Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30401) r.levente75 válasza F34R (#30400) üzenetére


r.levente75
addikt

Vagy mint a videón... :DD

(#30402) EmberXY válasza F34R (#30400) üzenetére


EmberXY
addikt

Azzal a késsel nem jelentene veszélyt még az ovisokra se, nincs értelme rövidíteni a pengén. ;]

Up the Irons!

(#30403) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Van barkácsolás topik a forumon?
Kutyaház építésével lenne kérdésem

風林火山

(#30405) Shingen válasza Golden9 (#30404) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi
Itt is megkérdezem van-e vkinek ötlete:
[link]

風林火山

(#30406) philoxenia válasza Shingen (#30405) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Mint itt is az egyiknél a hátsó részt alacsonyabbra kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30407) Shingen válasza philoxenia (#30406) üzenetére


Shingen
addikt

azt nem lehet, raklapokból van a váz annak egyenes a teteje.
Ezért kell vhogy a lejtést megoldani, meg a zöld részre is vmit, mert kimegy a meleg.
Jah és egész hulladék fából van tákolni kell össze-vissza.
Ha normális faanyag lenne megoldottam volna már, de így elég rossz.

風林火山

(#30408) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok.

kérdeznék. Itt ez a kapucsengő, leírás szerint IP44 védelemmel, ami ugye fröccsenő vizet jelent. Tehát: ha a kültéri gomb ázik, akkor ki lehet dobni szép lassan az egészet. Először az elem merül le, aztán a többi része adja meg magát. Vhol olvastam: h. néhány perc alatt lehet szigetelni. Van valakinek tippje, miként és hogyan ? :U

[ Szerkesztve ]

(#30409) philoxenia válasza #73959936 (#30408) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Levákuumozni rá egy fagyasztós zacskót talán...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30410) #73959936 válasza philoxenia (#30409) üzenetére


#73959936
törölt tag

csak annyiban érint a dolog, hogy nincs vákuumozóm :(

(#30411) Spet válasza Shingen (#30407) üzenetére


Spet
addikt

Ha van elég raklaphulladék, és elég szélesek a deszkarészek, akkor mindent lelehet barkácsolni belőle csak időigényes.

Én kb. így (vagy hasonló) módon oldanám meg és a zsindellyel fedném be az oldalakat. Tetőn pedig a deszkákkal átfedném egymást.

Vízhatlan nem lesz, de, ha nem teljesül a teljes zsindelyes befedés, akkor kb így is úgy is mind1.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30412) pirosvilamos válasza #73959936 (#30410) üzenetére


pirosvilamos
tag

Ezt úgy oldottam meg, hogy egy sima 60x60-as kötődobozba tettem az eletronikát, a nyomógomb két vezetékét meghosszabbítottam
A kötődoboz a kerítés belső felére lett felfúrva, kivülre meg vettem egy mezei kültéri csengőgombot.
Havernál ugyanígy csináltuk, csak ott a kötődoboz a postaládába lett rakva.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#30413) Inhouse válasza pirosvilamos (#30412) üzenetére


Inhouse
őstag

Sajnos nem mindegyik vezeték nélküli csengő működik jól a kivezetés után. Van amelyik elhangolódik és a hatótáv is lecsökken.
Ellenben be lehet rakni egy OBO dobozba és csak a gombot hosszabbítani valami műanyag rúddal, belül rá egy alátét, hogy a mégis beszivárgó víz lecseppenjen. A panel nem érjen az aljához, és kell oda egy kis luk, hogy ott az esetleges víz kifolyhasson.

