Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29151) carl18


carl18
addikt

Sziasztok! :)

NA van egy Pattent számitógépem, a harci helyzet van itthon egy Geforce GTS 450+8500GT+ a prociba a HD 2500 IGP. Ezeket hogy lehet fúzionálni? hogy össze adodjon az erő? Na meg a videóram? NIncs valami program amit ha felrakok a teljesitmény össze adódik.

8500GT 512 MB-os mint a GTS 450, kettő együtt 1 gigás IGP is adna 512 mb memóriát akkor volna 1,5 giga. Az már nem olyan rossz félsiker. Vulcan/DX 12 valahogy ezt össze tudná adni? Tudtommal azok szoktak ilyen izéket csinálni. processzor egy ŐSI I7 megéri még játékra használni?

(Még van itthon egy Geforce 7300LE, de sajnos az nagyon gyenge és kicsi a sávszélessége) Nem segitene semmit a vele való fúzió. Még pont hogy hátráltatná a GTS 450 hatalmas erejét.

FP32 (float) performance (8500GT)
29.38 GFLOPS +110GFLOPS+601GFLOPS=740 GFLOPSOM Volna a fúzió után...? Ez effektiv teljesitmény?

Akkor valaki tud ilyen linket ahonnan le lehet ezt tölteni hogy ezt megcsinálja ? :)

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29152) nyisziati


nyisziati
veterán

Hmm...
Nagy a csönd...
Gyanús...

Nem válaszolna már valaki ennek a szegény gyereknek? :((

;]

(#29153) JoolsNOS válasza carl18 (#29151) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én anno csináltam igpvel a 9600gt-t. 3d mark több pontot adott, de látszatra kevesebb volt az fps és a kép is rángatott...Hanyagoltam.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#29154) inf3rno válasza nyisziati (#29146) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Volt már, hogy 2 hétre elkevertek egy fontos csomagot, én meg csak vártam, hogy mikor jön... Ja pont az anal driller volt az. :DDD Viccet félretéve eléggé szopóág tud lenni, mert kaptam már régebben olyan levelet a NAV-tól, hogy fáradjak be 3 napon belül, vagy megbüntetnek 300k-ra. Viccesek tudnak lenni... Azt is átvették mások ajánlottan, de szerencsém volt, mert 1 nap késéssel jutott el hozzám, nem 2 hétre rá. Postán maradóval is ugyanez sajnos a helyzet, aki épp arra jár családtag, az átveszi mindenki leveleit, csomagjait, igazából még faterom titkárnője is vette már át csomagomat, szóval kb. itt tartunk. Futárral ugyanez a helyzet. Már szóltam nekik, mert baromi irritáló, de úgy tűnik tehetetlen vagyok ebben az ügyben. Lehet nevet kéne változtatnom. :))

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29155) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Rászoktam, hogy csomagpontra vagy másik városba postapontra küldetem a dolgokat, de külföldi cuccoknál nem tudom ez mennyire megoldható. Mindemellett még tovább nehezíti a helyzetet, hogy utánvét párti vagyok, szinte sosem utalok előre, csak ha nincs más mód. Amennyire én tudom pl postafióknál nem szokták engedni a cégek az utánvétet.

Buliban hasznos! =]

(#29156) Spet válasza carl18 (#29151) üzenetére


Spet
addikt

Mi?
....
Összeadni?
....
Hogy?
....
Mi?
....
User error.

Ha van 2 azonos NVIDIA/AMD videokártyád, és van egy olyan alaplapod, ami dual-ban vagy SLI/Crossfire-be kötve kezeli a kártyákat, akkor azoknak az erejét ki tudod használni.

A CPU-ban található GPU-t meg automatikusan tiltja/lekapcsolja a rendszer.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#29157) Met


Met
nagyúr

nem közszereplők, teljes nevének használata az illető személyiségi jogait sérti

Ez igaz? Név, cím, telefonszám nincs leírva egy blogbejegyzésben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29158) philoxenia válasza Met (#29157) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem attól függ, mire használják...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29159) EmberXY válasza inf3rno (#29154) üzenetére


EmberXY
addikt

"Aláírós" levelet is átvesznek mások helyetted? Akkor ott elég nagy gond van...
Ilyet csak egy módon tudok elképzelni, mégpedig úgy, ahogy mi apámmal csináljuk, egyikünk sem használ előtagot (id vagy ifj), és így ugyanaz a nevünk, ugyanazon a lakcímen bejelentve. ;]

Up the Irons!

(#29160) pjen válasza EmberXY (#29159) üzenetére


pjen
félisten

Családtagnak oda adja a postás.

