Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30801) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Kiveszem a ruhákat a mosógépből és a sötét színűeken fehér foltok vannak. Kézzel leporolom, lejön. Mitől lehet?
Hajdu Energo Lux, már csináltam 90 fokos mosást kevés ecet hozzáadásával (ruha mosószer nélkül). 60 fok fölött nem mosok, a mosópor az a legolcsóbb de LidlSparAldi ahol veszem, remélem szrt csak nem árulnak.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#30802) donmackó válasza pjen (#30795) üzenetére


donmackó
őstag

Elvileg ez lesz : 13700016-07483011

Release the cable hounds!

(#30803) pjen válasza donmackó (#30802) üzenetére


pjen
félisten

Nem,egy olyant keres rajtam,hogy 12 jegyű Szerződéses folyószámla.Viszont az elmü számlán 10 jegyű van.

(#30804) Siriusb válasza pjen (#30803) üzenetére


Siriusb
veterán

ELMŰ vagy NKM? Ez utóbbinak valóban 12 jegyű, szóval szerintem rossz szolgáltatót választottál ki.

Szerk.:
Ránéztem, mert évekkel ezelőtt az ELMŰ szerződést bontott a Díjnettel, de úgy látom, még mindig ez a helyzet, szóval a Díjnettel ez nem fog menni. Az ELMŰ saját e-számla szolgáltatását tudod használni.

[ Szerkesztve ]

(#30805) pjen válasza Siriusb (#30804) üzenetére


pjen
félisten

Lehet én értem akkor félre.Először át kell reggelnem az ELMÜ től azNKM áram hoz?

(#30806) Siriusb válasza pjen (#30805) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha ragaszkodsz a díjnethez, akkor olyan áramszolgáltatóval kell szerződnöd, aki ott partner. Ez nem csak egy regisztráció, hanem szolgáltatóváltás.

(#30807) donmackó válasza pjen (#30805) üzenetére


donmackó
őstag

No igen. Az elmű nem egyenlő az nkm-mel.

Release the cable hounds!

(#30808) Nikaré válasza pjen (#30792) üzenetére


Nikaré
őstag

Hol van ilyen hármas pakk?

(#30809) pjen válasza Nikaré (#30808) üzenetére


pjen
félisten

Én még a Tesco ban vettem kb egy éve hármat 9900 ft ért.Most kerestem a Rossmannál a legolcsóbb 5K/darab.De az sem drága.

[ Szerkesztve ]

(#30810) inf3rno válasza #93187072 (#30793) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Volt ilyen 3 fejű micsodám, de szart sem ért. Philips volt a márkája, ha egy kicsit megnőtt, akkor állandóan húzta a szőrt. A Braunnak vannak jó borotvái, amikor még borotválkoztam, akkor azzal csináltam. Azóta viszont már csak szakállnyíróval vágom vissza heti 1-2x, az hagy pont annyit, hogy nem viszket és gyullad be annyira a bőröm, mint a borotválás után. Annak meg Remington a márkája, azzal is elégedett vagyok. Elméletileg egyik sem jó hajvágásra, mert a haj vastagabb, mint az arcszőr, gyakorlatilag egy próbát lehet vele tenni. A szakállnyíróm pl elég jól viszi a hajat is, amikor pajeszt vágok. Ha nem jön be, akkor fodrásztól lehet tanácsot kérni. Ha meg igazán kemény vagy, akkor késsel borotválod. :P

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30811) inf3rno válasza tknof1871 (#30801) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagy valószínűséggel a mosópor az. Lehet még kréta meg kokain, ha azok szimpatikusabbak. :P

Buliban hasznos! =]

(#30812) Nikaré válasza pjen (#30809) üzenetére


Nikaré
őstag

Azért jobban esett volna a hármas pakk 9ezerért :)
Úgy is kell vásárolni, több helyre benézek, hátha van akciózva.