Üdv Inhouse

(#30414) #73959936 válasza Inhouse (#30413) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#30415) philoxenia válasza #73959936 (#30414) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha az esztétika nem annyira számít...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30416) #73959936 válasza philoxenia (#30415) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát nem semmi... :C

az ötlet óriási.... :K majd ha megérkezik a méret eldönti mi lesz megvalósítva.
:R

(#30417) pirosvilamos válasza Inhouse (#30413) üzenetére


pirosvilamos
tag

Évek óta így működik, és OBO dobozban van :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#30418) Inhouse válasza pirosvilamos (#30417) üzenetére


Inhouse
őstag

Szerencse kérdése. Nekem egy SAL-ossal működött, aztán két más fajtával szívtam. Azóta inkább rendelek kínából RX-TX párost, ott nincs ilyen gond. Nekem másra kellett, nem csengőnek. Illetve ha manapság kellene csngőnek, akkor is inkább RX-TX páros, korrekt kódolás, bármilyen hangkeltő ráköthető, nagy távolságra is megbízható, stb...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#30419) EmberXY


EmberXY
addikt

Üdv!
Egy kis egészségügyi jellegű kérdés:
3 havonta gyógyszert szoktam íratni (vérnyomásra), szerencsére a 3 havi adagot ki szokták írni, így nem kell gyakrabban ott sínylődnöm a váróban.
Ugyebár van az Erodium nevezetű rendszer (a Skynet ehhez képest kutyaf*sza ;] ), a lakóhelyemen a rendelőintézetben is ez üzemel, túlzottan nem részletezném, biztos találkoztatok már vele. Eddig egyszer volt szerencsém használni, 3 hónapja már üzemelt, akkor 2 órámba telt, mire egyáltalán bejutottam a dokihoz, csodarendszer ide vagy oda.
Elvileg online is lehetne időpontot foglalni a háziorvoshoz, ha lenne egy olyan kártyám, amit a háziorvosnál tudok igényelni, anélkül csak ott helyben a terminálon tudok bejelentkezni, ez részletkérdés, a jövőben majd igényelni akarok, de ha nem muszáj, nem megyek még a rendelő közelébe sem.
Namármost, van egy másik rendszer is, ami régebb óta üzemel, a receptek kiírásáról szoktam is kapni értesítést, ez pedig az EESZT nevezetű rendszerbe érkezik, ahová aztán kívülről-belülről, ügyfélkapuról, a nemzetközi űrállomásról, mindenhonnan be lehet lépni, de ettől még a recepteket ugyanúgy fizikailag kell kiváltanom a patikában, úgy értem, papír alapon az orvostól át kell vennem, az EESZT-ben csak kilistázva szerepel, hogy miket váltottam ki, de az csak tájékoztató jelleggel.
Hallottam viszont valakitől, hogy állítólag van olyan lehetőség, hogy az ilyen rutin gyógyszer íratásoknál van olyan lehetőség, hogy a receptet "felküldik a felhőbe", és a patikában miután igazoltam magam, ki tudom váltani bárhol, nem kell az orvosnál ücsörögnöm.
E-személyim is van, ügyfélkapum is van, minden van, de nem találom, hogyan lehetne ezzel a megoldással élni.
A rendelőt felhívtam, arra jutottam velük, hogy ha nem akarok sorban állni, akkor kiírják, és leviszik a patikába a receptet, aztán amikor megyek, kiváltom, aztán leráztak, hogy nekik nincs idejük ilyesmivel foglalkozni. :D Az EESZT-ben már látom is a kiírt gyógyszert, reményeim szerint a patikában is ott vannak a vények, na de ez mégse kimondottan felhő alapú szolgáltatás. :D
Van valakinek tapasztalata erről? Esetleg az Erodium-hoz kell majd kártyát igényelnem, és azon keresztül lehet ilyesmit, vagy egyáltalán hogyan?

Up the Irons!

(#30420) inf3rno válasza EmberXY (#30419) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg az orvosnál kell igényelni a kártyát, valami 800Ft vagy ilyesmi áron van. Anyám csináltatott magának.

Buliban hasznos! =]

(#30421) EmberXY válasza inf3rno (#30420) üzenetére


EmberXY
addikt

Eddig én is eljutottam, hogy kéne, de azzal csak időpontot tudnék foglalni, amivel a helyi viszonyokat ismerve többet kéne várnom mintha csak spontán odamegyek egy random időpontban.
Engem ez a felhő alapú recept kiírás érdekelne, hogy valaki tud-e erről valamit, vagy engem vertek át? (Egy ismerősöm állítólag allergia gyógyszert íratott így, nem kellett személyesen bemennie, csak a TAJ számát igazolnia a patikában).

Up the Irons!

