Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30201) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Falazóhabarcs, vakolóhabarcs.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30202) inf3rno válasza philoxenia (#30201) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, a legegyszerűbb, ha bemegyek a boltba, aztán mondom, hogy kémény vakolására adjanak valamit, azt kész. Kezdjük nagyon túlragozni. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#30203) Hosssszu válasza inf3rno (#30202) üzenetére


Hosssszu
őstag

Boltban ezt fognak adni: :DDD :DDD :DDD [link]
És csak utána jöhet a többi komponens.

[ Szerkesztve ]

(#30204) EmberXY válasza Hosssszu (#30203) üzenetére


EmberXY
addikt

2-3 csavaros kifli után már a glett is megteszi... ;]

Up the Irons!

(#30205) urbi73 válasza Essejó (#30195) üzenetére


urbi73
senior tag

Vályog falra mészhabarcs való ,amit te malternak hívsz . :Y Az odáig ok hogy mész és homok keverése. Egyébként annyi a lényege ,hogy ez légáteresztő vakolat ami vályog fal esetében elengedhetetlen .

-

(#30206) philoxenia válasza urbi73 (#30205) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legtutibb a saralás, de ha rendesen szigetelt az alap és ki van emelve a ház, a sima vakolat is sok évtized.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30207) urbi73 válasza philoxenia (#30206) üzenetére


urbi73
senior tag

Ez így van . Az ilyen házaknak pont ez a bajuk a vizesedés ,mert akkoriban vízszintes szigetelés még nem létezett . Sőt még alapjuk sincs némelyiknek .

-

(#30208) inf3rno válasza Hosssszu (#30203) üzenetére


inf3rno
nagyúr

lol :C

Buliban hasznos! =]

(#30209) Inhouse


Inhouse
őstag

Rakom be a gáz főzőlapot a munkalapba. Az egy dolog, hogy elfelejtették közölni a leírásban, hogy nem szimmetrikus a két széle, megoldottam. De a képlékeny tömítést úgy jelzik, hogy a széle alá kilógva kell rakni, majd meghúzni a rögzítő csavarokat (lefelé húzzák), és az éle majd kilapítja, a maradékot meg le kell sniccerrel vágni. Hát ezt már nem tudom tovább húzni, de nem lapítja a gyurmás csíkot. Szerintem elírás, ezt a peremen belülre kell rakni, nem? Van beljebb egy kisebb perem, ami nem ér le teljesen, mint a széle.

Üdv Inhouse

(#30210) philoxenia válasza Inhouse (#30209) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a munkalapra jutó nedvesség, folyadék útját kell elzárnia. Mindenképp túl kell érjen meghúzás után a munkalap szintjén egy kicsit.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30211) Martean


Martean
lelkes újonc

Sziasztok! Van nekem egy ilyen rugós matracom, 3 éve használom. Kb. 2 év után kényelmetlenné vált. Nyom a rugó, nem érzem már rajta pihentetőnek az alvást. Arra gondoltam veszek rá egy fekvőbetétet, de az kb. 18.000 Ft lenne, annyit én sajnálok érte adni.
Találtam olcsóbban egy ilyen matracot, szerintetek ha ezt tenném rá a rugós matracra az mennyire lehetne élhető?

(#30212) Borisz76 válasza Martean (#30211) üzenetére


Borisz76
veterán

[Én ilyet vettem...] akciósan volt 70.000 Ft , vettem rá matracvédőt kemény 4000 Ft-t és azóta jól alszom.

Csak matracot vettem...ágykeretet magam készítettem szögvasból és rétegelt lemezből, hogy strapabíró legyen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30213) Essejó válasza Martean (#30211) üzenetére


Essejó
veterán

Először is utána nézhetnél, hogy mennyi garancia van - volt a matracra. A Jysk szokott pár évet adni. Az enyémre 25 évet adtak. Tavaly Black Friday alkalmával lepett meg vele a lányom, valami 70 %-os akció volt akkor a matracokra.
A matracodról a vélemények eleve megoszlanak, valaki szerint jó, más szerint csak egy gyerek súlyának való, a harmadik azt írja vendégágynak való, másik szerint meg minden tökéletes. Szerintem matracot nem egy két évre vesz az ember, szóval igen sajnos áldozni kell egy minőségi darabra. Volt anno táskarúgós matracom is, használtam vagy tízen évig, aztán elajándékoztam, és vendégágyként tán még ma is funkcionál.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#30214) Nikaré


Nikaré
őstag

Hol, hogyan tudom megnézni azt, hogy egy webshop kamu?

