Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30551) C. s. válasza EmberXY (#30538) üzenetére


C. s.
addikt

"De nadrágon keresztül venné ki?"

Miért is ne!

;]

(#30549) Vakegérke:

"Ez az életforma sokkal szórakoztatóbb, mint egy (lelkileg) kiszáradt vénemberé."

Szívemből szóltál! :D

[ Szerkesztve ]

(#30552) EmberXY válasza C. s. (#30551) üzenetére


EmberXY
addikt

Végülis... Lehet, hogy a jobb kezében már ott is a tojás.... ;]

Up the Irons!

(#30553) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!
Mivel nem találtam más topicot így itt kérdezem meg. Valaki találkozott már olyan jelenséggel, hogy egy videót/kat, amik lejátszhatóak simán egy gépen, foglalnak kb 3-400mb-ot részenként, rátéve telefonra, onnan másik gépre, hogy ott nézzem meg, a fájlok mérete 22-23gb lesz ????? Sose láttam még ilyet, a fájlokat nem nyitja meg a VLC, csak "pörög". 4 évadot másoltam egy sorozatból, kb volt vagy 10-15gb, ebből lett majdnem 1 tera a gépen ahova másoltam. Ami azért is furcsa, mert egy 256-os ssd van a gépben, szóval rá se férne. Ha vissza akarnám másolni a telefonra, ott már 22-23gb-ot lát egy résznek, szóval ráférne 2 rész max. Vissza lehet-e csinálni, vagy van valami mód, hogy helyrehozzam a file-okat? Köszi előre is!

(#30554) inf3rno válasza bajusz15 (#30553) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lövésem sincs, max az lehet, hogy szétzuhant valahogy a fájlrendszer ott, ahova másoltad.

Buliban hasznos! =]

(#30555) Nikaré válasza bajusz15 (#30553) üzenetére


Nikaré
őstag

Ilyennel még nem találkoztam.
Az eredeti példány nincs meg? Milyen formátumú az eredeti?
A megváltozott (óriás méretű) az ugyan olyan kiterjesztésű?
Esetleg vírus?

[ Szerkesztve ]

(#30556) Inhouse


Inhouse
őstag

Sziasztok!

Lassan élhető újra a konyhánk. Viszont van egy érdekesség. Az új konyhai csaptelepből engedett első pohár víz nem jó. Valami fura szaga/íze van, nem tudnám pontosan megmondani...nem poshadt, hanem olyan "technológiai szag", a zsírkréta-gépolaj vonalon... Ha az elsőt kiengedem, akkor jó. Ha áll a víz pár órát, akkor megint ugyanaez. Kb. 3 hete üzemeltük be. 2017-ben vettük a Lidl-ben, előre gondolva az új konyhára, ami kicsit elhúzódott. A dobozában pihent, bontatlanul. Gondolom, hogy a csap csinálja, hiszen a mögötte levő csőben kicsit több víz van, mint egy pohár és ez csak az első adagban van. Várjunk még elmúlik, vagy mi a fene lehet ez? Járt már valaki így?

Üdv Inhouse

(#30557) EmberXY válasza Inhouse (#30556) üzenetére


EmberXY
addikt

Az alapján, ahogy leírtad, valószínűleg kioldódhat valami a csaptelep belsejéből, ha 3 hét alatt sem tisztult ki, az tényleg fura.

Up the Irons!

(#30558) pjen válasza Inhouse (#30556) üzenetére


pjen
félisten

Mi van,ha leszeded és kifőzöd forró vizben?

