Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29201) Inhouse válasza sutyesz96 (#29199) üzenetére


Inhouse
őstag

Csoda ez az internet, de néha elképedek, hogy mennyire nincs fenn kép pár dologról, pl. az ilyesmi láncfeszítőről... Ennyit tudtam neked összekaparni, nem olyan, de...

Üdv Inhouse

(#29202) sutyesz96 válasza ColdMan (#29200) üzenetére


sutyesz96
őstag

Nagyon nagyon szépen köszönöm!

Esküszöm soha nem jöttem volna rá. :DDD

(#29201) Inhouse: Valóban, én is rengeteget kerestem, próbáltam már angolul is, németül is rájönni valahogy de egyszerűen semmi infót nem dobott.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#29203) Essejó válasza Inhouse (#29201) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet nem jó kérdést tettél fel az Internetnek. :)
Egy rahedli kép van fenn róla. :D

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#29204) Inhouse válasza Essejó (#29203) üzenetére


Inhouse
őstag

Olyan képről van szó, ahol felszerelve látható. Olyat találj sokat! :)

Üdv Inhouse

(#29205) Essejó válasza Inhouse (#29204) üzenetére


Essejó
veterán

Végül is van, csak nem ez az ósdi, hanem a válósok lényegesen korszerűbb láncfeszítője. Bocsi, benéztem amit írtál. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#29206) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! PS-ban készítettem két plakátot. Az egyik 3000x2000, a másik 2000x3000 pixel felbontású. Ezt a két plakátot szeretnénk majd nyomdában nyomtattatni 1,2m x 2 m és 2m x 1,2 m méretekben. Ez a felbontás elegendő ahhoz, hogy ekkora méretben ki lehessen jó minőségben nyomtatni?

(#29207) pikszel válasza Yszapos (#29206) üzenetére


pikszel
őstag

Szia! Nem igazán, mivel 300 dpi mellett ez legfeljebb egy A4-es nyomathoz elegendő.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#29208) r.levente75 válasza Yszapos (#29206) üzenetére


r.levente75
addikt

60×90 szvsz még jó minőség, de itt is már távolság kompromisszum van!

(#29209) Yszapos válasza pikszel (#29207) üzenetére


Yszapos
tag

Még jó, hogy rákérdeztem. Mekkora felbontásban kellene akkor megcsinálni a plakátot, hogy a fenti méretekben kinyomtatva is jó minőségű legyen?

(#29210) philoxenia válasza Yszapos (#29209) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha csak nagyítod a képet mennyire romlik? Mekkora a jelenlegi dpi mérete a képnek a 3kx2k mellett?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29211) Yszapos válasza philoxenia (#29210) üzenetére


Yszapos
tag

Megdupláztam a méreteket (6000x4000 lett) és nem látok minőségromlást.

pikszel: nem tartalmaz grafikai elemeket, 2 db logo van rajta meg felirat, és ennyi. Akkor nem kísérletezek vele, megcsinálom újra a plakátot az általad írt méretben.

[ Szerkesztve ]

(#29212) pikszel válasza Yszapos (#29209) üzenetére


pikszel
őstag

1 x 2 méteres méretnél ez 11811 x 23622 pixeles felbontást kíván. Egyébként a plakát tartalmaz grafikai elemeket, vagy fotót? Ha nem, akkor ezt inkább vektorosan oldanám meg. Bár ez utóbbi nem zárja ki a grafikai elemek használatát, de függ attól, hogy mi lenne az.

(#29211) Yszapos: Monitoron nem is fogsz, mert ott jellemzően 72 képpontot látsz, ami nyomtatásnál már kijön. Életlen, pixeles képet fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#29213) philoxenia válasza pikszel (#29212) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A két kép között nyomtatásban sem lenne különbség?
100 dpi vs. 1000dpi

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29214) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem találtam kerti masinákkal foglalkozó topikot, így ide írok:
Tud valaki lehetőleg 50eFt alatt olyan 3 az egyben elektromos kerti vágót ami szegélyvágó, ágvágó, meg sövény vágó?
Ez jó lehet? [link] :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29215) Cs1csó válasza makoss (#29214) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kockázatos, ilyen áron ilyen "kombó" megoldás nem nagyon van más alternatíva. Arra készülj fel, hogy nem lesz túl erős, ujjnyi vastag ágakra talán elég vagy kicsit vastagabbra.

