Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30351) philoxenia válasza inf3rno (#30350) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Eredeti kérdés:[link] Nekem legegyszerűbbnek a bluetooth füles tűnik, a linkelt kütyüvel az eredeti füles is használható.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30352) inf3rno válasza philoxenia (#30351) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ó így más, csak a DAC miatt írtam, azt hittem valami komoly zenehallgatás, filmnézés, stb. zajlik. Használtan esetleg lehet venni régi TV-ket olcsón, amik tudnak ilyet. Én pl katódsugárcsöveset adtam el talán 1 éve kevesebb, mint tized annyiért, mint amennyiért vettem annak idején.

Buliban hasznos! =]

(#30353) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
nem tudjátok esetleg, hol lehet venni kamera hordozó táskába puha, de mégis stabil habszivacsot? Amit aztán én kivágnék a bele passzoló formák szerint, ahogyan szeretném. 20x20x2cm darabra lenne szükségem.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#30354) Inhouse válasza philoxenia (#30349) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha a TV-n van BlueTooth, akkor elég egy BT fejhallgató, ez is egy megoldás lehet a kérdezőnek. Ez a kütyü vagy ad, vagy vesz, de a gond megmarad: a TV-t kapcsolgatni, dugdosni kell, ha váltani akar. Ha már úgyis venni kell valamit, akkor legyen a füles új BT-os és kimarad a füles kimenet dugdosása.
Egyébként muternak vettem a nyáron egy Philipset, gyalázat a menüje, már nem azt venném. Iszonyat lassú a hangolás. Sőt a teljes scan nem is találta meg az összes DVB-C MUX-ot, csak egyet. Rá kellett keressek a neten a frekvenciákra és egyesével beütni őket, így meg lett mind. Aztán volt egy kábeles gond, eltűnt a közszolgálati adókat tartalmazó MUX. Kihívta a szerelőt, mondta, hogy központi gond volt most már jó, csak be kell hangolni újra. Aztán telefonos segítséggel sikerült neki is. :) Akkor meg 236-tól kezdődtek az adók. Persze állítani nem lehet. Pár napra rá visszaállt az 1-től induló sorrend magától, de nem a közszolgálatival kezdődik, holott ez törvényileg előírt... :)

inf3rno: Nem én vagyok a kérdező, csak próbálok segíteni. Akkor még mindig olcsóbb kettőből összerakni, DAC és egy olcsó füles erősítő kínából. Azért kell a digitális, mert optikai kimenet sűrűbben van a TV-ken, mint füles kimenet, ráadásul a kimenet váltása is jobb így. A minőség nem hinném, hogy ennyire fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#30355) philoxenia válasza Inhouse (#30354) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából fejhallgatója már van, ahogy értettem. Ergo nem kell dugdosnia, elég bekapcsolnia ezt a kütyüt pl. Bár dugdosnia eddig is kellett szvsz.
Ennél olcsóbban Kínából sincs meg az optikai kimenetes verzió, ráadásul a BT sok tévére jellemző manapság, nemigen ritka... Eddig Philips volt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30356) Inhouse válasza philoxenia (#30355) üzenetére


Inhouse
őstag

A BT így vagy úgy, de jó lehet neki.

Üdv Inhouse

(#30357) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy digitálisan vásárolt játékot el lehet adni ? Social Clubos játékról van szó, megvásároltam itt az oldalon , kaptam egy kódot. A játékot már egyszer letöltöttem, viszont most egy darabig nem fogok játszani, ugyhogy eladnám.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#30358) Golden9 válasza CartmanLand0 (#30357) üzenetére


Golden9
addikt

Nem lehet eladni :( , legfeljebb fiókkal együtt egy rokonnak.
Rockstar Games játékok OFF topicja
Azonnali játékos kérdések órája

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#30359) philoxenia válasza CartmanLand0 (#30357) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A játék EULA-jában, ha továbbértékesíthetőnek írják, akkor esetleg. Egyébként nemigen jellemző ilyen lehetőség...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30360) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Köszi a válaszokat, sajnos nem tudtam :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#30361) philoxenia válasza lehella (#30353) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Először nézd meg pontosan milyen hab is lenne erre a célra a legalkalmasabb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30362) bododani


bododani
senior tag

Hali! Amazonról rendeltem egy könyvet, és nem kérte a CVC kódot, de a rendelés elvileg megtörtént. Nem vonta még le a pénzt rögtön, mint ahogy pl. ebayes rendelésnél. Biztosan minden rendben ment szerintetek, ez normális?