(#30422) Golden9 válasza EmberXY (#30419) üzenetére


Golden9
addikt

eRecept

[ Szeretkezve ]

(#30423) inf3rno válasza EmberXY (#30421) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Abban még nem vagyok otthon. Egyelőre most átmentem a háziorvoshoz, itt van a szomszédban. Kértem időpontot az érintőképernyőtől, aztán kiírta, hogy 15-en vannak előttem, pedig talán 3 ember volt a teremben. Úgyhogy a következő lépés az lesz, hogy odamegyek egy óra múlva, hátha utolsónak még beférek. Nem tudom, hogy kártyával meg online foglalással előbbre lennék e.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30424) EmberXY válasza Golden9 (#30422) üzenetére


EmberXY
addikt

Tehát akkor ez az, de hiszen én is ezt használom, de akkor nekem eddig minek adogatták oda a vényeket is, és ma is minek "vitték le a patikába"? Bár ha a rendelőben se értik a rendszer lényegét, akkor nekem se kell. :D
Ma kiderül a patikában, hogy tényleg ez kell-e nekem.

inf3rno: Lehet, hogy a többiek online kértek időpontot. Az se mindegy, hogy háziorvosi, vagy csak asszisztensi ellátásra kértél időpontot (gondolom az utóbbi lenne a sima gyógyszerírás vagy táppénzes papír ügyintézés, ilyesmik). De a rendszer is automatikusan szólít, ha időközben sorra kerültél volna, lehet, hogy aztán újra be kell jelentkezned... Ki kell ezt tapasztalni, látom nem vagyok egyedül ezzel. ;]

Up the Irons!

(#30425) inf3rno válasza EmberXY (#30424) üzenetére


inf3rno
nagyúr

14:20-kor kértem időpontot, most visszaugrottam és 15:45 körül hívtak be, jól becsültem. :P Holnap csináltatok ilyen kártya biszbaszt 500Ft, mint kiderült. Jól leugattak, hogy mi az, hogy magánban csináltatok vér tesztet, legalábbis kb. ez jött le. Az nem is nagyon érdekelte az orvost, hogy baszott magas értékek jöttek ki néhány tesztre, meg hogy egész héten olyan vagyok, mint akit fejbe vágtak egy fél téglával. :D Ha viszont nem vinnék labor leletet, akkor meg kitalálná, hogy hipochonder vagyok és csak beképzelem magamnak, úgyhogy jól ki van ez találva. :D Most elküldött egyelőre, hogy nyomtassam ki holnapra, mert nem dug be idegen pendriveot a gépbe, és az email is derogál neki. Az előbbi végülis jogos. Reméljük addig nem visz el a mentő. Már csak röhögni tudok ezen kínomban. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30426) Golden9 válasza inf3rno (#30425) üzenetére


Golden9
addikt

"Most elküldött egyelőre, hogy nyomtassam ki holnapra."

Kérdezd meg tőle, fent van-e a PH-n, mert akkor elküldőd neki pü-ben. ;] Vagy FB-on.

[ Szeretkezve ]

(#30427) Met válasza inf3rno (#30425) üzenetére


Met
nagyúr

Az nem is nagyon érdekelte az orvost, hogy baszott magas értékek jöttek ki néhány tesztre

Feleségem cukrát 2 év után rakták (mondjuk a kórházból is 13-as cukorral küldték haza) most rendbe, úgy hogy elment magán endokrinológushoz, mert a körzeti nem tudta megmondani hova kell mennie államiba.

A recept felírás meg olyan hogy szépen leírja miből mennyi kell, az idióta meg rendre felírja az x havi adagot.
Így amiből nem fogy annyi, abból mindig marad.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30428) inf3rno válasza Golden9 (#30426) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet azt kellett volna. :D Nem tudom meddig marad ez a háziorvosom, majd elválik.