(#30813) ph2012


ph2012
senior tag

Angol fordításban valaki tudna nekem segíteni? Tudom hogy van topik de kényes mondatokat kellene fordítani. E-mailben vagy PÜ-ben kellene. Nagyon köszi. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#30814) Predator2 válasza Predator2 (#30743) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Bár még nem happy end a történet, de felhívtam a céget. Megkérdeztem mi a helyzet a kártyámmal, ahol is közölték, hogy még nem érkezett be hozzájuk. Nem tudják mikor fog, de sokat fog késni, januárban lehet rá számítani. Kértem a rendelésem törlését és e pénzem visszautalását. A telefonom rögzíti a beszélgetést.

Ezt meg csak úgy zárójelben.

alt="" title="" [link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30815) BiP válasza Predator2 (#30814) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy valami villanyszerelő-burkoló-víz-gázszerelő szakik alapították a céget :) Azok szoktak így kamuzni kommunikálni :)
Nekem is pont aznapra vártak információt, amikor érdeklődtem és pont most telefonált a külföldi beszállítókkal, hogy nem érkezik a cucc.
(gondolom sokszor ők sem tudnak semmit a rendelésről így a karácsony előtti/év végi káoszban, aztán valami választ meg akarnak adni, így marad a pont most sztori.)
Viszont a visszafizetést illetően tök korrektek voltak, fél órán belül a számlámon volt a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#30816) EmberXY válasza Predator2 (#30814) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet, hogy időközben eltűnt valahogy a cucc, azért ködösítenek. Amilyen munkaerő fluktuáció van az ilyen helyeken az egyre jobban teljesítő ország miatt, simán elképzelhető, mint ahogy az is, hogy az ügyintézőnek halvány gőze sincs arról, melyik rendelésről van szó amikor tájékoztatja az ügyfelet.
Ez teljesen normális dolog, tehát igazából nem történt semmi említésre méltó. ;]
De azért remélem visszakapod a pénzedet.

Up the Irons!

(#30817) Shingen


Shingen
addikt

Olyan kérdésem lenne alu lapra akarok szegecselni réz lapot díszítésnek.
Na most az a bajom ha a vörösrézlapot felpolírozom idővel megfeketedik, bemattul.
Gondoltam polirozás után a rezet lefújom vékony lakk réteggel, de ha az alu lemezhez szegecselem, akkor a kalapálástól le fog pattogni lakk réteg.
Gondoltam arra is előtte felszegecselem a rezet az egészet lepolírozom, és után kimaszkolm az alu felületet és úgy adok lakk réteget a réznek.
De mivel a rézből elég kanyargós, cirádás minták lesznek kivágva így szinte alig lehetne kimaszkolni...
Vmi ötlet?

風林火山

(#30818) Inhouse válasza Shingen (#30817) üzenetére


Inhouse
őstag

Alu és réz nem barátok, ahol összeérnek, a levegő nedvességtartalmától is beindul egy káros folyamat, aminek nem fog tetszeni a látható része. Mindenképpen kell közéjük valami szigetelés.

Üdv Inhouse

(#30819) Golden9 válasza ph2012 (#30813) üzenetére


Golden9
addikt

(#30820) Predator2 válasza BiP (#30815) üzenetére


Predator2
addikt

Ahogy sejtettem végig csak hazudozás ment. Attól tartok a penzzel is gond lessz. Drága tanulópénz :W :W

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30821) Shingen válasza Inhouse (#30818) üzenetére


Shingen
addikt

igazad van, de nem teljesen.

A két különböző elektródpotenciálú fém miatt galvánáram keletkezik, és mindaddig tart a korróziós folyamat, amíg a rendszeren áram halad át. Lyukkorróziót okozhat az is, ha a levegőnek az alumíniumhoz jutása különböző mértékű (szellőzés-korrózió). Így pl. tartályokban - azokon a helyeken, ahol a levegő szabadon hozzájuthat az alumíniumhoz -, lehetőség nyílik az oxidréteg megújulására.

