Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41001) krizmo_ válasza V.Stryker (#41000) üzenetére


krizmo_
addikt

Persze, aminek a címkéjén tiltva van a szárítógép használat, annál nem is érdemes próbálkozni vele. :N

(#41002) #73959936 válasza V.Stryker (#41000) üzenetére


#73959936
törölt tag

különösen a műszál :K

szekrényszáraz beállításnál még semmi sem ment össze benne....

[ Szerkesztve ]

(#41003) JoolsNOS válasza V.Stryker (#41000) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nálunk semmi nem megy össze tőle.

Bár az asszony lehet válogat a címkék alapján. Én szórok bele mindent :D

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#41004) Cs1csó válasza w.miki (#40993) üzenetére


Cs1csó
félisten

Többrétű - szerintem -
1. a lábad gyakran mosni, és utána szárazra törölni majd hintőporozni
2. a zoknikat KÜLÖN mosni mindentől esetleg egy rövid idegi enyhe hipós vízben áztatni majd utána kimosni
3. a cipőt ÚJ korától folyamatosan ápolni, ahogy írták vannak különböző spray-k, pl. van nagyon erős fertőtlenítős spray pl. a formalin vagy talán formaldehides amivel befúlyod majd beleteszed egy zsacskóba amit alaposan lezársz - körbepörgeted a szájánál lesúlyozod - és kiteszed olyan helyre ahol nincs zárt helyen - mert azért valamennyi vegyszer kijöhet pl. teraszra kb. 24 órára aztán pedig kiveszed a zacsiból és kinn hagyod megint 24 órára.
Ezt érdemes "gyakran" csinálni mondjuk pár hetente. De hangsúlyozom ez akkor fog működni, ha a fenti dolgokat együtt használod és már az új cipő első használata után.

Vannak olyan spray-k is ami nem ennyire durva vegyszerek azokat simán lehet napi használatban is fújni akár lakásban tartott cipőbe is.

(#41005) philoxenia válasza w.miki (#40993) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41006) krizmo_


krizmo_
addikt

Már a Főzős topikban is feltettem a kérdést, de nem sikerült kitalálni, mi lehet az a 4🧍🏾‍♂️? : [kép]

(#41007) mephi666 válasza krizmo_ (#41006) üzenetére


mephi666
nagyúr

4 személyre tudsz sütni egy serpenyővel? :D ...mondjuk nem mindegy, hogy 4 óvodásról, vagy 4 Fekete Laciról beszélünk :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41008) krizmo_ válasza krizmo_ (#40999) üzenetére


krizmo_
addikt

Az eddigi megnyilvánulásaid alapján úgy gondoltam, hogy sportcipőket hordasz, azokra vonatkozott a mosási tanácsom. :)

#41007 mephi666
Mindhárom serpenyőre ez vonatkozna :F

[ Szerkesztve ]

(#41009) philoxenia válasza krizmo_ (#41008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, nem mindegy mit főzöl benne. A legkisebben süss pl. szalonnát tojással, simán elég négy személynek. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41010) krizmo_ válasza philoxenia (#41009) üzenetére


krizmo_
addikt

A legkisebben max. 2 főnek elég szalonnás tojás készülne.... De elfogadható ez a magyarázat. :)

(#41011) w.miki válasza krizmo_ (#40999) üzenetére


w.miki
veterán

A benne lévő papírbetét nem megy tönkre a mosástól?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#41012) pjen válasza w.miki (#41011) üzenetére


pjen
félisten

Milyen cipőben van papir betét? Egyébként tegyél bele formalinos vattát.

[ Szerkesztve ]

(#41013) MADcat válasza pjen (#41012) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Munkavédelmi....

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#41014) pjen válasza MADcat (#41013) üzenetére


pjen
félisten

Acél vagy műanyag. De papír, vagy ez a munkától véd? Akkor kell nekem is.

(#41015) MADcat válasza pjen (#41014) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Az oldalfalban van. Két bőr közé varrva.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#41016) w.miki válasza pjen (#41012) üzenetére


w.miki
veterán

Úgy tudom a talpba is raknak minden cipőbe, merevítőnek.
Formalint hol vesztek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#41017) MADcat válasza w.miki (#41016) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Patika. Vagy pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#41018) pjen válasza w.miki (#41016) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, én egyszer szétszedtem egy munkavédelmi bakancsot, nem volt benne papír. Nem is értem, akkor esőben mezitláb kéne tovább menni?

(#41019) krizmo_ válasza w.miki (#41011) üzenetére


krizmo_
addikt

Nekem sose voltak olyan cipőim, amikbe papír volt, így ezt nem is vettem figyelembe, de lehet akkor ez a kimosás a te estedben mégsem annyira jó ötlet. :( Egyébként, párom cipőit is mosom és azokban sincs papír.

