Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48401) mdk01 válasza pacman_123 (#48362) üzenetére


mdk01
addikt

A Botex és felsőmarókés sztoriját ismerem, úgy ahogy mindkét cég tulajdonosát hisz itt van nálunk. Érdekes a működés, de működik lehet tőlük rendelni.

(#48402) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Akkor itt egy kép róla...

A fehér színű az ajtó, a barna a szekrény maga. A szekrényben egymás fölött lévő két csavarról van szó, a folyamatos nyitogatástól ledörzsölték a szekrényen lévő furatot, így a lukak már akkorák, hogy hiába is csavarom be, lötyögnek. Asszem' a felsőn most is látni, hogy kicsit ki van jőve, pedig most csavartam vissza épp.

A másik gond ugyebár az, hogy a "fehér" ajtó túlnyílik, emiatt történik ugye az, hogy megfeszül a szekrényen a csavar és morzsolja a furat belső részét, tágítva ezzel azt.

Mik azoknak az eszközöknek a pontos megnevezései, amiket említettél?

Bocsánat a tudatlanságomért... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48403) Bakus válasza Vertigo18 (#48402) üzenetére


Bakus
tag

Kép alapján nagyon befelé van állítva a pánt ezért feszíti nyitáskor az alátétet. Hozd kijjebb a pántot a közepén lévő hátsó csavarral addig amíg rendesen kitud nyílni az ajtó.

"A víz örök, de a gép változik"

(#48404) Vertigo18 válasza Bakus (#48403) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi, megcsinálom... :R De ettől függetlenül már kitágult a lyuk... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48405) Bakus válasza Vertigo18 (#48404) üzenetére


Bakus
tag

Mintmár előttem is írták a meglévő lyukakat furd fel 8as vagy 10es átmérőre és ragasz bele azonos méretű fatiplit [link], majd vágd le a kiálló felesleget és csiszold szintbe a szekrény oldalával. Ha ezzel megvagy újra kell fúrni az alátét rögzítő lyukait (EURO csavarnak 5mm, forgácslap csavarnak maximum a magméretével megegyező átmérőjű fúróval), a távolságuk a szekrény oldal elejétől 37mm a köztük lévő távolság pedig 32mm. Utána már csak vissza kell csavarozni a helyére.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#48406) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Köszönöm nektek! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48407) mdk01 válasza Vertigo18 (#48402) üzenetére


mdk01
addikt

Egyrészről a laminált anyag sem biztos hogy elég vastag a megfelelő csavarnak és lehet silányabb is.
Ha oka van hogy túlnyitja akkor vegyél az ajtóra 170fokos pántot, azt túl lehet nyitni.

(#48408) hzsolee válasza kapu2006 (#48400) üzenetére


hzsolee
őstag

Azért a gyereken sem árt állítani... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#48409) Vertigo18 válasza hzsolee (#48408) üzenetére


Vertigo18
addikt

Három van, köztük az egyik egy éves... :DDD Gyere, állíts rajta! ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48410) hzsolee válasza Vertigo18 (#48409) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát, ja. Én is hiába beszélek, hogy ne b@szkodjuk a fiókot, ne az ajtón hintázzunk stb... Mondjuk nálunk anyuka sem különb :D
Poén:
-Mit mond az apuka, mikor a gyerek orra vérzik?
-Semmit, már kétszer elmondta... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#48411) Tibicsucsu válasza pacman_123 (#48329) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Annyit meg szeretnek kerdezni, h tobb videoban lattam (pl viraglada keszites) hannak ellenere, h eleg sok csavar tartotta ossze a szerkezetet, szereles kozben ossze is ragasztottak a darabokat csavarozas elott. Ez miert szukseges, ha egyaltalan az es milyen ragasztot erdemes hasznalni csavarozas melle (luc, borovi fenyo)?

(#48412) Salex1


Salex1
senior tag

Elektromos gyalulásban kérnék segítséget. Valamiért ha a deszka bütüjénél gyalulok, ahogy a végéhez érek, letöri a szélét. Próbáltam nagyon lassan haladva is, de az sem segített.

(#48413) pacman_123 válasza Salex1 (#48412) üzenetére


pacman_123
tag

szorítózz oda "idegen" fát. Ez sajna ilyen móka. A legélesebb/legjobb gyaluval is leszakíthat a széléből.

