Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33001) Siriusb válasza Fecogame (#33000) üzenetére


Siriusb
veterán

Elvileg mindenhová, akikkel szerződésben állsz. Mondjuk telefonos ügyfélszolgálaton az utóbbi években nem emlékszem, hogy kérték volna. Ha meg személyesen intézed az ügyeket, ott helyben be tudod mutatni.

(#33002) philoxenia válasza Siriusb (#33001) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a Szig. szám akkor érvényes volt, mikor azonosítottak vele, akkor majd mikor legközelebb azonosítani akarnak vele elég lesz jelezni, hogy már új van. szvsz.
A fiamnak jött postán az új személyi, a kézbesítő hölgy meg kért egy Szig. számot, mire bemondta a régit, ami már ugye nem érvényes.... :D Mikor jeleztem ezt, tanácstalanság volt... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33003) BiP válasza Fecogame (#33000) üzenetére


BiP
nagyúr

Erre én is kíváncsi vagyok. Erről teljesen megfeledkeztem, hogy ezeket nekem is el kell intéznem.

(#33004) philoxenia válasza BiP (#33003) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt például nincs ilyen rovat...
De még itt sem.[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33005) Fecogame válasza BiP (#33003) üzenetére


Fecogame
veterán

Bankban biztosan, azt most intéztem.

Munkahelyen nem kellett, mert ők nem tárolják az azonosító számát.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33006) Inhouse válasza EmberXY (#32989) üzenetére


Inhouse
őstag

Legendás ez a felvétel. :) Mióta számítógépen van, semmibe nem telik a beérkezések lezárása után kiadatni azokat a variációkat, ahol nincs telitalálatos és adott számú kisebb nyeremény adódik...amik amúgy is szemtelenül alacsonyak ellenben az értelmetlenül magasra srófolt főnyereménnyel. Sokszor levezették már, hogy mik a valószínűségek, de azért ez inkább egy önkéntes adóforma. Szinte mindig milliárdok, hosszú heteken keresztül, majd megnyeri valaki, akiről nem tudni semmit... Ezeknek a milliárdoknak nincs értelme, egyszerű halandó kezébe nem való ilyen összeg. Én meghúznám mondjuk 300 milliónál, onnan csak a többi srófolódna fel. Ha értelmesek lennének az emberek, ugyanúgy vennék, mivel nagyobb eséllyel nyerhetnének egy a főnyereménynél kisebb, de jóleső összeget, nem 2000Ft-ot egy kettessel, amikor az 5-ös 2 milliárd.

Üdv Inhouse

(#33007) BiP válasza Inhouse (#33006) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, mondjuk valóban több értelme lenne kevésbé kiugróan elosztani a nyerhető összeget (kisebb csúcs, érezhetőbb kistalálatosok). De hát sem a valószínűségszámítás, sem a psziché nem így működik.
Aki inkább nyerne nagyobb eséllyel konszolidáltabb, de még mindig kézzel fogható összeget, azoknak ott a hatoslottó, skandináv, vagy akik szeretnek kombinálni, arra ott a kenó, puttó, ki tudja még mennyi variáció.

[ Szerkesztve ]

(#33008) FattyDove


FattyDove
őstag

Az úgy mennyire normális ebben a tetves országban, hogy a NAV szerint nekem 2018 januárban 22x kellett volna befizetnem a TB-t úgy, hogy az országban sem tartózkodtam? Természetesen erről csak most szóltak. Se levelet, se csekket se semmit nem küldtek. 2014-2019 közt nem is tartózkodtam az országban, viszont 2018 májusától elkezdtem fizetni a TB-t, a hazatérés valószínűsége miatt.

Valahogy nincs kedvem random 155k-t adni ezeknek a férgeknek

[ Szerkesztve ]

(#33009) BiP válasza FattyDove (#33008) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem a 21db 2018.jan.1-es kötelezettség az ilyen korábbra vonatkozó elmaradás lehet, nem januárban kellett volna 22x fizetni, csak arra dátumozták.
Érdemes ennek utánakérdezni.
Nem vagyok jogász, de szerintem attól, hogy nem tartózkodsz itt, a kötelezettség megmarad - bár biztos van ennek módja, hogy kijelentsd magad tartós távollét (pl. külföldre kötltözés) esetén.
Ha ez elmaradt - mivel enélkül ugye honnan tudnák, hogy nem nyaralni mész - kötelezettséged volt végig.
Az meg, hogy 6 évig nem is szóltak, hogy elmaradásod van, valóban no comment.

[ Szerkesztve ]

(#33010) customer114 válasza FattyDove (#33008) üzenetére


customer114
senior tag

Normális.

