Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30301) r.levente75 válasza pjen (#30300) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi akkor kő, papír, olló lesz!

(#30302) pjen válasza r.levente75 (#30301) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem azzal kss akinek van a környékeden szerződött szervíz partnere.Nincs ügyintézés,beviszed aláirsz egy papírt és megcsinálják.Ugyanilyen egyszerű,ha pénzt kérsz.

(#30303) philoxenia válasza r.levente75 (#30299) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érdeklődj a kocsi típusa szerint is, nekünk például káreset után derült ki, hogy a fele önrészt elengedik, mert a Suzuki márkaszerviz és az Allianz között van ilyen megállapodás. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30304) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Van egy hallás sérült rokonom.Neki keresek Tv t.Nappal a Tv saját hangszórója szól,hallókészülékkel hallgatja.Lefekvés után egy 3.5 ös jack fülessel.Ez egy Philips Tv,a távon ha mute kapcsolok a fülesen megjelenik a hang,a saját hangszóró elhallgat.Ezt szeretném megoldani egy új Tv n,hogy ne kelljen semmit dugdosn,ugyanúgy lehessen váltani a távról a hang kimenetet,mint a mostani Philipsen.Kérdésem van e még ilyen Tv,vagy hogy tudnám megoldani.

(#30305) Met válasza pjen (#30304) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem ez már nem lesz annyira egyszerű most mint régen. :U
Mert ugyan van fejhallgató kimenetes tévé elég sok. De koránt sem biztos hogy Mute-ra lenémítja a hangszórókat és csak a kimeneten lesz hang.
Tizenx éves LG tv-n is a menüből kellett kikapcsolni a hangszórót hogy csak a jack-en legyen hang.
Keress lehetséges tv-ket és írj a gyártónak ha nem tudod kipróbálni valami plázában.

Esetleg még kereshetsz valami pc-s hangfalat amin van jack fejhallgató kimenet (és el is hallgat a hangszóró ha be van valami dugva), napközben a tv a hangalakon szól, este meg rádugja a jack-et.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30306) Cs1csó válasza pjen (#30304) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a 15 éves tévémen is úgy volt, hogy bedugtama fejhallgatót és akkor elhallgattak a külső hangszórók és a fülesből jött a hang, ha kihúztam akkor bekapcsoltam a hangszórók.

Ez az este bedug a jack reggel meg kihúz ennyire nehéz?

(#30307) pjen


pjen
félisten

Nem tudom,jó helyre írok,de hátha.Adott egy Sony tablet Z benne egy DIGI sim teszt kártya.Van egy HTC ONE M7 mobil benne egy 1 gigás UPC adat sim.Minden kiválóan működik.Fogtam és megcseréltem a két kártyát,a HTC gond nélkül elindult a DIGI teszt kártyájával,viszont a Sony bár látta a simet és be is tudtam reggelni,nem adott netet.Na vissza cseréltem a HTC megint gond nélkül fogadta a UPC kártyát.Viszont a Sony nem látja a DIGI kártyát.Viszont ha kiveszem akkor újra indul,kiírja sim eltávolítva.Minden segítség jól jönne.

(#30308) #33253120 válasza Cs1csó (#30306) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha olyan helyen van a jack fizikailag, akkor igen.

(#30309) pjen válasza #33253120 (#30308) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos elég hajlékonynak kell lenni,és adott esetben nagyon soványnak.

(#30310) carl18


carl18
addikt

Üdv! Na 3 hónapja vagyok a Samsungnál sajnos azóta nem igazán sikerült másik munkát összehozni. Betegszállitónak próbálkoztam, de sajnos oda most nincs felvétel. Oktoberban összeirtam papirra 243 túlórám volt oktoberban kb, 3 havonta van munkaidő keret elszámolás. A bérpapir szerint csak 206,3 órát dolgoztam ami már alapból kibaszás. 3 havi túlóra kifizetéssel kaptam netto 202E forintot amibe benne volt az oktoberi bérem a 145e forint is. Szóval 57E forintot ért a túlórám ami egészen augusztus végétől kezdődött. Azóta nincs semmi életem és kezdek becsavarodni is. Legjobban az zavar hogy 12 órázás esetén se rendesen számoljátk csak 3 óra 20 percet hogy +-ban annyit dolgozok. Minden 10 perceket levonnak amit tehetnek.

