Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30501) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok!

Svájcban leszünk 12 napot. Itthoni kártyámhoz vagy nincs roaming (DIGI) vagy marha drága (Telekom).

Kérdésem, hogy ha beballagok egy LIDL-be, ott veszek egy SIM kártyát, arra töltök pénzt, aktiválok 1GB netet, fogom tudni használni az adatkeretet mindenféle kötelezettség, szerződéskötés, plusz díj nélkül Svájcban? Ha hazajöttünk, akár le is húzhatom a WC-n, nincs egyéb kötelezettsége?

Tudtok erről vmit?

(#30502) pjen válasza Freddycom (#30501) üzenetére


pjen
félisten

A DIGI hez mért nincs roaming?Vagy csak Svájcba nincs?

(#30503) Freddycom válasza pjen (#30502) üzenetére


Freddycom
őstag

Igen, Svájcba nincs.

[link]

(#30504) pjen válasza Freddycom (#30503) üzenetére


pjen
félisten

Én felhívnám a Digit,hátha van már megoldás,csak elavult a térkép.

(#30505) Jorus válasza pjen (#30504) üzenetére


Jorus
nagyúr

Svájc nem EU ország, ezért oda sok minden nem érvényes, pl. EU-roaming jelen esetben, ezért vagy nagyon drága (Telekom), vagy nincs is rá szerződés (Digi Mobil).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30506) pjen válasza Jorus (#30505) üzenetére


pjen
félisten

O.K.tudom,de a dolgok változnak,egy telefont megér.

(#30507) inf3rno válasza Krogoth (#30498) üzenetére


inf3rno
nagyúr

azt lehet érdemes megnézni, hogy milyen vastag ágakkal bír el. én is tervezek venni egyet, de valami komolyabbat, hogy fa aprítékkal tudjam mulcsolni a kertet.

Buliban hasznos! =]

(#30508) Freddycom válasza pjen (#30506) üzenetére


Freddycom
őstag

Hívtam már őket, de sajna valósat mutat a térkép.

(#30509) forras2 válasza Krogoth (#30498) üzenetére


forras2
őstag

Attól függ, milyen fákról van szó?
Ha van bent enyves fa, fenyő, tuja stb, akkor azokat nem fogja normálisan aprítani, ráadásul össze ken mindent, és be fog ragadni az apríték, amit rohadt macera kipucolni.
Mennyi fáról van szó? Ha ilyen 1-2 kis kupac, akkor felesleges pénz kidobás, egyszerűbb eltüzelni, esetleg környékbeli fával fűtőkkel elvitetni.
Meg ugye az sem mindegy, hogy mennyibe kerül...

(#30510) csudri


csudri
őstag

Sziasztok! Van nem horror áron olyan GPS nyomkövető, amit bele tudok rakni egy eszköz belsejébe és akár hetekig nem merül le és küld egy jelet, ha valaki elviszi?

(#30511) Inhouse válasza csudri (#30510) üzenetére


Inhouse
őstag

Több probléma is van. A GPS jel vételhez rá kell látnia az eszköznek (vagy csak az antennájának, ha az külön van) a szabad égre. A másik probléma a hetekig, ez nem fog menni értelmezhető méretű akkuval. Mibe akarod berakni? Ha járműbe, akkor ott van a tápellátása. Bár ha áll, akkor a hetekig rész akkor is sántít majd...

Üdv Inhouse

(#30512) csudri válasza Inhouse (#30511) üzenetére


csudri
őstag

Adott egy épülő ház, amibe telepitenek egy kazánt. Riasztó még nincs, viszont pont idén már buktunk igy egy kazánt. Ennyi a story.

(#30513) forras2


forras2
őstag

Srácok!
Futárral kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
TV-t kéne küldenem futárral, eredeti csomagolásban, de a GLS már a 2. futár szolgálat amelyik vissza dobja a szállítást, "tiltott tárgy"ra hivatkozva...
Kivel lenne érdemes elküldetnem? :U

(#30514) Inhouse válasza csudri (#30512) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem lenne jobb egy kamerás megfigyelő rendszer? Ami még eszembe jutott, hogy a Tolvajkergetők című TomCat-es tartalomban védték így a nagy értékű kerékpárokat, illetve találták meg őket. De nem tudom, hogy mi volt a hardver. Talán úgy működne, hogy nem állandóan küldene, csak ritkán, vagy ha történik valami (mozgatás), illetve, ha telefonon lekéred az adatait. De ha beviszik egy épületbe nem fog tudni GPS műholdakat fogni, csak az addigi útvonal lehet meg.
Esetleg átmenetileg belül rákötni a töltőjét is a kazán panelról, így amíg kapja az áramot biztosan töltődik. Utána meg pár napod van megtalálni. A kazánban elég sok a fém, nagyon árnyékolt a burkolata.
Esetleg egy ilyen ,bár nem teljesen értem, hogyan működik, de lehet, hogy jó lenne neked. Ha kívül kerül a BT hatótávon, akkor telefonhívás, de hogy miről, hogyan?

