Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35001) #73959936 válasza Met (#34999) üzenetére


#73959936
törölt tag

Na, na rossz tanácsot ne adjunk neki !

Talán fél liter benzin ! sacc per kábé :DDD

Viccet félretéve: KATVÉD !

[ Szerkesztve ]

(#35002) philoxenia válasza Met (#34999) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha van ács ismerős, rokon és előtte már szóltál a tűzoltóknak. ;]
Persze a legjobb szólni eleve a katasztrófavédelemnek,általában megoldják.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35003) Met válasza #73959936 (#35001) üzenetére


Met
nagyúr

[link]

Ilyen időben szerintem sem túl virgoncak.
Azért jó fel kell öltözni, vastag ruhák, sapka, sál, kesztyű, munkavédelmi vagy síszemüveg ha van. És le lehet tördelni. Vagy akár aláveszíteni késsel spaklival és egybe lejön.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35004) Top cat válasza Met (#34999) üzenetére


Top cat
őstag

Gyújtsa fel az egész házat, az a tuti. ;] :D

#35000 philoxenia
Nem írta hol van, nem biztos, hogy fagy van ott. Persze hidegben nem olyan aktívak, de jobb nem kisérteni a sorsot.

[ Szerkesztve ]

(#35005) #73959936 válasza Top cat (#35004) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ha hideg van, akkor talán kezdés előtt melegítse fel a helyet a Met fórumtárs által linkelt készülékkel :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#35006) philoxenia válasza Top cat (#35004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt gondolom Magyarországon van, itt meg a tél leghidegebb reggele van. Persze tuti az, ha megvárja a holnap hajnalt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35007) Top cat válasza philoxenia (#35006) üzenetére


Top cat
őstag

Úgy értem milyen a padlás. Ha szigetelt akkor lehet akár + fok is ott. :)

A katasztrófavédelemnek meg ne szóljon, azok védik a bajt nem elhárítják. ;]

(#35008) philoxenia válasza Top cat (#35007) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt írtam, hogy ha nincs fűtés... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35009) Met válasza Top cat (#35007) üzenetére


Met
nagyúr

A katasztrófavédelem az fizetős ha kihívja ilyen ügyre?
Szerintem náluk nem lehet kuponozni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35010) philoxenia válasza Met (#35009) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]
Nem ők csinálják, csak van kontaktjuk.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35011) MaxxDamage válasza Met (#34999) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Aztán a tető is vele ég...! :D ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35012) EmberXY válasza Met (#35003) üzenetére


EmberXY
addikt

De csak annyira szabad beöltözni, hogy még kényelmesen tudjon menekülni, ha szükséges. :DDD

Egyébként a darazsak télen nem aktívak, sőt tudtommal el is pusztulnak, egyedül a királynő vészeli át valahol (de az lehet, hogy 10 méteres, szóval Ripley hadnagynak sem árt szólni előtte).

Up the Irons!

(#35013) Met válasza EmberXY (#35012) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor érdemes szájpecket is felvenni hogy ne tudjon belepetézni az emberbe?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35014) philoxenia válasza EmberXY (#35012) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35015) philoxenia válasza Met (#35013) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minden nyílást tömj be magadon a biztonság kedvéért! ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35016) Met válasza philoxenia (#35015) üzenetére


Met
nagyúr

Az egyik TG kolléga szkafanderben rohangál, Ő biztos tud a kérdezőnek segíteni :))

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35017) Top cat


Top cat
őstag

Adjuk itt a tippeket, w.miki meg eltűnt.

Remélem nem a híradóban hallunk róla legközelebb. :D

(#35018) Golden9 válasza w.miki (#34995) üzenetére


Golden9
addikt

Képet kérhetek róla?

Megjelent a Darazsak - Gesta Hymenopterorum c. könyv
"...a hazánkban védett óriás tőrösdarázs. Őt gyakran lódarázsnak nézve pusztítanak el, pedig jámbor állat, amely semmilyen körülmények között sem támad emberre."

Milyen rovar lehet ez? topik.

[ Szeretkezve ]

(#35019) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok!

ultra hyper nagy segítség kéne.
5/6 pontos kérdés.

Vam egy rowenta ro6962 xtreme power porszivonk.
a portartályába van egy vákum szeparátor rács nevezetű alkatrész.
sanszos a porral kiboritottam.honnan tudnék én ilyet szerezni?

tudtok valami specko boltot?
róla lenne szó.
innen nekem nem enged rendelni....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35020) #73959936 válasza dragonfx (#35019) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát itt van, de ha jól számolom 23 euro kb szállítással Mo.-ra

(#35021) BiP válasza Golden9 (#35018) üzenetére


BiP
nagyúr

Baszki, tényleg mindenre van topik :)

Én amúgy úgy szoktam a beazonosítatlan rovarokat, virágokat megtalálni, hogy csinálok egy közeli, jó minőségű képet, aztán google képkeresés.
De a múltkor a növényekre töltöttem le valami appot (2-3félét gyorsan kipróbáltam), azzal is tök jól működött a dolog, azok is tudtak kép alapján javaslatot dobni, aztán közös metszet :)

[ Szerkesztve ]

(#35022) AndrewBlase válasza w.miki (#34995) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Van kimondott darázsirtó spray. 2-3 méterről lehet írtani őket. Én legutóbb a tecskóban vettem, de többnyire barkâcsboltban is kapható.

