Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) umfrider válasza z0d1AK (#649) üzenetére


umfrider
senior tag

Hogy őszinte legyek én nem vagyok elájulva az iPad-től.
Furcsa számomra az is, hogy nincs rajta sem USB, sem HDMI csatoló. De még GPS sincs benne. A privát véleményem, hogy nem éri meg az árát.

Ellenben ez a kínai "szerzemény" kő kemény 30e forinttal szerintem jobban megéri azt, amit tud. Természetesen beszélek itt az Androidról, a csatlakozóiról. nyilván nem minőség. Nem fogom megvásárolni, csak tapogatózom.
Az én tetszésemet nagyon elnyerte az android, az már egy dolog, hogy a Legendem szoftverfrissítésére is hónapok óta várok, mert valamiért nem jön a 2.2, de ez mellékes.

Én úgy gondolom, hogy az Apple cuccok azoknak valók, akik tényleg villogni akarnak velük, illetve nem tudják, hogy mit vesznek, vagy pedig annyi pénzük van, hogy... nekem is adhatnák. Természetesen tisztelet a kivételnek.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#652) z0d1AK válasza umfrider (#651) üzenetére


z0d1AK
veterán

Frissítést? Ebben van lemaradás, bár elsősorban a gyártóknak köszönhető, nem az Android-nak. Én 1.6-al vettem a Tattoo-t, szerettem, semmi gond nem volt vele, nem is éreztem hátrányát, hogy nem 2.1-et használok, hiszen nincs rá.
Most váltottam Milestone-ra, de nem a frissítés miatt. Én nem keresem a HDMI-t sem az iPad-on, mint ahogy más gépen sem, mivel nem használnám sose.
GPS? Valószínűleg azt sem, esetleg csak nagy ritkán.

Továbbra is azt tudom mondani, hogy vannak, akik istenítik a filléres kínai cuccokat, ám én továbbra sem nézem őket sokba, ha használhatóság kell, akkor a zsebbe kell nyúlni - véleményem szerint.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#653) umfrider válasza z0d1AK (#652) üzenetére


umfrider
senior tag

Igazság, az hogy sajnos ez a valóság. Ugyan úgy, mint a Nokia, vagy a Samsung és a megannyi gyártó, szarja a telefonokat, míg az Apple 2-3 évente csinál egyet és pont.
Ugyan ez a téma a Tablet PC-nél is. Lesz sok fajta, de minőségi csak 1-2 db.
Nekem természetesen nem ér ennyit, nem is adnék rá ennyi pénz, az már más kérdés, hogy van 1 a családban :W

Az olcsó kínait sem venném meg, természetesen megtetszett, mert "vonzó" az ára és jó a design. Véleményem az, hogy nem sok értelem van ezen táblagépeknek... Főként azoknak, amik nem Win vagy Mac oprendszeresek. Jó csodálni ezeket a kütyüket, de szerintem többre megy az ember egy érintős netbookkal, vagy laptoppal. De ha még sima, az se baj. Sőt.
Ez a hátránya az iPad-nak is, hogy se USB, se hálózati kártya csatlakozó. Sem office, se semmi. Internet + apps + eBook.
de ettől eltekintve tetszik (: Van ilyen is

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#654) Balinov


Balinov
félisten

hamar USB, melyik Droidos tabletnek van teljes erteku USB portja (amire mondjuk egy SDHC olvasot ra lehetne pattintani).

Archos 7 nagyon szimpatikus, arban is beleferne, csak a microSD slot miatt vacilalok. 250GiB-es verzio erdekelne, mert akkor lenne egy fenykeparchivalom 250GiB kapacitassal egy piszkos kezzel.

Vagy, letezik olyan kutyu ami gyk. egy microUSB-re kotheto sdhc (is) olvaso

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#655) harry válasza umfrider (#653) üzenetére


harry
veterán

Bár nem vagyok apple párti egyáltalán, de azért ennyire ne vedd semmibe :U GPS pedig van benne, nem? Azt legalábbis tudom, hogy ismerősömnek van, és egyszer betájoltuk magunkat rajta egy térképen, szóval gondolom...
Másfelől, már 165k-ért lehet kapni, ami azért szerintem nem nevezhető irreálisan soknak. Más kérdés, hogy én kb. a harmadát szánnám ilyen gépre, és a bluetooth fájlküldés és az usb alap lenne.
Arra eddig fel sem figyeltem amúgy, hogy 4:3 képarányú...

