Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43001) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Köszi a válaszokat, azért biztos ami biztos mindent is majdnem megfogdostam, plusz a kezemre a fentebb említett Ifixit dolgokat is összeraktam. :) Szerencsére minden jól ment, a gép makkegészséges a műtét után. :DDDKöszi még egyszer a válaszokat! :R

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#43002) inf3rno válasza ViharVadász (#43001) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az ifixit jó cucc, nekem kicsit drágák, de láthatóan minőségi, amit árulnak. Az ESD védelem inkább nagyvállalati környezetben fontos, ahol talán 1-2% selejtarányt okoz, ha nem foglalkoznak vele. Otthon szerintem elég egy ESD karperec, amit vagy a gépre kötsz, amit szerelsz, vagy földeled mindkettőt. Az egyedüli, amikor ilyen hiba kimondottan előfordul, ha nincs szén szál a porszívó csövében, és azzal takarítasz elektronikát, és a statikus kisülések szétrázzák az egészet. Régen én is foglalkoztam a témával, és egy kicsit túl is toltam. Ma már csak karperecet hordok, semmi kesztyű vagy köpeny, meg igyekszem olyan ruhát hordani, amit nem ráz meg a kocsi, ha kiszállok belőle, pl. nincs benne polár anyag vagy haszonló szöszölős dolgok, amik szeretnek nagyon feltöltődni.

Buliban hasznos! =]

(#43003) Inhouse válasza ViharVadász (#43001) üzenetére


Inhouse
őstag

A gyakorlatban, házi körülmények között nem jellemző hiba. A gépház földelve van, ha a csuklód bőre hozzáér a fémházhoz és úgy rakod be, és nem iskolaköpenyben szerelsz, túl nagy kár nem érhet. Ha felemeled egy fa asztalról a panelt/alkatrészt, stb., nincs mihez képest kisüljön.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#43004) Top cat válasza Inhouse (#43003) üzenetére


Top cat
őstag

A gépház földelve van
Már ha van földelés és földelt konnektorba van dugva a tápkábel. ;)

Egyébként laposról volt szó. :)

(#43005) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Nem is tudom hol lehetne ilyen felől érdeklődni, de csak ez jutott most eszembe.
7books oldalról valaki rendelt már? Ismeri itt valaki a webshopot? Karácsony előtt egy héttel adtam le egy 20eFt+-os rendelést, díjbekérő E-mail bejött, megadott adatokra utaltam. Azóta semmi visszajelzés tőlük. Se annyi, hogy könyvelve lett a rendelés, se annyi, hogy húzdmegaf@..om, semmi. Kedden hívtam a bolt számát 4x, semmi. Ment E-mail, válasz semmi. A rendeléseim között szerepel, hogy az utalásra vár. Érdeklődni H-Sz-Cs-P 10-12 között! (nyugdíjas üzemmód). Na mivel mára lett az E-mailben jelezve, hogy rendelésem ekkor fog jönni, így most ráfeküdtem a számukra. 6 reagálatlan hívás után rámnyomták a telefont és üzenetet küldött valaki a cég nevében, hogy majd később felhív.

Ezt így hogy?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#43006) ViharVadász


ViharVadász
őstag

#43002 inf3rno - Őszintén én most először vettem ettől a márkától meg ezt az ESD dolgokat, de első benyomásra nagyon komoly minőségűek. :)Bár nem értek őszintén annyira ilyenekhez, de még egyszer legalább a gépet úgyis majd szét akarom bontani, hogy a ventilátorokat kitakarítsam, egyenlőre örültem, hogy a RAM és az SSD csere simán ment. :D Azért is inkább akartam minél felkészültebben neki indulni az egésznek, mert a szerencsémet ismerve lehet, hogy hozzá nyúlok a géphez és azon nyomban kigyulladt volna az egész. :DDD

#43003InhouseSzerettem volna biztosra menni. :) Munkámból adódóan úgyis volt ESD védelmi munkaruhám plusz cipőm, tény, hogy hülyén néztem ki otthon de inkább szerettem volna a maximális védelmet, nem örültem volna, ha véletlen kapok egy 600 eurós ajtótámaszt. :DDD

#43004Top catA tápkábelt, meg mindent ami az adott konnektorban szokott eddig lenni azt eltávolítottam, kizárólag az ESD cuccokhoz kapott kábelt kötöttem rá végül a konnektorhoz, úgy mint a képen :D [kép]

Nektek is egyébként nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) Szerencsére sikerült probléma mentesen, őszintén a laptop burkolatának leválasztása adta a legnagyobb feladatot nekem. :DDD

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#43007) Top cat válasza ViharVadász (#43006) üzenetére


Top cat
őstag

Csak nem a Galloknál vagy? :D

(#43008) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Látom mindenki gépet vagy alkatrészt vagy nem vágyott kütyüt kapott ajándékba. Mintha Karácsony előtt csak 5k hirdetés lett volna aprón, most 1ok van.

