Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) Zémann


Zémann
tag

Nagy volt az öröm!!

A mai autómosásig...
A Kärcher K5-ömhöz sikerült [ezt] megrendelni.

Létezik valamilyen trükk,hogy össze lehessen hozni?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#39102) jozsi252 válasza Zémann (#39101) üzenetére


jozsi252
veterán

Max valamilyen átalakító, de egyszerűbb ha rendelsz egy új fittinget hozzá ami Karcher-hez való. Holnap szétnézek, ha jól rémlik akkor van itthon egy keveset használt Karcheres fitting amit vésztartaléknak tartok. Ha esetleg érdekel akkor el tudom küldeni Postán, aztán ha megjön a tiéd akkor visszaküldöd. Ennyit lehet hogy tudok segíteni rajtad. Holnapra tudom 100%-ra megmondani.

iPhone 13 Pro Max

(#39103) Zémann válasza jozsi252 (#39102) üzenetére


Zémann
tag

Erre gondolsz?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#39104) jozsi252 válasza Zémann (#39103) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen, egy ilyet kell rendelned, a mostani fittinget kitekered, az újat be és kész is vagy.

iPhone 13 Pro Max

(#39105) szepsy válasza Zémann (#39103) üzenetére


szepsy
senior tag

Ez nem válasz, véletlen arra kattintottam, bocsi:)

Hali!

Decemberi téli gumi az utóbbi mosásnál bebarnult.
Többször mostam pedig azóta az autót (kézi mosóban), most a jóidő beköszöntöttével itthon ahogy kell.
Autoglym termékeket használok.
Kivéve a felni tisztítót, az VMD 124TR-t, pedig "megtudnám venni az autoglymet is" de ez teljesen jól leszedi.
Nemtudom ez miatt lett-e, pedig eddig nem volt vele gond.
Körbe fújtam vele a felnit-gumit, 1 perc és nyomtam le magasnyomású samponos mosással.
A VMD-vel nem igazán akar lejönni, autoglymből a sima clean wheels van, ezt csak téli-nyári elrakáskor használom, ezzel mintha hozott volna belöle.
Elég rosszul néz ki, én "kényes vagyok az ilyenekre".... :))

[ Szerkesztve ]

(#39106) Zémann válasza jozsi252 (#39104) üzenetére


Zémann
tag

Megrendeltem!

A felajánlásod nagyon kedves,de nem élnék vele.Addig lemosom kb. négyszer,addig kibírom így is. :)

Inkább arra adj választ,hogy azzal a lefújóval,amit linkeltél, nem marad vízkő a víz után?Azért gondolom,hogy a meglévő vízből elpárologtat egy bizonyos mennyiséget és emiatt ott marad a vízkő.Nem jól gondolom?
A szárazolást teljesen kiváltja?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#39107) Zémann válasza szepsy (#39105) üzenetére


Zémann
tag

Ezt tuti nem nekem akartad írni....

:N

[ Szerkesztve ]

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#39108) szepsy válasza Zémann (#39107) üzenetére


szepsy
senior tag

Sorry :)

(#39109) FeRRaR1 válasza szepsy (#39105) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ezt mechanikusan kell megoldanod. Kefe vagy durvább szivacs, és valami közepesen erős vagy erős tisztító szer. Utána ajánlott egyből lekezelni valami ápolóval.

jozsi252

Még az XC90-hez lőttem be. Ott nagy felület, meg 4 oldalról alá is fújtam egy adagot, kerekek, kerék ívek... akkor az akkori anyagokkal így adta ki hogy mindenhova jusson. Amennyi marad most az alján azt ellövöm a kerékívek mögé, esetleg alvázra.

Majd kipróbálom maxon is, de igazából nem nagyon befolyásolja a folyamatot, ha jó a szer működik. Ahogy kevés habbal is jól dolgozott a citrus. Persze a több jobban néz ki, de hiába volt sokszorosa a hab a Foamula 1-nek, nem éreztem nagy különbséget fellazításban.

