Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) maláj válasza babosmiki (#1250) üzenetére


maláj
őstag

de még mennyire ;]

(#1252) lumpen_stex válasza babosmiki (#1248) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

>szerintem < ha win7 van rajta teljesen felesleges androidot rátenni. max az sdk-t és abban futnak az android alkalmazások.

(#1253) upszilon válasza babosmiki (#1248) üzenetére


upszilon
őstag

Az alján az egy hűtőrács? Onnan szívja a levegőt és oldalra fújja ki? csak azért, mert akkor az ágyban-filmnézés eleve kútbaesik. Ugyanis a takaró megfullasztaná a gépet.

(#1252) lumpen_stex: Szerintem a PC-s belsőrésszel szerelteknél igazad lehet, de olyat én nem vennék az egyszer biztos. Az ARM-os belsőrésszesek sokkal kevesebbet fogyasztanak. ha csak internetezésre kell, akkor a PC-s szóba sem jöhet.

Egy kérdés a hozzáértőknek: Egy 10"-os 1024-es felbontását lehet kisebbre állítani? Például 800-ra? megmondom miért kérdezem: Mert a netbookoknál ebben a felbontásban már olvasható számomra a betű. Csak a PC-s oprendszereknél nem érdemes a natív felbontás alá menni, mert nagyon csúnya lesz a kép. Vajon az aandroidnál mi a helyzet etéren?

[ Szerkesztve ]

(#1254) CHIPman válasza lumpen_stex (#1252) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Amikor a 2D alkalmazások akadnak a 3GHz/2core+4GB párosításon, akkor szerintem egy N450+1GB párosításra nem biztos, hogy elég "max az SDK".
upszilon: 99%-ig biztos vagyok benne, hogy ilyet nem lehet, mert ugyebár a UI-t is optimalizálni kell. DPI-vel lehet buherálni, de szerintem felesleges.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1255) upszilon válasza CHIPman (#1254) üzenetére


upszilon
őstag

de szerintem felesleges

Szerinted. Neked. Nekem viszont nem jó a szemem. Olvasószemüveges vagyok. Keresem azt a módot, ami kényelmes(ebb). Érted ezt?

[ Szerkesztve ]

(#1256) z0d1AK válasza upszilon (#1253) üzenetére


z0d1AK
veterán

Android alatt nem lehet a kijelző felbontását állítani. Az van, amit beletettek. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1257) CHIPman válasza upszilon (#1255) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem is te lettél volna, hogyha az első kettő és az utolsó egy mondatot oda nem teszed.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1258) upszilon válasza z0d1AK (#1256) üzenetére


upszilon
őstag

Köszönöm. És a betűk méretést sem lehet? Például a böngészőn belül?

(#1259) z0d1AK válasza upszilon (#1258) üzenetére


z0d1AK
veterán

Csak ugyan úgy, ahogy a gépen is, fogod, és rázoomolsz. Kapacitív kijelző esetén ez egy egyszerű ujjmozdulat.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1260) upszilon válasza z0d1AK (#1259) üzenetére


upszilon
őstag

...de úgy minden változik. Olyan nincs, hogy csak a betűk mérete változzon a böngészőablakon belül?

(#1261) z0d1AK válasza upszilon (#1260) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mivel egy adott sablonnak megfelelően van elrendezve egy weboldal is, így nem. Más volna az oldal tördelése, és valószínűleg átláthatatlan volna az egész.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1262) upszilon válasza z0d1AK (#1261) üzenetére


upszilon
őstag

Értem, köszönöm.

(#1263) babosmiki válasza lumpen_stex (#1252) üzenetére


babosmiki
addikt

Bocsi nektek, de én a Viewpad 7-re várok, tisztán Androiddal!
Nekem egy 10"-os gép már túl nagy lenne, próbáltam az ipad-et...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1264) maláj válasza babosmiki (#1263) üzenetére


maláj
őstag

ezzel én is így vagyok
a 7-es pont jó méret nekem (Tab)
10-es netbook már van, tudom viszonyítani a dolgokat, méreteket :K