[ Szerkesztve ]

(#41020) philoxenia válasza krizmo_ (#41010) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van étvágyatok :Y
Húsz deka füstölt szalonna meg olyan tíz tojás befér....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41021) MADcat válasza pjen (#41018) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Én szedtem szét. Onnan én is tudom. De viszont nem ázik be és szét sem. Ha nem jött volna szét, a mai napig nem tudtad volna, hogy karton és hab benne a merevítés a szárában.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#41022) MADcat válasza MADcat (#41021) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nem egy Lotto vagy Diadora munkavédelmi bakancsról beszélek. :DD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#41023) krizmo_ válasza philoxenia (#41020) üzenetére


krizmo_
addikt

3 tojást szoktunk megenni ketten, biztos csak én vagyok ügyetlen, hogy nem tudok benne többet elkészíteni. :B 2 kolbászka fér el benne kényelmesen: [kép]

(#41024) philoxenia válasza krizmo_ (#41023) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erre még ráférne pár tojás azért. Mondjuk én szeletelve sütöm a kolbászt, de én nem vagyok nő, nekem szabad... ;]
Most megnéztem, nekem nincs ennyire kicsi serpenyőm, a legkisebb is olyan 26-os lehet... ;]
Azt gondoltam, hogy az olyan húszas... :B
Lehet, hogy ez már a diétás verzió... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41025) krizmo_ válasza philoxenia (#41024) üzenetére


krizmo_
addikt

Erre még ráférne pár tojás azért.
Bizony ráférne. ;]

Ez sajtos kolbász, ha felszeletelem kifolyik belőle a sajt. :B De van olyan kolbász, amit én is felszeletelek. ;) ;] Mindig van ilyen kis serpenyőm, sokszor kell, pl. omlettet 2 főre nagyon jól lehet benne készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#41026) Inhouse válasza w.miki (#40993) üzenetére


Inhouse
őstag

Most így elgondolkodtam, hogy esetleg meg lehet próbálni ózongenerátorral is.

Üdv Inhouse

(#41027) #73959936 válasza Inhouse (#41026) üzenetére


#73959936
törölt tag

igen, én is így gondolom - :K

(#41028) philoxenia válasza Inhouse (#41026) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem az életben nem lesz belőle rántotta...
Ja, nem ide volt válasz? ;]

Amúgy felötlött és rá is kerestem a múltkor, de állítólag nem.... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41029) Inhouse válasza philoxenia (#41028) üzenetére


Inhouse
őstag

Bandi pont a cipőit szagtalanítja vele, akkor hülye nem lehet, hogy semmit nem ér, mégis csinálja. A kesztyűknél nekem nem egyértelmű, hogy mitől is voltak annyira büdösek, ennek fényében lehet, hogy nem is biológiai a szennyezés, amit el lehetne vele pusztítani. Illetve utána az volt a baj, hogy "klórszagú" lett, vagy nem ment el az eredeti büdösség, vagy, hogy az elpusztult baktériumok szaga volt zavaró? Egyébként valóban van utána egy jellegzetes szag pár napig, ami idővel elsimul és engem pl. a tisztítóból érkező ágynemű szagára emlékeztet. Persze csak régről, amikor még szállodában dolgoztam és találkoztam ilyennel, lehet, hogy nem jól emlékszem.

Üdv Inhouse

(#41030) coco2


coco2
őstag

Osztálytalálkozó szervezéséhez jó lenne egy olyan naptár-alkalmazás, ami jelszavasan védhető felhasználói csoport számára (vagy 20 embernek kell tudnia hozzáférnie), és lehet színes pötyikéket rakni naptárba, hogy zöld-biztos jó nap, sárga-talán jó nap, piros-biztos nem jó nap, vagy valami hasonló. Google clendar-ról nem sikerült kiderítenem, lehetséges-e így használni. Talán google sheet-ből lehet táblázatot gyártani minden napra / mindenki nevével, és jelszóval védeni, azt még nem tudom. Van esetleg direkt csoportos találkozó szervezésére kitalált ingyenes alkalmazás? Bármilyen tippnek örülnék. Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41031) ladybug válasza coco2 (#41030) üzenetére


ladybug
őstag

Én a [link] doodle alkalmazást szoktam haszálni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#41032) coco2 válasza ladybug (#41031) üzenetére


coco2
őstag

Nem tudok németül :( És amilyen vacak egy oldal, még fordítás sincs rá google-től.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41033) BiP válasza coco2 (#41030) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is a Doodle-t ajánlom ilyenre. Nem tudom, miért pont német link jött, a sima doodle.com az angol.
De jobb felső sarokban Create new Doodle, aztán elküldöd mindenkinek.