(#30215) inf3rno válasza Essejó (#30213) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, érdemes rááldozni. A mostani habos matracom olyan 80-90k lett volna normál áron, egyszemélyes. Rugósat sosem vennék, mert nem bírják addig, és hallani a rugó kattogását bennük, ami baromi idegesítő, kb. mintha valaki gitárt pengetne melletted. Kiállítási darab volt, elég masszív akcióban 30-50k között vittem el. A bolt már nem létezik, ahol vettem, szerintem már 10 éves biztosan megvan. Még mindig bírja, igaz, hogy egy kicsit retkes a matracvédő ellenére is. Nem lehet ezeket valahogy tisztítani?

Buliban hasznos! =]

(#30216) inf3rno válasza Nikaré (#30214) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én árukereső értékeléseket szoktam nézni. Itt is vissza tudsz keresni, hogy mit írnak róla: [link]. Gyanús néha a gmail-es email cím, .com domain, illetve google maps-en rá szoktam nézni a címre, ha azt írják, hogy van saját boltjuk, érdekes lehet még, hogy mennyi idősek, ilyesmik. Válallkozásokról van valami névjegyzék vagy nyilvántartás, amiben rá lehet keresni, de annyira mélyre nem szoktam ásni, általában jóval előtte kiderül, hogy megbízhatóak e.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30217) pjen válasza inf3rno (#30215) üzenetére


pjen
félisten

Enyémen van egy vastag cippes huzat,időnkét kimosom.Ezen még van egy takaró és úgy a lepedő.Egyébként azt olvastam 10 évenként ráfér a csere.

[ Szerkesztve ]

(#30218) Game-over válasza Nikaré (#30214) üzenetére


Game-over
aktív tag

Bestbuy topic összefoglalójából: scamadviser.com

(#30219) Nikaré válasza Game-over (#30218) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszönöm!
&
Inf3rno
:R

(#30220) Dareius


Dareius
tag

cpu.: i3 6100
Board: Gigabyte H110M-s2v-cF F25 Bios
Ram: 2x8 Kingstone ddr4 -2400 C15
Táp: coolermaster 650 Gold (zsír új)
SsD 400 kingtone
+ 2 terás HDD

A gép tünete egy pillanatra befagy majd folytatja a folyamatokat. ha pillanatra kifagy maximum 5 s újra indulni sosem indult újra. Mem test 0 hibát írt a VGA-is megfelelően működik a Gép hőmérsékleté ideális. HDD sentinel még hátra van mert nem találom a terméklucsomat hozzá… De szerintem nem az lesz a ludas Lehet az eredetin Win 10 a hibás újra kéne rakni ?? A saját helyreállítása nem hozta helyre ezt a problémát.

(#30221) Cs1csó válasza Dareius (#30220) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg memória hiba, ha van időd rá akkor előbb áramtalanítsd vizsgálj meg minden csatlakozót hogy okés majd mehet egy Windows újratelepítés minimális belakással csak a legszükségesebbeket használd így annyi ideig amennyi esetén már jelentkezni kellett volna a hibának. A driver-ek telepítését hagyd a Windows-ra csak azokat telepítsd manuálisan amiket nem telepít pl. VGA driver.

(#30222) carl18


carl18
addikt

Üdv! Na túléltem a Samsung oktoberét, papirra össze irtam ebben a hónapban mennyit dolgoztam túlórákkal együtt. 244 órát dolgoztam oktoberban, amiben még nincs benne a utazás. Szóval 10-én fizetés, kiváncsi vagyok mennyit kapok, ha nem kapok 180-at akkor le is számolok. Elég szivatos volt ez a hónap, november is hasonlót hétfőtől szombatig munka, vasárnap meg pihenhet aki akar. :DDD

Sikerült pár információt beszereznem, mi szerint nem nagyon szeretik kifizetni a túlórákat és inkább kiadják szabadságba és lecsusztatják. Ha nem fizetik a túlórámat, a gyárban kihez tudok fordulni?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30223) Nikaré válasza carl18 (#30222) üzenetére


Nikaré
őstag

Szakszervezet?
Munkaügyi bíróság?

