Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Rusi válasza z0d1AK (#1494) üzenetére


Rusi
senior tag

Nézd, én nem azt mondom, hogy nem lehet mást gyártani a Tabon és az iPadon kívül. Viszont most ez a két eszköz itt van nálam és gyakorilatilag az egyik még éppen használható, a másik meg azonnal "földhöz vágós" kategória. És nem, nem azért, mert nincs bennük 8 magos proci és HD kijelző, meg 64 GB tárhely. Hanem azért, mert pl. a Hyundai a használhatatlanság szintjén van, nem lehet rá semmit letölteni (hiába lépek be a Marketre és bökök a gombra, csak tölti a végtelenségig, nem segített eddig semmi rajta), nem működik normálisan a GSM rész, és millió olyan hihetetlenül idegesítő dolog van bennük, amik a puszta létüket kérdőjelezik meg (az 1.5-ös Androidot nem is említem, de a másik se sokkal jobb, pedig az 2.2). :F

Hidd el, mi is roppantul örülnénk, ha nem kellene mindenkinek a 150-200 ezerbe kerülő modelleket megvenni és 60-80-100 ezer körül lennének értelmes, vállalható(!) alternatívák, melyek persze butábbak, gyengébbek, lassabbak, mint a fent említett két kütyü, de legalább arra legyenek képesek, amit a specifikáció szerint tudnak...

Egyébként hamarosan meglesznek a cikkek is (engem tessék szidni, mert nálam két tablet is van :D ), csak most hirtelen baromi sok cucc ömlött be hozzánk és nyilván nem ész nélkül hajigáljuk a teszteket az oldalra.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#1502) z0d1AK válasza Rusi (#1501) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tudom, fogtam mind a kettőt a kezembe. Sajnos nem süthettem felettük szalonnát.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1503) Rusi válasza z0d1AK (#1502) üzenetére


Rusi
senior tag

Hmm, erre én nem is gondoltam, pedig mennyire klassz felhasználási mód, bár tüzelőnek kicsit drágák. :D
Amúgy a szalonnasütés még szinte pont illik is hozzájuk, mert mindkét dög melegszik, a BluePanther durvábban. :)

Mobilaréna (2010-2017)

(#1504) Neurotoxin válasza Rusi (#1501) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Hol lesznek elérhetőek a cikkek?A logout-on?Nagyon érdekelnek!Várjuk!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1505) Rusi válasza Neurotoxin (#1504) üzenetére


Rusi
senior tag

Ööö, talán Mobilaréna? :U

Mobilaréna (2010-2017)

(#1506) Oraculus


Oraculus
tag

Mit gondoltok az Icarus T701 tablet készülékről?
Ára és tulajdonságai alapján elég jó vételnek tűnik (50ezer forintért az Edi*italnál)

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#1507) Neurotoxin válasza Rusi (#1505) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Azért meg kell jegyeznem,eléggé nem volt egyértelmű, mert z0d1AK cikkei a logouton jelennek meg.Mivel a prohardver/mobilarena/logout blog egy lapkiadó gyakorlatilag bárhol rákeresve a keresőben megkellene találnom...

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1508) z0d1AK válasza Neurotoxin (#1507) üzenetére


z0d1AK
veterán

Rusi fizetest kap azert, hogy cikket irjon. En meg ugyan olyan alapon, ingyen irok a logoutra, mint te, vagy barki mas.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1509) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

tegnap jött uj fw az a81e-hez, nem tudom mit csináltak de a weblapok megnyitása olyan gyors lett 720megán, mint 1ghz-en volt elötte, .68-as flahplayer-el atomstabil. az usb-n bedugott noikiámat is észreveszi és lehet 3g net-et nyitni. de valamilyen beállitás nem jó vagy a telón vagy a wits-en, mert használni azt nem lehet.

(#1510) Drótszamár válasza lumpen_stex (#1509) üzenetére


Drótszamár
őstag

Üdv!

A 1122-es fw-vel nálad is fagyogattak a böngészők? Álatlában 5-10 perc után megállt nálam a betöltődést jelző csík, és onnantól csak a restart segített. Ilyenkor sem a gyári, sem a Dolphin HD nem működött.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1511) lumpen_stex válasza Drótszamár (#1510) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a flashplayer bugos, ha kitörlöd a browser cache-t akkor megint megy. megoldás az, hogy a .68-re végződő flasplayert rakod fel, azzal semmi gond nincs.