(#30559) Inhouse válasza pjen (#30558) üzenetére


Inhouse
őstag

Igazából kap 60fokos vizet, hiszen mosogató csaptelep... Bár a java a gépben van elmosva. Elsőre megpróbálom azt, hogy hagyom folyni amit bír a vízmelegítő. Köszi, meglátjuk.
Olyan szépen felraktam, amikor még nem volt rögzítve a tálca. :)

Üdv Inhouse

(#30560) philoxenia válasza Inhouse (#30559) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Próbáld inkább magasabb hőmérsékletű vízzel, úgy, hogy mikor elérte a maximumot, elzárod, majd újra ugyanaz... A 60 fok az még nem túl magas.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30561) inf3rno válasza Inhouse (#30556) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt is újabban benzin íze van a víznek, de csak bizonyos poharakból. Próbáltam már kiforrázni őket, hátha valami elszaporodott bennük, de semmi hatása. Valamikor egy darabig rendben van, ha elmosom, aztán újra kezdődik. Vízforralóval is volt már ilyen, főleg azokra jellemző, aminél a műanyag rész érintkezik a vízzel. Fogalmam sincs mi okozza.

Buliban hasznos! =]

(#30562) Inhouse válasza philoxenia (#30560) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem tudom mennyit tud a vízmelegítő, nincs max-on, mert üzemszerűen nem kell. Majd felcsavarom és úgy. Köszi.

inf3rno:
Nem benzin szerű, az azért másabb. Mindegy mibe engedjük, üvegpohárban vettem először észre, meg a teás krigliben, az is üveg.

Üdv Inhouse

(#30563) tomazin


tomazin
veterán

SZiasztok!
Idos embernek keresek segelyhivot. Lehet itthon par felet kapni, szolgaltatassal, anelkul. Itt esetleg tipp, h merre induljak? próbáltam már a milyen topic/mobilos topicban, de eddig nincs szerencsém...(és nem hinném, hogy egyedül én kerestem eddig ilyet)

(#30564) Yeffy


Yeffy
veterán

Udv mindenkinek,

Par napja feltettem a kerdesemet az azonnali informatikai kerdesek oraja topikban, de mivel b_sznak valaszolni, gondoltam megprobalkozom itt is, remelhetoleg sikerrel. :)

Itt volna.

Ha tud valaki valamit rola, ne tartsa magaban.

udv
Yeff

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30565) Met válasza Yeffy (#30564) üzenetére


Met
nagyúr

Skype topic?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30566) Top cat válasza Yeffy (#30564) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy azért "b_sznak" válaszolni mert nem tudják.

Már elég régen használtam Skype-ot, így én sem tudom.

Megpróbálhatod a saját topikjában is hátha ott hamarabb kapsz választ.

Met beelőzőtt :)

[ Szerkesztve ]

(#30567) Yeffy


Yeffy
veterán

Ahh, jo tudni, h van Skype topik is - mondjuk itt mi nincs? :D

Koszi mindkettotoknek, atnezek!

Mondjuk eleg halottnak tunik, de egy probat meger.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30568) Cs1csó válasza Yeffy (#30564) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Top cat

Olvastam én is a másik topikban feltett kérdésedet, és hidd el SOKAN olvasták, de sajnos - mint nekem - halvány segéd lila fogalmuk sincs róla.
Az, hogy egy topik - jelen esetben a Skype - halottnak tűnik nem jelenti azt is hogy halott biztos sok Skype tudornak van felvéve a könyvjelzők közé (tudod ott jobb oldalt PC-és nézetnél) és látják ha új hozzászólás érkezik és ha TUDJÁK a választ válaszolni is fognak, erre mérget vehetsz.

Amit kipróbálhatnál - ha nem lesz érdemi tanács - hogy egy másik gépen is telepítesz egy Skype-ot és ott is kipróbálod, lehet valami szoftveres gubanc van egy teljesen más vason sem találsz opciót akkor valószínűleg módosítottak rajta és már nem érhető el úgy ahogy te szeretnéd.

Legjobb példa a "halott topik"-ra az Avast víruskereső topikja, amiben ha jön egy kérdés amire van valakinek épkézláb válasza akkor lesz is válasz pár napon belül.

