Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36001) C. s. válasza philoxenia (#35975) üzenetére


C. s.
addikt

A fajmeghatározás nem az erősségem, most láthatod. :D Viszont a nevedből kiindulva inkább félvér aranysárkánynak tűnsz. Ez ebben a speciális esetben mit jelent? Futtatott arany?

[ Szerkesztve ]

(#36002) philoxenia válasza inf3rno (#36000) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teljesen nem mindegy, hogy honnan indul valaki, milyen edzettségi állapotban van, mennyi időt fordít az adott harcművészetre. ...és ez csak a fizikai része.
Egy tizenöt éve sportoló fiatal egy kolostorban tanul egy évig, vagy hétvégente egy órát lötyög, egy edzetlen akár ugyanannyi idős. Az utóbbi nyilván köszönni sem feltétlen tanul meg egy év alatt.
Ötvenhat évesen nekem nyilván a formaságokra elég egy hét, de egy év alatt sem tudok már komolyan fejlődni fizikálisan...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36003) inf3rno válasza philoxenia (#36002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem a fizikális fejlődés a lényeg, hanem hogy berögzüljön a mozdulatsor. Ha alapból rendben vagy fizikálisan, akkor nem valószínű, hogy fejlődni fogsz bármelyiktől, ha nem napi 8 órában csinálod. Abban igazad van, hogy inkább munkaórában kellene nézni, de itthon az átlag tanfolyam max heti 2x(1-2) óra, plusz esetleg még otthon gyakorolsz egy órát, ha van időd.

Néztem néhány tai chi videot, de feldobott egy kis kung fut is: [link] Oké, hogy koreográfia, de elképesztően veszélyes.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36004) myckey válasza philoxenia (#36002) üzenetére


myckey
veterán

Van egy teljesen nulla ember, aki semmit nem tud, semmiről.
Egy hét alatt bemagolja az alapvető etikai dolgokat, megjelenés, köszönés, mozgás stb... odahaza tök jól megy neki, patent. Tudja. Tök egyszerű, ugye? Végtére is csak be kell menni, helyesen mozdulni, japán vezényszavakra reagálni és egyebek.

Másik héten elküldik mondjuk egy tradicionális helyre, egy kiemelt eseményre....vajon mennyi hibát fog véteni, pusztán az alapvető dolgokkal, ami pofon egyszerű? Pedig tudja, otthon ment ez.Csak nem mindegy milyen helyzetbe kerül, és arra hogy reagál ösztönösen, ami nem egyenlő a tudással.
Erre írtam, hogy az öv fokozat sem egyenlő a ösztönösséggel, nem elég hogy valamiben van jártassága, erről pedig van mondjuk papírja. Egy öv arra jó, hogy szemléltesse az elhivatottságot, és mint egy jó iskolai felelet, képet ad hogy miről van tudásod. ( Jobb esetben, rosszabb esetben meg hozzád vágják, még az időt sem kivárva ) Aztán jöhetnek a "Dan"ok.( stb )
De az megint más, hogy ha pl az utcán megtámadnak, akkor mi bukik ki az emberből, hogy reagálja le a szituációt, hogyan lehet a legjobban megoldani és egyebek...Ismerek hazai és külhoni Nagymestert is, és ők már hosszú hosszú ideje gyakorolják ezt az egészet, de roppant alázatosak az egész iránt, még mindig, mindennek ellenére.
Nekem is volt/van porbafingó koromtól kezdve jártasságom, több irányzatban is..de hogy mi az ami bevésődés, azt magam sem tudom, mert nem egy a kettő és ehhez talán soha az életben nem leszek elég.

Egyébként valószínű, hogy nem sok ember tanul kolostorban, de még ha ott is tanul....akkor is hosszú folyamat.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#36005) philoxenia válasza C. s. (#36001) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Trombitaréz, b plusz.... ;]
Olvass komolyan az aranysárkányokról és rájössz, hogy igenis így viselkednek... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36006) Golden9 válasza inf3rno (#36003) üzenetére


Golden9
addikt

"de elképesztően veszélyes."

