Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29451) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan tudnék távolságot mérni két cím vagy gps alapján térképen?

[ Szerkesztve ]

(#29453) donmackó válasza ToBeY (#29451) üzenetére


donmackó
őstag

(#29454) bododani


bododani
senior tag

Hali! 3-350 ezer ft. körül milyen dobozos vagy kisfurgont ajánlotok használtan ami megbízható? Egyáltalán ilyen árban érdemes gondolkodni?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#29455) #33253120 válasza bododani (#29454) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem kotványfészek Caddy/Berlingo van ez alatt, de a különbözetnél többet kell rá kell költeni ha napi szintü megbizhatóságot akarsz.
A dobozossal az a baj, hogy jellemzöen cégek árulják, és ott sok esetben a hahu-s bruttó árak nettóként értendöek, mert ilyet csak cég vesz, az meg leírja az adót....

(#29456) C. s. válasza rii (#28755) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Ne haragudj, régen jártam erre, mostanában nem jut rá időm. Sajnálom, hogy nem segített az illóolaj. Nem emlékszem, írtam-e, hogy hiába minden illóolaj, ha fényben üldögélsz, az odacsalja őket. Nem könnyű legyőzni a szemét kis dögöket.

(#29457) Jorus válasza bododani (#29454) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt is érdemes lehet feldobni a kérdésed.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29458) bododani


bododani
senior tag

Köszi :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#29459) zolka95 válasza inf3rno (#29431) üzenetére


zolka95
őstag

Lehet igazság abban, hogy a hajléktalanok tényleg ezért nem fogadnak el kaját.

Egyszer munka után lekéstem az utolsó buszt és már csak a hajnali vonattal bírtam hazamenni. A fűtött váró tele volt nem csöves kinézetű emberekkel. De szerintem nagyrésze hajléktalan volt. Valamelyiknek pl volt háza, de nem bírta fűteni ezért járt be melegedni éjszakára. De a lényeg: az egyik mesélte a másiknak, hogy két ismerőse a kukában talált pálinkát megitta. Valójában valami méreg volt benne és kórházba került mindkettő. Az egyik talán meg is halt.

Elsőre azt gondolná az ember, hogy aki ezt teszi biztos utálja a hajléktalanokat. Vagy az alkoholistákat.
De lehet mégsem ennyi az ok.
Szerintem léteznek olyan emberek akik élvezik ha ilyen módon meggyilkolhatnak valakit. Mert gondolom így simán el lehet tenni valakit láb alól.
Nincs nyom. Nincs célzott személy. Csak úgy megteszi, mert jót szórakozik rajta. Esetleg az erkélyről figyeli kit cserkészhet be, ha egy ottani kukába rakta a csalit. Mintha ő valami nagyhatalmú valaki lenne aki jól kitervelve megöl valakit. Büszke magára és még szórakozik is egy jót.
Így képzelem el őket.

Ezt a képzetem tovább erősítette ez: pár napja osztottak meg egy screenshotot Facen. Egy nő valami adok-veszek csoportba töltött fel képeket gombákról, amiket ő gyűjtött. El akarta adni.
A sok ugyanolyannak tűnő gombák közül valaki kiszúrta, hogy némelyik veszélyes mérges gomba és odaírta.
A nő meg primitív ocsmány szavakkal elküldte a fenébe.

De mitől háborodott fel??? Igaz, így simán lenyomoznák, hogy ő adta el a mérges gombát. (bár ő erre lehet nem is gondolt, mivel elég ostobának tűnt a kommentje alapján) Lehet neki is pont ugyanez volt a célja: szórakozni.

Ha már állatkínzók, szexuális aberráltak vannak szerintem simán vannak ilyen hobbi gyilkolászók, vagy minek nevezzem.
Csak ő róluk alig tudni valamit vagy semmit. Nincs különösebb indíték, célszemély. Pusztán egy idegen ember is megteszi szórakozás céljából. És lenyomozhatatlan.

Más:
Teljesen ledöbbentem ezen a facebook reklámon.
[link] videó
Ez most komoly??? :Y :Y
Ilyen játékok léteznek és még reklámozzák is, ráadásul facebookon??? Erre van igény vagy mi a f@szom.
Itt tartunk?!

