Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) Lompos48 válasza Melack (#8983) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"Canis merga" kombinációban egészen mást jelent, ami nem egyéb, mint az ebek szilárd halmazállapotú produktuma. Leellenőrizhető. :))

[ Szerkesztve ]

(#9002) Anulu79


Anulu79
addikt

Szomorú, hogy nem lehet kiadni a beszélgetést. De így akkor tiltás lett a vége.
Bár némelyik moderátor elég érdekes itt. Egy fórumban törölték a hozzászólásaimat mert olyan hangnemben válaszoltam ahogy velem beszéltek. Ez az érdekes.

(#9003) Qru válasza Anulu79 (#9002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyen esetkeben töröljük a kiváltó hsz-t és a kapcsolódó hsz-eket is, hogy megőrizzük a topik egységességét, hogy ne egy adott esetben értelmetlen vitáról szóljon, hanem arról ami az adott topik rendeltetése.

#nincsbennetarcsi

(#9004) rii válasza Qru (#8992) üzenetére


rii
nagyúr

2001-2002 óta rexonázok )))-.
első 2-3 évben stift majd deo .... de ha nem ártalmas akkor ..... biztos nem e miatt vagyok fáradt .-)

(#8993) philoxenia: köszönöm.... lehet megpróbálok átállni ezekre ... bár ebben a hajtós-stresszes világban még erre is figyelni nehéz, de kipróbálom majd ezeket a módszereket ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9005) Qru válasza rii (#9004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért majd az ecetes megoldásról pls számolj be. :D De a szódabikarbóna is jót fog tenni a bőrödnek, majd meglátod. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#9006) krizmo_ válasza Qru (#9005) üzenetére


krizmo_
addikt

Mondjuk az ecet jó lehet, mert izzadsága szaga nem lesz, mert az ecet elnyomja. :DDD
Szóval, valahol beteljesíti a funkcióját.

(#9007) Qru válasza krizmo_ (#9006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyi. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#9008) FehérHolló válasza krizmo_ (#9006) üzenetére


FehérHolló
veterán

hódításra meg kiváltképp alkalmas.
az a nő, aki nem lelkesedik az ecet illatáért, nem is való férfi embernek, mert biztos nem szeret a konyhában dolgozni.

Skynet is real. It's called Google.

(#9009) rii válasza krizmo_ (#9006) üzenetére


rii
nagyúr

ja'igen ... az ecetet nem fogom kipróbálni mert most átálltam h azzal öblítek ... haver ömlengett h végre textil illata van a ruháknak ... .-) szerintem meg francokat .-D ecet ... .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9010) Melack válasza rii (#9009) üzenetére


Melack
veterán

Párom is átállt erre a megoldásra, sőt, vettünk mosóparfümöt is bele. Egész kellemes.
Továbbá maga csinálja a mosószert, jóval olcsóbb, de ugyanolyan hatékony, mint a drága mosószerek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9011) Anulu79 válasza Qru (#9003) üzenetére


Anulu79
addikt

Értem és köszi az infót. :R Így már minden világos.

(#9012) aizen92


aizen92
addikt

Segítség! :D óraátállítás lesz. most kéne lefeküdnöm mert hajnali 2-kor kelek. na most az a kérdés hogy a telefonok is hajnali 3-kor állítják át magukat? vagy éjfélkor? nem tudom eldönteni!

válaszokat előre is köszi!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#9013) FehérHolló válasza aizen92 (#9012) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ezt a funkciót ki lehet kapcsolni.
Egyébiránt 3-kor.

Skynet is real. It's called Google.

(#9014) Jorus válasza aizen92 (#9012) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha nagyon buta a telefonod VAGY nincs beállítva az automatikus időzóna, akkor adódhatnak problémák. Egyébként nem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9015) aizen92


aizen92
addikt

FehérHolló és Jorus köszönöm a gyors válaszotokat!!! :R 3-kor állt át az óra ma úgyhogy pontosan ébresztett! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#9016) Jorus


Jorus
nagyúr

Munkaszüneti napokon a BKV pénztárak a vasárnapi nyitvatartás szerint vannak nyitva?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9017) Jorus válasza Jorus (#9016) üzenetére


Jorus
nagyúr

A válasz: igen. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9018) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan nyelvet mondani, ahol az "ő" és "ű" is megtalálható a magyaron kívűl? :))

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#9019) Jorus válasza Immy (#9018) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kettős éles ékezet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9020) HAL-9000


HAL-9000
tag

Mai napi felfedezésem:
A varázslatos Samsung mikró!
Ez valami széria hiba lehet?