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#30515) Inhouse válasza Inhouse (#30514) üzenetére


Inhouse
őstag

Esetleg ez és ha befér mellé egy szünetmentes akku, akkor arról már egész jól elmuzsikálhat.
Vagy ez és egy powerbank...de akkor is inkább 1 hét, mint hetek...

Üdv Inhouse

(#30516) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Azt a kindertojás reklámot keresem, amit mostanában adnak a tévében. A kislány kérdezi aput, hogy miért sírnak a felhők, apu pedig azt mondja neki, hogy a felhőknek nincsenek érzéseik.
Tudtok segíteni? Lenne a reklámhoz pár szavam egy bejegyzésben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30517) Cs1csó válasza Vakegérke (#30516) üzenetére


Cs1csó
félisten

Biztos csak színlelik a sírást. :O

(#30518) Vakegérke válasza Cs1csó (#30517) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem, a felhőknek nincsenek érzéseik. :)

Frankón szeretném egy személyes bejegyzésben elmondani a véleményem erről a reklámról, csak sehol nem találom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30519) inf3rno válasza Vakegérke (#30518) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most akkor ez jó vagy rossz reklám szerinted?

Buliban hasznos! =]

(#30520) Vakegérke válasza inf3rno (#30519) üzenetére


Vakegérke
veterán

Attól függ. Akár jó is lehet, de amire felhívnám a figyelmet a bejegyzésemben, az biztos nem válna javára.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30521) r.levente75 válasza Vakegérke (#30520) üzenetére


r.levente75
addikt

18 karikás? :D

(#30522) inf3rno válasza Vakegérke (#30520) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem látok semmi problémát abban a reklámban, úgy látszik még túl ártatlan vagyok. :D

Buliban hasznos! =]

(#30523) Vakegérke válasza r.levente75 (#30521) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30524) Vakegérke válasza Vakegérke (#30516) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na jó, mivel nincs meg a reklám, elmondom, hogy mi vele a problémám.
Mikor az örömről van szó, apu keze elindul a feneke mögé. Azt már nem mutatják, hogy honnan, de előveszi a kindertojást, és a kislányának adja, aki természetesen örül neki. Már csak az a kérdés, hogy apu honnan a fészkes fenekéből veszi elő.
Azért az ilyen apróságokra figyelhetnének a reklámkészítők.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30525) C. s. válasza #93187072 (#30459) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Ha pontosan ebben az időpontban zendítenek rá mindennap, jó esély van rá, hogy az ébresztőóra (vagy mobilhang) zavarja őket. Érdemes volna megkérni a szomszédot, hogy próbáljon valami kevésbé éles hangot beállítani jelzésnek. Kamaszkoromban nekem is olyan ébresztőórám volt, ami megőrjítette a kutyákat. Nagyon jó a hallásuk, ezért érzékenyen reagálhatnak.

A szomszédhoz higgadt hangulatban menj, akkor sokkal együttműködőbb lesz. A Te érdeked. :)

(#30524) Vakegérke

"...apu keze elindul a feneke mögé. Azt már nem mutatják, hogy honnan, de előveszi a kindertojást..."

Pedig teljesen világos. Ő tojta. ;]

(#30526) Vakegérke válasza C. s. (#30525) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Pedig teljesen világos. Ő tojta. ;]"

Épp erre akartam rávilágítani egy személyes bejegyzésben. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30527) C. s. válasza Vakegérke (#30526) üzenetére


C. s.
addikt

:D

Szívesen elolvasnám. :K Remélem, előkerül a videó.

(#30528) Jorus válasza Vakegérke (#30524) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kindernek régebben is voltak erős reklámjai. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30529) EmberXY válasza Vakegérke (#30526) üzenetére


EmberXY
addikt

A hivatalos oldalukon sem találom ezt a reklámot, pedig szinte minden terméküknél ott a hozzá tartozó reklámfilm is. [link]

Up the Irons!