[ Szerkesztve ]

(#39110) lacos001


lacos001
senior tag

Na végre elkaptam...
Ugye uj auto, ami fóliával le volt védve szállitásnál kivülről motorház, tető, tükrök és hátul is
Párás időben látható a fólia széle, talán az ott lerakódott por, esetleg vmi ragasztó. Most végre le tudtam fotózni, mivel semmikor sem látszódik. Eddig kb 3szor láttam tavaly júli óta, mikor is elhoztam a szalonból.

Gyeonos cuccokat használok. Kátrányoldós cuccot rendeljek vagy elég ha befújom az ironnal?
Gondoltam óvatosan megdörzsölöm, persze reggeli mosásnál, mert akkor látszódik...remélem.

Persze más is szóba jöhet, de más márkát nem ismerek, nem használtam.

(#39111) FeRRaR1 válasza lacos001 (#39110) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ragasztó maradványoknak én ezzel szoktam neki esni, elég jó. Tiszta autón hagyod 1-2 percet állni, ismét rá fújsz, magasnyomású leviszi az ottmaradt ragasztót. Esetleg nagyon óvatos törlés, de inkább az előbbit ajánlom.

(#39112) RP1980 válasza lacos001 (#39110) üzenetére


RP1980
tag

Ragasztó és sok más eltávolítására Koch Chemie Eulex, de egy enyhe polír is leviszi szerintem. Egy menzerna 3500/3800al + egy mikroszálasra és kicsit megdörzsölöd.

(#39113) i-sti


i-sti
senior tag

Ismerős keres egy jó partable porszívót, 100 euróig (Amazon, ebay hogy gyorsan ideérjen)
Van best/buy termék?
Nézegettem a Black&Decker termékeket de panaszkodnak hogy az akksik nagyon gyengék és nem tartanak.
Autóba mehet 12V csatlakozóról is de ha akkus az előny lenne.

Novum Forum Siculorum

(#39114) i-sti válasza i-sti (#39113) üzenetére


i-sti
senior tag

*portable

Novum Forum Siculorum

(#39115) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Megmutatom nektek én is a megszállotságomat :) Mert ugye az autónak nem csak oldala és teteje van, hanem alja is. Minden tavasszal aknából lemosom az autóm alját, a motor alsó részét, illetve a doblemezeket, természetesen leszedett burkolatokkal. Mindehez brigéciolt használok, samponos vízet, illetve a fékeknél felnitisztítót. Az aknából készült képek nem lettek túl jók, sajna nem volt megfelelő a fényviszony.










(#39116) End-ru válasza i-sti (#39113) üzenetére


End-ru
aktív tag

Lidlben április 1-től volt akkus száraz-nedves porszívó 25e-ért, nem tudom, hogy lehet-e még kapni, vagy megéri-e a pénzt, de egy körbekérdezést megérhet.

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#39117) RP1980 válasza JHONNY 79 (#39115) üzenetére


RP1980
tag

Respect! :R

(#39118) gaster


gaster
csendes tag

Sziasztok!

Visszapillantó tükréről a képen látható "retket" le lehet valamivel szedni szerintetek? Mosóban nem jött le, sima vizes ronggyal se. Eddig nem nagyon mertem erősebb tisztítókkal próbálkozni, nehogy a tükör mögé bejusson az elektronikába.
Csak a bal oldali ilyen, a jobb az patyolat.

[ Szerkesztve ]

(#39119) RP1980 válasza gaster (#39118) üzenetére


RP1980
tag

Szerintem (így kép alapján) ez nem retek, hanem a fémgőzölt réteg engedi el az üveglapot.

(#39120) WestBam válasza gaster (#39118) üzenetére


WestBam
senior tag

Ha jól látom a tükör bevonata adta meg magát, ezt csak tükörlap cserével tudod orvosolni. Szerencsére az nem olyan drága, cserébe sok évre letudva a gond.

Upsz, szóval +1 a felettem szólónak.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39121) Petyyyyy válasza JHONNY 79 (#39115) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hogyér méred a beállót..?
Vannak hasonló indíttatásaim, csak nincs hol megcsináljam. :D

Szép lett.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39122) RP1980 válasza JHONNY 79 (#39115) üzenetére


RP1980
tag

D3 vagy 2000 a brigéciol?