Miért mindig én???

(#35023) inf3rno válasza w.miki (#34995) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Erősen hőfok függő. A fagyot csak a királynő viseli el, a többi megdöglik, de a padláson simán életben lehetnek. A rovarirtók nagyja nem használ rájuk, mert akkor a méhekre is veszélyesek lennének. Ha lódarázs, akkor inkább szakembert hívnék. Azt én lefújtam fekete raid-el, de még úgy is két-három percig támadta a lámpát...

Buliban hasznos! =]

(#35024) philoxenia válasza inf3rno (#35023) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bármilyen rovarirtó simán öli őket. Legalábbis amit boltban vettem eddig. Nem igazán túlélők. Egy legyet/poloskát háromszor pofánfújva is túlél, egy darázsnak sokszor elég a szomszédját lefújni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35025) inf3rno válasza philoxenia (#35024) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én vettem kimondottan darázsra való irtót. A földben volt egy fészek belefújtam az egész flakonnal, aztán ugyanúgy repkedtek, inkább csak idegesebbek lettek tőle. Másnap tüzet raktunk a fészek felett, az kinyírta őket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35026) philoxenia válasza inf3rno (#35025) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Átb..szás a darázsirtó. Amúgy a földben az másféle rovar és a lyukba valójában nemigen tudsz befújni rendesen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35027) inf3rno válasza philoxenia (#35026) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az, a levegőből sem szedte le őket, pedig elég apró darazsak voltak. Ez van az ilyen noname termékekkel. Legközelebb veszek raid-et, úgy nézem van direkt darázsra és lódarázsra való. A fekete flakonosat már sajna nem kapni, nem tudom melyik mai lehet hasonló.

Buliban hasznos! =]

(#35028) Top cat válasza philoxenia (#35024) üzenetére


Top cat
őstag

Legyek ellen majd ezt próbáld ki. Döglenek tőle, akárcsak a szúnyogok.

Szerk.
Darazsak ellen is hatékony.

[ Szerkesztve ]

(#35029) w.miki válasza inf3rno (#35023) üzenetére


w.miki
veterán

Héten kiderül.
Gazdaboltban is azt mondták télen megdöglenek. Ilyenkor a DM/Rossman nem is árul irtószert hozzá.
Szóval tegyek egy nagy zsákot a kasra, aztán szedjem le, és tapossam szét.
Ha esetleg tévednének...
A darázscsípés nem halálos igaz? Mi baja lehet tőle az embernek?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#35030) EmberXY válasza w.miki (#35029) üzenetére


EmberXY
addikt

Anafilaxiás sokkon kívül semmi...

Szerk.: ha nem vagy allergiás, akkor csak egy sima extrém sport.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#35031) MADcat válasza w.miki (#35029) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Engem konkrétan kinyírna. :U Na de nem is játszom velük. :(

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35032) inf3rno válasza w.miki (#35029) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A lódarázs igen, ha több talál be. A sima darázs nem, csak ha allergiás vagy rá. Én befújnék púrhabbal a fészekbe, meg körbefújnám az egészet, aztán rohadjanak meg. :D

Buliban hasznos! =]

(#35033) Cs1csó válasza w.miki (#34995) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legjobb, sorrendben írom:
1. szakember
2. szerezni olyan ruhát amit NEM tudnak átszúrni
3. akár ruha nélkül is persze beöltözve bőrkabát vastag ruha stb. arc elé esetleg plexi stb.
és leszedni kesztyűben stb. ilyenkor tényleg nem aktívak de azért lehet kockázat.

MOST vágj bele, akár korán reggel amikor a leghidegebb van minusz 10 van kinn akkor simán fagypont körül van a padláson is. A héten melegedés várható ami növeli a kockázatot.

[ Szerkesztve ]

(#35034) philoxenia válasza Top cat (#35028) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Közvetlenül rájuk fújva lelassulnak talán. Aztán jön a légycsapó, az poloska ellen is a legjobb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35035) philoxenia válasza Cs1csó (#35033) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudsz olyan téli ruházatot, amit át tudnak szúrni?
Ilyenkorra mondják felénk, hogy "Ha a farkas megenne, egy hétig ruhát sz.na" ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35036) inf3rno válasza Cs1csó (#35033) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdemes lehet a találkozási pontokat leragasztószalagozni a ruhán, mert hajlamosak bemászni, ha rést találnak, az meg elég szívás tud lenni. :D A fejet érdemes a legjobban védeni, valami méhész hálót esetleg érdemes lehet szúnyoghálóból eszkábálni. Bár annyira nem húzós az ára újan sem. [link]

Jelige:

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35037) AndrewBlase válasza philoxenia (#35026) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Akkor nem jót vettél. A másik melóhelyen, ahol szoktam dolgozni ácsbrigádban gyakran használunk, és hatásos több méterről. Protect termék.

