Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) harry


harry
veterán

Erre most akadtam, tegnap töltötték fel: [link]
A mobilarena tesztel egy BluePanthert?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1602) z0d1AK válasza harry (#1601) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jah, alakul a tesztje.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1603) harry válasza z0d1AK (#1602) üzenetére


harry
veterán

A PH!-s ajánlóban kapacitív kijelzőt írnak, ez elírás, vagy ez már egy új modell, vagy mi a helyzet most ezzel a géppel? [link]
Én ott tartok, hogy volt októberben egy "kamu" teszt, meg csak csúszott a gép de kiadni nem igazán sikerült, a gyártóval sem sikerült felvenni a kapcsolatot, és maga a gép sem egy nagy szám. Persze lehet valami rosszul tudok, vagy változott azóta, szóval kíváncsian várom...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1604) z0d1AK válasza harry (#1603) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elírás csak.A teszt inkább szeptemberi, emlékeim szerint, Maga a készülék meg hulladék.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1605) tjb007 válasza z0d1AK (#1600) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezzel semmi újat nem mondtál.
Attól még, hogy neked nem tetszik a téma lehet róla beszélni ? Vagy előtte kérjünk tőled engedélyt ? ;]

(#1606) z0d1AK válasza tjb007 (#1605) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem. Csak van, aki az 1000 dolláros készüléket túlárazottnak tarjta, mer 200 dollárba került az anyag benne. Ez meg elég gáz, akárhogy is nézem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1607) harry válasza z0d1AK (#1604) üzenetére


harry
veterán

Így akkor elég gáz, hogy PH! ajánlott lett :F

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1608) z0d1AK válasza harry (#1607) üzenetére


z0d1AK
veterán

Feltételezem az ára miatt. A teszt után már nem lesz annyira ajánlott.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1610) Neurotoxin válasza rankesz (#1609) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Végre, már ezer éve vártam....ami ment már a notionink.com-on, felháborító volt. Android policystől, blogostol, mindenestül.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1611) z0d1AK válasza rankesz (#1609) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jól átbuzerálták ezt az Androidot. :F Már csak az árára leszek kíváncsi.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1612) z0d1AK válasza z0d1AK (#1611) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mondjuk ez az előrendelés is érdekes. Szállítás 8-12 hét, fizetés azonnal. Még ha valós is az a 425$-os ár, miután kifizetem, azután valószínűleg abból gyártják le amit kapok...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1613) Neurotoxin válasza z0d1AK (#1594) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Még mindig nem értem, hogy te, aki teszteled is ezeket a kütyüket, képes vagy 140-200ezret adni egy ilyen lassú, használhatatlan vacakért. Egyébként van egy közeli ismerősöm, aki Samsung outletben dolgozik, mint szervízes, ma délelőtt is voltam nála, hegyekben állnak nála a tv-k. És ezeknek csak a negyede refurbished.... Ő tudna neked mesélni a samsung anyaghasználatáról.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1614) z0d1AK válasza Neurotoxin (#1613) üzenetére


z0d1AK
veterán

Lassú és használhatatlan? Én, aki tesztelem ezeket, azt kell hogy mondjam, Android fronton nem veszi még fel a versenyt semmi sem a Tabbal.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1615) Neurotoxin válasza z0d1AK (#1614) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Abban bízok, hogy jövőre elkezdődik a nagy dömping és a többi gyártó is előáll valami alternatívával. Az Adamet nagyon várom, de a fentebb linkelt videón nem értem, hogy miért nincsen hang és szerintem homályos. Mindenestre az alapverzió 375 dolláros ára szerintem mese, főleg majd mire hozzánk is eljut. Még ezt a pénzt is sokallom érte, nekem jó lenne valami kínai is, de ugye azokra se garancia, se kapacitív kijelző, se semmi. Ezért leszek kiváncsi az indiai csodára.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1616) z0d1AK válasza Neurotoxin (#1615) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azt nem értem, hogy ha egy Galaxy Tab lassú, használhatatlan, akkor mit vársz egy neve nincs kínaitól 1/5 áron? :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1617) Neurotoxin válasza z0d1AK (#1616) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Az tény, hogy lassabb vagy egy szinten van vele sebességben, de olcsóbb. Én internetezésre és pdf/ebook olvasásra használnám alapvetően. Miért ne másolhatnák le valamelyik gyártó termékét a kínaiak és adnák el "noname"?Úgyis mindenki ott gyártat.(most nem a nokla és nckla típusú mobil másolatokra gondolok, csak mint lehetőségre). Persze tudom, hogy törvényileg kifogásolható.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1618) z0d1AK válasza Neurotoxin (#1617) üzenetére