Alul a szöveg: Your lif is boring. This isn't.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#29460) krizmo_ válasza zolka95 (#29459) üzenetére


krizmo_
addikt

Meredek gondolataid vannak... :Y Leírtam a véleményem, aztán inkább meggondoltam magam, és csak egy mondatot hagytam meg...

Ha neked ilyet reklámoz a Facebook az nem ok nélkül történik. ;) Általában elég célzottak ezek a reklámok.

(#29461) r.levente75 válasza zolka95 (#29459) üzenetére


r.levente75
addikt

Zoli Zoli... túl sok Derricket néztél. ;]

(#29462) EmberXY válasza r.levente75 (#29461) üzenetére


EmberXY
addikt

Ráadásul rossz szinkronnal... ;]

Up the Irons!

(#29463) Met


Met
nagyúr

Valakit itt nem kezeltek fülzúgással véletlenül?
kb. 2 hete tűnt fel hogy magas frekvenciás sípolást hallok, (mint amikor döglődik valami töltő) nem mindig hallom és van amikor halkabb vagy hangosabb.
Voltam ma fül orr gégésznél, ami miatt lehet fülzúgásom, fülzsír (volt egy kevés, kimosta), közép fül gyulladás (nincs), magas vérnyomás (szedek rá gyógyszert, de nem magas), valami nyaki keringési zavar, pszichés (stressz). Utóbbira tippelnék.
Az első amit javasolt az szteroidos infúzió kúra (4-5 alkalom), ha ez nem használ akkor nyaki ultrahang, nyaki gerinc röntgen és esetleg koponya ct vagy mr hogy kizárja a fizikai bajt.
Tényleg most ilyen az orvoslás? Először valami gyógyszer és ha nem hat akkor megnézzük mi a baj? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29464) Cs1csó válasza Met (#29463) üzenetére


Cs1csó
félisten

Röviden: igen. A CT, MRI stb. vizsgálatok drágák, és sok idő is bejutni mondjuk 1-2 hónap, ezért próbálnak olcsóbb és egyszerűbb kezeléseket találni. Üdvözöllek a magyar egészségügyben.

Pl. amikor kimegy az ember bokája megröntgenezik mert az olcsó. Pedig sokkal jobb lenne egy MRI vagy CT mert az a SZALAGOK állapotát is azonnal lehetne látni de ugye az drága....

(#29465) Golden9 válasza Met (#29463) üzenetére


Golden9
addikt

"kb. 2 hete tűnt fel hogy magas frekvenciás sípolást hallok, (mint amikor döglődik valami töltő) nem mindig hallom és van amikor halkabb vagy hangosabb."

Semmi baj, én is hallottam már. Az új RIOS motor, sound alarm funkcióját hallod, most már így jelzi hogy ha rossz topikban kérdezel. :DDD

Orvosi kérdések

[ Szeretkezve ]

(#29466) Met válasza Golden9 (#29465) üzenetére


Met
nagyúr

Annyira nem mert nem orvosi véleményre vagyok kíváncsi hanem csak mint tapasztalat érdekel másokat hogy kezeltek.

De azt hiszem lesz még egy köröm egy másik orvosnál.

Most jön a szokásos, vonják a tetves tb-t de ha normális ellátást akarok akkor magándokihoz kell mennem, mondjuk ez is magándoki volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29467) Borisz76 válasza Met (#29466) üzenetére


Borisz76
veterán

2-3 hete stresszesebb vagy ?

Okozhat ilyen jellegű tüneteket.
Volt nekem is....

Stressz, idegeskedés elszállt ....ment vele a zúgás is :)
Orvoshoz sosem mentem ilyen jellegű problémával.
Ha TARTÓS , akkor viszont mindenképp menj el !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29468) zolka95 válasza krizmo_ (#29460) üzenetére


zolka95
őstag

törölve

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#29469) Golden9 válasza Met (#29466) üzenetére


Golden9
addikt

Magándoki vagy SZTK, teljesen mindegy, előtte öltözz fel rendesen.

[ Szeretkezve ]

(#29470) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Vettem egy magasnyomású mosót otthonra. A betáp megoldható sima csapról? Vagy csak a kerti csap jó hozzá aminek általában menetes a vége?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#29471) pjen válasza JoolsNOS (#29470) üzenetére


pjen
félisten

Minden csap jó.A perlátor helyére lehet kapni tömlő véget.