(#1512) Drótszamár válasza lumpen_stex (#1511) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszönöm. Mindjárt kipróbálom.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1513) Drótszamár válasza Drótszamár (#1512) üzenetére


Drótszamár
őstag

Jónak néz ki, eddig még nem fagyott.

Köszönöm még1x!

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1514) smkb


smkb
őstag

Újdonsült tulaja lettem egy Ramos T11AD kütyünek, most jött meg a HOD-tól. Este megnézem, hogy működik a ketyere, és hozza e azt a minimumot amit én várok tőle. Médialejátszás és browse-olás a lakáson belül, pl budiról. Igazából ennyi vele a cél :) Mivel RK2818 Rockchip van benne, médialejátszást kéne csipáznia, egyéb szempontból meg bizti jó lassú lesz, mert ez az ARM9 csip nem egy erőgép. Viszont full alu az egész cucc, kinézetre fogásra igényes.

(#1515) JANI666


JANI666
csendes tag

Sikerült vennem egy Galaxyt.
Egy valamit nem tudok megoldani,a skype nem küld képet,de a beállítását sem találtam.Lehet,hogy az androidos skypen nincs ez a funkció(videotelefonálás)?
Esetleg tudtok olyan programot ajánlani,amivel lehet android és windows között videótelefonálni?

(#1516) lumpen_stex válasza JANI666 (#1515) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

fring

(#1517) lehike válasza dota1 (#836) üzenetére


lehike
csendes tag

Ezt meg kellett volna kérdezned, mert lehet, hogy nem fogod tudni rárakni az újabb op.rendszert. sok helyen láttam, hogy megkérdik a vásárlók, és nemet mondanak az upgrade-re. :S

(#1518) JANI666 válasza lumpen_stex (#1516) üzenetére


JANI666
csendes tag

A fring létezik windowsra is?

(#1519) tjb007 válasza JANI666 (#1518) üzenetére


tjb007
nagyúr

Windows Mobile -ra létezik, PC -re nem.

(#1520) JANI666 válasza tjb007 (#1519) üzenetére


JANI666
csendes tag

És létezik valami, amivel meg tudom oldani a videótelefonálást az android és az otthoni windows7-es pc között?

(#1521) Neurotoxin válasza JANI666 (#1520) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Az lényegtelen, hogy milyen klienst használsz egyik ill másik gépen, ha tableten fringről eszközölsz hívást, azt tudja a másik gép skypeja fogadni.Én is szoktam wifin hazatelefonálni fring segítségével az e51ről úgy,hogy a telefonon a fring "skype"üzemmódra van állítva, itthon meg a család a számítógép előtt figyel skypeon.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1522) Neurotoxin válasza JANI666 (#1520) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Kiegészítésként, ha nem világos:a fring egyszerre támogat több klienst is, pl:skype,msn,icq stb.Esetleg mint alternatíva, ott van a Nimbuzz is, ha elérhető androidra.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1523) lumpen_stex válasza JANI666 (#1518) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

az nem de msn az igen.

(#1524) lumpen_stex válasza Neurotoxin (#1522) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a skype már nincs benne.

(#1525) Gakocsis


Gakocsis
tag

Sziasztok!

Folio 100 tulajdonos vagyok.. :N
Érdeklődnék, milyen módon tudnám feltenni rá a rendes android marketet.. Remélem vannak
ötleteitek.. (létezik belőle telepítős változat?)

Illetve flash frissítést is keresek... ugyanerre a készülékre, a youtube videók lejátszására, mivel az oprea ami rajta van, megnyit minden oldalt, de sajnos a youtube oldalon kéri az adobe frissítését, amit nyilván az Adobe oldaláról nem lehet letölteni (androidot nem találtam a letölthető, támogatott oldalak között.)

A tableten különben 2.2-es android van...
(egyáltalán ehez magyar nyelv támogatás nincs? )

Előre is köszi
:)) :))

(#1526) z0d1AK válasza Gakocsis (#1525) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nincs magyar nyelv. Véleményem szerint amúgy rossz választás volt. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1527) lumpen_stex válasza Gakocsis (#1525) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

flashplayer-t innen tölthetsz:
[link]

az echte market nem lehetlen, de sztem slideme és hasonlokkal (torrent) egyszerübb.