Az azonnali fáradt gőz, meg az azonnali info azért jó mert azt tényleg mindenki olvassa aki számít, esetleg még a Windows 10 topik lehet mérvadó de ha ebben a három topikban nem jön segítség akkor egyszerűen nem tudják.

[ Szerkesztve ]

(#30569) inf3rno válasza Yeffy (#30564) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez elég up to date? [link]

Buliban hasznos! =]

(#30570) Yeffy válasza Cs1csó (#30568) üzenetére


Yeffy
veterán

Jogos eszrevetelek, koszonom a hozzaszolasodat, kiprobalom! :R

Csak sajnos ez mar a sokadik alkalom a lapcsaladon keresztul, ahol az en kerdesemre mondjuk egy hetig nem erkezik erdemi (vagyis igazabol semmilyen) valasz, mig egyebkent porog a topik, mennek a tarsalgasok, kesobb is csak azert, mert noszogatom az embereket.

Sajnos a Win10 topik egy ekes pelda erre, tobbszor is elofordult, es nem hiszem, hogy bunkon, vagy nem odavaloan nyilvanultam volna meg (leelenorizheto).

En tippem szerint sajnos kivettek az otthoni felhasznaloknak szant valtozatbol, mert, ahogy irtam az eredeti hsz-omban, a Business verzioban meg mindig remekul ott van, es konfiguralhato is.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30571) Yeffy válasza inf3rno (#30569) üzenetére


Yeffy
veterán

Igen, az.

Lenne, ha nem Skype for Business-rol lenne szo, hanem a privat verziorol. :(

Guglizas mar megvolt, sajna sikertelenul.

Azert koszi!

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30572) Borisz76 válasza Yeffy (#30571) üzenetére


Borisz76
veterán

Korábban én is olvastam a hsz-t a másik topikban....de akkor nem válaszoltam.

Most megteszem :

Átnéztem én is de nem találok olyan funkciót amit írsz !
Régen volt erre határozottan emlékszem én is.
Sokáig úgy is használtam, hogy 2 perc inaktív idő után átváltott :"nincs a gépnél" jelölésre.

Win 10 Pro , 64 Bit , beépített Skype

Csak ez van benne :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30573) Yeffy válasza Borisz76 (#30572) üzenetére


Yeffy
veterán

Orulok, hogy most megtetted, es valaszoltal! :)

Igen, nekem sincs mar ez az opcio.

Sajna a csatolt keped valamiert nem jelenik meg nekem, gondolom egy kepernyokep az alkalmazasbol.

Azert koszi, h rakukkantottal!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30574) Borisz76 válasza Yeffy (#30573) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen kép lenne ( Nálam látszik ).

A skype bal felső sarkában ....ahol a neved és a képed van - ott jelzi kis zöld pöttyel, hogy "aktív" vagy.

Ha rámész a zöld pöttyre akkor átvált egy lefelé mutató nyilacskára.
Katt rá és előugrik egy menü ahol beállíthatod, hogy :

- Aktív
- Távol
- Ne zavarjanak
- Láthatatlan

akarsz e lenni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30575) Yeffy válasza Borisz76 (#30574) üzenetére


Yeffy
veterán

Igen, nalam is mar csak ez a manualisan allithato opcio van, amiota megkapta a nagy frissiteset a Skype kb fel eve.
De idonkent, ha megnyitom, az alapbol Tavol-ra allitott allapotomat is atrakja Aktiv-ra, de total random modon. Vagy, ha pl telon valaszolok egy uzenetre, akkor is. Bosszanto, de hat ez van.

Legalabb most mar egy ideje nagyvonalakban mukodik. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30576) forras2


forras2
őstag

Srácok, ismét futárt keresek :DDD
XXL futárt megrendeltem múlthét szerdán 1 TV elszállításához, kifizettem a 4300 ft-t, azóta semmi hír róluk.
Telefonszám nincs, ahol tudnám őket hívni, Facebookon csak az automata chatrobot válaszol hülyeségeket.
Emailt írok nekik péntek óta minden nap, de mindig ez a válasz jön csak. Szó szerint, minden emailemre ez a válasz jön, még szombaton is meg vasárnap is ez a válasz jött :o :(((

Úgy hogy ismét futárt vadászok, aki elvinne 1 eredeti csomagolásában 1 TV-t

(#30577) tomazin válasza forras2 (#30576) üzenetére


tomazin
veterán

Szedlák Máté ügyvezető.