Itt pl pont ezt demózzák, a megoldással együtt, igaz, ez kézi gyalulás de sztem ez nem számít. Oda tedd a "pótfát" ahol kiszakítja a gyalu:

https://youtu.be/920o6NPUzas?t=181

Csökkentheted ennek az esélyét ha átlósan gyalulod. Vagy ha jó nagy a bütü (vastag a deszka, a széleiről átlósan "befele", majd a közepét külön.

Ennyi tippem van.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#48414) Salex1 válasza Vesa (#48389) üzenetére


Salex1
senior tag

Pont most néztem egy videót, amiben az asztalos azzal kezdte, hogy a gyalu késének a szélét leköszörülte, mert mivel túl ér a gyalu talpán, egy kis billenésnél már nyomot hagy a szélesebb anyagban. Lehet nálad is ez a probléma. Csak a kés két szélénél 1-1mm kb.

Köszi Pacman!

[ Szerkesztve ]

(#48415) kavalkád válasza Salex1 (#48412) üzenetére


kavalkád
aktív tag

vagy a két széléről haladsz befele és akkor nem tud kiszakítani, vagy szorítóval a kimenő oldalra rögzítesz egy feláldozható anyagot ami nem baj ha kiszakad (szintbe legyen az eredeti anyaggal)

(#48416) pacman_123 válasza Tibicsucsu (#48411) üzenetére


pacman_123
tag

Nem feltétlenül szükséges, főleg kintre. De ha már, akkor D4-es kültéri ragasztót kell (érdemes) használni.

Pl:
https://megatool.hu/soudal-kulteri-vizallo-faragaszto-66a-750g

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#48417) Tibicsucsu válasza pacman_123 (#48416) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

:R

(#48418) Vesa válasza epmd (#48395) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, ez lesz a megoldás...Közben nézegettem videókat a kérdésben, és kézivel nem nagyon lehet mást kezdeni, mint utólag kicsit megcsiszolni. Szalagcsiszolóval rámegyek aztán kész.

Salex1
Esetleg tudád linkelni azt a videót? Megnézném, mert így magamtól nem merek nekimenni a késeknek. Köszi!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#48419) fasyrt válasza Vertigo18 (#48399) üzenetére


fasyrt
őstag

Azert ilyenkor vigyorgok, mennyire beszippant a ph, es nem enged el.
A kollega lehet hogy 18 evesen regelt (vagy nem... :D ) es nicknev18-al mar nem a tuningos topikban berhel, hanem a neje meg a gyerek es a cipösszekreny.
Aki egyszer idejött, az mar jo esellyel itt is marad, thieby tud erröl talan a legtöbbet meselni. :) Nem ugy volt, hogy befejezi/ed a forumolast, aztan megiscsak vissza-visszajar/sz? :)

(#48420) Vertigo18 válasza fasyrt (#48419) üzenetére


Vertigo18
addikt

11 éve regisztráltam ide, sajnos már akkor is több, mint 10-zel elhagytam az említett, bűvös 18-ast... :) A "18" nálam a születésem napja, valami miatt mindenhol ez maradt meg...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48421) MrChris


MrChris
nagyúr

Meg is jött a Botextől a marókés! 6+1db.
Ma ki is próbáltam a Makita RT0700-át, nagyon jó kis gép. Egy 4mm-es műanyag lemezből, (talán plexiből) csináltam sablont és az alacsony fordulatával nagyon jól lehetett dolgozni, az előző Makita 3709 fix fordulatú élmaróval szemben.

(#48422) bim válasza Winner_hun (#48391) üzenetére


bim
veterán

Én már nem bírom az ilyen hajtást. Nem fizikailag hanem idegileg. Utálom ha az adott munkán agyalok még éjszaka is. :(

(#48423) kavalkád


kavalkád
aktív tag

18mm-es nyír rétegeltből kellene kivágnom kis- és nagy sugarú íves darabokat szúrófűrésszel (a.k.a dekopír). Milyen lapot ajánlanátok ehhez?

Kinéztem ezt és ezt, de nem tudom, hogy ezek jól fordulnak-e az íveken.

(#48424) pacman_123 válasza kavalkád (#48423) üzenetére


pacman_123
tag

Nem tudom mit jelent a kis sugár, de igazán szűk kanyarban olyan lap lenne a jó, mint az alsó a képen, a fogazása is jobb a rétegelthez (kevésbé szaggatja).