Tudtok olyan helyet, ahol meg lehet taperolni ilyen tableteket, és az nem z0d1AKnál van? ;] Leginkább valami budapesti boltra gondoltam, és pl. arra a Bluepanther Thunderre.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#656) harry válasza Balinov (#654) üzenetére


harry
veterán

Tényleg, ez az Archos 7 is pofás.
Azt mondjuk nem igazán értem, hogy a honlapján miért van 160/320gb-os modell, ezekez nem 2/8gb tárral árulják? :F Pl: [link] Illetve hogyhogy Linux OS, nem adnroid? Vagy csak nagyon elnéztem valamit?
Csak az a gondom, hogy bár a 60k körüli ár már elmegy, a most következő ~fél év alatt biztos rengeteg fog jönni (teszem azt ez nyáron nem volt elmondható, de most már igen), és sokat fog esni az áruk / új modellek is megjelennek - ugyanakkor kivárni sem lehet mindig, de ha 1-2 hónap alatt is megugrik a választék, az nekem jó lenne, én ráérek, igazán szükségem sincs rá, csak van pár helyzet, amikor kényelmesebb lenne/jól jönne.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#657) lumpen_stex válasza z0d1AK (#645) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ez nettó hülyeség. ha normális, nem kinai processzor van benne akkor egy kinai android-os fostábla veri az ipad-et sebességben és használhatóságban. már csak azért ismert van rajta usb meg sd, sok beviteli pc perifériat kezel még a wii contlollert is. ha froyo van rajta akkor 600mhz-es arm7-as már partiban van az ipad-el. a jobb java motor miatt. van is a youtube-on egy video ahol egy apad lenyomja az ipad-et sebességben, görgetésben, stb.

Az ios meg igen csak messze van a csúcstechnológiátol, se rendes multitask, se bővithetőség, ha leveszed a csilli-villi gui-t marad kb a semmi. flash sincs akkor hol a hightech, ja mert akkor a flash app-eket használnák a juzerek a fizetős szarok helyett. tehát drága+póráz a nyakarda.

jó, az anyagminőség vagy a megbizhatóság és a support az kritikán aluli, de megkapod 40..50k-ért és nem 400$, mint egy ipaq (amit szintén nem tudsz itthon megvenni boltban). 50k felett viszont netbook-ot kell venni, egyszerűen nem ér többet.

(#658) lumpen_stex válasza harry (#656) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

egy linux-al pl ubuntu kb 1000x használhatóbb, mint az androiddal. már csak azért is mert felrakod az sdk-t és akkor funak az android programok is, mint a pc-n.

(#659) z0d1AK válasza Balinov (#654) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az Archos-okon tudtommal teljes értékű USB port van, amire köthetsz billentyűzetet, egeret, pendrive-ot, vinyót (NTFS?:F).

(#656) harry: Azért van az Archos oldalán 2/8 és 160/320 GB-os modellek, mivel gyárt flash alapú (2-8GB) és merevlemez alapú (160-320GB) modelleket is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#660) GJ70


GJ70
tag

Helló mindenkinek !

Kérdezném tőletek és legfőképp z0d1AK-tól, hogy a Bluepanther Thunder MID-ről mi a véleményetek / véleményed.
Érdemes-e rá várni - esetleg valami konkrét megjelenési dátum infó nincs-e kéznél ?
Árban elég korrektnek tűnik és egy teszt róla elég pozitívan szólt.
Amire kellene : net, kis zene hallgatás, e-book olvasás, filmek ( avi, mpeg-4, esetleg dvd formátum, mkv ...??? ) .

Valakinek a műszaki paraméterei mondanak valamit, elégségesek ?

Üdv .

(#661) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Most a BluePanther az hová sorolható? Kínai vacak, vagy nem, méretileg nekem nagyobb nem kéne, sőt egy 5"-os is elég lehet , a felbontás meg szintén nem érdekes, mivel elsősorban eBook olvasás céljára kellene, csak jól jön a saját fény, nem kell égetnem a villanyt az olvasáshoz... Azonkívül színes stb.

