Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29301) philoxenia válasza Fecogame (#29300) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

RSS?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29302) carl18 válasza Inhouse (#29292) üzenetére


carl18
addikt

OKé köszönöm! Tegnap orvosnál 118/85 volt a vérnyomás, mindig észrevettem ha a pulzusom emelkedik a vérnyomás csökken. Általában akkor emelkedik a vérnyomásom mikor a pulzusom 60 körül ver.
Ott azt mondták nincs semmi bajom, EKG teszt is csinálva volt ami szerintük jó.

Szerintem a vérnyomás ingadozik, szóval biztos nem akkor lesz magas a 24 óra alatt mikor pont ők mérik.
Multi méterrel lemértem az elemek feszültségét a vérnyomás mérőbe és nincs lemerülve.
Csak a mellkasi fájdalom fejfájás, és amit irtam hogy érzem hogy a karomba fájnak az erek ezek a tünneteim. De a vizsgálatuk alapján nincs semmi bajom, bár én úgy érzem hogy van.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29303) Met válasza carl18 (#29302) üzenetére


Met
nagyúr

Pszichés vagy az altató mellékhatása.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29304) Cs1csó válasza carl18 (#29302) üzenetére


Cs1csó
félisten

Évente jogosult vagy egy teljes kivizsgálásra és teljes vérképre, csináltasd meg.

(#29305) pikszel válasza philoxenia (#29213) üzenetére


pikszel
őstag

De, lenne, mivel az egyik nyomtatási mérete 2,03 x 1,52 cm 1000 dpi-vel, a másik 20,32 x 15,24 cm 100 dpi-vel. Mellesleg azonos nyomtatási méret esetén máshová kerülne a tartalom. ;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#29306) inf3rno válasza carl18 (#29302) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"mindig észrevettem ha a pulzusom emelkedik a vérnyomás csökken" - ezt miből gondolod?

Buliban hasznos! =]

(#29307) Kékes525 válasza carl18 (#29302) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy igazad van és a vérnyomásod erősen változó (normál esetben is változó, az élettani szituációktól függően, de kisebb mértékben). Akkor viszont 24 órás vérnyomásmérőt kellene hordanod. Másrészt szerezz be egy kézi EKG készüléket és azzal készíts felvételt akkor, amikor probléma van. Másrészt 24 órás (holter) felvételeket is lehet készíteni EKG-val. Vannak olyan EKG, amik 1 hetes felvételeket csinálnak. Augusztus 22.-től rajtam lesz egy ilyen. Próbálj utánajárni, hogy tényleg egészséges vagy e, mert a változó vérnyomás (extrém értékekkel) az nagyon veszélyes. Egyéb betegséged van e? Cukorbetegség (emelkedett vércukorszint), emelkedett koleszterin, emelkedett triglicerid, emelkedett LDL, csökkent HDL szint. Ezek vérképből kideríthetők. Ha bármelyik is van, akkor kiemeltebben veszélyes a magas vérnyomás, különösen a változó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29308) Cs1csó válasza Kékes525 (#29307) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 24 órás vérnyomásmérés, hallottam már, hogy van ilyen. óránként mondjuk csinál egy mérést pár napon keresztül akkor abból kiderül minden.

Továbbra is:
- teljes kivizsgálás
- teljes vérkép

(#29309) carl18 válasza Kékes525 (#29307) üzenetére


carl18
addikt

Megmondom összintén mióta májusba voltam a külföldi munkát csinálni, és szedtem a Stillnox altatót azóta állnak fent ezek a tünetek. 4-5 napig szedtem ezt a gyógyszert, mellé rengeteg stressz,szorongást társult a munkahelyr részéről. Galagonya teát szoktam inni a sziv érdekében, + az Omega 3 is add egy fajta védelmet.
De május óta fent áll a mellkasi nyomás, azt hittem elmúlik pár héten belül de hát lassan augusztus van és azért igy már érdekes hogy nem múlt el.
Azóta Stillnoxot egyáltalán nem is szedtem citrom-orbáncfü tea néha gyömbér vagy galagonya ezeket fogyasztom felváltva.

