Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) lumpen_stex válasza philoxenia (#1290) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

egyidőben a sirfstar chipsetnél mondták, hogy kétmagos, közben a másik mag csak dsp volt.. de vannak valós kétmagos arm processzorok és megy is rajtuk a linux smp kernel-el, de...

ha veszel egy android app-et akkor az javaban van irva ami nincs felkészitve a többszálas futtatásra igy marad az, hogy két külön ap két külön szálon fut. de ezt az én infóim szerint nem tudja az a android, max a java motor alatti rész lehet megosztva.

a benchmark teszteket sem értem 2vs1 core esetében, mert mivel az app egy magon fut, de ha két magon futna, akkor is olyan feladatot végez ami nem lehet kétszálasítani, pl mem copy, mert pl ugyanahoz a buszhoz kell két cpunak hozzáférni. ha van különbség akkor az talán abból adódik, hogy az alaprendszer (kernel) bizonyos része másik magon futnak igy több jut az androidnak.

persze lehet, hogy lesz szerepe a második magnak, mert a gugli egyre inkább a hangvezérlést, élő beszédről forditást akarja nyomni, ahhoz viszont nem árt ha van külön mag amin a beszédfelismerő fut (persze az nem java-ban van irva és az android alatt fut), ennek egyébként ha működik nagyobb jelentősége lenne, mint az egész androidnak. mert gondolj bele most minenki 3d-s kamerás/csápolos menűkben gondolkozik meg a multitouch-ban. közben meg élég lesz annyit mondani, hogy "kompjuter, fényt!"

gyak a házi automatizálás alapja lehet az anadroid. mert a tv-n az fog futni onnantol minehol az lesz...

(#1302) lumpen_stex válasza Smithy87 (#1294) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a szállitás jön még rá ami változó illetve vám és áfa ami 30% körüli (persze csak akkor ha fennakad a vámon)

(#1303) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1298) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ha a bootloader megsérült, akkor nem sokat tehetsz. ha sima flash-t inditasz és feljön a flashmenü akkor csak simán ujra kell flesselni, ha nem jön fel semmi akkor kuka.

elvileg jtag-al meg lehetne javitani, de annyira nincs info ezekről, hogy kb nulla esélyed van rá.

(#1304) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1303) üzenetére


z0d1AK
veterán

Slatedroidon nézelődnék, de nagyon nem megy.
Erről a jtag-ról mit lehet tudni?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1305) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1304) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

szabvány debug felület, de használatához tudni kell hol van kivezetve. és általában ezzel van a gond.

(#1306) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1305) üzenetére


z0d1AK
veterán

Magát az egész módszert nem ismerem.

Más: Itt van a kezemben a ViewPad10! Nem kapcsolom még be, várom, hogy bemelegedjen a téli időjárásból.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1307) Torry válasza z0d1AK (#1306) üzenetére


Torry
addikt

Annak a tabletnek kell mar hutes?

(#1308) z0d1AK válasza Torry (#1307) üzenetére


z0d1AK
veterán

Miután ez windowsos, és netbook speckóval bír, így igen.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1309) philoxenia válasza z0d1AK (#1308) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Netbookkal is jó lenne összehasonlítani, mert az érintőképernyőn kívül egy netbookkal szemben nem sok előnyét látom....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1310) Balinov


Balinov
félisten

Azert az nem gyenge, hogy HTC Legendre varjuk a 2.2-t, mint a Messias-t, erre az Archos komplett uj Internet table szeriajara, ami ugye nemreg jelent meg mar ki is loktek a hivatalos 2.2-t :Y :W :C

changelog

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1311) philoxenia válasza Balinov (#1310) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erre viszont nem nagyon voltak korábbi verziók..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1312) lumpen_stex válasza Balinov (#1310) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

mert egy kinai gyártó megteheti hogy bugos szart ad ki a htc meg nem..

(#1313) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1312) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az HTC közelebb áll Kínához, mint az Archos. Csak megjegyzem, hogy az Archos egy francia cég.

(#1311) philoxenia: ez nem teljesen igaz. Az Archos 70 került forgalomba 2.1-el, viszont nem tudni, hogy mennyi jutott így ki a forgalomba, illetve azt sem tudom, hogy 101-ből került-e ki ilyen.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1314) GJ70 válasza z0d1AK (#1296) üzenetére


GJ70
tag

Ha nem jön össze, esetleg megkaphatnám alkatrésznek :C ????

Ugyebár a nálam lévő SmartPad egy új házikóra várna ...... :F .

Esetleg ........

(#1315) z0d1AK válasza GJ70 (#1314) üzenetére


z0d1AK
veterán

Már elgondolkodtam azon is, hogy valóban eltolom alkatrésznek. Bár előtte jó volna futni vele egy kört, hátha újra éleszthető.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1316) GJ70 válasza z0d1AK (#1315) üzenetére


GJ70
tag

Tedd azt.