Buliban hasznos! =]

(#30429) inf3rno válasza Met (#30427) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sajna ez van, már csak az alja maradt állami finanszírozásban, vagy még néhányhoz esetleg el lehet jutni, aki felét magánban felét államiban csinálja, de azok sem a háziorvosok lesznek. Van belgyógyász ismerősöm, majd vele folytatnám a témát, de ahhoz át kell jutni a háziorvoson valahogyan. Az előzővel meg tudtam beszélni, ha volt valami, hogy írjon egy beutalót hozzá, aztán már ott se vagyok, ez a mostani viszont keményebb dió. Egyébként tudom, hogy mi bajom van nagy eséllyel, már húzódik évek óta, valamikor fellángol, valamikor tünetmentes, most éppen már egy hete sokkal durvább, mint valaha volt, de ennek hiába magyaráznám. Most is elsütött három olyan szintű tárgyi tévedést, hogy nem igazán bíznám rá az életem a "szaktudására". Ami durva, hogy ez még a jobbik háziorvos kategória.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30430) EmberXY válasza inf3rno (#30425) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem is sikerült kiváltani a gyógyszert, még sorbanállás se volt. Az a röhej, hogy jó ideje már kaptam az e-recepteket, de egy szóval nem mondták a rendelőben soha, hogy te barom állat, elég ha telefonálsz, ne ülj itt órákig, úgyse vizsgálunk meg, csak a gyógyszert írjuk ki... ;]

Up the Irons!

(#30431) inf3rno válasza EmberXY (#30430) üzenetére


inf3rno
nagyúr

lol. az se rossz :D kb olyan mint amikor én először mentem ilyen erotica vagy milyen időpont adós rendelésre. telefonáltam, hogy jövök, aztán ültem ott egy órát mire felvilágosítottak, hogy a rendelőben senki nem adott hozzá időpont foglalást a nevemben, és jó lenne beütni a taj számot a gépbe. az is vicces volt :D

Buliban hasznos! =]

(#30432) EmberXY válasza inf3rno (#30431) üzenetére


EmberXY
addikt

Még ha csak erotica lenne, mennék én időpont nélkül is. :DDD
Legelső tapasztalatom a "skynet"-tel az volt, hogy 15 perc után az egyik várakozó rám szólt, hogy ugyan várhatok a soromra napestig, ha a terminálon nem jelentkezek be, a kutya sem fog velem foglalkozni, max kidobnak záráskor. Én azt hittem először, hogy az a bodega valami információs kiosk, nem hittem volna, hogy maga a skynet. Bejelentkeztem, asszisztensi ellátásra, 2 óra múlva megkérdeztem, hogy egyáltalán látnak-e a várakozók között... Kiderült, hogy valamiért csak a háziorvosi időpontokat pörgette, a személyzetnek is új volt még a helyzet.

Up the Irons!

(#30433) Golden9 válasza EmberXY (#30430) üzenetére


Golden9
addikt

Erről valószínűleg te is tehetsz. Úgy kondicionáltad az orvosodat, hogy valami miatt, nem tudom mi lehet az :F , de telefon helyett jobban $z€r€t v€Ł€d $z€méŁy€s€n taŁáŁkozni. :K

[ Szeretkezve ]

(#30434) EmberXY válasza Golden9 (#30433) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát az elég nagy baj, tudniillik egy erősen szépkorú hölgyről van szó és az asszisztensei sem éppen fiatalok már...
Képzelem, mennyire várhatták már, amikor 3 havonta megjelentem. ;]

Up the Irons!

(#30435) Golden9 válasza EmberXY (#30434) üzenetére


Golden9
addikt

Akkor már nem férfi, csak papírmunka vagy a szemükben. :)

[ Szeretkezve ]

(#30436) EmberXY válasza Golden9 (#30435) üzenetére


EmberXY
addikt

Inkább jutalék, amit a kiváltott gyógyszerek után kapnak...

Up the Irons!

(#30437) AndrewBlase válasza EmberXY (#30432) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Legelső tapasztalatom a "skynet"-tel az volt, hogy 15 perc után az egyik várakozó rám szólt, hogy ugyan várhatok a soromra napestig, ha a terminálon nem jelentkezek be, a kutya sem fog velem foglalkozni, max kidobnak záráskor"

Én az okmányirodában jártam így. Neten foglaltam időpontot, majd csodálkoztam, hogy mi a pékpélóért nem engem hívnak. Engem is ott világosított fel egy másik kuncsaft, hogy bizony az időpontfoglalósoknak is kell cetlit húzniuk.