(#39123) polonic válasza japci (#39056) üzenetére


polonic
félisten

Megjött az árajánlat az egyik cégtől. Eléggé durva lett.
Rákérdeztem a szélvédő kiszerelésére is. Azt írták, hogy ők semmit nem szerelnek ki, úgy teszik fel a fóliákat.

(#39124) JHONNY 79 válasza RP1980 (#39122) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

és Petyyyyy

Köszönöm. Az olcsóbb, 2000-t használom. Áztatok először, majd befújom ismét, a szigetelőszalaggal körbetekert radiátor ecsettel sikálok. Ismét áztat, még egyszer befújom, ecsetelek, majd magasnyomásúval leveretem. Ha marad még erős szennyeződés, ismét brigéciol, ha tiszta, samponos mosás szivaccsal és öblítés. A fék munkahengerekre Lidl féle felnitisztító ment, oda használtam az erősebb, kék kefét. Nem lett tökéletes, de szebb lett. Holnap megy fel az alufelni, utána könnyebben elérem a féket és majd még alakítok rajta.

(#39125) RP1980 válasza JHONNY 79 (#39124) üzenetére


RP1980
tag

Ha nem titok milyen autó? Ebben műanyag vagy már az a filc szerű dobbetétek vannak? Azokat macera kiszedni? Nézem nézem, de nem jövök rá. Féknyereg ford szerű....

(#39126) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

Honda topikban már írtam, de a kérdés egyik fele mindenképpen ide tartozik, hátha tudtok segíteni:

"
Francos szomszéd macskának nagyon bejön a Civic, és elkezdett a tetején tanyázni. Legalábbis erre következtetek abból, hogy szinte minden reggel tiszta mocsok a teteje...illetve abból, hogy a rohadék máris összekarcolta a C oszlopnál a lakkréteget. Gondolom ott próbált felmászni, és a körmével megpróbált megkapaszkodni.

Van valami ötletetek? Bántani nem fogom, szomszédé, és jóban vagyunk velük.
Létezik valami módszer a távoltartásra?
Esetleg valami bevonat az autóra, ami az ilyen mértékű karcolástól megvéd? (kerámia?)

3 hetes az autó, és elég pipa vagyok a kis rohadék miatt... :W
"

szóval a kérdés
- ezen segíthet-e egy kerámia bevonat? (hosszabb távon rakok kaput a garázsra, de egyelőre az nincs)
- ha igen, tudtok-e jó céget a feladatra, esetleg olyat amit már innen valaki próbált? Elsősorban Budapest, vagy attól nyugatra fekvő részen lenne jó.
- jól gondolom, hogy egy közepes autónál olyan 120-180 ezer között mozognak ezek?
- mennyire igaz az, hogy ezek a cégek olyan anyagokkal dolgoznak, amit te nem kapsz meg a boltban? (nem mintha én vállalkoznék erre, csak érdekel)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39127) RP1980 válasza Dudee (#39126) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

A macska körmeitől nem fog megvédeni egyetlen kerámia sem. (sajnos) Egy védőfólia talán. Ha jól tudom a Carpro telepíti az xpel-t.

(#39128) gyeniko válasza Dudee (#39126) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem a kerámia nem jó a cica ellen, mert csak a neve "kerámia", a valóságban nem annyira kemény. Ajánlani tudom a www.polirgarazs.hu-t, nekem políroztak 2 autót is, az egyikre vaxot, a másikra kerámiát kentek, nagyon elégedett vagyok vele!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#39129) JHONNY 79 válasza RP1980 (#39125) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Octavia 3. Hátul filces, elől gumis műanyag. Volt 2., 2 FL Octim, azokban mind filc szerű volt, nem volt nehéz kiszedni. A 3-asban az elsőket kicsit nehezebb volt levenni,ott rádaásul a haspáncélhoz kapcsolódik egy füllel, az volt cumi, hogy ne törjön el.Nemrég vettem az autót,most szedtem le először, jövőre már rutinosabb leszek. :)

(#39130) Safranek válasza JHONNY 79 (#39115) üzenetére


Safranek
aktív tag

Ez így rendben van. :C
Mennyi idős a gépjármű?