GJ70: Alapból itt X.29.-et írnak dátumként...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#662) z0d1AK válasza GJ70 (#660) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hivatalos információt nem tudok én sem a Blupanther-ről, írtam több mail-t is a hivatalos disztribútornak, akik szartak a fejemre, és még választ kaptam. Ennyi talán mindent elárul a supportról.

Ebben az árban még az a Smartbook Surfer sem lehet rossz, ma érkezik, este már tesztelem.

Mkv minek? Full HD? 800x480-on?:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#663) GJ70 válasza z0d1AK (#662) üzenetére


GJ70
tag

Hát az mkv-t csak említésképpen írtam....
Persze csak laza avi-ra kellene alkalmanként, mondjuk a lostot hébe-hóba nézni rajta...

Ebben az árkategóriában és paraméterekben érdekelne bármi !
A Smartbook Surfer teszt érdekelne ja és az anyagi paraméterei .

philoxenia : na ja nekem is hasonlóra kell, a speedshopos időpontot én is láttam, de volt már korábban ,hogy náluk csak késve jelentkezett a termék, mig másutt már egy héttel hamarabb lehetett kapni .

[ Szerkesztve ]

(#664) z0d1AK válasza GJ70 (#663) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Bluepanther-ről érdekes dolgokat hallottam, kíváncsi vagyok, mikorra jelenik meg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#665) z0d1AK válasza GJ70 (#663) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Bluepanther-ről érdekes dolgokat hallottam, kíváncsi vagyok, mikorra jelenik meg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#666) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!
Egy kicsit szeretnék ebbe az apple vs más table pc vitába beleszálni.
Én úgy gondolom amíg ezek a Apple Samsung stb márkás termékek 100 fölött vannak jóval adig nem elfogadható alternatíva semmilyen szempontból sem nekem.
A 40 ezres kis kína tákolmány pedig bőven megfelelne nekem arra hogy amikor nekem kell a gép addig barátnőm netezgessen rajta amikor meg ő gépezik valamin én meg addig azon elolvasom a híreket, vagy ha vonaton utazok akkor olvasás vagy filmezés, bár a 10" már lehet nagy lenne ehhez.
Szóval én nem látom értelmét kiadni egy ilyen ért 100 fölötti összeget és jóval alatti sem :DD nekem annyira kell amit leírtam és kész.
Gps nem lenne rossz ha egy idegen városban van az ember akkor jól jön. csak azt nem tudom androidon van-e olyan térkép program ami letölthető és nem kell internetet használni működésközben.
A 3g (na ezzel lehet sok ember megsértek :) ) az egy szar itthon. legalább is azért mert szerintem drága, mint sok más szolgáltatás(bár ha dolgoznék és a munkaadóm fizetné semmi gondom nem lenne vele, de magamnak nem fizetnék elő egy ilyenért.), hogy miért az már nem ez a fórum témája.
Szerintem az a 40ezres zt-180as amire kell kiszolgál nem kell tőle csodákat várni, de ha már 100fölött adok ki akkor inkább netbookot vennék.

(#667) z0d1AK válasza cekkk (#666) üzenetére


z0d1AK
veterán

A mobilnet nem olcsó, ez a szolgáltatóknak köszönhető, de ha valakinek szüksége van rá, akkor nincs mit tenni, meg kell fizetni...:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#668) GJ70 válasza z0d1AK (#665) üzenetére


GJ70
tag

Oszd már meg velem légyszíves amit hallottál :R !

Nem akarnék hülyeségbe belemenni, mert ha nem jó , akkor várok még és inkább ráteszek még egy kis kest, de legyen megbízható és korrekt kütyü.

Esetleg valami jó tanács :F ?

(#669) cekkk


cekkk
veterán

amúgy ez hogy van h itt 800$ fülött akarják adni ? :DD

Zodiak:
Akinek szüksége van rá az fizesse meg persze, de amig ilyen adatformalom korlátolt addig nem kell nekem.

De androidra létezik olyan térkép amihez elég a gps és nem kell net neki?

Nekem ezért lett szimpatikus. 220 usd bill is van. netre teljesen jó lenne ha lenne flash :DD

[ Szerkesztve ]

(#670) GJ70 válasza GJ70 (#668) üzenetére


GJ70
tag

Egyébként a napokban rákérdeztem egy ZT-180 készülék hirdetésre, mert még az is tetszett.
Az illető már eladta, de óvott tőle mert szerinte egy lassú, akadozó s...r volt, elmondása szerint, pedig az ára 65 k körül volt.
Máshol meg azt olvastam egy tesztben, hogy teljesen korrekt , akkor most mi is van ???