z0d1AK
veterán

Vegyél kínait. Jó lesz neked.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1619) Neurotoxin válasza z0d1AK (#1618) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Remélem nem sértődtél meg?Nem annak szántam a hozzászólást, csak alapvetően nem értem ezt a hype-ot, ami a Tab körül forog. Amire pedig alapvetően használnám, arra jó lenne valami megbízható kínai is.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1620) z0d1AK válasza Neurotoxin (#1619) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem. Csak ha az ár számít, akkor vagyél kínait. Ha a használhatóság, vegyélt Tabot. Ennyi.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1621) harry válasza Neurotoxin (#1617) üzenetére


harry
veterán

Bah... Nem az a lényeg, hogy hol gyártják, hanem, hogy mikből építik, és milyen mérnöki munka van termék mögött hardveresen és szoftveresen is, ezt meg nem lehet csak úgy lemásolni. Avagy meg van tervezve a rendszer, és jól használható, vagy csak összehánynak valamit, ami végül is működik. És egy komoly mérnöki munkához idő kell meg pénz, és ezt a többletet kell megfizetni, egy így már jól használható rendszer esetén.
+ természetesen a reklám, hype, szállítás, brand, garancia, stb, de ezek nem a használhatóságot befolyásoló tényezők.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1622) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1595) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

de a termelőtől 50ft-ért veszik át literjét. és az még tej...

(#1623) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1594) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

eladhatnak ennyit. hazai viszonyokra vetitve, a 4..500 $ az olyan 6..8000ft lehet vásárlóerő szempontjából. és ha csak a fehérek világát nézzük akkor az 800millio ember, abból tutira van 1millito havonta aki megveszi .
csak a wist a81-nél a sárgák a "g"-t vissza cimkézték és eladták e-nek, mert nem volt elég "e" és a "g" nem volt bejelntve. aztán most fw váltáskor sok juzer rájött, hogy egy generávcóval újabb cuccot kapott fél éve.

(#1624) lumpen_stex válasza tjb007 (#1599) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

szeretem amikor valakinek ennyire jó infói vannak. 10x éve csinálok embeddded cuccokat, többek között ilyen hw-eket is. egy kisker áron 7..10k-ért árult képkeret és a tab között minimális, max 2x-es eltérés van költségek terén. de te biztosan jobban tudod...

(#1625) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1614) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

nevicc... a tab erős középmezöny max. az igaz, hogy az ipad-hoz képest tényleg gyors..

(#1626) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1618) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a gtab is kinai.

(#1627) lumpen_stex válasza harry (#1621) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a kinaiak másolnak. az a81 belét a texas instaruments tervezte, ők meg csak értenek hozzá ha már a cortex a8-at is ők gyárják...

(#1628) tjb007 válasza lumpen_stex (#1624) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek szerint akkor ők a hülyék, hazugok stb.
Miért nem írsz akkor inkább te ilyen piackutatásokat ? Elég jól meggazdagodhatnál vele.

(#1629) maláj


maláj
őstag

valami infó a fekete hátlapos Tab-ról vagy tegyem majd bele 1 tokba ??? ;]

(#1630) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1625) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha a tab a kozepmezo, akkor mi a high end most???

Te lattal mar lassu iPadet? Ki volt kapcsolva?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1631) Torry válasza z0d1AK (#1630) üzenetére


Torry
addikt

ipad-et én is tapicskoltam már, be tud lassulni, bár annyira nem jellemző, ráadásul usa-ban appstoreban néztem ahol tényleg fossá van telepítgetve meg stb a userek által.
A tab-al nekem csak a mérete a probléma, nekem a tablet otthonra kellene, hordva leginkább csak Kecskemét-Budapest között lenne.

(#1632) z0d1AK válasza Torry (#1631) üzenetére


z0d1AK
veterán

Viewpad10, Folio 100, Archos 101.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1633) Torry válasza z0d1AK (#1632) üzenetére


Torry
addikt

Archos 101 nagyon szimpatikuse sajnos nekem még kicsit drága.
Jövőre gondolom kicsit bővül a választék, redukálódnak az árak, addig is követem a tablet témát.

(#1634) z0d1AK válasza Torry (#1633) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az archos varhatoan januar 2. heteben kezdi szallitani.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1635) babosmiki válasza lumpen_stex (#1626) üzenetére


babosmiki
addikt

A gtab nem kínai, nézd meg a hátlapot...
A samu amúgy sem igen gyártat kínában, miért is tenné?

Amúgy a Galaxy Tab újabb Rommal egyáltalán nem lassú! ;)
Nyomkodtam ipad-et is,
az én romommal nem veszek észre különbséget....( kivéve böngésző )

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1636) Neurotoxin válasza harry (#1621) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nem értetted meg a hozzászólásomat, de lumpen_stex elmagyarázta helyettem. ;)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1637) lumpen_stex válasza tjb007 (#1628) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

te beidézel egy cikket én meg nap, mint nap olvasom az anyázásokat holland, francia, jenki forumozoktól, hogy drága. de biztosan egy fizetett cikkben van az igazság.

(#1638) lumpen_stex válasza babosmiki (#1635) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

mert ocó.

