Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29401) Golden9 válasza Cs1csó (#29399) üzenetére


Golden9
addikt

Nem, nem. nem. nem vagyok az, a melegség nálam ugyanolyan elfogadott születési rendellenesség, mint a végtaghiányosság, süketség, vakság... stb. De most már mindenhonnan ez folyik, meg nem az utcán kellene mutogatni. Részemről zárva.

[ Szeretkezve ]

(#29402) Cs1csó válasza philoxenia (#29400) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C ;)

Golden9

Ezzel egyetértek, mint a MITU mozgalom. Az egyensúlyt nem könnyű megtalálni, sajnos ebben a témában sem tudják. De amennyi agresszív homfób van nem árt a kicsit több nyilvánosság ennek az ügynek is.
Nem tehetek róla én sem, hogy Amber Heard bejön de Melissa MacCarthy nem.

[ Szerkesztve ]

(#29403) AndrewBlase válasza krizmo_ (#29391) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én is sokat kínlódtam, mindenféle nevenincs manikűrkészletekkel. Éle nuku. Aztán vettem a Lidl-ben egy Miomare készletet, az már jónak mondható, de bal kézzel a jobb kezemen ezzel is nyűg volt a körömvágás.
Aztán végül vettem egy patikában Solingen ollót (5100 Ft), meg körömcsipeszt (2850 Ft), azóta nincs ilyen gondom. Bár igaz, elég húzós az áruk, szívtam is a fogamat miatta.

Miért mindig én???

(#29404) Siriusb válasza Cs1csó (#29399) üzenetére


Siriusb
veterán

És ha az? Szerintem neki is joga van hozzá, hogy önálló véleménye legyen.

(#29405) philoxenia válasza AndrewBlase (#29403) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29406) EmberXY válasza Golden9 (#29396) üzenetére


EmberXY
addikt

A Coca-Cola nagy marketinget csinált ezzel, neki mindegy, hogy szivárvány színű vagy hagyományos címkés palackokkal dobálják egymást az emberek, a lényeg, hogy mindenki agyába beleégett a Coca-Cola. Én speciel Pepsit szoktam inni, én azzal is dobálózom. ;]

Up the Irons!

(#29407) AndrewBlase válasza philoxenia (#29405) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ilyen adapterek a multigépemhez is vannak, és az csak töredéke volt ennek! ;]

De tartok tőle, hogy egy ilyennel nem csak a körmömet gondoznám, hanem az ujjvégeket is leápolnám. :O
Nekem tökéletesen megfelel a fentebb említett olló. :P

Miért mindig én???

(#29408) donmackó válasza philoxenia (#29405) üzenetére


donmackó
őstag

Ez nem jó neki, ha csak nem műkörme van. Ezek ahhoz valók, a feleségemnek is van jó pár darab.

Release the cable hounds!

(#29409) inf3rno válasza EmberXY (#29406) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én 20 éve nem iszom ilyen szarokat, maximum öreganyám ribizli szörpje, vagy egy gyümölcslé, ami még belefér.

Buliban hasznos! =]

(#29410) Siriusb válasza krizmo_ (#29391) üzenetére


Siriusb
veterán

Fél éve vettem innen: www.gewesotopcut-solingen.com/en/instruments-topinox/147-nail-scissors.html
Ha nem gagyit akarsz, hanem hosszabb távon gondolkozol, szerintem megéri.

(#29411) EmberXY válasza inf3rno (#29409) üzenetére


EmberXY
addikt

Te csinálod jól, én is le akarok szokni az ilyesmikről, de teljesen sosem sikerül. A Coca vs Pepsi témához ez kb olyan volt, mint Hofi '"egy partizán naplója" című vicce. :C ;]

Up the Irons!

(#29412) krizmo_


krizmo_
addikt

mepet & coco2
Köszönöm. :R

AndrewBlase & Siriusb
Még nem hallottam a Solingen termékekről, de érdemes kipróbálni, ha ilyen jók a vélemények.
Köszönöm, hogy javasoltátok. :R

#29405 philoxenia
Hasonlóm van, ezek inkább formázáshoz, polírozáshoz jók.

#29408 donmackó
Nem csak műkörömhöz jó, több fej van az ilyenekhez. ;)

(#29413) krizmo_ válasza EmberXY (#29411) üzenetére


krizmo_
addikt

Ritkán szoktam inni kólát kb. karácsonykor, szilveszterkor whisky mellé, (mondjuk most nyáron is ittam), de utána mindig nagyon sok vizet kell innom, mert nagyon kívánja a szervezetem. Valahogy én nem tudok különbséget tenni a Coca és a Pepsi között, nekem olyan egyformák, mindig meglepődőm, amikor valaki erre képes. :DDD

(#29414) Hosssszu válasza krizmo_ (#29413) üzenetére


Hosssszu
őstag

Alkoholra víz? Semlegesíti a hatását! :Y
Mondjuk másnap már kifejezetten ajánlott. :DDD

(#29415) Cs1csó válasza krizmo_ (#29413) üzenetére


Cs1csó
félisten

Könnyen meg tudom különböztetni a Coca-t a Pepsitől, már látványra is, máshogy pezsegnek a Pepsi valahogy kisebb de sűrűbb a Coca pedig nagyobb ritkább bubikkal van.