Mindenképpen ONLINE WEBBOLTON keresztül vedd, és amint megjön próbáld is ki ha nem jó küld vissza a 14 napos elállással.

(#29216) inf3rno válasza makoss (#29214) üzenetére


inf3rno
nagyúr

[link] :-P

Buliban hasznos! =]

(#29217) Essejó válasza makoss (#29214) üzenetére


Essejó
veterán

Az Aldi meg a Lidl szokott ilyesmit árulni, kb ilyen áron. A minőségről nem tudok mit mondani, de 3 év garanciát adnak. Szóval annyira hitvány nem lehet.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#29218) Cs1csó válasza makoss (#29214) üzenetére


Cs1csó
félisten

ÁCSI! Most hogy nézem amit inf3rno linkelt rákerestem a sövényvágókra is. Jobban járnál ha vennél 3 különálló eszközt még olcsóbban is kijönnél és komolyabb márkát is vehetnél:
SÖVÉNYVÁGÓ:
- Einhell BEH 5041 10k-tól
- Black & Decker BEHT201 13,5k-tól - ingyen szállítással -

LÁNCFŰRÉSZ:
- Straus ST/CHS1800G-007A 11k

SZEGÉLYVÁGÓ:
- Bosch ART 23 SL 11k

Tehát kb. 35k-ból megúsznád, és dedikált eszközzel

(#29219) makoss válasza Cs1csó (#29215) üzenetére


makoss
addikt

Nem kell nekem, rendszeresre, a szegélyvágót sűrűbben használnám mint az ágvágót, vagy a sövényvágót , de amúgy van sövényvágóm de azt sem gyakran használom.
Azért aránylag tartós kellene, ne ami néhány használat után szétpereg! :B

(#29216) inf3rno: Az egybegép felkeltette érdeklődésemet. :K

(#29217) Essejó: Neveddel ellentétben valamelyik csak jó :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29220) makoss válasza Cs1csó (#29218) üzenetére


makoss
addikt

Ha láncfűrész akkor inkább elektromos kellene ha van megbizható :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29221) Cs1csó válasza makoss (#29220) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekünk van LIDL-ös benzines és gallyfára tökéletes télen azzal vágtunk fel nem is keveset.

Szerintem jobban jársz ha nem egybegépet veszel.

Elektromos láncfűrész: Hyundai HYD-7016EA

A többi amit linkeltem pedig elektromos és jó márka: Einhell, Bosch, Black & Decker

[ Szerkesztve ]

(#29222) #59063552


#59063552
törölt tag

Most, hogy külön ment a Google Photos és a Google Drive, hogyan tudom beállítani azt, hogy a telefonon készített és a Google Photos-ba feltöltött képek azonnal szinkronizáljanak a PC-re is?

(#29223) makoss válasza Cs1csó (#29221) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29224) inf3rno válasza makoss (#29219) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyébként nekem a sövény vágók nagyon nem jöttek be, gyakorlatilag mindet tönkreteszem, mert az 1 centis gallyat is azzal vágom pl aranyesőn. Egy idő után ledarálom vele a fogaskereket. Néztem mások hogyan csinálják, és a vastagabbakat valami hasonló géppel vágják, mint a láncfűrész, csak hosszabb a feje. Nekem maradt a metszőolló, ami jóval időigényesebb, de legalább nem vágom ketté magam vele, ha megcsúszik. :DD

Inkább vezetékes gépet javaslok, mint aksisat. Nekem legalábbis gyenge az aksis csavarbehajtó, és ahogy öregszik még gyengébb lesz. Ismerős aksis láncfűrésznél ugyanerre panaszkodott, úgyhogy inkább vezetékeset vett.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29225) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Mondjuk úgy h. vásárlás folyamatban 1 db magasnyomású mosónak. Olvasgattam 6 méter tömlővel adják. Kérdés: gondolom minden további nélkül tudok venni hozzá toldót, de a lényeg: a szárat rövidnek gondolom. Ahhoz is/helyett lehet venni , hogy távolabb is elérjen ? :U

(#29226) makoss válasza inf3rno (#29224) üzenetére


makoss
addikt

Vezetékes kellene, nem aksis.
Legutóbb vastagabb ágakhoz való metsző ollót használtam de ami már azzal sem megy marad a fűrész, legutóbb megszenvedtem vele! :O

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29227) pjen válasza makoss (#29226) üzenetére


pjen
félisten

Én egy aligátor (orr)fűrészt használok vastagabb ágakhoz.Meglepően jól használható.

