Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25001) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Letezik valami ertelmes alternativa a Popcorn Time-ra? Vagy 1,5-2 eve nem jott update, igy ez felejtos. A Stremio jo volt egy ideig, de honapok ota le van halva a rarbg addon. Milyen egyeb lehetosegek vannak?

(#25002) EmberXY válasza inf3rno (#24997) üzenetére


EmberXY
addikt

Talán ha sokan, akkor igen, de én lennék egyedül szerintem, aki hülyét csinál magából. Ha toborozni kezdenék, ugyancsak magamból csinálnék hülyét, még szerintem rágalmazásért, lejáratásért engem hurcolnának meg.

Up the Irons!

(#25003) carl18 válasza inf3rno (#25000) üzenetére


carl18
addikt

Hát sajnos itt minden normális embert meghurcolnak, például nem egy esetben volt ismerős körökben önvédelem, de végül még is garázdasággal gyanúsították az embert.

3 Gipsy belém köt, én meg barátnőmmel vagyok túl lépnek a határon elkezdik fogdosni és engem is lökdösnek.
Mikor az ember eldurran megvédi magát és akit szeret, utána még én vagyok a garázda.....
Ez még régen volt suliba, izgalmasan köszöntöttem a 18 éves kort :U :Y
Ez volt úgy 7 éve, de kíváncsi vagyok melyik ember nem durranna el ilyen esetben.
1 év felfüggesztettet kaptam, még képet is csináltam rólam mint a filmekbe, ilyen táblával meg ujjlenyomatot is vettek.

Azóta nem történt velem semmi, nem volt azóta se rendőrségen. De tényleg én éreztem magam kínosan, az a 3 srácból egyik már börtönben van. Csak az zavar hogy miért én kapok, mikor kiprovokálták a helyzetet.

Azért annak örülök, itt hardapron azért nagyrészt jófej értelmes emberekkel beszélgettek, és akikkel idáig üzleteltem személyesen mindegyik nagyon kedves jófej volt. Senki se volt balhés, kötekedős. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#25004) EmberXY válasza carl18 (#25003) üzenetére


EmberXY
addikt

Azóta már változott a BTK a jogos önvédelmet illetően, már nem annyira "szigorúak", viszont az önbíráskodással nem szabad ezt összekeverni.

Up the Irons!

(#25005) MaxxDamage válasza freaghill (#24988) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én úgy jártam, hogy volt üzemi balesetem (munkába menet 2009-ben) és voltam 6 hó baleseti TP-n , majd jól éreztem magam és elmentem dolgozni. Dolgoztam vissza estem (korábbi állapotba) majd megint voltam TP-n (nem balesetin) 3-4 hónapot, majd megint jól éreztem magam és megint visszaesett az állapotom (1 hónap után) és megint TP-re kényszerültem...az 1 évet letöltöttem (30 naponta TP ellenőrzésre kellett mennem) és pont az utolsó hónap adta oda a háziorvos a TP papírt, aztán a TP ellenőrző fődoki elkérte, megnézte és mondja a háziorvosnak, hogy a betegnek (nekem) nem baleseti TP jár(t) volna? Hát sima TP kóddal volt a papír töltve és nekem baleseti TP járt volna.(mivel az üzemi balesettel kapcsolatos / vissza vezethető állapot, romlás) A fődoki olyan rendes volt, hogy írt a területi OEP kifizetőnek levelet, amibe kérte a részemre az 1 év további TP (baleseti) kifizetésre való jogosultság engedélyezését. Meg is kaptam és további 1 évig kaptam baleseti TP-t, majd azután mehettem az orvosszakértői felülvizsgálatra. Kérdem én, ilyenkor a háziorvost nem veszik elő? (az hibázott és nem kevés kárt okozott vele...)

Amúgy a balesetkor eszméletlen állapotban szállított a mentő, korrektül elláttak, 1 hónapig voltam a kórház lakója. (agysérülés, agykárosodás, agyi vérrög, arccsonttörés, stb..volt a diag.) összesen 5 évem ment el, mire az állapotom stabilizálódott és egy (viszonylag jó) szinten van jelenleg. (ennek is örülni kell)

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#25006) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#24966) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Erre valaki tud mondani valami okosat? (ötlet, bármi)
Vagy vegyem meg 20-30k-val drágábban (pl. eMag) és ott adnak 120 hónap garanciát hozzá/rá) :DD

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#25007) inf3rno válasza carl18 (#25003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Legalább már tudják meddig mehetnek el veled. Kóstolgattak, ennyi. Általában bandában szokták sok lúd disznót győz alapon.