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#30363) Golden9 válasza bododani (#30362) üzenetére


Golden9
addikt

Amazon topik.

[ Szeretkezve ]

(#30364) lehella válasza philoxenia (#30361) üzenetére


lehella
senior tag

Ilyen habszivacsra gondoltam.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#30365) philoxenia válasza lehella (#30364) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek között?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30366) lehella válasza philoxenia (#30365) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi a tippet, kérek tőlük ajánlatot. Ugyan nem kimondott ágymatrac szivacs vagy hasonlót keresek, de hátha.. :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#30367) C. s. válasza F34R (#30335) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Hátha jársz még erre.
Nekünk APC Essential SurgeArrest 6-os túlfeszültségvédő (PM6-GR) elosztónk van, és egy LED-del jelzi a földelés meglétét. Nyáron az egyik konnektorban halványabban világított, gondolom azért, mert nem volt hibátlan a földelés. Azóta már az is jól van, rendesen ég. Nem tudom, egy mérőműszer mennyibe kerül, de egyszeri használatra nem biztos, hogy megéri, ez a cucc pedig másra is jó, nem "kidobott" pénz. :)

[ Szerkesztve ]

(#30368) G@ben


G@ben
addikt

Egy webshopról hogyan lehet megtudni, hogy normális vagy kamu?
Konkrétan ez: [link]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30369) #73959936 válasza G@ben (#30368) üzenetére


#73959936
törölt tag

a választ nem tudom, de:

az oldal nem biztonságos...a védett oldalak https-sel indulnak...
és belül sem tetszik, szóval én biztos nem vásárolnék.... :N

(#30370) Spet válasza G@ben (#30368) üzenetére


Spet
addikt

Utána nézel esetleg cégjegyzékben, de az sem ad biztos támpontot.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30371) G@ben válasza #73959936 (#30369) üzenetére


G@ben
addikt

Kicsit nekem is furcsa, meg hogy nincs ügyfélszolgálat a címen, meg az angol elnevezések, ezért is kérdeztem.

Spet: átolvastam, de nem ad számomra olyan infót, amivel tudnék kezdeni valamit.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30372) Jorus válasza G@ben (#30371) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vásárlási feltételek önmagában humoros, még arra sem vették a fáradságot, hogy kivegyék a demo szöveget. Nem vásárolnék náluk.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30373) G@ben válasza Jorus (#30372) üzenetére


G@ben
addikt

Jogos, nem is néztem eddig! Akkor marad a kicsit drágább másik bolt. :)
Köszi mindenkinek! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30374) r.levente75 válasza G@ben (#30373) üzenetére


r.levente75
addikt

Mi tetszett meg az oldalról, ha nem vagyok indiszkrét?

(#30375) G@ben válasza r.levente75 (#30374) üzenetére


G@ben
addikt

[link]
Ilyet szeretnék venni, itt a legolcsóbb, de inkább megveszem kicsit drágábban egy megbízhatóbbnak tűnő helyről.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30376) r.levente75 válasza G@ben (#30375) üzenetére


r.levente75
addikt

Jónak tűnik, én most vettem 3 db kést.

(#30377) G@ben válasza r.levente75 (#30376) üzenetére


G@ben
addikt

Ajánlották mások is. Ebből a boltból? :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30378) r.levente75 válasza G@ben (#30377) üzenetére


r.levente75
addikt

Én máshol vettem, de Bear Grylls-es Fiskas Gerber.

(#30379) EmberXY válasza r.levente75 (#30378) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezt a fajtát? [link]

Up the Irons!

(#30380) r.levente75 válasza EmberXY (#30379) üzenetére


r.levente75
addikt

Hasonló de nem ez. Azért vettem többet, hogy legyen tartalék!

(#30381) EmberXY válasza r.levente75 (#30380) üzenetére


EmberXY
addikt

Én csak azon gondolkodtam el, hogy ha egy ilyen teszt jellegű igénybevételt nem bír ki, mi lenne, ha egyszer tényleg túlélésre kellene használni? ;]
Hiába, vannak olyan nevek, amikkel bármit el lehet adni.