(#671) z0d1AK válasza GJ70 (#670) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az első benyomás gyakran más, mint a kitapasztalt használat során alkotott vélemény. Illetve igényekhez szabott, hiszen nem mindegy, hogy egy 5800 nokiával hasonlítod, vagy egy Desire-vel.:)
Bluepantherről azt hallottam, hogy egy kalap ...
De mivel válaszra sem méltatott az ügyfélszolgálatuk, így nem tudom megcáfolni, véleményt alkotni róla.

(#669) cekkk: MotoNav

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#672) GJ70 válasza z0d1AK (#671) üzenetére


GJ70
tag

Úgy emlékszem, talán a te kezed közt járt a zt-180 .....?

Esetleg erről vélemény ?

(#673) z0d1AK válasza GJ70 (#672) üzenetére


z0d1AK
veterán

Rosszul, még nem volt hozzá szerencsém. Nagyon nem is vágyom rá.:DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#674) GJ70 válasza z0d1AK (#673) üzenetére


GJ70
tag

Ok , ok :DD .

(#675) upszilon válasza z0d1AK (#673) üzenetére


upszilon
őstag

:DDD

(#676) Peat;) válasza z0d1AK (#671) üzenetére


Peat;)
veterán

A Bluepantherhez annyit raknék hozzá, hogy a processzor gyártója szerint az a modell amit ebbe a tabletbe pakoltak, az nem tabletbe való, hanem e-readerbe. Szerintem ez is sokatmondó, persze akinek nem kell játék és erőforrás annak lehet hogy jó lesz az ilyen cpu-s tablet is.

(#677) Peat;) válasza philoxenia (#661) üzenetére


Peat;)
veterán

E-bookra van színes kijelzős, olcsó de elég márkás(teclast) cucc, housofdap-on ha jól rémlik, persze ha nem csak olvasni kell akkor jobb lesz a droidos cucc.

(#678) moroczsz78 válasza GJ70 (#672) üzenetére


moroczsz78
csendes tag

Én 3 hete használok egy ilyen eszközt (ZT-180).

Pro:
* Könyv olvasásra kiváló
* Filmet is szépen lehet nézni rajta, akár felirattal is
* Webezni szépen lehet vele (Dolphin ajánlott)
* Az android sok lehetőséget rejt magában, ha valakit érdekel a téma
* A 2.1 ellenére állítólag a Skyfire böngészővel szépen megy a flash is
* A PC-s könyvjelzők szépen szinkronizálhatók rá
* Hetente megjelenő új firmware, nagy a felhasználó támogatása (2.2-t is fejlesztik rá)
* Egyre több 3G USB-s és BT eszközt támogat
* 10 mp alatti boot
* WinCE is telepíthető rá dualbootként (nem próbáltam)
* Az új firmware (1014) már automatikusan megy a market trükközés nélkül.

Kontra:
* Kijelző betekintési szöge pocsék (filmet nézni csak egyedül)
* Az érintő képernyő (rezisztív) a legrosszabb fajtából való. Ezt tapasztalatból mondom, mivel közel 5 éve ilyen eszközökkel dolgozom. A Samsung Spica kapacitív -hoz képest ég és föld!
* Nem minden program indul el rajta a hivatalosan nem támogatott képernyőfelbontás miatt.
* A bal alsó sarka hosszú idő után enyhén melegszik, de a netbookomhoz képest semmi

Összefoglalva:
Szóval én netbookról váltottam és nem bántam meg. Könyvolvasásra és TV előtti netezésre kiváló.

Wiki:
http://www.slatedroid.com/wiki/index.php?title=Wiki:ZT-180_FAQ

Ha kérdésed van, akkor csak nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#679) cekkk válasza moroczsz78 (#678) üzenetére


cekkk
veterán

Szia!