(#30224) carl18 válasza Nikaré (#30223) üzenetére


carl18
addikt

Sajnos szakszervezet nincs, pár hete érdeklődtem volt akik csinálni akartak egyből ki is rugták őket XD.
Mert ők úgy akarják hogy amit dolgoztam kiadják szabadságba, de ki venni nem lehet majd. 1 nap sima szabadságom van még...Csak téli leállásba akarják majd bele rakni.
2 nap szabadságom volt de egyet elvettek csak úgy.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30225) pjen válasza carl18 (#30224) üzenetére


pjen
félisten

Ezt inkább a politika topikban kéne megvitatni,hiszen Magyarország jobban teljesít.(rabszolga törvény)

(#30226) Golden9 válasza carl18 (#30224) üzenetére


Golden9
addikt

"volt akik csinálni akartak egyből ki is rúgták őket"

Remélem, ők már valahol nyugat eu-ban a többszörösét keresik annak mint az itteni Samsungosok akik nem álltak melléjük.

[ Szeretkezve ]

(#30227) pjen válasza Golden9 (#30226) üzenetére


pjen
félisten

Tudod ahol nincs más melóhely,ráadásul hátszelük van a munkáltatóknak a kormánytól,nem sok lehetőséged van valaki mögé állni.

(#30228) carl18 válasza Golden9 (#30226) üzenetére


carl18
addikt

Én akkor még nem voltam itt, csak érdeklődtem szakszervezet felől hogy van-e itt. Akkor mesélték aki alapitani akart azokat egyből ki is rugták. Olyan emberrel beszéltem aki itt nagyon képbe volt és régóta dolgozott itt.

Szimplán megnéztem bérpapirom 64 óra szabadság volt rajta elsőnek, össz-vissz annyi szabadságom van. Ebből felhasználtam 2-őt idáig, mert a gyár szerint azért nem használhatom a saját szabadságom mert az a téli leállásra kell.....?
Tök jó hogy a saját szabadságom is ők döntik el mikor vegyem ki.

Szóval akkor egész szezonra, 200 + túlóra mellé jut nekem 1 nap szabadság.
Ha van egy igazolatlan hiányzásom, egyből bukom a karácsonyi ajándékot.
Szezon ösztönző Netto 90,000 ft vagy egy 43 colos led tv.
Na meg a teljesitmény, és jelenléti bonuszom is egyből ugrik és már is netto 120E forint a fizetésem. Táppénzre se lehet menni, akkor is bukja az ember a karácsonyi ajándékot.

Hát most már én is átgondoltam az életem, pontosabban mit is akarok mert ez igy nem élet amit most csinálok.
Külföldi munka vállaláshoz mi az ajánlott , ami kellhet? :) Tudtommal külföldön is van gyári munka, ha a Samsungot túléltem havi 250 órávval, kétlem lehet valami ettől rosszabb. :DDD Még ha rosszabb is lenne legalább megfizetnék.
Ennek igy nincs sok értelme, most a november is úgy nézz ki hétfő-szombatig munka.
Kedd-Csütörtök túlóra. Szóval heti 56 óra megint garantált, meg legjobban dühit hogy 12 órázásba 18:20-ig vagyunk. De van hogy csak úgy telefonálnak egyet hogy 18:40-ig vagyunk ami amúgy se legális mert az a 20 percet nem fizetik meg úgy már túl lépjük a 12 óra napi munkát.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30229) Cs1csó válasza carl18 (#30228) üzenetére


Cs1csó
félisten

Külföldi munka vállaláshoz mi az ajánlott , ami kellhet? NYELVTUDÁS
A többi az jön magától, ismerős aki kinn dolgozik és hajlandó segíteni, vagy olyan céget keresni aki foglalkozik ilyesmivel stb.

Amiket leírsz az borzasztó, ezt a helyet ott kell hagyni, írták már, ha van a környéken valami árufeltöltői állás az is jobb ha megmutatod, hogy mennyit dolgoztál milyen munkarendben és hol akkor simán felvesznek ha van üresedés.

(#30230) inf3rno válasza carl18 (#30228) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezzel azért óvatosabb lennék. Vannak olyan cégek, amik kivisznek munkavállalókat, akik nem beszélik a nyelvet, aztán lenyúlják a pénzt. Más cégek csak leveszik a jutalékot, és onnantól nem keresel olyan jól. Érdemes elkezdeni nyelvet tanulni, ha kint akarsz dolgozni, és ha tudod elkerülni az itthoni munkaközvetítő cégeket, vagy legalább nagyon utánanézni, hogy milyen az adott cég.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30231) Cs1csó válasza carl18 (#30228) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K +1 inf3erno
Nyelvtudás nélkül is tudok olyat aki boldogul de az jellemzően egy baráti-családi brigáddal dolgozik és van a csapatban a "vezető" aki tudja a nyelvet és intézi a munkákat stb. és mivel baráti-családi vonal ezért ugye nem baxák át egymást.

