Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29501) Met válasza inf3rno (#29490) üzenetére


Met
nagyúr

Nem voltam koncerten.
Meg se kérdezte hogy volt e valami nagyobb zajterhelés.
Lehet ilyen olyan szervi baj, de előtt az infúzió. Aztán ha nem használ akkor megnézzük mi a baj.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29502) Golden9 válasza sutszi (#29500) üzenetére


Golden9
addikt

"előre fizetni baromság... utólag meg ha nem fizetsz mi lesz?"
:(((
Sorra jelentkeztek olyan betegek, akik azt állították, a doktor elhanyagolta őket, miután nem tudtak fizetni.

"orvosok tömege, többek közt, a veszprémi kórház tucatnyi orvosa zárt össze a kolléga mögött." :(( :Y :W

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#29503) sutszi válasza Golden9 (#29502) üzenetére


sutszi
veterán

Na, akkor tegyünk tisztába pár dolgot. Utólag elhanyagolni nem lehet, előre meg a bizonytalanságért fizetni? Ennyi erővel inkább másik intézmény vagy magán egészségügyi szolgáltatás... Mindig van választás, csak a kiszolgáltatott helyzet miatt az emberek inkább engednek.
Az megint más kérdés, hogy olyan szintre süllyedt néhány szektor, hogy kb az ilyen gerincteleneket is fel kell menteni, mert nincs ember...nincs tudás... ez meg már politika.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29504) JoolsNOS válasza r.levente75 (#29487) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Osztrák határ pont a fordított. Szerintem túloldalon néha szarabb az út mint nálunk. És kifele szopat a határőr.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#29505) krizmo_ válasza Golden9 (#29499) üzenetére


krizmo_
addikt

Ha elmegy magán rendelésre gyakorlatilag azonnal sorra kerül. A hálapénzből simán megvan az UH.
Az idő fontos tényező, és amíg vársz a jelenlegi betegséged további károkat okozhat. Mire bejutsz a gasztroenterológiára 3 hónap, ott csak konzultálnak veled, és adnak egy időpontot 3 hónap múlva egy UH-ra/tükrözésre stb..., vagy elküldenek sebészetre, ahol a várakozási idő 3-6 hónap. Az idő telik, mindeközben te csak rosszabbul leszel. Vagy a sürgősségire kerülsz.

"Egészségügyi képesítés hiányában én nem tudok diagnosztizálni..."
Én sem diagnosztizálni akartam, csak abban segíteni, hogy melyik úton vagy egyáltalán hol induljon el...

(#29506) inf3rno válasza Met (#29501) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy lenne így értelme, de ő az orvos én meg nem... Esetleg ha tudsz, akkor valami másodvéleményt kérjél. Igazából nem nagy szám az infúzió, de nekem van gyerekkori fóbiám a tűszúrástól, úgyhogy ha lehet kerülöm. :-)

Buliban hasznos! =]

(#29507) Met válasza inf3rno (#29506) üzenetére


Met
nagyúr

Gondolkozom a másik dokin.

Nincs bajom a tűkkel csak azért "háthahasznál" jelleggel nem nyomatnám magam tele szteroiddal.
Krémnél még csak csak, mert ha fáj, rúg, harap akkor lemosom, de ezt inkább kihagynám.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29508) Golden9 válasza Met (#29507) üzenetére


Golden9
addikt

Meg utána az avatárodat is le kellene cserélni.

[ Szeretkezve ]

(#29509) Met válasza Golden9 (#29508) üzenetére


Met
nagyúr

:DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29510) philoxenia válasza Golden9 (#29508) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

(/L)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29511) pikszel válasza philoxenia (#29510) üzenetére


pikszel
őstag

Ha a videóban szereplő üvegkörte az alap, arra kellemetlen élmény lehet ráülni, vagy rálépni. :D

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#29512) philoxenia válasza pikszel (#29511) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megmégeztse... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29513) enginev3.0 válasza krizmo_ (#29498) üzenetére


enginev3.0
félisten

Emésztési probléma

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29514) Golden9 válasza enginev3.0 (#29513) üzenetére


Golden9
addikt

Pontosabban? Lehet, hogy "csak" az átlagosnál több szemetet eszel, fogyassz több feldolgozatlan, hőkezeletlen, természetes ételt.

