Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42001) mephi666 válasza BiP (#42000) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja mondjuk mindkettőnk baráti köre: 0 :DDD baráti körből így nem volt sértődés

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42002) kenwood válasza BiP (#42000) üzenetére


kenwood
veterán

Igen. Nekem is volt olyan kozeli(nek gondolt) ismeros, aki olyat hivott meg helyettem, akivel evente talalkozott annyit, mint velem havonta. Mar nem is tartjuk a kapcsolatot.

Valoban fura, picit elvesz az ajandek, meglepetes varazsa, de sokkal jobb a 6 vasalonal.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42003) BiP válasza kenwood (#42002) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen. Ma meg már leggyakrabban csak kis versike van, hogy mindenkünk megvan, úgyhogy KP.

De ma már tényleg más a trend, mint régebben. Régen csomó minden kellett, mert a családi házból akkor költöztek új helyre a fiatalok. Ma meg már később házasodnak, már éltek együtt, szóval a napi életvitelhez való cuccok megvannak.
Max. a fészekrakás van hátra, (új ház, bútorok), ahhoz meg pénz kell. Sok pénz.

(#42004) kenwood válasza kenwood (#41997) üzenetére


kenwood
veterán

Elvileg igy kell bekotni :

Viszont nekem csak ket kabel ment a kapcsoloba. Hogy lesz abbol 4?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42005) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

36 m3 gázra miért fizetek 13400 forintot?
Juliusóba 72 köbméterre fizettem 9341 forintot.

2022.05.29 78m3 8889 ft
2022.07.30 72m3 9.341ft
2022.08.31 36m3 13.402 Ft

Mi a tök ez?

[ Szerkesztve ]

(#42006) Inhouse válasza kenwood (#42004) üzenetére


Inhouse
őstag

Úgy ahogy neki már leírtam...vagy viszel oda nullát, vagy ezt a kütyüt a lámpához rakod.

Üdv Inhouse

(#42007) Inhouse válasza kenwood (#41997) üzenetére


Inhouse
őstag

Érdekes a használatija, az sem említi az S1 és S2 pontokat. Talán váltókapcsolónak is használható 2 ilyen.
A 2 nulla lehet, hogy belül össze van kötve, de az is lehet, hogy azt is szakítja.
Mondjuk nekem a mindennapi életben életképesebbnek tűnt a saját RF kapcsolójával le/fel kapcsolható, mint ez. Bárki, aki villanyt akar kapcsolni, nála kell legyen telefonja és azon fenn kell legyen az app, valamint kapcsolás előtt telefon elővesz, felold, app indít és kapcsol...huhh...
Ó!!! Mennyivel értelmesebb lett volna, ha ezt a képet beteszik a leírásba... :W
Külső kapcsolóval is vezérelhető...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#42008) MaxxDamage válasza bobalazs (#42005) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lesznek még érdekesebb dolgok is, ez csak a "kezdet" :K
Kérdezd a szolgáltatót.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42009) bobalazs válasza bobalazs (#42005) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

100 forintos áron volt egy köbméter gáz most meg 380 forint egy köbméter rezsicsökkentéssel??
Anélkül meg 750? Csak nézek mint a vakegér.
Az fasza lesz egy téli honapra 110 m3 fogyival fizethetek 50k gázszámlát.
De nem értem nem erről volt szó, és nem ez a kép volt lefestve sehol se, a médiába se meg semmi, azért nem is számolgattam, most meg teljesen elképedtem.

A tételes számlrarészletezőben pedig nem volt ilyen 17 ft / MJ áras "Versenypiaci költségeket tükröző ár" a Júliuis számlában. ott 2,5 ft / MJ volt az 1 és 2 árkategoria!

[ Szerkesztve ]

(#42010) mephi666 válasza bobalazs (#42009) üzenetére


mephi666
nagyúr

Kamatstop, benzinstop, farhátstop... minden stop... aztán ha télre ezeket elinditják, szép vége lesz... winter is coming...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42011) BiP válasza bobalazs (#42005) üzenetére


BiP
nagyúr

Nézd meg a számla részletezését, és kijön a matek.
Nekem is ma délután jött meg a számla.
A nyári átlagfogyasztás felett az új lakossági hatósági árat kell fizetni, ami ~750Ft/m3.