Buliban hasznos! =]

(#25008) inf3rno válasza MaxxDamage (#25006) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz annyit tudsz tenni, hogy intézed a szállítás Szlovákiába az ottani szervizbe ha gondod van vele.

Buliban hasznos! =]

(#25009) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Letezik hasznalhato feliratkereso program? Unalmas mindig felmenni a opensubtitles-re, beallitani a magyar nyelvet, megkeresni a megfelelo feliratot, letolteni majd kicsomagolni, majd betenni a film ala.

(#25010) Borisz76 válasza YASKATIR (#25009) üzenetére


Borisz76
veterán

Media Player Classic Home Cinema

Ha jól van beállítva keresi a magyar feliratot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25011) YASKATIR válasza Borisz76 (#25010) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Kosz, de ez nem jatszik, mert mar nem fejlesztik majdnem 1 eve.

(#25012) alcsa válasza YASKATIR (#25011) üzenetére


alcsa
senior tag

VLC és a VLSub kiegészítő. Pont most váltottam én is hasonló okokból.

(#25013) MaxxDamage válasza inf3rno (#25008) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi!
Én is erre gondoltam, mint lehetőség.
Ottani Samsunggal felveszem a kapcsolatot azért, vásárlás előtt. :R
EU-n belül miért nem cseréli a Magyar Samsung bolti garin 24hón túl vajon?) ez kicseszés a részükről (mint gyártó)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#25014) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Fűnyíró egy kicsit víz alá került nálunk, és vizes lett az olaj, amit szeretnék lecserélni.
- Jó, ha simán oldalra döntöm, és "kiöntöm" belőle?
- Olajból milyen kellene bele?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25015) customer114 válasza pocokxx (#25014) üzenetére


customer114
senior tag

Sütő ;]

(#25016) Met válasza customer114 (#25015) üzenetére


Met
nagyúr

Vízbázisú ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25017) #65675776 válasza pocokxx (#25014) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolom a használati útmutató leírja.

(#25018) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Köszi! :R Halat sütöttünk tegnap, azt az olajat egyébként is kidobtam volna.
Fűnyíróolajból csak egyféle volt a mezőgazdasági boltban, így az vettem bele. :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25019) Met válasza pocokxx (#25018) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudom, lehet nem mondták még, de az algát nem fűnyíróval nyírják a tóban:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25020) pocokxx válasza Met (#25019) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ahol a Balaton házhoz jön... [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25021) Rokababa


Rokababa
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a legjobb ingatlanos/albérletes oldal, ahol 3 lány egyetemi tanulmányok alatti időszakra találhat normális áron albérletet Budapesten?

Már nagyon aktívan nézegetem, de lehet, béna vagyok, és nem jó helyen keresgélek...

(#25022) Ispy válasza Rokababa (#25021) üzenetére


Ispy
veterán

"normális áron albérletet"

Mission impossible. Elszáltak az árak.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25023) philoxenia válasza Rokababa (#25021) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] ;] :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25024) olloczky válasza Rokababa (#25021) üzenetére


olloczky
senior tag

Másfél hónapja koltoztunk fel Pestre batyammal. Nagy szerencsevel talaltunk olyan albit, ami butorozott, gepesitett, XI. keruleti rohadt jo helyen 140+rezsi havonta.

Mutatom a szerencse faktort: 3 leegyeztetett lakasra jottunk fel, abbol 1 mar utkozben (Miskolcrol jottunk) lemondta, hogy elkelt. Megnéztük a maradék 2-t. Mire eldontottuk (par orarol beszelunk), hogy kivesszuk az egyiket, elottunk elvittek azt is. A masik nem volt jo nekunk. Ekkor mar delutan 5 korul voltunk, bujtuk az alberlet hirdeteseket, hogy ha mar fent vagyunk talaljunk valamit. Rabukkantam egy hirdetesre amit akkor nem reg raktak fel.

Felhivtuk az ingatlanost, hogy erdekelne minket, ez es ez a helyzet, meg tudnánk-e nezni. Az ingatlanos meg akkor vette at a postan a kukcsot, amit a tulaj kuldott es mar masnap reggel 8-ra volt erdeklodo.. kb 7-8 ora korul vegeztunk de megkaptuk a lakast. Egy evre alairva! De ez inkabb jo tenyezo, mint hatraltato.

