Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) upszilon válasza rewentlow (#1949) üzenetére


upszilon
őstag

A többieket meg sztem ne győzködjük, vmiért nem tetszik nekik a cucc, amit én sajnálok, de az ő döntésük.

De! Csak győzködjetek. Ennek itt a helye!

Egyébként azért nem tetszik, mert egy ekkora keretbe biztonsággal belefért volna egy majdnem 13"-os kijelző is. Na-bumm, most mondd, kb 10%-al kerülne többe és kb 20%-al fogyasztana többet. És akkor mivan? Vennék mint a cukrot. Az van. Hozzáteszem: szerintem.

Egyébként sokáig halogattam a netbook vásárlást. Megérte! Már nem azt veszek, hanem tabletet. Vagy ezt is halogassam, amíg aztán egy izét veszek. Mit is? Ja, hogy azt még fel sem találták? :DDD De ez az egész azért nem olyan vicces, mert ugye ezalatt az idő alatt viszont lecseréltem a teljes asztali gépparkomat. Merthogy arra valóban szükségem volt...

[ Szerkesztve ]

(#1952) z0d1AK válasza scanman (#1946) üzenetére


z0d1AK
veterán

Lehet lesz róla teszt is, majd meglátom. A minőségével nincs nagy gond szerintem.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1953) upszilon válasza z0d1AK (#1952) üzenetére


upszilon
őstag

Lehet lesz róla teszt is, majd meglátom.

legyen! Imádom a tesztjeidet, de megkérlek, ezúttal legyen Skype teszt is benne! Én anélkül, hogy a Skype videó-telefonálás ne tudná, biztosan nem veszem meg! Gondolom ezzel vannak még páran így. A Skype videó-telefonálás kb 8-10 éve működik. Minden ismerősöm, barátom, ügyfelem, rokonom ezen hív. Nehogymár egy új kütyü 2011-ben pont ezt ne tudja... :F

[ Szerkesztve ]

(#1954) Neurotoxin válasza rewentlow (#1949) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nagyon kiváncsi leszek azért felhasználói véleményekre/tapasztalatokra.Lehet, hogy pont most bontogatják a gépet az előrendelők.(bár nem hinném, hogy hétvégén lenne csomagkézbesítés, de elvileg az USÁba ér leghamarabb a cucc).Viszont, ami számomra csalódás, hogy a beígért "matte finish,anti glare surface"helyett a képek tanúsága szerint "glossy" felülete van. Állítólag később orvosolható valami felragasztható?:S tükröződés mentes réteggel..
Eden:ahogy az engadgeten és a gizmodón olvastam, ez is csak valószínűleg a hivatalos Honeycombig lesz innovatív, ugyanis ott már lesz hasonló panel kezelés.Mindenesetre a hozzáállásuk és a szoftveres támogatás miatt szimpatikus a gyártó, papíron "mindent" tud az adam,de mint mondottam, ne hamarkodjunk el a dolgot, várjuk meg a teszteket.Enélkül én nem mertem volna bevállalni az előrendelést, mint a blogon sokan mások.(De azért kiváncsi vagyok az ipad2re is.)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1955) Neurotoxin válasza upszilon (#1950) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Szivesen:)De néha komolyan provokálónak érzem a hozzászólásaidat.Amúgy én sem azt mondtam, hogy szükségem van egy tabletre nagyon, de megérett a gondolat, hogy vegyek egyet, mert a szűk családban csak az én laptopom van egyedül, ezt használja mindenki, úgy döntöttem, hogy mivel idén végzek, a családra hagyom, veszek egy netbookot, de egy tablet nekem hordozhatóbbnak tűnik, hosszabb az üzemideje is, játszani már nem játszok, de főleg magazin/ebook olvasásra, internetre, levelezésre, egy kis dokument szerkesztésre kitudnám használni.Erre jó lenne egy kínai vacak is, de én csak a garanciális háttérre és minőségre adok pént, ha már ki kell adni valamiért, mert manapság leromlott az elektronikai eszközök megbízhatósága.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1956) Neurotoxin válasza z0d1AK (#1952) üzenetére


Neurotoxin
őstag

+1, skype tesztre én is nagyon kiváncsi lennék!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1957) upszilon válasza Neurotoxin (#1955) üzenetére


upszilon
őstag

de én csak a garanciális háttérre és minőségre adok pént, ha már ki kell adni valamiért, mert manapság leromlott az elektronikai eszközök megbízhatósága

Ezzel, így egy-az egyben egyetértek. Egy százezer forintos kütyünek legyen megbízható magyarországi garanciája, különben nekem sem kell.