Mivel ez dísz lesz a szobában száraz melegben lesz.
Nem lesz kitéve sem gyenge áramnak, se savas, nyírkos vizes közegnek sem.
Alun simán tud majd keletkezni oxidréteg

風林火山

(#30822) BiP válasza Predator2 (#30820) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez még a múltkori üzenetváltás. Az elállásra reagáltak valamit?
Próbáld meg emailben. Én a rendeléses visszaigazoló emailre reagáltam. (Ott legalább egyértelmű, mire gondolok, melyik rendelés, ki vagyok, stb)
Számomra idegen, hogy egy céggel chaten tartsam a kapcsolatot.

(#30823) Predator2 válasza BiP (#30822) üzenetére


Predator2
addikt

Természetesen telefonon, azonosítva magam, illetve e-mailben is (rendelés szám stb..) társaságában töröltettem a rendelésem.
Azt mondta, hogy vissza utalják a pénzem.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30824) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Amatőr szinten fényképezgetek. Vannak természeti képeim, amik jól sikerültek, amikből szeretnék szoba díszt csinálni.
Mi a legolcsóbb módszer a kép keretezésre?
Mit szoktak a kép elé tenni? Üveget, vagy plexit?
Ha esetleg ilyen "előlap" nélkül csinálnám meg, az olcsósítás címén, akkor az kinézet szempontjából el tud venni a kép kinézetéből, "szépségéből"?

:R

(#30825) Inhouse válasza Shingen (#30821) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha a levegő páratartalma nem teljesen semleges kémhatású, a többit már megoldja külső áramforrás nélkül is.

Más:
Most néztük meg a Q ügyosztály filmjeit, és a 3. 4. résznél dejavum volt a zenénél. Tisztára Hans Zimmer Interstellar...megnéztem, nem ő a zeneszerző. Másnak nem tűnt fel a hasonlóság?
Egyébként jó filmek, nagyon tetszettek, végre valami ami megérte, hogy leforgassák. Csak semmi reklámja nem jutott el hozzám pl...

Üdv Inhouse

(#30826) pjen válasza forras2 (#30824) üzenetére


pjen
félisten

Szintén amatőr fotós haverom vékony hungarocell lapra ragasztja a képeket.Én a Tescoban kapható olcsó kereteket használnám.

(#30827) Predator2


Predator2
addikt

Happy end a történet, mert a mai nap megérkezett a pénz is szerencsére, ebben szerencsére maximálisan korrektek voltak. (Őszintén szólva nem erre számítottam)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30828) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ődötibódottá! Akarom mondani Boldog Új Évet! :C

Buliban hasznos! =]

(#30829) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Nem találtam külön erre Forumot, ezért gondoltam itt teszem fel a kérdést. Általános kérdés lenne Instagramal kapcsolatban.

Vállalkozásom miatt szeretném "Profession vagy Vállalkozói" tipusra váltani az profilom. Ez nagyon egyszerű lenne, de amint ezt megpróbálom azt a hibaüzenetet kapom hogy " Hiba a kérés feldolgozása során" . Már mindent próbáltam, de semmi siker. Mi a franc lehet a baja? ( Össze van kötve a Facebookommal is) :W

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#30830) Golden9 válasza GoTReX (#30829) üzenetére


Golden9
addikt

Instagram közösségi fényképezés topik.

[ Szeretkezve ]

(#30831) GoTReX válasza Golden9 (#30830) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm, betettem oda is.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#30832) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Járólappal kapcsolatban lenne kérdésem.
Azt tapasztaltam, hogy a lakásban kb 1 m2 felületen a járólap elkezdett kongani, de ez még semmi, egy minimálisan elkezdett "felgyűrődni" egy vonal mentén, mintha valami nyomná felfelé. :F
Nemrég alakulhatott ki, mert pár napja tűnt fel először, hogy fura hangot ad ha rálépek, ma jobban szemügyre véve láttam meg, hogy mi a helyzet.
Ez mitől lehet? Az üregesedésről hallottam már, de a felgyűrődést mi indokolhatja?
Csőtörésről nem tudok, igazából ötletem sincs, mi lehet a gond, ráadásul ilyen hirtelen és ekkora felületen...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#30833) customer114 válasza EmberXY (#30832) üzenetére


customer114
senior tag

Vakond. Ha panelban laksz, emeleten, akkor is.