[ Szeretkezve ]

(#29515) enginev3.0 válasza Golden9 (#29514) üzenetére


enginev3.0
félisten

No-no
Nem nagyon eszek szemetet

Persze Taz, Taz az más, neki nem lehet parancsolni
De nem ilyen gondom van
Inkább ételintolerancia, vagy IBS , vagy ilyesmire tudok gondolni a házi orvosommal eddigi konzultáltak alapján

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29516) EmberXY válasza Golden9 (#29514) üzenetére


EmberXY
addikt

Az EZO TV-n is praktizálsz? ;]

Up the Irons!

(#29517) Cs1csó válasza enginev3.0 (#29515) üzenetére


Cs1csó
félisten

A vizsgálatok utána egy DIETETIKUSRA lenne szükséged.

(#29518) krizmo_ válasza enginev3.0 (#29515) üzenetére


krizmo_
addikt

Valószínűleg ételintolerancia teszt elvégzését fogják javasolni, de ezt nem támogatják, úgyhogy saját zsebből kell megcsináltatnod. de előfordulhat, hogy más lesz a gond. Én megcsináltattam...

Az emésztési probléma sok mindenből adódhat, milyen tüneteid vannak, fájdalmad is van, ha igen hol?

(#29519) enginev3.0 válasza krizmo_ (#29518) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hasi görcs általában (nem mindig)
És van hogy napi 3-4-5 wc mondjuk úgy 2 hetente 3-4 alkalommal , néha rosszabb

Tej és tejes dolgokat elhagytam kb 90%ban

Olyan 2 éve tart...

Stressz hatására fokozódik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29520) krizmo_ válasza enginev3.0 (#29519) üzenetére


krizmo_
addikt

Ha a tejes dolgok okoznak gondot, akkor sajnos teljesen el kell hagynod őket, ami elég nehéz lesz, mert nagyon sok mindenben van.
Érdemes lehet kérned egy beutalót gyomortükrözésre, és hasi UH-ra, ezekkel a vizsgálatokkal sok mindent ki lehet deríteni, nem is értem, hogy a háziorvos miért nem egyből egy tükrözésre utalt be a gasztrora. :(((
Igazából tényleg sok minden lehet a háttérben, epehólyag gondok, reflux, IBS, ételintolerancia...

(#29521) enginev3.0 válasza krizmo_ (#29520) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ultrahang már volt, semmit nem mutatott
Tukrozes még nem volt, a gasztros nem tudta eldönteni hogy mi legyen, ezért felírt görcsoldót (dicetel) és még valamit, illetve hogy figyeljek a kajára, ha nem lesz jobb akkor menjek vissza, ez az idő most jött el (1 éve volt mindez)
Volt vér és egyéb undi laborvizsgálat is, ami szintén semmit nem mutatott ki

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29522) Met válasza enginev3.0 (#29519) üzenetére


Met
nagyúr

Stressz. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29523) philoxenia válasza enginev3.0 (#29521) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ételintoleranciára mindenképp gondolni kell, a szomszédasszony hasonló tünetek produkálása mellett gluténérzékenynek bizonyult.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29524) LilProphet90 válasza enginev3.0 (#29519) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Hasonló a helyzet már jó pár éve nálam is, valsz IBS-em van. Ételallergia teszt megvolt, tejfehérje intolerancia, de az elhagyás csak némileg csökkentette a tüneteket, az orvosom pedig nem tartja hitelesnek a vizsgálatot, hiába rendes vérvételi helyen készült. A gyomorvizsgálatok nem mutattak ki semmit, majd egy hónap múlva megyek vissza.