(#33011) B.i.L válasza DonThomasino (#32998) üzenetére


B.i.L
senior tag

Igen...2 eset is volt.
A Spár nyereményjátékon(nem ismert személy,csupán vásárolt) autót nyertek.
És konkrétan a szomszédom Auchan blokkot széttéve,kidobva kikukázva nyert autót. :K

Horgászni mentem...B.i.L

(#33012) Fecogame válasza DonThomasino (#32998) üzenetére


Fecogame
veterán

Én is nyertem még 2 éve talán egy iPhone X-et, pont karácsony előtt. Se azelőtt, se azóta semmit :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33013) EmberXY válasza FattyDove (#33008) üzenetére


EmberXY
addikt

Érdemes ezt átolvasni: [link]

Ha Mo-n bejelentett lakcímmel rendelkezel és magyar állampolgár vagy, akkor ezt fizetned kell.
Így, hogy megtaláltak vele, be is fogják hajtani nagy valószínűség szerint.

Up the Irons!

(#33014) donmackó válasza FattyDove (#33008) üzenetére


donmackó
őstag

Jelezni kellett volna hogy szüneteltetni akarod a TB fizetést, mert nem fogod igénybe venni. Ha ez elmaradt, úgy jogos a követelés.

Release the cable hounds!

(#33015) FattyDove válasza donmackó (#33014) üzenetére


FattyDove
őstag

De ezaz.. en ugy emleksz, hogy lett nekik kuldve egy level errol es gondolom meg is kaptak, ha 2018-ig nem volt "elmaradas"

[ Szerkesztve ]

(#33016) donmackó válasza FattyDove (#33015) üzenetére


donmackó
őstag

Úgy emlékszel, vagy meg van a tértivevényes szelvény (ilyen iratot mindig tértivevényesen a szelvényt elrakva adunk fel)? Ha van valami bizonyítékod akkor besétálsz a NAV-hoz és megkérdezed hogy mégis wtf. Ha nincs akkor csak a jóindulatban bízhatsz (részletfizetés, egy rész elengedése stb.).

Release the cable hounds!

(#33017) BiP válasza FattyDove (#33015) üzenetére


BiP
nagyúr

Korábban már előkerült itt hasonló téma. Ott a srác után nem fizette a munkáltató, mert feketén dolgozott, és utána szeretett volna bejelentve dolgozni. Nálad annyiban hasonló, hogy itt is évekig volt nem fizetés.
#31531-től.

És akkor olvastam valami olyat, bár a korábbi gyakorlat az volt, hogy szemet hunytak némi tartozás felett, pontosabban elévülés van, de hogy július 1-től szigorúbb szabályozás fog majd életbe lépni. Nem tudom, valóban életbe lépett-e, de lehet, hogy pont emiatt kaptad meg most a NAV-tól az elmaradásokról szóló határozatot, ill. valószínűleg az elévülés miatt nem kérik 2014-től az összes tartozást.

Akkor a #31356-ba tettem linkeket, jogi fórumost is, ott is írnak erről.
Hogy ha van Mo-i bejelentett lakcímed, akkor kötelezettséged is. Ha nem itt élsz(éltél), akkor ezt be kell jelenteni. Viszont ha közben EU-s országban biztosított voltál, és ezt tudod is igazolni, akkor lehet mentesülni.
De mindenképp érdemes a NAV-nál vagy az OEP-nél személyesen tudakozódni, hogy esetedben ez hogyan tisztázható és rendezhető.

[ Szerkesztve ]

(#33018) inf3rno válasza DonThomasino (#32978) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem csokinál ismerős csinálta a sorsoló szoftvert, azt mondja, hogy sokan nyernek, nem kamu. Ami esetleg előfordulhat, hogy aki már sokat nyert, annál újrasorsolnak. Ez gondolom nem túl szabályos, de nincsenek oda az olyanokért, akik túltolják.

Buliban hasznos! =]

(#33019) #73959936 válasza DonThomasino (#32978) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ja még valami: jó pár éve (mondjuk 15) ismert rádióadó nyereményjátékában 4 celeb nevének kitalálásával autót lehetett nyerni. Na úgy esett h. felvette a sztár-bemondó, megkérdezgette a neveket (tudtam mindet) majd letette.- :K

Kb 20 perccel később a boldog nyertest is lehetett hallani a rádióban...de nem foglalkoztam vele és most sem teszem, csak leírtam...

(#33020) EmberXY válasza inf3rno (#33018) üzenetére


EmberXY
addikt

"Ami esetleg előfordulhat, hogy aki már sokat nyert, annál újrasorsolnak." :C

Ehhez már nem is kell semmit hozzáfűzni. ;]

Up the Irons!