Buliban hasznos! =]

(#43009) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Az mennyire normális, ha a töltő ledje akkor is világít, mikor az nincs bedugva 230 voltba? :D

Samsung Galaxy A54

(#43010) Top cat válasza Viktor0610 (#43009) üzenetére


Top cat
őstag

Valószínűleg a kondi tartja egy kis ideig.

(#43011) Cs1csó válasza Viktor0610 (#43009) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fejlámpám adaptere is ilyen

(#43012) ViharVadász válasza Top cat (#43007) üzenetére


ViharVadász
őstag

Most lehet oltári nagy hülyének fogtok nézni, de az mi is? :DBár a galloknak szurkolok mindig az Asterix és Obelix mesékben, nem tudom az mennyire jó. :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#43013) Top cat válasza ViharVadász (#43012) üzenetére


Top cat
őstag

A Franciáknál van olyan dugalj, meg ejrót emlegettél. :D

(#43014) ViharVadász válasza Top cat (#43013) üzenetére


ViharVadász
őstag

Oooh így már értem. :DDD Neem, szlovákiai lakos vagyok, bocsi. :D Azért is megszokásból mindig euróban mondom az összegeket. :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#43015) Fecogame


Fecogame
veterán

HA-n lehet/szabad szolgáltatást hirdetni vagy csak konkrét termékeket?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#43016) ColdMan válasza Fecogame (#43015) üzenetére


ColdMan
tag

Igen.
[link]

(#43017) MADcat válasza Fecogame (#43015) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igen. Csak legális legyen.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#43018) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Szerintetek mi a legegyszerűbb módja kettő bluetooth fejhallgatót egy TV-vel használni?
Egy generic LG tv-t és két generic BT fejhallgatót képzeljetek el.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#43019) Cs1csó válasza daninet (#43018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami ilyesmi kellene: [link]

(#43020) daninet válasza Cs1csó (#43019) üzenetére


daninet
veterán

hmm.. kettő ebből már nem olcsó :D de ha jól értem spidiffel kettőt egymás után lehetne kötni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#43021) Inhouse válasza daninet (#43020) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem jól érted, oda van írva, hogy:
Bluetooth 4.1- vel felszerelve, két eszközzel (fejhallgatóval) egyszerre párosítható, akár adóként, akár vevőként, gond nélkül.

Ha van fejhallgató kimenet a TV-n, akkor elég lehet egy olcsóbb BT audió adapter is (ami tud adni), ilyen van már 4-5000Ft-ért is. Azt mondjuk jó lenne tudni, hogy a BT 4.1-től már él ez a 2 eszköz egyszerre funkció, mert soknál ez nincs külön jelezve, csak mondjuk az, hogy BT 5.0. Kell hozzá pl. az A2DP...meg talán a fülesnek is tudnia kell ezt?

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#43022) Cs1csó válasza daninet (#43020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel csak a lehetőségeket akartam megmutatni, ahogy Inhouse írta ez két BT fülest is kiszolgál.

(#43023) externalhdd


externalhdd
újonc

Fizetésemelést nem tud adni a cég akkor miért nem ad olyat ami tök ingyen van és csak rugalmasságot kívánna? És még ez sincs meg benne?

A cég anyagi okból emelést adni nem tud. A főnök sír hogy nem fogja tudni megtartani az embereit.
Na de a pénzen kívül még sok lehetőaség van amely megtartóként működhet és egy árva fillérbe se kerül. Ezek miért nem merülhetnek fel?

Mire gondolok? Rugalmas feladathoz igazított munkaidő. Otthoni munkavégzés.
Hogy ne az legyen hogy benn ro***hadsz tól ig ha van munka ha nincs. Ha nincs munka akkor hello mit keresek benn. Majd ha sok meló van bejövök előbb, de ha semmi nincs épp akkor mehessek haza. Tessék. Rugalmasság és egy fillérbe se kerül.
De nem. 7.30kor érkezés ha atomháború van akkor is. Munka semmi de egy perccel se később.
Minek, nem tudni.
Otthoni meló. Hát az kizárt. MIért , nem tudni. 21 folyamán egész évben az volt a covid miatt. Most 1 nap is elképzelhetetlen. Miért senki nem tudja. AKkor is ment a cég amikor mindenki otthon volt.
4 napos munkahét..... ÁÁÁÁÁ még kimondani sem szabad ilyet. Nehogy még a végén a dolgozók jól érezzék magukat.
De vajon miért? mert még a végén az alkalmazott jól érezné magát és nem akarna elmenni innen?

