Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46001) totron válasza Kapanyél (#46000) üzenetére


totron
addikt

Szolgálati üzenetek, ilyen menüpontjuk csak a kormányzati ügynököknek vannak!

(#46002) Top cat válasza JiMN (#45988) üzenetére


Top cat
őstag

(#46003) coco2


coco2
őstag

Kertészetet keresek, ahonnét tudok tatárvirágot rendelni.

Eddig a florapont-ot találtam, ahol van, de ilyen 10-14 napos termék előkészítési idő - annyit azért nem várnék. Halom másik google találaton mind csak előrendelhető "márciustól" (egész hónapja nem frissülő website-nak tűnnek).

Ha valaki tud forrást online rendelés + kiszállítás szolgáltatással, jelzésnek örülnék.

Előre is köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46004) Prémvadász válasza coco2 (#46003) üzenetére


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#46005) coco2 válasza Prémvadász (#46004) üzenetére


coco2
őstag

Macerás náluk a szállítás. Ma már vége a munkanapnak, aztán nagypéntek, hétvége, ha csak hétfőn igazolja vissza a rendszerük a rendelést, +1.5 hetet várhatok rá. Elég vicces :(((

Ismersz kertészet normálisabb kiszállítással?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46006) Prémvadász válasza coco2 (#46005) üzenetére


Prémvadász
tag

Itt próbáltad? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Nem bűn a lustaság.

(#46007) Borisz76


Borisz76
veterán

Ma reggel a párom megy ki ruhát teregetni.
Elkezd kiabálni, hogy gyorsan menjünk ki hozzá a fiammal.
Valami feküdt a fűben és a szomszédom macskája ( Pisze ) pedig szagolgatta és a mancsával piszkálta.

Ahogy közelebb mentünk kiderült , hogy egy pici nyuszi!
Egy tenyérben elfért.....
Simán megfogta a párom és gyorsan megnéztük , hogy milyen állapotban van.
Kis sérülés látszott a hátsó lábán a combján.
Párom mondta , hogy iszonyatosan gyorsan dobog a kis szíve.
Pár perc tutujgatás után megnyugodott és észrevehetően csökkent a szívritmusa.
( Párom ápolónő csak emberi lényekkel foglalkozik.)

Aztán megjelent az idősebb szomszédasszony aki szerint az ő telke mögött lakó fiatal pár vette a nyuszit a gyereknek. Állítólag zárt helyen volt....

Szerencsére Pisze nem bántotta....csak ismerkedett vele mert - szerintem - még nem igen találkozott tapsival életében.

Happy end lett a vége....és nem pörkölt !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46008) pjen válasza Borisz76 (#46007) üzenetére


pjen
félisten

Majd megnő. Még lehet sapka és pörkölt.

(#46009) Top cat válasza Borisz76 (#46007) üzenetére


Top cat
őstag

Hasonló de viccesebb sztori. :DDD

(#46010) Cs1csó válasza pjen (#46008) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#46011) totron válasza Top cat (#46009) üzenetére


totron
addikt

bash.hu klasszik, de nem lelem, hajnali félhomályban a munkába igyekvő polgár látott egy beteg, de legalábbis mozdulatlan sünit, de időre ment, gondolta ha még visszamenet is ott találja, majd foglalkozik vele.Ott volt még ...lószar képében. :D

(#46012) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Erről mi a véleményetek? Hasznos lehet? (arany vagy ezüst, esetleg szemüveg tisztítás...ha tényleg valós és jó..) [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46013) Golden9 válasza MaxxDamage (#46012) üzenetére


Golden9
addikt

Ultrahangos tisztítás.
RND: Minden, amit érdemes tudni az ultrahangos tisztításról.

Te mit tisztítanál vele?