Nekem lenne hozzád egy kérdésem :)

Merre fele laksz? Mert ha Szolnok vagy Debrecen közelében és nem bánnád ha megtapogatnám akkor elmennék hozzád :)

(#680) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Itt van a Smartbook. Ne kérdezzetek semmit, úgysem válaszolok. Minden információ teszt formájában, amiben videó is lesz.
Egyébként azt lehet írni, hogy mire vagytok kíváncsiak, mit szeretnétek látni a tesztben, és az alapján készítem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#681) harry válasza moroczsz78 (#678) üzenetére


harry
veterán

A betekintési szög minden TN panelnél előjön, ahogy a rezisztív kijelző is teljesen más, mint a kapacitív, így ezeket nem rónám fel hiányosságként ebben a szegmensben (100k alatti táblagép).

Viszont a Bluepantheres hírnek nem örülök... Pedig a teszt jókat írt róla. Az mondjuk kicsit meglep, hogy minden képen kikapcsolt állapotban van a gép, ez elég gáz. No mindegy, remélem hamarosan lesz több, pontosabb, és remélhetőleg pozitívabb visszajelzés is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#682) z0d1AK válasza harry (#681) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azt hallottam, hogy még nincs is kész, működőképes darabja a Thunder-nek. Ez megmagyarázná a kikapcsolt állapotot. A mobilportos cikk inkább csak marketing írás szerintem.

Rezisztív és rezisztív panel között is óriási különbség van, és azért tapi szempontjából ez nem mindegy.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#683) harry válasza z0d1AK (#680) üzenetére


harry
veterán

Mikor készülsz el vele? ;]
Videó: megnézném, milyen használat közben. Tehát mászkálni a menüben, programot megnyitni, bezárni, váltani, stb, vagyis felhasználás közben lássuk.
Illetve engem a dokumentumok érdekelnek, tehát pl. szöveges pdf, esetleg egy nyomtatott könyvhöz hasonlítva, mennyiben más (hasábok, betűméret, lapméret, stb). Fektetett/állított módban is talán, bár én lehet inkább fektetve fogom használni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#684) z0d1AK válasza harry (#683) üzenetére


z0d1AK
veterán

Videós bemutató mindenképpen lesz róla, bár azt még nem tudom, hova töltöm fel, nov. 1-ig lelőtték a Youtube accountom.

Futok egy kört azzal kapcsolatban, hogy elférne-e a Prohardveren a teszt, mert oda szívesebben tenném. Ha nem, akkor marad a Logout. Emellett próbálnék egyezkedni publikálásaimról az Android Hungary-val is. Elsőkörben elküldtek délre. Kiderül majd, hogy kell-e nekik ingyen tartalom, vagy nem. Minőséggel csak nem volna gondjuk.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#685) harry válasza z0d1AK (#684) üzenetére


harry
veterán

Valami random helyre felrakhatod, aztán majd átlinkeled, ha Youtube ismét jó. És szeretnéd is ott tartani.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#686) z0d1AK válasza harry (#685) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elsősorban egy olyan aktív fiókot használnék, melyet később is tudok. Ha nem más, akkor beidőzítem nov 1-re a megjelenést.:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#687) rollins válasza Balinov (#654) üzenetére


rollins
őstag

A sima Archos 7-ről van szó? MikroUSB--je van. Ilyenem van. Felraktam a szeptemberi firmware-t, ezzel meg nem tud .wmv videókat lejátszani, csak hang van. Hiányzik a page up/down, bár ez talán nincs is androidon.
Az újabb az a 7o jelölésű, az gyorsabb, meg drágább is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#688) rollins válasza Balinov (#654) üzenetére


rollins
őstag

250GB -os az biztos a 7o lesz Android 2.2 -vel. Sry. A sima 7-es az Android 1.5-ös!

[ Szerkesztve ]

(#689) z0d1AK válasza rollins (#687) üzenetére


z0d1AK
veterán

Esetleg bekéne próbálkozni egy régebbi, vagy valamilyen főzött ROM-mal (már ha létezik rá ilyen).
A régi Archos cuccoktól pont ez riaszt el, hogy még mindig csak 1.5 van rajtuk. :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#690) sbazsi válasza lumpen_stex (#657) üzenetére


sbazsi
veterán

ha normális, nem kinai processzor van benne akkor egy kinai android-os fostábla veri az ipad-et sebességben és használhatóságban.

mi számít nem kínai processzornak?
mondjuk egy 1ghz zt180 processzor?

egyébként tapasztalatból beszélsz? Használtál már ilyen cuccot :F

(#692) GJ70 válasza moroczsz78 (#678) üzenetére


GJ70
tag

Köszönöm a tapasztaltak leírását.