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#39131) FeRRaR1 válasza JHONNY 79 (#39115) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Szép munka, nekem is tervbe van héten vagy jövő héten.

Annyi különbséggel hogy rendeltem hozzá alvázra és kerékjáratba való wax sprayt. Illetve még szerintem soha nem volt megcsinálva meg a küszöbök alá is benézek.

[ Szerkesztve ]

(#39132) JHONNY 79 válasza FeRRaR1 (#39131) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Safranek: Köszi, 4,5 éves.

FeRRaR1: :R , ez a wax spray konzervál? Nem halottam még ilyenről, mit tud pontosan?

(#39133) FeRRaR1 válasza JHONNY 79 (#39132) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Még én sem próbáltam, de úgy voltam ha már egyszer rászánom az időt hogy leugranak kerekek, dobok, küszöbök, akkor adok neki egy oda való wax védelmet. Véletlenül akadtam rá, egyébként csak egy normál waxot akartam felkenni.

Leírása szerint egy magas teljesítményű, lepergés mentes korrózió gátló / megszüntető wax. Nagyon hosszú élettartammal, alvázra illetve a környező fémekre fejlesztve. Kezdődő rozsdát megszünteti, kialakulását gátolja.

(#39134) jozsi252 válasza JHONNY 79 (#39115) üzenetére


jozsi252
veterán

Szép lett nagyon a végeredmény, gratula! Látszik hogy sok munkát raktál bele. :R

Csak ezzel az a baj(om) hogy az első esős idő után benézek a kerékjárati ívbe, és kb elsírom magam hogy a sok munka egy 40-50km-es út alatt a semmibe veszett. :((

iPhone 13 Pro Max

(#39135) RP1980 válasza gyeniko (#39128) üzenetére


RP1980
tag

Nem az a baj, hogy a kerámia nem kemény, hanem, hogy nagyon vékony a felvitt réteg. Polírozni lehet, de ha nincs rajta védelem az első macska látogatás után megint karcos lesz. Ezért lehet megoldás a fólia.

(#39136) szabi325 válasza Dudee (#39126) üzenetére


szabi325
tag

Szerintem az átlátszó fólia sem lesz jó mert a macska körme azt hasogatja fel, sajna itt csak egy airsoft puska lesz a megoldás... :U

(#39137) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
biztonsági övet kellet cserélnem a kocsiba, viszont nem voltak teljesen hibátlanok amiket szereztem lassan húzza vissza vissza az övet. ahogy olvasgattam a rugót irják hogy elfárad, de egy csomó helyen irták hogy ilyen esetbe elég neki egy alapos takaritás is. Ez meg is történt amennyire tudtam kihúztam forró mosószeres vizbe áztattam 30-60 percet illetve meg is sikáltam de nem javult a helyzet. valami más ötletet esetleg tudtok mondani?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#39138) Dudee válasza szabi325 (#39136) üzenetére


Dudee
senior tag

köszönöm a tippeket.
fóliától tartok, valahogy mintha máshogy nézne ki tőle utána az autó. Illetve fogalmam sincs milyen lenne 6-8 év után.
Ráadásul az egész autót be kéne csomagolni, az sem lenne olcsó mulatság.

Marad a garázskapu felszerelés, ami szintén nem olcsó, de az sok más szempontból is hasznos :) ugyanis garázs épület van, csak jelenleg ajtaja nincs.

Ettől függetlenül kacérkodom a kerámiával, de a 160-180 ezres ár túl magas. Ha még 100ból kijönne, akkor talán...