(#29472) coco2


coco2
őstag

Van valamilyen sokmagos website kimondottan koreai filmekre?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#29473) JoolsNOS válasza pjen (#29471) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi, obiban találtam olyat ami nekem kellett.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#29474) carl18


carl18
addikt

Üdv! :)

Érdeklődnék van-e itt tapasztalata a témában? :D Sajnos ilyen téren nem igazán vagyok tisztában a bérekkel?

Szóval nővérem tett egy ajánlatott novembertől mehetek oda hozzá a boltba, vonalkodos rendszert kéne karbantartanom, meg árut feltölteni stb. Mindenezt minimálbérért, netto 600 ft-os órabérbe ami elég kevés volna szerintem. Napi 12 óra esetén se kapnák csak 7200 ft-ot, jelenleg a Samsung gyárba vagyok raktárosnként itt a havi 160 meg van nettoba és még a déli étkezést is állják. Itt a gyárba talán a legnagyobb gondom hogy nagyon messzi van napi 4 óra utazás van. 3-kor kellek 3:35-kor indul a bussz és 16:45-re érek haza egy 8 órás müszak esetében. Tesóm boltja helyben van szóval az utazás idejét megsporolnám és többet lehetne aludni.

Még ha el is vállalnám, mi volna az amiért el kéne vállalni? Ilyen 600 ft-ért én ezt nagyon gyengének tartom ö is mondta kevesebbet adna mint a samsungba. De az ott dolgozok is többet kapnak mint én, ők 700-800 ft-ot megkapják a pénztárosok stb. Persze más rajtam kivül nem találna a vonalkodos rendszerre, mert itt falun nem sokat értenek hozzá. Vakon irok 80-90 szó percenként meg van, sebbességgel gond nem volna. Talán csak a bérezésre nem tudom mi volna a reális.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29475) Hosssszu válasza carl18 (#29474) üzenetére


Hosssszu
őstag

Válaszoltam a másik topikban. :)

(#29476) Golden9 válasza Hosssszu (#29475) üzenetére


Golden9
addikt

Melyikben?

[ Szeretkezve ]

(#29477) Hosssszu válasza Golden9 (#29476) üzenetére


Hosssszu
őstag

(#29478) Hosssszu válasza Hosssszu (#29475) üzenetére


Hosssszu
őstag

Most meg én néztem el a topikot. :DDD

"Nagyon szívesen.
Továbbra is tartom hogy alkupozícióban vagy.
Neked nem fontos váltani (úgy értem hogy nem SOS a dolog), neki viszont kell ember.
Így én azt csinálnám (szigorúan vélemény, és nem tanács) hogy amit az előbb is írtam. Minimum Samsungos bérezeés. Gondolom akkor erre nemet mond, keres mást. De más meg mégnagyobb bérigényt közöl, így újra megkeres téged és azt mondja hogy rendben van, megadja a kért juttatást.
Mivel jelenleg van munkahelyed, szerintem megteheted hogy kivársz.
Minimálbérért senki nem fog elmenni ilyen pozícióra szerinem.
De ez tényleg csak magánvélemény."

(#29479) carl18 válasza Hosssszu (#29478) üzenetére


carl18
addikt

Én is elnéztem nyugi! :D

Hát persze talán megadja a magasabb bért, vagy talál olyat aki nem alkalmas a pozicióra. Szerintem nem adja meg azt a pénzt amit kérnék tőle :DDD

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29480) Hosssszu válasza carl18 (#29479) üzenetére


Hosssszu
őstag

Akkor ketten vagyunk már. :DDD

Te ismered hogy milyen beállítottságú. De minimálbérért szerintem erre a pozícióra nem fog találni embert. Főleg ha azt nézzük hogy az utazást is fizetnie kellene (ha nem borítékba megy a fizetés és egyéb adóelkerülő trükkök).
Csak egy személyes példa, bár pont inverz: én kétszer mondtam a főnökömnek hogy felmondok (azért mert találtam magasabb fizetést kínáló munkahelyet), mindkétszer dobott a fizumon annyit hogy ottmaradjak. Tudom, nem a legjobb példa, csak arra akartam utalni, hogy bizonyos helyzetekben meglepően másképp tudnak viselkedni az emberek, mint ahogy azt megszoktuk. :K

