Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) sbazsi válasza rakal (#147) üzenetére


sbazsi
veterán

és milyenek várhatók?
amit szeretnék: gyári market, 2.2
esetleg gps
amúgy teljesen jó lenne a zenithink.
10", 1024x600 felbontás alatt nem akarok. 800x480 a telefonom is.

(#152) z0d1AK válasza CHIPman (#150) üzenetére


z0d1AK
veterán

145. hozzászólásban linkelte Philo, az ő hozzászólására válaszoltam.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#153) upszilon válasza z0d1AK (#149) üzenetére


upszilon
őstag

Kerestem és találtam is rá bemutatót, tesztet. Sajnos ami engem legjobban érdekelne, arról egy szó nem sok, annyit sem írnak. Nevezetesen én Skype-on tartom a kapcsolatot a családdal, barátokkal, ügyfelekkel. Azt gondolnám, hogy ezzel mások is így vannak, vagy tévedek?

(#154) #16820480 válasza upszilon (#153) üzenetére


#16820480
törölt tag

valószínűleg az emberek többsége nem skype-ol annyit, hanem inkább msn, email, vagy rendes telefon.
egyébként meg van több kliens is telefonra, amivel lehet skype hívásokat folytatni (nimbuzz például, vagy a hivatalos androidos kliens), bár nem tudom, hogy videót tudnak-e közvetíteni (sosem volt olyan androidos telefonom, amin lenne előlapi kamera).

(#155) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Bár nem tablet, de érdekességnek jó lehet: Toshiba AC100.

(#153) upszilon: Én Skype-ot elsősorban a munkahelyen használok, vagy egy-két modival ha beszélek este. Amúgy van Android-ra Skype alkalmazás, mint írták is előttem. A tesztet viszont lehetne linkelni.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#156) upszilon válasza #16820480 (#154) üzenetére


upszilon
őstag

Ha belépek a Skype-ba, akkor alul kiírja, hogy éppen mennyi a bejelentkezett felhasználók száma. Kb 20 millió és félmilliárd közötti szám jön elő. Ennek tükrében értetlenkedem azon, hogy pont a Skype-teszt marad mindig el. Úgygondolom, hogy ez lenne az elsők egyike, amit ki kellene próbálni. Milyen a kép és hangminőség, nincsenek-e zökkenők, stb? Azért ha félmilliárd ember kíváncsi valamire, az talán nem is lenne annyira lebecsülendő, hogy meg sem kell említeni. Nem a saját szokásaiból lenne célszerű kiindulnia a tesztelőnek. Szerintem. Vagy tévedek? :F

(#157) upszilon válasza z0d1AK (#155) üzenetére


upszilon
őstag

"Amúgy van Android-ra Skype alkalmazás"

Gondoltam. Éppen csak infóm nincs róla, hogy egy-egy készüléken milyen a minősége, milyen a használhatósága. Nekem például ez egy döntő érv a vásárláshoz. Ha nincs rajta használható Skype, akkor semennyiért sem kell.

(#158) upszilon válasza upszilon (#156) üzenetére


upszilon
őstag

Nem félmilliárd, csak 50 millió. Bocs! :B

...de az is elég nagy szám, nemigaz?

(#159) #16820480 válasza upszilon (#158) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát 50 millió nem olyan hatalmas szám azért (a fél milliárdért majdnem jöttem leszólni téged, de láttam helyesbítettél) :) a világ legnagyobb messenger szolgáltatójának valamivel több, mint egymilliárd regisztrált azonosítója van (azért nem írok usert, mert egy embernek lehet/van több azonosítója is), és ennek nagyjából a fele aktív azonosító, és egyszerre simán van 100 milliónál több tag online, mégis majdnem biztosra mondom, hogy nem tudod melyikről van szó.

amúgy ha laptopot veszel, akkor előtte kipróbálod, hogy megy-e rajta a skype? gondolom nem, mert úgyis megy, ha az operációs rendszer elbírja. nos, itt is valami ilyesmiről van szó, szerintem nincs lényeges különbség a gépek közt. illetve talán felbontásból adódó probléma lehet egyes szoftverekkel, ez igaz, de ha tudnak programozni a skype-nál, akkor ezt meg kellene oldják.

(#160) upszilon


upszilon
őstag

...ez most hoooogy???

(#161) upszilon válasza #16820480 (#159) üzenetére


upszilon
őstag

A linuxon sem volt jó évekig. Miért hinném el, hogy az androidos tabletteken kapásból jó?

(#162) #16820480 válasza upszilon (#161) üzenetére


#16820480
törölt tag

én ezt értem, nade ha kipróbálod egy akármilyen androidos gépen, az a töbin is pont olyan lesz. egyébként ott a nimbuzz, az elég jó szerintem.