(#1528) Gakocsis válasza z0d1AK (#1526) üzenetére


Gakocsis
tag

MIért? Ár érték arányban?
Egyedül a market hiánya az ami eddig zavar.. Arra amire a feleségem használni fogja eddig
tökéletesen megfelel...

(#1529) babosmiki válasza lumpen_stex (#1524) üzenetére


babosmiki
addikt

Hát igen!
Egyenlőre sajnos nincs megoldás a videótelefonálásra
android és windows pc között.
Legalább is én is ezt keresem! :O

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1530) z0d1AK válasza Gakocsis (#1528) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem az anyagminősége nem tetszett, illetve a Home menu for Android felület sem igazán jött be.
Kinézetre az Archos 101 jobban bejön.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1531) smkb válasza z0d1AK (#1530) üzenetére


smkb
őstag

"Ennél sokkal szembeötlőbb, hogy a Galaxy Tab listaára időközben 290 ezer forintról kevesebb mint a felére, 135 940 forintra zuhant a T-Mobile-nál - aki nem akar új előfizetést kötni vagy hűségszerződést vállalni, ennyiért elviheti a készüléket."

És megnézve valóban! Na ez igen!!

Ezen ár mellett mind az Archos 101 mind a Toshiba Folio 100, Viewsonic Viewpad család csomagolhat...

[ Szerkesztve ]

(#1532) maláj válasza smkb (#1531) üzenetére


maláj
őstag

135k :F :Y
na ennek utána kell néznem ;]

(#1533) Gakocsis válasza z0d1AK (#1530) üzenetére


Gakocsis
tag

A feleségemnek vettem, hogy ne az én gépemet orozza el, és az ágyban a kiemelkedően fontos IWIW, és Facebook oldalait meg tudja nézni, illetve az a kevés böngészést, ami az említett tevékenységek egyenes következménye...

Dolgozni ezen sosem fog senki, max én ekönyvet olvasni... :) ( ha már elaludt az asszony)

Igaz nincs összehasonlítási alapom, de nem tűnt gagyinak az anyaghasználat. A hátteret meg első körben lecseréltem egy live háttére, de amint megkapja a kis feleságem, beállítom a kutyánk képét háttérnek, és boldog lesz... :)

Ha lehet, majd valahogy összeszonkronizálom a picassas fiókkal, hogy onnan rotáljon képeket.

Pár programot karok csak feltenni rá, de valóban a Toshiba nevéve jelzett piactér szépen szólva is elég szegényes, úgyhogy majd valami "kerülő útra" lesz szükségem, hogy a számomra fontos dolgokat feltehessem.

A torrentekről leszedet androidos programok telepítése hogyan működik? Van ezirányban valahol leírás, amit átnézve tudok majd telepíteni alkalmazásokat?

(valamilyen alkalmazástelepítő alporogram van benne, csak még ennyire nem mélyedtem el az Android rejtelmeiben)

Az megoldható szerintetek, hogy a bluetooth kapcsolattal csatlakoztatott telefon segtségével netezzünk?

(#1534) z0d1AK válasza smkb (#1531) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt néztem én is. :Y
Már rendelem is.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1535) Gakocsis válasza lumpen_stex (#1527) üzenetére


Gakocsis
tag

Szia!

A segítségedet szeretném kérni, hogy személyre szabhassuk a Folio-t. Este megnézem a linket amit megadtál. Innen csak a flash player tudok letölteni? Vagy egyéb alkalmazásokat is? A flash player utána remélem "beépül", és gond nélkül segédprogramok megnyitogatása nélkül, jáétsza majd le a tartalmakat.

A torrentről leszedet Androidos alklamzások feltöltéséről bővebben infót tudsz adni? Fórummot, leírást, quidot?

Előre is köszi.. :R

(#1536) lumpen_stex válasza Gakocsis (#1533) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

//A hátteret meg első körben lecseréltem egy live háttére

na attól fog aztán fagyni :)

egyébként van egy a applanet nevű alkalmazás amit csak balck marketnek hivnak, hog ymiért a fantáziádra bízom. :DDD

(#1537) maláj válasza z0d1AK (#1534) üzenetére


maláj
őstag

:C

(#1538) Gakocsis válasza lumpen_stex (#1536) üzenetére


Gakocsis
tag

Köszi!

Hátteret visszacserélem, alklamazásra rákeresek!

Köszi az eddigieket.