(#29228) Cs1csó válasza makoss (#29226) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na ezt nem írtad, ha "vastagabb" ágakról beszélsz akkor mindenképpen egy 15k körüli DEDIKÁLT elektromos láncfűrész kell neked.

Amúgy tisztázzuk VAN OLYAN EGYBEGÉP amit tiszt szívvel tudnék ajánlani: Makita EX2650LH Solo

DE ezért a legolcsóbb helyen is 105k-ért CSAK az alapgépet kapod - ha jól értem a leírást - és a többi "feltétet" külön lehet megvásárolni hozzá:

A feltétek külön rendelhetők:
Fűkasza feltét (195650-5)
Sövénynyíró feltét (195732-3)
Szegélynyíró feltét (195524-0)
Láncfűrész feltét (195689-8)
Kultivátor feltét (195709-8)
Hosszabbító rúd 1m (381246400)

Ami gőzöm sincs mennyibe kerülhet

[ Szerkesztve ]

(#29229) makoss válasza pjen (#29227) üzenetére


makoss
addikt

Ezt mondod? [link]

(#29228) csicso82: Az a baj, hogy amit vágnék vele tuja már elég öreg, így vannak benne vastagabb ágak is :( Így a sövényvágó kiesett meg a metsző olló is, valami láncfűrész féle volna jó :U
Amit linkeltél nem elektromos, meg 2x többe kerülne mint amit max ráköltenék.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29230) pjen válasza makoss (#29229) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Bosch van,de igen ezt.

(#29231) philoxenia válasza makoss (#29229) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapgépnek?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29232) donmackó válasza makoss (#29229) üzenetére


donmackó
őstag

Vegyél sarokcsiszolóra való láncfűrész adaptert, valamelyik kínai webshopból. Meglepően jól használható, "flex" meg úgyis kell minden háztartásban. Nekem bevált.

Release the cable hounds!

(#29233) makoss válasza philoxenia (#29231) üzenetére


makoss
addikt

Ez akkus nem?

(#29232) donmackó: Köszi de kínából semmit nem veszek már! (aláírásom) :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29234) philoxenia válasza makoss (#29233) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29235) EmberXY válasza makoss (#29233) üzenetére


EmberXY
addikt

Mer' a 27 % áfával itthon nem élősködik rajtad, igaz? ;]

Up the Irons!

(#29236) madmaxxx válasza makoss (#29233) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Pedig sokszor (nem) meglepő módon jóval olcsóbban vásárolhatod meg ugyanazt a terméket Kínából, mint amit itthon kapsz jóval borsosabb áron. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#29237) Cs1csó válasza makoss (#29233) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem volt "túl" okos hozzászólás.

(#29238) carl18


carl18
addikt

Na üdv! Nem tudom itt ki hogy mennyire ért a témához de gondoltam csak felteszem itt a kérdésem.
Van egy adott Munkahely samsung gyár ahova sajnos napi 4 óra utazással lehet eljutni, a harci helyzet hogy Abádszalók-jászfényszarú távolság több mint 100 km ha jól tudom. Az a gond hogy heti 2X12 órás munkaidőt kell vállalni. Igy 12 óra munka- 4 óra utazás az össz-vissz 16 óra és még a 8 óra sincs meg hogy az ember kialudja magát, gyakorlatilag semmire se jút idő ez igy mennyire legális?