De ez csak az aug1-től tartó időszakra érvényes.

(#42012) kenwood válasza Inhouse (#42007) üzenetére


kenwood
veterán

Lehet hozza fizikai kapcsolot venni,de a mobilos resz annyira nem problemas,azzal szamoltam.
En is attol tartok, hogy nem a kapcsolo helyere kell beszerelni,hanem valahol doboznal,vagy a lampanal kell becsatlakozni, az in/out reszt hasznalva.
Ami meg "szimpatikus", hogy tilos letakarni az eszkozt. Magyaran belemegy a 230,de nem lehet a zart dobozban,vagy a lampa es a plafon kozott :Y

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42013) kenwood válasza bobalazs (#42005) üzenetére


kenwood
veterán

Azert,mert a teli honapokra nagyobb aranyu kedvezmenyt fogsz kapni,mint szeptemberre. Az a logika mogotte,hogy telen sokkal tobb fogy,es
10k-nak a haromszorosa kevesebb,mint 20k-nak a duplaja.
Csak a havi fizetendot erinti ez,az eves tamogatott mennyiseg fix.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42014) bobalazs válasza kenwood (#42013) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

3. Egyetemes földgázszolgáltatással kapcsolatos rendelkezések
5. § (1) 2022. augusztus 1-jétől a lakossági fogyasztó az egyetemes szolgáltatótól 1729 m3
/év/mérési pont (felhasználási
hely), azaz 59 132 MJ/év/mérési pont (felhasználási hely) mértékig
a) a földgázpiaci egyetemes szolgáltatáshoz kapcsolódó értékesítési árak megállapításáról és alkalmazásáról
szóló miniszteri rendelet szerinti I. árkategóriában a „<20 m3
/h gázmérővel rendelkező lakossági felhasználók,
kivéve fogyasztói közösségek” vásárlói körre meghatározott áron,
b) az a) pontba nem tartozó lakossági fogyasztó a földgázpiaci egyetemes szolgáltatáshoz kapcsolódó
értékesítési árak megállapításáról és alkalmazásáról szóló miniszteri rendelet szerinti, II. árkategória
rá vonatkozó árszabásán
jogosult földgázt vételezni.
(2) Az (1) bekezdésben megjelölt fogyasztási mérték felett a lakossági fogyasztó a Get. 104. § (7) bekezdésétől
és 107. § (3) bekezdésétől eltérően versenypiaci költségeket tükröző áron jogosult földgázt vételezni.

Versenypiaci költségeket tükröző ár 471 MJ-ra 08.01-08.20 között 16.86 Ft/MJ
ilyenem nekem akkor miért van?
Felette meg ott van olyan hogy I. árkategória 386 MJ 08.01-08.20 között 2.26FT/MJ
Mindez évi 820 köbméter fogyasztásra!

[ Szerkesztve ]

(#42015) BiP válasza bobalazs (#42014) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert az évi 1729m3 az nem úgy oszlik el, hogy havi 144m3-ig olcsó, csak így kommunikálták, hogy a paraszt is értse.
(mint amikor egy hitelnél a legfontosabb elem a havi törlesztő, mert ezt érti az átlag hülye. Hogy mennyi a THM, futamidő, nem számít. HAVONTA mennyit kell fizetni, azért érdekli az egyszeri usert)

Csak ezzel meg jól bekavartak, mert számolni nem így számolnak.
Éves jelleggörbével számolnak, tehát nyáron alacsonyabb a limit, (ez nekem most 11,5m3 volt) télen meg majd magasabb lesz. talán olyan ~250m3

(#42016) bobalazs válasza BiP (#42015) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De ez mindjárt az első számla amit új módszerrel kalkuláltak?
Hogy jött ki ezeknek versenypiaci költségeket tükröző áron való számlázás?
Se havi, se éves szinten nem lépem át az 1729 köbmétert?!
Majd holnap bemegyek, mert nem világos ez nekem, miért kell hogy emelt díjat kell hogy fizessek.
Egy igy ebben a formában ugy néz ki hogy 14 ?, köbmétert számláztak emelt 7-8xos áron, többit meg régi áron.