(#30834) EmberXY válasza customer114 (#30833) üzenetére


EmberXY
addikt

Mindjárt gondoltam. ;]

Up the Irons!

(#30835) inf3rno válasza EmberXY (#30832) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Javaslom tanulmányozásra ezt a történetet. [link] :P

Buliban hasznos! =]

(#30836) #33253120 válasza EmberXY (#30832) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nehéz vagy.
Eddig bírta a ragasztó. Mint régebben említetted, ez egy régi, de felújított lakás, emiatt si.án el tudom képzelni, hogy kimaradt a tapadóhíd, vagy nem volt megfelelően portalanítva a felület, és így eddig bírta.

(#30837) rii


rii
nagyúr

sziasztok,

lehet kapni olyan A4-es nyomtatható, öntpaadó lapot, amiben mondjuk 8 cm-es körben vannak beperforalava a cimkék?

hogy csak ra kelljen nyomtatni, és fel lehessen ragasztani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30838) AndrewBlase válasza rii (#30837) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

(Többféle méretű) négyszögletes beosztásban láttam már, kör alakút még nem. De nem elképzelhetetlen. Papírboltban kell érdeklődni. ;)

Miért mindig én???

(#30839) EmberXY válasza #33253120 (#30836) üzenetére


EmberXY
addikt

Az tök jó. ;]
Majd bejelentem a hibát, aztán hátha valamit kezdenek vele, remélem, addig nem törnek szét a lapok, a kérdéses területre addig nem lépek rá.

Up the Irons!

(#30840) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok,

Slow Cooker-t szeretnék venni, csak nem tudom milyen irányba induljak el a választásomnál. Ilyen témában melyik fórumba lehet írni?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#30841) Met válasza rii (#30837) üzenetére


Met
nagyúr

5 centis kicsi? [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30842) Golden9 válasza sutyesz96 (#30840) üzenetére


Golden9
addikt

Főzőcskés topic

[ Szeretkezve ]

(#30843) rgeorge válasza rii (#30837) üzenetére


rgeorge
addikt

Ilyesmire gondolsz? Ez mondjuk 85 mm.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#30844) r.levente75


r.levente75
addikt

Szeretnék készíteni egy "babzsákot" melynek a méretei: 20cmx16cmx4cm.
Mivel töltsem fel, hogy minnél könnyebb legyen?

(#30845) Spet válasza r.levente75 (#30844) üzenetére


Spet
addikt

Polisztirol gyönggyel.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30846) r.levente75 válasza Spet (#30845) üzenetére


r.levente75
addikt

Gondoltam rá, csak hol lehet vajon beszerezni?

(#30847) Jorus válasza r.levente75 (#30846) üzenetére


Jorus
nagyúr

Számos helyen, például itt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30848) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok milyen jogszabály vonatkozik egy banknak írt email válaszadási idejére?
Azaz írtam egy levelet még november 13-án amire válaszoltak november 24-én, hogy továbbították az illetékes osztálynak. December 11-én rájuk írtam, hogy mégis mikor kapok már választ és azóta is várom még természetesen.
Választ nem kaptam de Ők úgy gondolják, hogy minden általuk választ nem tartalmazó email-lel meghosszabbodik újabb 30 nappal ???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#30849) Spet válasza anonymus89 (#30848) üzenetére


Spet
addikt

Adott bank panaszkezelési leírásában szerintem megtalálod a reakcióidőt.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30850) Golden9 válasza r.levente75 (#30844) üzenetére


Golden9
addikt

Carbon Aerogelel.

[ Szeretkezve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.