Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30151) EmberXY válasza r.levente75 (#30150) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit, de azért megjegyezném, hogy így kirakni nem nagy kunszt...

Up the Irons!

(#30152) r.levente75 válasza EmberXY (#30151) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen, szégyellem is magam miatta! ;]
Gyerekkori játékom egyike volt a 3x3-as kocka, versenyeztünk, hogy ki mennyi idő alatt tudja kirakni. A világcsúcs tavaly dőlt meg, potom 4,22 másodperc lett az új rekord. Ami megdöbbentő a kockával kapcsolatban, hogy a lefiatalabb ember egy 2 éves még beszélni nem tudó kislány is kirakja 1 perc 10 másodperc alatt. Van aki lábbal csinálja, van aki egykézzel, szóval a mai napig misztikus játék maradt!

Ez a 2x2 számomra új dolog, mivel az én gyerekkoromban még ez nem volt. Ez is egy kihívás szerintem mivel csak 2x2-es.

Karácsonyra lehet hogy meglepem magam a 4x4-es verziójával is!

(#30153) EmberXY válasza r.levente75 (#30152) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem 3,47 mp a rekord? [link] :F

Én soha nem tudtam kirakni, persze tudom, hogy meg lehet tanulni, de valamiért engem nem kötött le soha. Inkább a sakkot szeretem.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#30154) #33253120 válasza r.levente75 (#30150) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez érdekes, ha az app végigmutatja a lépéseket*, akkor miért buherált a kocka? Lehet a válaszadónak sem volt tapasztalata 2x2-vel, és a 3x3 tudása alapján próbálta megoldani?

* Ha jól írtam be a nem látszó színeket.

(#30155) estikornel


estikornel
tag

Ikeában lehetséges hogy tényleg csak ennyi a szállítás? Fél éve kb 12-15e ft-ot írt még. Néztem pesti és vidéki irányítószámokkal is, ugyanennyit ír.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#30156) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Segítsetek nekem 1 kicsit.
Van egy SMA-s beteg kisfiú, Levente, akinek pénzt gyűjtünk a facebookon licitek álltal.
Adott 1 srác, aki fényképezik, és a saját képeit bocsájtja licitre, bekeretezve.
Többen is licitáltunk, és nyertünk is, de a képeket nem kaptuk meg.
A pénz jó helyre került, mert Leviék számlájára ment.
De lehet-e ennek valami jogi következménye?
Nem akarom megtenni ezt a lépést, mert úgy mond megkárosítva nem lettünk, de szeretnék kicsit ráijeszteni a srácra, hátha legalább 1-2 embernek elküldené a képeket.
Volt olyan licitáló, aki ajándékba szánta a képet, és azért a pénzért tudott volna venni tényleges ajándékot is...

:R

(#30157) krizmo_ válasza estikornel (#30155) üzenetére


krizmo_
addikt

Igen, múlt hétvégén voltunk, és az üzletbe is ki volt irva. :K

(#30158) updog válasza forras2 (#30156) üzenetére


updog
senior tag

Ha nem volt szerződés vele (szóbeli megállapodás is annak számít, na de azzal bizonyítani bármit is...) akkor valszeg bukó a dolog. Esetleg ahol ez le lett szervezve (pl. fb-csoport) meg lehet említeni név szerint, esetleg egy google vagy fb értékelés mehet a fotografi úrnak. Az utalást igazolta amúgy hogy elküldte? Vagy az közvetlen Leviéknek küldtétek?

Sajnos a Zente esetében is jelezték sok esetben hogy a licitek lezárultak, jobb esetben meggondolta magát a felajánló és utalni se kellett neki, rosszabb esetben eltűntek a pénzzel. Hihetetlen hogy néhány ember nem szégyell még ilyenekkel is visszaélni :(((

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#30159) inf3rno válasza updog (#30158) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ó, tanultunk a nyugattól, ahol 500 millió dollárból építenek fel 5 házat rászorulóknak. Én már nem szívesen adakozok olyanoknak, akiket nem ismerek pont az ilyenek miatt. Van pár szervezet, ahol voltam önkéntes, mindig oda küldöm a pénzt.