A háziorvosnál nálunk ilyen ficsőr nincs. Aki csak receptet irat, az rendelési idő előtt odaoson fél/egy órával, asszisztens kezébe nyomja a listát, majd, ha megérkezik a doki, kanyarít rá egy absztrakt mintát, és az asszisztens kiszórja. Másik opció, hogy rendelési idő vége felé megy az ember, akkor már igencsak menne a doki, így ő áll az ajtóban, és sürgeti a beosztottját, hogy ippirippi.
Így kerülhető el nálunk a hosszadalmas várakozás. (Nem mondom, hogy több órás, mert össz-vissz másfél órát tölt ott a doki (már, ha időben odaér)).

Miért mindig én???

(#30438) EmberXY válasza AndrewBlase (#30437) üzenetére


EmberXY
addikt

Az a gond, hogy hiába vannak ezek a csillivili rendszerek, azzal nem lesz több orvos vagy ügyintéző, az igazi lényegük annyi, hogy otthon anyázz, ne a helyszínen a színvonaltalan szolgáltatásra várva.

A gyógyszeríratás nálunk is így müködött nagyjából, de hiába osontál oda, ugyanúgy várni kellett a sorodra, néha kijött az asszisztens a kérdéssel, hogy ki vár csak gyógyszerre, olyankor rámentünk kb 15-en, bevitte a TAJ-kártyákat (utóbb már inkább kiírtam egy cetlire, hogy ki vagyok és mi kell, mert még olyan is előfordult, hogy apám gyógyszereit írták ki), aztán idővel hozta ki a recepteket. De ha nem jött ki fél óráig/óráig, akkor ugyanúgy ott kuksolhattál a rendelőben. Egyre jobb az egészségügy, azt meg se merem említeni, ha mondjuk szakrendelésre kell menni, ha a beutaló meg is van 1 nap várakozás után, az időpontok oda is 1 hónapnál kezdődnek, ha szerencséd van. Meg az 1 napos sebészet, az is valami új vívmány, nehogy véletlenül foglalkozni kelljen a beteggel a műtét után, úgysincs rá ember, na meg inkább otthon dögöljön meg, a kórházban van már elég halott.
Azt nem lehet elvitatni, hogy fejlődünk és még asszisztálunk is hozzá. ;]

Up the Irons!

(#30439) inf3rno válasza AndrewBlase (#30437) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát most tegnap azt mondták, hogy adnak időpontot ma 1-re, most tanácstalan vagyok, hogy beüssem e magam a terminálon, vagy sem, amikor oda megyek. Valószínűleg duplázni kell ilyenkor is, mert annyira "okos" a rendszer.

Buliban hasznos! =]

(#30440) inf3rno válasza EmberXY (#30438) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából talán jobb is így, otthon lehet többet foglalkoznak veled, mintha befekszel valahova. Amilyen kedvesek manapság a nővérek. Egyébként sem szívesen feküdnék be a belgyógyászatra, az ágyak 99%-át szerintem az alkoholisták viszik ott, nem lehet kellemes a légkör...

Buliban hasznos! =]

(#30441) EmberXY válasza inf3rno (#30440) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát akkor válassz másik osztályt, nem muszáj pont a belgyógyászatra befeküdni... Én szájsebészeten "feküdtem" 1 napot, teljes ellátás, koszt és kvártély, kiváló élmények, azóta még a várost is elkerülöm ahol a kórház volt.
Annyi lehetőség van, legyél kreatív. ;]

Up the Irons!

(#30442) inf3rno válasza EmberXY (#30441) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazad van. Nyaralás helyett szerintem befizetek egy ilyenre. ;] Garantáltan új élményekkel leszek gazdagabb, ha mondjuk a pszichiátriát célzom meg, még az is lehet, hogy ingyen kapok tudatmódosító szereket. Máshol ezért kemény pénzeket kell fizetni...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30443) EmberXY válasza inf3rno (#30442) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem kell fizetni, "ingyen van" (a fizudból úgyis vonják érte a járulékot ;] ). Üdülés, kikapcsolódás, a gipszkarton falakon átszűrődő lélegeztetőgép hangja igazi életvidám hangulatot teremt, szavazni is sokkal felüdültebben megy utána az ember. Érdemes kipróbálni. :DDD

Up the Irons!