Ha van eszük, akkor festet polisztirolhabból van a vége, vagy hajtogatott origamipapírból. :K

[ Szeretkezve ]

(#36007) myckey válasza philoxenia (#36005) üzenetére


myckey
veterán

Azt hittem, hogy ilyen csak a fairy tailben van... :P ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#36008) philoxenia válasza myckey (#36004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs "nulla ember", azt úgy hívják újszülött, nem tud tanulni ilyesmit. :N

Nem esem hasra egy keleti filozófiától sem, bár -nyilván felületesen- a legtöbb ismerős nekem. Ennyi erővel bármiről leírhatjuk ezt. Mindenféle tudásnál vannak szintek. Nem is kell messzire menni, elég itt a Fórumon szétnézni. Vannak akik egy hét után is tudnak viselkedni, vannak akik sok év után sem. Az idő, minden tanulási folyamatban csak egy a sok tényező közül.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36009) philoxenia válasza inf3rno (#36003) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ahhoz, hogy a mozdulatsorokat csinálni tudd, a fizikális fejlődés elengedhetetlen. A legegyszerűbb ászanák is nehezek a jógában is, ha az utcáról beesel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36010) myckey válasza philoxenia (#36008) üzenetére


myckey
veterán

Nulla, tehát az én értelmezésemben azt jelenti, semmi köze ehhez az egészhez, semmilyen formában. ;)

Nem kell hasra esni, szó sem volt erről az elején sem.egyszer sem.
Én csak arról beszéltem, amiről van tapasztalatom, vagy esetleg nálamnál jártasabb emberektől láttam/hallottam.
Bármiről beszélhetünk, akármire terelhetjük a dolgot, igazad van. De nem mindegy, hogy olyanról van szó, ahol mondjuk egy pillanat alatt kell valamit lereagálni, gondolkodás nélkül...vagy pedig bármi másról, ami mögött ott van az idő a fej számára, ahol az ember jól át tudja gondolni a cselekvését, akár nyugodt körülmények közepette.
Mert pl a fórumozás egy ilyen dolog, itt meg lehet gondolni mit cselekszel...

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#36011) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok!

Nem talaltam a kerdesemre jobb topicot, de, ha van, akkor kuldjetek at. Szoval szeretnek ismerosomnek venni egy Razer Sneki Sneket. A 70 euros arat viszont elegge sokallom. Nem tudtok valami mas megoldast? Hazai bolt, vagy barmi? Amiket en ismerek, ott nem igen talaltam. Illetve, ha nincs mas lehetoseg, kb mennyi ido lehet, mire ideer, ha a sajat oldalukrol rendelek?

Elore is koszi.

Üdv.:M.

(#36012) Cs1csó válasza minek?:S (#36011) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt 15k forint szállítással együtt.

(#36013) philoxenia válasza myckey (#36010) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mintegy negyven éve halottam/láttam először kyokushin karatét, ami akkor talán a legmodernebb volt. Nálunk Oyama mester követőjeként Furkó Kálmán volt az úttörője. Akkoriban igenis nagyon sikeres tanítványokkal.
Szolnok volt az egyik legjobb bázisa a hazai karaténak. Fiatalon hallottam, olvastam, ismertem a tanítványok tanítványait. A filozófia füstje tehát igen korán megcsapott.
A legtöbb keleti harcművészet nagyjából ugyanazt a filozófiát követi, azaz az alázat az első szó, amit el kell fogadnod. Ez rád vonatkozik. A második a tisztelet, ami másokra. Nem megtanulni nehéz ezt, hanem magadévá tenni. Eszerint élni. Mondjuk a mai fiatalok (tudom, így mindig közhelyes) akkora szabadságban élnek, nőttek fel, ami ez ellen dolgozik. Mi viszont anno még az idősebbek tiszteletében. Azaz, ha egy osztállyal följebb járt valaki, annak már csak ezért is volt valamelyes tekintélye a fiatalabbak előtt az iskolában. A tanároknak kevés kivétellel igen nagy. Felnőttként persze változott ez, de azért jócskán maradt belőle. Ma is tisztelettel beszélek még tényleg "vén hülyékkel" is... Pedig azért sokan már szenilisek azok közül, akik a szüleim korosztályából még élnek. :)

Mert pl a fórumozás egy ilyen dolog, itt meg lehet gondolni mit cselekszel...

