Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) lumpen_stex válasza Torry (#498) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

szeretem ha valaki olyanról mond véleményt amiről tapasztalata nincs. a tablet egy kiegészitő, gyak arra jó, hogy netezz rajta korlátokkal, illetve gps. filmezésre nem való, mert kicsi a kijelző. bár van aki mobilon is néz filmet annak ez imax... chat-elni nem tudsz, mert a touch billenytű lassu hozzá, ezért levelet irni is macera. akkor marad:

1. web/youtube
2. ebook
3 gps

a netbook pc, pl egy acer one 70k-ert 1giga rammal, 1.6gz-es atommal, 100g hdd-vel windows7-el/xp/linux, wifi, usb, webcam, sd stb. mindenre jó amire egy pc, akár még az oblivion is fut rajta.

ezzel szemben van egy ~600mhz-es proci 256M ram android (bugyuta/egyszerű programokkal) nem lehet bőviteni, max vért hugyozva, a gyártótól függ lesz egy upgrade rá. és a webezésen kivűl semmrie se jó. ráadásul a kinai mid-k gyakorlatilag bug halmazok.

nekem jó, mert sok embedded cuccom van és olcsób benyomni kezelőfelületnek egy androidos tablet-et vagy pna-t, mint összerakni egy ilyet de egyébként:

http://www.youtube.com/watch?v=MI99t9k4aEE

[ Szerkesztve ]

(#502) upszilon válasza z0d1AK (#500) üzenetére


upszilon
őstag

Egyre inkább úgy gondolom, hogy a táblagépek árai nem lehetnek magasabbak mint a konkurens netbookoké. Mivel kb. 80e bruttó Forintér egy valóban jól használható netbookot vehetünk, addig nem fogunk 100e Ft-ot kiadni egy táblagépre. Nyilván lesznek kivételek, de a tömegek nálunk szerintem ennek megfelelően fognak ehhez a kérdéshez hozzáállni.

(#503) upszilon


upszilon
őstag

GPS-ben most nálam ez a "jó-vétel" kategórai. Szóval inkább ne is tudja a táblagép a GPS-t, ha ennyiért van a perfekt autós megoldás.

Csak kíváncsiságból kérdezem: Milyen egy ilyenen a filmnézés az androidos 5"-okhoz képest? Van valakinek kézzelfogható tapasztalata ezügyben?

(#504) Torry válasza lumpen_stex (#501) üzenetére


Torry
addikt

Netbook (hp 10") és tablet is volt már a kezemben (ipad).
Nem a hulladék 600mhz-es dolgokról beszélek, azok valóban semmire nem valók.
Nincs nagyon kedvem belemenni, nem vagyunk egyformák, mások az igények.
Azt hiszem, ezzel békével megvagyunk egymás melle :R tt.

(#505) lumpen_stex válasza Torry (#504) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

lol...

(#506) z0d1AK válasza lumpen_stex (#501) üzenetére


z0d1AK
veterán

arra jó, hogy netezz rajta korlátokkal, illetve gps. filmezésre nem való, mert kicsi

Mert te csak erre használod, már csak erre jó?

Életszerű példák:

Excel van rajta, a területi képviselők máris egy negyed akkora súlyú, kompaktabb formával rendelkező géppel mehetnek ki az ügyfeleikhez, és könnyen egyeztethetnek készletet. Excel-ben készletinfókhoz nem szokott kellene gyorsírói papír.

Mail kliens van rajta, tökéletes az olyan vállalati vezetők számára, akik állandóan online vannak. Ilyen a főnököm is, ő 3,5"-on, iPhone-on csinálja ezt. 5-7" még mindig hordozható gond nélkül, és könnyebb rajta olvasni is.

DivX lejátszó is van rajta, és egy normál minőségű filmet is gond nélkül lejátszik az 1GHz-s processzor. Utazáskor csak magad elé teszed, és nézheted. Nem szükséges 27"-os IPS monitor senkinek sem a vonaton/buszon. Én pl valószínűleg minden reggel/délután utazás közben megnézek majd egy sorozat epizódot.