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#9021) Anulu79 válasza HAL-9000 (#9020) üzenetére


Anulu79
addikt

Legalább nem kell a programozással vacakolni. :DDD

(#9022) FehérHolló válasza HAL-9000 (#9020) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez eddig az összes mikrómnál így működött. Résnyire nyitott ajtónál lámpa ég, tálca forog, de nem melegít.

Skynet is real. It's called Google.

(#9023) Rivaul


Rivaul
addikt

Szeretnék autószerelést tanulni de csak középsuli 12. évfolyamig van bizonyítványom s az sincs befejezve... Tudja valaki milyen lehetőségek vannak így? Google találatokon nem igazodok ki pontosan hogy mit takarnak. A fizetéses suli nem akadály.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9024) krizmo_ válasza Rivaul (#9023) üzenetére


krizmo_
addikt

Érdemes megpróbálni a munkaügyi központot, ott szoktak ilyen jellegű képzések is lenni.
Ha, meg a tanfolyam és a vizsga végeztével úgy érzed, hogy neked ez nem volt megfelelő, még mindig elmehetsz és megtanulhatod a szakmát egy középiskolában.

Ha, ez a megoldás annyira nem tetszik, akkor azt tudom még ajánlani, hogy ott ahol laksz nézz utána, hogy melyik középiskolában tudod az autószerelő szakmát elsajátítani, akár esti képzésen is.
Mondjuk az sem mindegy mennyi idős vagy.....
Nézz ki egy intézmény és náluk érdeklődd meg a továbbiakat.

(#9025) flash-


flash-
veterán

mondja már meg valaki hogy egy nagy forgalmú üzletnek hogy lehet a nettó árbevétele 0 ft?
(opten.hu de más oldalon is)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9026) krizmo_


krizmo_
addikt

A szobanövények földje rendszeresen penészesedik, találkozott már valaki hasonlóval? Ha, igen mit lehet tenni ellene?
Nincsenek túlöntözve, szellőzik a cserép, levezeti a felesleges vizet...

Szerk.:
Azt látom, hogy neten mi van erről a témáról, rákerestem már.....az érdekelne, hogy valaki talált e erre megoldást, amit kipróbált és tényleg jó.

[ Szerkesztve ]

(#9027) #65675776 válasza krizmo_ (#9026) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szakember véleménye: túl van öntözve. Nem indegy milyen növényt hogyan öntözöl. Van, amit alulról kell öntözni, a tálból. Amit egy óra alatt nem szív fel, azt ki kell önteni. Egyszerre sok vizet sem szabad ráönteni, mert az átszalad rajta, nem szívja fel.

A föld felső, penészes rétegét szedd le, és rakj rá helyette friss földet.

(#9028) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Nem flamnek szánom...:)

Feleségemmel arról beszélgettünk tegnap a kocsiban, hogy adott idő alatt nagyobb sebességnél több esik-e az autóra, mint mondjuk, ha áll az autó. Anélkül, hogy elmondanám, mire jutottunk: Szerintetek?

ill. még egy
Van egy házi vízellátónk, ami olykor lecsapja a kismegszakítót, de nincs vele semmi különösebb gond. Ha visszanyomjuk működik tovább rendesen. Én arra gondoltam, hogy túl nagy az áramfelvétele, de akkor nem kéne mindig lecsapnia? (Ugye ez úgy működik, hogy ha egy bizonyos nyomás alá esik a puffertartályban levő víz mennyisége, akkor automatikusan bekapcsol a vízmű. Ezeknél az automatikus bekapcsolásoknál vágja le olykor-olykor.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9029) Ivan15 válasza pocokxx (#9028) üzenetére