Ez az első Androidos eszközöm, úgyhogy kissé tanácstalan vagyok. Számítógépre kötve kell rátelepíteni a dolgokat, vagy simán letölthetem rá az Opera böngészövel? Milyen kiterjesztést kell keresnem, amit telepíthetek rá?

Big THX

(#1539) z0d1AK válasza maláj (#1537) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt vártam én. Majdnem megvettem 50-nel drágábban azt ami még itt van.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1540) lumpen_stex válasza Gakocsis (#1535) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

csak a flashplayert.

(#1541) lumpen_stex válasza Gakocsis (#1538) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

.apk

keress egy oi filemanager nevű file kezelőt azzal sd-ről is tudsz instalálni.

(#1542) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem a Galaxy Tab-bal kapcsolatban.
Mivel Android 2.2-es az oprendszere, ezáltal lehet nézegetni a flashes videókat, azonban kérdésem az, hogy lehet-e vele internetbankot használni, mert Nagybátyám régóta keres olyan készüléket, amellyel ez elérhető.
A CIB Bank oldala kizárólag macromedia flash playerrel elérhető (ha jól tudom) PC-ről. Nem tudom, hogy a marketről elérhető-e olyan alkalmazás, amellyel megnyitható ez a weblap.

Válaszokat előre is köszönöm.

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#1543) smkb válasza smkb (#1514) üzenetére


smkb
őstag

Sziasztok, röviden a tegnap frissen megérkezett Ramos T11AD-ről eddigi tapasztalat:

- Képernyő betekintési szögek színek jó, érzékenységével nincs gondom
- Multimédia lejátszás tökéletes, 720p mkv, divx, mp3 stb, minden zsírul.Ma még felteszem a legújabb Rock Player Universalt, megnézem azzal is
- Youtube kliens HQ-ban is tökéletes, weboldalakba ágyazott Youtube videok lejátszása tökéletes
- Market van, hogy oldották meg Ramosék nem érdekel, működik, lehet isntallálgatni rendesen bármit
- A feltelepített appok mind működnek rendesen
- Browser, wi-fi működik jól, nem asztali pc sebesség, de DSi-n is el tudtam böngészgetni azzal meg összehasonlíthatatlan.
- G sensor működik
- Játékokat 2D-seket érdemes csak erőltetni, mivel nincs benne érdemleges dedikált GPU, csak a videólejátszásokhoz/zenéhez belőtt DSP.

Mást nem próbáltam, igazából ennyi kellett.

A ház alja műanyag, de jó minőségű a többi rész szálcsiszolt és eloxált alumínium, nagyon masszívnak érződik, összeszerelési igénytelenségnek nyoma sincs. Az apróka bekapcsológombja is esztergált alu. Külső gombjai nincsenek.

Adatai : Rockchip RK2818 660 mhz SOC , 256 mb DDR2 ram, 8Gb flash, sdhc-vel bővíthető. 5" 800*480 felbontású reszisztív képernyő. USB, OTG, HDMI, USB hoston keresztül USB-s 3G képes.

Fogy ár 145 usd, 30.000 ft volt.

(#1544) z0d1AK válasza maláj (#1537) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt vártam én. Majdnem megvettem 50-nel drágábban azt ami még itt van. De jó lesz így a T-s is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1545) lumpen_stex válasza Mákdaráló (#1542) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ha flash akkor valószinűleg lehet.

(#1546) babosmiki válasza Mákdaráló (#1542) üzenetére


babosmiki
addikt

Lehet.
Én a Galaxy S-en is használtam már.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1547) maláj válasza z0d1AK (#1544) üzenetére


maláj
őstag

mire tippelsz mennyi lesz a legolcsóbb ár amiért el lehet vinni 1 Tab-ot :F
persze hivatalos ár, gar. + minden qtyafüle ami kell :DDD

(#1548) z0d1AK válasza maláj (#1547) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kérdés, hogy mikor. Barátnőm nem nagyon engedi a Tabot így sem. Nemtom, hogy mi legyen.:F
Amúgy nem hiszem, hogy rövid időn belül ezen ár alá mennének.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1549) Mákdaráló válasza babosmiki (#1546) üzenetére


Mákdaráló
tag

Köszönöm a választ az előtted szólónak is!:)

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#1550) maláj válasza z0d1AK (#1548) üzenetére


maláj
őstag

én már annyira rajta vagyok, hogy ha benyomnák 100k alá megvenném, nem érdekelne semmi ;]
rajtam szerencsére nincs pénzügyi kontroll :DD

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.