Miért mindig én???

(#35038) BiP válasza inf3rno (#35036) üzenetére


BiP
nagyúr

-Do you want to buy honey?
-Yes, of course, sweetheart!
:)

(#35039) MADcat válasza AndrewBlase (#35037) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Mi valami fekete RAID-et használunk. Röptében leesenek a darazsak 2 méteres távolságban. Igaz 1500 egy flakon.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35040) donmackó válasza w.miki (#35029) üzenetére


donmackó
őstag

Fújd le a fészket + a darazsakat is wd40-nel (meggyújtani nem kell) . Akkor vissza sem mennek a még életben maradt példányok sem, mert nem szeretik a petróleum szagát. Én évek óta így pusztítom a fészkeket. Wd40 meg minden háztartásban kell hogy legyen. :D

Release the cable hounds!

(#35041) philoxenia válasza AndrewBlase (#35037) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem azért átbaszás, hogy nem öli meg, hanem azért átbaszás, mert ugyanaz a hatóanyag mint a légy/szúnyogirtóé, csak nyilván drágább.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35042) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Ne bántsátátok a darazsakat az, ők is igen fontos lényei az élővilág nak ! Olvassátok utána ! :K

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#35043) philoxenia válasza hockeyapu (#35042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A darazsakat bántani nem kell félnetek jó lesz. ;)
A patkányok és a poloskák is azok. Azonban itt arról van szó, hogy az emberi tevékenység következtében túlszaporodott élőlények létszámát kell csökkenteni. Azaz a kárt amit okozunk kisebbé tesszük. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35044) donmackó válasza philoxenia (#35043) üzenetére


donmackó
őstag

A darázs olyan mint a cigi, egyesek egészségére káros. Nem mindenki hal bele. ;]

Release the cable hounds!

(#35045) Top cat válasza philoxenia (#35034) üzenetére


Top cat
őstag

Mármint attól amit te használsz?

Mert ettől biztos nem. Vagy ha igen, nem tudom milyen szívós dögök vannak felétek. :D

Ezt elég befújni a helyiségbe, nem kell közvetlenül érje a jószágot. Még ennek a dögnek is pár sec alatt el kezd dadogni a motorja és leesik. Pörög még egy kicsit, aztán átadja lelkét a teremtőjének. A kisebbeknek elég csak kirakni a palackot. :DDD

Egy hátsó épület bejárata fölé is tavaly befészkeltek a darazsak. Azokra is csak egy keveset fújtam. Szinte azonnal lepotyogtak, kapálóztak még egy kicsit, és kampec.

(#35046) #73959936


#73959936
törölt tag

Nem akartam de leírom. A darazsakkal semmi bajom. De.

Ha befészkelnek valahová és ugye ott lakik a királynő is akkor megközelítőleg 0 % az esély arra, hogy bármilyen spray-vel elpusztítsa valaki akárhány méterről akármennyit fúj is be oda, ahová gondolja, hogy vannak. Elpusztulhat a fészekben a darazsak akár 70 %-a is, de mindig lesz annyi, amennyi visszajár a királynő miatt.

Csak fészek eltávolítással/bontással orvosolható.

szerintem :K

[ Szerkesztve ]

(#35047) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kéri, milyen oldalt, oldalakat tudnátok ajánlani, ahol van leírás, és többféle hangszigetelési módok közül lehet vlálasztani és lehet kérni szaktanácsadást is akár kiszállással (leginkább budapesti) ? (zajos szomszédról lenne szó)
(a hangszigetelési topikban feltettem a kérdést csak sajnos az nem nagyon aktív mostanság)

(#35048) Met válasza Ice&Lime (#35047) üzenetére


Met
nagyúr

Ötlet kellene hogy mivel szigeteled vagy a kivitelezés is kellene?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35049) EmberXY válasza Top cat (#35045) üzenetére


EmberXY
addikt

"A kisebbeknek elég csak kirakni a palackot."

El is kell azt sütni, nem elég csak megmutatni, nekem az a tapasztalatom, főleg a kistermermetű rovaroknál. A nagytermetű legyek általában maguktól is kitalálnak, ha párat feléjük csapok, miattuk felesleges bebüdösíteni, de a kisebb fajták ha egyszer bekerülnek a lakásba, többet nem óhajtanak kimenni, ott bizony használni kell a dezodort. ;]

Up the Irons!

(#35050) Top cat válasza EmberXY (#35049) üzenetére


Top cat
őstag

Na nálunk pont fordítva van. A nagy ha bejön, ki még véletlenül sem talál.

Egyébként amit linkeltem nem büdös, citrom illatú.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.