(#41034) B.i.L válasza w.miki (#41016) üzenetére


B.i.L
senior tag

Szia Miki!
Elsőként : nekem nagyon izzad a lábam,de ha utána olvasol,a láb izzadása elérheti a napi fél litert is :K . Gyakran kell lábat mosni,lehetőség szerint naponta kétszer. Amikor elindulsz otthonról,és amikor hazaérkezel,köztes időben,ha sokat vagy cipőben - érdemes váltózoknit vinni,és kb.félidőben cserélni.Hetente,vagy ha van rá időd,akár naponta is : ecetes sima melegvízben lábfürdő,ami kb. 10 perc időtartamú.(ecet 20% 1 dl + 3 liter víz kb) A púdert nem javaslom,mert macerás.
Ami a cipő mosást illeti,és a papír alapú talpbetétet : a betétet hajítsd ki a pi…sába,és moshatót vegyél,ha nagyon spórolni akarsz,amit nem javaslok,pár száz forintért 10 pár,és naponta cserélgetni,langyos vízben,vagy kímélő programmal mosni.
kérdezz bátran,és ne felejtsd el a részleteket sem. ;)

Horgászni mentem...B.i.L

(#41035) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Fejtvény

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41036) mephi666 válasza philoxenia (#41035) üzenetére


mephi666
nagyúr

"kopasz csirke, vadliba, ráverek a nudlira?" :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41037) BiP válasza philoxenia (#41035) üzenetére


BiP
nagyúr

nincs otthon a ház ura, egyből gágog a vadliba.

De a múltkori Maszk->Musk-ből kiindulva lehet ez akár ól+gá => Olga is.

[ Szerkesztve ]

(#41038) #73959936 válasza philoxenia (#41035) üzenetére


#73959936
törölt tag

ÓLTÁS ?

[ Szerkesztve ]

(#41039) BiP válasza #73959936 (#41038) üzenetére


BiP
nagyúr

Vazz, tényleg.

;] Bár a tás az vadkacsa (gondolom, ami magyarországon honos, ha már Vuk), a képen meg egy American black duck van, magyarul Kormos réce, É-Amerika keleti vidékén honos. ;]

(#41040) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Hétköznapi angol nyelv gyakorlás "ingyenes" kategóriában.

Internetes játékokat kotrok, amihez jellemzően discordon megy a csapatkoordináció. Egyik példa gyanánt létezik WoW raid-elés, de ebből a szempontből túl sok a baj vele: késői órában stresszes játék, tanuláshoz nem a legjobb. Valami lazább játék kellene.

Ötleteknek örülnék. Minden tippet köszönök.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41041) philoxenia válasza BiP (#41039) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Tás, az minden vadkacsa... Nem írtátok milyen oltás, de ez kifejezetten kutyaoltás.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41042) philoxenia válasza coco2 (#41040) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41043) krizmo_ válasza philoxenia (#41042) üzenetére


krizmo_
addikt

Duolingot használom már sok éve, elégedett vagyok vele. :K

[ Szerkesztve ]

(#41044) philoxenia válasza krizmo_ (#41043) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát az nagyon gyenge szókincset ad sajnos. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41045) krizmo_ válasza philoxenia (#41044) üzenetére


krizmo_
addikt

Ismétlésnek szoktam elővenni, hogy kicsit szóban is gyakoroljak, és a nyelvtan része se rossz. :)

(#41046) coco2 válasza philoxenia (#41042) üzenetére


coco2
őstag

A mindenki beleüvölt mindenbe és senki nem figyel semmire csatornákat azért kerülném, mert nem jók semmire :((( Jobb lenne olyan, amit tényleg használnak. Azért keresek játékokat. A mai világ már csak a játékokat veszi komolyan ( :D ).

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41047) B.i.L válasza coco2 (#41040) üzenetére


B.i.L
senior tag

Elmebetegeknek?
fogalmazz már érthetőbben :D pls.
Olyan játékot keresek,ami alap angol nyelvtanra helyezi a hangsúlyt…példának okáért,10 éveseknek…vagy valami hasonló. Egy WoW biztos túl van operálva.

Horgászni mentem...B.i.L

(#41048) BiP válasza coco2 (#41046) üzenetére


BiP
nagyúr

Among us?
Ott játék közben kuss van, de van a megbeszélős rész, az szabadszövegű.
Mégiscsak lazább, mint egy WoW raid.
Gyors játékok, arányaiban több megbeszéléssel, érvelni is kell, stb.

(#41049) coco2 válasza BiP (#41048) üzenetére


coco2
őstag

azt megnézem, köszönöm

@B.i.L menet közben ugye nem felejtünk el lazítani is?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41050) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Törölve...

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.