(#39139) gyeniko válasza Dudee (#39138) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem 70 e Ft volt a kerámia, igaz, hogy egy tető nélküli autóra.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#39140) RP1980 válasza Dudee (#39138) üzenetére


RP1980
tag

Hát a legnagyobb királyság ha van garázs. Én pestiként mit meg nem adnék érte. Amúgy egy könnyen aplikálható kerámia kb 25000ft slimsről postával. (és ez egy igen jó féle) Hozzá pár mikroszálas meg ha nincs még a zsírtalanításhoz szered akkor kb +5000. Simán meg tudod magadnak is csinálni. Egy kerékcsere során nagyobb kárt tudsz okozni.

[ Szerkesztve ]

(#39141) Dudee válasza RP1980 (#39140) üzenetére


Dudee
senior tag

és azt nem lehet 'végérvényesen' elszúrni?
Sosem csináltam még ilyesmit, de azt gondolom hogy egy 3 hetes autó fényezése még van olyan állapotban, hogy megérje megcsinálni, és ne kelljen nekiállni polírozni, amit úgysem mernék/tudnék.

a másik kérdésem pedig:
hétvégén közeli Homasitában csak úgy véletlenszerűen levettem a 340 féle termék közül egyet. Aztán itt olvasom meglepődve, az nem más amit itt csak BSD-nek hívtok :)

Szóval egy kézi mosás után átkentem higítatlanul egy mikorszálassal, aztán egy másikkal pedig áttöröltem. Teljesen jól sikerült, megvolt kb 20 perc alatt. Maga a mosás egy viaszos Turtle Wax samponnal ment, de úgy gondoltam nem árt neki még egy koncentráltabb viaszos szer.

Már csak azt nem tudom pontosan, hogy mire is jó nekem ez? :D
Mármint szívesen megcsinálom tavasztól őszig ezt minden kocsimosáskor, de pontosan mire is jó ez? Úgy tűnik szebb lett, talán csillogóssabb. De van ennek valami védelmi szerepe is?
Szóval megéri ezt csinálni? És milyen gyakran szükséges vajon?

(#39142) FeRRaR1 válasza Dudee (#39141) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mindig ajánlott polírozni kerámia elôtt. A te esetedben duplán, mivel írtad hogy macska karcos már. Illetve gyárilag sem hibátlan egyik fényezés sem, még egy rolls royce sem. Narancsbőr, csiszolás karc, nem megfelelő előkészítés átadás előtt.... Nem azt mondom hogy le kell durvázni az egészet, de a karcokat kiszedni + egy finom egylépcsős az egésznek nem fog ártani. És akkor azt az állapotot konzerválod.

(#39143) RP1980 válasza Dudee (#39141) üzenetére


RP1980
tag

Ahogy ferrear1 is leírta a kerámia előtt szoktak polírozni. A legroszabb esetben ha elszúrod a kerámiát akkor polírral lejön. Sok profi párhuzamba hozza ezt a kerámia aplikálást egy űrsikló kilövéssel. A mai cuccok nagyon egyszerűek. Eleve a "profiknak" szánt cuccokat meg sem kapod. Az már más kérdés, h nem a nehézségük, hanem az üzlet miatt. Az is tény, hogy a kerámia nyújtja a legnagyobb kémialag felvihető védelmet. Valamennyire még a mosó karcoktól is véd.
Azt kizárólag neked kell eldöntened, hogy tetszik-e a fényezés jelen állapotában annyira, hogy azt 1-2 akár 3 évre konzerváld. Ha nem, akkor jön az, hogy egy polír.
A waxos samponok arra jók, hogy mint említetted fényesebbé teszik a lakkot, illetve egy minimális víztaszitó réteget hagynak a lakkon. Ez azonban néhány kivételt leszámítva nagyon gyenge és tiszavirág életű. A bsd is egy ilyen víztaszitó réteget képez csak az jóval tartósabbat.

Ja és, hogy mire jó? Könnyebb lemosni a kocsit, így mosás során kevesebb lesz a mosókarc. Ezek a napfényben látható pókháló szerű körkörös képződmények.