(#163) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Egy érdekes cikk:

http://www.adi-news.com/google-android-2-2-froyo-not-designed-for-tablet-pc-says-google/24705/

(#164) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Google has their own plans for the tablet market..AND IT DOESNT INVOLVE ANDROID.. So lets drop the line already. We all know Google wnats to push chrome OS as their tablet OS of choice.

Ők nem is az Android-ot akarják nyomni a tablet pc-k piacán, hanem a Chrome OS-t.

(#165) z0d1AK válasza ggf8600gts (#163) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én magyarul is megírtam ezt a cikket.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#166) CHIPman válasza z0d1AK (#152) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Azannnya erre be kéne nevezni. :)

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#167) z0d1AK válasza CHIPman (#166) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kinézetre olyan, mint egy felnagyított PDA.
Egyébként ahogy láttam, a GPS-el tud többet, mint a kínai verziók. Az meg nem sok.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#168) Karma válasza #16820480 (#162) üzenetére


Karma
félisten

Ez egyébként tévhit. Sajnos a gyakorlat az, hogy a gyártók implementációi eltérnek egymástól, vagy hagynak meg bugokat, mindenesetre nem lehet ezt így kijelenteni semmiképp. Sajnos már nem emlékszem melyik telefonnál, de pl. a vonalkódolvasó programok nem működtek, mert a kamera máshogy viselkedett.

De valami volt a Fring vagy Nimbuzzal is, talán az SGS-en.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#169) CHIPman válasza z0d1AK (#167) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Viszont az ara se sokkal tobb es nem kell ra varni 2 hetet. Netbook es tablet kozott vacillalok. Tr mit javasolsz?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#170) z0d1AK válasza CHIPman (#169) üzenetére


z0d1AK
veterán

Most az, hogy mit választasz, abszolút felhasználási feltételektől függ.
Én is olcsóbban kijönnék egy netbookkal, viszont tabletet szeretnék, mert az kisebb, súlya is kedvezőbb, talán az akksi idő ugyan ott van. Az Android és a beépített 3G miatt útközben talán még használhatóbb is (legalábbis az, amit én néztem magamnak).

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#171) upszilon válasza z0d1AK (#170) üzenetére


upszilon
őstag

Most volt nálam (kölcsibe) és nem tudtam vele kényelmesen filmet nézni az ágyban. Tartanom kellett. Elfáradt a kezem. Szóval akkor már inkább notebook. Az legalább megáll a talpán (mondjuk ahhoz meg egy fatálcát szoktam használni, a befulladás miatt. A Skype-ot meg nem sikerült beüzemelni. nem jöttem rá, hogy kellene csinálni. Szóval hamar visszaadtam. Ez így még gyerekcipő nagyon...

(#172) z0d1AK válasza upszilon (#171) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez melyik típus is volt?
Én nem ágyban fekve használnám. Út közben egy sima tablet nekem kényelmesebb, mint egy netbook. Skype-ot meg azon úgysem használok.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#173) CHIPman válasza upszilon (#171) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Skype nincs droidra, csak ketes felhasznalhatosagu third party kliensprogram, ami a nimbuzz jelenleg, es sok droidos eszkozon eszmeletlenul bugos.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#174) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

segítsetek értelmezni mire is jó egy androidos tablet, vagy MID. :F

Netezni lehet vele, de azt is megkötéssel hiszen a Flash támogatás hiánya miatt video streameket csak a youtube-ról tudok nézni. Pl egy PH beszámoló után egy belinkelt videót nem tudok megnézni...

Skype nem megy rajta....

Egyetlen vonzereje az ára (egy ZT-180 50K körül megvan) plusz az érintőképernyő...

Nem tudom praktikum szempontjából beilleszteni.

Egy netbook több mindenre használható, és alig drágább....

A 185K-s IPAD is nehezen definiálható hogy kiknek szánják milyen réteget céloz meg.

Szerintem a tablet pc egyelőre a kütyümániások érdeklődését kelthette fel, egy átlag felhasználó aki filmet szeretne nézni, levelezni szeretne, chatelni szeretne, netezni szeretne, az minimum netbook-ot vesz.

[ Szerkesztve ]

(#175) #16820480 válasza CHIPman (#173) üzenetére


#16820480
törölt tag

elvileg van... vagy ez akkor micsoda?

(#176) rakal válasza #16820480 (#175) üzenetére


rakal
senior tag

Erősen korlátozott,csak szolgáltató által támogatott mobilokra.
T-Mobile pulse-ra is ezt a hibaüzenetet kapjuk:
"Sorry,Skype is unavailable for your mobile.We add new handsets all the time so check back soon".Androidos tabletre feltelepítve .apk-val pedig nem megy a hangkommunikáció nálam legalábbis.