Ha nem megy - nálam tudod, hogy mi a helyzet.... :F ....-akkor keress meg.

Üdv.

(#1317) Overdose.


Overdose.
csendes tag

Újabb készülékek:
http://androidtablets.blog.hu/

(#1318) z0d1AK válasza Overdose. (#1317) üzenetére


z0d1AK
veterán

Semmi újdonsággal nem találkoztam rajta.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1319) philoxenia válasza z0d1AK (#1313) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

1.5-re 1.6-ra gondoltam, mondjuk, gondolom azért kellett a 2.1 , hogy egyáltalán működő készüléket tudjanak produkálni....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1320) z0d1AK válasza philoxenia (#1319) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, de a hivatalos 2.2-höz képest a 2.1 is korábbi verzió, a különbségeket nem is nézve (flash) :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1321) philoxenia válasza z0d1AK (#1320) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link][link] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1322) z0d1AK válasza philoxenia (#1321) üzenetére


z0d1AK
veterán

Van új a nap alatt. Hogy én ezt eddig miért nem raktam fel a droidra? :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1323) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1313) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

az lehet, de a archos kinaibb a htc-nél, teljesen mindegy hol van bejegyezve.

mert a legtöbb kinai cég kiadja a legujabb fw-t nem törödve azzal, hogy működik-e vagy nem, rábizza a juzerekre a teszetlést, és annyit mondanak, hogy béta. és valahogy a végleges verzióig soha nem jutnak el...viszont ráírjak nagy betükkel hogy android 2.2 meg hogy flash 10.1 de azt, hogy béta azt nem...

a htc pedig egy neves cég és adnia kell a hírnevére igy csak akkor ad ki valamit ha az tényleg hibátlan.

(#1324) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1323) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az Archos nagyjából bő 1 év elteltével frissíti a palettát, míg a HTC-nek fél év sem kell. Szimpla üzletpolitika az, hogy a régi készülékeket a HTC kevésbé frissíti (Lásd, a Tattoo elmúlt egy éves, még sincs 1.6-nál újabb), hogy az újabbakat eltudja adni.
Példaként a Samsung is itt állhat, aki ugyan csak megdobta az eladásait a Galaxy S-el. A Spica-t iszonyat sokan vitték, mégse frissítették 2.2-re, mert akkor a Galaxy 3 nem fogyna úgy.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1325) Torry válasza z0d1AK (#1324) üzenetére


Torry
addikt

Advent Vega-val kapcsolatban van már valami tapasztalatod?
Videók alapján nagyon korrekt.

(#1326) z0d1AK válasza Torry (#1325) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem nagyon tudok róla, hogy volna az országban.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1327) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Kis infófröccs így az estére:
ViewSonic ViewPad , jövőhét végétől vásárolható, 129900 forint az ajánlott végfelhasználói ár.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1328) harry válasza z0d1AK (#1327) üzenetére


harry
veterán

Az a 7-es vagy a 10-es? És akkor előbbi ARM+Android, utóbbi Intel x86+win?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1329) z0d1AK válasza harry (#1328) üzenetére


z0d1AK
veterán

Bocsi, lemaradt a 7-es a végéről.
Igen, a 7-es ARM + Android, magyar nyelv várhatóan a jövő héten, míg a VP10 x86, win7 hp-val és x86 Android 1.05-el

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1330) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1324) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

nem üzletpolitika. egy régi hw-ra megcsinálni egy uj fw-t pont annyi munka, mint az ujra, haszon meg nem lesz belőle.

a többi kinai gyártó meg prototipust árul és arra nyomja az fw-t. jobb esetben a hw ugyanaz marad rosszabb esetben simán kicserélik azt is szó nélkül. aztán rinyálnak a juzerek, hogy nem lehet felrakni a leujabb fw-t. igy könnyű gyorsan kiadni a legujabb fw-t.

(#1331) smkb válasza z0d1AK (#1327) üzenetére


smkb
őstag

129.000? Jézus.... ugyanaz van benne kb., mint a 38.000 ft-os ZTE Blade-ben, csak ez nagyobb... hiába az Android 2.2 az ARM11-es SOC miatt az adobe nem támogatja, úgyhogy ennyi pénzért még Falsh támogatás sincs. Durván túlárazott. Mégha a Viewsonic G Tab lenne Tegra 2-vel, na de ezért ennyi pénz. Vicc....

(#1332) upszilon válasza smkb (#1331) üzenetére


upszilon
őstag

Egyetértek, durván túlárazott. Viszont ennyiér is venni fogják Karácsonyra. :K

(#1333) Meteor2


Meteor2
csendes tag

http://www.merimobiles.com/ - ennek az oldalnak most Decemberben lesz egy jó akciója, ha jól értem. Valamikor decemberben 20%-os kedvezmény az összes tablet pc-ből. Na, ha minden igaz, akkor megrendelem az A81G-t.