Hát a depresszió, szorongás évek óta fent áll csak megtanultam együtt élni vele. 2 éve lett csinálva teljes vérkép, de azon nem volt semmi kiugró érték még az orvos meg is dicsért ritka hogy ennyire tökéletes a vérkép. Bár lehetséges azóta valóban változott.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29310) Kékes525 válasza carl18 (#29309) üzenetére


Kékes525
félisten

A Stilnox -nak nem ismert ilyen mellékhatása. A 4-5 nap szedés pedig elfogadott. Nem hiszem, hogy annak köze lehet ehhez. Mivel szorongásos vagy, okozhatja az is a tüneteket. Viszont csak a teljes kivizsgálás döntheti el, hogy végül is mi okozza.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29311) inf3rno válasza Kékes525 (#29310) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt a "teljes kivizsgálást" honnan veszitek? :DD Nem hiszem, hogy létező fogalom lenne orvosi körökben. Közben nézem, hogy néhány magán labor meg klinika ezzel reklámozza magát. Nevetséges...

Nem hiszem, hogy 120-as vérnyomásra csinálnának 24 órás mérést, esetleg ha bevinné a 150-es papírját is háziorvoshoz azzal, hogy ugrál neki, akkor írna egy beutalót kardiológushoz, aztán ki lehetne mérni. A Holter EKG-t meg ilyesmiket teljesen indokolatlannak tartom ebben az esetben, de se én nem vagyok kardiológus se ti nem vagytok azok. Mindenesetre én nem szórnám ennyire bőkezűen a pénzt felesleges mérésekre.

Egyébként egy pszichológus valszeg többet segítene a szorongás oldásával, mintha tovább gyógyszereznék.

Buliban hasznos! =]

(#29312) Kékes525 válasza inf3rno (#29311) üzenetére


Kékes525
félisten

Dehogynem, létezik. Teljes vagy teljes körű kivizsgálás: [link], [link] Természetesen nem szó szerint értendő, mint ahogy te érted. :DD

"nem vagyok kardiológus se ti nem vagytok azok."

Biológus vagyok. Gyógyszerhatástanból és Orvosi Élettanból doktoráltam. És mint gyakorló szívbeteg sajnos elmélyültem a témában.

Amúgy a lehetőségeket írtam le, majd a szakorvos eldönti, hogy milyen kivizsgálás kell.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29313) inf3rno válasza Kékes525 (#29312) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én biológus mérnök vagyok az MSc-t gyakorlatilag a SOTE-n csináltam. Ez sem kardiológus, ahogy a tiéd sem. :P Pontosan így gondolom én is, hogy jobb szakorvosra bízni, mint megpróbálni távdiagnosztizálni. Egyébként nekem kétségeim vannak afelől, hogy államiban túl fog jutni a háziorvoson. Talán magánban megpróbálhatná.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29314) EmberXY válasza Kékes525 (#29312) üzenetére


EmberXY
addikt

No offense, de szerintem az ilyen csodaklinikák nem mást jelentenek, mint nettó lehúzást. Mint egy tipikus TV reklám, már az oldal is úgy van felépítve, és persze hogy-hogy nem, csupa elégedett komment is van. ;]
Bár én sem vagyok orvos, de szerintem egy vérvétel és egy teljes vérkép elkészítése manapság a háziorvostól kiindulva ingyenes, nem kerül 40-50 ezerbe, és azért alapszinten abból is ki szokott derülni, ha valami nem optimális a szervezetben.
Nem azért fizetjük a TB-t, hogy még külön mindenféle sarlatánt is fizessünk, de sajnos a világ efelé halad.
Az pedig, hogy külön "menedzsereknek" járó vizsgálati rendszer is van, a non-sense fogalmát is már felülről csapkodja. ;]

Up the Irons!