(#177) mumk válasza #16820480 (#175) üzenetére


mumk
tag

Talán csak annyi szépséghibája van, hogy kizárólag az alul felsorolt modellekhez létezik, úgy hogy azt a Verizonál meg is veszed. :) Persze attól még elvileg van. :)

[ Szerkesztve ]

MIUI 0.12.24.

(#178) z0d1AK válasza ggf8600gts (#174) üzenetére


z0d1AK
veterán

185K-ért kiknek szánták az iPad-et?
Millióknak. Hányat adtak el belőle eddig úgy, hogy nem is forgalmazzák minden országban?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#179) Karma válasza z0d1AK (#178) üzenetére


Karma
félisten

Meg csak nálunk ennyi...
USA-ban kb. 110-120k (onnan van az enyém, ennyiért), osztrákoknál 140k.

“All nothings are not equal.”

(#180) z0d1AK válasza Karma (#179) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, tudom hogy olcsóféle külföldön. Sajnos nekünk ott van az a gond, hogy egyelőre még nem forgalmazzák. Behozatáskor nem olcsó ha céges keretek közt történik.
Szállítás, esetleg vám, és akkor még hogy megéljen az emberke, még hasznot is kell tenni ugye. És ezt mind a vevő fizeti ki. :(((

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#181) philoxenia válasza ggf8600gts (#174) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alkalmankénti netezésre, főleg olvasásra, megfelelő formába konvertált filmek megtekintésére teljesen jónak tűnik.
Kisebb és könnyebben használható a netbooknál, tehát még mobilabb. Ez az előnye elsősorban. Ráadásul akár fele áron is beszerezhető. Lényegében egy telefon árán....
szerintem nemsokára megjelenik a szolgáltatók kínálatában is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#182) z0d1AK válasza philoxenia (#181) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem feltétlenül kell konvertálni sem. Egy DivX lejátszó app segítségével a legtöbb eszköz megbirkózik a kis 700MB-os filmekkel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#183) philoxenia válasza z0d1AK (#182) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapból lejátszik sok filmet még a 6120-as is ami elég régi telefon, csak a mai filmek gyakran elég durva nagyságúak mind méretben, mind felbontásban. A Vimeo-ról letöltött filmek egy része akad a netbookon is....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#184) z0d1AK válasza philoxenia (#183) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem ismerem azt az oldalt, nem tudom, milyen filmek vannak ott.:)

Én is e51-en néztem egy-két sorozatot marketing órákon régen.:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#185) philoxenia válasza z0d1AK (#184) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően amatőrfilmek, de sok az érdekes:[link]
HD -ben is sok van:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#186) z0d1AK válasza philoxenia (#185) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ehh, ez az animáció nagyon komoly.:DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#187) babosmiki válasza ggf8600gts (#174) üzenetére


babosmiki
addikt

Netezéshez is jó, főleg amelyiken Froyo van azon megy a Flash!
Szerintem fénykép ill. videóalbumnak is kiválló, csak zsebre ( nagy ) teszed
és már viheted is magaddal az összes létező médiádat mutogatni a családnak.
A játék képességei sem elhanyagolhatóak egy ilyen kütyünek,
főleg ha útközben vagy.
A hét colos kategória gps-el a kocsiban tökéletes navi eszköz is lehet.
Aki sokat autózik mint ahogy én is, annak áldás is lehet egy ilyen kütyü,
mindig nálad van stauban sem kell unatkozni! :)

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#188) upszilon válasza babosmiki (#187) üzenetére


upszilon
őstag

"A hét colos kategória gps-el a kocsiban tökéletes navi eszköz is lehet.
Aki sokat autózik mint ahogy én is, annak (...)"

...annak már régen van GPS-e. Egyébként meg hová raknék egy 7"-os, de pláne hová egy 10"-ost a kocsiban? Nekem nem kamionom van ám! :DD

(#189) z0d1AK válasza upszilon (#188) üzenetére


z0d1AK
veterán

10"-os-ról szó sem volt.
Egyébként nem a kezelőfalon egy jó tartóval gond nélkül elférhet, de az általad említett kamionban meg még kényelmesen válogathatsz is, hogy hova tedd.

És ez a GPS funkció is olyan, hogy az használja, akinek szüksége van rá. Neked nincs? Akkor nem használod. Ennyi.

