Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) hugi0 válasza fero02 (#2249) üzenetére


hugi0
őstag

OK. Igy ertheto is, az alaspontod.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#2252) fero02 válasza hugi0 (#2251) üzenetére


fero02
veterán

Pedig ezt az elején is mondtam... :DDD

(#2253) hugi0 válasza fero02 (#2252) üzenetére


hugi0
őstag

Visszaolvastam.
2202 es kommentben, ahol eloszor vazoltad a dolgokat, nem emlitetted, hogy nagyon kis koltsegvetesbol "mukodsz".

A vidi szorora, a mar megtervezett 35L-es ladara gondolva, felteteleztem, hogy nem akarod elrontani egy "szutymakos" erositovel.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#2254) fero02 válasza hugi0 (#2253) üzenetére


fero02
veterán

Akkor csak akartam volna? :U :B :DDD

Miből feltételezed? Vázold légy oly kedves. :R

(#2255) pulzarkod válasza Roxeus (#1) üzenetére


pulzarkod
csendes tag

En a Pioneer-ekre szavazok...

(#2257) (jan) válasza pulzarkod (#2255) üzenetére


(jan)
őstag

pio bol mégis mire ?

fejegységre ? vagy erősítőre ??

személy szerint én pio fejegységet nem vennék... igy a baráti körömben van 2, mindkettőben elakad a lemez :S

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#2258) fero02 válasza (jan) (#2257) üzenetére


fero02
veterán

Nézd már meg, h mire válaszolt a mókus. :DDD ;)

(#2259) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Sziasztok!

Erről a fejről mit tudtok mondani, most 40000-ért el lehetne hozni...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2260) fero02 válasza hugi0 (#2253) üzenetére


fero02
veterán

Döntöttem. :Y

SAL WRX 2090 lesz a megfelelő tipus számomra. Alacsony és magas szintű bemenetek, hidalható, és meglepően súlyos darab a méreteihez képest.

Előtte a WRC 200-on gondolkoztam, de mire ehhez megveszem a jelátalakítót, addigra pár ft híjján ott vagyok, amennyiért meg tudom venni a WRX-et. Ráadásul utóbbi szebb is, bár ez szubjektív.

És bónuszként a webshop ár alatt tudom megvenni. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2261) (jan) válasza fero02 (#2260) üzenetére


(jan)
őstag

csini darab...

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#2262) Florens


Florens
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.

Adott egy fejegység, és két pár Somogyi féle piezo magassugárzó.
Rá szeretném kötni a fejegységre a piezokat az első két csatornára (más nem lenne mellettük ezeken a csatornákon). Így csatornánként lenne 2 piezo párhuzamosan kötve.

Bírni fogja a fejegység? Vagy várható a füst? :DDD

(#2263) DjKoxi válasza Florens (#2262) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Miért kell annyi magashang? Egy pár is elég lenne sztem. Várható a füst, mert általában nagyon kevés fejegység végfoka terhelhető 2 Ohm-mal.

(#2264) _seth_ válasza Dirtyz (#2259) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyen van nekem is, ennyiért nincs jobb.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2265) Petiapó


Petiapó
tag

Jó estét!
Van egy Blaupunkt MP34-es fejegységem (4*45W), rajta egy Blaupunkt GTx 172-es hangszórópár (2*45W)
A kalaptartóba szándékozom venni egy ovál hangszórópárt
De Blaupunktból 5 * 7"-os 40Wos, és a 6 * 9"-os 55Wos létezik. Az utóbbi méretben pont beleillene a kalaptartóba.
De az ugye már 2*55W.
Szerintetek életképes lenne a rendszer? Vagy vmi nem bírná?
(ha lehet vmi egyszerű választ kérnék... egyáltalán nem értek hozzá :) )
Előre is köszi!

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#2266) hugi0 válasza Petiapó (#2265) üzenetére


hugi0
őstag

A te elkepzeleseidnek meg fog felelni.
Semmi problema nincs az elkepzeleseddel, nyugodtan kivitelezheted.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#2267) Petiapó válasza hugi0 (#2266) üzenetére


Petiapó
tag

Köszönöm a választ!
Legjobbakat!