(#43024) daninet válasza Inhouse (#43021) üzenetére


daninet
veterán

Ezt olvastam, de én is úgy képzeltem el mint ahogyan a BT hangszórók működnek, hogy csak egy eszközről lehet hangot lejátszani egyszerre.
Megpróbálom átnézni a kézikönyveket

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#43025) Cs1csó válasza daninet (#43024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy eszközről: az az eszköz a tévé de annak a "hangját" két BT fülest is tudja venni egy időben.

(#43026) BiP válasza externalhdd (#43023) üzenetére


BiP
nagyúr

Miért? Mert hülye a főnök. Majd ha elmennek az emberek, akkor majd feleszmél, és változtat a hozzáállásán.
Ha meg mégsem mennek el az emberek, akkor meg a főnöknek volt igaza.

(#43027) coco2 válasza externalhdd (#43023) üzenetére


coco2
őstag

Hagyd ott azt a céget, ha megteheted. Fejétől bűzlik a hal, azért.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#43028) MADcat válasza externalhdd (#43023) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Megint kezdődik. :W

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#43029) Davidkoma válasza MADcat (#43028) üzenetére


Davidkoma
tag

:D , szerintem elfogyott a kannásbor (vagy nyugtató), és beindult a lemezjátszó. :)

Most annyit változtatott a repertoárban, hogy elmaradt az:"Elhiszitek-e.." -felütés.

Egyébként BUÉK a kedves fórumtársaknak!


(#43030) BiP válasza MADcat (#43028) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, hogy ő megint ez a HR témás jogászkodós csávó? Akkor beszoptam megint.

(#43031) Siriusb válasza BiP (#43030) üzenetére


Siriusb
veterán

Be. :))

(#43032) Davidkoma válasza BiP (#43030) üzenetére


Davidkoma
tag

A stílusból itélve igen, de nincs kizárva, hogy ne lennének reinkarnációi :D
(Bizony Isten, néha jobb, mint a viccrovat-topik, amiket ide rittyent :) )

(#43033) MADcat válasza BiP (#43030) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Be-be! :C ;]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#43034) coco2 válasza BiP (#43030) üzenetére


coco2
őstag

Új év, új szo*ás :DDD

Nem mintha én nyeltem volna be ugyan úgy :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#43035) Nikaré


Nikaré
őstag

Srácok!
Mi a menetrend és mire lehet számítani?
Közlekedési baleset személyi sérülés nélkül.
A kárt okozó, osztrák rendszámú autóval, Román állampolgár vs Magyar rendszámú autóval, Magyar állampolgár ellen... Rendőri helyszínelés megtörtént, egyértelműen a Román a hibás.
Most ott tartanak, hogy a biztosító már szemlézni akarja holnap az autót.
Ilyenkor felajánl a biztosító egy becsült összeget és oldja meg a javítást amnyiból és kesz vagy meghatározza kb. mennyi a javítás és egy lakatos/fényező munka után számla benyújtás és kifizetik?
Az aggodalom része az, hogy van e buktató a biztosító felől?
Nem vagyok járatos ebben és a közeli rokonnak szüksége lenne tanácsra.

(#43036) Davidkoma válasza Nikaré (#43035) üzenetére


Davidkoma
tag

Szerintem ezt a kérdést/tényállást beírhatnád a jogi topikba is, hátha hozzászólnának.
Mondjuk a "miért vezet mindenki úgy mint egy..."-topikba meg előfordulnak assz'em hivatásos sofőrök is, ott is meg lehetne pendíteni.
Próbáld meg.

(#43037) pjen válasza Nikaré (#43035) üzenetére


pjen
félisten

Nekem igaz pár éve volt, mikor belém tolattak a szemlén a vétkes biztosítója adott egy listát a szerződött szerelőkről. Aláírtam egy papírt, hogy mindent lebóltolnak egymás között. Autót egy hét mulva átvettem, megjavítva.

(#43038) Inhouse válasza daninet (#43024) üzenetére


Inhouse
őstag

Ezt olvastam, de én is úgy képzeltem el mint ahogyan a BT hangszórók működnek, hogy csak egy eszközről lehet hangot lejátszani egyszerre.
De oda van írva, hogy létezik ilyen multipoint BT funkció...
Az más kérdés, hogy elég ingoványos terület, mert a gyártók nem túl informatívak ez ügyben és ez főleg a megfizethetőbb, alsóbb kategóriában igaz.