(#29315) Cs1csó válasza inf3rno (#29311) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DD ;]

Nyugi én sem az MRI, CT, PET, vizsgálatokra gondoltam. Vérkép, esetleg vizelet vizsgálat, EEG, EKG stb. nem tudom pontosan mi tartozik ide de jellemzően "olcsóbb" beavatkozások.

(#29316) inf3rno válasza EmberXY (#29314) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Magánban is jóval olcsóbb, mint 50k. Egyébként én arra értettem, hogy az alap dolgokat szokás csak megcsinálni, és ha abban eltérés van, vagy, ha a tünetek indokolják, akkor érdemesebb a specifikusabb vizsgálatokat csináltatni, mert azok jóval drágábbak. Ha szó szerint értjük, hogy teljes kivizsgálás, és mindent megnéznek, akkor megy az anál tükör meg csontvelő fúrás meg minden franc, aztán lehet milliókat fizetni. Ha valakinek ehhez van kedve persze szíve joga, de egy vérképből nem diagnosztizálható minden betegség. Tünetek nélkül az alapokat persze érdemes megcsináltatni, én is szoktam 2 évente, bár lehet, hogy az is túl ritka. Igazából én magánból csinálom, hogy ne terheljem az egészségügyet vele, meg akkor legalább én mondom meg, hogy mit mérjenek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29317) Kékes525 válasza inf3rno (#29313) üzenetére


Kékes525
félisten

"Talán magánban megpróbálhatná."

Egyetértünk.

(#29314) EmberXY

Nem a klinikákat, hanem a fogalom létezésére mutattam rá. Mint írtam, szó szerint természetesen nincs teljes körű kivizsgálás, viszont törekedni kell a minél alaposabb részletes kivizsgálásra, mert ha igazak az értékek, az rendkívül veszélyes lehet.

Amúgy egyetértek, az egészségügy helyzete katasztrofális Magyarországon. Tudnék mesélni a saját tapasztalatomból.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29318) Cs1csó válasza inf3rno (#29316) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na az ilyen fájdalmasabb, kockázatosabb vizsgálatokon kívül én mindenen szívesen részt veszek kivéve:
- végbéltükrözés
- gyomortükrözés
- gerincvelő csapolás
- biopszia

talán a kontrasztanyagos röntgent is kihagynám. kapásból ezek jutottak az eszembe.

(#29319) Kékes525 válasza Cs1csó (#29318) üzenetére


Kékes525
félisten

A végbéltükrözés nem vészes. A gyomortükrözés viszont rettenetes. Ezekbe volt részem. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29320) inf3rno válasza Cs1csó (#29318) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amúgy sokszor az orvos balfasz, aki végzi, és azért fájdalmas a vizsgálat. Pl tőlem már vettek úgy vért, hogy a szúrást se éreztem. A többi ilyen böködésre is ez igaz. Nem mindegy, hogy ki csinálja. Én simán betolnék valami fájdalomcsillapítót az ilyenek előtt amúgy.

Buliban hasznos! =]

(#29321) EmberXY válasza inf3rno (#29316) üzenetére


EmberXY
addikt

+Kékes525:

Nyilván a tényleges teljes kivizsgáláshoz kb fel kéne, hogy boncoljanak, de akkor meg már minek fizessen az ember. :DDD

Up the Irons!

(#29322) Kékes525 válasza EmberXY (#29321) üzenetére


Kékes525
félisten

A sírásoknak is fizetnek. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29323) krizmo_ válasza EmberXY (#29314) üzenetére


krizmo_
addikt

"Bár én sem vagyok orvos, de szerintem egy vérvétel és egy teljes vérkép elkészítése manapság a háziorvostól kiindulva ingyenes..."