Vagy ... gépi lombfűrész nem elérhető? Mármint ha a munkadarab nagysága megengedi. Azzal olyan szűk sugarat vágsz amilyen jól esik.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#48425) kapu2006 válasza bim (#48422) üzenetére


kapu2006
tag

Sokan vagyunk így ezzel.

Még 40 munkanapom van hátra. :-) :-) :-)

(#48426) kapu2006 válasza kavalkád (#48423) üzenetére


kapu2006
tag

Mekkora az a sugár? Felső maróval szépen lehet íveket alkotni.

(#48427) MrChris válasza Winner_hun (#48370) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gratulálok a véghez vitt munkához! Ez már mennyiségben is nekem baromi sok. Pl mindent végigcsiszolni... brrr. Nekem ez a szomszéd falu, majd egyik nap megnézem és szakértem. :DDD Mennyi idő volt ezeket a padokat elkészíteni? Egész puritán katolikus templom létére.

Akkor jöjjön megint egy amatőr kérdésem, élek sima kerekítésére milyen marót kell használni? Olyan 15mm-es rádiuszra gondolnék, vagy van valamilyen ajánlott, pl ülő lap, vagy kisebbet asztallap élére? Jelenleg egy stábmaró íves részét használgatom ha kerekíteni kell.

(#48428) Winner_hun válasza MrChris (#48427) üzenetére


Winner_hun
félisten

600 m2, nem sok az:P
~7-8 hónap. Holnap délelőtt még ott leszünk.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48429) MrChris válasza Winner_hun (#48428) üzenetére


MrChris
nagyúr

Síkba kiterítve talicskás parkettacsiszolóval. :D Kétszer akkora mint a kis kertem! :Y Ez akkor hajtás lehetett.

(#48430) Winner_hun válasza MrChris (#48429) üzenetére


Winner_hun
félisten

1017 db anyag, 9-10 tonna az egész (ezt most pontosan nem találom). A felület élekkel együtt 647,7536 m2.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48431) MrThompsoN válasza Winner_hun (#48366) üzenetére


MrThompsoN
csendes tag

Gratulálok a munkához! :C

(#48432) pacman_123 válasza MrChris (#48427) üzenetére


pacman_123
tag

"élek sima kerekítésére milyen marót kell használni?"

Ezt most nem teljesen értem ... most is használsz kerekítőmarót (stábmarót, milyen hülye neve van) ahogy írod, hát azt kell használni :) Olyat használj amilyen sugárban akarsz kerekíteni, ettől nemigen hiszem hogy pontosabban lehetne felelni.

Azt meg hogy milyen élt milyen sugárban kell kerekíteni, nem hinném hogy lenne erre általános szabály. De majd a cakember kijavít ha nem így van. Gyerekbútort vagy fából készült gyerekjátékot pl jobban kerekítenék, mint egy kerti széket. Aztán közbejön, hogy a stílusba menniyre illik bele egy jobban lekerekített él. "Olyan 15mm-es rádiuszra gondolnék" - ez már elég látványos kerekítés. De milyen bútornál? Asztallapnál sztem már sok lenne, még vastagabb (4-5 centi) esetén is, De ez lehet egyéni ízlés kérdése. Stb ... Szerintem ezen túl sokat nem érdemes agyalni.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#48433) kavalkád válasza pacman_123 (#48424) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi a válaszokat!

a kis sugár alatt olyan 6cm sugarú köríveket értek. sajna nincs lombfűrészem, ráadásul a munkadarab is nagy lenne ehhez, olyan 1m x 0,5m a befoglaló mérete a készterméknek, ráadásul a kiosztás miatt nem is tudom feldarabolni a 1,5x1,5-ös táblát előre.

kapu2006: kösz neked is, erre gondoltam én is, csak akkor lyukat kellene fúrnom a kör középpontjába, azt meg nem szeretnék. sablont sem tudok rögzíteni az anyaghoz amin végigvezetném.

(#48434) kapu2006 válasza kavalkád (#48433) üzenetére


kapu2006
tag

Azt hittem valami 5-6m-es sugárral kéne. Anno kerítés tetejét csináltuk így.
A sablont 2 oldalas ragasztóval rá lehet rögzíteni. S akkor másoló maróval letisztázni.