Ivan15
senior tag

Egyertelmü hogy nagyobb sebessegnel több esik ra. Ez eszrevehetö azon is, hogy nagyobb sebessegnel az ablaktörlöt is feljebb kell kapcsolni azert, hogy jol lassatok az utat. Pl. Adott egy esö (nem zuhog, csepeg) es egy lampa elött alltok: ablaktöröt akar ki is lehet kapcsolni, ha elindultok, be kell kapcsolni vagy az intervallumot rövidebbre venni azert, hogy kilassatok :D ((biztos mentetek mar autopalyan ti is 130-al csepegö esöben))

[ Szerkesztve ]

(#9030) FehérHolló válasza pocokxx (#9028) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nagyobb sebességnél több esik a szélvédőre.

Bekapcsolásnál van egy nagyon nagy, tüskeszerű áramfelvétel.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9031) Ivan15 válasza pocokxx (#9028) üzenetére


Ivan15
senior tag

az esös resz ugy van mint az a legellenallas/sebesseg/fekezes kapcsolatnal: dupla (x2) sebessegnel kb. negyszer (x4) annyi esö esik a kocsira -ha vegig ugyanolyan intenziv esik az esö a vizsgalt szakaszon

[ Szerkesztve ]

(#9032) #65675776 válasza Ivan15 (#9031) üzenetére


#65675776
törölt tag

Feltéve ha szélcsend van és az esőcseppek függőlegesen esnek.

(#9033) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A szélvédőre könnyű kitalálni, hogy több esik... :D
Kérdés, a kocsi teljes felületére több esik-e? A kocsi felülete állandó, de az eső intenzitása semmiképp sem... Lehet, hogy egy komolyabb zivatarnál akár 130-as sebességgel vonul az eső is, ha az irány megegyezik a haladási iránnyal, akkor sokkal több esik menet közben, ha ellentétes, ugyanannyi idő alatt mondjuk egy óra alatt, lehet, hogy álló kocsira sokkal több esik, mert az áthaladás ideje a kocsi fölött jóval hosszabb lesz, szemben mondjuk 20perc, álló kocsinál meg 40perc, azonos irányba haladva meg a teljes óra alatt esik az eső a gépjárműre( :D )....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9034) Jorus


Jorus
nagyúr

Ha egyben fizetem az éves kötelezőt év elején, de év közben autót cserélek, akkor mi történik a biztosítással?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9035) leslieke válasza Jorus (#9034) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Felmondod és a fennmaradó időre eső részt visszaadja a biztosító.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9036) DeFranco válasza HAL-9000 (#9020) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon hasonló mikrónk van, csak nem ezüst, hanem fehér, de a kezelőszervek ugyan ilyenek, és nekünk is csinálja, nagyon zavar, hogy vajon a mikrohullámokat is elindítja-e ilyenkor...

Az itthoni szintén samsung, de analóg-tekerős mikró nem csinálja...

(#9037) Jorus válasza leslieke (#9035) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9038) leslieke


leslieke
Jómunkásember

MS Project 2013-ról keresek valami összefoglaló írást, hogy miért és mire használható.
Guglival nem találtam, akinek van ilyen ne fogja vissza magát. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9039) flash-


flash-
veterán

hol vegyek,milyen téli kabátot vegyek?(én végigjártam hétvégén a westendet de egy vastag dszekit nem találtam)
30 éves ff,nem kell hogy túl divatos legyen valami sötétebb egyszínű ,de tényleg téli legyen ennek megfelelően meleg. és ne 30-40 ezer forint.

ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9040) rii


rii
nagyúr

szasztok

furcsát kérdeznék

képen, meg lehet találni leírva valahogy azt hogy "NATASA/NATASHA"?

vettem egy orosz 1000 ft-os kerékpárt és ahhoz kellene

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9041) DeFranco válasza flash- (#9039) üzenetére


DeFranco
nagyúr

C&A, Reserved

Esetleg meg lehet próbálni valami kínait (bár ilyet nem szoktam mondani, de a téli pufidzseki az egyetlen kivétel), de abból leginkább csak valami pufidzsekit, aminek nem hártya azért a külső anyaga és rendesen ki van bélelve...