(#1334) harry válasza smkb (#1331) üzenetére


harry
veterán

Csak abban fele akkor kijelző van. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy most a tablet új, nyilván mindegyik túlárazott. Egymáshoz lehet őket viszonyítani, annak lenne értelme, de netbookhoz, telefonhoz nem sok, ezek már elég rég piacon vannak. Az megint más kérdés, hogy érdemesebb-e akkor inkább azt venni, de mi tabletekkel foglalkozunk, nem pedig helyettesítő eszközökkel.
A kínai cuccok megint más kategória, bár ezzel még esetleg össze lehet hasonlítani - ha valakinek egyáltalán nem fontos a gari, support (akár fw, akár kapcsolat a gyártóval), szállítási bonyodalmak, akkor alternatívák azok is, de talán látszik is, hogy azok is egy másik kategória.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1335) z0d1AK válasza Meteor2 (#1333) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért ahogy nézem, annyira nincs jó ára. Az Eken M001, ami 100$ ebay-en és máshol is, ott 135$, 20% kedvezménnyel 108. :U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1336) Meteor2 válasza z0d1AK (#1335) üzenetére


Meteor2
csendes tag

És az A81G? Tudsz valahol olcsóbban? Mert így, 20% kedvezménnyel, kijön 200dollárra postával. Isten ments egyéb adóktól.

(#1337) z0d1AK válasza Meteor2 (#1336) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem tudom, hogy azt máshol mennyiért árulják.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1338) kergemokus


kergemokus
csendes tag

Mi a véleményetek erről a tabletről?
Tablet PC-MID-7 a Light In The Box Ltd.-től

Vajon érdemes lehet rendelni egyet? Az ára az nagyon meggyőző... 2.1-es Android van rajta, HDMI kimenet, viszont 3G-n nem lehet netezni csak wifin.
140.13 Euro ~ 39.200 HUF (+áfa+vám)

Mi a véleményetek?

(#1339) z0d1AK válasza kergemokus (#1338) üzenetére


z0d1AK
veterán

Maga a 4GB ROM nem tűnik rossznak.
Azt hiszem, hogy kinyilváníthatjuk, hogy a Telechip lett a kínaiak Snapdragonja. :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1340) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

kijött az új 105.7-es flashplayer de a browser bug ugyanugy benne van.

(#1341) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1339) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

nekem nagyon gyanús, hogy az a nem GB hanem Gb vagyis 500mbyte. a kinaiak szeretnek játszani a számokkal..

(#1342) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1341) üzenetére


z0d1AK
veterán

B= Byte, b=bit.
Ha 4-es van bármelyik előtt, akkor hogy jön ki 500MB?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1343) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1342) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

úgy, hogy a B-t te tetted hozzá... egy byte 8 bit vagyis 4Gbit azt 512Mbyte... omg :U

(#1344) mumk válasza z0d1AK (#1281) üzenetére


mumk
tag

Van már valami tapasztalat a ViewSonic ViewPad 10-al? :) Ha minőségre rendben van, lehet ennél maradok, a dualboot elég csábító.

MIUI 0.12.24.

(#1345) upszilon válasza mumk (#1344) üzenetére


upszilon
őstag

Hát igen, közeleg az-az idő, amikor már a karácsonyi ajándékvásárlást nemigazán lehet tovább halogatni. Jó lenne tudni, hogy mit, mennyiért és hol...

(#1346) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1343) üzenetére


z0d1AK
veterán

"4G". Hmm, látom, tényleg én néztem be. Ilyen az éjszakázás. :DDD

(#1344) mumk: Nem rossz, elég gyors. Android alatt a két gomb nem pont úgy van kiosztva, ahogy gondolná az ember, de abszolút használható. Tetszik a készülék.:)
3G verzió egyelőre nem lesz, majd valamikor talán jövőre.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1347) mumk válasza z0d1AK (#1346) üzenetére


mumk
tag

Ez már biztató. :) Gondolom ha nagyon kell a 3G, USB-ről megoldható, de mivel a Desire tudja a tetheringet és úgy is csak 1 mobilnet előfizetésem van ez részemről mellékes. GPS van benne?

MIUI 0.12.24.

(#1348) z0d1AK válasza mumk (#1347) üzenetére


z0d1AK
veterán

GPS sajnos nincs benne, úgy tudom. Nem tudom, hogy miért. Erre a legjobb egy novatel Mifi volna, ami a mobilnetet 5 felé tudja megosztani, és GPS-ként is funkcionál az új firmware segítségével.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1349) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1346) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

mindeki benézi mert aljas trükk.

(#1350) upszilon válasza lumpen_stex (#1349) üzenetére


upszilon
őstag

...vagy esetleg egyszerű tévedés... :F

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.