Rögtön említettem 3 különböző réteget, más-más felhasználási területtel. Ez nem kiegészítő. Egy headset, vagy töltő, az a kiegészítő. Ez inkább egy új termékkategória. Ugyan így lehurrogták az EeePC 701-est is három éve, hogy hát mire lesz ez jó 7"-al, ki veszi majd meg? Akkor még akár 100 alatt is 14"-os notebook (gyenge konfiggal). Most nagyjából nincs, 100-ért netbook-ot veszel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#507) lumpen_stex válasza z0d1AK (#506) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hát....

excell, egy netbook alkalmasabb. már csak a copy paste miatt is...

mail, olvasni igen, de irni.... de egy telefon meg egy mid között legalább egy nagyságrendi különbség van. ahol elfér a a81e ami 7"-os ott elfér egy netbook is. a 10"-nál meg pláne.

film... hát ha neked megfelel... mellesleg jobb minőségű filmet is lejátszik... én maradok 106-os plazmámnál. :DDD

mellesleg valamelyik bt headset megy vele van amelyik meg nem. de pl dugj rá egy 3g modemet usb-vel - > nem fog menni, vagy dvb-t vevőt, vagy nyomtatót. vagy próbálj meg bluetooth-on át kitárcsázni, az se megy. ez egy céleszköz, rugalmatlan. a netbook meg egy pc. talán a 3-as andorid más lesz mert azt tablet-re hegyzik.

érdekelne milyen androidos tablet-et használsz.

(#508) timeline válasza z0d1AK (#506) üzenetére


timeline
tag

szvsz jó példák - még egy az életből, a hétvégén nagyszülő látogatás volt, fényképeket vittünk megmutatni a pillekönnyű ZT-180-on, bizony más ezen nézegetni 10"-on, mint fényképező gépen vagy telón - oda-vissza úton pedig akár film is nézhető nagyon szép minőségben (gondolom a kedves lumpen_stex 106-os plazmáját elég nehéz lehet egy kocsiba illeszteni :K )

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#509) z0d1AK válasza lumpen_stex (#507) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mitől volna alkalmasabb egy netbook excelre? A cop/paste miatt is? Az egy nettáblában is megvan. Az én általam említett példában speciel leginkább csak a számok változnak, amikor is készletinfókat egyeztetnek. 3-4 számot nem nehéz megnyomni.
Több ilyen ismerősöm is van, és nem nagyon szeretik a netbookot.

Mail: főnököm speciel csak olvassa telón a mailt, a megírást az irodában teszi. Egy 5"-os Dell Streak, vagy egy 7"-os Commtiva N700-al pedig nem tud méretben versenyezni a netbook (a Sony-nak van UMPC méretű netbookja, pár száz ezer forintért).

Próbálkozz meg akkor a kocsiban, vonaton, vagy csak a buszon elővenni a 106"-os tévéd, és légy büszke, hogy azt nézheted még ott is.

USB-s 3G modem: ez még gyakran számítógépek esetében is márka kérdése lehet (routernél meg főleg). USB sticket alapból nem dugnék rá, éppen ez az, ami megéri a plusz pénzt, hogy legyen beépítve WWAN.

DVB-T vevő: ki a fene akar a buszon kihúzni belőle egy 20cm-es antennát? :F

Melyik telefon támogatja az összes Bluetooth headset-et? Nem sok olyan van.

Milyen nettáblát használok? Most semmilyet. Ami volt, rögtön eladtam, mikor megjött a Dell Streak. Azt élvezet volt használni. A héten itt az Archos 101, rákövetkező héten pedig a Dell 7"-os nettáblája, valamint a Commtiva N700.

Te milyet használsz?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#510) lumpen_stex válasza z0d1AK (#509) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

1. ha ezt magyarázni kell... de gondolom azért mert nincs mid-d. nekem meg van. én is sokat vártam, de fél év alatt rá kellett jönnöm, hogy nem ilyen lovat akartam.

2. hát ezaz...

3. nem utazom vonaton, csak autóval ott meg én vezetek, nem hinném, hogy sokan örulnének ha filmeznék közben. a gyereknek meg vettem a150-et, abban nem 2GB flash van. gyak nem csak pár film fér rá. de egyébként is, ha megy valahova az ember ahol nem járt vagy nem jár gyakran akkor nem egy filmet néz egérmozin hanem a tájat, látnivalókat. legalábbis nálunk.

4. hát persze...

5. aki filmet néz buszon 10"-o mid-n, az mindere képes.

na mindegy ez meddő vita, majd te is rájösz.