[ Szerkesztve ]

(#42017) BiP válasza bobalazs (#42016) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen aug.1től élnek az új árak.
De mondom, nem havi 144 a limit (1752/12), hanem éves jelleggörbe alapján nyáron kevesebb, télen több lesz a limit.
Ezek szerint 20m3 a nyári átlagfogyasztás, addig olcsó, az átlag feletti 14m3 meg drága.
Csak szerencsétlen volt a kommunikációban havi 144-et emlegetni.

És ha szerencsénk van, 2023.júli31-ével bezárólag, majd az első év végén lesz egy elszámolás, hogy mi van akkor, ha éves szinten nem lépted túl az éves keretet.

[ Szerkesztve ]

(#42018) kenwood válasza BiP (#42017) üzenetére


kenwood
veterán

Kerdes, hogy mennyit fog erni az a penz, amit most fizetsz be,es esetleg akkor visszajar :DDD
Mondjuk annyira nem kell felni a futesszamlatol,mivel az egesz europai ipar a gazra epul,es igy elobb fogunk ehen halni,mint megfagyni, ha nem rendozdnek rovid idon belul az arak :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42019) BiP válasza kenwood (#42018) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg gondolom visszakapni sem fogod KP-ben :W , hanem majd beszámítják később túlfizetésként.

(#42020) bobalazs válasza BiP (#42019) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

kHM!
Hibas_gazszamlakat_postazhatott_az_MVM
[link]

(#42021) BiP válasza bobalazs (#42020) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyenkor "jó", hogy nem volt egyértelmű tájékoztatás. Sem a jogalkotó részéről, sem az MVM részéről.
Így azért is fura, hogy neked kb. 20m3 felett számláztak piacival, nekem meg 11 fölött. Ez gyakorlatilag 2 ill. 4 napi mennyiség.

(#42022) donmackó válasza kenwood (#41997) üzenetére


donmackó
őstag

A két IN-be kell a fázis + nulla, az Lout meg a lámpa felé menő vezeték. A többit meg üresen hagyhatod.

Release the cable hounds!

(#42023) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Monitoromon van Vga, DVI, Displaysport
Amikor megvettem a monitort vettem hozzá DP kábelt,de az akkori kártyámon nem volt DP ezért, Dvi to HDMI vel használtam. Vettem egy új videókártyát, bekötöttem a DP kábelt. Most ha kikapcsolom a gépet valami nyöszörög a gépben. Ha ki húzom akkor elhallgat.

Szár a kábel?
Káros ez? (Mármint attól független hogy működés közben nincs tünet)

[ Szerkesztve ]

(#42024) mephi666 válasza Mustármag (#42023) üzenetére


mephi666
nagyúr

...szűz volt még a dp luka, kend be kis disznózsírral a csatlakozót, hogy jobban csússzon és ne fájjon neki :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42025) I02S3F válasza mephi666 (#42024) üzenetére


I02S3F
őstag

No de kérem! Miért nem síkosítóval? Mellesleg neked hány centis a.... kábeled?

(#42026) Inhouse válasza BiP (#42021) üzenetére


Inhouse
őstag

"Kicsit" kapkodós lett, de a körülmények is gyorsan változtak.
A jelleggörbe mellé még bejön sokaknak egy olyan, amiről aztán tényleg nem volt szó...hogy arra a lakásra milyen szerződés van kötve a szolgáltatóval. Csak főzés, csak meleg víz, csak fűtés, vagy ezek kombinációja. Ha csak fűtésre van és mégis főz vele, meg fürdéshez melegítik vele a vizet, akkor az egészet emelt áron fizettetik, mivel az elvárt mennyiség a nyári hónapokra 0m3. Most kapott a fejéhez a szolgáltató is és indul egy tájékoztató kampány. Persze nem tőle kevésbé fájni.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#42027) kenwood válasza donmackó (#42022) üzenetére