(#30530) Spet válasza Vakegérke (#30518) üzenetére


Spet
addikt

Ha csehül jó lesz, akkor megvan.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30531) EmberXY válasza Spet (#30530) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem valahogy nem az jön le belőle, hogy a seggébe nyúlkálna, kiveheti farzsebből is, vagy már korábban maga mögé rejtette... :D

Up the Irons!

(#30532) Inhouse válasza Vakegérke (#30524) üzenetére


Inhouse
őstag

Szerintem semmi nem utal arra, hogy apa tojta és a fenekéből húzza elő. A háta mögé nyúl. A végbélnyílása maga alatt van, rajta ül, nem lehetséges onnan semmit elővenni ebben a testhelyzetben. + ott a nadrág is, ami akadályozza ebben.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#30533) Spet válasza Inhouse (#30532) üzenetére


Spet
addikt

A felhőknek nincsenek érzései, az apának meg lehet kloákája van ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30534) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az igazi Kinder reklám...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30535) Met válasza Vakegérke (#30524) üzenetére


Met
nagyúr

Tegnap sikerült látnom.
Nekem csak az jött le ahogy nézi a pasi a gyereket, hogy simán pedó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30536) alcsa válasza Met (#30535) üzenetére


alcsa
senior tag

Én mikor olvastam, hogy apu keze elindul a feneke mögé, már akkor tudtam, hogy az ;].

(#30537) Vakegérke válasza philoxenia (#30534) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az öcsém még kicsi volt, (14 év van köztünk,) mikor kapott egy zacskó valamit, talán ropit, vagy minisütit. Anyánk kivett egyet, mire az öcsém kiverte a hisztit, hogy az mind az övé, reakcióként én is kivettem a zacsiból egyet. Lett nagy duzzogás, miközben mi ketten anyánkkal becsemegéztük az egészet, miközben az irigységről dumcsiztunk, hogy az csúnya dolog.
Minden jó, ha jó a vége. Öcsém kapott egy másik zacsi finomságot, amiből már meg is kínált minket. Azóta is jószívű a srác. :)

(#30530) Spet: Köszönöm. :)
A reklám poénját elkiabáltam, már nem írok róla. Ám ha jobban megnézitek az ominózus mozdulatot, tűnhet úgy is, hogy apu a feneke alá nyúl a kindertojásért.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30538) EmberXY válasza Vakegérke (#30537) üzenetére


EmberXY
addikt

De nadrágon keresztül venné ki? Túl sokat látsz bele szerintem. Ki vagy, ha éhes vagy? Dobj be egy Snickerst... ;]

Up the Irons!

(#30539) Vakegérke válasza EmberXY (#30538) üzenetére


Vakegérke
veterán

És ha ki van fejtve a varrás a nadrág ülepéből? :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30540) Cs1csó válasza Vakegérke (#30539) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem veled van a gond, már bocs :D

(#30541) Vakegérke válasza Cs1csó (#30540) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jobb bolondnak lenni, mint kiszáradt vénembernek. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30542) Cs1csó válasza Vakegérke (#30541) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F

(#30543) Met válasza Vakegérke (#30541) üzenetére


Met
nagyúr

:R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30544) Essejó válasza Vakegérke (#30541) üzenetére


Essejó
veterán

Ha már beteg reklámok, szét röhögtem magam. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#30545) inf3rno válasza Vakegérke (#30524) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát tudod apu is úgy csinálja, ahogy a húsvéti nyúl. :D

Buliban hasznos! =]

(#30546) inf3rno válasza EmberXY (#30531) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vagy a seggében tárolta, mint a drog futárok. :D Nekem magamtól eszembe nem jutott volna ekkora hülyeség...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30547) Cs1csó válasza inf3rno (#30546) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vagy mint Pillangó az Ördög szigeten patronnal a se..ében!

(#30548) inf3rno válasza philoxenia (#30534) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lol, ezen besírtam. :D

Buliban hasznos! =]

(#30549) Vakegérke válasza Cs1csó (#30542) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy bolond, mint én, meglátja a dolgok fonákját, miközben nem zavarja, hogy bolondnak nézik, hiszen az is. Ez az életforma sokkal szórakoztatóbb, mint egy (lelkileg) kiszáradt vénemberé.

(#30544) Essejó: Jó válogatás. :)

(#30546) inf3rno: Látod, volt értelme feldobnom az ötletem, bár lemondtam róla, hogy megírjam. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30550) philoxenia válasza Vakegérke (#30549) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Szárnyas fejvadász eredeti novellájának címe:

Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?

Ennek a durva parafrázisaként:

Tojnak-e kindertojást a mikroműanyaggal szennyezett ivóvizet ivó férfiak? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.