Egyébként már előrendelhető az új Archos család, ami pár héten belül itt van, és verhetetlen árral jönnek!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#190) Bici válasza z0d1AK (#189) üzenetére


Bici
félisten

Az új archos családról hol tudok bővebben olvasni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#191) #16820480 válasza z0d1AK (#189) üzenetére


#16820480
törölt tag

én őszintén megmondva, lehet, hogy egy 10"-os tablettel is bepróbálkoznék navigálni :DDD legalább látni rajta rendesen. bár nem tudom, meg kéne élőben nézni. de egy 7-es nem lenne annyira nagy előrelépés a telefon méretéhez képest, főleg, hogy némelyiket még ugyanazzal a felbontással is szerelik. inkább valami 8-10"-os lenne talán jó. valahogy csak elfér a kocsiban, legfeljebb kitakar kicsit a középkonzolból...

(#192) z0d1AK válasza #16820480 (#191) üzenetére


z0d1AK
veterán

7" esetében én azért nem tartom túl szerencsésnek első körben az 1024x600-at, mert a kis kijelző - nagy felbontás nem feltétlenül szerencsés. :)

(#190) Bici: Angolul az Archos oldalán elég korrekt leírás van (speckó meg mindegy, hogy milyen nyelven van:P )
A 101 kicsivel több 100ezernél, ez jelenleg elég jó vételnek tűnik!

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#193) #16820480 válasza z0d1AK (#192) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, nem tudom, de akkora kijelzőre a wvga már kevésnek tűnik nekem. de igazából már élőben kéne megnézni pár ilyen kütyüt. :)

(#194) z0d1AK válasza #16820480 (#193) üzenetére


z0d1AK
veterán

Pontosan, ez egyén függő, és általában csak próba után derülne ki, hogy jó volna-e az adott egyénnek. Most én is elgondolkoztam az Archos 70-en és 101-en, mert olcsóbban kijön, mint a Commtiva 101-es, viszont se gps, se 3g, se Market. :(
A Market még nem is akkora veszett nagy gond, a 3G sem feltétlenül, bár útközben tudnám használni. A GPS meg a bármikor jól jöhet kategória.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#195) Bici válasza z0d1AK (#192) üzenetére


Bici
félisten

Hú, köszi, nemrég még nem volt fent az új család.
Asszem ez az archos túl elit márka nekem. Max 25-öt szánok rá, de elég egy 5-7 colos kis kütyü. Majd válogatok a kínaiak közül januárban a holt szezonban. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#196) #16820480 válasza z0d1AK (#194) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem első körben a market hiányozna, második körben a gps, és harmadikban csak a 3G. igazából ha olyan telefonom van, akkor adott esetben meg is tudnám vele osztani a mobilnetet a tabletre.
kíváncsivagoyk mikor kezdik majd el elárasztani az ilyen fukar meg hülyenemvagyok üzleteket a tabletek, és lehet kedvünkre tapizni őket, ahogy most a telefonokat.

én arra várok igazából, amikor valaki majd megcsinálja ezen az áron a mindent bele tabletet :)

(#197) z0d1AK válasza Bici (#195) üzenetére


z0d1AK
veterán

Januárban vigyázz, akkor a kínaik elmennek nyaralni, az év elején megáll arra az élet, nem nagyon szállítanak hetekig. Valami ünnep van.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#198) babosmiki válasza upszilon (#188) üzenetére


babosmiki
addikt

Nekem is van gps-em de csak 6"-os. :DDD
A hét colos simán elférne a helyén! Lásd kép: :DD
Az alsó monitor a navi!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#199) #16820480 válasza z0d1AK (#197) üzenetére


#16820480
törölt tag

február 4-én lesz most, tavaszünnep. vagy ismertebb nevé a kínai újév :)

(#200) z0d1AK válasza #16820480 (#196) üzenetére


z0d1AK
veterán

3G-t én is meg tudom osztani, vagy rosszabb esetben nézek magamnak valami RMA-s MiFi-t olcsón.:)
A Market hiányos, bár ahol wifi-van (3G híján), ott tudok letölteni más forrásból apk-t, illetve elvileg az Archos is indít emiatt valami kis saját Market-et. Nagyon kíváncsi vagyok rá.

Ha lesz is egy idő múlva a multikban, kérdéses, hogy kapnak-e demó darabot, amit lehet tapizni. De ha már így vesszük, akkor az EW árulja a Streak-et is, érdemes bepróbálkozni, bár nem hiszem, hogy tapizható. Én éppen eleget tapizhattam (bár folytatnám még sokáig szívesen).:)

A mindent bele tablet ilyen áron nagyjából készen van, amiről más sokat írtam, a Commtiva N700. Hátránya: 6-800MHz-s cpu, 840x400-as felbontás. Jah, és csak 7", de ez nem hátrány, hanem tulajdonság.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.