kenwood
veterán

Az nekem is megvolt, hogy mi az in/out szerepe, a gondom az, hogy a fizikai kapcsoloba csak ket kabel jott,ennek meg 4 kell. Volt egy konnektor is felette,tehat megvan a 4 kabelem,sot igazabol ot, mert ugye oda jott meg 1 zold/sarga is. Ami nekem nem vilagos, hogy azokat lehetne-e innek hasznalni ? Az in ag eddig mashogy volt megoldva, nem tudom,mi tortenik,ha ide bekotom azt,ami eddig a konnektorhoz ment. Inkabb nem jatszok a kettoharminccal,megkerestem a villanyszerelot, aki az egesz halozatot csinalta.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42028) bobalazs válasza Inhouse (#42026) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Voltam itt lenn NVMnél. Diktálós módszer miatt jött ki ez a számla, átálltam átalányra igy 70köbméterig kedvezményes az ár. Fogyasztási jelleg görbe senkinek Se egyforma, így nem tudta megmondani mennyi nekem az adott hónapokra a kedvezményes mennyiség 3 hétre volt ugye számlázva 24 köbméter, annak a fele 7xes emelt áron. A szerződésre rákérdezve sima lakossági bediktálós, semmi ilyen fütésre vagy vegyes fogyasztás jellegű számlázás nincsen mint amiről beszéltünk. És azt mondta hogy ilyen diktálós módszernél lehet meglepetés annyit tud tenni hogy július végéig lezárja és átrakott augusztustól átalányba.

(#42029) Inhouse válasza kenwood (#42027) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha nem vagy biztos a dolgodban, bízd szakemberre!
Azért némi támpont:
A földelés itt nem játszik, mivel ez a készülék nem igényli. A lámpa lehet földelt, de azt már a felszereléskor megkapta.
Ha 1, ha 3 fázisod van, a nulla a közös pont. Ehhez képest van 230V 50Hz bármelyik fázison. Mivel ennek csak 1 kell, megint nem nagyon tudsz mellélőni.
Ha megnézed a vezetékeket, az is lehet, hogy a konnektortól vitte tovább a fázist (fekete v. barna vezeték) a szerelő. Köthette úgy is, hogy az adott helység van külön áramkörön, meg úgy is, hogy a világítás és a konnektorok...de nem oszt nem szoroz.
Itt az a kérdés, hogy a 2 nulla bekötési pont csak azért van rajta így, mert kényelmesebb a bekötés és amúgy belül össze van kötve a 2 pont (simán lehet), vagy valóban nullát is szakít? Ez utóbbi esetben úgy köthető be korrekten, ha a lámpa nulla és fázis közé van valahol kötve. Ezt lehet úgy, hogy a kötésdobozból lehúzod a kapcsoló dobozába a szükséges plusz vezetékeket, és persze ezt átkötöd fent. Vagy a lámpához rakod, ahol minden adott az ilyen bekötéshez és csak a kapcsolónál kell zárni a fázist a kapcsolószállal.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#42030) donmackó válasza kenwood (#42027) üzenetére


donmackó
őstag

Annyi csak a lényeg hogy bemenjen a fázis + nulla. Nullát mindegy hogy honnan kap (ha máshol nem is, de a villanyóránál össze van kötve az összes egy kapocsba), a lámpához meg elég a kapcsolt fázis mert a nulla úgyis ott van direktben (gondolom nem kétpólusú kapcsolót akarsz kiváltani).

Release the cable hounds!