Úgyhogy.. sok sikert! :D

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25025) Ispy válasza philoxenia (#25023) üzenetére


Ispy
veterán

Nincs is annál szebb, mint amikor két szőrös férfitest összeér. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25026) Borisz76 válasza Ispy (#25025) üzenetére


Borisz76
veterán

Dehogynem....három szőrös férfi test :)) Fúj !!!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25027) philoxenia válasza Borisz76 (#25026) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mohofób! ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25028) Rokababa válasza olloczky (#25024) üzenetére


Rokababa
csendes tag

Köszönöm szépen! Megpályázzuk azért a kolit is, hátha sikerül...Bár nagy reményeket nem fűzök hozzá. Bár nekem tetszenek a szakkollégiumok is (ELTE), annak is nagyon örülnék, ha összejönne.

Nagyon durva árak vannak, amiket azért egy középosztálybeli kétgyermekes család (mint a mieink) elég nehezen tud kifizetni, főleg, hogy a tesóm is Pesten tanul, csak ő dolgozik is mellette, de még így is 60 +rezsi+közös költség neki, és akkor még nem is számoltuk a kaját, ruházkodást, jegyzeteket, stb.. Sajnos az ő lakásukba nem tudok költözni, nem szeretnék egy szem lányként egy legénylakásban élni.

Persze én is szeretnék dolgozni egyetem mellett, csak elkeserítő, hogy pld. a családi pótlékot is, ha jól tudom, elveszik akkor, mikor egyetemista leszel, pedig szerintem ekkor lenne a legjobban a családoknak szüksége plusz támogatásra.

(#25029) inf3rno válasza philoxenia (#25023) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Állítólag működik ez úgy is, hogy csaj a főbérlő és fiatal pasikat keres albérlőnek.

Buliban hasznos! =]

(#25030) inf3rno válasza Rokababa (#25028) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha van zs, akkor a legjobban úgy jártok, ha megdumáljátok a szülőkkel és a három család összedobja a pénzt egy lakásra, az egyetem után meg eladjátok. Kolit érdemes megpályázni, de elsőben inkább az a jellemző, hogy csak a hátrányos helyzetűeket veszik fel, a lakóhely távolsága nem annyira szempont. Később már a jegyek is számítanak, meg hogy mennyire haverkodtak össze a hallgatói önkormányzatosokkal, akik a helyeket osztják. Bár én BME-re jártam, lehet, hogy az ELTE más világ.

Buliban hasznos! =]

(#25031) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Műanyagragasztáshoz mi a legjobb? (kemény műanyagra gondolok: távirányító, gyerekjátékok, effélék.) Pillanatragasztó? Palmatex?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25032) ubyegon2 válasza pocokxx (#25031) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én ezzel ragasztottam össze egy vibra tréner kapaszkodó vezérlőtábla részét fél éve, mert letört az állványáról és bírja a használatot azóta remekül. Mindkét felület műanyag.

Kis méretű dolgokhoz lehet, hogy ez túlzás, oda akár a pillanatragasztó is elég, pld távkapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#25033) philoxenia válasza ubyegon2 (#25032) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez elég durva anyag... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25034) ubyegon2 válasza philoxenia (#25033) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Durva bizony, még innen kaptam a tippet hozzá anno és mondtátok, hogy rettenetes szaga van. Még annál is olyanabb, de a kötés, ami létrejön......hát az tuti! :Y

(#25035) pocokxx válasza ubyegon2 (#25032) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi! :r Lehet ez tényleg túlzás egy picit... :) [link] Ezt találtam, talán beválik. A pillanatragasztóval csak az a bajom, hogy a kezemet általában előbb összeragasztom vele, mint azt, amit akarok... Illetve, hogy akár hogy zárom le a következőre szinte biztosan beszárad...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25036) ubyegon2 válasza pocokxx (#25035) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

😉
Szerintem is bőven elég, amit linkeltél.
A pillanatragasztóval szerintem mindenkinek hasonló élményei vannak! 😁

(#25037) inf3rno válasza pocokxx (#25035) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg túl nagy mennyiséget használsz pillanatragasztóból. Én ragasztottam vele a múltkor, aztán rá néhány percre miután összenyomtam a két felét, láttam, hogy az újságpapírra kezd lefolyni vékonyan a szmötyi. Nem tűnt soknak, amit felvittem, de ezek alapján fele annyi is elég lett volna. A beszáradás csak úgy kerülhető el, ha egy héten belül elhasználod. Ha már felnyitottad, nem tudod olyan szorosan lezárni, hogy ne szökjön be szép lassan valamennyi levegő meg nedvesség a tubusba. A két komponensű ragasztók sokkal jobbak ilyen szempontból. Ha óvatosan csinálod, akkor nem fog odaragadni a kezed, ha nem tudod óvatosan csinálni, akkor lehet kapni eldobható orvosi kesztyűt (latex) gyógyszertárban.