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#2268) Florens válasza DjKoxi (#2263) üzenetére


Florens
tag

Azért gondoltam négyre, hogy elől és hátul is legyen 1-1 pár, hogy a hátul ülők is hallják rendesen. A piezo impedanciájára "imp.: > 1000 Ohm" nem 4 ohm van írva, ezért gondoltam a párhuzamos kapcsolásra.

Legyen inkább soros kapcsolásban, vagy inkább csak kettő összesen?
Nem szeretném, ha emiatt megadná magát a fejegységem.

Előre is köszi!

(#2269) DjKoxi válasza Florens (#2268) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Megmondom őszintén, én csak most olvastam ezt az 1000 Ohm-ot. Azt gondoltam autohifi hangszóró akkor 4 Ohm a legtöbb esetben. Nem szereltem még piezo magasat de előbb vegyél inkább egy párat. Ha kevés vehetsz még utána egy párat.
Utánaolvastam és azok alapján nem jelent alacsony terhelőimpedanciát az erősítő felé, tehát kötheted párhuzamosan is.

(#2270) Dirtyz válasza _seth_ (#2264) üzenetére


Dirtyz
őstag

És milyen a bt-je? Nekem főleg amiatt kell, a céges kocsimba.

Hopsz, privi ment :)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2271) fero02


fero02
veterán

Valakinek van vmi mp3-as fejegysége eladó emberi árban? :U

[ Szerkesztve ]

(#2272) Dirtyz válasza fero02 (#2271) üzenetére


Dirtyz
őstag

_seth_ kínálgat valami Sony cuccot!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2273) fero02 válasza Dirtyz (#2272) üzenetére


fero02
veterán

Már felvettem vele a kapcsolatot! ;) :R

(#2274) _seth_ válasza Dirtyz (#2270) üzenetére


_seth_
veterán

BT: hatósugara nem túl nagy de még az autón kívülről is működik de csak pár méterig, az autóban tökéletes. Lehet zenét is lejátszani rajta BT-n vagy egyszerűen telefonként rákapcsolni de pl ha zenelejátszás megy bt-n és bejövő hívás van átkapcsol telefon módra. mikrofon az előlap mögött, hangszóró van rákötve akkor már olyan mint egy kihangosító és jól lehetett hallani a kadettemben is a másik felet is bár engem azt mondták kicsit halkan hallanak de nem volt gond azzal sem, gondolom a vectrámba már hallanának engem is jól.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2275) Petiapó


Petiapó
tag

Jó estét!
Ma beépítettem a fent említett Blau GTx 693at.
Nem értek hozzá ugyan, de szerintem nagyon jól szól, és esztétikus is.
Habár azt meg kell hagyni, hogy extra alacsony hangerőn torzít (5ös hangerőn, ezt csak este, álló motornál hallani), viszont közepes hangerőn kristály tiszta, és emellett olyan erő van benne, hogy nem tudtam max-ra tekerni, mert már nem "esett jól". Igaz az első kettővel együtt már elég sok van a kocsiban, ahhoz képest, hogy egy kis hatchback corolla :D
Nem tudom ez a cucc hol áll minőségben, de gondolom kezdőknek jó:
-MP34 Valencia fejegység 8K Ft (haver levedlett cucca :D)
-elöl GTx 172 (2*45W) 8900 Ft
-hátul GTx 693 (2*55W) 13K Ft
Szerintem a cirka 30K, és a két nap a "berhelésre" egyáltalán nem sok. Cserébe élvezettel szállok be, mert tudom, hogy "jó" zene szól bent. :D

...csak gondoltam megosztom a világgal a művem :)

(Elnézést, ha zavartam.)
Legjobbakat!

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#2276) hugi0 válasza Petiapó (#2275) üzenetére


hugi0
őstag

A hifi akkor jo ha a tulajdonosa meg van vele elegedve !

Gratulalunk !

(Remelem szolhatok mindenki neveben.)

