Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) kcsa válasza marsu (#7000) üzenetére


kcsa
veterán

Mindjárt körbeküldöm a többieknek a válaszokat, ma dolgozom először :D

(#7002) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,
kérdésem lenne:
van egy cipőm, aminek 3 nap múlva jár le a garanciája, de a talpa elrepedt, ma voltam bent és mondták, hogy gariba cserélik, de legközelebb ne a lejárat előtt 2 nappal menjek oda... (nemmindegy?) probléma, hogy sajnos ugyan olyanra már nem tudják, ezért levásárolhatom. Itt jön elő a másik probléma, hogy kb 2 db cipőre tudnám csak levásárolni, mert nyilván pénzt nem hagyok ott, ha már egyszer kifizettem. A harmadik probléma meg az, hogy nincs olyan cipő jelenleg ami tetszik, ennyi pénzt meg ne költsek már el 2 cipőre ami ráadásul nem is tetszik.
Szerintem az üzletvezetővel beszéltem, aki azt mondta, hogy csak levásárolni lehet, mert még ajándékutalványuk sincs. Nem tudja valaki, hogy ilyen esetekben pénzt azt nem adnak vissza? Most beszéltem valakivel, aki szerint, ha nem tudják cserélni garanciában, akkor vissza kell adni a pénzt, de más esetleg hozzáértőbb véleményére is kíváncsi lennék, mert tervezek még ott vásárolni a jövőben, aztán nem kellene nagy felhajtás, ha nem muszáj.
Köszi!

One Ring to rule them all

(#7003) Fecogame válasza LOTR (#7002) üzenetére


Fecogame
veterán

Hivatalosan olyan nem létezik, hogy "levásárlás". Ergo vagy kicserélik ugyanolyanra, ha nincs akkor pénz vissza. Olyan nem létezik, hogy levásárlás, azt csak azért találták ki, hogy ugyanott költsd el ismét a pénzed.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7004) Fecogame


Fecogame
veterán

Egyes tagoknál mi az a kettő betű az avatarukban? Példa

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7005) kispx válasza Fecogame (#7004) üzenetére


kispx
addikt

(#7006) Cucuska2 válasza Fecogame (#7004) üzenetére


Cucuska2
őstag

Van a legszebb desktop verseny, na, a tag ott lett harmadik.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7007) MattM


MattM
tag

Mikor kerül ki a cikkem a főoldalra?

(#7008) FehérHolló válasza MattM (#7007) üzenetére


FehérHolló
veterán

Amikor jóváhagyja az egyik logoutos szerkesztő.

Skynet is real. It's called Google.

(#7009) maross


maross
veterán

Ha adott egy routeres wifi jel, es egy masik wifi router, lehetseges vele valahogy tovabb erositeni az elso jelet, anelkul, hogy barmilyen madzag be lenne dugva a masodikba? Ha igen, akkor speci router kell (milyen?), ha sima is jo, akkor hol olvashatok utana? Koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7010) FehérHolló válasza maross (#7009) üzenetére


FehérHolló
veterán

Jelismétlésre alkalmas router kell, 20k fölötti kategóriában már használható cuccok vannak.
Azzal számolj előre, hogy rendkívül lecsökken az effektív sávszél (legalább az ötödére) és növekszik a késleltetés.

Tápmadzag (adapter) azért kelleni fog hozzá. :P

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7011) MattM válasza FehérHolló (#7008) üzenetére


MattM
tag

Köszi a választ. Azt hittem más alapon megy. Még egyszer köszi!

(#7012) maross válasza FehérHolló (#7010) üzenetére


maross
veterán

Koszi. Igen, tapot sejtettem hogy kelleni fog :>.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7013) maross


maross
veterán

Ujabb problema: munkahelyen ki kellene menteni munkatarsamnak egy 650megas videot, de mindenhez (pl pendrive, vagy barmilyen program telepitese) adminisztratori jogosultsag kell, ami nincs. Gmail 25 megat enged, az en squirrelmailem 100-at, de az is kuldeskor egy errort dobott, nem tul megbizhato, es eleg lassu feltolteni, jo lenne egyben kuldeni. Ftp-t nem sikerult elernem, es itt megallt a tudomany. Valami otlet?

szerk: meg googledrive volt a legigeretesebb, de folyamatosan java(?) crash-t dobott..szerintem azzal is mokoltak valamit.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7014) FehérHolló válasza maross (#7013) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nyissátok meg binárisan, egyikőtök olvassa fel a nullákat és egyeseket, másik pedig gépelje be a célgépen.