(#30232) Anulu79 válasza carl18 (#30228) üzenetére


Anulu79
addikt

Ha jól tudom akkor a munkáltatód rendelkezhet a szabadságod X százalékával. Ennek nézz után mert pontos számot nem tudok.

(#30233) carl18 válasza inf3rno (#30230) üzenetére


carl18
addikt

Igen voltam magyar közvetitőn keresztül, hát nem a legjobb.
Egyik ismerösöm húsiparba volt, és egy húzamba ledolgoztattak vele 17 órát, azért az kemény. Csak azzal van hogy nővérem egyből azzal jön hogy külföldön csak ilyen munkát találok, egyből a magyar közvetitő cégekből indulnak ki.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30234) Cs1csó válasza carl18 (#30233) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy kis kiegészítés: a nyelvtudás mellé kell egy kis spórolt pénz is mondjuk 300-400 ezer forint.

(#30235) r.levente75 válasza Cs1csó (#30234) üzenetére


r.levente75
addikt

Ja meg egy kis tartalék a hazaútra, ha balul sülne el valami.

(#30236) carl18 válasza Cs1csó (#30234) üzenetére


carl18
addikt

Igen a pénz gondoltam havi 300 kellhet legalább. :)
Májusba próbáltam egy acélfeldolgozó üzzemet magyar közvetitőn keresztül. De a szállás undoritó volt, szóval nem úgy alakult ahogy akartam. De nem adom fel, biztos találok vállalható munkát is odakint. Főként nem csak a bér miatt mennék, hogy világot lássak az is mozgatja a fantáziám.
Tirolba is gondoltam a szállodai munkákra. Tudtommal ott van nyári és téli szezon, szállás és és az étkezést állják. Majd még utána nézzek a lehetőségeimnek.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30237) Cs1csó válasza carl18 (#30236) üzenetére


Cs1csó
félisten

A nyelvtudással, hogy állsz?

Amúgy igen, annyi elég lehet, ha egy konkrét városban akar szerencsét próbálni az ember, ott bérelni egy kis lyukat és keresgélni bár jobb ezt még itthonról elintézni de ha az adott munka nem jön be akkor a helyben keresés is megoldás.

r.levente75

Ha nem azonnal kell vissza repülni akkor egy repjegy nem extrém drága. 50k alatt megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#30238) carl18 válasza Cs1csó (#30237) üzenetére


carl18
addikt

Régen tanultam, németet, angolt. Mind kettő megy egy kicsit, elsőnek úgy gondoltam idehaza próbálok környezett változtatni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30239) Cs1csó válasza carl18 (#30238) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kis lépésekkel, az is jó, de mindenképpen dobbantani kell ez nagyon gáz. Számomra az is meglepő amit a szakszervezetek alapításáról hallok, én úgy tudtam, hogy adott létszám felett kötelező üzemi tanácsot létrehozni vagy még nagyobb üzemméretnél már szakszervezetet tehát úgy tudtam erre törvény van.

(#30240) pjen válasza Cs1csó (#30239) üzenetére


pjen
félisten

Nem olvstál semmit például a suzuki művekről.Mit gondolsz mért jönnek ide,ha az állam szigorítana elmennének

(#30241) inf3rno válasza carl18 (#30233) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem feltétlen, unokatesóm asztalosként dolgozik kint, egyik ismerősöm meg targoncás, vagy valami ilyesmi raktáros melókat csinál. Mindkettő jól keres. Az utóbbi úgy ment ki, hogy barátnője apjánál laktak. Aztán bement a munkanélküli hivatalba vagy mifenébe, és ott adtak neki minden nap valami munkát, amíg találtak neki valami állandót. A lakhatás, ami necces 1000 EUR simán van egy lepukkant szar bérlakás havonta, 2000 felett meg nehéz keresni képesítés nélkül. Szóval vagy jól élsz, és nem teszel félre, vagy retekben élsz, és akkor van mit félreraknod itthoni viszonylatban. Nekem legalábbis ez jött le. Én szerintem jól keresnék kint, ha kimennék, olyan 5-10.000 EUR között, de nem vágyom rá. Mármint persze a pénz jól jönne, de képtelen vagyok itt hagyni a szülőföldet, meg a mostani relatív kényelmet lecserélni átmeneti bizonytalanságra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30242) Borisz76 válasza inf3rno (#30241) üzenetére


Borisz76
veterán

Az utóbbi 2-3 évben nagyon felmentek az albérlet árak odakint.