(#29161) inf3rno válasza EmberXY (#29159) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, gyakorlatilag erről van szó Sokszor volt olyan, hogy az én leveleimet, csomagjaimat az ő cégénél vették át, aztán utána elkeverték. Gondolom ha a lakhelyen nem találnak senkit, akkor átviszik a céghez, hogy vegye ott át valaki. Ami gáz, hogy a titkárnője is simán átveszi az utánvétes csomagjaimat, aki meg már nem családtag. Egyszer volt, hogy utánvétesnél írtam a cégnek, hogy később küldjék, ne azonnal, mert nyaralok, erre 2-3 napra rá kihozták. Akkor mondtam a futárnak, hogy vigye oda faterhoz. Azóta már meg se kérdez, oda kézbesíti, ha otthon vagyok, ha nem. Na mindegy. Most elküldettem a szomszéd városba postán maradóra, remélem oda ér, és tényleg így működik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29162) philoxenia válasza inf3rno (#29161) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

B.ki meg ne nősülj! Egyszer veszi át a 'zasszony helyetted a guminőt oszt' annyi... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29163) donmackó válasza philoxenia (#29162) üzenetére


donmackó
őstag

Vagy majd más veszi át este az asszonyt? ;]

Release the cable hounds!

(#29164) inf3rno válasza philoxenia (#29162) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát elég szar házasság lehet ahol már kell a guminő... ;]

Buliban hasznos! =]

(#29165) philoxenia válasza inf3rno (#29164) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29166) nyisziati válasza inf3rno (#29164) üzenetére


nyisziati
veterán

Na ja, tiszta gáz. :Y

Bár manapság a sárkányok szerelmi élete se a régi...

(#29167) Met válasza philoxenia (#29162) üzenetére


Met
nagyúr

Vagy átveszi a Seggmester5000-et és világgá szalad, pedig hősünk csak magának rendelte ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29168) updog


updog
senior tag

Ha van egy PC hangszórópárom, 2 x 5 W (4ohmos) hangszórókkal, amik már recsegnek-ropognak, és kicserélném 2 x 55W (szintén 4 ohmos) ilyenekre, működne vajon az eredeti erősítővel? Leégne huzamosabb használattal, vagy csak halk lenne?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29169) pjen válasza updog (#29168) üzenetére


pjen
félisten

Baja nem lenne.A hang erejét ki kéne próbálni.

(#29170) Cs1csó válasza updog (#29168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy írják lehet halk lenne, nincs elég kraft.

(#29171) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

A környékünkön már egy ideje jön egy gödörből valami szürkés, büdös, szúrós vegyszerszagú füst.

Mivel tudnám ezt megvizsgálni, hogy ez mi lehet? Önkori nem játszik.

Amire idáig jutottam, az ez.

Esetleg valami hasonlót lehet venni Magyarországon is?

Köszi előre is a segítséget! :R

(#29172) pjen válasza HdRew (#29171) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem hívd fel a katasztrófa védelmet.

(#29173) inf3rno válasza pjen (#29172) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, ha tényleg mérgező, akkor jobb, ha szakember nézi, vagy úgy jár, mint a kínaiak meg a japánok, akik lemennek a mobiljukér a pöcébe, aztán vissza már nem jönnek. Egyébként szerintem az alien királynő fészkét melegítik így a dolgozók.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29174) 5teve válasza HdRew (#29171) üzenetére


5teve
senior tag

az is sokat segítene, ha elárulnád hol a 3.14csába vagy.
a vizsgálati eszközt felejtsd el (gagyi, kínai, marhaság,), inkánbb fókuszálj arra, hogy mit és hol?!!!!!!!!!!!4négy!!

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#29175) EmberXY válasza HdRew (#29171) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha füstről van szó, az valószínűleg nem gázszivárgás, az ilyen műszer szerintem nem is jó hozzá, és felesleges is.
Nem égetett valaki szemetet esetleg a gödörben, és jó magyar szokás szerint otthagyta? Sajnos gyakori, hogy műanyagot, fóliát, meg minden háztartási szart egyszerűen elégetnek, mert úgy olcsóbb.
Képet tudsz lőni róla?

Up the Irons!

(#29176) kaszaking


kaszaking
tag

Hogyan tudom kiszámolni hogy egy 12 voltos X Ah akkumulátorra kötött inverter meddig bírja árammal? Inverter max 300 watt terhelést tud és 12 voltról alakít 220 voltra

(#29177) philoxenia válasza kaszaking (#29176) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából egy (gondolom) savas akkunak a feltöltöttségét csak becsülni lehet, nagyon elméleti a ráírt érték, mert azt, hogy milyen állapotban van az akku, az nem mutatja. Veszteséggel is számolnod kell.
Kis segítség itt: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29178) HdRew válasza 5teve (#29174) üzenetére


HdRew
őstag

Budapesten, de már hónapok óta, körbe van kerítve kis semmit sem érő szalagokkal, de ennyi.

(#29175) EmberXY

Videót tudok linkelni privátban.

[ Szerkesztve ]

(#29179) philoxenia válasza HdRew (#29178) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29180) Inhouse válasza kaszaking (#29176) üzenetére


Inhouse
őstag

A feltöltött indító akku újonnan C/20 terheléssel kell bírja 20 órán át, amikor 10,5V-ra merül és akkor azonnal fel kell tölteni. Ezeknek az akkuknak ez a fajta használat nem tesz jót. A munkaakkuknál fel szoktak tüntetni C/10, C/5 értéket is, ezek kisebbek a C/20-nál. Nem egyenes az arányosság, tehát kétszer akkora terheléssel nem fele annyi ideig fogja bírni, hanem kevesebbet.