(#1958) TTomax


TTomax
nagyúr

Hétfőn 5után megyek egy Archos70-ért!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1959) rtom


rtom
senior tag

(#1960) z0d1AK válasza rtom (#1959) üzenetére


z0d1AK
veterán

Realis ar.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1961) Peat;) válasza z0d1AK (#1960) üzenetére


Peat;)
veterán

A hülyéknek biztosan az. 800$ az itt 800 euró, ami 220 000. Motorolát ismerve meg ahogy veszed úgy használd, frissítést ne várjál.

Asszem egy terület van ahol meghajlok az apple előtt és az a tablet piac. Pedig baromira nem fogták vissza magukat, ugyanolyan ár értéket adnak mint más területen, ahol sok sok gyártó többet ad olcsóbban. A tableteknél viszont a sok sok gyártó csak szerencsétlenkedik.

(#1962) z0d1AK válasza Peat;) (#1961) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, lehet filléreskedve 60 ezret adni egy Bluepantherért, csak utána nem kell sírni, hogy sz.r.
Az meg hogy mennyi is lesz itthon, majd elválik akkor, ha itt lesz. 200 alatt lesz, attól nem kell félni.
Mivel 800 ezer darabot akar eladni belőle a Motorola, nem teheti meg, hogy nagyon túlárazza.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1963) TTomax válasza Peat;) (#1961) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát pedig tudok neked mutatni jó pár tabletot ami hajaz az IPAD-ra,csak éppen olcsóbb.Én nem hajolok meg az biztos!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1964) rtom válasza z0d1AK (#1960) üzenetére


rtom
senior tag

A Notion Ink $500-hoz képest én túlárazottnak érzem, valszeg ők az iPad-hez lőtték be az árszintet, a Motorola pedig a Galaxy Tab-hez. De ezek nem végleges árak, ha jól értem, szal még reménykedhetünk :-)

(#1965) TTomax


TTomax
nagyúr

Na megyek az Archos 70-ért megérkezett... 229font volt

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1966) tjb007 válasza TTomax (#1965) üzenetére


tjb007
nagyúr

Honnan rendelted ?
Ennyiért én is beruháznék egyre.

(#1967) z0d1AK válasza rtom (#1964) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jah, csak ki tudja azt, hogy milyen is lesz a Notion Ink? :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1968) TTomax válasza tjb007 (#1966) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tesco Direct UK
Most eppen arrol irok,eddig meg vagyok vele elegedve!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1969) tjb007 válasza TTomax (#1968) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi.
Ahogy nézem ez UK only, szóval ez lehetőség kilőve.

(#1970) Peat;) válasza z0d1AK (#1962) üzenetére


Peat;)
veterán

Pont én ellenzem ezeket a bluephanter sőt még az alcor csodákat is. Van kínai amit valóban jónak tartom, de nem csak én, hardwaresen meg nincs lemaradva mint pl az alcor, főleg hogy már kapacitív kijelzővel is 210$ szállítással és tokkal.

A mostani ipad a mostani programkínálattal nem tartom rossz vételnek, de az új generáció 16/32 gigás változata sem lesz drágább 800$-nál szerintem. És akkor egy kiforrott támogatott, folyamatosan bővülő frissülő rendszerről beszélünk. A motorola nem egy felső kategóriás androidtelefonnál bemutatta a középső ujját a vásárlóknak és akkor még finom voltam. Mi a garancia hogy itt nem fogja. Akkor már galaxy tab. Ja nem mert ott a samsung nem a support bajnoka, marketben is amikor olvasom a rating szekciót nem egyszer találkozom azzal hogy nem megy a tableten ez meg az. Akkor meg mi az ami versenyben van az ipaddal, használatban. Hardwaresen lehet hogy ott vannak ezek a gépek, de másban már nem nőnek fel ugyanarra a szintre.

[ Szerkesztve ]

(#1971) TTomax válasza tjb007 (#1969) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen sajnos,amugy a gép igen jó!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1972) z0d1AK válasza Peat;) (#1970) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ipad tudod mikor hal meg? Mikor itunes nelkuli gepen szerernel csinalni valamit rajta. Tul sok a kotottseg benne nekem. Es ami kizaro ok: 10''. Es emiatt nem erdemes hasonlitgatni a xoomot es a tabot sem.
Szoftveresen es hardveresen hasonlithato, de merete miatt teljesen mas felhasznalasi terulet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1973) TTomax


TTomax
nagyúr

froyo-hoz nincs magyar nyelv? :F

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1974) TTomax


TTomax
nagyúr

De jó kis gép ez,le se tudtam rakni :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1975) z0d1AK válasza TTomax (#1973) üzenetére


z0d1AK
veterán

Gyártó függő. Desire HD-ban, Galaxy Tabban van. Amúgy nem túl sok egyéb készülékben.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1976) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nem lesz még most teszt az Archos 101-ről, mind elment ami jött.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1977) upszilon válasza z0d1AK (#1976) üzenetére


upszilon
őstag

Legalább a véleményedet elmondhattad volna 3 mondatban. Meg azt, hogy: tud-e Skype videó-telefonálni? :F

(#1978) z0d1AK válasza upszilon (#1977) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem skypeoltam rajta. Amúgy a többit már leírtam.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1979) mleslie válasza z0d1AK (#1978) üzenetére


mleslie
tag

Mennyiért adod őket?