Buliban hasznos! =]

(#30160) Nikaré válasza updog (#30158) üzenetére


Nikaré
őstag

Mintha ez annyira egyedi "néhány ember" részéről lenne így.
Meg kell nézni az iszap károsultaknak összegyűjtött pénzzel mi lett!
Szóval, azóta én senkinek nem utalok (főleg így, hogy állami szinten is meg lehetett ezt tenni) Annyit szoktam tenni, hogy kizárólag ismert helyre illetve viszem a nem szükséges ruhákat, tárgyakat akár idősek otthonába. (pl. tv, mikró stb)
A szemét embereket megpróbálom kikerülni. :o

(#30161) updog


updog
senior tag

Sziasztok! Milyen vákuumos ételtárolót ajánlanátok? (bevált, jó minőségű, BPA-mentes hogy a gyerek kajáit is nyugodtan tároljuk benne, ha van akkor szabványos pumpával hogy könnyen vehessünk utólag is edényeket stb.) Én ezt néztem ki, van 3 különböző szettük is itt, hasonló árban hasonló kapacitásúak vannak más márkáktól is.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#30162) Golden9 válasza updog (#30161) üzenetére


Golden9
addikt

Food Storage Container Set Air Tight Vacuum Seal Blue Purple Lunchbox Meal Prep - ebay
Azt nem írja, hogy BPA mentes lenne.

[ Szeretkezve ]

(#30163) inf3rno válasza Golden9 (#30162) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg már csak BPA mentes van étel tárolásra. Bár aztán franc tudja, gondolom a kínaiban még benne lehet egy-két szállítmányban, ami átcsúszik az ellenőrzésen.

Buliban hasznos! =]

(#30164) Cs1csó válasza updog (#30161) üzenetére


Cs1csó
félisten

A garantáltam BPA mentesség az drága dolog.

(#30165) krizmo_ válasza updog (#30161) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Én ezeket szeretem nagyon, többféle méret van: [link]
Sütőben is lehet használni tető nélkül, és ebédet is jó benne vinni.

Szerk.: Vagy mindenképpen vákuumos kell?

[ Szerkesztve ]

(#30166) forras2 válasza updog (#30158) üzenetére


forras2
őstag

Sosem a licit indítójának utalunk, hanem a Leventének egyből.
Van 1 alapítvány csinálva direkt Levinek, és oda utaljuk a pénzt.
Tehát magával a pénzzel nem tud lelépni, csak hát az úgy mond "ellen szolgáltatás" nem érkezett meg...
Jót akart Ő végül, csak milyen eszközzel...

(#30167) updog válasza Cs1csó (#30164) üzenetére


updog
senior tag

"A garantáltam BPA mentesség az drága dolog."
Ahogy a vákuumdoboz is az :DDD IKEA-ban 17 darab tároló 2000 ft, ebből (bármelyik márkából) meg 4 darab 10.000. Kicsit olvasgattam azóta, ugye a BPA is "csak" egy adalékanyag, amik nélkül nem igazán működik a műanyaggyártás, tehát az hogy helyette mást raknak a cumisüvegbe, még nem biztos hogy jó dolog, csak még nem tudjuk hogy azzal mi a baj...

(#30165) Igen, a vákuum lenne a lényeg, főleg a minőség megőrzési idő kitolása (levegő + pára kizárása), és a rohadék szemét mocsok hangyák és lisztbogarak miatt (ez utóbbira nyilván a sima zárható edény is elég lenne, de ott a másik szempont)
(A fentiek miatt is) tök jó lenne ha pl. üveg tállal lenne vákuumos műanyag fedő, de ilyet csak az USA Amazonon találtam, ami nem szállít ide.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#30168) inf3rno válasza updog (#30167) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, nem igazán erőltetik meg magukat a műanyag adalékanyagokkal kapcsolatban. Kb. ilyen nagyságrendek vannak, hogy van 100k adalék, abból mondjuk 10, amit egy évben bevizsgálnak, hogy mégis hogyan hat az élőlényekre. Biztosan van most is forgalomban egy jó csomó endokrin diszruptor, mint a BPA, csak még tudjuk róluk.

Szerintem jobb, ha az üveg meg a vákuum nem találkozik, mert ugyanúgy felrobbanhat, mintha túlnyomás alá teszed az üveget... A vákuumnak nincs olyan nagy jelentősége, mint a hőmérsékletnek, hacsak nem avasodó dologról van szó, mint pl dió, lenmag/lenolaj, stb. de akkor is jóval egyszerűbb hűtéssel megoldani. Pl diót szokás fagyasztani, a lenolajat meg a hűtőben tartani, de tulképp azt is nyugodtan le lehet fagyasztani, ha van helyed.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30169) philoxenia válasza updog (#30167) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zepternek is van, de igencsak megkérik az árát és qva nehéz.