[ Szerkesztve ]

(#39144) JHONNY 79 válasza jozsi252 (#39134) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Alapvetően nálam az elsődleges cél, hogy az alváz-karosszéria és a műanyag részek közé bekerült sót lemossam, illetve az Octavia első sárvédő alja előszeretettel kezd rohadni, ha nincs kitakarítva a doblemez és a sárvédő aljánál, a küszöb találkozásánál. A motor alsó részét is szeretem tisztán tartani, illetve a futóművet is, hogy az esetleges problémákra minél előbb fény derüljön. Szervízben szokták nézni az autóimat mikor felemelik, hogy mennyire tiszta az alja.Műszaki vizsgán plusz pont volt :D

Szeretnék kérdezni tőled. A Lidl féle ablakmosó koncentrátumot milyen arányban szoktad higítani?Tudom hogy 1:100 arány van feltűntetve, de gondolom ez egy nagyon optimista arány lehet. Arra gondoltam, hogy egy flakont beleteszek 10 liter deszt vízbe. Nem szeretném ha túl híg lenne,hogy ne érjen semmit. De azt sem, hogy túl tömény legyen, nehogy a karosszérián foltot hagyjon.

(#39145) polonic


polonic
félisten

Fusso előtt mit érdemes megejteni? Polír ott is?

(#39146) jozsi252 válasza JHONNY 79 (#39144) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen persze nagyon jó dolog hogy ilyen szépen tisztára megcsinálod, engem tényleg csak az keserít el hogyha jön egy esős idő akkor oda a belefeccölt munkának. De annyiból tényleg nagyon jó hogy a téli időszak alatt a só ami berágta magát mindenhova, azt így szépen ki tudod takarítani és a rozsdásodásra hajlamos alkatrészek korrózióját így lecsökkentsed.

1:100-ba szoktam hígítani, szépen letakarítja a szélvédőről a sok retket. Ha megnyomod a flakon alsó részét annyira hogy a felső kis rész megteljen, az pont 2.5L ioncserélt vízhez adagolandó. Volt hogy egy picivel többet adtam hozzá, de a gyári előírást tartottam be mindig. Amikor többet adtam hozzá, akkor nem vettem észre hogy jobb lenne.

iPhone 13 Pro Max

(#39147) sutszi válasza JHONNY 79 (#39124) üzenetére


sutszi
veterán

A brigéciolt hogy viszed fel a felületre, spricnivel? Vagy máshogy?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39148) Dudee válasza RP1980 (#39143) üzenetére


Dudee
senior tag

köszi!

jelen állapotában nekem simán jó. Tényleg kb mintha a szalonból most jött volna ki, nincsenek mikrokarcok. Eddig 3x mostam le, de a mosás előtt is elég tiszta volt, és nagyon ügyeltem rá. Épp csak leöblítettem kb, aztán ment rá a viasz.
Kivéve a C oszlopon egy nagyon pici részt ahol a macsek próbálkozott. De azt benyelem, nem halok bele.

Szóval mi lenne az az anyag, amivel te házilag nekiállnál, és nem para? :)
Ha évente ismételni kell, az sem gond. De ha van olyan védelem, ami még kevésbé igényel felkészültséget és kevésbé lehet elszúrni, cserébe csak pár hónapot bír ki, nekem az sem gond. Elszöszölök vele...

(#39149) Petyyyyy válasza sutszi (#39147) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Motortér tisztításnál én spricnivel szoktam. Tescoban kerti részlegen kapni 300 forinttól műanyag spricnis flakonokat, erre a célra tökéletes.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39150) RP1980 válasza Dudee (#39148) üzenetére


RP1980
tag

Ez kb 3 évet bír igazi kerámia bevonat. Rendesen letisztítod a lakkot, zsírtalanítasz, felviszed egy elemre és 2 mikroszálassal visszatörlöd. Az autót hagyod minimum egy napot garázsban és egy hétig nem mosod[link]

Aztán vannak a nagyon egyszerűen aplikálható kerámiát csak bizonyos százalékban tartalmazó dolgok: pl tacsystem: moonlight, servfaces: 365 spray coat, gyeon: can coat. Ezekez felfújod, visszatörlöd és kész is. Viszont kb fél évig bírják messze nem olyan kemény réteggel mint a fenti csl.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.