(#33021) Met válasza DonThomasino (#32978) üzenetére


Met
nagyúr

2013 LG 29EA73 monitor FB játék
2019 George Foreman játék, 100k értékben Russel Hobbs cuccok, kellett venni valamit és elküldeni nekik a számláról képet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33022) BiP válasza EmberXY (#33020) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért ilyen-olyan tombolajátékon is mindig utáltuk azt, aki mindent bezsebelt. (vagy mert 1000 szelvénye volt, vagy mert 10 szelvényből 8-cal nyert valamit, miközben mi pl. 20-szal semmit).
Szóval nem bánom, ha többeknek is adnak esélyt.

Hogy az eredeti kérdéshez is hozzászóljak. Egyszer én is nyertem itt a PH-n a nagy Gamepod nyereményjátékon egy f*sza kis laptopot. (azzal szerintem ki is maxoltam a mázlifaktoromat, mert azon kívül semmi, pedig szinte mindig játszom).
Meg osztálytársnőm húga anno valami üdítős (talán Schweppes) kupak játékon 2személyes külföldi utazást.

[ Szerkesztve ]

(#33023) EmberXY válasza BiP (#33022) üzenetére


EmberXY
addikt

A csalás semmilyen módon nem lehet legitim. Ha a játék nem tiltja, hogy valaki 1000 szelvénnyel játsszon, akkor a sorsolás eredménye is legyen tiszta. Az utólagos manipuláció elfogadásával enyhén szólva megkérdőjelezhető a sorsolás hitelessége még akkor is, ha valaki olyat húznak ki, akinek csak 1 szelvénye volt.

Szerk.: a laptophoz gratulálok! ;]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#33024) Saccco válasza EmberXY (#33020) üzenetére


Saccco
nagyúr

De az nem a lottó.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33025) EmberXY válasza Saccco (#33024) üzenetére


EmberXY
addikt

Igazad van, akkor itt telibe lehet szarni az esélyeket. A paraszt vegyen 500 csokit, de a sorsolásnál kapja be. Ez a NER már teljesen kikezdi az országot... ;]

Up the Irons!

(#33026) Saccco válasza EmberXY (#33025) üzenetére


Saccco
nagyúr

Amikor a kávégépet nyertem, akkor kettőt nyertem egy játékon. Félreolvasták a nevem. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33027) BiP válasza EmberXY (#33023) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem lehet legitim. Ezzel teljesen egyetértek. Csak közben mégis ott dolgozik az emberben, hogy ha valami nagyon egyenlőtlenül oszlik el, szintén nem jó érzés. (még ha papíron úgy is alakult a dolog).
Pl. egy jótékonysági est, farsangi tombola, vagy céges rendezvényen mindig elrontja a hangulatot, ha valaki aránytalanul többször nyer, mondjuk a nyeremények felét hazaviszi (még ha alapból benne van a pakliban, hogy a többség amúgyis üres kézzel megy haza), úgymond "elrontja" a játékot.
És ezt részvevőként nem is látja az ember, hogy ez amiatt van-e, mert alapból ő trollkodta szét az egész játékot azzal, hogy felvásárolta a tombolák 90%-át, ezzel torzítva az esélyeket már a húzás előtt, vagy ugyanannyi jeggyel játszik, csak szimplán csak ott ül fortuna a vállán.
De dolgozik az emberi irigység, (meg némi igazságérzet), hogy ha jobban eloszlanak a nyeremények, akkor azt valahogy szívesebben/könnyebben fogadja el az ember - még ha ő maga nem is nyert semmit - de legalább többen tudtak örülni valaminek.

(#33026) Saccco: Saeco helyett? :)

[ Szerkesztve ]

(#33028) Inhouse


Inhouse
őstag

Ja, faterék anno nyertek egy Wartburgot gépjármű nyeremény betétkönyvvel. Azóta fater vett az unokáknak 2db 5.000-es, 1db 10.000 és 2db 50.000Ft-ost. Nem nyertek még... De pl. az 5.000-esek olyan, mintha nem is lennének benne a sorsolásban...csak a 25.000-50.000-esek.

Üdv Inhouse

(#33029) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Vannak akik mindig nyernek, a szerencse vak, nincsenek egyenlő esélyek.
Esélyekről annyit, hogy például 75% esélyem van a filmeken látott szép hölgyekkel való kapcsolatra, mert én biztosan akarom, ők meg vagy igen, vagy nem.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33030) DonThomasino válasza Inhouse (#33028) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na ez már komoly. Te vagy az első ember a kis házi statisztikámban. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33031) EmberXY válasza BiP (#33027) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem az álláspontodat, de a gond számomra itt az, hogy a szervezők ebben az esetben egyhangúan módosítják a játékszabályokat, a résztvevők erről nem tehetnek. Engem is dühítene, ha valaki minden nyereményt elvinne, mert felvásárolta a szelvények nagy részét, de el kellene fogadnom, hogy ezt nem tiltotta a játékszabályzat (vagy a rendőrök vinnének el a helyszínről, de ezt még nem próbáltam. :DDD ).