Így van. Én egészséges vagyok, de ennek ellenére minden évben megyek teljes vérképet csináltatni (vagyis labort, mert vizelet is nézik). A háziorvos adja a beutalót. :K

[ Szerkesztve ]

(#29324) customer114 válasza krizmo_ (#29323) üzenetére


customer114
senior tag

Mi az a teljes vérkép? (részletesen kérem leírni tételenként mit vizsgálnak!)

(#29325) Cs1csó válasza customer114 (#29324) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#29326) mepet válasza Cs1csó (#29304) üzenetére


mepet
addikt

"Évente jogosult vagy egy teljes kivizsgálásra és teljes vérképre"

Jól értem, ez benne van a TB-ben? Tehát bemegyek a háziorvoshoz és kérem, és ingyen megcsinálja illetve továbbküld a megfelelő helyre?

(#29327) Cs1csó válasza mepet (#29326) üzenetére


Cs1csó
félisten

A vérképre évente egyszer jogosult vagy ezt írták itt is. Ezen kívül is van pár vizsgálat amire a háziorvosod egyszerűen "egészségmegőrzés" "megelőzés" jogcímen be tud utalni. Nem tudom melyek ezek a vizsgálatok de a vér és vizelet vizsgálattal már nagyon sok mindenre fény derül.

A legfontosabb ha személyesen megbeszélnéd a háziorvosoddal, hogy szeretnél pár INGYENES vizsgálaton részt venni és melyek ezek.

Ezt a szöveget egy 2016-os cikkből vettem amit 2017-ben módosítottak utoljára:

A felnőtteknél, vagyis a 18 éven felüli korosztálynál ingyenesek a rendszeres, az életkorral és a nemmel összefüggő betegségek szűrését célzó vizsgálatok, a környezeti tényezők rizikófaktorai által indukált megbetegedések megelőzését és korai felismerését célzó szűrővizsgálatok. Szintén ingyenes az évente egyszer elvégzett fogászati szűrővizsgálat, fizetni kell azonban a munkaköri alkalmasság megállapítását célzó vizsgálatokért.

A cikk: [link]

Sajnos a háziorvosok BAXNAK arra, hogy tájékoztassák az embert - lehet nincs is tisztában azzal mit lehet és mint nem ingyenesen milyen időközönként életkorban stb. -

(#29328) philoxenia válasza Kékes525 (#29307) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Augusztus 22.-től rajtam lesz egy ilyen

Vegyél hozzá saját mandzsettát, amit én kaptam eszméletlenül büdös volt.... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29329) philoxenia válasza Kékes525 (#29319) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, nekem a gyomor megvolt, Kékes tévén nézte a hetvenéves doki a hüvelykujjnyi csövön ledugott kamerát...
Amúgy a végbél az ízlés kérdése, de a vastagbéltükrözés az igazán kellemetlen az elképzeléseim szerint...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29330) philoxenia válasza customer114 (#29324) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amire a háziorvosnak jogosultsága van.... csomó vizsgálatra nincs joga beutalni csak szakorvosnak.
Amúgy a kiinduló vérnyomásmérésre azt mondanám vagy rossz a mérő, vagy rosszul mért vele a tagtárs...
A huszonötös pulzus...... :N EKG nekem sima magas vérnyomást is kimutatott negyvenévesen....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29331) Kékes525 válasza philoxenia (#29328) üzenetére


Kékes525
félisten

:N EKG lesz rajtam, nem vérnyomásmérő.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29332) Kékes525 válasza philoxenia (#29330) üzenetére


Kékes525
félisten

"vastagbéltükrözés az igazán kellemetlen az elképzeléseim szerint..."

Az is volt. Ki lehet bírni. Meg sem közelíti a gyomrot, az igazán szörnyű. Tüdő biopszia az is szörnyű lehet...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29333) pjen válasza Kékes525 (#29332) üzenetére


pjen
félisten

Most már lehet modernebb,de a 70 es években a retroszcópiához egy hurka töltőhöz hasonló fém eszközt is használtak.A Honvéd ll bel konyhai sütőben lakott,hát az iszonyú lehetett.