Ezt tehetem aláírásba? :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36014) myckey válasza philoxenia (#36013) üzenetére


myckey
veterán

Igen, ismerem a munkásságát, az egyik irányzat kapcsán a Jászság is közel áll hozzám. (persze ez nem Szolnok, de egyéb okból ide is kötődöm )
Hála az égnek, sikerült náladnál is idősebb emberekkel is megismerkednem, több sportág kapcsán is.(mában is, persze) Azt szeretem bennük, hogy úgy tudnak lelkesedni, és viselkedni, mint a "gyerekek," azzal a lelkülettel, még ha a fizikális rész nem is oly mértékben adott már ( de az ember csodákra képes ). Mindig örülök, ha ilyen emberekkel találkozok, akik fittyet hánynak az idő múlására, a berögződésekre.Ők is örülnek neki, mikor teljesen mást látok bennük, mint akárki is , és így is viselkedem... De egyébként egy sajnálatos eset kapcsán, kórházban is nagyon jó barátságot kötöttem egy másik " öregúrral" is , nem győztük a nővérkét ugratni, azt ettük amit a másik kapott, hagyva az ottani kosztot :C Hatalmas forma, tartjuk is a kapcsolatot, pedig már nem most volt...
Ha jobban belegondolok, nem is annyira vagyok benne a korosztályomban....pedig már én sem 18 vagyok.

Aláírásba?
Nyugodtan, de na, mond hogy nem lehet kigondolni a szebbnél szebb és frappánsabb monológokat? Na de nem? Higgadtan, nyugodtan átgondoltan lehet billentyűzni, kivéve mikor nem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#36015) B.i.L


B.i.L
senior tag

Sziasztok ismét!
Nem kerestem topikot,de eligazításban remélem a segítségemre lesz ez is.Előre is köszönet. :R
Kérdés tehát : tulajdoni lapon 1.tulajdonos.
Elképzelhető,hogy nincs örökös bejegyezve,illetve végrendelet szerinti öröklés? Azt fel kell tüntetni?
Másik kérdés : egyéb ingóság alatt mit értünk?
Édesanyám elhunyt,de még sajnos nincs tapasztalatom,és nem is beszéltünk ilyenekről.

Horgászni mentem...B.i.L

(#36016) Cs1csó válasza B.i.L (#36015) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vegyük az egyszerű esetet csak te vagy egyedüli gyereke akkor te örökölsz mindent ilyenkor nem is kell végrendelet.
De kérdezd meg a Jogász topikban

Egyéb ingóság gondolom minden egyéb. (bútor, műszaki cikk, ruha stb.)

[ Szerkesztve ]

(#36017) B.i.L válasza Cs1csó (#36016) üzenetére


B.i.L
senior tag

Kösz :R

Horgászni mentem...B.i.L

(#36018) I02S3F válasza B.i.L (#36017) üzenetére


I02S3F
őstag

Részvétem!

Remélem nem bunkóság fórumon részvétet nyilvánítani, mert egyébként együttérzésből született!

(#36019) Cs1csó válasza B.i.L (#36015) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hogy én is mekkora bunkó vagyok...

Részvétem!

(#36020) minek?:S válasza Cs1csó (#36012) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm! Ez tetszene is, bár a barátaim le akarnak beszélni az ebayről, merthogy elég nagy a valószínűsége, hogy levámolják, tényleg annyira risky? Ritkán szoktam úgy eleve külföldről rendelni és akkor is töredék ennyiért.