Up the Irons!

(#30382) r.levente75 válasza EmberXY (#30381) üzenetére


r.levente75
addikt

Maradna egy kényelmes, jó fogású nyél! Végülis ha baj van éles helyzetben, legalább van mibe kapaszkodni. :O

(#30383) G@ben válasza EmberXY (#30381) üzenetére


G@ben
addikt

Én is pont ezért gondolkoztam az elején ezen a távcsövön, de fórumtárs is jó véleménnyel van róla, illetve másik teszten is jól szerepelt, valamint a Bushnell gyártja, ami nem olyan rossz cég. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30384) Golden9 válasza EmberXY (#30379) üzenetére


Golden9
addikt

Majd egy favágó örülni fog neki, mikor láncfűrésszel elkapja a pengét.

[ Szeretkezve ]

(#30385) Inhouse válasza Golden9 (#30384) üzenetére


Inhouse
őstag

Azt mondta a végén kiveszi.

Üdv Inhouse

(#30386) EmberXY válasza r.levente75 (#30382) üzenetére


EmberXY
addikt

Az is valami. ;]
Egyébként alapvetően nem lehet rossz kés a maga árkategóriájában egy átlag felhasználónak, valamilyen szinten a videóban is dícsérik, de valami oknál fogva éppen azokra a funkciókra nem a legmegfelelőbb, amikre egy ilyen környezetben szükség lenne, márpedig akkor kvázi minek?
1-2 alkalommal lehet vele jampizni a haverok előtt egy osztálykiránduláson, de a Kongó-medencéből nem jutnánk ki vele. :D
G@ben: a távcső más kategória, akkora terhelést nem kell bírnia mint egy késnek és talán kevesebbszer is kell használni.

Up the Irons!

(#30387) r.levente75 válasza EmberXY (#30386) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen így van, én sem a borneói őserdőben fogom használni, hanem a panelházak közti füves területen tágítózni. ;]
Viccet félre téve, nem rossz kések, tekintettel arra, hogy én 3500.-t vettem darabját!
A tesztben szereplő lehetett pl hibás is, amire azért én is látom, hogy kicsi az esély, de azért ha egymás után 10 db tört volna ketté, akkor hitelesebb lenne. Kárt tenni szvsz majdnem mindenben lehet, és igen tudni kell, hol a helye ennek a terméknek, ennyi pénzért.
Őserdő túrára nem biztos hogy ezt vinném.
A tűzben edzettben is néha pengetörés van! :D

(#30388) EmberXY válasza r.levente75 (#30387) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem direkt törte el, mert többször is nekifutott a folyamatnak és utána még dícsérte is a törés alapján az acélt.. Inkább a főbb funkciókban voltak hiányosságok, pl amikor vagdosni, nyesni, tüzet gyújtani, stb kellett vele, lényegében amire való lenne, annál érződött, hogy az illető használt már jobbat is, márpedig ő tényleg szakértője ennek.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#30389) Met


Met
nagyúr

Van egy Aldis hajszárítónk, elég csapágyas hangja van már.
Visszaküldhetem cserére vagy csak akkor ha megdöglött teljesen?
Szóval csak elromlott termékeket cserélnek vagy akkor is ha már rendellenesen ugyan de működik?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30390) Cs1csó válasza Met (#30389) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a boltok - mint a Lidl is - nem foglalkoznak ott helyben a bevizsgálással sőt nem is fogják küldözgetni stb. nem éri meg, egyszerűen azt mondod nem jó és kész, szeretnéd kicserélni, nem kell részletezni a hibát, ami történhet:
1. ha van a boltban ilyen termék kicserélik - erre általában kicsi az esély akció jelleggel vannak ezek a termékek és sokszor hamar elfogynak
2. ott helyben vissza adja az árát és kész

LIDL-ben - hasonló mint az Aldi - saját szememmel láttam bejött a vásárló odament mondta nem jó átadta a blokkot, azon rajta volt ugye hogy még garanciaidőn belül van visszakapta az árát és kész. Az eladó nem nézett semmit egyszerűen nincs ideje és szaktudása sem, hogy ezzel ott foglalkozzon de más sem az üzletben és ez a bevált módszer. Egyszerű: gondolom 5-10%-át hozzák vissza ha cserélik vagy visszaadják az árát kevesebbet buknak mint ha ezeknek a rövid ideig forgalmazott termékeknek a garanciájával foglalkoznának.