(#30444) inf3rno válasza EmberXY (#30443) üzenetére


inf3rno
nagyúr

;] ;] ;] :DD :DD :DD

Buliban hasznos! =]

(#30445) Inhouse válasza EmberXY (#30419) üzenetére


Inhouse
őstag

Mostanában én is így váltom ki a vérnyomáscsökkentőt. Betelefonálok a háziorvoshoz, az asszisztensnek elmondom az adatokat, kiírja az e-receptet, elmegyek a patikába, igazolom magam és kész. Nem kell a rendelőben sorba állni, meg egyáltalán odaérni rendelési időben. Most legutóbb labor beutaló is kellett, ezért oda kellett menjek, mondjuk erre is lehetne valami ilyesmi... Odamentem, odaadták a beutalót, meg 2 receptet is, vagyis nem pont az, valami igazoló lap, szerintem tök ugyanolyan, mint a recept. Kérdeztem, hogy minek, tán kérhetik ezt is, meg jobb ha van. ??? :( A patikusnő egy szerencsétlen volt, nyitásra mentem, azt se tudta, hogy indítsa el a rendszert, és kérdésemre inkább a papír alapút kérte el. De akkor így hogyan spórolnak papírt, ha egyébként ki is nyomtatják a felhő mellett?

Üdv Inhouse

(#30446) Borisz76


Borisz76
veterán

Én csak írok egy Messenger üzenetet a páromnak és ha kell gyógyszert ír ki, ha kell táppénzre vesz....

Nem szoktam kihasználni mert beteg régen voltam....táppénzre meg minek jöjjek ha nyugis a meló és a kollégák is rendben vannak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30447) philoxenia válasza Borisz76 (#30446) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dicsekszel, vagy panaszkodsz? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30448) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Elég hülye helyzetbe kerültem a saját hibámból, és olyantól kérnék segítséget, aki már volt hasonló cipőben.

Véletlenül rossz időpontra foglaltam szállást Bookingon, ami nem lemondható, csak a teljes összeg fejében. Egyből jeleztem a gondot a Bookingnak és a szállásnak is, az előbbi elvileg próbált hatni a szállodára (időpont megváltoztása stb), de semmilyen válasz nem jött tőlük. Továbbá kértem őket a fizetendő díj mérséklésére is, erre sem reagáltak.

Elvileg a helyszínen kéne fizetni, de ma már lepróbálták venni a revolutos kártyámról a pénzt (csak akkor teszek rá, ha használom), és most írt a szálloda, hogyha nem tudják levenni az összeget, kénytelen lesznek törölni a foglalásomat.

Na most ilyenkor mi a helyzet? Tudom, hogy az én hibám és valsz le kell nyelnem a pénzt, de amíg nem kapok választ a kérvényemre, addig nem hagyom, mert nem kis összegről van szó. Ha nem tudnák levenni a pénzt és törölnék a foglalásomat, annak mi lenne következménye? Vagy fizessem ki és tegyem fel áron alul vmilyen csoportba? Mert elég jó helyen lévő szálloda (Tower Bridge-re néző kilátással), ahhoz képest jó áron. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#30449) inf3rno válasza LilProphet90 (#30448) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld meg felhívni őket, ha meg tudod oldani olcsón.

Buliban hasznos! =]

(#30450) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Ott is csak annyit mondtak, amennyit írtak. Ez a cancellation provicy, nem tudnak semmilyen esetben kivételt tenni, se módosítani. Most úgy áll a helyzet, ha 21 órán belül nem tudják levenni a pénzt a kártyáról, automatikusan törlik a foglalást. A kérdés, hogy ennek mi lesz a következménye.

Normálisan kommunikáltam velük, elismertem a hibámat és szépen kértem őket, hogy legalább a felét engedjék el a foglalásnak, aztán adják ki másnak a szobát, de nem nagyon hajlandók semminemű rugalmasságra. Nem tudom, mi lenne a legjobb döntés.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.