(#29481) carl18 válasza Hosssszu (#29480) üzenetére


carl18
addikt

Akkor végül még is csak sikerült kiharcolni a több pénzt :D Sajnos ebbe az esetbe rossz ajton kopogtatnák.
Hát majd megoldja vagy meg csinálja ö maga :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29482) Hosssszu válasza carl18 (#29481) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nekem annyival könnyebb a helyzetem hogy Budapesten dolgozom. De szakember hiány országos, tehát szerintem máshol is elképzelhető ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#29483) Cs1csó válasza carl18 (#29481) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Samu gyárban ilyen keveset keresel? Na ennyit a nagy "munkaerőhiányról" meg a 300k-ás nettóról.

(#29484) carl18 válasza Cs1csó (#29483) üzenetére


carl18
addikt

Az alapbér a szerződés szerint 175 brutto, erre jön rá a teljesitmény és jelenléti bonusz. De a fizetések elég gyengék az tény, 150 netto az átlag amit ott megkap az ember. A gyár fele kb ukrán, minden gyárban a leirás két nyelven van kint magyarul és ukránul. Bár nekik jobb mint nekünk mert nekik van ingyenes szállás, nekünk meg be kell utazni. Ha valaki nem szimpatikus nekik és nem adják meg neki a teljesitmény bonuszt akkor még a 150E sincs meg, de hiányzás esetén is ugyan ez a helyzet.

(Én is teljesen megértem miért dobbant innen valaki, elég nagy értékü tévéket csomagolunk 43-55 col közötti 4K okos tévéket a fizesésünk meg 1 évét nem fut ki belőle, az a durva pár éve itt netto 80-100E volt a fizetés)
Nem véletlen jönnek ezek ide, olcsó magyar munkaerő. Ha meg mi nem vállaljuk majd jönnek ide az ukránok, de fizetést azt nem nagyon emeltek. )

Eaglee ottawa bőrgyár szolnok első fizetésen 2 éve netto 105E volt, le is számoltam és egy napot nem hiányoztam. Szóval ez a szolnok megye régió elég rossz fizetés szempontjából.

Netto 300? :DDD Itt max a fönök kap annyit, de lehet talán még az se.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29485) Hosssszu válasza Cs1csó (#29483) üzenetére


Hosssszu
őstag

Csak egy kicsi tapasztalat (kb. féléve váltani szerettem volna munkahelyet, de mégis maradtam).

Negatív példa Budapest: Rakj össze bizonyos érintőkijelzős berendezéseket (mint pl. postán lévő sorszámhúúzó gép), telepítsd fizikailag és szoftveresen is. Tehát légy egy kicsit informatikus, kicsit villanyszerelő, kicsit lakatos. Mindez ha jól emlékszem talán havi 180k. LOL

Negatív példa Vác: Egy bizonyos közműszolgáltató keres 12 órában villanyszerelőt, ha jól emlékszem havi 160k, szintél LOL.

Ezzel csak azt akartam mondani hogy Budapesten és Pest megyében is bele lehet futni viccesen csekély fizetésekbe.

Van pozitív példám is, mint pl. ahol jelenleg dolgozok, de most szerintem az nem passzolna ide. :)

Egyébként valóban munkaerőhiány van. Ha nem lennék lusta és feladnám az irodai környezetet simán el tudnék menni belföldön villanyszerelőnek 300-400Ft meglenne havonta. Tippre egy héten belül tudnék kezdeni. Ok, ez éppen Budapest, de ennyiért még utazni is érdemes.

carl18: A főnök biztos hogy megkap annyit, efelől ne legyenek kétségeid. :DDD Már persze ha nem a műszakvezetőről eszélünk, hanem mondjuk egy csarnokvezetőről.

[ Szerkesztve ]

(#29486) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Az ötös út Szeged felé mennyire járható? vagy inkább érdemes autópályamatricát venni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29487) r.levente75 válasza enginev3.0 (#29486) üzenetére


r.levente75
addikt

Szvsz pont olyan mint a többi, egy katasztrófa.
Egy vicc, hogy nálunk milyen rosszak az utak. Most jöttem haza külföldről, szabályosan érezhető volt, hogy beléptünk az országba.
Ja és hab a tortán, hogy unios országból jöttem, mindkét oldalon álltak, a külföldin csak leellenőrizték a személyinket, a magyar határszakasznál kiszállított a rendőrhölgyike, és a csomagtartót is kinyittatta velem.