(#1265) babosmiki válasza maláj (#1264) üzenetére


babosmiki
addikt

:K

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1266) harry válasza z0d1AK (#1236) üzenetére


harry
veterán

Ez a ViewPad 7 megint egy drágább tablet, vagy milyen árban várható? 100-150-200? Most nézem, itt 153eFt-os előrendelési árat írnak: [link] Ha kb. ugyanaz, mint az archos 70, akkor nem tudom, a 3g+gps indokolja-e a +60k árat. De nyilván sok egyéb dologban is más lesz...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1267) z0d1AK válasza harry (#1266) üzenetére


z0d1AK
veterán

100-150 között várható. Hogy pontosan hol, még nem tudom, reggel írok egy mailt, hátha tudható már a pontos érkezése és ára.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1268) GJ70 válasza ITechnic (#1247) üzenetére


GJ70
tag

Hát ha úgy gondolod... :DD .

Nálam ami fehér az fehér , ami fekete az fekete - így egyenes a beszéd.
Konkrét kérdésre konkrét válasz , nincs mismás ... ezzel van ki a t..öm.

Biztos , hogy ha más nem, de egy jó beszélgetés vagy vélemény csere erejéig itt a fórumon összefutunk :K .

Ennyi.

(#1269) lumpen_stex válasza CHIPman (#1254) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ha akad az sdk akkor más baj van. gondolj bele, ezekben a tablet-ekben egy 500..1ghz-es arm cpu van, ami azért sokkal gyengébb mint egy mai vagy tegnapi x86-os cpu és ugyanazt a java keretrendszert futtatva nem akad...

de a win7 szerintem sok mindere jobb az androidnál, már csak az alakalmazásokat nézve is. azért az androidos alkalmazások finoman szólva is 1 bitesek a pc-hez képest.

(#1270) lumpen_stex válasza upszilon (#1253) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

nem a pc-s alkalmazással van baj, hanem a monitorban levo scaler gagyi. az androidban nem is lehet nativ felbontás ala menni, vagy ha igen akkor nagyon bele kell nyúlni pl boot-kor az fb-t át kell állitani..

(#1271) lumpen_stex válasza upszilon (#1258) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

de lehet.

(#1272) lumpen_stex válasza upszilon (#1260) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

illetve egy dolgot lehet még, ha az lcd density-t állitod akkor az kb olyan mintha felbontást váltanál. böszme nagy ikonok leznek vagy kicsik. viszont sok app nem szereti ha túl nagy a változtattás.

(van rá app a market-ben valami setlcddensity a neve, de kézzel is állitható a /system/build.prop.-on belül van egy ro.sf.lcd_density = 133 rész. root jogokkal ofc)

(#1273) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1269) üzenetére


z0d1AK
veterán

És van 7-10 órás Win 7 tablet, amit bárhogyan tarthatsz, mert nem takarod el a hűtőnyílást?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1274) upszilon válasza lumpen_stex (#1272) üzenetére


upszilon
őstag

Látni kellene mindezt...

(#1273) z0d1AK: A PC-s belsőrésznek sokkal nagyobb a teljesítménye mint az ARM-processzoros belsőrészeknek, ezért a hulladék-hő is sokkal nagyobb, el kell vezetni. De nem muszáj ám ventivel, meg szellőztető-nyílásokkal csinálni mindezt. Például a Dell netbookjai belső hővezetéssel oldják meg a dolgot, éspediglen jól.
...és mégvalami, ha ugyanazt a noteszt Windows helyett Linuxal működtetem, ritkábban megy (vagy egyáltalán be sem indul) a venti. A hőmérséklet-adatok is ezt mutatják. Vagyis az oprendszer és a futtatott programok lelkén is szárad a hőkibocsátás. Kíváncsi lennék azért rá, hogyha a PC-s belsőrészre is ugyanolyan hatékonysággal készülne el a gugli-szoftver, mint a RISK-processzorokra, akkor hogyan állnánk a hővel. :F

[ Szerkesztve ]

(#1275) CHIPman válasza lumpen_stex (#1269) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ugye ezt nem gondoltad komolyan? Próbálj ki egy x86 Android portot, az rendesen megy, de az SDK mögött ott a Windows is, aminek emulálnia kell a mobil környezetet, és csak onnan fog menni a JAVA.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1276) lumpen_stex válasza upszilon (#1274) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

mert a kernel berak "hűtő" ciklusokat, amikor leállitja a procit és akkor hűl, volt anno windows-ra is valami kis program ami ezt csinálta, azt hiszem az első k6-ok idején.