Üdv Inhouse

(#43039) w.miki


w.miki
veterán

Jött ma egy ilyen üzenet a Gránit mobil app-omba:
GRÁNIT Bank Számlaszám: 12100011-1xxxxxxxxx számlájára 14.999 HUF érkezett.
Bejövő VIBER átutalás, 1/NEVEM, ellenszla: 121000111899 Egyenleg: xxxxx
Ez mi? Nem emlékszem, hogy valamire is 14.999 Ft-ot fizettem volna.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43040) mephi666 válasza w.miki (#43039) üzenetére


mephi666
nagyúr

..."önkéntes" hozzájárulás lölö kolbászkerítéséhez? :D

...jaa, hogy kaptad elvileg a lóvét? Tranzakciók közt is megjelenik, nem csak kamuüzenet?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43041) w.miki válasza mephi666 (#43040) üzenetére


w.miki
veterán

Tranzakciók között van.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43042) mephi666 válasza w.miki (#43041) üzenetére


mephi666
nagyúr

...valaki benézett egy utalást és neked küldte a lóvét? ...név nincs hozzá, kitől jött? ...hátha olyan ritka, hogy meg lehet találni közösségi oldalon és rá lehet kérdezni?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43043) coco2 válasza w.miki (#43039) üzenetére


coco2
őstag

A banki kivonaton ott kell lennie, kitől jött, és milyen átutalási közleményt adott az illető. Bármi extra info?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#43044) w.miki válasza w.miki (#43039) üzenetére


w.miki
veterán

Csak a Netbankon PCn, mobil appban nem látszik:
Bejövő VIBER átutalás
1/NEUMANN-WERBUNG M.A. NEUMANN GMBH1/ . CO. KG2/HAUPTSTR. 110
DE89 2001 0020 0282 9092 04
/RFB/15MT221230638756 REFUND SHOE RACK, RG 186931
Jóváírás összege 14 999,00 HUF
Anno vettem a Lidl-be egy cipőtartót, ami eltört.
De nekem úgy rémlik, az csak 1500 Ft volt?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43045) mephi666 válasza w.miki (#43044) üzenetére


mephi666
nagyúr

...3x annyiba kerül most az euró, mint akkor? :) vagy a termék ára is emelkedett, valamint a forint szépet romlott, így ennyit kaptál? szerintem ez a 2 együtt lehet a háttérben... lehet akciósan vetted, most meg kinti normál áron visszáruzták, ami jóval magasabb?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43046) w.miki válasza mephi666 (#43045) üzenetére


w.miki
veterán

...vagy... az ügyintéző egy 9 számjeggyel többet ütött be Ft-ban, ezért kaptam én 1 euróval többet.
Természetesen az összeget visszajuttatom a Lidl-nek.
Ne érje veszteség őket.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43047) mephi666 válasza w.miki (#43046) üzenetére


mephi666
nagyúr

jártam így régen valamivel, amit megvettem, majd visszáruzáskor már magasabb volt a bolt eladási ára és ezen sztornózták :K mondták is, hogy jól jártam így ezzel... az is lehet, hogy lidlinél is ez a bevett szokás

szerintem írj nekik egy emailt és kérdezz rá, hogy ez jól van-e így... csak úgy ne utalgass

ui: ez hasonló ahhoz, hogy pl tescoban kuponokat felhasználva (ruhára 20% pl) vettünk valami gyerekruhát, ami nem lett jó... 7500 volt tán az ára, amiből lejöttek a kedvezmények... sztornókor 7500at kaptunk vissza :K ...pedig igazából kalkulálhatnának ők is a felhasznált kedvezményekkel, mert így lett rajta pár ezer bukójuk

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43048) kenwood


kenwood
veterán

Gyerekkorom kedvenc fagyija ugy nezett ki, hogy kivalasztottam par szimpatikus fagyasztott gyumolcsot a pultbol,azt beraktak egy gepbe. Ment melle valami joghurtos-jellegu feher krem, a gep osszedolgozta,es kesz.
Van meg ilyen valahol Budapesten ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#43049) Nikaré válasza Davidkoma (#43036) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszi!
Nem is tudtam, hogy van ilyen topik (is) "miért vezet mindenki úgy mint egy..." :)
Mire reagálni tudtam volna már meg is történt a szemle.
THX

#43037 pjen
Ebben az esetben nem adtak listát a szerződött szerelőkről, csupán annyit mondott a kárfelvevő, hogy az autó baleset előtti értékét megállapítják és ennek az értéknek a 60% -ig nem gtk.
Remélem nem fogja elérni ezt az összeget a javítás, mert akkor nagy bajban lesznek szegénykéim. :(((
Köszönöm az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#43050) Davidkoma válasza Nikaré (#43049) üzenetére


Davidkoma
tag

Szívesen!
A topik nevének végét nem akartám már odaírni :D , gondoltam még valami rossz asszociáció sül ki belőle. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.