Meg még elég sok helyen, csak üvegre keress! pl.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30170) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Adott 1 word/pdf állomány, melyre szegélyként szeretném rárakni a nemzeti színt.
tudja valaki hogyan lehet ? :U

[ Szerkesztve ]

(#30171) Cs1csó válasza #73959936 (#30170) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha itt nem jön válasz kérdezd meg az OFFICE topikban

(amúgy - gondolom - színes nyomtatóval :DD )

(#30172) #73959936 válasza Cs1csó (#30171) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#30173) inf3rno válasza #73959936 (#30170) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért nagyon nem mindegy, hogy word vagy pdf. Eltérő szerkesztő kell a kettőhöz. Word-ben ahogy nézem több módszer is van. Mindegyikhez egyben meg kell csinálni egy képszerkesztővel a keretet, aztán képként beszúrni, pl vízjelnek. Szóval kelleni fog hozzá egy képszerkesztő, amivel tudsz nagy felbontású képet csinálni. Esetleg meg lehet próbálni SVG-vel is, de nem hiszem, hogy a word tudná kezelni. Legalábbis az a benyomásom MS termékekről, hogy nem annyira szuperek. PNG-vel érdemes menteni, az veszteség mentes tömörítést használ (a JPG-vel szemben). [link] [link] Képszerkesztésnél szerintem GIMP-el is megoldható fapadosan. Kelleni fog egy piros és egy zöld szegélyű négyszög, vagy megcsinálod 4 színnel kitöltött négyszöggel (piros, fehér, zöld, fehér). Ha valami díszesebb kell ahhoz már nem értek, de gondolom van itt valami designer topic is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30174) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Lement a szerkesztés. :S Design témában most csak ezt a topicot találtam: [link]

Buliban hasznos! =]

(#30175) #73959936 válasza inf3rno (#30173) üzenetére


#73959936
törölt tag

Köszönöm. A szegély meg van odt-ben, de szörnyen néz ki. Nem tudom hogyan kell szegélyként alkalmazni...

(#30176) Spet válasza #73959936 (#30175) üzenetére


Spet
addikt

Ha képként áttudod emelni, akkor állítsd be a szegély méretet, utána pedig jobb klikk az elemre és helyezd a szöveg elé, vagy mögé.

Ezután szabadon tudod majd mozgatni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30177) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Tudna valaki Pesten olyan boltot mondani azonnal megtudom venni Panasonic TX-P42UX30E típusú tv készülékhez távirányított és van is ott?Csak web boltokat találtam megrendelésre.De nekem most kell.Mert a rokon idős lakáshoz kötött személy.Egyetlen szórakozása tv és itt a hétvége nem tud mást csinálni.Ezért keresek boltba átvehetőt.

(#30178) Cs1csó válasza qwertly (#30177) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. rendeld meg - legfeljebb visszamondod - minél hamarabb megrendeled annál hamarabb megérkezik esetleg Budapesti boltban kérd személyes átvételre talán úgy gyorsabb.

2. Keress valami programozható távirányítót - akár időlegesen - ami jó csatornaváltásra és hangerőállításra

Esetleg hívd fel őt lehet tud segíteni: [link]

Konkrétan ehhez a típushoz azonnali átvételre nagyon kicsi esélyt látok a megrendelés és időlegesen vagy akár véglegesen egy univerzális programozható távirányító is lehet a megoldás, a régi távirányítót is vidd lehet nincs komoly baja.

(#30179) qwertly válasza Cs1csó (#30178) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat :) .De sikerült találnom web boltot és még személyesen át is tudtam venni :C .

(#30180) pjen válasza #73959936 (#30170) üzenetére


pjen
félisten

word ben a kezdőlapon van egy opció :szegélyek és mintázat,azzal nem lehet?csak tipp.

(#30181) inf3rno válasza pjen (#30180) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem rémlik, hogy lehetne ilyen bonyolultabb dolgokat, szerintem azzal csak egy színűt lehet, de sosem volt ilyesmire szükségem. A tutorialban az van, hogy png-ben körben megrajzolod a szegélyt egy képszerkesztővel, aztán beemeled az egész képet vízjelnek a tartalom mögé és hozzá skálázod az oldalhoz. A felbontást nem lehet egyszerű eltalálni hozzá, hogy az arányok megfelelőek legyenek és ne legyen pixeles sem, de úgy rémlik ps-ben van olyan, hogy A4-es mérethez való felbontás, valszeg az jó lenne erre is.