Gasztrodokim vastagbéltükrözés helyett ajánlott egy 7000 Ft-os székletvizsgálati lehetőséget (a neve nem jut eszembe sajnos), ami kimutatja a bajokat. 4 hét az eredményig, de csak kevésbé kellemetlen.

Ha a stressz nagyban befolyásolja nálad is, akkor van esély az IBS-re, arra vagy dietetikus, vagy enyhébb antidepresszánst szoktak felírni tudtommal.

De nagyon sok minden okozhatja, csak a saját tapasztalataim osztottam meg.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#29525) enginev3.0 válasza LilProphet90 (#29524) üzenetére


enginev3.0
félisten

Adott papírt az orvosom, hogy olvassak utána az IBS-nek, megtettem, 100%ban egyezik

Gyógyszert viszont sehol nem találtam rá

Egyet írt fel a háziorvos, iberogast
Vény nélküli, gyógynövény alapú, napi 3x20 csepp
Gyomor nyugtató hatása van, emésztés segítő stb

Azt mondta 1 hónapig szedjem, de elfogyott kb 2 hét alatt ilyen mennyiség mellett

Annyi tej van az életembe hogy néha megeszek egy csokit, vagy sajtos pogácsát, vagy 2-3 hetente egy gyrost stb

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29526) inf3rno válasza enginev3.0 (#29519) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van kiütésed száj körül, ilyesmik? Azt mondják jellemző az étel allergiákra az ilyesmi, pl tejfehérje allergiára. Ha nincs, még mindig lehet laktóz intolerancia. Ezen kívül glutén is okozhatja. Az étel intolerancia teszt nem hülyeség.

Ha stressz okozza, az többé-kevésbé normális, pl versenyek előtt ha pörget az adrenalin, akkor rám is rámjön a szapora. Én kezelném valamilyen módon a stresszt is, bár még mindig ciki, de ha más nem segít, akkor próbálkozz meg egy pszichomókussal, hátha ki tudja beszélni belőled.

A koffeint érdemes elhagyni, mert az is hashajtó.

Lehet a bélflóráddal is gond, de szerintem azzal kapcsolatban meg nem is nagyon csinálnak vizsgálatot még külföldön sem, csak kutatások vannak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29527) enginev3.0 válasza inf3rno (#29526) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs kiütés
Nálam stressz már csak az okoz hogy tudom hogy lehet wcre kell majd mennem de minden nap vár rám 2x2 óra autóban való utazás, ahol sajnos nem én vezetek, és már rossz szólni újra és újra hogy álljunk meg

Koffeint nem iszok, sőt már nagyon szénsavas üdítőt sem, mert az is puffaszt

Se cigi, se alkohol
Csak a pna maradt :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29528) inf3rno válasza enginev3.0 (#29527) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor legalább azt élvezd ki. :D

Buliban hasznos! =]

(#29529) LilProphet90 válasza enginev3.0 (#29525) üzenetére


LilProphet90
senior tag

IBS-sel az a baj, hogy kb. minden tünet jelentkezhet vele, így azt csak kizárásos alapon diagnosztizálják, mert máshogy nem lehet. Vannak gyógyszerek rá, igazi segítséget nem hozott semmi. Probiotikumok segíthetnek, pár éve pl Normaflore+Enterol kombó (együtt) hatékony volt egy ideig.

Valahogy vidd végig mindenképp a vizsgálat-sorozatot.