(#29416) r.levente75 válasza krizmo_ (#29413) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem minden sör egyforma! ;]

(#29417) inf3rno válasza EmberXY (#29411) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Kólát mindig is utáltam, mert lemarta a fogzománcot, aztán csikorogtak tőle a fogaim. Először limonádéztam, cukor szirup + citrom, és rájöttem, hogy sokkal jobb a Sprite-nál. Aztán azt hiszem teáztam annak idején, kb kipróbáltam az összes gyógyteát, a zsályának egész jó íze van, meg néha a kamilla is jól esik. A gyümölcsteák se rosszak, illetve én szeretem a zöld teát is, azt is rengeteget ittam. Utána meg konyakoztam sör kísérővel egy jó darabig, majd boroztam, majd söröztem, majd meguntam a piálást, teát főzni meg már lusta vagyok, és ezért végül a jó öreg csapvíz mellett kötöttem ki. Nagyjából ennyi a sztori. Most éppen 100%-os narancslé meg egy kancsó víz van előttem, de ez se szokványos, legtöbbször csak vizet iszom, illetve még a leves, amiből szeretek folyadékot pótolni, azt sokszor dupla adagot eszem.

Nem tudtam, hogy Coca vs Pepsi a téma. A Pepsi-nek szerintem rosszabb az íze, de azt mondják ez attól függ, hogy ki melyiket kóstolta előbb. Jó a vicc. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29418) inf3rno válasza krizmo_ (#29413) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A whiskey azt mondják almalével is jó, én ittam már úgy is. Azt mondják az alkohol szárít. Én másnap szoktam 5 körül ébredni arra, hogy totál ki vagyok száradva, aztán rátapadok a csapra. Utána meg már nem tudok visszaaludni. Nem tudom mások hogyan csinálják, hogy délig alszanak ilyenkor. Egy sörnél még nálam is az a hatás, hogy altat, de ha rendesen bebaszok, akkor már nem.

Buliban hasznos! =]

(#29419) krizmo_ válasza inf3rno (#29418) üzenetére


krizmo_
addikt

Csak jéggel szoktam inni a whisky-t, de van amikor jól esik egy kis kóla kísérőnek. Én is tapasztaltam már, hogy az alkohol dehidratáltá tesz, és másnap sok vizet kell inni. De simán a kóla is kívánja a vizet.
Amúgy, nem igazán szoktam üdítőzni, inkább itthon készített limonádék, teák jönnek be, de általában a szűrt víz a jellemző.

"Egy sörnél még nálam is az a hatás, hogy altat, de ha rendesen bebaszok, akkor már nem."
Én ilyet nem szoktam, óvatosan iszogatok, csúnya dolog lenne tőlem ennyit inni... :B

#29414 Hosssszu
Dehogyis. :N De, amúgy sem célom hogy lerészegedjek. :N

[ Szerkesztve ]

(#29420) sutszi válasza krizmo_ (#29419) üzenetére


sutszi
veterán

;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29421) Hosssszu válasza inf3rno (#29418) üzenetére


Hosssszu
őstag

Éjjelre egy üveg ásványvíz az ágy mellé.
Saját tapasztalat. :DDD

(#29422) Vakegérke válasza Hosssszu (#29421) üzenetére


Vakegérke
veterán

A fogsorodat belerakod, vagy külön pohárba? :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29423) Hosssszu válasza Vakegérke (#29422) üzenetére


Hosssszu
őstag

Kapaszkodok bele, hogy ne boruljak le az ágyról. :DDD

(#29424) inf3rno válasza Vakegérke (#29422) üzenetére


inf3rno
nagyúr

;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#29425) Cs1csó válasza inf3rno (#29418) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez sokszor másnál is így van, ha viszonylag "korán" fekszik le az ember az italozás után:
- ha sörözök mondjuk éjfélig és rövid időn belül lefekszem akkor van, hogy inni, pisilni felkelek én is de jellemzően vissza tudok aludni
- de amikor régebben - másik városban buliztam - hajnali 3-ig ittam, buliztam és kb. 5-re értem haza - tehát vagy 2 óra eltelt vonatoztam, sétáltam stb. - mikor hazaértem még le is zuhanyoztam és csak ekkor kb. 6 órakor feküdtem le aludni már nem volt gond a korai felébredéssel simán aludtam délig.