Buliban hasznos! =]

(#30182) Cs1csó válasza inf3rno (#30181) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y :R :R

(#30183) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kéményt milyen anyaggal szokás bevakolni manapság? Megtöltötték a nyáron acélcsövekkel, aztán jönnének átvenni a kéményseprők, de előtte be kéne vakolnom egy darabon a padláson, mert most kilátszik a tégla, és így nem veszik át. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30184) pjen válasza inf3rno (#30183) üzenetére


pjen
félisten

Homok,mész,cement,víz keveréke=malter.De kapsz készen is,csak víz kell hozzá. :)

(#30185) inf3rno válasza pjen (#30184) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt vágom mi a malter, de azt hittem kéményre van valami különlegesebb anyag, ami jobban bírja a hőingadozást vagy tudomisén. Ha nincs, akkor veszek bekevertet, aztán kész. Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#30186) philoxenia válasza inf3rno (#30185) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem melegszik az annyira. De száz százalék, hogy be kell vakolni? Minket már '92-ben ezzel etettek, kijött a kéményes és azt mondta nem foglalkoznak vele. Kérdezd meg először telefonon szerintem!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30187) inf3rno válasza philoxenia (#30186) üzenetére


inf3rno
nagyúr

oké

Buliban hasznos! =]

(#30189) pirosvilamos válasza inf3rno (#30187) üzenetére


pirosvilamos
tag

Nekem sincs bevakolva a padláson, simán átvették 2003-ban.

Nemrég egy külső kéményt kellett levakolnom, sima termoragasztóval, meg dryvit hálóval csináltam.

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#30190) philoxenia válasza pirosvilamos (#30189) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudtommal a fugák nem lehetnek üresek, de az is béleletlen kéménynél érdekes. A vakolt sem gáztömör.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30191) pirosvilamos válasza philoxenia (#30190) üzenetére


pirosvilamos
tag

Eleve bélelt kémény lett építve nálam.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#30192) philoxenia válasza pirosvilamos (#30191) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt jobb kéményelemből, nem?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30193) inf3rno válasza philoxenia (#30190) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, itt volt egy kéménytűz tavaly télen, aztán a fugák között szivárgott egy kicsit a füst a padláson. A nyáron bélelték, aztán lassan el kéne intézni, hogy begyújthassunk.

szerk:
Elvileg a kéményseprő mondta, hogy be kell vakolni, de nem nekem. Lehet embere válogatja, passz. Mindenesetre nem egy nagy részen kell, hamar megvan.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30194) F34R


F34R
nagyúr

Sracok tudtok olyan dolgot amivel instagram csatornarol tudok minden videot letolteni, nem pedig egyesevel?

(#30195) Essejó válasza pjen (#30184) üzenetére


Essejó
veterán

Kis tárgyi tévedés van. A ho.ok, mész, cement keveréke a vakoló habarcs. A malter az szimplán homok és mész keveréke. A különbség a kettö között, hogy a malter rugalmasabb. Pl vájog falracsak a malter való. A kéményt nem szükséges a tető felett vakolni. Hanem amikor a habarcsal rakják a téglákat, akkor a fugákat rendesen kitölteni, és amikor meghúzott, akkor egy müanyag szálú dörzs kefével az egész felületet átkefélni. Ha szépiteni akarod, akkor a fugákat átkenheted higított mésszel. Ha megszáradt akkor a tégláról letakaritod a meszet. Ha nagyon össze kenödött a tégla, akkor háztartási sósav és viz 1:1 keverékével ecstel, ha megszáradt akkor ecsettel átkened a téglát lenolajjal vékonyan. Ha tetszik az eredmény és 10+ évre tartósítani szeretnéd, akkor pár nap múlva lekened a téglát színtelen csónak lakkal.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#30196) pjen válasza Essejó (#30195) üzenetére


pjen
félisten

Ezt Felétek hívják igy,nálunk a falat is homok,mész,cemet és víz keverékébe rakják.Akár,hogy hívom nálunk cement nélkül egyik sem elképzelhető.Vájog fal nálam nincs képben. :)

(#30197) Cs1csó válasza pjen (#30196) üzenetére


Cs1csó
félisten

A szomszédban nemrég építettek egy házat végig lehetett követni és ugye a falat nemesvakolattal csinálták meg és a kéményt is mint ha azzal kenték volna be.

(#30198) #73959936


#73959936
törölt tag

vályog :K

(#30199) pjen válasza Cs1csó (#30197) üzenetére


pjen
félisten

Most ezt mért Írtad nekem?A vakolat az nálam egy bevonatot jelent,Azért is hívják vakolatnak.Téglától kifelé nem szokták végig nemes vakolattal,nem túl olcsó.Például az én házam is úgy készült:A téglán:1/3 arányban homok és perlit,mész,csement keveréke.Ennek van a tetején 1cm lasserberger kaparható kőporos nemes vakolat.Az más kérdés,hogy a szép kapart kőport letakartam 10cm hőszigetelővel+háló+szinezés.

(#30200) pjen válasza #73959936 (#30198) üzenetére


pjen
félisten

:W :R másoltam. :W

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.