Calprotectin-t vizsgálnak vastagbéltükrözés helyett, kérdezz rá dokidnál.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#29530) Golden9 válasza enginev3.0 (#29527) üzenetére


Golden9
addikt

Én is régóta szeretnék egy pnat, de úgy megváltozott a világ, hogy mire hozzájutok, arra kimegy a használata a divatból. :(((

:DDD

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#29531) philoxenia válasza enginev3.0 (#29527) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt meddig kell nyalogatni, hogy jóllakj? :Y

Új módszer

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29532) pikszel válasza philoxenia (#29531) üzenetére


pikszel
őstag

Tőle kell tanácsot kérni, ő például szürcsölgeti. ;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#29533) philoxenia válasza pikszel (#29532) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem Asus A626 volt, de sose nyalogattam, rezisztív volt, a nyelvemen meg nincs köröm... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29534) enginev3.0 válasza LilProphet90 (#29529) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most vettem ismét iberogastot
2het Szabin vagyok, jelenleg nyaralok így nagyon nem figyelek a kajára, viszont kíváncsi vagyok így milyen hatása lesz a gyógyszernek

Ha jó, akkor örülök mert még az ilyen extrém terhelést is kibírja
Ha nem akkor megnézem majd odafigyelt kajával is

Plusz most rendeltem egy ilyet, remélem nem nagy humbuk
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29535) LilProphet90 válasza enginev3.0 (#29534) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Kíváncsi vagyok, én is nézegettem ilyeneket. Ha nem felejted el, esetleg írj léci milyen volt. Iberogast mennyire vált be? Most én is kipróbálom kíváncsiságból.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#29536) enginev3.0 válasza LilProphet90 (#29535) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kb 2 hónapja használtam először
Napi 3x20 csepp de gyorsan elfogy, 20 nap alatt

Sajnos már nem emlékszem milyen volt, hülyeséget nem szeretnék írni

Mindenképp megírom hogy milyen volt a vizsgálat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29537) sutszi válasza enginev3.0 (#29536) üzenetére


sutszi
veterán

Kicsit szigorúbban kellene venned a "szemét kaja" meghatározását... Tehát ilyen, hogy csoki, meg sajtos pogi meg gyros... ilyen nincs, hogy néha... Minden amit idegen forrásból eszel, abba kvázi "akármi" lehet. Aminek van feltüntetett összetétele az ellenőrizhető, aminek nincs azt vedd úgy, hogy neked most nem jó. A kész/félkész kajákat passzold egyelőre. Ha pontosan ki akarod deríteni, hogy mitől van bajod, akkor legyen rendszer a táplálkozásba. Napi fix X kaja és mindenről tudd, hogy mi van benne... Ebből következik, hogy csak magadnak főzöl. Egyéb feldolgozott élelmiszernél pedig csak aminek követhető az összetétele... Ráadásul ezt érdemes vezetni... Ha ilyen 2-3 hetes periódusokban vannak problémák azt nem 2 perc kideríteni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29538) inf3rno válasza sutszi (#29537) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát érdemes naplót vezetni arról, hogy mit eszik, plusz egyéb faktorokról, amikre gyanakszik, meg arról, hogy mennyire rosszak éppen a tünetek, aztán a kettőből össze lehet rakni statisztikával, hogy mit érdemes elhagyni. Viszont elég megterhelő mindent naplózni minden egyes nap hónapokon át...

Igazából gyrosra meg ilyesmire is működhet a dolog, mert nem muszáj az összetételt nézni, elég felírni, hogy gyros, aztán ha korrelál, akkor látod, hogy a gyros valamelyik összetevője hozza ki. Ugyanígy más ételeknél is kijöhet, hogy valami van benne, ami rossz, aztán ha összehasonlítod őket, akkor talán lejön, hogy mik a közös összetevők, és milyen irányba kell tovább kutatni. A glutén érdekesebb, mert kb. mindenkinek benne van egy átlagos napjában, azért nehéz kiszűrni, hacsak nem tart az ember néha 1-1 hét gluténmentes diétát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29539) enginev3.0 válasza sutszi (#29537) üzenetére


enginev3.0
félisten

Írom a kajámat, hogy tudjam vinni az orvoshoz

Csokit naponta 1 sportszelet, mondjuk ez szemétnek számít

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29540) LilProphet90 válasza inf3rno (#29538) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Glutént asszem az is nehezíti, hogy majdnem egy hónap a kiürülése, így nem olyan egyszerű kiszűrni, mint pl a tejet.