(#29426) Inhouse válasza krizmo_ (#29412) üzenetére


Inhouse
őstag

Még nem hallottam a Solingen termékekről, de érdemes kipróbálni, ha ilyen jók a vélemények.
Kb, mint a Coca Cola a maga másságában...hopp, nem mint a saját kategóriájában. :)

Üdv Inhouse

(#29427) EmberXY válasza krizmo_ (#29413) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem tudsz különbséget tenni közöttük? Hát a nevük sem ugyanaz és a címkéjük se, hogy lehet összetéveszteni? :DDD
Nekem a Pepsi azért jön be jobban, mert édesebbnek érzem, és valahogy "lágyabb" az íze. A Coca meg inkább szénsavval van túlnyomva, és az íze sem annyira jó (talán jobban felhígítják a szirupot palackozáskor mint a Pepsinél). Lehet, hogy a Coca jobban savasít (ugyebár foszforsav is van a kólában), a Pepsi max a cukor miatt öl meg.

inf3rno: Nekem valamiért a kóla kitűnik az üdítőitalok közül, nem tudom megmagyarázni, hogy miért, valószínűleg már gyerekkorban kezdődött a dolog.
Felénk a csapvíz olyan mintha Paksról a reaktorok alól engednék a rendszerbe, vagy egyszerűen csak a szennyvizet szivattyúznák vissza a hálózatba némi mechanikai szűrés után, ihatatlan, marad az ásványvíz.

Up the Irons!

(#29428) krizmo_ válasza Inhouse (#29426) üzenetére


krizmo_
addikt

Ezt most nem igazán értem. :F Ah, megvan. :DDD

#29427 EmberXY
:)) És tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#29429) Cs1csó válasza EmberXY (#29427) üzenetére


Cs1csó
félisten

A paksi tápvízzel nincs gond, kicsit meleg és sugárzó, de az utóbbit - ha fogyasztanád - csak pár óra múlva vennéd észre.

(#29430) inf3rno válasza Cs1csó (#29425) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ilyen 4-5 órákat szoktam így aludni azt hiszem. Igazából nehezen követhető, hogy mikor fekszem le. :P

Buliban hasznos! =]

(#29431) inf3rno válasza EmberXY (#29427) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Páran csinálják, hogy a környező forrásokhoz mennek kannával, és azt isszák. Az ásványvízben a szentkirályi a legjobb itthon szerintem. A csapvíz nálunk egész jó itt a Bakonyban, de így is hagyom állni a kancsóban, hogy kimenjen belőle a klór. Egy próbát esetleg tehetsz vele úgy is. Sokszor nem is a vízzel van a baj, hanem a régi csővezetékekkel.

Ja a Pepsit pont azért nem szerettem, mint amiért te szereted, szerintem gejj édes a Cocahoz képest. A Coca tényleg inkább savasabb. Talán szökőévente egyszer iszok ilyesmit vendégségben, ha nincs más. Legtöbbször ott is inkább csapvizet kérek, aztán néznek bután, hogy ennek meg mi baja. :D

Amúgy a kóla tényleg kitűnik, a foszforsav tartalma miatt károsabb a többinél, amikben csak szimplán cukor meg valami egyéb sav, pl citromsav van.

off:
Ja amúgy tök érdekes, most olvasom, hogy sok hajléktalan azért nem fogad el kaját, mert van, aki megmérgezi őket. Eddig eszembe se jutott, hogy ilyesmi lehetséges. Ez a mérgezés a fejlettnyugaton divat gondolom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29432) pjen válasza inf3rno (#29431) üzenetére


pjen
félisten

A klór rögtön kimegy belőle,azért van klór szaga.

(#29433) EmberXY válasza inf3rno (#29431) üzenetére


EmberXY
addikt

Az itteni csapvíznek nincs klórszaga, viszont fehér foltokat hagy, és szabályosan "karcos" az íze, de nem fémes. Tudtommal ez kemény vizet jelent, de nem értek hozzá. A munkahelyen a közelben ugyanez, de ott szó szerint fém íze van, gondolom ott már a csövek is fűszerezik az amúgy is kiváló minőségű csatornalevet. Ott használunk egy szűrőkancsót, ami teljesen megszűri, eltűnik a fémes íz és a karcossága is, itthonra is gondoltam egy ilyet beszerezni, hatékony cuccnak tűnik, miután magam is meggyőződtem a különbségről (eddig parasztvakításnak tartottam az ilyesmit).

A mérgezéses témát furcsállom, tapasztalataim szerint inkább azért nem fogadják el, mert inkább alkoholt várnának helyette vagy arra adott pénzt.

Up the Irons!