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#46014) Davidkoma válasza MaxxDamage (#46012) üzenetére


Davidkoma
tag

Sok ilyen készülék van, ipari és lakossági felhasználásra, különféle méretekben.
Kavitáció a müködés elve, a tartályba kell víz, vagy valamilyen tisztító folyadék, anélkül nem működik.
A legtöbb ~40kHz-en "rezeg", de van, amelyik tud kisebb frekvenciát is.
A Transducer, ami a rezgést előállítja a tartály alatt van (a nagyobbaknál több is).
A víz/folyadék által közvetített rezgéstől fellazul a letapadt kosz, szennyeződés.
Hatásos ékszer-, műfogsor tisztításra, szemüvegekhez is ajánlják.
Amire nagyon ideális, tisztítási szempontból nehezen hozzáférhető motoralkatrészekhez.
Alkalmilag előfordul az Aldiban, Lidlben is, ez a legkisebb kivitel (pici tartály, kis teljesítmény).
Ha beírod a youtube-on, hogy ultrahangos tisztító, vagy ultrasonic cleaner, sok bemutató videó van róla, magyar nyelven is.
Nézz körül itt: [link]

(#46015) Davidkoma válasza Golden9 (#46013) üzenetére


Davidkoma
tag

Na, mire "megszültem" a hozzászólást, jól megelőztél! :D

(#46016) MaxxDamage válasza Golden9 (#46013) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

& Davidkoma:
Köszi! :R
Főként ékszer (arany, ezüst) és szemüveg (fém, műanyag keretes) amit tisztítanék vele, ha megéri venni ilyet.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46017) Davidkoma válasza MaxxDamage (#46016) üzenetére


Davidkoma
tag

Ezt nézd meg, itt szemcsit is pucolnak vele: [link]
Az egyik hozzászólásban gyakorlati tapasztalatokról számolnak be, hogy mit, mivel érdemes.
A méretet fontold meg vásárlás előtt, mert ha nagyobb dolgot is szeretnél vele tisztítani, akkor ezek a legkisebbek nem feltétlen ideálisak, bár kétség kivül azok a legolcsóbbak.

Azt szokták még ajánlani, hogy a nagyobbakat sem kell fetétlenül teli engedni drága tisztitó folyadékokkal, hanem vizzel feltölteni (a működés miatt) és műanyag flakon aljából akkora darabot kivágni, amekkora dolgot tisztitanál benne és csak azt feltölteni a hatásosabb, de rága tisztitó folyadékkal. Ezt valamelyik hozzászólásban írják, hogy a flakonon áthatol a rezgés.

(#46018) MaxxDamage válasza Davidkoma (#46017) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi, ez pont jó videó!
Azért olyan sokat se költenék ilyenre. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46019) Cs1csó válasza MaxxDamage (#46018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az is érdekes, hogy van ahol azt írják, hogy HA van pl. valamilyen RÉTEG a szemüveglencsén azt bánthatja.
Na most szerintem ma már MINDEN szemüveglencsén van valamilyen réteg. ;]

(#46020) MaxxDamage válasza Cs1csó (#46019) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, pl. fényre sötétedő vagy polaroid réteg, stb..
Ha azokat leveszi, akkor semmi értelme használni...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46021) Top cat válasza MaxxDamage (#46020) üzenetére


Top cat
őstag

A fényre sötétedő lencse, az anyaga miatt sötétedik, nem pedig bevonat van rajta.
Legalább is nekem ezt mondták. :D

(#46022) MaxxDamage válasza Top cat (#46021) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezt nem tudtam. :D
Nekem olyan van ami a fényerő függvényében sötétedik (3 fokozatban)
Akkor az nem sérül ettől az ultrahangos cucctól?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46023) pjen válasza MaxxDamage (#46022) üzenetére


pjen
félisten

A szemüveget mindíg folyékony szappannal mosom, ragyogó tiszta.

(#46024) MaxxDamage válasza pjen (#46023) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is úgy szoktam! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46025) Davidkoma válasza MaxxDamage (#46022) üzenetére


Davidkoma
tag

Szerintem, ha az valós aggály lenne, akkor nem reklámozná egyik gyártó/forgalmazó sem ilyen célra történő felhasználásra, de ez csak az én magánvéleményem.
A mechanikus karóráknál is felmerült, hogy árthat nekik, de a kisebb ultrahangos edényekhez szoktak mellékelni olyan támasztékot, amivel a karóra nem lubickol elmerülve a folyadékban, hanem csak a szennyeződést összegyüjtő óraszijj.
De szerintem sokan használnak már házi használatra ilyen ultrahangost, és szerintem a tűlnyomó többségük kipróbálta szemüvegekhez is, sok családban van már szemüveges.