(#511) lumpen_stex válasza timeline (#508) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

kb minden fényképező és sok telefon rádugható hdmi-vel vagy svideo-val tv-re... az gondolom van ott is.

(#512) z0d1AK válasza lumpen_stex (#510) üzenetére


z0d1AK
veterán

És ha megkérdezhetem, te mire is használod? Minek neked, ha ennyire ellene vagy?
Azt nem értem, akkor mit is keresel itt? Fikázni?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#513) timeline válasza lumpen_stex (#511) üzenetére


timeline
tag

bakker - ez már kezd bohóckodássá válni, most arról beszélünk, mire jó egy ilyen táblácska, nem arról hogy mi más jó még mi másra :Y

(adabszurdum vihetünk ecsetet meg temperát és le is festhetjük - csak a topic nem erről szól) :D

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#514) timeline válasza z0d1AK (#512) üzenetére


timeline
tag

én nem akartam így direktben rákérdezni, de kb. ez fogalmazódott meg bennem is :DDD

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#515) upszilon válasza upszilon (#503) üzenetére


upszilon
őstag

Senki? :F

(#516) z0d1AK válasza upszilon (#515) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ki volt az aki rögtön leordította a fejét a másiknak, mikor a 28-as Archos-ról szólt, mert hogy az lényegében MP4 lejátszó, és nem nettábla, mint ahogy a cím is mutatja? :U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#517) upszilon válasza z0d1AK (#516) üzenetére


upszilon
őstag

...hát-ja... bocs

(#518) z0d1AK válasza upszilon (#517) üzenetére


z0d1AK
veterán

Csak kérdeztem. Spec a GPS multimédiás képességeihez nem értek, max navigálásra használom.
Bár ilyen 950-es még talán van is raktáron nálunk.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#519) upszilon válasza z0d1AK (#518) üzenetére


upszilon
őstag

Én most fogok ilyet venni. Lecserélem az X820-asomat. Csak kíváncsi lettem volna rá, hogy üres parkolóidőmben tudok-e rajta filmet is nézni, vagy valóban csak navigálásra való? Azért ez valljuk be, fontos kérdés. Vagy nem?

(#520) z0d1AK válasza upszilon (#519) üzenetére


z0d1AK
veterán

Itt, vagy itt hamarabb megmondják valószínűleg

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#521) z0d1AK


z0d1AK
veterán

LG nettábla látóhatáron.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#522) upszilon válasza z0d1AK (#520) üzenetére


upszilon
őstag

Köszi, de szívesebben hallottam volna inkább tőled egy összehasonlítást! :K

(#523) z0d1AK válasza upszilon (#522) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem használok GPS-t, csak ha tesztelni kell egyet, így véleményt sem tudnék erről alkotni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#524) timeline válasza z0d1AK (#521) üzenetére


timeline
tag

ez nagyon érdekes - mármint hogy nem 2.2-re - ahogy látom, a 3.0 pedig október közepére van ígérve (az a jövő hét :U )

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#525) z0d1AK válasza timeline (#524) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hát, majd elválik, hogy mikor jelenik meg. Nagy dobás lenne a karácsonyi szezonnak, ha egy hónap múlva több készülékre is meglenne a frissítés esetleg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#526) timeline válasza z0d1AK (#525) üzenetére


timeline
tag

A telós topicokban nagy hiszti van a 2.2 miatt, hogy hol marad már - erre lehet, hogy pillanatokon belül 3.0 telók meg eszközök fognak megjelenni? (már amelyik megfelel a követelményeknek - proc, RAM stb)

[ Szerkesztve ]

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#527) upszilon válasza z0d1AK (#525) üzenetére


upszilon
őstag

...azt lehet már tudni, hogy mit fog tudni újdonságot a 3.0-ás :F

(#528) z0d1AK válasza upszilon (#527) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elsősorban a nettábla optimalizálás meglesz benne, az eddigi 800x480-as felbontásról felugrik 1280x720-ra a felbontás támogatása. Ezen kívül nem tudom, hogy mi lesz még, nem mélyültem bele.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#529) upszilon válasza z0d1AK (#528) üzenetére


upszilon
őstag

Ezt nemértem, hiszen eddig is volt amelyik 1024-es felbontással üzemelt, -nem?