Üdv.:M.

(#36021) Cs1csó válasza minek?:S (#36020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen én is gondolkodtam, és lehet az ára pont a határon van - nem tudom pontosan mennyi az az érték ami már vámköteles - de egy próbát talán még így is megér.

Esetleg az Ebay topikban kérdezd meg, persze linkeld is.

(#36022) minek?:S válasza Cs1csó (#36021) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm szépen! :)

Üdv.:M.

(#36023) minek?:S válasza Cs1csó (#36021) üzenetére


minek?:S
őstag

Hát éppen nincs szerencsém :(

...alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény: 2021. április: 36,46 €-ig, 43,15 USD-ig, 56,59 AUD-ig, 54,23 CAD-ig, 31,42 £-ig, 40,36 CHF-ig és 13329,6 Ft-ig.

Üdv.:M.

(#36024) B.i.L válasza I02S3F (#36018) üzenetére


B.i.L
senior tag

Dehogy,az együttérzés csodálatos dolog - születünk,és meghalunk...ez szvsz’ természetes folyamat.
A virág is szép, aztán elhervad.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#36025) B.i.L válasza Cs1csó (#36019) üzenetére


B.i.L
senior tag

Ne szabadkozz kérlek :R
Közönöm a részvétet.

Horgászni mentem...B.i.L

(#36026) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!

A buszokon még szünetel a vezetőnél való jegyváltás, igaz? Tehát mobil applikáció vagy jegypénztár útján kell megoldanom, ha jól gondolom.

Up the Irons!

(#36028) #73959936 válasza EmberXY (#36026) üzenetére


#73959936
törölt tag

:K

(#36029) EmberXY válasza #73959936 (#36028) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszi a megerősítést.

Up the Irons!

(#36030) Nikaré válasza heloman (#36027) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Általában nem engedik kivinni a bevitt "hulladékot". Nem sok esélyt látok erre.

(#36031) C. s. válasza philoxenia (#36005) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi a linkeket, úgy érzem, mostmár sokkal jobban ismerlek. Mivel aranysárkány vagy, hihetek Neked. Szóval trombitaréz, ráadásul csak B-kategóriás. Na várjunk csak egy kicsit! Ha réz, akkor nem arany. Talán a B+ sem a kategóriára utal? ;]

(#36032) minek?:S válasza minek?:S (#36023) üzenetére


minek?:S
őstag

Így lehet marad akkor a teljes ár. Valaki tudja, hogy a Razer oldaláról mennyi idő, amíg megjön?

Illetve esetleg egy jobb topic van erre itt phn, vagy ez kimeríti ezt is?

Üdv.:M.

(#36033) philoxenia válasza C. s. (#36031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem akartam az FY rövidítés magyar verzióját leírni....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36034) philoxenia válasza minek?:S (#36011) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De ennek nem a támogatás a lényege? Azaz, ha "utángyártottat" veszel, az olyan, mintha ide adakoznál... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36035) C. s. válasza philoxenia (#36033) üzenetére


C. s.
addikt

Talán mégis csak arany... :)

(#36036) philoxenia válasza C. s. (#36035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a szívem... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36037) myckey válasza philoxenia (#36036) üzenetére


myckey
veterán

Azigeeen :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#36038) AndrewBlase válasza EmberXY (#36026) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Egyelőre még igen, így van.
A jegypénztárakban akár 2 napra előre is meg tudod váltani a jegyedet (oda, vissza).

Miért mindig én???

(#36039) EmberXY válasza AndrewBlase (#36038) üzenetére


EmberXY
addikt

Már ahol van jegypénztár, vagy éppen nyitva van... A mobilalkalmazást raktam fel, már tavaly is használtam, de nem gondoltam, hogy még idén is elő kell venni.

Up the Irons!