Vannak műanyag forrasztó/hegesztő/ragasztó cégek. Ha drága dolog, pl lökhárító, amit meg akarsz csinálni, akkor jobb, ha elviszed egy ilyen céghez, mert ők tudják, hogy milyen műanyagot hogyan lehet helyrehozni, és nagyon utálnak ilyen tákolás után dolgozni, főleg ha az pillanatragasztóval történt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25038) inf3rno válasza ubyegon2 (#25034) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg valamilyen aminos térhálósító szer van benne (pl etilén-diamin), attól ennyire büdös. Ezek allergizálnak, ha sűrűn használod őket.

Buliban hasznos! =]

(#25039) ubyegon2 válasza inf3rno (#25038) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én nem láttam bennük ilyesmiket, amiket említesz!😁 Azért köszi, hogy szólsz és reméljük jó darabig nem kell szagolnom újra. Most se hajoltam közel direkt, de sajna adott a karhosszúság....🙂

(#25040) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ismeri valaki ezt a növényt?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25041) ubyegon2 válasza philoxenia (#25040) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem. Vaddohányra tippelek amúgy. A méze egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#25042) inf3rno válasza ubyegon2 (#25039) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az egyik komponens a gyanta, a másik a térhálósító (hardener) ezeknél a két komponensű epoxy ragasztóknál. Ha tudod, érdemes a szabadban ragasztani, ott szellőzik a legjobban, illetve ezeknél már mindenképp célszerű kesztyűt, szemüveget viselni, mert mindegyik komponens irritálja a bőrt, a szembe meg elég fájdalmas lehet ha bekerülnek.

Buliban hasznos! =]

(#25043) #65675776 válasza inf3rno (#25037) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valamikor decemberben bontottam ki egy pillanatragasztót, még mindig nem száradt be. Pedig a műanyag csőre hosszában végigrepedt.

Ha az ember sokáig akar használni egy tubus pillanatragasztót, akkor alap dolog, hogy használat után eltávolítja a csörből a ragasztót. Általában elég annyi hozzá, hogy oldalról óvatosan összenyomja a tubust, ami így kicsit kitágul. Utána lezárod, és voila, legközelebb is jó lesz még. Tipikusan ugyanis a csőrbe köt bele a ragasztó, nem magába a tubusba. Csak az eltömődött csőr miatt nem tud kijönni.

Ja, és illik hűtőben tartani, bár ezt a részét én nem tartom be.

Egyébként vannak elég nagy kiszerelésű ipari pillanatragasztók, azok sokkal durvábbak, mint a sima bolti tubusos, vagy akár flakonos verziók. Mégsem panaszkodik egyik ismerősöm se, hogy beszáradt volna. Ezeket meg már egyenesen fagyasztóban kell tartani kibontás után.

(#25044) inf3rno válasza ubyegon2 (#25041) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Annak tűnik, érdekes, hogy egyrészt invazív gyom, másrészt hasznos: [link]

Buliban hasznos! =]

(#25045) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Lehet valahonnan tudni, hogy mikor jön a fedex futár? Reggel óta várom, de eddig semmi.

Buliban hasznos! =]

(#25046) inf3rno válasza #65675776 (#25043) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a tubusba is bele szokott kötni, ha hónapokig ott hagyom.

Buliban hasznos! =]

(#25047) MaxxDamage válasza inf3rno (#25046) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én hűtőbe szoktam tárolni (nagyobb tubusos, álló Loctite) és nem szokott vele gond lenni x év után sem. :B

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#25048) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Na olyan dolog érdeklődnék, ha van pár rossz szokásom hogy tudok róluk lemondani?
Szeretnék változtatni ezen? Hogy tudom változtatni?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#25049) Met válasza carl18 (#25048) üzenetére


Met
nagyúr

Konkrétan miről akarsz leszokni?
A fogalmazásról látom már sikerült leszoknod ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25050) customer114 válasza carl18 (#25048) üzenetére


customer114
senior tag

Nekem is mindig azt mondta anyukám, hogy ne piszkáljam folyton, mert leszárad. Azóta eltelt jópár év és semmi baja, nem volt még panasz a működésére. Ne higyj el mindent elsőre, amit mondanak. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.