(#29434) inf3rno válasza EmberXY (#29433) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha az utcán élnék lehet belőlem is alkesz válna, szóval valahol érthető az is. Nekem eddig nem volt gondom ilyen kaja elfogadással amúgy, de olvasom, hogy nyugaton sokaknak visszautasították.

Nincs baj a szűréssel, ha tényleg gond van a vízzel. Onnantól parasztvakítás, ha jó a víz nálatok, mégis rátok akarják sózni. Fehér foltot okozhat a kemény víz, amit egyébként vízkőnek hívnak. Ihatóság szempontjából semmit nem jelent, nálunk is ilyen a csapvíz. A gépeknek nem tesz jót, mert a bojlerben, mosógépben, stb. le tud rakódni. Kb. fél évente - évente kell vízköveznünk a bojlert. Foszfátozni szokták a vizet, hogy ne vízkövesedjenek a dolgok, de az meg egészségtelen. A karcos ízért szerintem valami más lesz a felelős.

Buliban hasznos! =]

(#29435) inf3rno válasza pjen (#29432) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, az végülis jogos.

Buliban hasznos! =]

(#29436) Cs1csó válasza inf3rno (#29430) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyi elég, ha még aznap aludni akarsz. Nekem volt olyan, hogy bazi sokat aludtam egy buli után és este alig tudtam elaludni.

(#29437) LilProphet90 válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Hétfőn szerintetek GLS szállít? Kicsit későn kapcsoltam az ünnepekkel kapcsolatban rendelésnél, és szerdán elutazom.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#29438) Met válasza LilProphet90 (#29437) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, mivel előző szombaton kellett ledolgozni azt a napot.
Hívd fel őket ha tudod a csomagszámot és kérd későbbre a kézbesítést, vagy kérd át oda ahol át tudják venni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29439) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A debreceni virágkarnevált melyik tévécsatorna fogja be adni, tudni lehet már? :R
Mert nem találom sehol sem :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29440) kispx válasza makoss (#29439) üzenetére


kispx
addikt

Debrecen Televízió
7.45-kb. 11 óráig a Debreceni Virágkarnevál közvetítése
20.15 Virágkarnevál közvetítése felvételről (ism.)

(#29441) Cs1csó válasza makoss (#29439) üzenetére


Cs1csó
félisten

Reggel 8-tól a Duna és az M5-ön, de hogy ez pontosan mi lesz azt nem tudom:Virágörökség - 50. Debreceni Virágkarnevál

(#29442) makoss válasza Cs1csó (#29441) üzenetére


makoss
addikt

:R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29443) krizmo_ válasza inf3rno (#29431) üzenetére


krizmo_
addikt

Elég szomorú, hogy valakinek ilyen eszébe jut. Ha nem tud segíteni, akkor legalább ne ártson. :(((
Ha bevásárolunk, és az üzlet környékén van rászoruló neki is szoktunk venni néhány dolgot, ha van kutyája annak is, hideg időben a meleg italt is jól jön nekik.

(#29444) Cs1csó válasza krizmo_ (#29443) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megmondom őszintén ilyet még nem is hallottam....de el tudom képzelni.

(#29445) inf3rno válasza krizmo_ (#29443) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is csak Quora-n hallottam amcsiktól. Még csak eszembe se jutott, hogy bárki képes lehet ilyesmire. Amilyen ütemben vesszük át a nyugati "kultúrát" előfordulhat, hogy nálunk is lesz ez a jelenség pár éven belül.

Buliban hasznos! =]

(#29446) #33253120 válasza EmberXY (#29427) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nyolcvanas években 7mg/l volt mindkettő. Beletoltál a 0.25l üvegbe egy kockacukrot, és kb Mentos nagyságban volt tőle hajlandó felhabzani. :)

[ Szerkesztve ]

(#29447) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Sziasztok! Rendeltem valami terméket belföldről és pénteken a futárszolgálathoz került. Nem tudom, nincs is kit megkérdeznem és ezért kérdezem; mi a véleményetek, hogy holnap esélyes, hogy van futárszolgálat? Házhozszállítás? Mert a holnapi nap bizonyos helyeken ledolgoztattatott az ünnep miatt.

- Glaz-doz-fhut -

(#29448) Cs1csó válasza Glaz-dozfhut (#29447) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, mert munkaszüneti nap. Mivel szombaton lett ledolgozva ezért nem munkaszüneti nap a holnapután - kedd az lesz - hanem csak szabadnap, de futár ilyenkor sincs, szombaton sem szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#29449) Glaz-dozfhut válasza Cs1csó (#29448) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

De jó :F Kösz!

- Glaz-doz-fhut -

(#29450) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Hol van a XI. kerületben hétfő este is olyan buli, hogy a hajnali 1-kor is olyan hangerő el szól, hogy az a fél kerületen is áthallatszik (1-2-3 kilométeres közelemben nem tudok róla hogy bármi lenne).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.