kellene szerintem maradnia. Csak egy sarkot nem tudok beforgatni, ezért merült fel bennem a buherálás lehetősége. Használtan vettem össze volt keverve, tehát nem kirakva.

(#30146) EmberXY válasza r.levente75 (#30145) üzenetére


EmberXY
addikt

De a linkelt progiban be tudod állítani azt a kiindulási helyzetet, ami a képen van (nyilván te minden oldalát látod, bár gondolom a képből is következik a többi oldal, de én az életben nem tudtam ezeket kirakni... :D )? Ha nem, akkor lehet, hogy át van ragasztva, vagy rosszul összerakva, de nem hinném, hogy valaki ezzel szórakozna.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#30147) r.levente75 válasza EmberXY (#30146) üzenetére


r.levente75
addikt

Sajnos pont ez a bajom, hogy mivel 2x2-es ezt az állást nem tudom rajta beállítani, mert minden szimmetrikusan megy a 2x2 miatt. Vagy átlóban vagy szemben vagy rövid átlóban, de az hogy egy kilógjon a sorból ez szerintem nem jó.

(#30148) #33253120 válasza r.levente75 (#30143) üzenetére


#33253120
törölt tag

13 lépés a Google Play-es 2x2 Pocket Cube Solver (Valmanway Limited) szerint.

(#30149) EmberXY válasza r.levente75 (#30147) üzenetére


EmberXY
addikt

Az "Edit" menüpont alatt próbáltad? Ott színenként tudod megadni, hogy mi hol legyen. Ha a megadott színnél valami nem passzol, nem is engedi odarakni, ahová gondoltad, szóval egyértelmű a dolog.

Up the Irons!

(#30150) r.levente75 válasza EmberXY (#30149) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi mindkettőtöknek, a Rubik kocka hivatalos fórumáról érkezett válasz, melyben leírták, hogy buherált a kocka. Vissza kell fordítani, csak ennyi, de ez nem egyszerű, mivel kocka forma és tétben kellene csavarni. Szétszedtem, fél óra alatt megizzadva összeraktam, most stimmel. pikk pakk ki lehet rakni!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.