Ami még érdekes lehet, hogy meg lehet ezeket külön is vásárolni, tehát a komplett elektronikát kezelő panellel, Transducert, ami a rezgést előállítja, tápegységet, edényt, stb. ilyenformán magad rakod össze olyan kiépítésben, amilyenre szűkséged van.
Most nem a protkó/szemüveg pucolásra gondolok, hanem, ha valaki méretesebb dolgokat tisztítana vele, akkor olyan edény köré építi meg magának, amilyenre szűksége van.

(#46026) Top cat válasza MaxxDamage (#46022) üzenetére


Top cat
őstag

A Vision Express-nél ezt mondták. :)

Nekem Hoya van. Én is szoktam mosni szappannal, de van hogy head & shoulders-t is kap.
Nem pörög le róla semmi, pedig van már pár éves.

(#46027) MaxxDamage válasza Davidkoma (#46025) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

& Top cat:
Van külön erre topik itt? :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46028) Top cat válasza MaxxDamage (#46027) üzenetére


Top cat
őstag

Szemüveges topik van. Kérdezz rá ott. :)

(#46029) MaxxDamage válasza Top cat (#46028) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rákérdek ott is, köszi! :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46030) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Egy darabig csak dx9 kártyám lesz, (9800gt) Van olyan autóversenyzős játék ami elfut rajta és rendesen használja a Logitech g920as kormányt? +1 lehetetlen küldetés: nordschleife elérhető valamelyikben?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46031) Golden9 válasza JoolsNOS (#46030) üzenetére


Golden9
addikt

(#46032) Borisz76 válasza JoolsNOS (#46030) üzenetére


Borisz76
veterán

Race Driver Grig
Project cars 1 ( Ebben tuti benne van a német pálya ! )
Toca Race Driver 3

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46033) JoolsNOS válasza Borisz76 (#46032) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Projetc cars megvan, telepítem is, köszi, remélem menni, fog. Nem is telepítettem eddig azt hittem az tuti nem megy ezzel a kártyával.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46034) Borisz76 válasza JoolsNOS (#46033) üzenetére


Borisz76
veterán

Régen vettem egy :
Thrustmaster T300 Ferrari Integral Racing Wheel Alcantara Edition kormányt és azzal toltam a Procect Cars 1 részét valamint a Grid-et is....
Most rá is kestem és a Steam fiókomban benne is van.

Én sokáig ( 5 év ) egy Sapphire HD 7970 Vapor-X GHz Edition-t használtam.
Aztán 2019-ben lecseréltem egy ZOTAC Gaming RTX 2060-ra.
Azóta is teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46035) csako


csako
veterán

Üdv!

Családi beszélgetés során képződnek a legjobb kérdések :DDD, szóval esetleg valaki tudja mikor kezdték gyártani a Hajdú Z120E típusú bojlert? :D nem találtam róla információt...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46036) Golden9 válasza csako (#46035) üzenetére


Golden9
addikt

2017.08.07-én már kapható volt.

[ Szeretkezve ]

(#46037) Cs1csó válasza csako (#46035) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az árukeresőn 5 évvel ezelőtt jött rá "kérdés" sajnos az xy koordinátatengelyes kép nincs már mióta forgalmazzák és ez idő alatt hogy változott az ára)
Golden 7 évet ír, tehát kb. akkor ez utóbbi a mérvadó.

(#46038) csako válasza Golden9 (#46036) üzenetére


csako
veterán

Umm, ez már egy "új", sajnos hasonló néven, én az általam linkelt képen lévő régi félét keresem :R Sajnos nincs más típus jelzés rajta, ami jobban megkülönböztetné :((

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46039) Top cat válasza csako (#46038) üzenetére


Top cat
őstag

Nincs rajta több jelzés?

Miért érdekel egyébként, folyik, alkatrész kell hozzá? A képen vizes az alja.