Üdv Inhouse

(#29181) EmberXY válasza HdRew (#29178) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha hónapok óta füstöl, akkor az szerintem másokat is érdekelhet... De jöhet a videó, ha gondolod.

Up the Irons!

(#29182) r.levente75


r.levente75
addikt


Egy ilyen átalakítót ha rádugok egy autóban lévő aux bemenetre, akkor az mit csinál egy pendriveal? Lejátsza kilistázza vagy semmit?

(#29183) nyisziati válasza r.levente75 (#29182) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt így előre kb. senki nem fogja neked megmondani.
Függ a rádiótól, a pendrive-tól és ettől a csatitól is.

Én ugyanerre a problémára FM transmitter-t használok.

(#29184) r.levente75 válasza nyisziati (#29183) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy mp3 lejátszóról megy simán, mivel maga a kütyü tudja a lejátszást. Szerintem nem menne.

(#29185) #33253120 válasza r.levente75 (#29182) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem semmit, mert ott analóg jelet vár, nem adatot.

(#29186) r.levente75 válasza #33253120 (#29185) üzenetére


r.levente75
addikt

Ettől tartok én is. Vajon mire lehet használni akkor egy ilyen átalakítót?

(#29187) Inhouse válasza r.levente75 (#29186) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha jól tudom vannak olyan autós fejegységek, amikbe be van építve az USB bemenet is, csak valamiért egy Jack aljzat van mindenre. Ezekhez jó csak ez az átalakító, hiszen nincs benne elektronika. Olyasmi lehet, mint a PS2<->DIN billentyű átalakító...csak mechanikusan alakít át, a többit a készülékek elektronikája végzi.

Üdv Inhouse

(#29188) r.levente75 válasza Inhouse (#29187) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi :R
Akkor ez nem az én kütyüm lesz.

(#29189) #33253120 válasza r.levente75 (#29186) üzenetére


#33253120
törölt tag

Érdekes kérdés.
Pl:, a szörnyen régi DVB-t beltérim is 4P Jack/3P RCA kábellel jött ki gyárilag, szóval lehet valamilyen célhardverhez van. Vagy mittudomén, egy apa/apa kábellel az említett öreg beltérim jelét lehetett volna ezzel pc-re küldeni továbbfeldolgozáshoz.

(#29190) Inhouse válasza r.levente75 (#29188) üzenetére


Inhouse
őstag

Rákerestem, azt dobja, hogy Apple iPad shuffle töltőkábel...nekem a spec autórádió AUX rémlik...

Üdv Inhouse

(#29191) r.levente75 válasza Inhouse (#29190) üzenetére


r.levente75
addikt


Ez az eredeti kép, ez mintha egy autó rádiója lenne, de lehet hogy tényleg csak egy töltőkábel?

(#29192) kaszaking


kaszaking
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#29193) inf3rno válasza kaszaking (#29176) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Beszorzod a 12V-ot az Ah értékkel, kapsz egy Wh értéket, azt leosztod a 300W-al, és kijön, hogy ideális esetben hány órát bírna. Utána tudsz korrigálni a veszteségekkel, ami már nehezebb kérdés... Ahogy nézem, amit mások írtak, a veszteség függ attól is, hogy hány wattot veszel le róla.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29194) kaszaking válasza inf3rno (#29193) üzenetére


kaszaking
tag

Köszönöm a részletes és érthető választ :R

(#29195) inf3rno válasza kaszaking (#29194) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szívesen, sok sikert!

Buliban hasznos! =]

(#29196) pachito válasza r.levente75 (#29191) üzenetére


pachito
őstag

Szerintem kár ezen ennyit filózni, $1 azért nem egy ökör ára :)) Megveszed, működik, örülsz vagy nem és akkor van egy kacatod 300 ft-ért, nabumm.

(#29197) r.levente75 válasza pachito (#29196) üzenetére


r.levente75
addikt

Ebben igazad van csak kíváncsi voltam.

(#29198) #59063552


#59063552
törölt tag

Most, hogy külön ment a Google Photos és a Google Drive, hogyan tudom beállítani azt, hogy a telefonon készített és a Google Photos-ba feltöltött képek azonnal szinkronizáljanak a PC-re is?

(#29199) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok!

Bicajos kérdés:
Ennek mi a neve, és hogy kell felszerelni? :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#29200) ColdMan válasza sutyesz96 (#29199) üzenetére


ColdMan
tag

Lánc feszítő.
Leveszed az anyát a tengelyről.
Ráhúzod az alátétes részt, a menet hátrafelé néz.
Anya vissza (lazán).
"U" alakú részt ráhúzod a menetre, úgy, hogy betakarja a tengelynek vágott nútot.
8-as anyát a menetre, ahogy tekered, feszíti a láncot.
Amikor megfelelően feszes, lerögzíted a tengelyen lévő anyával, és kész.
Nem minden típusra rakható fel.

szerk

Ha precíz akarsz lenni, mindkét oldalra teszel, így nem kell a kerék keresztbe fordulását kézzel korrigálni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.