De amugy vond vissza az utalast.

Amugy mi volt a motivacio ami miatt egy olyan ceget valasztottal, aki mas cegekkel dolgoztat?

[ Szerkesztve ]

(#30578) forras2 válasza tomazin (#30577) üzenetére


forras2
őstag

3 futárt rendeltem az XXL előtt, mind a 3 vissza mondta, mert hogy tiltott tárgy náluk a TV.
Gondoltam akkor megrendelem az XXL-t, Ők csak ismernek olyan futárt, akik ténylegesen elvisz 1 TV-t. :K

(#30579) tomazin válasza forras2 (#30578) üzenetére


tomazin
veterán

Az kemeny..

(#30580) inf3rno válasza forras2 (#30578) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt hiszem úgy van, hogy csak állítva szabad szállítani. Meg nyilván ha odaver valami a közepének, akkor törik. Nem csodálom, hogy ennyire félnek tőle.

Buliban hasznos! =]

(#30581) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kocsi keréknél ti milyen gumit használtok télre? Állítólag van ilyen all-weather gumi, amit nem kell állandóan cserélgetni. Agyalok rajta, hogy váltok rá, mert mindkét szettet le kéne cserélnem, és a franc se akar annyit költeni egy kocsira, ami 5 év múlva már szinte biztosan a bontóban lesz. Esetleg van valami tapasztalat ezekkel?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30582) Hosssszu válasza inf3rno (#30581) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!
Itt egy teszt, ha erre gondolsz. [link]
Nem olvastam, de gondolom iránymutatásnak jó lehet.

(#30583) Spet válasza inf3rno (#30581) üzenetére


Spet
addikt

Magyarán 4 évszakos abroncsra gondolsz.

Külföldi teszt diagrammokkal, amiből ellehet dönteni mennyire hasznos, vagy sem.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30584) Cs1csó válasza inf3rno (#30581) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit én tudok róla, hogy pl. városi használatra, akár még jó is. Hó és extrém vagy ritkán van.

(#30585) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Volna itt egy 2 evés (gari pont lejárt) AMIKO HD8260+ eszközöm (amin se kép, se hang) de bekapcsol. Valahogy Lehet külsőleg full resetelni, vagy hasonló? :F

TV-n HDMI csatlakoztatva menüben lehet resetelni, de eleve nincs kép.
Lehet meg kéne próbálni SCART csatin is. (hátha)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30586) AndrewBlase válasza forras2 (#30578) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem mondom, hogy nem így van, de ez azért érdekes, mert ha online rendelsz egy tv-t, simán kihozza a futár. :U Lehet, meg kellene nézni, hogy az ilyen Emag/Alza félék milyen futárcéget használnak.

Miért mindig én???

(#30587) Cs1csó válasza Cs1csó (#30584) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hó és extrém vagy fagy ritkán van.

(#30588) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#30585) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megoldottam, HDMI csati a ludas. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30589) inf3rno válasza Cs1csó (#30584) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Főúton, városban megyek csak vele, elég jól takarítják ezeket, 10 évben talán 1-2x volt extrém eset, amikor tükörjég volt, annál meg kb. tökmindegy.

Buliban hasznos! =]

(#30590) inf3rno válasza Hosssszu (#30582) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, belenézek!

Buliban hasznos! =]

(#30591) Cs1csó válasza inf3rno (#30589) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagy hó esetén pedig a hólánc többet ér mint a téli gumi önmagában.