Vastag kabát viszonylag ritka, főleg ebben az árkategóriában, sikeres ember ugye autóval jár a marketing szerint, annak nem kell tundracucc, túrakabát meg drága.

Nekem van a C&A-ból egy hosszú szövetkabátom, nem bélelt, de öltöny fölé elég (18k körül volt, nagyon olcsón megkaptam, pedig vastag, jó minőségű tömör szövet), egy Brando irhabőr kabátom, ami kiba drága volt, de 15 éve kabát, most lett bőrössel kitisztíttatva, megjavíttatva, befestetve, meg egy kb. 16 éves még lengyelpiacos pufidzsekim ("nature" márkájú), ami származása ellenére gyakorlatilag újszerű, a belső oldalán és a nyakán persze van elszíneződés-kopás, de kívülről hibátlan.

Ez a szett, van minden :)

[ Szerkesztve ]

(#9042) flash- válasza DeFranco (#9041) üzenetére


flash-
veterán

C A ban találtam én is még viszonylag jókat de azok se voltak hű de melegek:(

jó mondjuk már nem kell mint még annó a reptéren dolgoztam hogy éjjel 5-6 órát voltam kint -20 fokban

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9043) DeFranco válasza flash- (#9042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

H&M esetleg még... Recon666-nál tavaly vitattuk a kérdést... ő végül Devergo-t vett.

Nem csodálom, hogy nem találsz meleget, nagyon ritka már, amikor rendesen megtöltik béléssel, jellemzően a fele van benne, és az is egy szezon alatt összeáll egy csomóba benne... nincs mese, sokat kell keresni.

A DunaPlaza aluljáró szintjén vannak még meglepő dolgok néha...

(#9044) flash- válasza DeFranco (#9043) üzenetére


flash-
veterán

devergót én is vettem annó még vagy 5 éve blahánál a rákóczi úton egy devergo(vagy milyen)outletbe..nem tudom hogy vajon megvan -e még az a bolt

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9045) fess


fess
őstag

Értesített küldeményt meddig lehet átvenni? Fogok elmenni egy hétre, valószínűleg akkor jön majd egy csomag, nem szeretném ha visszaküldenék...

(#9046) krizmo_ válasza fess (#9045) üzenetére


krizmo_
addikt

Az értesítőre azt szokták ráírni, hogy a következő 4 munkanapon belül, átveheted, vagy akit meghatalmaztál az átvétellel, az is átveheti.

(#9047) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Annyi lenne a kérdésem,hogy valaki tud e olyan programot amivel 1080,720-ból ügyesen tudnék konvertálni lefelé,rengeteg videóm van ami nagy kiterjedelmű de feleslegesen foglal sok helyet és inkább összecsomagolnám őket,mert 480 ban is még bőven nézhetőek a videók.olyan kellenen ami nem fogja elcsúsztatni a hangot,nem nyomorítja a képet és kezeli az mp4 wmv hasonló kiterjesztésű fájlokat.
Nem találtam ma is aktív topikot,de ha valaki el tud irányítani valahová,azt is megköszönöm!

Előre is köszi!

Mr.Brightside

(#9048) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Két liter 20 C fokos víznek mennyi lesz a térfogata 10, 0, -10, és -20 C-on?

(#9049) marsu válasza DeFranco (#9048) üzenetére


marsu
addikt

Úgy rémlik, hogy a hőtágulási együtthatóval kell valamit számolni ...

Esetleg itt találsz róla valami kiindulási lehetőséget.

Esetleg kérdezd meg greenityt, aki a Prohardver egyetlen lökött fizikuslánya, némi informatika érdeklődéssel ...

:D :)

Press any key to continue ...

(#9050) FehérHolló válasza marsu (#9049) üzenetére


FehérHolló
veterán

Csak történik közben egy olyan apróság, hogy az a szerencsétlen víz megfagy, így nem lehet a hőtágulási együtthatóval számolni. :)
Arról meg nem is beszélve, hogy a víznek erősen hőmérsékletfüggő a hőtágulási együtthatója a kérdezett tartományban.

(felteszem, hogy nem túlhűtött vízről beszélünk a 0 fok alatti tartományban.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.