Skynet is real. It's called Google.

(#7015) Jorus válasza maross (#7013) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kérj meg egy rendszergazdát, hogy mentse le.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7016) maross válasza Jorus (#7015) üzenetére


maross
veterán

Nem szivesen. Multi, angliat vagy indiat kene bazgatni ehhez. Szoval nem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7017) Jorus válasza maross (#7016) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor tegyetek fel egy portable TC-t, tömörítsétek, majd daraboljátok fel 25MB-os darabokra a videót, és mehetnek GMail-en. Vagy ha van vmi értelmes kimenete a gép VGA-jának oda is lehet vmit csatlakoztatni, és rögzíteni a videót. Esetleg olyan webtárhelyet keresni, aminél nem FTP-n keresztül megy a feltöltés, és oda feltolni.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7018) LOTR válasza Fecogame (#7003) üzenetére


LOTR
addikt

beszéltem fogyasztóvédelemmel is, hogy mi az eljárás garanciális ügyekben:
tehát ha van érvényes garancia vagy jótállás, akkor
1. javítás, ha nem lehetséges, akkor
2. csere, ha ugyan olyanra a csere sem lehetséges, akkor
3. pénzvisszafizetés
ha nem mennek bele, akkor jegyzőkönyvet kell íratni és jön a békéltető testület

telefonban még meg is melítette az ügyeletes, hogy ha nem akarnak belemenni, csak mondjam, hogy jegyzőkönyv és békéltető... és általában egyből sokkal készségesebbek lesznek, velem sem volt másként
hátha valakinek még jól jön ez az info

One Ring to rule them all

(#7019) LOTR válasza maross (#7016) üzenetére


LOTR
addikt

mammutmail?

One Ring to rule them all

(#7020) leslieke válasza maross (#7013) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Dropbox

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7021) maross


maross
veterán

@jorus: megfordult a fejemben, de 2x650mb 25megas darabokban eleg szar ugy. Ha nincs mas, akkor marad ez.
@lotr: ahhoz kellene egy fogado ember tudtommal (de nem hasznaltam meg)
@leslieke: dropbox-ot se hasznaltam meg, de tudtommal telepiteni kell egy klienst, emiatt kilove

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7022) FehérHolló válasza maross (#7021) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mellesleg nincs egy CD író a gépben?
Dropboxnak meg szerintem van olyan változata, amit csak ki kell csomagolni, és nem kell telepíteni.

Halkan megjegyezném, hogy ilyen körülmények között az a csoda, hogy az adott gépen egyáltalán van egy film. A felsorolt adatvédelmi intézkedések nem véletlenül vannak életben.
Még seggbe is rúghatnak, hogy mi az a másfél gigányi feltöltés, amivel ki akarjátok onnét menekíteni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7023) maross válasza FehérHolló (#7022) üzenetére


maross
veterán

Ceges foci video-osszeallitas, szemelyes elmenyek. Nem lesz semmi seggberugas. dvd-iro van, de vagy mukodik, vagy nem, a regi gepeknel le volt tiltva, ezeknel a z400-aknal nem tudom. De eszemben volt nekem is, holnap beviszek egy ures dvdt, ez lenne a legsimabb. Hozzateszem nem nagyon bizom benne :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7024) FehérHolló válasza maross (#7023) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt ugye tudod, hogy multiknál a külső háló felé a feltöltési sávszél jellemzően konvergál a 0-hoz? :)
Valószínűleg nálatok sincs ez másképp.
Szakállat fogtok növeszteni.

Skynet is real. It's called Google.

(#7025) Jorus válasza maross (#7023) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha az USB portok tiltva vannak, kétlem, hogy a DVD írókat otthagyták volna. A minimum, hogy nincs a gépeken író szoftver.
Én mondjuk simán írnék vmeik górénak (Angliába vagy Indiába, tökmindegy), hogy volt ez a jó kis céges csapatépítő rendezvény, és lementenénk a videót, aztán majd PR-esek mutogathatják, hogy mien jó banda ez.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7026) FehérHolló válasza Jorus (#7025) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mivel lemezt írni zajos és lassú, szerintem nem teljesen alkalmas ipari kémkedésre.
Pendrive aránylag gyors és nem annyira feltűnő.

Skynet is real. It's called Google.