(#530) z0d1AK válasza upszilon (#529) üzenetére


z0d1AK
veterán

De voltak, viszont az a gyártók által buherált Android tudja, hivatalosan nem támogatott. Valószínűleg van is elég sok app, ami nem is támogatja.
A hétvégén megnézem majd.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#531) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Kicsit utána olvastam az Android 3.0-nak.

Amit leszűrtem:

Minimum követelmények: 1ghz cpu, 512mb ram, 3,5" WVGA képernyő

Megjelenés: új UI, ami leginkább a Nexus One-ra fog hasonlítani, animációkkal, a PalmOS felületének tervezője készíti ezt is.
1280x760-as felbontás támogatása (elsősorban nettáblák részére)

Lehetőség lesz a Marketről zeneletöltésre, ami az iTunes-hoz fog hasonlítani.

A Google várhatóan e hónap közepén adja át a gyártóknak, és az első 3.0 modellek leghamarabb karácsony környékén jöhetnek ki.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#532) lumpen_stex válasza z0d1AK (#512) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

mire használom? itt áll az asztalon és megy rajta a live aquarium. már irtam egyébként, embeded eszközök kezelőfelülete helyett épitem be. persze linux-ot rakok rá android helyett.

(#533) lumpen_stex válasza timeline (#513) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hát nagyon nem mindegy, a legtöbben nem is láttak ilyet és azt hiszik olyan, mint egy pc csak cool és lecsuszik a buszon a csajok bugyija amikor a 24-et vagy valami más kommersz szart néz rajta.

igazábol az a vicc, hogy ti a vágyaitokat állitjátok versenybe a tényekkel. kicsit olyan, mint a paraszt bácsi esete az állatkertben a zsiráffal.

Egszerűen amit a tablet tud abban mindenben jobb egy netbook. egyedül annyi a hibája, hogy nem trendi.

(#534) lumpen_stex válasza upszilon (#503) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hát olvasható a felirat és a tömöritési hibák is látszanak. de fogsz egy lejátszót ami át tud méretezni pl zoomplayer megméred mennyi a 7-9-10" és a monitoron beállitod akkorára.

(#535) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

[link]

hát igen...

(#536) vivo


vivo
csendes tag

A vodaphone 845-ös android telefonom után komolyan elgondolkodtam egy Androidos Tablet vásárlásán. Lehet valahol Bp-en kipróbálni ilyeneket?

Ezekre a tábla gépekre van valamilyen használható rajzoló program?
Vagy itt az ideje írni egyet?

A végtelenbe és tovább!

(#537) vivo válasza lumpen_stex (#533) üzenetére


vivo
csendes tag

Az biztos, hogy programot nem lehet fejleszteni rajta, legalábbis egyenlőre.
Viszont az látom, hogy a kedvesem számítástechnika igényeit nagyjából képes lenne lefedni úgy, hogy közben egy sokkal felhasználó barátabb interfac-el kellene szembesülnie, mint akár csak egy tabletPC-n. Aminek az oprendszerét nem fejlesztették a használhatóság irányába. Pedig a hardveres potenciál már több mint 6 éve megvolt benne, csak nem nagyon törődtek a fejlesztésével. Illetve nem az átlag felhasználó igényeit tartották szemelőt.

Viszont ahhoz tökéletes, hogy otthon egyéb kreatív munka közben ( nem számítógépes ) hozzáférjen az internethez úgy, hogy a gép ne foglaljon el jelentős helyet az íróasztalon. Elég legyen csak odébb rakni. Esetleg képek között válogatni. Azokat méretezni - a multi touch mindenképpen alap igény.

Az már csak a hab lenne a tortán, ha egy megfelelően használható rajzolóprogrammal még vázlatokat is lehetne vele készíteni. Erre ugye eddig a tabletPC volt a legjobb - talán most is az, de például a windowsXP annyi teljesítményt megesz, hogy mellette egyetlen rajzoló program se fut kielégítő sebességgel. Talán a Sketchbook Pro kivételével.

A végtelenbe és tovább!