Még egy nagy kérdés, mit jelenthet az a megjegyzés hogy "elintézem a sorsát"?
Egy dagadt beképzelt embernek vissza szóltam az 5-ös szalagon és a hátam mögött ilyeneket mondogat. Kostolgattak volna meg stb, a végén mielőtt eljöttem azt mondja egy pofonból kiütne engem, én meg idegből vissza szóltam probáld meg...

Pár hete irtam ide, gondoltam irok azóta mi a helyzet. Remélem a jövőhéten már tényleg találok másik munkát. Már több helyre is jelentkeztem, hátha sikerrel járok és megszabadulok ezektől a rosszindulatú emberektől.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30311) Golden9 válasza carl18 (#30310) üzenetére


Golden9
addikt

Szeretem olvasni, amikor így dicsekszel, ilyenkor mindig büszke vagyok rá,hogy MAGYARORSZÁG JOBBAN TELJESÍT :DD .

Szabad kérnem az augusztusi és szeptemberi adatokat a táblázatomhoz? :R

A 10 perceket miért vonják le a túlórákból? :F

[ Szeretkezve ]

(#30312) EmberXY válasza carl18 (#30310) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha jól számolom, ~ 449 órára kaptál 202 eFt-ot, ez ~450 Ft nettó órabért jelent, elvégre ez az ami számít lényegében, a többi csak bürokrácia. :F
Kafetéria, egyéb juttatás semmi?
Ennél még a sima mezei minimálbér a heti 40 munkaórával is jóval magasabb nettó órabért ad.

Up the Irons!

(#30313) inf3rno válasza carl18 (#30310) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Isteni, még szerencse, hogy a társaság jó ekkora fizetés mellé. :D

Buliban hasznos! =]

(#30314) F34R válasza inf3rno (#30313) üzenetére


F34R
nagyúr

jo a buli csak sok a kotsog :DDD

(#30315) carl18 válasza Golden9 (#30311) üzenetére


carl18
addikt

Én köszönöm hogy vagytok nekem, tudok hova panaszkodni ha már a társaságom nem fogja fel a dolgokat ! :D
Nos az egész úgy van hogy reggel 6-kor kezdünk van benne 2 szünet egy 20 és egy 30 perces amit persze le kell dolgoznii. És ha papiron(elméletileg dolgozunk) 7 óra 50 percet akkor ők nem számolják 8 órának csak 7 óra 50 percnek. Hogy még kevesebb bért kelljen fizetni. 12 óra esetén se számolnak tiszteségesen. Itt van a táblázat, minden sunyiskodás nélkül. Ennyit kaptam 3 hónap túlórával ami már szeptember vége óta tart. Egész november úgy nézz ki hétfőtől-szombatig nyomjunk és 12 órázunk kedden és csütörtökön.
Még a jövőhetet lehuzom mert akkor veszem ki a maradék szabadságom.
Remélhetőleg összejön a hütőgépgyár és akkor hátha az jobban bevállik. Jászberényben van és az csak 50 km-re van.

(Most a Samsung a karácsonyi 43 colos led tévével, vagy a netto 90E bonusszal akarja megfogni az embereket) Ami látható a bérezés mellet még igy se éri meg .

Ja hát az úgy van hogy munka idő keret van, szóval augusztustól oktoberig volt.
Augusztusba 72E forintot kaptam, szeptemberben 145E forintot. Most 202E forintot mert most fizettik ki az eddigi túl órákat ami a 3 hónap alatt összejött.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30316) F34R válasza carl18 (#30315) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem azert kapsz ilyen keveset mert meg nem telt le a probaido?
Egyebkent eleg fostos a berezes ~920-as brutto oraber nagyon xar. Arra keszulj fel, hogy a hutogepgyar sem lesz jobb.