(#7027) maross válasza Jorus (#7025) üzenetére


maross
veterán

Xp-vel lehet alapbol irni (vagy nem? ezt se hasznaltam soha :D). Nem erdekel minket a kimene felo meno forgalom monitorozasa, ha megnezik, akkor latjak hogy egy video volt, es csokolom, ebbol nem lesz gond.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7028) Jorus válasza FehérHolló (#7026) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az előző cégemnél mindkettő tiltva volt, helyesebben a gépekben nem volt író, eseti jelleggel a területi vezető jóváhagyásával lehetett kölcsönözni külső írót. Meg persze telepíteni se lehetett semmit, és az USB portok alapértelmezésben tiltva voltak. Azóta sem tudom, miféle adatokat lehetett volna onnan kicsempészni (a vállalat számára hátrányos helyzetet idézve ezáltal elő).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7029) maross válasza Jorus (#7028) üzenetére


maross
veterán

Ha valamit nalunk ki szeretnek csempeszni, azt barmilyen emailen keresztul megtehetem, ha olyan kurva fontos lenne, es neadjisten nagy file (marpedig nincs), akkor max szeletelem 25megasra es gmail. Nem ezert van igy, hanem hogy ne lehessen mindenfele jatekot es egyeb figyelemelterelo dolgot telepiteni/nezni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7030) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Halo ! Tudja valaki, hogy yotubeon lehetséges e úgy keresni, hogy pl beírom , hogy teljes film vagy akármi mást, és úgy beállítani , hogy a legfrissebbeket dobja ki először ?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7031) Jorus válasza maross (#7029) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt lehet tolni regelés után 750MB-ot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7032) maross válasza Jorus (#7031) üzenetére


maross
veterán

Kosz, otlet jo, de "URL Blocked"

szerk: es a dvdiro nem elerheto :)

@b4sxe: passz, es most itt nincs youtube, viszont ha google-el keresel "videocime site:youtube.com", utana a "search tools" ful alatt be lehet allitani a kivant idointervallumot.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7033) Jorus válasza b4sxe (#7030) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hogy hivatalosan lehet-e, azt nem néztem még, de ha beírod a kereső URL-be a rendezést, akkor megy a dolog. Pl.: a feltöltés ideje szerint rendezve a 'spiderman" kifejezésre így néz ki az URL:
http://www.youtube.com/results?search_query=spiderman&search_sort=video_date_uploaded

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7034) Jorus válasza maross (#7032) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alaposan védett az infrastruktúrátok. :) Virtuális proxyn nem tudsz kimenni? Én is bevezetek jövőre nálunk vmi hasonlót, mert múltkor nézegettem a proxy log file-jait, és ott aztán van minden a p*na.hu-tól torrentig minden.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7035) maross válasza Jorus (#7034) üzenetére


maross
veterán

Nem probaltam, kell hozza telepiteni valamit? Proxyn keresztul vagyunk, proxy nelkul nem latjuk a netet, ennyit tudok hozzafuzni :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7036) Jorus válasza maross (#7035) üzenetére


Jorus
nagyúr

Keresel egy webproxy-t, és azon keresztül csatlakozol a céges proxy-n egyébként tiltott tartományhoz, IP-hez. Ilyen pl. az InCloack.com. Felmész, beírod a kívánt címet, és annyi. Ehhez csak annyi kell, hogy az adott webproxy ne legyen a tiltott oldalak listáján. Tekintve, hogy meglehetősen sok van, nehezen tiltható mind. Itt egy lista róluk.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7037) maross válasza Jorus (#7036) üzenetére


maross
veterán

"URL: http://incloak.com/
Category: Proxy Avoidance"

URL: http://proxy.org/cgi_proxies.shtml
Category: Proxy Avoidance

Ez boritekolhato volt :). Most igy hirtelen feltortek az emlekek, egyszer en is nekifutottam ennek, meg nagyon reg, egy oldalt akartam elereni amit a filter nem engedett, de hasonlo akadalyokba utkoztem :). Mondjuk pl ezt nem szeretnem, ha visszakeresnek a logomban, ezert is hagytam abba :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7041) b4sxe válasza Jorus (#7033) üzenetére


b4sxe
aktív tag

:K :R

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7043) #65675776


#65675776
törölt tag

Meg lehet nyugodni!