(#1277) lumpen_stex válasza CHIPman (#1275) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

nekem fent van a gépemen és nem lassab, mint a tablet-en. 2ghz-es phenom.

(#1278) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1277) üzenetére


z0d1AK
veterán

És az 1.1GHz-es Archos 9 PC tableten hogy menne ez? Mert ugye alapesetben a Win-es tabletről volt szó, nem fullos, többmagos asztaliról.

Win 7-es tablet meg egyelőre nincs, és nem is lesz 1kg alatt, min 6 óra üzemidővel (használat közben), hűtés nélkül. Persze mindezt 250 alatt...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1279) CHIPman válasza lumpen_stex (#1277) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az utolsó szón van a hangsúly. A Windows elhasznál mondjuk két magot a Phenomodból, de a tabletben max 2 mag van, és az is szanaszét van osztva.
z0d1AK: Erős a gyanúm, hogy az első hasonló a Dell hibrid cucca lesz(/van). Hűtés nélkül pipa, win7 pipa, 6 óra üzemidő pipa, csak a vastagság és ugye a súly szól egy kicsit ellene.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1280) z0d1AK válasza CHIPman (#1279) üzenetére


z0d1AK
veterán

Üzemidő kérdéses még, mert nem mindegy, hogy alapjáraton megy 6 órát, vagy filmnézés közben. Amúgy a mini Duo nagyon jó, bár az ára nem lesz olcsó...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1281) z0d1AK


z0d1AK
veterán

ViewSonic ViewPad 10 itt van az országban, szerdán kapom a teszt darabot, 160 ezer forint, a 7"-os később érkezik, az várhatóan 130 ezer forint lesz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1282) upszilon válasza z0d1AK (#1281) üzenetére


upszilon
őstag

160e Ft? ...dejóóó-hogy lehet végre ilyet is kapni... ;]

(#1283) lumpen_stex válasza CHIPman (#1279) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

1. az android nem megy 2 magon.
2. az android applet-ek nem erőforrás igényesek, akármilyen szaron futnak mert eleve gyenge hw-re tervezték őket-> telefon. szóval ha neked laggol akkor nálad van valami gebasz az sdk-val. már csak azért is mert az android fb-n keresztül éri el a grafikus felületet abban pedig nulla 2d gyorsitás van a cpu csinál mindent.
[link]
[link]
[link]

de nem is ez a lényeg, ha elolvasod amit irtam meglátod te is: ha windows7 van a tablet-en nem kell android max emulátor.

egyébként a phenom sztem gyengébb, mint a te procid, mert csak 2gigán megy és a ram is csak ddr2-es..

jók ezek az arm-os procik, de azért a kis fogyasztásnak ára van. ugyan a cpu teljeistmény összemérehtő egy hasonló órajelen futó p3-al, de a mpu és egyéb nyalánkságok már nem. nyilván nem is nagyon van rá szükség, ahol pedig kell a számitási teljesitmény pl opengl vagy video lejátszás ott van hw hozzá pl neon. a mai cpu-kal viszont nincsenek partiban.

[ Szerkesztve ]

(#1284) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1283) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mint errol mar szo volt, az android megy ket magon, olvass vissza.
De hogy ujat mondjak, az nvidia tegra 2 is ketmagos, es nem egy eszkozben van benne.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1285) upszilon válasza z0d1AK (#1284) üzenetére


upszilon
őstag

Az oprendszer hiába fut a kétmagos processzoron ha az alkalmazások meg csak egy magra vannak írva, nem fog történni semmi. Legfeljebb hamarabb szívja le az aksit, mivel üresjáratban is eszik.

(#1286) z0d1AK válasza upszilon (#1285) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ennek koszonheto, hogy a Tegra 2 megalazza a snapdragont?