(#538) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Állandóan használok asztali PC-t, notebookot és netbookot is. Netezni legjobb a PC full HD monitorral, utána a notebook, az is külső 20"-os monitorral, ez kevesebbet fogyaszt, viszont már lassabb az asztalinál, hiába van benne 3GB memória és 320 HDD, a netbook még lassabb. Sokkal. Ellenben a notebookot sem tudom mindenhová elvinni, a netbookot már majdnem, de kézben tartva nem lenne nagy élmény netezni vele... :D tehát általában kell hozzá egy asztal... Ágyban nem igazán szeretem, mert nem szellőzik jól ölben tartva...Buszon, vonaton, kocsiban sem a legideálisabb megoldás, pláne, az aránylag hosszú bootolási idő miatt nem olyan, hogy csak előkapom. Neteztem telefonnal is, de az legföljebb híreket olvasni jó szvsz. Olvasáshoz sem elég nagy a telefon kijelzője, hiába nagy esetleg a felbontás, ha nem vagyok sas... Tehát szvsz ez az eszköz a telefon és a netbook közé sorolható használatát tekintve. Azzal nem vagyok tisztában, hogy működik-e ez az eszköz úgy mint a PDA-k, hogy azonnal menetkész bekapcsolás után, mert ha perceket kell rá várni, mint a netbookra, akkor nem igazán lenne jó nekem....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#539) z0d1AK válasza philoxenia (#538) üzenetére


z0d1AK
veterán

Készenléti állapot végül is úgy van, mint telefonnál, hogy képernyő lekapcs. Persze nettábla kérdése az üzemidő így.
Üzemidőre ki akarok majd térni mind a 3 eszköznél, ami tesztre jön.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#540) upszilon válasza z0d1AK (#539) üzenetére


upszilon
őstag

Melyik lesz az a három?

(#534) lumpen_stex: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#541) z0d1AK válasza upszilon (#540) üzenetére


z0d1AK
veterán

Archos 101, Dell Streak 7"-os nagy tesója, és elvileg a Commtiva N700, ha leküldik.
Emellett lehet lesz hands on az Archos 43-ról is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#542) JANI666


JANI666
csendes tag

A fórum elolvasása után nekem a Zenithink ZT-180 bejönne,de ragaszkodok a garanciához és a számlához/leírom/.
Ami még tetszett Archos 101 és az Archos 9/windows?/, már csak választani nem tudok.Valaki tudna a kettő közötti különbségben segíteni?Nem leírásra, hanem használhatósági különbségre értettem.
A vásárlást kb. egy hónap múlva tervezem, érdemes várni még másik 10"-os gépre?

(#543) upszilon válasza JANI666 (#542) üzenetére


upszilon
őstag

Nekem majd akkor fog igazán bejönni ez a tablet dolog, amikor már olyan lesz tudásban mint egy jobb mostani netbook. Arra gondolok, hogy majd én telepíthetek rá Ubuntu linuxot, meg lesz benne 2GB RAM, stb. Szóval amolyan billentyűzet-rész nélküli csonka-netbook. És persze akkor, ha nem lesz drágább mint a netbook. Vajon miért nem ezzel a megoldással kezdték? :F

(#544) JANI666 válasza upszilon (#543) üzenetére


JANI666
csendes tag

Szerintem a kérdésedben van a válasz.Ha már lenne olyan gép,ki venné meg ezeket?
Először eladják így/1-2év/,azt jön a váltás,hogy újra vásárolj.

(#545) Overdose.


Overdose.
csendes tag

Ha esetleg valakit érdekel:
http://androidtablets.blog.hu/

(#546) timeline válasza lumpen_stex (#533) üzenetére


timeline
tag

"csajok bugyija"... "vágyaitok"... "paraszt bácsi" ... szvsz te beteg vagy... :R

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#547) timeline válasza z0d1AK (#541) üzenetére


timeline
tag

7" Dell itthoni áráról lehet tudni valamit?

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#548) z0d1AK válasza JANI666 (#542) üzenetére


z0d1AK
veterán

Összehasonlítani sokan még nem tudják, hiszen még nem kapható az 101 még, a héten érkezik be.

Ha Debrecenben jársz a közeljövőben, akkor szólj, itt van Archos 9, és (lesz) 101 is, megtapogathatóak.

Kínai nettáblát ne várj számlával és kisker garanciával.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#549) z0d1AK válasza timeline (#547) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egyelőre nem kaptam róla infót, annyit tudok, hogy az előre beharangozott október végi megjelenést tartják majd.

Utána érdeklődöm a Dell-nél, és azonnal írok infót, ha lesz.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#550) upszilon válasza z0d1AK (#548) üzenetére


upszilon
őstag

...hát bizony a 101-et megtapogatnám! Csak sajnos nagyon messze vagyok onnan...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.