(#7044) whited


whited
addikt

Üdv uraim (hölgyeim) !!
Lehet, hogy abszolút OFF lesz amit kérdezek, de hamár ez a topik amúgy is ilyen, akkor megkérdem.
21 éves vagyok, "próbálok egészségesen élni", rendszeresen járok futni, stb, időm egy részében kocsmában dolgozom, de alapvetően ez mellékes, és az alkoholt ha lehet így fogalmazni megvetem, na meg persze az energia ital stb se jön számításba nálam, viszont ugye általánosságban elmondható, hogy a mai fiatalság "szeret inni" :D , és akkor finom voltam, csak annyi lenne a kérdésem, hülyeség amit teszek, vagy "lesz haszna ennek később", mármint, hogy nem "pusztítom" már most se magam, vagy ennyi idősen ez teljesen felesleges? :F :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7045) DeFranco válasza whited (#7044) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Soha nem felesleges vigyázni magadra. Teljesen jól csinálod. Az emberi szervezet olyan (általában, kivételek persze akadnak) hogy úgy 28-30 éves korodig golyóálló vagy, a vasszöget is megemészted, és acélizületeid vannak. Aztán szépen lassan megtanulod, hogy mi az a gyomorégés, reflux, aranyér, izületi gyulladás, migrénes fejfájás, rövid/távollátás stb. kezd szépen leépülni a szervezeted, aztán további pár évtized után jönnek a nagyobb bajok.

Ez a folyamat nem visszafordítható, nem megállítható, de lassítható. Ha egészségesen élsz (nem kell semmi hókuszpókusz, csak mértékletesség mindenben, és józan paraszti ész) akkor az később 30 év felett fog az életminőségeden javítani. Míg más 80-70-65%-os lesz (ha lehet ilyet egyáltalán leírni) addig te 95-90-80%.

Persze bármi lehet, attól, hogy teljesen egészségesen élsz, elkaphat bármilyen komoly betegség, elkaphatsz valami fertőzést, vagy lehet maradandó bajod valamitől, de az esélyeid jóval jobbak, mint annak, aki nem figyel oda magára.

Az ismeretségi köröm most éri el a 30 körüli kort, ki innen ki onnan, de már most látszik, hogy pl. aki okosan tablettás-kannás borral melegített a bulikra (én ezeket a szarokat nem voltam hajlandó meginni) annak már most bérlete van a gasztroenerológiára, meg a belgyógyászatra, pedig még csak nem is szült. Egy fekély, egy bélbaj, egy fertőzés. Lejárt a garancia.

(#7046) whited válasza DeFranco (#7045) üzenetére


whited
addikt

Köszi a választ, de lehet 1 picit félre értettél, ismerőseim legtöbbje, mivel egyetemista vagyok, igen tudom mit kell erre mondani :D
Szóval, nem 1t ismerek aki, pl lány, van vagy 40kg, és kb minden nap vagy másnap totál k.o., és hiába mondom neki/nekik, hogy nem kéne, le se tojják, és még én érzem magam rosszul, hogy milyen "szűz" életet élek :D de egyszerűen nem hiszem el, hogy ennek később nem lenne hátulütője :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7047) DeFranco válasza whited (#7046) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erre van az az aranyszabály, hogy mértékkel él az ember. Lehet inni, szét is lehet csapni magad egyszer-egyszer, megvan ennek is az ideje (főiskola) de nem minden nap.

Heti egy buli, havi egy-kettő színes-szélesvásznú bulizás simán belefér szerintem, a kulcs a mértékletesség. Ugyanúgy, mint minden másnál, edzésnél, diétánál, vitaminnál, mindennél.

(#7048) b4sxe válasza whited (#7044) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Nem is értem hogy bírod, hogy mindenki be van rúgva te meg szín józan vagy? Nem lehetsz valami nagy parti arc :(

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7049) Qru válasza whited (#7046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván ha két végéről égeti a gyertyát akkor a várható élettartam nagyban csökken és a hossza mellett a minősége is. De tudod hiába élsz egészségesen, lehet holnap elüt a 6-os vuillamos és kampeca. Persze ez nem azt jelenti, hogy most kedzj el drogozni mert lehet holnap lesz életed utolsó napja. Mértékletesen de lehet nyugodtan alkoholt fogyasztani, a fontosabb inkább az, hogy ne legyen rendszeres még ha néha kicsit több is csúszik le.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#7050) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Sziasztok!

Máshol nem tudtam feltenni a kérdésemet. Ilyet csinál a MPC. Miért, és hogy tudnám orvosolni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.