(#30317) philoxenia válasza F34R (#30316) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a bejárás miatt rettenetes ez.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30318) carl18 válasza F34R (#30316) üzenetére


carl18
addikt

Itt nincs próba idő, és ha letelik 3 hónap se emelkedik egy forintot se a bér. Elég informált vagyok, társasági ember vagyok. Rengeteget megtudtam és a bér az 145-150E forint marad ha nem lesz túlóra. Ennyit kap a szalagmunkás,raktári kisegitő.
MEOS(minőség ellenőr) Kb 180E forintot kap. A targonás meg netto 200 felett valahol, szóval ők már jobban kapnak.

Szimplán azzal van a baj hogy a gépek nem birják már a tempot. A Leggyorsabb szalagon vagyok a főszalagon. Mikor azt kellet egyedül vinnem, még én rólam is folyt a viz. Akkor 15 másodpercenként jön le egy tévé és csomagolni cimkézni, raklapot oda baxni egyedül már nem olyan jó buli, főleg ennyi pénzért.
MIkor vizes a raklap elég szép súlyba van, úgy már nem olyan élmény 12 órába emelgetni. De lehetne csinálni, csak megfizetni nem akarják ez a fő bajom.

Igen másik nagy gond a utazás és a távolság, ez a 3-kor kellés néha már szó szerint kikészit. Meg hát a gyári tele van szefos emberekkel, első napjaimba is röhögögörcs kapott el majdnem mikor a leghangosabb leghülyébb elkezdett beszélni haverjainak, alig volt neki elől 2-3 foga még is ő nevetett a leghangosabban.

De már a szünetbe is inkább a kevés értelmesebb réteggel beszélik, van néhány ember akire ha ránézek már rosszul vagyok. Ahogy észrevettem ide az emberek csak átmenetileg jönnek ha nincs más. De főként ukrának/cigok jönnek mert más értelmesebb ember nem jön ide vagy ragadt le itt. Max akkor ha jól nyalizik és olyan helyet fog ki ahol nem nagyon kell dolgozni. Vannak olyan helyek ahol alig kell valamit csinálni és a bérezés is jó. Csak hát sogor,koma, jóbarát mindig megkapja az ilyen poziciókat.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30319) Borisz76 válasza carl18 (#30318) üzenetére


Borisz76
veterán

Én sem vagyok elégedett a fizummal itthon.
5 év Németország után ez katasztrófa !

DE 10 perc alatt bent vagyok kerékpárral és a napi 8 óra után ( 3 műszak: 6-14,14-22,22-06 ) megint 10 perc és otthon vagyok. 5 nap meló, hétvége szabad.....évente 3-4 alkalommal kell hétvégén is dolgozni. A plusz munka persze +pénz.

Havi 130-145 között a műszakoktól függően.

Éhen halni sok....rendesen élni kevés.
És a nyakamba vettem egy hitelt is 17 évre....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30320) inf3rno válasza Borisz76 (#30319) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért kinti fizetésből hamarabb ki tudnád fizetni azt a hitelt. Vagy már nem vonz a külföld?

Buliban hasznos! =]

(#30321) Borisz76 válasza inf3rno (#30320) üzenetére


Borisz76
veterán

Családi okok miatt jöttem haza.....
Eredetileg úgy volt hogy a párom és a kisfiam is jönnek ki.
Pár osztályt kijárt volna itthon, hogy jó magyar alapokat kapjon.
Aztán kint a gyermeki agy fogékonyságának köszönhetően hamar megtanult volna németül. + a suliban angolt is tanítanak....3 nyelvet beszélt volna.