(#29334) Kékes525 válasza pjen (#29333) üzenetére


Kékes525
félisten

Kiráz a hideg tőle. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29335) Cs1csó válasza pjen (#29333) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hmmm... a régi szép idők, régen minden jobb vót!

(#29336) Kékes525 válasza Cs1csó (#29335) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, ma már a fájdalom sem ugyanaz. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29337) inf3rno válasza philoxenia (#29330) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából lenne joga a háziorvosnak is, csak töketlenek hozzá.

Buliban hasznos! =]

(#29338) Cs1csó válasza inf3rno (#29337) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosan, ezt is írtam, nem tudják. Megjegyzem ez nem is feltétlenül az ő feladata lenne, hanem inkább az asszisztenciától lehetne elvárni, hogy tudják az ilyen "adminisztratív" dolgoknak a mikéntjét.

(bár egy legalább 5-10 éve praktizáló háziorvostól elvárható lenne, hogy tudja)

[ Szerkesztve ]

(#29339) Inhouse válasza mepet (#29326) üzenetére


Inhouse
őstag

Sőt, ha véradó vagy, akkor is jár évente egyszer egy teljes vérkép labor (2 oldal). A háziorvos minden évben több alkalommal elküld laborba, mióta kiderült, hogy a vese értékeim határértéken vannak. Persze itt már 5-6 értékre van kihegyezve az egész. Csodálatom övezi a laborban és a véradóban dolgozókat, nekem még sohasem rontották el a szúrást. Véradásnál tizenvalahánynál járok, a laborral szintúgy... Egyszer annyi volt, hogy öltözéskor lerántottam a ragtapasszal a vattát és a friss sebből folyni kezdett a vér. A fura az volt, hogy hidegnek éreztem, nem melegnek. :)
*****
Konyhát fogunk burkolni egy kollégámmal, aki sokat csinált már ilyet, de nem profi. Ő csinálta anno a fürdőszobánkat és az előszobát is. Most olvasgattam a ragasztókról és nem hiszem el, hogy ekkora különbség lenne köztük. Olyan érzésem van, hogy a leírások alapján pilóta vizsga kell már ahhoz is, hogy eldöntsük melyik ragasztó lesz jó hozzá... Amiket évekkel ezelőtt csinált még fenn vannak. :)

Üdv Inhouse

(#29340) AndrewBlase válasza Cs1csó (#29327) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Sajnos a háziorvosok BAXNAK arra, hogy tájékoztassák az embert - lehet nincs is tisztában azzal mit lehet és mint nem ingyenesen milyen időközönként életkorban stb. -"

A mi háziorvosunknak úgy kell könyörögni, hogy írjon beutalót egy laborvizsgálatra.
Mikor betöltöttem a 40-et, kértem, írjon egyet. Kérdi, aztán minek? mondom azért, mert orvos jószerével még nem látott, és szeretném tudni, hogy vegyek-e még tartós tejet? Nagy nehezen írt, de sok falubelitől hallom, hogy nem hajlandó beutalni. -> Nem tudom mi igaz ebből, de hallottam olyat, minél kevesebb beutalót ad ilyen-olyan helyekre (ergo takarékoskodik az állam pénzével (khmmm a mi befizetett pénzünkkel)), annál több pénzt kapnak ők.

Miért mindig én???

(#29341) Cs1csó válasza Inhouse (#29339) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért ne lenne köztük különbség:
- kültérbe - ahol pl. fagyhat is
- beltérbe padlófűtésre is rakott járólap alá
- falra

AndrewBlase

Lehet, az ilyenektől hányni tudnék. Nem orvos az ilyen hanem megélhetési hentes.