(#42031) Inhouse válasza bobalazs (#42028) üzenetére


Inhouse
őstag

MVM bár lenne értelme a nemzetinek is. :)
Nagyon érdekes, hogy a szerinte nincs ez a mire szerződött rész...
Az is, hogy eddig nem volt szó arról sem (bennem felmerült kérdésként már az elején), hogy egy közös jelleggörbe van, vagy egyedi, ezek szerint ez utóbbi.
Az is fura, hogy a bediktálósok rosszabbul járnának ugyanabban a lakásban, mint ha átalány lenne. Illetve árnyalja a képet, ha az év zárásakor mégis az éves limithez nézik és korrigálják a befizetést....ahogy eddig is volt ilyen.
A hivatalos oldalakon is inkább a diktálóst javasolják...hmmm...
Mi is diktálósok vagyunk, június óta nem kaptunk számlát, mert olyan keveset fogyasztottunk. Nyáron a kinti konyhában főz a párom palackról, hogy ne melegítsük a lakást, így nem, vagy szinte alig kell klímát kapcsolnunk a legmelegebb időszakban. A fürdést is kinti nap által melegített tartályból oldjuk meg, ha az idő engedi... Ezek után igen rosszul esne, ha kitolnának velünk a számlázásnál. Ennél többet igen nehéz nyáron spórolni...és nem most kezdtük, évek óta ezt csináljuk.

Üdv Inhouse

(#42032) kenwood válasza Inhouse (#42029) üzenetére


kenwood
veterán

A felso ket fekete volt a kapcsolo, a masik 3 meg a konnektor.
A leiras alapjan, mar szerintem menne nekem is, de ismeros csinalta, aki mar nyugdijas. Inkabb rabizom, hogy ne unatkozzon :)

Azt igy utolag olvastam, h bator dolog volt az ora lekapcsolasa utan rogton nekiallni a szigszalagot rarakni a kabelek vegere :)

42030 : egypolusu volt.
Mar csak az a kerdes, mennyire vegyuk komolyan ezt a tilos letakarni dolgot. A lampa egy harom foglalatos spot. Osszesen nem lesz 100 watt a 3 led spot, nem igazan erzem a kockazatot.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42033) Inhouse válasza kenwood (#42032) üzenetére


Inhouse
őstag

Kezdem a végével...mivel nem szabályzós, nem függ a kapcsolt lámpa teljesítményétől a készülék melegedése. A saját tápegysége által termelt hőt kell tudnia leadni, hogy ne süljön meg idővel. Egyáltalán nem biztos, hogy túlzottan melegedne. Lehet, hogy egy sima soros kondis tápja van, mint sok ehhez hasonló méretezésű eszköznek (PIR érzékelős kapcsoló, éjszakai fény, vezeték nélküli termosztát vevő, stb...)
Ha a fogyasztásmérőnél levő plombált kismegszakító(ka)t lekapcsolod, illene áramtalanítva lennie az összes lakásban található vezetéknek. Ha nem így van, akkor azt nézesd át, mert illegális áramvételezésed van régről... Persze sosem árt az óvatosság, egy fázisceruza nem nagy összeg.
Ha jól látom külön van a lámpához menő fázis, nem a konnektorból vitte tovább.

Üdv Inhouse

(#42034) kenwood válasza Inhouse (#42033) üzenetére


kenwood
veterán

Azt hiszem,kezdem erteni. A ket fekete kabel,ami a kapcsoloba ment a fazis. Az egyik az orabol jon,a masik meg a lampaba megy. A nullat pedig nem hozta le a kapcsolohoz, hanem direktben megy a lampahoz. Akkor elvileg a kutyunek eleg 3 kabel is, a fazis/nulla in, es fazis out,mert a nulla mar eleve ott van lampanal,es azt nem kell kapcsolgatni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42035) Mustármag válasza mephi666 (#42024) üzenetére


Mustármag
őstag

:D :D :D
Értem én a tréfát, de elég ilyesztő jelenség.

(#42036) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Bontatlan egyedileg gyártott tömör fa borovifenyő beltéri ajtókkal mi a fenét lehet csinálni? Felraktam Marketplacere de kutyát nem érdekli. Mivel egyedileg gyártott ezért a gyártó nem veszi vissza. Vajon hogy lehetne eladni? Az a baj h egyrészt csak 2 van másrészt 100asak a beltéri ajtók meg általában 90esek =(

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#42037) pjen válasza Vismajor01 (#42036) üzenetére


pjen
félisten

A fának most igazán jó piaca van, lehet másik kategóriában kéne hirdetni. :)

(#42038) Inhouse válasza Vismajor01 (#42036) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha tokkal együtt van, akkor idővel lehet azért gazdája...