(#1980) z0d1AK válasza mleslie (#1979) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jó áron.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1981) smokk.


smokk.
tag

Sziasztok!

50-60k alatt lehet venni valami korrektebb kínai tabletet kapacitív kijelzővel? Fontos,hogy 10"-s kellene.

Köszi!

(#1982) smkb válasza smokk. (#1981) üzenetére


smkb
őstag

Nem

(#1983) scanman válasza smkb (#1982) üzenetére


scanman
csendes tag

Azért ez nem annyira egyértelmű nem....
Pl. ITT van a Herotab M10, ami a leírt paraméterek alapján Android 2.2 Flash 10.1 Cortex A8 CPU Capacitive Multitouch, és ha találtam volna valakit, aki már látott ilyet, meg is rendelném, mert 299$....
Vagy az Archos 101 - ami azért nem is annyira gagyi - 8 gigás modellje is a gyártó honlapján 299$, csak most nem rendelhető...

[ Szerkesztve ]

scanman

(#1984) z0d1AK válasza scanman (#1983) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen ezért jó a kínai biznisz. Olcsó, jó. Csak éppen senki nem próbálta még...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1985) scanman válasza z0d1AK (#1984) üzenetére


scanman
csendes tag

Igen, ebben sajnos igazad van, mert ugye messze lévő ember azt mond amit akar....
De lehet hogy rászánom magam egyre, és beszámolok róla :D

scanman

(#1986) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

(#1987) z0d1AK válasza scanman (#1985) üzenetére


z0d1AK
veterán

A várhatóan februárban induló, csak tabletekkel foglalkozó oldalamra szívesen fogadom a tesztkészülék felajánlásokat. :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1989) Neurotoxin válasza Kobaljov (#1986) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nem is vártam mást, mert ez a cég első terméke, abból is az első verzió.A legtöbb probléma, amit felsoroltak szoftveres-nem kiforrott még az Eden.Majd javítják,alakul, azért van a support.A Genesis se indult még el.A cikkből kiderül, hogy AWD launcherrel gyorsabb az Adam, mint az Edennel.Engem a szoftverfrissítés akadozása izgat, de már dolgoznak rajta.(az upgrade fájl nem töltődött le rendesen,viszont most lehet őket újra flashelni, igaz van hozzá részletes leírás.)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1990) Neurotoxin válasza Kobaljov (#1986) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Kár a "matte finish" képernyő hiányáért is, de fóliával megoldható.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1991) TTomax válasza pheke (#1988) üzenetére


TTomax
nagyúr

Flash nem lesz rajta sosem az ARM11 miatt sajnos :(
Viszont jó áron adod nagyon :R

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1992) smkb válasza scanman (#1983) üzenetére


smkb
őstag

És ezek szerinted hol esnek az "50-60.000 ft alatt'-i szegmensbe? :) A srác azt kérdezte, hogy ezen ár alatt mi van.... A Herotab egyrészt még csak preorder, az ha vám áfa nélkül sikerül megérkeznie is szállítással együtt a 75.000-et verdesi. Az Archos 101-el ugyanez a helyzet, ha viszont az Amazon.de-ről rendelnéd ahol a legolcsóbb az euban is 300eur+szállítási költésg... ez is irtó messze van az "50-60.000 alatt"-tól.

Vagyis senki nem ajánl jelenleg 50-60.000 körül kapacitív multitacsos 10 colos tabletet, ugyanis a rendelt cuccokba bele kell számítani az egyéb költségeket is (mert ugye ez rárakódik az itthon vásárolttal szemben), de még ha VIP árfolyamon számolom csak az alapárát is 60 felett van mindegyik egyéb költségek nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#1993) z0d1AK válasza smkb (#1992) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, igények vannak, pénz nincs. :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1994) smkb válasza Kobaljov (#1986) üzenetére


smkb
őstag

Hát... azért az gáz, hogy egy az ADW launcherrel gördülékenyebb, ami egy univerzális launcher, még csak nem is célvashoz igazított, ráadásul nem akkora fejlesztőcsapat dolgozik rajta, mint az Eden-en. Az meg minidg baj, ha a kezdetben sok gond van a szoftverrel. Ezekben a készülékekben már hardveres gond szinte alig akad, mindig a szofteveren buknak. Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy mindig az aktuális boltban kapható szoftverrel kell vizsgálni, és ahhoz mérni hogy az ismert hibákkal megfelel e vagy sem, mert az updatekben lehet bízni de sok példa van arra, hogy 1 dolog javul 2 romlik... vagyis arra sose alapozok, hogy MAJD lesz rá JÓ firmware... ugyanis alig érdeke valakinek a nagy gyártókon kívül. Egy Wits-nek pl. pont ugyanannyi erőforrás egy jó firmware összerakása, mint a Samsungnak a Galaxy Tabra, csak épp az utóbbiból milliókat adnak el, masszív áron, így megtérül, nekik érdek. Egy Wits-nek, Ramosnak, Herotabnak egyszerűen nem éri meg... sosem térül meg...