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#2277) Pubszon válasza Petiapó (#2275) üzenetére


Pubszon
veterán

Gratulálok. :R
Sztem még ha 20-30 ezer FT-ot rászánnál egy jó kis mélyládára akkor lenne az igazi. :K
Az autódnak úgy is jó akusztikája van mivel egyterű.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2278) Petiapó válasza Pubszon (#2277) üzenetére


Petiapó
tag

Köszi mindkettőtöknek!
De mélyláda az bizony nem lesz :)
Nekem már így is erős... ...és egyébként sem audio-tuning gyanánt csináltam, csak, hogy élvezhető legyen a zenehallgatás.
(amúgy sem ér annyit a paripa, meg kicsi a csomagtér is, így sem férek be a cuccokkal sokszor)
De ha lecserélem a gépet talán egyszer visszanézek ide tanácsért, hogy tudnám meglobogtatni a hajam a zenével :DDD
Még egyszer köszi!
Viszlát!

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#2279) fero02


fero02
veterán

Itthon vannak a sub-hoz szükséges cuccok. Jövőhéten azt hiszem összekendácsolom. :DDD

(#2280) _seth_ válasza hugi0 (#2239) üzenetére


_seth_
veterán

Már bocs, hogy beleszólok de ebben ugyan mi lett volna az átverés? Nem írtam semmi olyat róla ami nem lenne valós, ára is teljesen korrekt mellesleg egy 10e forintos ládához bőven megfelelő aki nem hiszi meg a levegőbe beszél mert nem is látott ilyet na az aki átver másokat. Zsákbamacskát soha sem árultam, nem írtam oda, hogy világmegváltó hightech cucc mert nem az, egy full alap erősítő ami csak mélyhez jó ls 100W 2 ohm, 65W 4 ohmon amit le is tud adni, már nem mondom, hogy el lehet jönni meghallgatni mert elkelt a cucc de aki hallotta nem panaszkodott rá soha sem, MNC láda volt rákötve és szépen szóltak együtt mellesleg ennyiért aki csodát vár az... khm... hülye :) Én is csak azért vettem meg mert olcsó volt az erősítő is és a láda is és kijött egy jobbfajta 23 centis ovál pár árából a két cucc és annyiért igenis nagyon jól szólt főleg ahhoz képest amikor nem is volt mély az autóban.

.

------------------

fero02: holnap küldöm is a fejet ;)

-------------------

Jövőhéten ha minden jól megy ez is be lesz kötve: [link]

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2281) fero02 válasza _seth_ (#2280) üzenetére


fero02
veterán

Várom már, h birtokba vehessem. ;) :K :D

(#2282) _seth_ válasza fero02 (#2281) üzenetére


_seth_
veterán

Délután kitömtem, becsomagoltam már csak el kell sétálnom a postára :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2283) fero02 válasza _seth_ (#2282) üzenetére


fero02
veterán

Remélem kedden kézbe vehetem. Boltos cimborámmal le van zsírozva minden, csak mennem kell és már dughatok is. :DDD

Hogyan fogod feladni? :U

(#2284) _seth_ válasza fero02 (#2283) üzenetére


_seth_
veterán

Bemegyek a postára, feladom a többi rajtuk múlik :D Mostanában időgarantáltan szoktak menni a dolgok...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2285) fero02 válasza _seth_ (#2284) üzenetére


fero02
veterán

Azért csak úgy kellene intézni, h vmi papírod legyen róla, ha netán gond lenne. :R

(#2286) _seth_ válasza fero02 (#2285) üzenetére


_seth_
veterán

Mindig adnak :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2287) fero02 válasza _seth_ (#2286) üzenetére


fero02
veterán

Ez esetben nem szóltam. :)

1 szónak is 100 a vége, türelmesen várom a dobozkát. :R

[ Szerkesztve ]

(#2288) _seth_ válasza fero02 (#2287) üzenetére


_seth_
veterán

Feladva :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2289) fero02 válasza _seth_ (#2288) üzenetére


fero02
veterán

Remek! :R

Értesítettem a postásunkat, ha csaomag érkezik, akkor azonnal szóljon és megyek érte. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2290) (jan) válasza fero02 (#2289) üzenetére


(jan)
őstag

urak!

menyibe fájhat használtan egy erőlködő ami tud 4 ohmon vagy 200-300 wattot (4ohm) ? ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#2291) AMD Power


AMD Power
titán

Magnat Ultra 6900

4500Ft újonnan a két darab megéri nem? :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2292) gabx76 válasza (jan) (#2290) üzenetére


gabx76
senior tag

Itt a PH-n már nézted? Van 1-2 erősítő...

