Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29651) Cs1csó válasza Hosssszu (#29650) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetértek, csak nem abban a csoportban, ami egy városi csoport. Nagyon tudnak zavarni mikor állást hirdet, vagy cégét reklámozza, vagy a kutyáját keresi, kutyáját találja főleg hogy ezeknek mind van csoportja.

(#29652) Hosssszu válasza Cs1csó (#29651) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ezzel az infóval már más megvilágításba kerül a dolog.
Azt hittem hogy a saját üzenőfalára (vagy mi annak a neve) raktak ki.

Én is egyetértek, ha minden dolognak van csoportja, akkor oda kell írni.
Jelen esetben mondjuk egy autóbontó csoportba, hátha van nekeik olcsón visszapillantó. ;]

(#29653) Cs1csó válasza Hosssszu (#29652) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Gondolkodtam, és ez szerintem az "Elveszett, keresem" csoportba kellett volna írnia inkább: "Keresem a károkozót, hogy kapjon a hatóságtól pár büntetőpontot tőlem pedig egy vaskos csekket, köszönöm"

(#29654) EmberXY válasza Cs1csó (#29653) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem meg ha annyira szívén viseli a dolgot, a rendőrségre kellett volna mennie. Azzal sincs előrébb, de legalább megtette a legtöbbet, amit lehetett.
Talált/elvesztett tárgyak, stb esetében hasznos tud lenni egy ilyen megosztás, de amikor "nyomozósdit" játszatnak a néppel, ott egy pillanat alatt mindenki szakértő lesz és az egésznek kb annyi értelme van, hogy vérre menő kommentháború alakul ki a pro és kontra oldalak között.

Up the Irons!

(#29655) Pocee válasza Cs1csó (#29649) üzenetére


Pocee
senior tag

Aki előbb szól a rendőrségen az lesz előnyben mert ez cserbenhagyás,pont az ügyvédem járt így,hogy majdnem a fejérekoppintottak.

Mr.Brightside

(#29656) inf3rno válasza pirosvilamos (#29648) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kösz!

"Utolsó eshetőségként pls RTFM..."
Már rég nincs meg, sok éves a cucc. Eszembe se jutott, hogy a netről keressem elő, pedig lehet azt kellett volna.

Buliban hasznos! =]

(#29657) Inhouse válasza inf3rno (#29647) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha hátul köpi a port, akkor azon a szűrő csere már nem segít. Hiszen átjutott a porzsákon és a motorvédő szűrőn.
Jártunk úgy, hogy a moshatónak mondott HEPA szűrő szétment a mosás után. Aranyárban van, legutóbb autós pollenszűrőből ragasztottam egy darabot a HEPA keretébe. Egy darabból kijön vagy 3 bele és az is csak töredéke az eredetinek. Nézegettem, hogy hány mikronos szemcsét tudnak szűrni, komoly átfedés volt.

Üdv Inhouse

(#29658) Inhouse válasza donmackó (#29646) üzenetére


Inhouse
őstag

Holnap megjön és kiderül, csak nagy tervezésben vagyok és akartam előre dolgozni. Köszi.

Üdv Inhouse

(#29659) pube111


pube111
senior tag

Ha esetleg lenne valakinek rossz winchester 3,5", és megajándékozna vele, azt nagyon megköszönném. BP, vagy Maglód átvétellel. 😊

(#29660) inf3rno válasza Inhouse (#29657) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs benne porzsák meg szerintem motor védő szűrő se nagyon. :D

Buliban hasznos! =]

(#29661) Inhouse válasza inf3rno (#29660) üzenetére


Inhouse
őstag

Motor védő szűrőnek lennie kell. A szívórészen nem tudja fújni a port, hiszen ott szív. Ahol fújni tud, az a motor után van sajnos, akkor meg már azon is átment, a csapágyak is kaphattak rendesen.

Üdv Inhouse

(#29662) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tud valaki olyan reklamációs vonalat, fórumot vagy mást, ahol lehetne az RTL KLUB tévéműsorral kapcsolatban üzenni a műsor szervezőinek úgy, hogy arra reagálnának is? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29663) Inhouse válasza makoss (#29662) üzenetére


Inhouse
őstag

Valamelyik TV2 pletykaműsor?

Üdv Inhouse

(#29664) Cs1csó válasza makoss (#29662) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, amit találsz a neten elérhetőség azok vannak nincs más. Vagy válaszolnak vagy nem.

(#29665) EmberXY válasza makoss (#29662) üzenetére


EmberXY
addikt

Melyik műsorral van gond?

Up the Irons!