(#1639) lumpen_stex válasza Torry (#1631) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

na jó, de az ipad-ban csak mostanában lett multitask, igy nem nagyon lassulhatott be az app-ek számától.

androidon a kernel free mem beállitásával be lehet lőni az adott tipushoz, úgy hogy nem fog lassulni.

(#1640) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1630) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

az a baj veled, hogy write only vagy. belikeltem a linpack tesztoldalt, ott bogarász. ahol a tab 14 mflops-ot tud van olyan ami 90-et... ja és pont kinai :DDD

(#1641) tjb007 válasza lumpen_stex (#1637) üzenetére


tjb007
nagyúr

"nap, mint nap olvasom az anyázásokat holland, francia, jenki forumozoktól"

Ez aztán a hiteles forrás :DDD

Részemről a téma lezárva.

(#1642) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1640) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én mondtam, hozd a Wits-et, tegyük mellé a Tabnak, aztán meglátjuk...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1643) maláj válasza z0d1AK (#1642) üzenetére


maláj
őstag

na ez 1 remek ötlet - ha harc hát legyen harc ;]
ma is megnyomkorásztam a Tab-ot a "T"-nél :DDD
kicsit angry birds-öztem amíg a többi ember sorba állt és szerződéseket kötöttek a "T"-sekkel :C

(#1644) babosmiki válasza lumpen_stex (#1638) üzenetére


babosmiki
addikt

Nem hiszem, hogy koreában olyan drága lenne a munkaerő... :D

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1645) tjb007


tjb007
nagyúr

A Rockchip -es tabletek milyennek számítanak ?
Azt tudom, hogy a kínai PMP -kben az egyik legjobbak.
Konkrétan az Alcor e-Pad -ról lenne szó. Aránylag olcsó, amire nekem kell (ebook, PMP + néha internet) arra elég is lenne.

(#1646) mr.geeZ válasza Oraculus (#1506) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Szia!
Én vettem kultúrautalványból egy T701 Icarust (nemröhög) a Lírában (igaz, 70ért, de nekem így kb ingyen volt). Tulajdonképpen egész jól összerakott cucc. Rezisztív a kijelzője, még fólia van rajta, igaz, de tény, hogy taposni kell, főleg a kapacitívhoz szokott kézzel. Érdekes, hogy ennek ellenére van benne multitouch a böngészőben és a galleryben, igaz, kicsit akadozós. A nagy kijelzőhöz fura az alap LCD density, az ikonok és menük nagyon nagyok, de ezt a rootolás után egy app-al meg lehet oldani.
Utánajárás után az a legvalószínűbb, hogy (a rajta lévő rom, és a kinézet alapján) ez egy rebrand-elt HSD X5A-G. Azért az, hogy 160 $ körül hirdetik, elgondolkodtató...
A böngészés kicsit szokást igényel az érintőkijelző miatt. A legjobb viszont kétségtelenül az USB host mode és a HDMI. A cucc tényleg képes 1080p-s mp4-et akadásmentesen TV-re tolni elég jó minőségben, ami azért nem semmi.
Az angry birds is akadásmentesen megy rajta, igaz, némely karakterrel problémái vannak, ezeket fehér kockával helyettesíti. Ez a játéktéren nem jön elő. A legújabb raging thunder már azért megfekteti.
Furcsa megoldás, hogy külön töltője van, USB-ről, ha jól tudom, nem tölt.
USB billentyűzet, egér megy vele.
Szintetikus tesztek, és akkuidő karácsony után, mert akkor adom a készüléket oda, és utána már rootolom, és romolom is valamikor. Valszeg logoutra kiteszem.
Proci: TCC8902

[ Szerkesztve ]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#1647) Oraculus válasza mr.geeZ (#1646) üzenetére


Oraculus
tag

Szia!
Hozzászólásodat köszönöm. Egy másik weboldalon volt egy teszt melyek olvasás után úgy döntöttem, hogy nem ezt a készüléket válásztom. Főleg úgy, hogy az Edi*italnál az 50ezer forintos (ajánlott fogyasztói árból) a végén 70ezer forint lett.
Megrendeltem a másik kiszemelt készüléket kb. 50ezer forintért, majd kiderül milyen lesz.
A készüléket csak wifi-n keresztüli internetezésre és filmezésre lesz használva.
Ehhez meg (szerintem) nem kell egy hatszámjegyű 7 colos Androidos tablet készüléket venni.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#1648) lumpen_stex válasza mr.geeZ (#1646) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

/*
A nagy kijelzőhöz fura az alap LCD density, az ikonok és menük nagyon nagyok, de ezt a rootolás után egy app-al meg lehet oldani.
*/

ja csak aztán sok program pl market csak úgy el fog szállogatni te meg pislogsz hogy mivan.

(#1649) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1642) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

mikor mondtad? bár a közeljövőben nem járok debrecenben.

(#1650) lumpen_stex válasza tjb007 (#1641) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

igen, az. mivel a pórnép szava és nem fizetett cikk.. .

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.