Amúgy nyers vörös/lilahagymát is érdemes csekkolni, az nálam erősen nehézségeket okoz.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#29541) enginev3.0 válasza LilProphet90 (#29540) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na mondjuk azt szeretem, a lila hagymát

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29542) Inhouse


Inhouse
őstag

Nem tudjátok, hogy ilyen pántot hol találok? Mi a neve? Mert ezt az egy találatot hozza a net, és vagy ez az éppen nem működő magyar oldal, vagy egy lengyel jön be.
A cél az lenne, hogy egy bútorajtót egy vasalattal kettőbe lehessen még csukni.

Üdv Inhouse

(#29543) AndrewBlase válasza Inhouse (#29542) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Pl lapszabászat, bútor-szerelvény szaküzlet, vagy "csavarbolt".

Én speciel zongorapánttal oldottam meg ezt a kérdést. :))

Miért mindig én???

(#29544) sutszi válasza inf3rno (#29538) üzenetére


sutszi
veterán

Teher vagy nem teher ez van. Csak néha egyszerűbb dolgokra kérdezz rá amikor eszel valahol valamit... Azt tudják sokszor milyen rendezvényen vannak. Amióta megnőtt az ételintolerancia gyakorisága azóta kénytelenek jobban figyelni. De így is van ahol sumákolnak... Pl sokan esznek kínaiba. Sok szerencsét, annak kiderítésére, hogy mi van benne.
Azért lenne jó dobni a 3rd party ételeket mert könnyebben kiderül, hogy mi okozza a gondot. Pl. Hiába tudod, hogy gyros nem oké, ha kb 8-10 dolog van benne...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29545) sutszi válasza enginev3.0 (#29539) üzenetére


sutszi
veterán

Az már jó ha van adat... Viszont ezt a napi 1 sportszelet valahogy nem értem. Miért?! Ez nem kötelező táplálék... semmi értéke nincs. Miért fogyasztod napi rendszerességgel?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29546) pjen válasza sutszi (#29545) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,szereti.

(#29547) krizmo_


krizmo_
addikt

Az a baj az ilyen emésztési gondokkal, hogy szigorú diétát kell tartani, semmi zsíros, fűszeres, savas, füstölt, alkoholos stb... Eleinte nehéz tartani az ilyen diétát, de ha kialakul a rutin, akkor már nem annyira. Viszont arra figyelni kell, hogy a vitaminokat, fehérjét (vannak már nagyon jó növényi fehérjék) stb. pótoljuk.
Ha a tejtermékek fogyasztása kiszorul, akkor többek között a kálcium bevitelünk is csökken, ezt szintén nem árt pótolni. Bár a növényi tejekbe már tesznek kálciumot.

(#29548) sutszi válasza pjen (#29546) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD

Bakker... én is szeretem a sportszeletet, de a listán van még a snickers, mars, meg még vagy 72 csoki. Aztán szerintem ha 2 havonta veszek ilyesmit akkor lehet sokat mondok... A tudatosság és az akarat az ami eldönti, hogy a színes szagos marketing meg a "finomság" érzete meggyőz, hogy egyél valami finom sz@rt, vagy inkább nem. Inkább veszek 25dkg zsírszegény túrót, aztán dobok rá 3 kanál mézet, meg valami gyümölcsöt... :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29549) enginev3.0 válasza sutszi (#29548) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, csak ezért, mert szeretem
Minden reggeli után eszek egyet
De akkor ezt is elhagyom :K
Mondjuk eleinte biztos megőrülök majd :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29550) sutszi válasza enginev3.0 (#29549) üzenetére


sutszi
veterán

Ha később rendeződnek a dolgok és belefér az étrendedbe akkor megint lehet...de addig is 0-ról kell újraépíteni az étkezésed.

Sok kitartást kívánok mellé.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.