Megjegyzem, az is jó amikor panaszkodik, hogy - 70 meg a halál között - lóf.sz sem akarja megvenni tőle a praxist, ezért kénytelen tovább dolgozni. What??!?!!

Főleg világvége helyre nem hogy pénzért de még "ingyen" sem megy orvos, igények:
- ingyen lakhatás - tehát csak rezsit kell fizetni és a falu állja a ház bérleti költségeit - ha nem a falué a ház
- berendezett rendelő
- megfelelő juttatások

[ Szerkesztve ]

(#29342) Essejó válasza Kékes525 (#29332) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem most júniusban volt vastagbél tükrözés, nem nagy cucc, amiket meséltek hogy így meg úgy, na ahhoz képest semmi. Eleve időre mentem, bemenve kaptam egy hátul slicces eldobható nadrágot, az volt rajtam vizsgálat közben. Bemenve a vizsgálóba kérdezték kérek-e bódítást, ennek előfeltétele a komplett vérkép, és hogy ne magadban, hanem kísérővel érkezz, bár ha valaki egyedülálló azokat ott a kórházban fektették le pár órára. Az asztalra felfeküdve megkaptam vénába a dormicint vagy mit és kezdődött a vizsgálat pár perc múlva. Bár meg kell mondjam az időérzékem kikapcsolt mert nekem kb húsz percnek tűnt, de párom aki elkísért közölte hogy pont egy órát voltam benn. Még ott a vizsgálat után elmondták, hogy hat db polipot találtak és távolítottak el, a szövettani leletért kb egy hónap múlva mehetek.
Szerintem a vizsgálatnál sokkal szörnyűbb az előkészítés. Előtte 3 nappal már csak diétásan étkezhetsz, és este lefekvéskor 24 csepp hashajtó, előtte 2 nappal kezdődik a léböjtkúra (szűrt húsleves, rostmentes gyümölcslé, ásványvíz), előtte 1 nappal délután 14 és 18 órakor keserűsós hashajtás. A 25-ik vécére rohanás után már nem számoltam, de még volt. :) Szerintem a gyomorsavam is ki lett hajtva, és az felmarta a kijáratot, szó szerint fájt. A vizsgálat napján csak szénsav mentes folyadék iható. (tea, kávé nem) A vizsgálat előtt viszont kötelező kb 10 szem szőlőcukrot megenni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#29343) philoxenia válasza inf3rno (#29337) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nézz utána, konkrétan milyen vizsgálatokat kérhet. A feleségemnek például megpróbált pár pajzsmirigyre vonatkozó laborleletet kérni és így dobták vissza a labornál: [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29344) pjen válasza philoxenia (#29343) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos ilyenkor,ha fontosnak tartod,meg kell kérdezni,hány ezer indok legyen a vizsgálat elvégzéséhez

(#29345) Nikaré válasza philoxenia (#29343) üzenetére


Nikaré
őstag

Hogy mi????
Jól értem az orvos kért laborvizsgálatot és a laboros dobta vissza?

(#29346) pjen válasza Nikaré (#29345) üzenetére


pjen
félisten

Lehet azt a vizsgálatot csak szakrendelésen kérhetik.(sokba kerül)esetleg.

(#29347) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Van nálam egy régi hp desktop gép és azt szerezném kérdezni,hogy bios indulásnál a hp logo merre kell kikapcsolni?(nagyon sokat időzik itt a gép és zavaró a tulajnak)

(#29348) pikszel válasza ToBeY (#29347) üzenetére


pikszel
őstag

Szia. Be kell lépned a BIOS-ba (indításnál Del, vagy F2), és ott a Splash Screen, vagy Select Boot-time Diagnostic Screen opciót keresd.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#29349) ToBeY válasza pikszel (#29348) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szia
Beléptem biosba (f10) de nem találtam ilyen opciót.
Majd kifotózom,hogy milyen lehetőségek vannak.

(#29350) ToBeY válasza ToBeY (#29349) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.