Ilyenkor úgy indul a nap hajnal 3-kor kell az ember mondjuk 3:20-kor indul a busz 5:30-ra beér. 6-kor reggel kezdődik a munka és este 18:45-kor van vége mert az ebédszünetet is le kell dolgozni, szóval 7 fele indul a busz haza és durván este 9 órára ér haza a busz. Igy szinte esély sincs hogy az ember kialudja magát vagy hogy el lássa az nap az otthoni feladatokat.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29239) inf3rno válasza donmackó (#29232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van Makihoz is? Amúgy milyen adapterek vannak még hozzá?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29240) inf3rno válasza carl18 (#29238) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csináltam egy ideig (1.5-2 év) heti 3x ugyanezt 140km-en, amikor egyetemre jártam. Gyakorlatilag 9-10 körül értem haza, másnap meg indultam vissza a 4:50-es vagy jó esetben 5:50-es busszal. Próbáltam a heti 4-et is, de attól kifolyt az agyam, a három még tartható volt. Azt hiszem olyan 1.5 évig csinálhattam. Nem tudom, hogy legális e, de semmiképp nem tesz jót neked. A folyamatos rázkódás és a kényelmetlen ülések ki fogják nyírni a hátad, illetve ha évekig csinálod, akkor a rázkódás okozhat más betegségeket is. [link] Ez alapján a rázkódás valamennyire csökkenthető, ha a busz elülső felére ülsz: [link], de az alap problémát nem oldja meg ez sem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29241) makoss válasza madmaxxx (#29236) üzenetére


makoss
addikt

Bárki ismerősöm van aki kinából akar rendelni lebeszélem, átverés az egész, a kxrva nav igen élősködik rajtad, de a kinaiak sincsenek toppon, 2 hét volt az az idő mig kideritsék a barmok, hogy fizető képes vagyok-e vagy sem! :F
irhatnák én erről több oldalnyi negativ problémát, problémákat, de a tabom volt az utolsó amit külföldről rendeltem az biztos. 2 és fél hónap mire megkaptam! :Y
Külföldről csak az rendeljen aki bevállalja a 0 garanciát, a navos vámos béna herce hurcáit,

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29242) madmaxxx válasza makoss (#29241) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Én személy szerint ha valami apróbb dolgot (post kártya, táp teszter, átalakító) szeretnék vásárolni maradok a kínai piacon.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#29243) pjen válasza carl18 (#29238) üzenetére


pjen
félisten

Utazásról nem tudok semmit,de régebben voltak Minddiák os melósaim.22-06 között melózott,aztán reggel ment suliba,hogy mikor aludt,és élt azt nem tudom.A beosztás jogszerű,szerintem csak a két műszak közti pihenő idő van előírva.Ha Te ezt utazással töltöd az a Te problémád.Ésn biztos valami más megoldást keresnék.

(#29244) donmackó válasza inf3rno (#29239) üzenetére


donmackó
őstag

Használd a grinder chainsaw és a grinder adapter szavakat a keresőkben. Van szalagcsiszolótól kezdve egy rakat adapter hozzájuk. Ezek nagy része univerzális. Nekem ez a fajta van, arra kell vigyázni hogy ezek gyorsabban működnek mint a hagyományos láncfűrész. Lassan szabad bele ereszteni az erősebb fába.

Release the cable hounds!

(#29245) Met


Met
nagyúr

A Media Markt-nál a GARANCIA PLUSZ SILVER mennyibe kerül?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29246) #59063552 válasza Met (#29245) üzenetére


#59063552
törölt tag

Az attol fugg, hogy mire es mennyibe kerul az a valami

(#29247) inf3rno válasza donmackó (#29244) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vajon van olyan is, amivel lehet fordulatszámot szabályozni? Most kerítést csiszolok drótkefével, de a gép ha csak egy kicsit is hozzáérek levisz 5 réteg festéket. Porol, mint állat, és igazából csak az lenne a cél, hogy ami lepattogzott, azt levigye, ami normálisan tart festék az meg maradjon. Kipróbáltam már 5 féle fejet, de mindegyikkel ilyen, egyszerűen túl gyorsan forog...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29248) inf3rno válasza donmackó (#29244) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kedvenc kommentem a láncfűrészes adapterről: "Chainsaw blade is lubricated by the operator's blood.". Azért elég durva, hogy valaki bevállalja, én még a normál láncfűrésztől is félek egy kicsit, nem hogy ettől. :-)

Buliban hasznos! =]

(#29249) donmackó válasza inf3rno (#29248) üzenetére


donmackó
őstag

Majdnem hátraborultam a székkel a nevetéstől. :C

Release the cable hounds!

(#29250) Cs1csó válasza makoss (#29241) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugi, van ismerősöm aki a Kínából online rendelés függője, nem panaszkodik. PayPal és akkor sok rizikótól megkíméled magad és persze sok türelem, mert Kína messze van.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.