(#29666) Weareus válasza philoxenia (#28800) üzenetére


Weareus
addikt

Hát jah.
50 felett má' minden nap ajándék. ;] ;]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#29667) makoss válasza EmberXY (#29665) üzenetére


makoss
addikt

A szokásos barátok közt jóban rosszban időpontegyezése, a muterom kikészít vele, hogy intézzek már valamit :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29668) Cs1csó válasza makoss (#29667) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :DDD már emlékszem, szerintem egy embernek van bármilyen ráhatása erre? Amit ajánlok: csinálj egy fészbukk csoportot "időpontütközés" címmel és ha eléri a csatlakozók száma az 1000-et - vagy fene tudja hányan nézik még ezeket - akkor esetleg a csoport nevében írni.

Nem emlékszem miről volt szó, de esetleg előfizetni neki valami visszatekerhető adásos megoldásra? Az egyiket megnézni majd utána a másikat.

(#29669) Hosssszu válasza makoss (#29667) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nem tévézek, de az egyik csoda időpontja most változott meg: [link]

Még így is ütik egymást?

(#29670) Inhouse válasza makoss (#29667) üzenetére


Inhouse
őstag

Jó, hogy nem néz török sorozatokat valamelyik másikon, mert sok helyre kéne írni. :)
Elvileg a weboldalukon nézhető nem sokkal az adás után. Sajnos TV app nincs hozzá ha jól tudom. De valami képernyő tükrözéssel ki lehetne küldeni egy modern TV-re.

Üdv Inhouse

(#29671) EmberXY válasza makoss (#29667) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez egyébkét direkt is lehet, az RTL szopatta már máskor is a TV2-t, pl emlékezetes volt 2010-ben, amikor az X-faktor és a Megasztár egy időben ment. Végül a TV2 engedett és péntekre tették a műsorukat, ezzel gyakorlatilag elismerve, hogy az RTL vonzott több nézőt, ők meg szívtak.
Ez is csak üzlet, és még nagyobb részben politika.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#29672) Hosssszu válasza EmberXY (#29671) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ez direkt van.
Nem feltétlenül a szívatás miatt. Nem fog egyik csatorna sem délelőttre tenni "izgalmas" műsorokat, mert akkor nem nézi senki. Ezért megy olyankor ezotv, teleshop, meg egyebek.
Szóval nem feltétlenül szívatás, hanem inkább akkor van több néző és akkor drágább a reklámidő.

(#29673) Cs1csó válasza EmberXY (#29671) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üzletpolitika :D

(#29674) EmberXY válasza Hosssszu (#29672) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez így van, tudtommal ezt hívják primetime-nak, de hogy konkrétan "egymásra húzzanak" népszerű műsorokat a konkurens csatornák, szerintem abban van némi f***méregetés is.

Up the Irons!

(#29675) Hosssszu válasza EmberXY (#29674) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem jól tudod.
És persze hogy van benne méregetés is. De ha belegondolunk abba hogy mondjuk csak egy csatorna lenne (azaz nem kellene méregetni), akkor is ebben a sávban mennének a népszerű műsorok.
Az meg hogy fedik egymást, biztos csak a véletlen műve, hiszen a primetime nem egy barátok közt epizódot fed le. :DDD ;]

(#29676) EmberXY válasza Hosssszu (#29675) üzenetére


EmberXY
addikt

Nyilván, csakis a véletlen műve lehet. ;]

Up the Irons!

(#29677) Hosssszu válasza EmberXY (#29676) üzenetére


Hosssszu
őstag

Természetesen igen. ;]

(#29678) inf3rno válasza Inhouse (#29661) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak a finom por tud átmenni, a többit a ciklon lecsapja. Gondolom valamilyen ventillátoros megoldás lehet a motornál, ami szívja a levegőt. Csak az nem világos, hogy miért van szűrő a fújó résznél is. Hiszen a motor előtt kellene, hogy legyen. Mindegy, valamelyik nap ránézek, aztán kimosom a szűrőket.

Buliban hasznos! =]

(#29679) philoxenia válasza inf3rno (#29678) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért mert a motoron az a finom por már keresztülmehet, de a kimenő levegőn még szűrnek egy sort. Így nyilván erősebben tud szívni ugyanakkora teljesítménnyel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29680) inf3rno válasza philoxenia (#29679) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja gondolom a pollent meg ilyesmiket szűrik ki, hogy ne kavarja fel az allergiásoknak.

Buliban hasznos! =]

(#29681) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Holnap fel kell utaznom pestre viszont nagyon ráérősen leszek, valamint spúr vagyok kifizetni az autópálya díjat, szóval kertek alatt fogok menni. Az lenne a kérdésem, hogy a google mapsen, vagy valahogyan meg lehetne nézni, hogy az utamba milyen látnivalók fognak esni, hogy ott picit félreálljak körbenézzek, és úgy induljak tovább?
Köszi!