(#36040) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

Tapasztalta valaki mostanában, hogy K&H-s Visa online fizetés nem működik?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#36041) minek?:S válasza philoxenia (#36034) üzenetére


minek?:S
őstag

Alapvetően de, de elsősorban ajándék(egy razer márka, és plüssállat fannak), utána lett volna jó beleadni a kezdeményezésbe, mert támogatandó és ezért is írtam ki, hogy van-e lehetőség értelmes keretek közt elintézni ezt, akár egy német -vagy bármilyen másik- webshop, aki szállít Mo.ra és nem az van, hogy többe kerül a szállítás, mint maga a "cucc". Nekem elsősorban fel sem merült a kérdés, de nyilván az is egy opció(lenne). Ha esetleg tudsz valami információval szolgálni nekem, akkor hálás leszek érte, csak viszonylag szűk ismereteim vannak etérten. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#36042) #90088192 válasza philoxenia (#36036) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az utcára ki ne menj, még a végén valakinek jobban kell, aztán akkor mi pumpálja körbe a higanyt/antimont benned? :DDD

(#36043) philoxenia válasza minek?:S (#36041) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Innen rendelném magamnak, ha az ingyenes szállítással megoldható vennék mellé annyit, hogy kijöjjön a 99€. Most is használom a minimum 15 éves egeremet tőlük.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36044) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok. Kérdezni szeretnék...

A kerékpárom sárvédőit vagy 2-3 mm széles x cm hosszú "pálca" tartja, ami állítható. Ennek a végén /végein van kb. 4 mm széles és 1 cm hosszú műanyag/gumi záró.
hogy hívják ezt és hol tudnék venni ilyet ? (kb. úgy néz ki mint a sima gumi szelepzáró sapka csak jóval vékonyabb és hosszabb) :U
:R

(#36045) Eastman válasza #73959936 (#36044) üzenetére


Eastman
őstag

Itt kérdezd meg, hátha...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36046) C. s. válasza philoxenia (#36036) üzenetére


C. s.
addikt

Ne aggódj, én nem értettem félre!
A gyerekek meg kuncogjanak csak... :D

(#36047) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Érdekes...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36048) C. s. válasza philoxenia (#36047) üzenetére


C. s.
addikt

Ez érdekes volt, köszi!
Viszont egy kicsit elszomorít, hogy vagyonokat szórnak el ilyesminek a kutatására, miközben emberek halnak éhen a bolygónkon. Ettől függetlenül élvezettel olvastam, mert érdekel a körülöttünk lévő világ, de azért van ebben némi ellentmondás. :)

(#36049) philoxenia válasza C. s. (#36048) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az éhenhalás ilyesmivel nem korrelál, ellenben: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36050) C. s. válasza philoxenia (#36049) üzenetére


C. s.
addikt

Igen, ismerem ezt a jelenséget is. Sajnos indokolatlanul sok étel kerül a szemétbe világszerte. Mindig figyelünk rá, hogy a lehető legritkábban történjen meg. Csak akkor dobjuk ki, ha megromlott, és persze ügyelünk arra is, hogy ez ne következzen be, illetve minél ritkábban. Elképesztő, hogy a régi szomszédaink miket dobáltak ki (akkor még közös volt a kuka és más nem lakott ott, ha akartuk, ha nem, láttuk). Egy érintetlen, egész kenyér, mert „tegnapi” volt, egy nagy konyhakész kacsa, mert a hülye anyós adta, egy nagy fazék leveshez elegendő répa és gyökér, ezt speciel nem tudom, hogy miért, mert nem futottunk össze, amikor kidobta, és nem kezdett el magától mentegetőzni. Gondolom, a lelke mélyén érezte, hogy nem helyes, ezért is magyarázta meg mindig, hiába nem kérdeztem. És ez csak 1 szomszéd.

Ugyanakkor a világban található javak eloszlása igencsak aránytalan. Egy (vagy az összes) modern mecénás dönthet úgy, hogy lerágott hangyafejek tanulmányozásába öli a pénzét, de dönthet úgy is, hogy az éhínség fölszámolásáért küzd. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.