Abban segíts már még, hogy hol vagy kinél lehet érdeklődni ezen készülék vásárlása végett ?

Ja és kb. milyen árral lehet számolni, illetve van-e valamilyen garanciális háttér itthon ?

Üdv.

(#693) z0d1AK válasza GJ70 (#692) üzenetére


z0d1AK
veterán

Itthon (mint a legtöbb kínai cuccot) senki sem forgalmazza hivatalosan. Ennek köszönhetően semmilyen magyar support, támogatás, garancia és szervizháttér nincs.
Most kedvező az árfolyam, szállítástól függően 38-50 ezer forint között az ebay-en vásárolható meg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#695) upszilon válasza z0d1AK (#693) üzenetére


upszilon
őstag

Itthon (mint a legtöbb kínai cuccot) senki sem forgalmazza hivatalosan.

Minden változik. Ha üzlet van benne, akkor előbb-utóbb biztosan fogják csinálni. Szerintem. De majd úgyis meglátjuk...

(#696) z0d1AK válasza upszilon (#695) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor meg előjön az, hogy áfa, vám, stb, és akkor meg azért megy majd a nyavalygás, hogy kínából fele ennyiért én is megrendelem. Akkor miért érné meg forgalmazni?

Arról nem beszélve, hogy az iPad kinézettel rendelkező darabok alapból kiestek a hazai forgalmazás alól.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#697) upszilon válasza z0d1AK (#696) üzenetére


upszilon
őstag

Akkor miért érné meg forgalmazni?

Félreértesz engem. Én nem mondtam, hogy megéri. Azt mondtam: "Ha (...)"

Arról nem beszélve, hogy az iPad kinézettel rendelkező darabok alapból kiestek a hazai forgalmazás alól.

Ezen lehetne vitatkozni. Ismereteim szerint amíg nem adja ki magát egy másik terméknek (embléma, név, stb), addig törvényi akadálya magyarországon nincsen a dolognak. Az más kérdés, hogy ez etikátlan dolog lenne-e vagy sem. Emiatt azonban a hazai kereskedelmi cégek még éppen foglalkozhatnak vele, ha akarnak.

Egyébként a forgalmazó cégek nem tudják maguk eldönteni, hogy egy termék milyen licenc jogokat sért. Ilyenkor vannak a perek. Nagy nemzetközi cégek perlik egymás jelenleg is vagy ezerféle ügyben. Ezzel mi itt kereskedelmi módon hagyne-foglakozzunk-már. Majd a bíróságok eldöntik és az elmarasztalt cég kártérítést fizet, de mi ebből nem látunk semmit sem pró, sem kontra.

(#698) z0d1AK válasza upszilon (#697) üzenetére


z0d1AK
veterán

Maga a kínai support egyenlő a nullával, és az áfa, illetve vám terhe mellett nem hiszen, hogy sok cégnek jutna eszébe bevállalni azt, hogy benyeli ingyen a cserét abban az esetben, ha behal 1 éven belül bármelyik darab.

Törvényi megfogalmazás:
"Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." (Btk. 296. §)

Ez alapján elég egyértelmű a helyzet véleményem szerint. Ha nem így volna, akkor a fukar is árulna szifont.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#699) upszilon válasza z0d1AK (#698) üzenetére


upszilon
őstag

OK, ezzel az idézettel máris meggyőztél. Én tudtam rosszul, bocs!

A garancia kérdése is ilyen köbe-vésett, vagy az megkerülhető?

(#700) z0d1AK válasza upszilon (#699) üzenetére


z0d1AK
veterán

A garancia minimum 12 hónap új termékek esetében, amit a magyar jogszabály előír.
Nah most a kínaiak ebay-en van, ahol csak fél évet vállalnak. Vagy még annyit sem. De ha meg is van az egy év, sok ezer forint, mire a Magyarország - Kína utat oda-vissza megjárja a cucc. Azt pedig a forgalmazónak kellene lenyelnie, vagy árrés keretein belül a termék árába építeni. Egyik sem túl biztos, járható út véleményem szerint.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.