(#29682) inf3rno válasza mustang08 (#29681) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha ránagyítasz a térképre, akkor az kihozza a látnivalókat, üzeleteket, éttermeket általában. Nem tudom, hogy útvonalra van egy így automatizált megoldás, ha nincs, akkor találtál egy piaci rést, amire lehetne pl egy fizetős mobil alkalmazást fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29683) philoxenia válasza mustang08 (#29681) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az utadba eső parkolási díjakat nézd meg legelőször.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29684) pirosvilamos válasza philoxenia (#29683) üzenetére


pirosvilamos
tag

Hétvégén ingyenes szerintem...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#29685) mustang08 válasza philoxenia (#29683) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Természetesen minden közbejött ahogy az szokott lenni, szóval megállás nélkül se értem oda időben. De nézzük a pozitív oldalát, sehol se kellet parkolódíjat fizetnem :D :O

(#29686) Weareus


Weareus
addikt

Üdv. Hol lehet leellenőrizni, hogy ténleg be vagyok-e jelentve a munkahelyemen és hogy annyi-e a fizetésem, amennyit utalnak. NAV-ot kell felhívni? Melyik részleget?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#29687) JóGéza válasza Weareus (#29686) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A bejelentést le lehet kérdezni az ügyfélkapun át (Biztosítási jogviszony lekérdezése ).

(#29688) EmberXY válasza Weareus (#29686) üzenetére


EmberXY
addikt

"hogy annyi-e a fizetésem, amennyit utalnak"

Bérlapot kapnod kell minden hónapban, azon pontosan el tudsz igazodni a kifizetett nettó bért illetően, a bruttó bérednek pedig elméletileg meg kéne egyezni a munkaszerződésedben foglalt bruttó bérrel.

Up the Irons!

(#29689) Met válasza EmberXY (#29688) üzenetére


Met
nagyúr

Bérlapot kapnod kell minden hónapban hehe
Ez az 5. melóhelyem ahol vagyok most és itt adnak rendes bérpapírt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29690) EmberXY válasza Met (#29689) üzenetére


EmberXY
addikt

Azt nem tudom, mi számít rendes bérpapírnak, de az MT 155. § szerint adni kell.

"(2) A kifizetett munkabér elszámolásáról a tárgyhónapot követő hónap tizedik napjáig írásbeli tájékoztatást kell adni.
(3) A (2) bekezdés szerinti tájékoztatásnak olyannak kell lennie, hogy a munkavállaló az elszámolás helyességét, a levonások jogcímét és összegét ellenőrizni tudja."

Sok mindennel át lehet b*ni a dolgozót, meg is teszik, de ahol már ezzel is, ott már ténlyeg nem kispályás a dolog. :D

Up the Irons!

(#29691) pjen válasza Met (#29689) üzenetére


pjen
félisten

Bérlapot kaphat,attól még nem biztos,hogy fizetik a járulékokat.Kolléganőm férje pont így járt.

(#29692) Nikaré válasza pjen (#29691) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez igaz.
Tudok olyan (távoli rokonságban) esetről, hogy jól megvolt egy utolsó munkahelyén, nyugdíj előtt.
Viszonylag jó pénzt kapott. Ledolgozott 9 évet, majd nyugdíjba menet után érte a hideg zuhany, hogy mennyire kevés a pénze. Nem volt bejelentve szabályosan.

(#29693) Met válasza EmberXY (#29690) üzenetére


Met
nagyúr

Az előző 4 helyen semmilyen papírt nem kaptam.
Mindenhol ment a minimálbér+zsebbe játék de még arról sem kaptam semmit.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29694) EmberXY válasza Met (#29693) üzenetére


EmberXY
addikt

A "+zsebbe" részről nyilván nem is készülhetett papír, de a hivatalos részről kellett volna. Be voltál jelentve?

Up the Irons!

(#29695) Met válasza EmberXY (#29694) üzenetére


Met
nagyúr

Be, mert kb. 3 évvel és két melóhellyel az első munkahelyem után kaptam egy levelet valami hivatalos szervtől hogy az xy (ez volt az első munkahelyem) cég fizeti utánam a jövedelmeket. :DDD
Biztos nincs náluk káosz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29696) EmberXY válasza Met (#29695) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem, biztos nincs. :DDD

Up the Irons!

(#29697) Met válasza Met (#29695) üzenetére


Met
nagyúr

jövedelmek=járulékok

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29698) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Kaptam egy használt samsung nyomtatót szerettem volna vele ma nyomtatni,csörög-zörög és megáll a nyomtatás.A nyomtatón ez a led világít narancssárgán.Addig az alsó világított zölden.
Mi lehet a baja?[kép]

[ Szerkesztve ]

(#29699) #73959936 válasza ToBeY (#29698) üzenetére


#73959936
törölt tag

papír elakadás/gyűrődés ? :U

(#29700) ToBeY válasza #73959936 (#29699) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen az volt köszi a választ,közben megoldódott a probléma

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.