(#1995) rtom


rtom
senior tag

Tegnap este frissítettem, HP Topaz és HTC Flyer infókkal.

smkb: nem nagyon látom át a dolgot, ezért kérdezem, hogy ha az Android nyílt rendszer, akkor az egyes gyártóknak miért kéne saját erőforrást fordítani a szoftver javítására, a közösség nem oldaná meg ezt a kérdést? (mint pl. xda-developers). Sokfelé lehet találni segítőkész kockákat. :U

(#1996) z0d1AK válasza rtom (#1995) üzenetére


z0d1AK
veterán

A HTC Flyer infója továbbra sem hivatalos. Szóval vagy az lesz benne, vagy nem. :N

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1997) smkb válasza rtom (#1995) üzenetére


smkb
őstag

Szerinted hány felhasználó akar otthon ilyen olyan forrásokból ilyen olyan félkész a működésre semmi garanciával nem szolgáló fejlesztést ferakni, mégha tud is?

99.9%-uk nem, sőt, szerintem a hivatalos fw frissítést is nagyon kevesen teszik meg még neves gyártók termékei esetén is, nem kisnevűeknél ahol eleve valami kínai feliratos oldalról kell letölteni az fw-t, amit kibogarászni sem egyszerű, hogy akkor milyen gombkombináció megnyomásával kerülsz update üzemmódba, majd egy kínai nyelvű update programmal frissíteni...

Meg mivel 9999 féle készülék van, ki fog ezekre hobbiból optimalizált fw-t készíteni? Mert ugye egyikben rezisztív másikban kapacitív kijelző van egyikben van gps másikban nins stb stb...akkor még ott vannak az egzotikusabb platformok mint a Rockchip, Telechips, Informix... amit ázsián kívüli gyártk nem is használnak... és még gyártón belül is többféle konfiguráció van azonos hw platformon belül is.

A gyártó az egyetlen aki pontos infók birtokában van, hogy mi is van a vasban illetve ahhoz a cucchoz a devkit stb...

(#1998) rtom válasza z0d1AK (#1996) üzenetére


rtom
senior tag

Ezért kezdtem el az utolsó oszlopba a forrásra mutató linket betenni, hogy látható legyen, honnan származik az infó, ez alapján megítélhető, hogy mennyire hivatalos.

smkb: pl. ha a Viewsonic gTablet esetét veszem, a gyári felületet mindenki fikázta, aztán az xda-developers nevű csapat kezelésbe vette, és csináltak hozzá pikk-pakk használható sw-t. Ebből kiindulva én a gyártó/forgalmazó helyében adnék még nekik pár mintapéldányt, hogy legyen min tesztelni, aztán ha eredményt érnek el, akkor azt betenném a hivatalos forrásba. No persze, akkor felmerül a kérdés, minek fizetnek saját programozókat...

(#1999) z0d1AK válasza rtom (#1998) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Notion Ink felülete már megvan a Gtabletre is.:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2000) smkb válasza rtom (#1998) üzenetére


smkb
őstag

Oké, de ez nem az fw ez csak egy felület. Ez nem erősen gépfüggő (ráadásul a gtablet és notion ink platformja azért sokban hasonlít). Ettől még a gTabhoz a platformfüggő összes drivert meg kell csinálni az Android alá. Ezeket xda-developers nem fogja, infójuk sincs hozzá. Erősen platform függő. Senki nem fog pl. a Ramoson (vagy vélhetően maga a Rockhip adja) kívül a Rockchip RK2818 dsp csipjére hw videolejátszáshoz a drivert megírni.. vagy a wifijér, g sensorára stb stb.... Az, hogy egy felületet feltesz valaki egy Androidos gépre, az nem váltja ki a rendszerszintű driverek elkészítését.

Egy ADW Launchert vagy LauncherPro-t is feltehetsz szinte bérmely készülékre, de ez az eszköz képességeire nincs hatással. Nem változik/javul a médialejátszás, browse-olás stb. képesség, csak egy látványosabb gördülékenyebb felület kapsz, azon kívül mást nem, mivel ezek a felületek az Android "tetején" ülnek, míg az eszköz képességeit meghatározó driverek pedig az Android "alatt".

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.