Saccco: nem hogy inkább a másodiknál újrasorsolták volna... ;]

philoxenia: végülis az ötöslottón is 50-50 % az esély, mert vagy nyersz, vagy nem...

Up the Irons!

(#33032) philoxenia válasza EmberXY (#33031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, mert ott nem nyerhetek egyáltalán, hiába ábrándoznék róla, mivel nem veszek lottószelvényeket.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33033) EmberXY válasza philoxenia (#33032) üzenetére


EmberXY
addikt

Dehogynem. 50-50 %, vagy találsz útközben egy nyertes szelvényt, vagy nem... ;]

Up the Irons!

(#33034) philoxenia válasza EmberXY (#33033) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudok megállni az úton....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33035) EmberXY válasza philoxenia (#33034) üzenetére


EmberXY
addikt

Ne akadékoskodj... ;]

Up the Irons!

(#33036) philoxenia válasza EmberXY (#33035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudok akadékoskodni... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33037) EmberXY válasza philoxenia (#33036) üzenetére


EmberXY
addikt

100 %, hogy tudsz. ;]

Up the Irons!

(#33038) Saccco válasza BiP (#33027) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kb. Aldi és Aloli :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33039) C. s. válasza Hosssszu (#32977) üzenetére


C. s.
addikt

Bocs, nem vettem észre a válaszod, pedig számítottam rá. :B

Nekem egyszerűbb, ha nem csinálok mocskot. :D

(#33040) inf3rno válasza BiP (#33022) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi kocsit nyertünk lottóval vagy totóval vagy mivel annak idején, de fater rengeteget játszik. Így is sokkal többet költött rá, mint amennyi visszajött. Totón is nyert már nagyobb összeget, ott valami 30 éve kitöltött szelvénnyel játszott, aminek így nyilván köze nem volt az aktuális meccsekhez. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33041) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A tuti nálunk lottón volt, nekem is hármasom volt meg bátyámnak is, a kettőből együtt meg össze lehetett volna hozni egy ötöst, mert más számokkal játszottunk. Akkor olyan 1.5 milliárd lett volna. Mondjuk én már nem lottózom, ez régen volt.

Buliban hasznos! =]

(#33042) Hosssszu válasza C. s. (#33039) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!
Semmi gond. A fórum nem chat, vagy telefonhívás hogy azonnal reagálni kelljen rá. :)

Reális gondolkodásnál maradva, mindenkinek egyszerűbb. :))

(#33043) philoxenia válasza inf3rno (#33041) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy tízből öt csak fél ötös.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33044) Top cat


Top cat
őstag

Ez szerintetek mi lehet? :Y
A kertben nemrég vettem észre locsolás közben. A bemeneti lyuk kisebb volt csak én kibontottam. Kb 15cm átmérőjű és 180cm mély. Egy kis részben az alján még folytatódik az üreg.

Én lódarázs üregre tippelek.

(#33045) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Mostanában látom néha anyámnál az Anikó Sót. Ha valaki tud nekem olyan műsort ajánlani, aminek nézése közben ennél is nagyobb szekunder szégyent érzek, azt meghívom 2 láda sörre.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#33046) Top cat válasza RubbishBin (#33045) üzenetére


Top cat
őstag

Királyi TV híradó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33047) inf3rno válasza philoxenia (#33043) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja. Öreganyám is mindig szokta mondani, amikor mondjuk 43 helyett 47-et húzzák ki, hogy pont mellette van. :D Végülis ilyen alapon mindegyik pont mellette van. :D

Buliban hasznos! =]

(#33048) B.i.L válasza Top cat (#33044) üzenetére


B.i.L
senior tag

Jönnek a migránsok :Y
Passz,nem vélek felfedezni szándékosságot,vagy vizet...az több dologra fényt derítene.Nem tudsz kamerát beleengedni?

Horgászni mentem...B.i.L

(#33049) Top cat válasza B.i.L (#33048) üzenetére


Top cat
őstag

Elég kicsi migránsok lennének. :D

Nem tudok kamerát bele engedni. Vizet viszont nyomattam bele tegnap szivattyúról.
Belement vagy 150 liter, de teljesen nem tudtam feltölteni mert folyamatosan nyeli.

Szerintem friccek.

(#33050) B.i.L válasza Top cat (#33049) üzenetére


B.i.L
senior tag

Ekkora lukat nemhinném,hogy csinálnának...
Víznyelő tölcsér ? :F

Horgászni mentem...B.i.L

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.