[ Szerkesztve ]

(#30391) Met válasza Cs1csó (#30390) üzenetére


Met
nagyúr

Bocs, az kimaradt hogy nem most vettem, 2 éve talán?
Szóval nem az a meg vettem-nem jó-visszaviszem történet van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30392) AndrewBlase válasza Met (#30389) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én a Lidl-ben tavaly vettem egy ágymelegítőt, ami (sajnos elég hamar) megadta magát. A supportnak küldtem mailt, ők kérték, hogy a blokk fotóját küldjem el. Ezután írták, hogy ok, küldenek másikat. A rosszat nem kell visszaküldeni, semmi, de azért az új megérkezéséig tartsam meg.
Szóval nagyon nem foglalkoznak az ilyen alsóbb ársávban mozgó termékek nyűgjeivel. (Mondjuk a barkácsgépet (szegbelövőt) speciel elvitték bevizsgálni, de azt is minden zokszó nélkül cserélték.)

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#30393) Met válasza AndrewBlase (#30392) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, írtam nekik.
Remélem ez addig nem gyullad ki a kezemben, az előző hajszárító is így kezdte, elkezdett egy hangosabb lenni majd szikrázott:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30394) Cs1csó válasza AndrewBlase (#30392) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K pontosan, a kisebb tételekkel nem foglalkoznak.

(#30395) Met válasza Met (#30393) üzenetére


Met
nagyúr

Most (!) jött a válasz.
Kértek egy modellszámot, színt és címet hogy tudjanak küldeni másikat.

Ilyen gyorsaságra nem számítottam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30396) Inhouse válasza Met (#30395) üzenetére


Inhouse
őstag

Azért néha érdemes egy hajszárítót kitakarítani. A hajszálak, szőr, szöszök, por bekerülnek a belsejébe. Felcsavarodnak a tengelyre, és ha elég nagy gumó alakul ki, akkor szorulhat is, nem pörög fel rendesen. Ettől túlmelegszik lekapcsolhat, zöröghet. A fűtőszálhoz került idegen tárgyak égnek, ráolvadnak az sem jó, büdös. Általában az olcsóbb hajszárítókban DC motor van siklócsapággyal, esélytelen javítani, ha ott van a gond. A komolyabbakban (pl. amiben van hideg levegő funkció) már külön 230V-os AC motor van, mint a profikban. De csapágy általában még ott sincs, de nem is jellemző, hogy kellene. Ami zöröghet még, ennek a motornak a keféi elkophattak. Cserélhető, de necces megfelelő kefét találni és nem is olcsó, a munkafolyamat sem túl kedves.
Faternak az SDS fúró tokmánya szorult meg, azt sem kérték vissza küldtek egy másikat. Ez a része nagyon korrekt ezeknek az áruházaknak.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#30397) Essejó válasza r.levente75 (#30387) üzenetére


Essejó
veterán

3500-ért? Már bocsi, de annyiért egy tisztességes konyhakést vehetsz, vagy még azt sem, nem hogy túlélő kést.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#30398) F34R válasza r.levente75 (#30387) üzenetére


F34R
nagyúr

Hat... ha a kinai acel jonak mondhato.... :U
Haromezerotcazze''' inkabb ezt... [link] legalabb ennek az acelja jo..

Full-tang kest meg 10k alatt en is varj.

(#30399) r.levente75 válasza Essejó (#30397) üzenetére


r.levente75
addikt

Nyilván nem képzelek bele többet, mint ami és amire való. Nem is írtam!
Valszeg nem fogok rajta táncolni, miközben a fába van ferve félig. :D

F34R: Nem is várok, szvsz nem is írtam! Valószínű vajas kenyeret fogok vele kenegetni az óvodában az ovisoknak majáliskor, feltéve ha beengednek vele! :DDD

(#30400) F34R válasza r.levente75 (#30399) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha lefllexeled 8cm-esre akkor beengednek :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.