Quad nem vált be?

(#2293) Pubszon válasza AMD Power (#2291) üzenetére


Pubszon
veterán

Annyit simán megér...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2294) kingi


kingi
tag

ajánlanátok nekem is egy nagyon szophisztikált darabo???t... engem a hanzás minősége és a hangerő érdekel, nem ilyesmi, hgoy hány dvd-t kezel meg stb.... hanem a surroud sound, ha kocsiban van egyáltalán értelme, szóval nem tudom a definíciókat, csak annyit, hgoy jól hangozzon benne Mozart is és pl. dj Tiesto, és NE torzítson kicsit se nagy hangerőnél sem... és a mélynyomó is nagyon kényes téma eddigi tapasztalataim szerint

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#2295) TeChNoRby válasza kingi (#2294) üzenetére


TeChNoRby
tag

Pénz kérdése,sztem 1 jó rendszer,amit nem a bombasztikba vesze,az kb igy nézki:
Pio88rs1v2,Alpine 9885-7,eartquake mc-6,ud,steg,audiosystem,carpower erősitő,megfelelő kábelezés és bitumen az ajtókba,és meghallgatás után berakott mély,reflex v zárt.

"..The music starts where the end of the words.."

(#2296) kingi válasza TeChNoRby (#2295) üzenetére


kingi
tag

köszönöm...... egyelőre ülepítek, rákeresek egyenként mindre a neten... Node melyik Neked a favorit, ha ár nem számít, max. az ár/teljesítmény? , gondoltam, hogy beleírom, hgoy a pénz most nem számít, csak nem akartam olyannak tűnni, mint, aki rázza a lábát :) úgy gondolom, jót érdemes megvenni, ha az autót x, mondjuk 2-3 évig sokat használom, mivel ez a gyenge pontom, és mindennél többet ér, ha nem bosszantom fel magam fáradtan naponta (többször) ezen, hanem gyönyörködöm a zenében vezetés közben... ha már lehet

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#2297) TeChNoRby válasza kingi (#2296) üzenetére


TeChNoRby
tag

Nekem elsődleges hobbym az autóhifi,másodlagos a gép,hifinél járok versenyekre találkozokra,és ha tehetem több kocsit is meghallgatok,hogy legyen tapasztalatom,és nekem is az 1 év alatt elég sok dolog megfordult a kocsiba,és eddig amit felsoroltam azok jöttek be a legjobban,úgynézki mostmár nem cserélgetek,hanem ezt tökéletesítem,mert van benne tartalék bőven..A rendszerem pio88rs,mc-6,u-dimension 2.370,massive cw12,roki bd1500..50es és 20as tápkábellel,rendes hifis akksi+pótakksi :)Az autóhifi egyik alapja,áramból sosem elég.. :DSzóval még sokat kell a beállitásokkal szöszmöszölnöm,de úgyérzem/hallom megéri.. :)Pl ez egy elég drága rendszer már,de mondjuk 1év alatt értem el,és sose úgy fogtam fel hogy huhh van 80am,és abból rakjunk össze hogy legyen valami..aztán majd lesz jobb(ez a legrosszabb,és legpénz"zabálóbb" :)

"..The music starts where the end of the words.."

(#2298) AMD Power válasza Pubszon (#2293) üzenetére


AMD Power
titán

Lenne Hertz DCX 690 is de az már 9500Ft lenne a kettő. 2x annyi pénz. Annyival jobb is lenne?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2299) gabx76 válasza AMD Power (#2298) üzenetére


gabx76
senior tag

Annyival biztos nem jobb. (ha jól számolom, több mint a duplája)

(#2300) AMD Power válasza gabx76 (#2299) üzenetére


AMD Power
titán

Igen. A maradék 4500Ft majdnem kijönne a beépítés költsége. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.