(#46040) csako válasza Top cat (#46039) üzenetére


csako
veterán

Csak gyártási szám (amire természetesen nem ad találatot a google), meg méret/teljesítmény/nyomás adatok vannak rajta. És csak kíváncsiságból, azt reméltem elég népszerű bojler, és van olyan kevésbé fiatal errefelé, aki akár emlékszik is egy körülbelülire :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46041) BiP válasza csako (#46040) üzenetére


BiP
nagyúr

Próbáld meg a Hajdúnál, hátha ők tudják.
vevoszolgalat@hajdurt.hu

(#46042) csako válasza BiP (#46041) üzenetére


csako
veterán

Jó ötlet :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46043) coco2


coco2
őstag

Torta rendelés Budapesten.

Kellene egy szülinapi torta olyan 30 centi körül. Lehetőleg normális. Budapesten házhozszállítással lenne jó. Amit a környéken találok cukrászdákat, hulladékot árul mindegyi. Még az Auchan-ban egy mirelit tortát venni talán a legnormálisabb. És az kicsit veri a biztosítékot. De nem sokat tudok tenni.

Aki saját tapasztalat alapján ismer jó cukrászdát, tippet had kérjek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46044) pjen válasza coco2 (#46043) üzenetére


pjen
félisten

Mi a 17. Ker ben a violettában szoktuk venni, de, hogy neten van e azt nem tudom. Az Auchannál fényévekkel jobb.

(#46045) Vampyr válasza coco2 (#46043) üzenetére


Vampyr
csendes tag

Budán a Daubnert próbáltad már? Csepelen van a Meringa cukrászda, a legutóbb tőlük vettünk. Kiszállítás sajnos nincs náluk.

(#46046) BiP válasza coco2 (#46043) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi is csalódtunk a cukrászdákban, egy ideje az Auchanban vesszük. Nekünk nagyon bejön. Az mirelit lenne? Nem tűnik annak.

(#46047) Catman válasza BiP (#46046) üzenetére


Catman
aktív tag

Nem mirelit, helyben készítik, ár/érték arányban szerintem sem rossz.

(#46048) Nikaré válasza BiP (#46046) üzenetére


Nikaré
őstag

Mi a gond a cukrászdákkal?

(#46049) coco2 válasza Nikaré (#46048) üzenetére


coco2
őstag

A legkülönfélébb problémák a felhasznált anyagok megkérdőjelezhető minőségét is beleszámítva. Kiszáradt tészta, rossz ízű díszítő gyümölcsök és gyümölcs krémek, ízetlen furcsán sűrű krémek (halom vaj? zsír?) és tejszínhab...

...és még abban sem lennék biztos, hogy mindegyik öreg nénike kezet mos wc után, mondván minek pocsékoljon vizet.

Vagy röviden: hogy nem sül le a képükről a bőr azt a "valamit" egyáltalán emberi fogyasztásra alkalmas dolognak nevezni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46050) BiP válasza Nikaré (#46048) üzenetére


BiP
nagyúr

Agglo nagyvárosban lakunk, az egyik nagyon gejl tortákat csinál, a másik, híresebb cukrászda meg inkább híres, mint finom. És persze drága. Volt sok olyan tapasztalat is, hogy száraz volt a piskóta, íztelen krém, egyszerűen nem jó.
No meg jó előre meg kell rendelni, telefonon nem lehet, mert kötelező az előleg.
Ami nekünk bejött, az meg bezárt, sajnos.
Van még az "amatőr" ügyeskezű ismerős ismerősének az ismerőse tortakészítő anyukák, több is, de azok meg főleg az ilyen-olyan divatos marcipán/fondant formákban utazó, szülinapi tortabizniszre gyúrók, általában erősen limitált kapacitással.

Úgyhogy nekünk az Auchan bevált. Nem mirelit szerintünk sem, mindig van, nem kell előre megrendelni, bejön a kínálat is, ízre is tetszik, formára se nem túl puritán, se nem csicsás. stb. És árban meg a cukrászdák alatt van. Elmegyek, megveszem, pont.
Pedig féltünk tőle, mert voltak fenntartásaink az áruházi tortákkal kapcsolatban (jóval korábbi tesco-s tapasztalat), de pozitív csalódás volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.