Sajnos apósom meghalt és a párom nem akarta az anyukáját itthon hagyni egyedül. Ami persze érthető. Így lépni kellett és inkább én jöttem vissza,haza.

Semmi nem hiányzik Németországból csak az ottani fizetésem. :B
Na jó meg édesanyám ( lassan 20 éve él kint ) és az öcsém , aki 4. évét tölti odakint. Mikor kint laktam azért 1 városban laktunk....csak mindenki a saját albérletében. Öcsémmel egy ideig a munkahelyünk is ugyanaz volt.....ez a bejárás miatt jött jól mert feleztük a költséget és háztól házig volt a fuvar. Nem kellett buszozni 1-2 órát minden nap.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30322) carl18 válasza Borisz76 (#30319) üzenetére


carl18
addikt

Én se birok már aludni volt egy érdekes élményem......

Igen pont ez a gond az életbe mindig kompromiszumot kell kötni. Nekem szimplán néha az a baj irreális elvárások. Oké 145E egy hónapban, de mikor 2 ember munkát végzek egyedül akkor már tele van a hócipőm. + Egy hatalmas multiról beszélünk, ami degeszre keresi magát rajtam. Csak hát a gazdasági kizsákmányolás, meg a kapitalizmus megy a világba. Legyen még több profit, olyan ezek mint a sáskák ahol szegénység van kinálnak pár morzsát aztán hadd menjen a birka.
Nyugaton ugyan ilyen gyári munkáért a többszörösét fizetik, ennyiből valóban jó hogyha egyszer még egyszer ilyen munkakörbe kerülnék legalább megállnám a helyem.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30323) Inhouse válasza Cs1csó (#30306) üzenetére


Inhouse
őstag

Attól függ, hogy mennyire van "jó" helyen. A gyártók, ha raknak egyáltalán rá, akkor képesek a hátára tenni, ami, ha pl. falon van, akkor gyakorlatilag lehetetlenné teszi a napi ki-be dugdosást. Ráadásul ha idős, akkor a 3,5mm-es luk sem egy könnyen eltalálható pont. Ha ez nem lenne elég, akkor ezek a javarészt műanyag csatlakozók nem a napi 2 dugdosásra vannak, hamar kontakthiba jönne elő.

Üdv Inhouse

(#30326) philoxenia válasza Inhouse (#30323) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Létezik gyári hosszabbító gyakorlatilag fillérekért...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30328) pjen válasza philoxenia (#30326) üzenetére


pjen
félisten

Igen,csak ha a hosszabbító be van dugva,már le is választja a hangszórót.

(#30329) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Politikát itt ne!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30330) pjen válasza philoxenia (#30329) üzenetére


pjen
félisten

(#30322) carl18.Látod,minden politika.Már azzal is politizálunk,hogy élünk.

(#30331) philoxenia válasza pjen (#30328) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyi lóvé van a tévére?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30332) #73959936 válasza philoxenia (#30329) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem politizálok több okból sem...

De muszáj leírnom volt vezetőm gondolatát, reagálva (#30322) carl18 hozzászólására.
Nem muszáj itt dolgoznod :(

Illetve teljesen osztom mindazt, amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#30333) Inhouse válasza philoxenia (#30326) üzenetére


Inhouse
őstag

Létezik gyári hosszabbító gyakorlatilag fillérekért...
Csak nem oldja meg a problémát.

Üdv Inhouse

(#30334) philoxenia válasza Inhouse (#30333) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szoftveres tiltás esetén megoldaná, még mindig a gagyi lekapcsolás létezik csak? :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30335) F34R


F34R
nagyúr

Haloha..

Hogy tudom legegyszerubben megnezni, hogy egy kapcsolo foldelt-e? Szetszedem es megnezem ra van-e kotve?