(#48435) pacman_123 válasza kapu2006 (#48434) üzenetére


pacman_123
tag

Dehát írta hogy kis sugárban (is) vágna. Nálad mi a kicsi? ;]
Ítt most a méret is lényeg.

Kavalkád: a nagy sugárra jó a széles lap amit néztél. És akkor egy konkrétum a vékonyra (kis sugárra):

http://shop.stanley.hu/Stanley-dekopirfureszlap-T-befogas-fa-HCS-finom-76

Vagy ha a gepdepohoz ragaszkodsz, ezt néztem ki szűk fordulóra:
https://www.gepdepo.hu/tartozek/fureszeles-gyalulas/szurofureszlap-fa-vagas/makita-szurofureszlap-hcs-90mm-a-85793.html

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#48436) kapu2006 válasza pacman_123 (#48435) üzenetére


kapu2006
tag

"Kis és nagy sugárban"

A kis sugár egyértelműen maró, a nagyot leírtam.

(#48437) kavalkád válasza pacman_123 (#48435) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi.
(a gépdepó pár percre van tőlem, azért szoktam ott vásárolni)

(#48438) kavalkád válasza kapu2006 (#48434) üzenetére


kavalkád
aktív tag

neked is kösz, ofkorsz

(#48439) lela


lela
aktív tag

Abban szeretném kérni a segítséget, hogy az alábbi hangsugárzó ami lakk fekete azt ki tudná és milyen eljárással reprodukálni, egy ilyen hagyományos fóliás minta lenne az alap, amit vagy lecsiszolnék, vagy valahogyan eltávolítanám. Mivel lehet ez lekezelve? Az tuti hogy valami kemény lakk a finish, de a bázis stb-ről fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

(#48440) thomgrande válasza lela (#48439) üzenetére


thomgrande
tag

Egy jó autófényező. De szerintem nem lesz gazdaságos.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#48441) kapu2006 válasza lela (#48439) üzenetére


kapu2006
tag

Magad csinálnád?
A fóliát fáig lecsiszolod.
Hígított lakkal átitatod.
Lecsiszolod, portalanítod.
Késtapasszal kijavítod.
Lecsiszolod, portalanítod.
Késtapasszal kijavítod. 2.
Lecsiszolod, portalanítod.
Alaposán átvizsgálod. Ha kell még, késtapasszal kijavítod.
Lecsiszolod, portalanítod.
Szórógittel lefújod.
Lecsiszolod, portalanítod.
Szórógittel lefújod.
Lecsiszolod, portalanítod. 4-5 réteget fújsz rá, tükörfényesre csiszolod, polírozod.
Ha már biztosan hibátlan akkor alaposan portalanítod, kompresszorral fújod, ronggyal letörlöd.
3-5 réteg festékkel lefújod, a rétegek közt száradás után mattítod.
A legutolsó réteget vagy egy hétig, de akár kettőig szárítod majd polírozod.

(#48442) MrChris válasza lela (#48439) üzenetére


MrChris
nagyúr

Poliuretán gyanús. Ez azért elég ragyás, narancsbőrös. :D Autófényezőt tudnám javasolni, de nagyon el tudják cseszni. Úgy telibe küldenek vastagon mindent, hogy kb. újra ki kell marni mindennek a helyét. Meg simán narancsbőrösre fújják és lehet velük vitázni. Már többször megszívtuk zongorákkal.
Ami viszont nálunk nagyon bevált matt és fényes feketére az a Casati zománc spray, de eddig csak kisebb alkatrészekre használtuk, nagyobb felületen nemtom mennyire egyenletes, de nagyon jól terül. Viszont rendesen el kell tömíteni a pólusokat, réseket és egy alapozóval is nagyon ajánlott lefújni, csiszolni, lefújni, csiszolni... Ez a Casati zománc nagyon erős, fényképezőgép fa markolatát is ezzel fújtam és nem eszi meg a kéz savja.

Zongorajavító volnék és az ilyen fényes feketére szokták mondani, hogy zongoralakk, de ilyen igazából nincs, ez meg nem is hasonlít rá. Amit jelenleg használnak az kemény poliészter. Ahhoz komolyabb szerszámozottság kell és gyakorlat. Korábban meg politúrozták...