(#30592) C. s. válasza forras2 (#30576) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Amikor egy mosógépet akartunk visszavitetni a Media Marktba, telefonon azt mondták, lehet náluk szállítást venni. Talán megkérdezhetnél pár nagyobb boltot, meg tudják-e oldani.

Szerk.: Érdekes módon a telefonos központi ügyfélszolgálatnál ebben nem tudtak segíteni, viszont az itteni bolt vevőszolgálata fölajánlotta. A kérdés, hogy más címre is lehet-e kérni.

[ Szerkesztve ]

(#30593) forras2 válasza AndrewBlase (#30586) üzenetére


forras2
őstag

PMPExpress volt az első akiket megkerestem.
Ez volt a válasz rá:

Ezután megnéztem a tiltott tárgyakat, és a lenti kép csak 1 kis része a tiltott tárgyaknak, de pl ezek megtalálhatóak a GLS, TNT, Trans-o-Flex tiltott listáján is...

De megoldódni látszik, a DPD talán elviszi, ott nem kötöttek bele a tv-be, mivel eredeti csomagolásában van...

[ Szerkesztve ]

(#30594) Inhouse válasza philoxenia (#30560) üzenetére


Inhouse
őstag

Este kiengedtem a meleg vizet a 10L-es melegítőből a csapon keresztül, perceken keresztül. Reggel néztem és nem érződött a vízen semmi. De ez még nem biztos, a feleségem előttem ment el, lehet, hogy engedett vizet és akkor csak azért.

Üdv Inhouse

(#30595) Inhouse válasza MaxxDamage (#30588) üzenetére


Inhouse
őstag

Hogy lehetett a HDMI a hibás. amikor a menüjében benne voltál, tehát adott képet a csatlakozón keresztül a TV-re?

Üdv Inhouse

(#30596) Cs1csó válasza forras2 (#30593) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet a mérete és a súllya miatt ezeket már teherfuvarozónak kellene szállítania? Hiszen ezekben a kis dobozos autókban amivel ezek a futárcégek dolgoznak sokszor csak egy embert látok. Sokszor ezért is drágább egy mosógép, hűtő stb. kiszállítása mert ott alapban kétemberes szállítás van és azok is gondolom jóerőben lévő figurák nem porckorongsérvesek mint én.

(#30597) kpal


kpal
veterán

Tv-hez keresek olyan HDMI Androidos kütyüt ami tudja kezelni az újabb appkat pl. UPC Horizon Go -t. És tudjon a telefonról lejátszani képet,videot...stb vezeték nélküli kapcsolaton HD minőségben .
Mik ezekből az ajánlott vételek ?

(#30598) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Tegnap a postás hagyott egy értesítőt, hogy csomagom jött az E-ON-tól.
Ma elmentem a postára , hogy kiváltsam.

Erre nem csomagot ad hanem pénzt....10.000 Ft-ot !

Nem tudom mire vélni !
Túlszámlázás nem lehetett mert havonta diktálom a neten és csoportos beszedéssel kerül kifizetésre, bankon keresztül.
Évek óta így fizetem és soha nem küldtek még vissza pénzt.

Amúgy várom a szerződést az E-ON-tól mert időközben vettünk egy családi házat és az óraátírást bejelentettem már több mint 1 hónapja.
Az ügyfélszolgálatos oldalon már látszik a nevem alatt az új cím is.
Tehát már átírták....de szerződést még nem igen küldtek....nem rémlik.

Lehet esetleg ennek köze a visszafizetéshez ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30599) Inhouse válasza Cs1csó (#30596) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekünk a beépíthető sütőt és gázfőző lapot is egy emberes futár hozta. Volt neki a kocsin egybeépített is, meg hűtő... Valami méret korlátozás van, meg gondolom súly is. De pont egy lapos TV, amit manapság fél kézzel lehet emelni a 165cm-est is? :)

Üdv Inhouse

(#30600) Cs1csó válasza Inhouse (#30599) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD :))

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.