[ Szerkesztve ]

(#29488) enginev3.0 válasza r.levente75 (#29487) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálunk minden út katasztrófa, de akkor nincs értelme szenvedni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29489) r.levente75 válasza enginev3.0 (#29488) üzenetére


r.levente75
addikt

Ahol van pálya magyarban, én mindig azt választom.

(#29490) inf3rno válasza Met (#29463) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Általában ilyen koncertes jellegű halláskárosodásra szoktak infúziót adni, arra használ is. Mármint a sípolás részére. Mással kapcsolatban nem vagyok biztos benne. Amúgy B12-t is szoktak nem csak gyulladáscsökkentőt adni infúzión. Ha olyan jellegű a probléma, ami javítható vele, akkor kb. egy 2 hetes ablak van rá, hogy letolják az infúziót, és visszafordítsa a folyamatot. Később már jóval kisebb az esély, hogy elmúlik a sípolás.

Buliban hasznos! =]

(#29491) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Gasztroenteorológust tudtok valami jót pesten vagy pest megyében? Lehetőleg nem horror áron

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29492) Cs1csó válasza enginev3.0 (#29491) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD az ilyesmi csak horror áron van, HA magán úton akarod, utaltasd be magad a háziorvosoddal szakrendelésre.

(#29493) enginev3.0 válasza Cs1csó (#29492) üzenetére


enginev3.0
félisten

Be vagyok, már 2 hónapja várok, és még van hátra másfél hónap, hogy eljöjjön az időpontom a kórházba

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29494) Nikaré válasza enginev3.0 (#29493) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez most komoly?
Már ennyi a várakozási idő???

(#29495) Cs1csó válasza Nikaré (#29494) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha fél éven belül kapsz időpontot és az közel van a 3 hónaphoz az nem is rossz.

Megjegyzem az egészségügy szétrohadása nem úgy fog történni, hogy egyik nap már nem egy ki a mentő vagy nem kapsz időpontot a kórházba de nem ám!!
Hanem:
- 1-2-3 év várakozás - addig meghalsz
- 15 perc helyett 1-2 óra múlva jön ki a mentő és....

(#29496) philoxenia válasza enginev3.0 (#29491) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól függ, mi a horror ár. Fogorvoshoz mérd! (...és ott nagyobb a verseny...)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29497) Nikaré válasza Cs1csó (#29495) üzenetére


Nikaré
őstag

Sajnos lehet, hogy igazad lesz. :(((

(#29498) krizmo_ válasza enginev3.0 (#29493) üzenetére


krizmo_
addikt

Nem tudom mi a panaszod, de érdemes néhány vizsgálatot megcsináltatni magán úton, mondjuk pl. az ultrahangot, ha szükség van rá. A gasztroenterológián nem fognak túl sok mindent csinálni, hacsak nem konkrét vizsgálatra, mondjuk pl. gyomortükrözésre mész. Azt esetleg lehet tudni, hogy mi a baj? Lehet úgy jobban tudnánk segíteni.

(#29499) Golden9 válasza krizmo_ (#29498) üzenetére


Golden9
addikt

"érdemes néhány vizsgálatot megcsináltatni magán úton, mondjuk pl. az ultrahangot"

Magán úton neki kell fizetni a gépek használati díját, vagy nem? :F SZTK-ban meg csak a hálapénzt állja.

"Azt esetleg lehet tudni, hogy mi a baj? Lehet úgy jobban tudnánk segíteni."

Egészségügyi képesítés hiányában én nem tudok diagnosztizálni :( , de a hálapénzbe beszállhatok egy kisebb összeggel.

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#29500) sutszi válasza Golden9 (#29499) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt a hálapénz dolgot el kéne már engedni a fenébe, mert csak kárt okoz. Egyrészt előre fizetni baromság... utólag meg ha nem fizetsz mi lesz? Semmi. Enélkül is meg kell kapnod a "rendes" TB által támogatott ellátást.
Persze történetek mindig vannak...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.