(#48443) thomgrande válasza MrChris (#48442) üzenetére


thomgrande
tag

Ezt az úriembert ismered? Leesett állal néztem a videóit. Bár lehet hogy csak nekem nagy szám.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#48444) MrChris válasza thomgrande (#48443) üzenetére


MrChris
nagyúr

A videóit ismerem, :R hihetetlen mennyire aprólékos, találékony és mindent egymaga végez el. Olyan dolgokra is sablonokat készített amit a gyárban sem csinálnak. Csak pusztán maga a hangszer cipelése nem csak nagyon nehéz, hanem elég veszélyes is, főleg így egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#48445) thomgrande válasza MrChris (#48444) üzenetére


thomgrande
tag

Nekem is a célhoz alkotott segédletek tetszettek nagyon.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#48446) kavalkád


kavalkád
aktív tag

MDF-et lefestettem OBI-s vizes bázisú festékkel 3 rétegben, de rettenetesen sz@r, semmit nem takar, az összes gittelés, anyag illesztés kilátszik alóla.
Le tudom ezt így most olaj bázisú festékkel festeni, hogy azt ne dobja le? Az sűrűbb, hátha jobban takar.
Vagy esetleg van olyan tűzpiros vizes festék ami vastag és takar rendesen?

(#48447) kapu2006 válasza kavalkád (#48446) üzenetére


kapu2006
tag

Csoda, hogy van még a kereskedelemben vörös festék.

(#48448) pacman_123 válasza lela (#48439) üzenetére


pacman_123
tag

Ez ugyan nem hangfal, hanem motorháztető. De...

Rövid előtörténet: vizsgára kellett mennie a gépsárkánynak, de viszadonbták, mert a motorháztető nem volt egyszínű a karosszériával. Najó, régen ez átment, ott nem szerették, pénzem akkor nem volt sok a vizsgadíjon felül - öcsém mondta hogy egy ún. filler + festék (tud autóm színében szerezni) is megfújhatom. A kettő együtt vmi 3800 Ft volt, két palackban. Viszont nekem kellett megcsinálni. A motorháztetőt (utángyártott, mattfekete színben) sajna fémtisztára kellett csiszolnom, mert addig húztam a nem festést, hogy elkezdett halványan átrozsdálni :(. Ezután a "fillerrel" megfújtam. Az szinte azonnal megszáradt, vizes 1200 majd 2000-es papírral megcsiszoltam, és utána rögtön a kék festékkel. Igen jól takart, és ami nagyon meglepett: sikerült folyásmentesen, narancsbőr nélkül és gyak "tükrösre" fújni, úgy ott a garázsban, semmi festőkamra, stb, nulla festős tapasztalattal. Tesóm is igen meglepődött hogy életem első ilyen fújása milyen szépen sikerült. Ja, lakkréteget azt nem kapott. Csak az volt a lényeg, hogy minél olcsóbban átmenjen a vizsgán.

Ezt csak azért írtam le, hogy egy ilyen festékkel sztem egy hangfalat is meg lehetne szépen fújni, ha megfelelően van előkészítve, aláalapozva.

A fémtiszta állapot az nincs meg, de a filler után és a festés után (sajna ez nem túl sikerült fotó) így nézett ki és persze a műszakin is simán átment. Ez tavaly májusban volt és egyelőre lakk nélkül is állja a sarat, de nyilván lakk az kell rá. Majd a szakértők kijavítanak ha nem így van de szerintem ez a fajta festés jó lehet a hangfaladra is és nem is kerül csillagászati összegbe. Majd csinálok fotót a fillerről meg a festékről, ha jól emlékszem még megvannak a dobozaik valahol a műhelyben - már ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#48449) pacman_123 válasza pacman_123 (#48448) üzenetére


pacman_123
tag

"Majd csinálok fotót a fillerről meg a festékről, "

Illetve annyit tudok felajánlani még, hogy ha megvannak a festékes flakonok és maradt bennük használható festék/filler, akkor egy kis darab simára csiszolt fán kipróbálom mit tud. MDF-em az sajna nincs.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#48450) Salex1 válasza Vesa (#48418) üzenetére


Salex1
senior tag

Érdemes az egészet megnézni, de [Itt beszél róla] és [itt vágja le].

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.