Átlagosan 400-500 euró : 1 kis szobás, konyhás, fürdős albérlet.
Egy normálisabb 2 szobás 600-tól indul.

Ez a Hideg verzió !

Kint szokás ugyan is, hogy "Meleg"-en adják ki azaz az árban benne van minden : villany, fűtés, stb....ezek pedig inkább 800-1000 euró / hó.

Azért mentek fel így az árak mert kint másképpen működik a szociális ellátórendszer...és aki olyan embert/családot fogad be az albérletbe aki "rászoruló" , akkor annak az ÖNKORMÁNYZAT GARANTÁLTAN kifizeti a havi 900 eurós albérleti díjat.

Nos....az utóbbi időben megugrott a "migránsok" száma....
Ezt pedig sok ház / lakás tulajdonos ki is használja !

Nem biztos, hogy a szegény magyar / lengyel / román vendégmunkásnak lesz melója.....nem biztos tehát az sem, hogy ki tudja fizetni az albérletet.....inkább mennek a biztosra !

Mod : Valamivel több mint 1 éve költöztem haza.
Kint Dortmund és Düsseldorf között félúton Wuppertal városa mellett laktam : Schwelm városában.

Wuppertal-ban található Európa egyetlen [ilyen szerkezete.../ Wikipédia oldal.]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30243) philoxenia válasza inf3rno (#30241) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én szerintem jól keresnék kint, ha kimennék, olyan 5-10.000 EUR között

Milyen meló ez?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30244) Borisz76 válasza philoxenia (#30243) üzenetére


Borisz76
veterán

Havi fizetésnek nagyon sok lenne....
Évesnek meg nagyon kevés....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30245) carl18 válasza inf3rno (#30241) üzenetére


carl18
addikt

Én is szeretek itthon lenni minden, csak néha úgy átgondolom ennek nincs értelme hogy csak aludni járok haza. 247 óra munka + napi 4 óra utazás, nem sok mindenre jut idő. Amire jutt az meg az alvás/pihenő időböl veszi el a maradékot, ilyen áron már nem biztos megéri itthon maradni.

Ha közelebb lenne még jó is lenne, de ez a hajnal 3-kor kellés komolyan borzalmas.
Busszon aludni nem tudok, és akkor még álljunk helyt is 12 órában :DDD. Este 20:30-ra hazaér a busz és akkor otthon vagyok, hazajöttem aludni. Persze átmenetileg jó, de nem egy hosszú távon csinálható dolog.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30246) inf3rno válasza philoxenia (#30243) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Biomérnök (leginkább orvosi), szoftverfejlesztés, ilyesmik, amihez értek. Ahogy néztem pár éve USA-ban $100k/év a biomérnöki fizetés, bár most már alacsonyabbakat találok, de most se annyira rossz. [link] Azt mondják Szingapúrban is masszívak a bérek, nagyon ráálltak erre a biotech témára és informatikában is jól fizetnek. Egyik ismerős volt kint pár évig, ő is jól keresett. Itthon meg kb. lófasz nincsen biotech témában, ami érdekes, és meg is fizetnék, azért megyek el egyre inkább informatika felé.

Buliban hasznos! =]

(#30247) philoxenia válasza inf3rno (#30246) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk amit itthon csinálok abban én is jól keresnék nyugatabbra, de nemigen alkalmaznának anyanyelvi nyelvtudás nélkül.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30248) philoxenia válasza carl18 (#30245) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Munkásszálló nincs?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30249) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! Idén szerintetek mikorra fogják ütemezni a nagyobb webáruházak (emag, edigital) a fekete pénteket? Hivatalosan november 29 a fp., de emlékszem, hogy tavaly is volt, aki már jóval előtte megtartotta.

[ Szerkesztve ]

(#30250) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

Gyors segítség kellene, 1 xerox multifunkciós driver: Xerox GPD PCL6 V4.1.585.13.0

tudna valaki 1 letöltési linket küldeni ? :U

:R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.