Üdv Inhouse

(#42039) Inhouse válasza kenwood (#42034) üzenetére


Inhouse
őstag

Az eleje stimm, megoldottad a fekete vezetékek rejtélyét.
A kütyünél még mindig nem tudjuk, hogy szakítja-e a nullát. Elvileg ez esetben is működnie kéne 3 lábbal is, de na...

Üdv Inhouse

(#42040) w.miki


w.miki
veterán

BB apró lyukú Rovarhálót (szúnyoghálót) tudnátok ajánlani? Erős, tépőzáras rögzítő szalaggal.
Kiderült, hogy amit eddig használtunk, azt megeszi az UV.
Elenged a ragasztó, és leperegnek a pöckök, amik tartják a hálót, 4 év után.
Melyik az, ami tovább bírja?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#42041) pjen válasza w.miki (#42040) üzenetére


pjen
félisten

4 év nagy idő, nekem hamarabb tönkre megy. :)

(#42042) donmackó válasza Inhouse (#42039) üzenetére


donmackó
őstag

Működni fog, nekem is van így bekötve wifis relé.

Release the cable hounds!

(#42043) w.miki válasza pjen (#42041) üzenetére


w.miki
veterán

:Y akkor te évente cserélgeted? (Ez erkélyen van, fedve, és így lett 4 év.)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#42044) Inhouse válasza donmackó (#42042) üzenetére


Inhouse
őstag

Te sem írtad, hogy szakít-e a te készüléked nullát, vagy nem. Alul össze lehet kötve a csoki két bekötési pontja. Működni fog, egy normál helységnem nem szükséges mindkét pontot megszakítani, csak vizesben.

Üdv Inhouse

(#42045) coco2 válasza w.miki (#42043) üzenetére


coco2
őstag

Ezek a rovarhálók kerülnek 6-800 huf vagy olyasmibe (most áremelkedések után), és tipikusan úgy vannak tervezve, egyik évben felrakod, következőben kuka, és raksz egy újat. Egyiket sem 4 évre hitelesítik.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#42046) coco2


coco2
őstag

Növényhatározással akadtam el. Egy tökféléről kellene eldöntenem, ehető-e vagy sem?

Mobilon a növényhatározó 40%-ra mondta, hogy óriástök, de a mellékelt képek nem meggyőzőek, mert átfedések vannak más tökfajtákkal, mind levélzetre, mind termésre (virágról utólag nincsen képem).

Ha valaki ismer gyakorlati szempontból használható blogot ehető / mérgező tökfajták elkülönítéséről, linknek örülnék. Amit én eddig találtam, a gyakorlatban használhatatlan adathalmaz átfedésekkel.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#42047) inf3rno válasza coco2 (#42046) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én inkább a méregnek néznék utána, hogy mennyire veszélyes, esetleg kimutatható e valahogyan.

Buliban hasznos! =]

(#42048) coco2 válasza inf3rno (#42047) üzenetére


coco2
őstag

"Keserű íze van" - nyersen. Mármint a tökfélék méreganyagának. Sütve már csak annyira kevéske, hogy fűszerezve-sózva-panírozva akár kiérezhetetlen, összetéveszthető. És az a baj, hogy az ehető töknek is van kesernyés íze nyersen. Hogy hol a határ? A fene tudja.

Nem lenne rossz ha véletlenül lenne közöttünk egy botanikus.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#42049) inf3rno válasza coco2 (#42048) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én próbáltam azonosítani növényeket, de tényleg maximum erre a szintre tudunk eljutni szakértelem nélkül, hogy megmondjuk, hogy tökféle. Utána már minden levél számít kb. hogy merre áll...

Buliban hasznos! =]

(#42050) BiP válasza inf3rno (#42049) üzenetére


BiP
nagyúr

Én erre mobilos appot szoktam használni.
Flora Incognita, Leafsnap,
Plantnet van fent. Fénykép alapján beazonosítja.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.