Az ac100 eseteben olyan ertekeket lokott, amit a galaxy s es a nexus one meg sem kozelit. :U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1287) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1284) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

az linux ugyan megy két magon, de az android nincs erre optimalizálva.

(#1288) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1286) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

[link]

nekem ez a legfrissebb infóm. gondolom ha sikeresek lettek volna akkor nagy betűkkel lenne minden androidos oldalra kiirva.

(#1289) upszilon válasza z0d1AK (#1286) üzenetére


upszilon
őstag

Egy RISK processzor eleve nem kétmagos konstrukció. Gyaníthatóan itt a két mag egészen másképpen funkcionálhat, mint a PC-s processzoroknál. Hogy pontosan hogyan, azt én nemtudom. De kíváncsi lennék rá... :F

(#1290) philoxenia válasza upszilon (#1253) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A felbontást állítod és nem a betűnagyságot? :Y :F

Tudtommal az ARM-nél inkább társprocesszor a másik mag, de nem akarok hülyeséget írni.....
A x86 -nál a többszálú futásról van szó, itt úgy gondolom nem, a HT és egyebek azért tudtak teljesítménynövekedést hozni, megfelelő programokkal...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1291) upszilon válasza philoxenia (#1290) üzenetére


upszilon
őstag

Igazad lehet, nem ugyanaz a mag van duplázva valószínűleg...

Egyébként én nem akartam nagyobb felbontást. Se kisebbet. Mindössze azt szeretném, hogy nagyobb betűk legyenek, amiket jobban el tudok olvasni. Ilyet lehet a windows és lehet a linux és a MAC operációs rendszerein is állítani. Én kis naiv azt hittem, hogy a guglios-en is lehet. Tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#1292) harry válasza upszilon (#1291) üzenetére


harry
veterán

Én próbáltam gépen ezzel játszani (ff), hogy betűméretet állítsam, de nem volt túl szerencsés, mert vannak olyan területek, amikről így lelóg a felirat, vagy csak simát otromba, rontja a tördelést is, ahogy írták, így simán ctrl+ -szal ránagyítok, ami bár minden elem méretét növeli, de még így is kevésbé zavaró szerintem, mint a szétcsúszó feliratok. És erre írták, hogy kapacitívnél ez csak egy ujjmozdulat, szerintem ez jó megoldás így.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1293) philoxenia válasza upszilon (#1291) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De hát lehet:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1294) Smithy87


Smithy87
senior tag

Hello!

Végig olvasva a fórumot, arra a következtetésre jutottam,h az általam elérhető Ár tartományban a Witstech A81G van kb 50e környéke. Olvastam,h páran már szereztetek be belőle. Az alap 250$-os áron felül lenne még valamilyen költség? Valamint milyen fizetési módozatok léteznek?

(#1295) harry válasza philoxenia (#1293) üzenetére


harry
veterán

Ha jól rémlik konkrétan csak a betűk méretét szerette volna megnövelni, nem pedig bezoomolni a honlapra - és erre írtam, hogy szerintem nem szerencsés, a teljes zoom teljesen jó.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1296) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Érkezett most hozzám egy ugyan olyan Eken M001, mint ami a nyáron már volt. Kicsit megfeküdt, ROM csere közben kiesett a microSD az átalakítóból. :(((
Újra lehet ezt valahogy éleszteni? :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1297) Smithy87 válasza z0d1AK (#1296) üzenetére


Smithy87
senior tag

Erős a gyanúm, hogy az a kütyü végleg meghalt. Valaki tudna tippet adni akkor Nekem suliban való netezésre kéne meg vonaton film nézés és tanuláshoz pdf word stb.

[ Szerkesztve ]

(#1298) z0d1AK válasza Smithy87 (#1297) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem szabadna hogy kuka legyen. Elvileg volna valami módszer, amivel fullra legyalulható volna róla a droid, és újra rálehetne utána tenni, ezzel felélesztve. [I("kitéglázás" :F )

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1299) harry


harry
veterán

PHTV-n felkerült egy adás a ViewPad10-ről: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1300) z0d1AK válasza harry (#1299) üzenetére


z0d1AK
veterán

De jó, addigra nálam is itt lesz:) Már, ha ma meghozza a futár.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.