(#30336) ColdMan válasza pjen (#30304) üzenetére


ColdMan
tag

Ilyen (tudomásom szerint) nincs.
Elméleti javaslatom van.
Régebben én hasonló szitut úgy oldottam meg, hogy a SCART csati audió kimenetére kötöttem egy vezeték nélküli fejhallgatót.
Mivel ez vonal szintű kimenet, teljesen független mindenféle hangerő állítgatástól.
Ehhez viszont teljes bekötésű SCART csati kell, nem csak bemenetek.
Nem tudom, a mostani TV-ken ez létezik-e még.

(#30337) ColdMan válasza F34R (#30335) üzenetére


ColdMan
tag

Kapcsoló? Nem konnektor?
Kapcsolóknál (általában) csak a leválasztó kapcsolókba szokás földet is kötni.

(#30338) F34R válasza ColdMan (#30337) üzenetére


F34R
nagyúr

Arra gondoltam :) Sorry.

(#30339) ColdMan válasza F34R (#30338) üzenetére


ColdMan
tag

Semmi gond. :)
Ha fizikailag megnézed, az is valami.
Ha azt akarod tudni, hogy ténylegesen működik is a földelés, ahhoz már nem árt a műszeres mérés.

(#30340) F34R válasza ColdMan (#30339) üzenetére


F34R
nagyúr

Egyelore csak az erdekel van-e... meg regi alu vezetekek vannak, es par helyen regi konnektor tipus.. Spajban pl nem volt foldelve azert gondoltam ranezni a tobbire is.

(#30341) philoxenia válasza ColdMan (#30336) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekünk már nincs scartunk....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30342) pjen válasza ColdMan (#30336) üzenetére


pjen
félisten

Egy Philipsen még minndíg van de másmilyet akart.

[ Szerkesztve ]

(#30343) Cs1csó válasza Borisz76 (#30321) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem az anyóst kellett volna kivinni magatokkal.

carl18

Megértelek, hogy jó kibeszélni magadból, de egyszerűen dobbantani kell onnan. Egy ilyen hely MAXIMUM akkor éri meg ha a gyártól 4 perc sétára laksz (bár lehet akkor sem)

(#30344) Inhouse válasza philoxenia (#30334) üzenetére


Inhouse
őstag

Sok TV-nél már nincs is fejhallgató kimenet. Ha van, akkor meg annyit tud, hogy bedugod csak az, kihúzod saját hangszóró. Szerintem még ez is ritka, hogy variálni lehessen.
Viszont további lehetőség, bár drágább, de univerzálisabb; optikai kimenetről hajtott fejhallgató erősítő. Lehet, hogy így egyben is létezik, de ha nem, akkor optikai->analóg(RCA) átalakító és egy fejhallgató erősítő. Így minden szólhat, ami a TV-n, csak le kell halkítani a TV-t (az optikai kimenet nem halkul le).
Magyar oldalon nem találtam... [link]
Ha ez működik PC nélkül akkor jó lehet...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#30345) inf3rno válasza Borisz76 (#30321) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja érthető. Én is úgy vagyok vele, hogy nehezen hagyom itt a rokonokat még országon belül sem szívesen költöznék, ha megoldható nélküle.

Buliban hasznos! =]

(#30347) philoxenia válasza Inhouse (#30344) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30348) Inhouse válasza philoxenia (#30347) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem vagyunk egy hullámhosszon, ahogy ebből a pár hozzászólásból látszik. Írtam ezt a DAC-ot és külön fejhallgató erősítőt. Olyat nem találtam magyar oldalon, ahol ez egyben van.

Üdv Inhouse

(#30349) philoxenia válasza Inhouse (#30348) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minél olcsóbban és egyszerűbben szeretném... Ha van a tévén bluetooth ez is jó lenne... Ezen pl. még fejhallgató kimenet is van...[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30350) inf3rno válasza Inhouse (#30348) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt talán tudnak válaszolni [link]. Olcsónak nem lesz olcsó. Az én Sabaj-om is tud optikait úgy tűnik, de 20-25 körül volt, és ez a kategória alja nagyjából.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.